Pinkstieren van inl. ras, geb. in 1887. No. 125. Inz. S. Köhne, Bsemster, geb. 10 Eebr., le prij9. No. 113. Inz. IJ. Otjes, Beemster, Willem Mas'', geb. 19 Eebr., V.//Max'/, no. 319 N. R. S.; M.,/Neeltje", no. 1610 N. R. S., 2e prijs. No. 122. Inz. H. Hoogeboom, Egmond a/cl Hoef, geb. 14 Maart, 3e prijs. No. 106. Inz. K. Jz. Govers, Scber- merhorn, //Jacob II'/, geb. 9 April, V. ifEbbo'ij no. 681 N. R. S. no. 242 N. H. R. S.; M: „Maartje", no. 5466 N. R. S., bestuursprijs. No. 116. Inz. J. Bakker Jz., Wierin- gerwaard, zwartbont, „Willem I", geb. Maart, no. 1263 N. R. S.; V.„Zwarte Willem", no. 351 N. R. S.M.: no. 6413 N. R. S., bestuursprijs. No. 121. Inz. O. Schaap, Winkel, „Bismarck", geb. 24 Maart, No. 1266 N. R. S.; V.: „Columbus", no. 391 N. R. S.; M.: „Alida II", No. 5524 N. R. S., bestuursprijs. MELKVEE. Melkkoeien, gekalfd na 1 Januari 1888. No. 134. Inz. jhr. mr. P. van Foreest, Heiloo, „Frauci3ca", uo. 6397 N. R. S gek. Januari, le prijs. No. 132. Inz. L. Visser, Beemster, 2e prijs. No. 181. Inz. Jb. Wit Jz., Twisk, „de Zwart", no. 7240 N. R. S,; geb. 1884, gekalfd 2 Maart, bestuursprijs. Melkkoeien, geb. in 1885 (twinters), gekalfd na 1 Januari 1888. No. 187. Inz. W. Bakker, Beemster, „Alida II", geb. April, no. 7235 N. R. S.; V.: „Hero", no. 325 N. R. S.; M.: „Alida", no. 3308 N. R. S., le prijs. No. 185. Inz. Jb. Zuurbier, Beemster, bestuursprijs. 2e prijs niet toegekend. Melkvaarzen, die gekalfd bebbeu na 1 Januari 1888. - No. 141. Inz. L. Visser, Beemster, le prijs. No. 143. Inz. Jb. Wit Jz., Twisk, „Frederika II", geb. 1886, gekalfd 29 Febr., no. 7241 N. R. S.; V.: „Graaf Jan", no. 366 N. R. S.M.„Frederika", no. 1727 N. R. S., 2e prijs. No. 145. Inz. A. Kooij Dz„ Beemster, „Porselein III", geb. Jan. 1886, gekalfd 23 Febr., V.: „Arabi Pacha", no. 294 N. R. S.: van de Beemster Veefokkerij- vereeuiging, M.„Porcelein", no. 1446 N. R. S., bestuursprijs. Kuispinken. No. 156. Inz. A. Kooij Dz., Beemster, „Porcelein IVa", geb. 23 Jan. 1887, V. „Columbus", no. 460 N. R. S.; M.: „Porcelein", no. 1446 N. R. S„ le prijs. No. 157. H. Bakels, Beemster, geb. 16 Maart 1887, V.: no. 489 N. R. S.; M.: „Suze", no. 4505 N. R. S., 2e prijs. No. 155. Inz. J. Helder, Spanbroek, geb. 3 Maart 1887, M.: no. 3715 N. R. S., 3e prijs. WOLVEE. Rammen, geb. in 1887. No. 159. Ihz. G. Schuijt, St. Maartens brug, le prijs. No. 160. Inz. J. P. Backx, Wieringer- waard, Lincoln Ras. 2e prijs. Koppel van 4 Eokscliapen. No. 164. Inz. J. M. de Sounaville, Alk maar, le prijs. No. 165. Inz. K. Baltus, Alkmaar, 2e prijs. IUNNEN L A N I). Twee nieuwgekozen 1 e- den der Kamer vau Honderd zullen in den eersten tijd geen zitting kun nen nemen. Het zijn de heeren Smidt, goeverneur van Suriname, die uit Paramaribo moet komen, en de luitenant ter zee S. T. Land, die bij de zeemacht in Oost-Indië dient en dus moet repatrieeren. Ook de heer Cremer, de Amster- damsche afgevaardigde, is. zooals men weet, buitenlands. De vermeerdering van het aantal zitplaatsen in de Tweede Kamer heeft men voorloopig ver kregen door het maken aan het einde der gangpaden, tusschen de banken in de vergaderzaal, van zitbanken tegen de houten schotten, waarvoor een baweeg- en verplaatsbaar tafel - blad gesteld zal worden. De Verzekeringsbode verzekert, dat bij de directie van den rijks-waterstaat in overweging is, om in do bestekken voor de uit voering van werken, bepalingen op te nemen, waarbij de aannemers verplicht worden, aan de in hunnen dienst zijnde werklieden, wanneer dezen tijdens de uitvoering een on geluk overkomt, ondersteuning te verleenen. Als correspondent der Maatschappij tot redding van dren kelingen te Amsterdam, werd door de commissie tot redding van dren kelingen te Rotterdam, in hare ver gadering van 23 dezer, uitgereiktaan J. Lindemans de gouden medaille, en G. Bom, de zilveren medaille. Voorts werd door gemelde commissie aan C. G. A. Stapels de zilveren ge meente-medaille ter hand gesteld. Uit Amsterdam wordt ge- meld Zoo moeilijk en bezwaarlijk het inslaan der lange masten voor de fundeering van de ijzeren bekapping van het Centraal station vóór 15 Jan. jl. ging, zoo voor spoedig schijnt het daarna gegaan te aijn. Wel werd afwisselend met drie, eens en kele maai met vier stoommachines werkt, maar verschil van ondergrond van de westzijde met de oostzijde moet onge twijfeld van belangrijken iavloed geweest zijn op den verbazeuden voortgang van het werk in de beide laatste maanden. Men deelt ons mede, dat van de 1313 palen thans reeds ongeveer 1250 stuks voor de penanten zijn ingeslagen, soodat men binnen enkele dagen met heien kan gereed zijn. Het lijdt dau ook geen twijfel ot de aannemer, die elke week, dat hij vóór 1 Sept. 1888 met het werk, d. i. „het af breken en daarvoor in de plaats maken van een gedeelte der fuudeeringswerken" met uitzondering der grondaanvullingen, gereed komt, f 1000 premie ontvangt, een niet onbelangrijk surplus zal behalen, daar hij wel meer dan 4 maanden voor dien termijn kan gereed zijn. Vakmannen, die het inslaan dar palen gadesloegen, hebben zich afgevraagd, hos het mogelijk kou zijn, dat voor hot heien der palen van proefpenant no. 29, en die voor de eerste penant aan de westzijde, de ondergrond zóó vast, zóó compact was, dat met de zware Morisson-heimachine ter nauwernood twee palen per dag kon den worden ingeslagen. Daarom werd, wat het laatst bedoelde penant betreft, het vermoeden geopperd, dat |men in de diepte stuitte óf op een bank, uf wel op een alhier eertijds gezonken zwaar schip; of dat de ondergrond oostwaarts meer over eenkomst heeft met dien in het westelijk IJ, waar iu den zomer van 1876 de zoo genaamde Suez-steigers kwamen, ook wel de steigers van Pels genoemd, naar het toenmalig raadslid, op wiens initiatief zij ten behoeve der groote scheepvaart even voor de opening van het Noordzeekanaal werden aangelegd. Voor elk dezer heide steigers werden 5000 palen gebezigd, en de vele nieuwsgierigen, die dagelijks bij deze werken verwijlden, zullen zich nog wel herinneren, hoe palen van 12 tot 17 meter lengte ook zonder een enkelen slag der machine, iu de modder of drassigen grond zakten, zoodra hot blok van het heitoestel slecht even op den kop van den paal werd nedergelalen. Het is waarlijk voor de eindelijke vol- tooiing van het Centraal-station, Maar allereerst voor de schatkist niet te hopen, dat de donkere vermoedens omtrent den bedriegelijkeu ondergrond binnen korter ef langer tijd worden bevestigd, ofschoon het inslaan van 25 palen van 20 tot 25 meter, per dag, daarvoor wel eenigen grond oplevert. De Suez-steigers, die geen draagver mogen bezitten, de westelijke viaduct, wier noordelijke hoofden d. i. in de rooilijn van de bekapping al meer en meer in den grond zakken, zijn beide de treurige maar welsprekende bewijzen, dat men ver keerd deed, met in het open harenfront van Amtterdam zulke groote en zware werken te willen maken. (N. K. C.) Aan een bureau van po litie te Amsterdam is gebracht een 24-jarige vrouw, gelogeerd in een danshuis op den Zeedijk aldaar, die op de Joden-Breestraat in huzaren uniform werd aangetroffen. Zij gaf voor haar kieeding met die van een huzaar, te Amsterdam in garnizoen, verwisseld te hebben. Te Nieuwe r-A mstel wordt eene adresbeweging op touw gezet om bij de nieuwe Kamer te protes teeren tegen de verkiezing in het district Amsterdam, op grond dat de stembriefjes van Amsterdam, in strijd met de wet, het gedrukte stadswapen en niet het zegel droe gen. Adressanten vragen onderzoek der stembriefjes en ongeldig ver klaring ervan. Uit Zaandam wordtons gemeld Naar wij vernamen is het bestuur der «Zaanlandsche Zeilver- eeniging» voornemens tegen Zater dag 28 Juli een zeilwedstrijd uit te schrijven. Donderdag is bij den varkens- slachter A. Groot 's avonds tuszchen 10 en 11 uur ingebroken. Waar schijnlijk zijn de dieven door thuis komende huisganooten in hunne plannen gestoord, er worden ten minste slechts 50 cents uit de toon banklade gemist. De algemeeno vergadering van de «Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Holland's Noorder-Kwartier» zal dit jaar alhier gehouden worden, en wel in de maand November e. k. Men meldt ons uit Zaan dam van 26 MaartGisteren is de stoomboot Alkmaar Pocket welke om 12 uur uit Amsterdam vetrok, bij den ingang van het Zijkanaal naar hier op de rijsdammen geloo- pen. Ds reizigers zijn er door een botter» afgehaald, en tegen den avond is de stoomboot weder vlot geworden. Zaterdagnacht overleed te 's-Ilage de gepensioneerde vice- admiraal G. Fabius, oud lid van de Tweede Kamer. Door eene commissie van leden van het „Kon. Zool. Bot. Ge nootschap" te 's-Hage is besloten, in Juli a. s. het vijf-en-twiutigjarig bestaan vau genoemd genootschap feestelijk te herdenken. Zij vraagt bijdragen om aan het genootschap aan te bieden een nieuwen muziek tempel (kiosk). De kosten worden geschat op minstens f 6000. De Ned. Rhijnspoorweg- Mij. zal de voorwerpen, welke on verkocht van de dit jaar te 's-Hage te houden nationale tentoonstelling van oude en nieuwe kunstnijver heid terugkomen, vrachtvrij terug voeren, voor zooverre het vervoer naar de tentoonstelling over hare lijnen heeft plaats gehad. V r ij dagavond werd eene juffrouw in de Javastraat, te 's Hage, bij het Alexaudarsveld, door twee personen aangerand, blijkbaar met het doel om haar te berooven. Op haar hulpgeroep namen zij evenwel spoedig de vlucht. Den agent van politie M. Y. Jouvenaar, die zich daar in den omtrek bevond, mocht het gelukken één der daders in de Laan Copes van Cattenburch te vatten, terwijl hij den ander kort daarna in de Laan van Meerder- voort arresteerde. Bij nader onder zoek bleek dat beide oude bekenden der justitie waren en reeds gevan genisstraf hadden ondergaan. In een schuit aan den Noordwal is te 's Hage Zaterdag ochtend de schipper bijna gestikt. De man had een briquet aangelegd en was door den zwaveldamp be vangen. Gelukkig werd het gevaar in tijds door een anderen schipper, die hem wilde gaan roepen, ontdekt. De bewustelooze is naar het Gast huis vervoerd. Een vijf en twintig j ar i- ge vrouw te Alblasserdam is ter wijl zij waschgoed wilde spoelen, in den Al bias gevallen en levenloos er uit opgehaald. Men schrijft ons uitRot- terdam Onze goede stad blijft nog steeds bewaard voor een aanval van het «Leger des Heils». Daar men hier geen geschikt lokaal tegen matigen prijs kan bekomen, zoo zien wij hier nog maar alleen van tijd tot tijd «papieren Heilsoldatenverschijnen. Door de 1ocomotiefvan een sneltrein, die Vrijdag van Ven- loo vertrok, is een iijnwachter in de nabijheid van het station Kem pen aangegrepen en overreden. De stukken van het verminkte lijk zijn Zaterdag bijeengeraapt. In een brief uit de beide Oldambten aan de Prov. Gr. Ct. lazen wij omtrent den toestand der torenuurwerken in de dorpen van die streek 't Is in 't geheel geen wonder, als van vier wijzerplaten aan een vierkanten toren elk een bizonderen tijd aangeeft. Dat er een afzonderlijke minuutwijzer op aan getroffen wordt is een weelde, her innerende aan de eeuw van Lode- wijk XIV. Er zijn voorbeelden van dat het uurwerk van een dorpsklok 90 slagen achtereen deed en zoo zich van a! zijne slagen op een dag iu eens kweet. En 't behoeft ons niet te verwonderen dat op een vroe gen morgen aan een der hoogste gebouwen van het kerspel met groote letter» te lezen was «Ik breng den tijd hier in de war.» 't Is werkelijk te verwonderen, te meer daar de Oldambten op een der weinige to renunrwerkfabrieken zich mogen be roemen, die in ons land worden aangetroffen, en ésn goed publiek uurwerk is toch waarlijk niet te veel. Te Heerenveen hebben de afdeelingen van den sociaal-de- moc. bond en van den bond voor algemeen stemrecht feest gevierd wegens de verkiezing van Domela Nieuwenhuis. Evenals Woensdag bij den uitslag der stemming, ken merkte ook nu de houding derpar- tijgenooten zich door orde. De officier van justitie te Hee renveen heelt door den brigadier Beerta te Noordwolde een nauw keurig onderzoek doen instellen naar de oorzaken van den dood der ar me vrouw, wier lijk te Oldeberkoop bij een hoop takken is gevonden. Zooal» wij reeds vroeger meldden, is zij, na vergeefsche pogingen om onder dak te bekomen, van koude en gebrek omgekomen. Door de heeren Gebrs. Philips, tabaks- en sigarenfabrikan ten te Maastricht, zijn aan den werkman Pieters, die 60 jaren lang bij hen werkzaam is geweest, 4 pandbrieven, ieder groot 1 250 en rentende 4pet. als belooning voor trouwe plichtbetrachting uitgereikt. Uitslag der verkiezingen voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal. GRONINGEN. Uitgebracht 42 stemmen. Gekozenmr. B. van Royen met 40; H. F. Ebels, te Kroonpolder, met 32 en mr. H. Prima, te Leens, met 21 stemmen. Blanco 3. De drie gekozenen zijn allen lib. NOORD-BRABANT. Gekozen: mr. J. B. Hengst, met 55, mr. P. J. A. Smitz, met 51, jhr. mr. J. B. A. J M. Verhei)en, met 36, mr. J. G. de Bruijn, met 56, J. Th. Smits van O ij en, met 57 en HeDry Smits, met 50 stemmen. De zes gekozenen zijn allen ka tholiek. UTRECHT. Gekozen: lo. Mel- vil baron van Lijnden icons, of a.r.,) met 25 van 39. Huydecoper vau Maarseveeu had 14 st-mmen. 2o. Jhr. mr. L. C. C. M. van Nispen (kath.) met 20 van de 37. Huydecoper had 14 stemmen. ZEELAND. Gekozen: mr. J. Moolenburg en jhr. mr. W. Six. Beiden lib. LIMBURG. Gekozen: L. H. A. Magnee, met 22, H. G. L. Re- gOUt, met 29, en W. H. Pyls, met 30 stemmen. Allen katholiek. NOORD -HOLLAND. Uitgebracht 70 stemmen. Gekozenlo. jhr. mr. D. van Akerlaken, met 61; 2o. C. Donker, met 60; 3. M. H. Insinger met 60; 4. mr. G.van Tienhoven, met 62; 5. A. C. Wertheim, met 576. Herman P. Bultman, te Haarlemmermeer, met 43 (mr. M. J. Pijnappel had 14); 7. mr. J. Kappeyne van de Coppello, oud-munster, met 37 (Pijnappel had 15); 8. mr. M. J. Pijnappel, met 46; 9. J. Prins, lid vau de Prov. Staten, te Wor- merveer, met 35 stemmen. Alle 9 gekozen sijn liberaal. ZUID-IIOLLAND. Gekozen: 1. T. P. Viruly, met 51 van 73 (jhr. P. M. G. von Fisenne had 21); 2. mr. A. Blussé, met 46 van 73 (mr. C. Cock had 25); 3. J. D. Fransen van de Putte, met 44 van 72 (jhr. A. J. A. van Rijcke- vorsel, 's Grarenhage, had 32; 4. H. Mulder Sz. met 44 van 73 (mr. M. Bichon van IJsselmonde had 21); 5.1. van der Breggen, met 50 van 73 (M. baron Mac- kay had 21); 6. mr. S. A. Ve- ning Meinesz, met 48 van 70 (L. G. L. vau der Kun had 22); 7. mr. J. van Gennep, met 45 van 73 (C. J. vau der Oudermeuleu had 22); 8. mr. B. M. Vlielander Hein, te 's Hage, met 49 van 73 (mr. L. P. M. H. Michels van Ver- duynen had 20); 9. jhr. mr. J. Huydecoper van Maarseveen, oudiid der Eerste Kamer, met 51 van 73 (Snijders had 18); 10. mr. H. M. A. baron van der Goes van Dirxland. oud lid der Tweede Kamer, met 45 (W. Hovy bad 20 stemmen). Alle tien gekozenen zijn lib. OVERIJSEL. Gekozen:C.T.Stork. A. J. Blijdenstein en mr. A. van Naamen van Eemnes. Allen lib. DRENTE. Uitgebracht 29 stem men. Gekozen: G. W. baron Vos van Steenwijk met 16 en mr. H. van Lier met 28 sternen. Beiden lib. FRIESLAND. Uitgebracht 48 stemmen. Gekozen jhr. mr. P. J. J. dat gij nergens onkundig van blijft. Ik heb daar ginds heel wat gezien en de woestijn verbergt misschien zoovele ge heimen niet als men zou kunnen gelooven. Het jonge meisje rilde onmerkbaar en vestigde een open en diepen blik op den Man met den Rooden Zakdoek. Spreek, mijn vriend, zeide zij hem op welwillen- den toon, wij zullen den moed hebben om alles aan te hooren. Wat weet gij van don EstevanF hernam de ha- ciendero. Hij is dood, signor. Don Augustin slaakte een smartkreet en leunde met het hoofd op de handen. Wie heeft hem gedood? vroeg hij. Ik weet het niet, maar dood is hij. En Pedro Diaz? Dood, eTenals don Estevan. En zijne vrienden, Cuchillo, Oroche en Baraja? Dood, evenals don Pedro Diaz, allen dood, uitgezon derd Maar indien gij het goed vindt, signor, zal ik meer van voren af aan beginnen; heb ik u niet gezegd, dat gij alles moe6t weten? Wij luisteren naar u, mijn vriend. Ik zal u, hernam de verteller, geen verhaal doen van de gevaren van allerlei soort, van de gevechten die wij sedert ons vertrek te trotseeren hadden. Onder een aanvoerder die ons een greuzenloos vertrouwen inboezemde, namen wij er vroolijk aan deel. Arme don Estevan! lispelde de haeiendero. Op de laatste rustplaats waarbij ik tegenwoordig was, verspreidde zich het gerucht in het kamp, dat wij nabij eene onmetelijke goudmijn waren. Onze gids Cuchillo ont brak; sinds twee dagen was hij afwezig. God wilde onge twijfeld mij redden, want hij gaf don Estevan het denkbeeld mij uit te zenden tot zijne opsporing en te dien einde gaf hij mij het bevel de omstreken van het legerkamp te gaan verkennen. Ondanks het gevaarvolle van deze zending, gehoor zaamde ik en giDg de sporen van onzen gids zoeken. Na verloop van eenigen tijd was ik gelukkig genoeg ze te vinden. Ik volgde ze, toen ik eenklaps in de verte een troep Apachen bemerkte, die op de buffelj&eht waren. Zoo snel mogelijk we luide ik den teugel; maar het wraakzuchtig gehuil, dat van alle kanten opsteeg, beduidde mij dat ik ontdekt was. De vreemdeling, in wien de lezer zonder twijfel reeds Gayferos, den gescalpeerden gambusino herkend heeft, hield een oogenhlik stil als ten prooi aan vreeselijke herinnerin gen; daarna ging hij voort en verhaalde op welke wijze hij door de Indianen gevangen werd genomen, zijn angst bij de gedachte aan de martelingen die zij hem bereidden, de wanhopige worsteling die hij tegen hen te verduren had in zijn loop, blootsvoets, en de ongehoorde pijnen die deze hem veroorzaakte. Ingehaald, zeide hij, door een hunner en een slag ontvangende die mij neerwierp, gevoelde ik reeds het scherp van een mes een vurigen kring om mijn hoold be schrijven. Ik hoorde een schot knallen, een kogel floog mij langs de ooren en ik geraakte geheel buiten kennis. Ik weet niet hoeveel minuten aldus voorbijgingen. Nieuwe geweerschoten deden mij de oogen openen; maar het bloed dat mijn gelaat bedekte, verblindde mij; ik bracht de hand op mijn brandend en tevens ijskoud hoofdmijn schedel was kaal. De Indiaan had mij met het mes de scalp van mijn schedel gerukt. Daarom, s'guor, draag ik thans dag en nacht dezen zakdoek op het hoofd. Wordt vervolgd.1

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2