TWEEDE BLAD BEHOORENDE BIJ HAARLEM'S JDAGBLAI) VAN Woensdag 28 Maart 1888. 69e Algemeene Vergadering van de Algei. Vereen, voor Bloembollen-Cultuur op 26 Maart 1888. AGENDA. 1. Oproeping der afdeelingen. 2. Opening der vergadering. 3. Mededeeling der stemlijst. 4. Notulen der 68e algem. vergadering. 5. Mededeeling van de rekening en verantwoording door den penningmeester over 1887 en verslag van de commissie belast geweest met het nazien dezer reke ning en verantwoording. 6. Verslag van den algemeenen secreta ris over het jaar 1887. 7. Voorstel van het hoofdbestuur, //om voor 1889 geene medailles van wege de algemeene vereeniging voor bloembollen cultuur op buitenland8che tentoonstellingen uit te loven". 8. Voorstel der afd. Oegstgeest: //Om in het vervolg op de algemeene vergaderingen welke in December worden gehouden, prijzen uit te loven voor bloeien de tulpen, om daardoor de liefhebbers van het vervroegen dier bollen, welke daarvoor zoo uitmuntend geschikt zijn, op te wek ken." Het hoofdbestuur stelt voor do algem. vergadering te houden op Maandag 24 Dec. e. k. en dan tevens dien dag eene tentoonstelling te openen van bloeiende bol-, knol- en wortelgewassen. Vervolgens om de vergadering te houden in de bo- ven-voorzaal en de tentoonstelling in de boven-achterzaal der sociëteit //Vereeni ging" in de Lange Begijnestraat. Voor- loopig stelt bet hoofdbestuur het volge ule omtrent deze tentoonstelling voor: Inzen ding 24 Dec. vóór elf ure des voormid- dags, beoordeelen 24 Dec. ten twaalf ure, opening 24 Dec. ten twee ure en dien dag alleen toegang te verleenen aan de leden der algemeene vereeniging voor bloembol lencultuur. Voorts om de tentoonstelling ter bezichtiging te stellen voor" het publiek op 25 en 26 Dcc. tegen 25 cent per per soon, leden met eene dame vrij. Afhalen 27 Dee. vóór 12 ure. Wijders om de bepalingen te volgen der laatst gehouden tentoonstelling in 1885, voor zoover zij voor deze tentoonstelling op kleine schaal wenschelijk of noodig zijn. Bij de voorwaarden tot mededinging zooveel mogelijk vrijheid ta laten en de tentoonstelling open te stellen ter inzen ding van leden en niet-leden. Een voor- loopig programma wordt hiernevens den loden ter beoordeeling aangeboden, terwijl het definitieve programma met de beurs- circulaire zou kunnen worden verzonden. Geene medailles uittaloven, maar in plaats daarvan certificaten ale eersten, tweeden en derden prijs, op het programma aangeduid onder de letters a. b. c. 9. Voorstel van de afdeeling Sassen- heimVoorhout: ffom hyacinthen, die op publieke veilingen ver onder de produc tiewaarde verkocht worden, op te koopen en te vernietigen, om daardoor verdere waardevermindering der hyaciuthen tegen te gaan, daarvoor gelden beschikbaar te stellen of door vrijwillige bijdragen be schikbaar te stellen of door vrijwillige bij dragen beschikbaar te krijgen", met het verslag der commissie benoemd in de 68ste algemeene vergadering tot onderzoek van dit voorstel. 10. Mededeelingen van het hoofdbestuur omtrent hetgeen geschied is in zake de middelen om den handel in eD den verkoop ▼an afgesneden bloemen tegen te gaan. Voorts stelt het hoofdbestuur te dezer zake voor: z/Om de verplichte onderteekeuing van de verbintenis tot liet tegengaan van de zen handel te bepalen tot de bloemkwee- kers gevestigd in de provinciën Noord en Zuid holland." Het hoofdbestuur behoudt zich voorts de bevoegdheid voor om ter dezer zake nadere voorstellen te doen, zoo daarvan de noodzakelijkheid mocht blijken. 11. Voorstel van het hoofdbestuur om, in dit jaar, geen volledige lijst der leden der vereeniging te doen drukken, met het oog op de lijst dergenen die de verbinte nis hebben geteekend, die aan de leden wordt toegezonden met aanduiding rail de afdeeling waartoe zij behooren. 12. Mededeeling omtrent uitgegane en ingekomen stukken, en 13. Verdere mededeelingen en eventueele voorstellen. CONCEPT-PROGRAMMA der uit te loven prijzen op eene Tentoonstelling van Bloeiende Bol-, Knol- en Wortelgewas sen, te houden te Haarlem, op 24, 25 en 26 December 1888. A bet ekent certificaat le KlasseB certificaat 2e KlasseC certificaat 3e Klasse. 1. Hyacinthen, meest gevarieerde ver zameling, per verscheidenheid eene pot abc 2. idem, 12 verscheidenheden, van elke 2 potten a. b. c. 3. idem, 6 verscheidenheden, van elke 3 potten a. b. c. 4. idem, 3 verscheidenheden, van elke 6 polten b. c. 5. idem, 12 verscheidenheden op gla zen, verschillend a. b. o. 6. idem, 6 verscheidenheden op glazen, verschillend b. c. 7. idem, meest gevarieerde verzameling Fransche en Italiaausclie in potten of pan nen, van elke verscheidenheid niet meer dan 8 potten of pannen b. c. 8. idem, 6 potten of pannen vroege witte Parijsche b. c. 9. idem, 3 stuks van een conquest nog niet in den binnenlandschen handel en nog niet door de vereeniging bekroond a. b. c. 10. Tulpen, meest gevarieerde verza meling, per verscheidenheid eene pot, a.b.c. 11. id. 12 verscheidenheden, van elke 2 potten, a. b. c. 12. id. 6 verscheidenheden, van elke 3 potten, b. c. 13. id. 3 verscheidenheden, van elke 6 potten, b. c. 14. id. meest gevarieerde verzameling Due van Tholl, per verscheidenheid hoog stens 3 potten, a. b. c. 15. id. 6 verscheidenheden Due van Tholl, van elke 3 potten, b. c. 16. id. 3 verscheidenheden Due van Tholl, van elke 6 potten, b. c. 17. id. verzameling op glazen, 3 stuks derzelfde verscheidenheid per glas, a. b. 18. id. verzameling op glazen, per glas eene bol. a. b. 19: id. 6 potten van eene conquest nog niet in den bifineulandschen handel en nog niet door de vereeniging bekroond o. b. c. NB. De Tulpen ln potten steeds 3 stuks van dezelfde verscheidenheid per pot. In de collectiën 10, 11, 12, 18 mogen geene verscheidenheden van Due van Tholl worden ingezonden, echter wel in collectiën 17, 18, 19. 20. Narcissen, beste verzameling per verscheidenheid eene pot a. b. e. 21. id. 12 potteu dubbele Marseillaan- sc'ue a. b. c. 22. id. 12 potten totus albus (dubus) en totus albus graiuliflorus a. b. c. 23. 6 verscheidenheden (behalve dub bele Marseillannsche, totus albus en totus albus grandiflorus) van elke 3 potten a.b.c. 24. id. 3 verscheidenheden (behalve dubbele Marseillaansche, totus albus eu totus albus grandiflorus) van elke 6 pot ten, b. c. NB. In elke pot Narcissen 5 stuks derzelfde verscheidenheid. Trosnarcissen worden mede onder de Narcissen gerekend. 25. Bol-, knol- en wortelgewassen voor den vollen grond, beste verzameling, per soort of verscheidenheid, niet meer dan 2 potten, a. b. c. 26. id. 12 soorten of verscheidenheden, van elke 3 potten, a. b. c. 27. id. 6 soorten of verscheidenheden, van elko drie potten, b. c. 28. id. 3 soorten of verscheidenheden, van elke 6 potteu, b. c. 29. Amaryllis (Hippeasfcrum), 12 potten, zooveel mogelijk gevariëerd, a. b. c. 80. id. 6 potten zooveel mogelijk geva rieerd, b. c. 3J. Orchideae voor de kas, 6 soorten of verscheidenheden a, b, c. 32 id 3. soorten of verscheidenheden n,b,c. 33. id. eene enkele plant b, c. 34. Anthurium, eene plant a, b, o. 35. Cyclamen, 12 potten persicura (al- leppicum) giganteum a, b, c. 36. id. 24 potten, met uitzondering van persicum (alleppicum) a, b, c. 37. Bol-, Knol- en wortelgewassen voor de koude en warme kas, beste verzame ling, per soort of verscheidenheid, niet meer dan 2 potten a, b, c. 38. 12 soorten of verscheidenheden, per soort of verscheidenheid, eene pot a, b, c. Als eerste punt was op de agenda ge steld do oproeping der afdeelingen. Deze, 16 in getal, waren allen vertegenwoordigd. Daarop werd de vergadering door den voorzitter, den heer J. H. Krelage, ge opend. Deze heette de nieuwe afdeeling Sandpoort welkom en beval haar bij de andere afdeelingen aan. Blijkens mededeeling van den voorzitter telt thans de vereeniging 547 leden en 16 donateurs. De notulen van de vorige algemeene vergadering worden gelezen en goedge keurd. De penningmeester doet rekening en verantwoording over 1887, waaruit blijkt, dat een nadeelig saldo bestaat van f 418,07s. De comm. tot het nazien dezer reke ning en verantwoording, adviseert tot goed keuring, onder dankzegging aan den pen ningmeester voor het gehouden beheer. Het lid jhr. Barnaart, vindt het wen schelijk, dat het nazien voortaan meer ft tête raposée geschiede. Een der leden heeft zich bij hem beklaagd, dat hij eerst gis teren liet verslag had ontvangen om te veri- fieeren. Daardoor had hij geen tijd gehad. De penningmeester zegt dat hij vroeger altijd de commissie bijeen heeft geroepen, om de rekening te verklaren. Hij heeft daarop echter aanmerking gehad dat dit minder wenschelijk was. Dit jaar hebben familie-omstandigheden vertraging doen ontstaan. Voortaan zal hij echter gaarne de rekening vroeger inzenden. De heer Barnaart zegt dat hij het meer tegen leden der comm. dan tegen den heer de Breuk zeide. Het verslag is waarschijn lijk lang bij een der heeren blijven liggen. De heer Blokhuis zegt, dat hij eerst Zaterdagmorgen de stukken ontvangen heeft. De secretaris brengt verslag uit over het jaar 1887, waarvoor de voorzitter hem dank zegt. Aan de orde is punt VII. Dit is voorloopig besproken op de vo rige vergaderiug en het hoofdbestuur heeft toen gezegd dat het niet wenschelijk vond, ieder jaar medailles te geven. Steeds is er een nadeelig saldo. Daarom moet men de uitgaven inkrimpen. De tentoonstelling van 1890 zal veel offers vergen, daarom kun nen wij geen geld vragen voor de medailles in het buitenland. Wij erkennen dat deze re sultaten gehad kunnen hebben, maar die zijn toch niet zoo briljant. Daarom wenschen wij te pauseeren, om er wellicht na een paar jaar weer mee te beginnen. Heemstede wil wel medailles uit loven en is ook geneigd eene bijdrage te doen. Als in het buitenland geen medail les worden gegeven zal de animo ver minderen. H i 11 e g o m is sterk voor medailles eu heeft f 50 beschikbaar gesteld. Wat aan gaat do resultaten, die zijn zeer moeilijk direct te zien. Er zijn stemmen opgegaan in de laatste vergadering, dat Hillegom het wenschelijk achtte dat de 5 jaarl. tentoonstelling op minder leest geschoeid worde en de me dailles in Amerika behouden blijven. Haarlem is zeer tegen de medailles. Men is daar algemeen van opinie, dat de afd. die er voor zijn ze dan maar met elkaar moeten betalen. Afd. Haarlem zal niets bijdragen dit jaar. Ben nebroek Vogelenzang is ook niet voor medailles. De resultaten zijn zoo gering. Beter is voorloopig te staken en eerst af te wachten of we waar voor ons geld krijgen. Een andere vraag isof als er er medailles uitgeloofd worden, het niet beter is een proef te nemen in Engeland. De liefheb berij is daar aan het tanen. Als die ver levendigd kon worden zouden we meer tastbare gevolgen zien. Afd. B. V. wil wel bijdragen voor medailles in Engeland, niet voor Amerika, De voorzitter merkt op dat, als men Amerika medailles geeft, dit alleen in Bos ton en Philadelphia zou geschieden op de schaal als vroeger kosten die f 300 a f 360. Uit de kas kan geen geld worden ver strekt, wij moeten het hebben van vrijwil lige bijdragen. Het hoofdbestuur is bang dat er geen kans is dat bijeen te krijgen. Er is nog geen bericht uit Amerika gekomen. Gewoonlijk worden ze aan de zelfden, soms worden do medailles heele- maal niet toegewezen. De medaille voor hyacinten kan wel eenig succes hebben gehad, die voor narcissen niet zooals wij dat gewenscht hadden. Medailles in Engeland zouden een punt van overweging kunnen zijn. Het is be kend welke groote moeilijkheden het Eug. genootschap (Royal Horticural Society)heeft gehad met zijn vestiging, morgen heeft de eerste tentoonstelling plaats. Laat ons afwachten wat het succes daarvan ii. Ben nebroe k-V ogelenzang geeft toe dat de finaucieële omstandigheden het niet wenschelijk achten te putten uit de kas der alg. vereou., beter zou ik hei vinden zoo particulier initiatief zich schaarde onder de vlag der Vereeniging, tot een prikkel onzer Engelsche vakgenooteu tot aaneen sluiting. De president heeft daartoe geen bezwaar. H i 11 e g o m wil weten hoe men kan zeg gen dat er van de Amerikaansche medailles geen succes is. Heeft men een statistiek? De voorzitter zegtde verslagen der ten toonstellingen zelf hebben dien indruk op ons gemaakt, terwijl er ook niet genoeg me dedinging is. In Worcester heeft men ge zegd: er is niets dat medailles waard is. Het eerste jaar zijn de medailles toege wezen in Philadelphia en Boston, het tweede jaar niet. In Boston zijn het altijd dezelfde firma's die de medailles krijgen. Volgens officieele opgaven is uit Rot terdam eu Amsterdam in 1884 uitgevoerd naar Amerika voor een bedrag van 82000 dollars, in 1885 voor 90,000 dollars, in 1886 voor 88,500 dollars uit Amsterdam (uit Rotterdam hebben wij de opgaven niet ontvangen), in '87 voor 100,000 doll, uit Amsterdam. Volgens taxatie is er dus totaal in 1887 voor 125,000 dollarsnaar Amerika verzonden. Ik geloof dat dit niet in verband staat met de medailles; de oorzaak is de aldaar toenemende luxe in bloemen. Hillegom gelooft, dat men niet beter kan doen dan de medailles in Amerika te blijven uitloven. Dat is het algemeen gevoelen bij ons. Bennebroek-V ogelenzang zegt dat de medailles te Boston eigenlijk zijn behaald door één firma. Ik heb vernomen dat die inzending in Holland niet in aan merking gekomen zou zijn. Het voorstel van het hoofdbest lur wordt aangenomen met 30 tegen 15 stemmen, die van de afd. Heemstede, Hillegom, Lisse en Oegstgeest. Punt VIII. De voorzitter stelt voor de discussie hierover in tweeën te splitsen. Eerst in het algemeen over het denk beeld, daarna over het concept-programma. Lisse vraagt of de datum wel gelukkig is, kerstmis is een algemeen erkende feest dag, er zou weinig bezoek komen. Wij dachten, zegt de voorzitter, dat in de hand te werken. Het hoofddenkbeeld van het hoofdbestuur is dit: Er zijn bloe men noodig in het buitenland op het kerstfeest. Bij het vroege bloeien is het kerstfeest een datum waarop gerekend wordt. Een week later scheelt voor den indruk van het publiek heel wat. Dat is de reden dat deze dag gekozen is. S a sseuheira-Voorhout vraagt of een collectieve inzending van een afd. ook bekroond kan worden. De voorzitter zegtgeen bepaling is hier over voorgeschreven. Het hoofdbestuur acht het een proef die niet veel kans van gelukken heeft. Daarom moet het ieder zoo gemakkelijk mogelijk worden gemaakt. S.-V. acht het onbillijk dat wie inzendt op eigen naam gelijk zou staan met een collectieve inzending. De president zegt dat men de bepaling in het reglement zou kunnen maken, dat collectieve inzendingen wel prijzen kunnen krijgen, maar niet vergeleken worden met die van particulieren. Heemstede meent dat, wanneer cer tificaten alleen worden gegeven, de animo niet groot zal zijn. Prijzen, medailles of geld, is beter. De voorzitter zegt: Het hoofdbestuur dacht, dit moest een zaak van lieihobberij wezen. De tentooastelling moet weinig geld kosten. Heemstede wil het beschikbaar stellen van medailles aan de afdeelingen overlaten. liet hoofdbestuur beveelt zich aan voor bijdragen tot de tentoonstelling van 1890, wij kunnen nn niets geven uit de kas, vroeger f1500. De certificaten zullen mooi worden. Afd. Hillegom vraagthoe laat wenscht het hoofdbestuur de vergaderiug te doen beginnen. De voorz. autwoordt dat bet denkbeeld van het hoofdbestuur was 's morgeus te beginnen, om bijtijds de vergadering te sluiten eu daarna dadelijk de tentoonstel ling te openen. Het lid Kouweuhoven zegt dat de be doeling is: wat kan met kerstmis bloeien? Spreker acht deze tentoonstelling noodza kelijk. Dagelijks staau wij voor de vraag: wat kan met kerstmis bloeien? Op de proeftentoonstelling te Overveen heeft men verbaasd gestaan dat er zooveel soorten waren. Dat was wel wat later, maar met moeite en kracht, wie weet wat men met kerstmis kan hebbeu. De nu geminachte soorten zullen als ze vroeg komen boter gaan. Hier moet geen sprake zijn van me dailles, het moet enkel een spoorslag zijn om van de malaise verlost te worden. Vroeg bloemen te hebben is hoofdzaak. De president stelt voor, de verdere re geling over te laten aan het hoofdbestuur eu het voorstel in priucipe goed te keuren; eu teveus het hoofdbestuur te machtigen een bepaling optenemen, dat afdeelingen, genootschappen en vereenigingen afzonder lijk onderling mededingen? Wordt oouform besloten. Thans is het concept programma aan de orde: Hillegom verzoekt te schrappen no. 7, 8, 21, 22, daarvoor in plaats te stelleH crocusRen, daar de gevraagde bollen niet in het land groeien en men dus propa ganda zou maken voor bollen die in het buitenland bloeien. Uitgeest wenscht tusschen de be oordeeling van narcissen scheiding te ma- keu. Het is voor een jury onmogelijk, do soorten door elkander te beoordeelen. Sassenheim Voorhout stelt voor art. 6, 7, 8, te behouden en er achter te voegen 12 potteu miuiatuur-kyacinten die voor snijbloemen dienstig zijn. Wij bodoelen hyacinten in gewone soorten, die een bloempje geven als de Parijsche hya cinten. Met het oog op Amerika willen wij de aandacht vestigen op dit bruikbaar artikel, ln Frankrijk wordt dit soort schaars. Wij hebben geprobeerd kleine hyacinten tc broeien eveu na kerstmis. Dat is goed geslaagd. De onze kunnen even goed voor snijbloemen dienen als de Pa rijsche. Wij hebben de onze aan afnemers gegeven die gezegd hebben dat ze zeer ge schikt waren. Heemstede vindt No. 9 wat veel en vraagt of het niet kan met 3 potten? Sassenheim V o or hout vindt in art. 9 3 stuks een conquest, wat veel. De voorzitter zegttegen het voorstel der afd. Hillegom is geen bezwaar. Ingevolge het voorstel van Uitgeest, zijn wij tot splitsen der narcissen bereid. De buitenlandsche bolgewassen hebben we er juist ingebracht met hetzelfde doel als de afd. S.-V. Als men bekend wil worden met wat vóór Kerstmis te krijgen is, moet men weten, wie onze concurrenten zijn. Geen struisvogelpolitiek. Die zouden we volgen als we de buitenlandsche bollen vér hielden. Laat ons ook zien in hoevorre we kunnen doen wat het buitenland kan. Het i3 mogelijk dut we onder de jongere bollen gemakkelijker broeiers vinden dan in de oudere soorten. Daar komt bij, dat de handel in Fransche bolgewassen deel uit maakt van onzen handel. Van witte Rom. hyaciuthen is de uitvoer 4 millioeu bol len, van andere soorten 150,000. Van narcissenik geloof een half millioen. Het is wenschelijk te zien wat er in die Fransche artikelen zit. Het voorstel van het hoofdbestuur om de punten over de narcissen te behouden en de vraag van S.-V. in het programma op te nemen, wordt goedgekeurd. In antwoord op de vraag over het con quest, zegt het hoofdbestuur, dat het ge dacht had: het geldt geen gewone tentoon stelling, maar de bekroning van artikelen die d a d e 1 ij k geschikt zijn voor den han del. Daarom acht hij het niet gewenscht een conquest te verlangeu, dat men eerst over 20 jaar in den handel zal zien. Het lid jhr. Barnaart wenscht het aan tal narcissen ad libitum te laten. De voorzitter antwoordt dat men juist 5 heelt genoemd, om geen magere nar cissen te krijgen. Het programma met de daarin gemaakte aanvullingen wordt thans bij acclamatie goedgekeurd. Het hoofdbestuur verzoekt machtiging om, zoo dit gewenscht schijnt, ook nog eeuige vragen van bouquetten en versie ringen van bloemen, van bol-, knol- en wortelgewassen in het programma op te nemen. De voorzitter beveelt de zaak gemoe delijk aan de leden aan, daar zij vruchten kan opleveren. Oegstgeest zegt het hoofdbestuur dank voor zijne moeite eu de afdeelingen voor hunne steun. Punt IX. De hoer J. H. Kersten zegt: Ik wil gaarne eenig verslag uitbrengen over de zitting der commissie. De zaak is niet ge- loopeu als ik wenschte. De afd. hebben anders gehaudeid dan de afd. Haarlem. Ik heb de commissie beschouwd als bestemd om de zaak te bespreken eu het voor en tegen te overwegen en dan verslag te ge ven. Dat is anders geloopen. De com missieleden hadden hun mandaat meege kregen om tegen ie zijn. Die overtroffen de anderen eu daardoor is het voorstel in de doos gedaan. Afd. Hillegom zegt, wij hadden geen mandaat mee. Men dacht dat er ge stemd zou worden. De heer Kersten gelooft wel dat er een mandaat gegeven was. O v e r v e e nB loe men daal merkt op: wij hadden geen mandaat om tegen te stemmen eu wisten niet eens, dat er gestemd zou worden. Er was geen een stemmigheid, toen heeft de lieer Kersten zelf gezegdEr komt geon einde aan, laten we maar stemmen. De afgevaardigde van B.O. wist dat de afd. er niet voor was en heeft daarom tegen gestemd, Sassenheim V o o r h o u t ver klaart zich, als er geen medewerking is, bereid oru het voorstel in te trekken. Haarlem zegt dat de algemeene opinie der afdeeling is, dat de zaak in den doofpot kan, omdat het gebleken is, dat er geen algemeene steun is. Het is niet raadzaam te veel te drukken op de enkele afd. die er vóór zijn. Op de vraag van den president, trekt afd. S.-V. haar voorstel in. Punt X. De voorzitter deelt mede, dat er sedert de vorige alg. vergaderiug veel is geschied. Er is een kolossale correspondentie ge weest naar aauleiding van een nieuwen maatregel van het hoofdbestuur. Na afloop der vergaderiug n. 1. heeft het hoofdbestuur aan hen, die haddeu geweigerd de verbintenis te teekeneu, een circulaire ver zonden, waardoor nog een aantal heeft geteekend. Er is nog geen gevolg gegeven aan het bekend makeu in het buitenland. Wij wil den afwachten de sluiting der lijsten. Zij zal echter binnenkort plaats hebben. Het hoofdbestuur stelt verder voor de teekening te bepalen tot de bloemkweekers in Noord en Zuid-Holl«nd. In het belang van den handel in andere artikelen met sommige personen uit andere provinciën is dit wenschelijk. Dit wordt eenstemmig goed gekeurd. Uitgeest zegt: in onze vergadering is ter sprake gekomen de aanvrage van een persoon, die bloemen wilde koopen, met belofte de bollen ook te zullen koopen. Hij had niet geteekend. Ik wensch de vergadering in overweging te geven om notarissen en directeuren te verzoeken, hen die zoo doen, het recht tot koopen te ontzeggen. Het hoofdbestuur zal dut in overweging nemen. De afd. Haarlem zegt een woord van waardeering aan de redactie van z/Haarl. Dagblad" voor hare medewerking in zake deze kwestie. 55 bladen toch heb ben haar verslag in uittreksel opgenomen. Er zijn thans 2069 onderteekenaars van de verbintenis en 107 weigeraars. Er zijn oen aantal fouten in de nomina- tieve opgaven. Dat was niet anders moge lijk. Het is noodzakelijk gebleken dat het collectief moet worden opgegeven. Daarom verzoekt het hoofdbestuur alle op- en aanmerkingen ter kennis tc brengen van de afd.besturen tot uiterlijk 15 Mei e. k. dan zal het hoofdbestuur zoo spoedig mo gelijk de correctie uitgeven. Die geen lid is wordt verzocht het aan de n a a s t b ij- gelegen afd. op te geven. Lisse M. Veldhuyzen v. Zanten heeft niet geteekend. M. V. v. Zanten en Zoon wel. Er is een advertentie geweest dat de zaak overgegaan was. Afd. Hillegom zegt dat hier is ontduiking onzer maatregelen. Het is waarlijk één *aak. De voorzitter doet opmerken dat hot de vraag is, in hoeverre die 2 firma's do zaken uit elkaar houden. Geschiedt dat, dan is het goed. Het lid van Waveren zegt dat de zoons thuis zijn bij hun vader. Geen bizouder lokaal hebben zij voor de tweede zaak. De oude heer heeft niet geteekend. Het is bekend dat hij te Noordwijk reeds bloe men heeft trachten op te koopen. Afd. B e v e r w ij k. Hetzelfde geval

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 5