VSSh INGEZONDEN. BUITEN LA N D. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijk*' Stand. BEURSBERICHTEN. Staatsleeningen -9SL. «iv. Industriëele en Finan cieele ondememinp». Spoorwegleeningen. Provinciale en Stede lijke leeningen. Premieleeningen. «Ook in ons Vaderland eischen de maatschappelijke vraagstukken de volle aandacht. De door de vorige Tweede Ka mer begonnen enquête geeft nu reeds de gelegenheid maatregelen te beramen, om de verbetering van verschillende toestan den te beproeven. wDe nog steeds gedrukte toestand van den landbouw noopt tot een voortgezet onderzoek naar de middelen om die groote bron van onze volkswelvaart te ontwik kelen en te bevorderen; ook de belangen van handel en nationale nijverheid zullen niet uit het oog worden verloren. z/De ter uitvoering der nieuwe grond wettelijke bepalingen noodige wetsont werpen zullen geleidelijk worden ter hand genomen. z/De regeling van de administratieve rechtspraak zal worden ontworpen, terwijl de volgens de tweede alinea van artikel 181 der Grondwet gevorderde wet betref fende 's lands verdediging, zal worden voorbereid door eene Staatscommissie. //Ofschoon de financieele toestand van het Kijk niet ongunstig kan genoemd worden, rekent 's Konings Kegeering het zich ten plicht, door te trachten ver meerdering van uitgaven tegen te gaan, en door te streven naar bezuiniging zoo mo gelijk verhooging van lasten te voor komen. «Eenige bepalingen van de wet op de personeele belasting vorderen herziening, mede in verband met het te regelen kies recht, terwijl met ernst zal worden over wogen in hoeverre van de invoerrechten als bron van inkomst voor de schatkist, meer partij getrokken en de druk van enkele accijnzen verminderd kan worden. z/Eene nadere regeling van de verhou ding tusschen de Rijks- en Gemeenle-fi- nanciën is een dringende eisch des tijds. Uitbreiding van het belastinggebied der gemeenten zal deze in staat moeten stel len meer onafhankelijk te voorzien in hare eigen behoeften. «De korte tijd, die ons scheidt van den dag, waarop het aan de Nederlandsche Bank verleende octrooi zal komen te ver vallen, maakt eene spoedige beslissing van het ten vorige jare ingediende wetsont werp tot verlenging van dat octrooi wen- schelijk. Uit dien hoofde is 's Konings machtiging gevraagd, dit ontwerp reeds dadelijk onveranderd in te dienen. //Met betrekking tot Nederlandsch Oost en West-Indië, verlangt 's Konings Kegee ring ernstig, dat de heerschappij van Ne derland aan die bezittingen tot zegen zij en dat verlevendiging van landbouw, han del en nijverheid tot verhoogde algemeene welvaart, zoowel onder de volken van In- dië als onder de ingezetenen van het Kijk, zelf bijdrage. z/De nood, door geringe koffie-oogsten en andere oorzaken ontstaan, zal zooveel mogelijk worden gelenigd door matiging bij het invorderen van belastingen, door de bevolking te ontheffen van onbetaalde diensten en door het aanleggen van haar ten nutte komende openbare werken. z/Naar verbetering der toestanden op Sumatra, waardoor eene vreedzame oplos sing der geschilion met Atjeh mogelijk worde, wordt gestreefd. z/De herziening der wet op het beheer en de verantwoording van de Indische geldmiddelen, alsmede eene algemeene verordening op het mijnwezen worden voorbereid. In verband hiermede zal ook de door den tijd noodzakelijk geworden herziening van enkele bepalingen van het Indische Regeeringsreglement aan de orde worden gestefd. z/Moge, onder Gods onmisbaren zegen, onze gemeenschappelijke arbeid strekken tot heil van ons vaderland. //In naam des Konings verklaren wij deze zitting van de nieuwe Kamers der Staten-Generoal geopend." Den ministers woriP, na het uitspreken dezer rede, door de commissie uitgeleide gedaan. De Voorzitter sluit, nadat de commissie is teruggekeerd, de vereenigde zitting der Kamers. EERSTE KAMER. De Ee-ste Kamer vergaderde Dinsdag te 3 Vs ure in "Diligentia». De Voorzitter stelde voor, aan drie cornmis- siën op te dragen het onderzoek der geloofsbrieven. Nadat daartoe was besloten, werden in han den gesteld de geloofsbrieven van den voorzitter en de leden gekozen in Noord-Brabant, Gelder land en Friesland, van de heeren Viruly, Pijls en Van Royen; van de leden gekozen in Zuid Holland, Utrecht en Overijsel, van de heeren: De Bruijn, Insinger, en Van Pallandt; van de leden gekozen in Noord-Hollanl, Groningen, Drente en Limburg, van de heeren Huydecoper, Stork en Smit van Oyen. Aan deze commissie werd het verzoek gericht om heden in een vergadering belegd te 11 uren, te rapporteeren. Na afloop der beëedïging zal de benoeming plaats hebben van leden der huishoudelijke com missie. Daarna opmaken van den rooster van aftreding der leden. Foor den inhoud dezer rubriek stelt de Eedactie zich niet aansprakelijk.) De reorganisatie ran de Burgeravondschool. In de „H. Ct." van 26 April staat iets omtrent de voorgenomen verandering van de Burgeravondschool. Vooraf gaat, dat verleden jaar door de commissie van toe zicht op den voorgrond werd gesteld, dat teekenonderwijs op deze school hoofdzaak behoorde te zijn en dat éénzelfde onder wijs niet tegelijk dienstig kan zijn voor den gewonen werkman en voor de aan staande werkbazen enz. Na hetgeen er vroeger reeds over de reorganisatie van die school gesproken en geschreven is, zullen velen verwacht heb ben dat wij een school zouden krijgen, in de eerste plaats dienstig voor den aan staanden werkman om hem te ontwikke len in hoofdzaak in zijn vak, door hem wetenschappen te leeren, die daarop kun nen worden toegepast, zoodat hij met juister oordeel zal werken en vele om slachtige handelingen zal kunnen bekorten. Het aantal vakken van onderwijs zou hierdoor nogal eenige vermindering onder gaan. In de eerste klasse zou men kunnen volstaan met lezen, schrijven, rekenen, vormleer, teekenen en wellicht zou hier ook vaderlandsche geschiedenis en aard rijkskunde niet misplaatst wezen. In de hoogere klassen: Nederlandsche taal, tee kenen, rekenen, vlakke meetkunst, algebra voor zoover daarbij noodig, beginselen der natuurkunde en theoretische kennis der enkelvoudige werktuigen. Do tijd hierdoor bespaard, zou in hoofd zaak ten goede moeten komen aan het teekenen en ook gedeeltelijk aan de an dere vakken. Daar ook hier het zeer juiste woord van een raadslid geldt, dat de school moet zijn voor de leerlingen en niet omgekeerd, dient men met de leerlingen rekening te houden. De particuliere inrichtingen, waar alleen teekenonderwijs gegeven wordt, ver- keeren naar verhouding in bHeieuder toe stand dan de Burgeravondschool; ook dit feit moet in het oog gehouden worden, wanneer men haar wil wijzigen. Wanneer men nu leest dat den jonge lui zal worden onderwezen, Eransche taal, wis- en natuurkunde toegepast op land meet- en waterbouwkunde en ten laatste het maken van bestekken, dan is toch wel de vraag geoorloofd of men hiermede den aanstaanden werkman op het oog heeft? In hoeverre toch zal hij als werkman beter zijn wanneer hij eenige woorden Eransck kent? Eu waartoe is het noodig dat hij wis- en natuurkunde leert toege past op landmeet- en waterbouwkunde, terwijl hij in die beide vakken geen onder wijs ontvangt en ook niet behoeft? Het teekenonderwijs wordt niet belangrijk uit breid, daar er thans in de drie hoogste klassen zes uur teekenles gegeven wordt en toch moeten de leerlingen nu worden ouderwezen in het maken van bestekken. Dat sluit in zich dat zij in staat ziju om een plan te teekenen en uit tc werken en dus ten minste bekeud zijn met de eischen voor indeeling, licht, lucht, ruimte enz. enz., die men aan een burgerwoonhuis moet stellen. Maar dit niet alleenzij moeten tevens een voldoende materialen- kennis bezitten en op de hoogte zijn van de prijzen der onverwerkte en verwerkte materialen. Wat dit alles zegt, kunnen deskundigen beoordeelen, maar dezen zullen ook toestemmen dat hier een onbereik bare eisch is gesteld. En ook hiervan geldt het dat dit alles voor den werkman overbodig is. Dat men mannen aanstelt uit den prac- tischen handwerksstand, mits deze mannen ook kennis bezitten van de wetenschappen, die op het vak kunnen worden toegepast en zij die ook weten toe te passen, is zeer zeker een eisch voor degelijke con structie-leer. De tijd voor het teekenen bestemd, zelfs bij nog eenige uitbreiding, is hiervoor hoogst noodig. Dit blijkt duidelijk uit de resultaten. X. Engeland. Naar de Times ver neemt is de toestand op Creta zeer dreigend. Da-elijks gebeuren er moorden en de goeverneur, die alle gezag verloor, heeft zijn ontslag in gediend. Duitschland. De eerste goud stukken met de beeltenis van keizer Frederik zijn aangemunt. Men roemt zeer de voortreffelijke uitvoering. De toestand des keizers is iets minder guEstig dan de laatste be richten meldden. De koortsen komen, ofschoon in niet zoo hevigen graad als vroeger, terug. Frankrijk. Toen de President der Re publiek Zondagavond,na den schouwburg te Bordeaux bezocht te hebben, terugreed naar de prefectuur, werd hij overal be groet met de kreten nLeve Carnot I Leve de republiek 1" Een troep Boulaugisten wilde eene contra-manifestatie aan den dag leggen, maar zij werden beschipt en hand tastelijk gestraft. Yan Bordeaux heeft de President der Republiek zich naar Rochefort begeven, waar hem, evenals in de overige plaatsen, eene schitterende ontvangst ten deel is gevallen. De rechtbank te Nancy heeft uit spraak gedaan in de zaak der gevangen genomen personen, die aldaar o. a. roe pende //Leve Boulanger!" zich aan wan ordelijkheden zijn te buiten gegaan. Het zijn allen jonge lieden van 20 tot 26 jaar. Bijna allen verklaarden voor de rechtbank, dat Boulanger hun onverschillig is en dat hun eenig doel was rumoer te maken. Een hunner, tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld, riep, toen hij het vonnis ver nomen had: //Die schooier (gueux) van een Boulanger komt mij duur te staan." Een ander, Tinllin genaamd, een oud soldaat van Tonkin en aanvoerder der bende, verweet een journalist, dat deze hem op de schouders van eenige der ma- nifesteerenden geheschen hadhet is de zelfde, dien de Boulangisten Zaterdagavond als in zegepraal rondgeleid hadden. Hij werd tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De politie ts Nancy heeft een corres pondent van //la France", Margonnet, en den voorzitter van het radicale comité in verzekerde bewaring genomen, omdat zij de hand gehad hebben in het aanslaan van aanplakbiljetten, waarin aangespoord werd tot Boulangistische manifestatiën. Beiden hebben dit erkend. Een ander per soon, Aron, heeft erkend dat hij die bil jetten heeft samengesteld en ze naar den drukker heeft gebracht. Sedert heeft hij de vlucht genomen. Bij deze drie personen, die verdacht worden van ophitsingen tot samenscholin gen, is eene huiszoeking gedaan, die ge leid heeft tot het in beslag nemen van eenige papieren. Generaal Caffarel en la Limou- zin zullen eene laatste poging doen om vrijspraak te krijgen en hebben zich in cassatie begeven van het arrest van het hof van appel dat de uitspraak van het hof, een boete van fr. 3000 voor den eerste en zes maanden gevangenisstraf voor de tweede, bevestigd heeft. Weder wacht Frankrijk een geruchtmakend proces. Lucas, die een aanslag pleegde op het leven van Louise Michel, zal den 7en Mei terecht staan. Laguerre zal hem verdedigen, terwijl Louise als getui ge optreedt. De heer Herbette, gezant van Frankrijk te Berlijn, is te Parijs aangekomen en begaf zich terstond daarop naar den heer Goblet, mi nister van Buitenlandsche Zaken, met wien hij een langdurig onder houd had. Transvaalsche Republiek. Een Reuter-telegram, opgenomen in En- gelsche bladen meldt, dat den 30en April de heer Paul Krüger met overgroote meerderheid van stem men is herkozen als President der Republiek. Een Engelech pachter, Halier, wonende 40 mijl van Char- lestown, vond bij zijn terugkeer in zijn woning (hij was 's nachts van huis geweest) zijn vrouw en drie kin deren vermoord en vier mannen bezig zijn huis te plunderen. Halier, bij gestaan door zijn vriend Tweed, overviel de boosdoeners, schoot twee hunner dood en wondde de beide anderen. Men legt zich in Enge land thans met ernst op de beoefe ning van 't Volapuk toe, vooral in den handel. Er is een 16e blad in die taal, The Volapuk Journalver schenen en te Londen, Bambury en Burton zijn Volapuk-vereenigingen opgericht. Den 15n April had in 209 steden, over alle rijken verspreid, het examen in Volapuk door den internationalen bond uitgeschreven plaats en te Huil namen daaraan 26 jongelieden, waaronder 5 dames, deel. Tegen denBerlijnschen bankier Raiff is een proces wegens verduistering aanhangig gemaakt. Voorloopig zijn niet minder dan 160 personen, die benadeeld zijn geworden, als getuigen opgeroepen, terwijl bovendien nog 46 aanklach ten wegens bedrog, tegen hem in gediend zijn. De verduisterde en door afzetting verkregen gelden beloopen ongeveer een millioen Mark. In verband met de te verwachten groote drukte te Parijs tijdens de wereldtentoonstelling in het volgende jaar, heeft de gemeen teraad besloten om het stationster rein aan weerzijden der Seine be langrijk uit te breiden. De hoofdingenieur van Parijs, Durand-Claye, is op 47- jarigen leeftijd gestorven; hij was professor aan de Ecole des ponts et chaussées en aan de Ecole des Beaux-Arts, en was een specialiteit in rioolkwesties. Te Kopenhagen ligt de sneeuw twee voet hoog in de straten. Blokken ijs versperren de reede. TELEGRAMMEN. LONDEN 2 Mei {Reuter). Door den minister van Oorlog zal morgen in het Lagerhuis een wetsontwerp worden ingediend tot versterking van Engeland's weerkracht. SOFIA 2 Mei (Reuter). Majoor Popoff, die wegens verduistering van gelden uit de krijgskas, terecht stond, is veroordeeld tot eene ves tingstraf van vier jaren. De overige personen, die mede hiervoor terecht stonden, werden veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 4 tot 7 maanden. Allen zijn van hun rang in het leger vervallen verklaard. VARIA. Aan een spoorwegstation lij de aankomst van den trein. Zij. (met een papegaai in de eene en een hondje in de andere hand). Ja, Eduard, nu hebben we alles ge loof ik, aar waar is het kind? Hij. Wel, dat heb ik jou gege ven. Zij. Dat weet ik, maar toen heb ik je het terug gegeven. Hij. Daar zul je het hebben 1 Het kind zit nog in de coupé! lïöGMVAARTiERlSRTES, Het stoomschip Zuid-Rollandkapt. Otto, van Java naar Rotterdam, arriveerde 1 Mei te Suez. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 1 Mei te Marseille. Het stoomschip Iraouaddy, met de Chin, en Ind. mails, vertrok 30 April van Port Said naar Marseille. EAMllilEEERjSHTEN uit i»s VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN: 29 April. A. J. F. van Rhijn-Kruijt z. Gro ningen. - 30. V. Morpiigo-Beddekoper d. Amst. - J. H. M. Janssen-Gnssenhoven d. 's-Hage. - 1 Mei. P. Klok-Murk z. Rott. GEHUWD: 1 Mei. A. F. B. Schmeink en M. G. Fnchs, Arnhem. - H. P, van Hooff en M. P. H. Ter- vooren, 's-Bosch. OVERLEDEN: 28 April. H. de Vries-Hartog 51 j. Amst. - A. E. de Klerck-Chevalier 67 j. Nieuweramstel. - Id. Rehman Jr. 28 j. Kleef. - 29. W. Wijnand 1 j. z. Amst. - J. L. G. Smit 56 j. Schiedam. - G. Hoenders-Janscn 60 j. Rott. - T. J. van den Bent 72 j. Zierikzee. - 30. S. A. H. Lankerman -Vierling 30 j. 's-Hage. - C. Overweel 60 j. Bolnes. - J. van der Vis 81 j. Rott. - S. C. v. Bnuren-Nieulant 45 j. Rott. - P. F. A. Schnijt 59 j. Rott. - 1 Mei. Jkv. A. J. de Witte van Citters, 's-Hage. - A. Schalkor d.'s-Hage. - Wed. H. W. Vreugdenhnrg-Van der Linden 81 j. Leiden. GEBOORTEN: 1 Mei. L. Hogendoorn-Hooghuijs z. - 2. S. Broertjes-Bosma d. - M. S. Kol-Ariaans z. ONDERTROUWD: 2 Mei. A. Kerkhoff en M. P. van Bilderheek. - W. A. H. van der Vaart en C. de Jong. - A. E. Koridon en A. H. van Roon. - J. A. Braa- kenburg en C. M. Niemann. - R. van Brnggen en J. Kors. - J. P. Rustige en A. C. Hulse bosch. - J. M. Martens en S. Hagebout. - J. Schillemans en G. van Someren. - H. Uilenbroek en W. C. Weesman. - E. J. van der Aar en J. Joren - H. Boeree en M. van Waard. - M. Vastenhout en M. Smal. GETROUWD: 2 Mei. H. Geldorp en S. Burghout. - H. S. Beekelaar en A. van de Geijn. - J. P. Boerkoel en M. de Jong. - C. de Vogel en W. A. Zwart. - A. Bottelier en J. van de Velde. - A. J. Roosea en Ij. C. Bottelier. OVERLEDEN: 30 April. F. Pleijte 56 j. Ripperdastraat. - E. Wolfahagen-de Vries 67 j- Spaarnwouderstraat.- J. J. van Velzen 6 j. z. Schoutjeslaan. - 1 Mei, A. M. A. van Bakel 10 j. d. Gasthuislaan. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al hier, op Donderdag 3 Mei 1888, dea namiddags van 23 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fuga No. 6 op den naam Bach. Schumann. 2. Andante uit Mendelssohn's 4e SymphonieR. Schaar. 3. Sonate op. 5De Lange Jr. a. Maestoso. b. Andante. c. Finale. 4. Concert fantasie op: O Sanctissima. Lux. 5. Finale. ÊlARKTIERIgHTES, Haarlem, 2 Mei. Aangevoerd en verkocht 34 stapels kaas, uit- makenue 3228 kazen, wegende 6627 Kg. Hoog ste prijs per 50 Kg. f 30, Haarlem, 2 Mei. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 21 koeien f 160 a 120, 78 nuchtere kalveren f 5 i 3, 804 schapen f 20 14, 24 Lammeren f0 a 0 Graskalf f 0 a 3 Pinken f 40,a 0,0 Vaars f a 4 Paarden f 250 a 120, 9 Biggen 0, 2 Vette Kalveren f40,a f25, Amsterdam, 2 Mei. De prflten der Aardappelen waren als volgt: Seld. Blauwe f2,15 a 2,25, dito Kralen f0.— 2 Mei 1888. Gert. N. W. Schuld. 2 l/s lito dito dito 3 dito dito dito ö'/s lito Obligation B'/s Oblig. Amort. Synd. 81/3 fraQkrjtk* O rig. Inschrijving 8 Obl. Leening 1867 6 lito in Papierrente 5 Soudleeaing 5 dito 1881 4 Inschrijving 1861/81 5 lo. Ct. Adm. Lamaia 5 lo. do. Noltenius 5 lo. Paasei. Loening 5 Oofltenrtlk. Oblig. in Pap. 1878 4'/s lito dito 5 lito dito Zilver 5 lito dito dito 5 iito Goud 4 SPoHen. Obl. Schatk. 1844 4 Obl BI. 1853/84 8 dito 1881 5 dito 1886 5 IS©8Ü»ia<ë«. Ob Hope 1798/15 5 lito Ina. 8e S. 1855 5 Obl. 1862 5 iito 1864 5 lito 1866 5 lite 1877 5 iito 1877 le. Ooat. 5 iito dito 2e Serie 5 iito dito 3 e dito 5 iito 1872 Gecona, 5 lito 1873 dito. 5 iito 1884 dito 5 iito 1860 2e Leen. 4 iito 1875 Gecons. 41/2 iito 1880 dito 4 Obl. Leening 1867/69 4 iito Gondl. 1888 6 3»*aje. Obl. Perp. Schuld 4 iito buitl. 1876 2 iito binnenl. Amor. 4 iito dito Perpet. 4 ITarktfe. 3epriv. Obl. 6 iito Alg. Sch. 65 ger. iito 1868/65 ger. iito 1869 6 iito gereg Obl. 1851 8 iito 1864 8 13p&zilie. Obl. Londen 1865 5 iito Leen. 1S75 5 lito dito 1886 5 iito dito 1868 41/.. dito diio 1888 4% iito goud 1879 41/. Genot, koers. 75 6/8 88 Vs 997/fl 1003/, 99 v, 7 «V, «7»/, 90 773/ie 90=/, 87 SI V. 62»/,, «27. 88 «37» 8«7s 787. 593/, 877, 977, 100 80 98»/,. 98'/, 987. 9«7» 48 «3/» 477, 91 SS' 90'/, 90 80 74'„ 807, 99'/. «4»/» 47 72 12 187/, 42 187/,, 101 101'/, 1017, 10C'/, 97'/» 98'/» Haarlem. 2l/9 65 70 dito oude Leen. 8x/2 87 Va^V» dito 1887 8>/a 968/«971/* dito 4 99 —101 Genot, koora. 101 Va ioov< 101 100 V» 1023/8 lOlVa 101 101 101 100% 1023/< 101 Vs 206 ICS 101 86 103 Amst. Hy.bank Pbr. dito dito dito Arnh. Hyp.-B.Pbr dito dito Geraeente-Cred. Obl. dito dito 'a-Grav. Hyp. Pdbr. dito dito Holl.Hyp.-B.Pdb. dito dito Nat. Hyp.-B. Pdbr. dito dito Nederl. Bauk. Aand. Rott. Hyp.-B.Pndb. dito dito Strnv. wNed.« Aand, dito dito Obl. dito dito dito dito Utr. Hyp.-Bk, Pdbr. dito dito Z.-HolL Hyp. Pdbr. 99'/, 1(10'/, 100'/, :°i'/>. Amsterd. Obl. 1861 8l/,l 97Vs Recep. 1886 8*/J 973/4 Rotterd. Ob 1886 31/"! 973/4 Nederland» Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.A4. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1888 -i dito dito 1870 5 dito dito 1878 5 N. Centr. Sp. Aan4. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 8 dito dito 1869 41/a N.R.Sp-volgef.Aan4. do. aiet-volger.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 81/- dito dito 1875/78 5 Ned.-Weatf. Aand. dito Obligatiën 4l/s Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 West-Sicil.Spw. do. 5 Zaid.-Ital.Sprw. do. 8 Oostenrtflc. Fr.-Oost. Sp. Aand, Polen. Warach.-Brb. Aand 4 Wars.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 4}j% dito dito 4 dito dito 8 Baltis. Spw. Aand. 8 Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 4Vs Jelez-Gria8i. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 Knrak-Chark dito 5 dito Azow dito 5 Moak.-Jaroslow Obl. 5 Moekow-Kurak Obl. 6 Moak.-Smolensk. do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Lo80w.~Sewaat do. 5 Poti-Tifiia Oblig. 5 Tranacaucaa do. 3 Z. W.Spw.-M, Aand. 5 ■&aaeErS8«!»c. C'entr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Menomenee do. 7 dito N. W. Un. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito Sonth.-W. Obl. 7 Illinois Leaa Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kanaao Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Misa. Kans. Tex Aand. do. U. Pac. S. Br. Obl. 6 Mins. Pao. South. do. 6 St.P.M.&Man.leHdo.i dito goo. 2e Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw. do 8 UnioH Pacifio. dito. 6 Genot- koers 947, 82 100'/, 181'/, 94'/, 827, S0'/, 957, 58'/.» 50»/, 827/,, 140'/, 180'/, 129'/, 130 180 181'/, 180'/. 1207/, 98 119'/. 112'/, 58'/, 100 117'/, 112'/, 157/,, 108'/, 987/, 113 115»/, 111 112 146»/, 101'/, 117 108 20 79'/, 18'/, 185 92 88»/, 96 108'/, 99'/, 81'/, 607/, 997/, 60'/» 42 79'/, 917/» 108'/,, 93 82 66 58'/, 90'/, 767, 8«7» 94'/, Tramwegmaat3chappijea. Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. Stad Amst. f 1000.3 107,/1« dito f 100.8 111 Amst.Kanaalm.C.v.A. 103 Rotterdam 8 103 Gemeente-Crediet 8 lOS1/* Pal. v. Volksvl. 1867 138 dito 1869 4 f2.50 1.95 België. Stad Antw. 1874. 8 89*/a dito Brnssel 1887rec.2'/. 89?/8 SoBgsff^e, Staataleening 1870 97 Theiss. Reg. Pr. Obl. 4 98"/g {Pogftenrtfk. Staataleening 1854 4 105 dito. 1810 105Vi dito 1864 1813/4 Crediet Anst. 1858 145 »/4 Stad Weenen 1874 105 SPralsee. Th. 100 1855 8l/: 148 S«islsfcnd.| Staataleening 1864 5 181 dito 1866 5 122 Btarftoerlnnd. Genave 8 95 DIVERSEN, Ct.Ver.Ara.Sp.leSer. dito dito 1887/4 98s/8 dit dito 2e do. 181 dito dito 3e do. 79s/s Vg.ATyp.Spw.Obl. 102 Vs Pro, Quebec, do. 5 107l/i Prol gatie 2l/s 8 pCt.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3