BUITENLAND. 327e Staatsloterij» KERKNIEUWS. Ned. Hery. Kerk. Drietal te Houtrijk en Polanen, ds. P. H. Versteeg te St. Pace ras, Gr. Hoog te Heivoort en Kruisberg te Beekbergen. Door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland is benoemd tot lid der Synode van de herv. kerk, ds. A. Maagh Kniphuizen, van Abbekerk, en tot zijnen secundus ds. J. W. van Hoogstra ten, van Edam. Het kerkbestuur ver klaarde zich met 4 legen 8 stemmen te gen de voorgestelde benoeming van kerke- raadsleden en beroeping van predikanten volgens wijkverdeelingeu. Beroepen te KortenhGef dr. H. M. van Nes, cand. te Driebergen; te Grootebroek ds. Kutsch Lojenga, te Enk huizen. Boomsch-Katholieke Kerk. Benoemd tot pastoor te Olst de heer J. W. L. yan Welsem, kapelaan te An keveen. FINANCIEELE MEDEDEELINGEN. Volgens het Weekblad voor incourante fond sen van Broekman Hondere zijn in de week, eindigende 1 dezer, verhandeld de volgende fondsen Aand. Amst.-Dcli Comp. (1886) tot 620 pet. Aand. Amst. Koffie-Cultuur-Mpij tot. ƒ630 James Barge en E. Moormann Co. (Liq. aand.) tot30 Obl. Mpij tot expl. van het Bible Hotel tot101 Obl. Bouw-Mpij tot verkrijging van eigen woningen tot101 Aand. Bnrger Bouw-Mpij tot 101 Aand. I)eli-Maatschappij860-870 Obl. Naamlooze Vennootschap Han delskade. Opr. Aand. tot ƒ140 Aand. Kon. .Ned. Beiersch Bierbrou werij tot22l/a-25 Pndbr. Ned. Hyp.b. in liq. tot 101 Aand. Expl.-Mpij van Bouwterrein Overtoom totƒ725 Aand. Siak Tabak-Mpij120 Aand. Tabaks-Mpij Amsterdam tot ƒ300 Obl. Mpij van den Werk. Stand tot 79% Aand. Bagelen Thee en Kina Mpij te Batavia tot71 Aand. Batjan Mpij 's-Hage tot 50 Aand. Deli-Batavia Mpij te Batavia 1875 tot.398-400» ld. id id. 1887 tot 295-300» Aand. Ned.-Amer. Stoomv.-Mpij tot. 65l/s*3A Aand. Rijnl. Stoomtramweg-Mpij te 's-Hage tot105 Aand. Amsterd. Kristal Ijsfabriek tot 15 Aand. Holl. Suikerraffinaderij tot80 Aand. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft tot165 Aand. Zwem- en Badinrichting aan de Ruyterkade tot55 Aand. Bergbau-Gesellschaft "Holland" Serie A tot65 Door de ltotterdamsche Tramweg-Maatschappij werden in de maand April vervoerd 416,43S rei zigers, opbrengende f31.619.95. In de maand April van het vorige jaar bedroeg het aantal rei zigers 380.113 met een opbrengst van f 29.479.78. Aan het ons lieden gezonden verslag der Haarlem-Zandvoort spoorweg-maatschappij over 1887, ontlecnen wij het volgende: Het jaar 1887 leverde geene bevredigende re sultaten. Wel ziju in genoemd jaar 51000 rei zigers meer vervoerd dan in 1886, maar de op brengst van bet reizigersverkeer bleef f4300, ondei dat van 1886. Oorzaak hiervan is de uit gifte gedurende het geheele seizoen van speciale retourbiljetten, tegen een zeer laag tarief, ter wijl nog enkele andere ongunstigs invloeden medewerkten, dat het reizigersverkeer betrek kelijk gering was. De verwachting dat door het buitengewoon laag tarief zeer velen zonden worden uitgelokt naar Zandvoort te gaan, word teleurgesteld; de opbrengst van dit vervoer kon de belangrijke vermindering der vrachtprijzen niet dekken. Deze ondervinding heeft dus geleerd, dat een groote verlaging der tarieven niet gerechtvaardigd is. Wat de uitgaven betreft, deze zijn tengevolge van het grooter aantal treinen hooger geweest dan het vorige jaar, het onderhoud van het rol lend materieel bedroeg door het grooter gebruik dat ervan gemaakt werd f1470 meer dan in 1886, ook het onderhoud van weg en werken beliep f 640 meer dan in het vorige jaar, alhoe wel hieronder uitgaven zijn, die niet elk jaar terugkomen. Op het hoofd;/personeel* was zon der schade voor den dienst f1800 bezuinigd. Dit gevoegd bij nog andere besparingen, heeft ge maakt dat ondanks alle ongunstige omstandig heden en noodzakelijke kleinere uitgaven, de ver meerdering der uitgaven, bij 1886 vergeleken, tot circa f2000 is beperkt. Uit de winst-en ver liesrekening blijkt een winstsaido van f 4161.11, dat geheel voor het vernieuwingsfonds is bestemd, zoodat geen dividend wordt uitgekeerd. Na goedkeuring der balans in de vergadering van aandeelhouders, waaraan bovenstaand ver slag werd uitgebracht, werd door den heer Prins, gesteund door den directeur, den heer Kuinders, de wen schel ijkheid betoogd om onderhandelingen te openen mat de Hollandsche Spoorw g-mpij., betreffende het overnemen der exploitatie of het koopen van den Haarlem-Zandvoort spoorweg. In'ien de H. S. M. daartoe kon besluiten en de lijn overnam, kon nog circa f20,000 op de ex ploitatie bespaard worden en dus onder de tegen woordige omstandigheden eene bevredigende rente van de bezitting kunnen worden gemaakt. De voorzitter, de heer Eltzbachcr en prof. Asser waren het in beginsel met dit denkbeeld eens, meenden echter, dat het niet practisch was het bestuur in deze een imperatief mandaat van de algemeene vergadering te geven, omdat zijne positie daardoor noodeloos zou worden verzwakt. De wenk door den heer Prins gegeven, zal door het bestuur in ernstige overweging worden ge nomen. De vergadering werd daarna gesloten. KOLONIËN. BATAVIA, 30 Maart. Aan liet verslag der voornaamste ge beurtenissen in liet goevernement Atjeh en onder h.oorigheden} loopende van 4 t;ra 18 dezer, wordt liet volgende ontleend: Groot-Atjeh. Naar aanleiding van liet tuchtigen van Lampagger in de VI Moekims op den 27en Eebruari jl. trok T. di Tirou vrij veel volk in de VI Moe kims samen, terwijl hij zelf te Boekit Se- boen in de IV Moekims verblijf hield. Nu eu dan trachtten die benden'suachts binnen de linie te dringen, doch dit werd in den regel door hinderlagen belet, ter wijl zij soms met verlies werden terug geslagen, bij Lamdjamoe lieten zij een doode in onze handen achter. Op de versterkingen Lamtili, Lamdja moe en Blang werd nu en dan vrij hevig gevuurd, ook werden daar van tijd tot tijd schoten op de stoomtram gelost. Onderhoorigheden. Segli werd nog nu en dan zwak beschoten. Overigens bleef het op de Noord- en Oostkust vrij rustig. Te Melaboeh werden de versterking en de passer meermalen beschoten. De vijand had daar verscheidene loopgraven achter elkander gegraven en daarachter eene kleine versterking opgeworpen. Den 4en dezer werd hij door de bezetting van Melaboeh, gesteund door eene bevolkingspatrouille, uit loopgraven en versterking verdreven, en werden deze werken geslecht. Van onze zijde werden daarbij geen verliezen gele den, terwijl de vijand éen dood in onze handen liet en volgens ingekomen berich ten nog 8 dooden en verscheidene gewon den bekwam, terwijl er nog volk vermist werd. De Tenommers wisten zich in hunne positiëa te Kroeng Sabil te handhaven, terwijl het versterkte Pati door Telokkroet op T, Hoesin van Lougbata werd veroverd, en dit bendehoofd tot Lagen werd terug gedrongen. De weersgesteldheid was meestal zeer drukkend, warm en droog. De gezondheidstoestand was minder on gunstig dan gedurende den vorigen ver- slagtijd; het ziektecijfer was gelijk, doch het sterftecijfer hooger, terwijl de stand der beri-beri iets gunstiger was. In den Oosthoek is nu reeds de inbreng in de inkoop-koffiepakhuizen van het goevernement veel grooter dan om dezen tijd in het vorige jaar; de boonen zijn over het algemeen klein. De heer R. D. Verbeek, thans in Nederland verblijf houdende, heeft weder om een rekest aan den goeverueur-generaal gezonden, om concessie tot ontginning van delfstoffen over een terrein, groot 27520 bouws, gelegen in de 13 en 9 Kota's der Padangsehe Bovenlanden. Het «Bat. Nieuwsblad" bericht, dat de goevemeur-geueraal aan de dames Swa- ving en Vogel gratie heeft verleend van de doodstraf en die heeft veranderd in 20 jaren tuchthuisstraf. Zeker zullen dau ook de ter dood veroordeelde inlanders, hare werktuigen, gratie krijgen. Blijkens het verslag van de directie der vereeniging tot bevordering van vee artsenijkunde in Nederlandsch-Indië over de jaren 18841887 telde deze ver eeniging 43 leden, terwijl het tijdschrift, door haar uitgegeven, buitendien 131 in- teekenaren had. Ook het hooggerechtshof heeft geene toestemming willen verleenen tot den ver koop van de Singkepconcessie, behoorende tot den boedel van de failliete firma J. Daendels Co. Het schijnt dat die wei gering is gegrond op de meening, dat zulk eene concessie een onroerend goed is en niet kan geacht worden te behooren tot de waren en koopmanschappen, waarvan de wet alleen den verkoop voor deinsol- ventverklaring toelaat. Naar men zegt, is het gedane bod van f250,000 reeds verhoogd tot f300,000, wat bij de hooge tinprijzen niet te ver wonderen zou zijn, en hoe langer hoe dui delijker maakt, dat tegenover de door den vennoot D. en C. aangegane geldelijke ver plichtingen baten stonden van gelijke waarde. (Java Bode.) CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Een twecj. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan de onderwijzers le en 2e lel. bij het openb. lag. ouderwijs voor Europeanen en met dezen gelijkgestclden J. van den Bos en I. W. te Kolsté. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten. Gehuwd: L. C. van der Scliraaf en F. W. Veekraan, Samarang. - L. J. Lambach en A. G. Schallig, Batavia. Geboorten: Adeboi-Coldenlioff z., Batavia. - Kloppenburg-van Oort z., Batavia. - Meijer- Chevallier zSoko-Djengkeloong. Overleden: H. H. Boutmy, Buitenzorg. Duitschland. In den toestand des keizers is sedert gisteren eene aanmerkelijke verbetering te be speuren. Kroonprins Wilhelm belast zich sinds eenigen tijd met de ondertee- kening der staatsstukken, in naam zijns vaders. Frankrijk.Terwijl de president der Republiek te Rochefort van het stati on naar het stadhuiB reed, klemde zich plotseling een kerel aan het portier van het rijtuig vast, trok zich op en schreeuwde den heer Carnot, die nogal verschrikt scheen, Leve Boulanger in het oor. Admiraal Krantz, die met den president in het rijtuig was gezeteD en terstond aan een aanslag dacht, wierp den schreeuwer 4erug deze werd daar- oponmiddellijk in hechtenis genomen. Om drie uur in den middag be zocht de heer Carnot het arsenaal te Rochefort en daarna het militaire ziekenhuis, aan welks directrice, zuster Sainte-Dloy, hij wegens de door haar gedurende vijf-en-dertig jaren met groote zelfopoffering be wezen diensten het ridderkruis van het Legioen van Eer schonk. Dinsdag-avond is de president te Parijs teruggekeerd. Ongeveer vijf duizend personen hadden zich bij het station, waar de trein aankwam, verzameld. De kreten van Leve CarnotLeve de Republiekbe hielden verre de bovenhand slechts hier en daar hoorde men een zwak Leve Boulanger! De heer Carnot heeft op zijn reis, die zeven dagen duurde, 1400 Kilo meter afgelegddat is meer dan Grévy, die zeer zuinig was, tijdens zijn acht-jarig presidentschap afleg de, dan Thiers, die zelden Parijs verliet, en dan Mac-Mahon. Italië Uit het door Italië gepu bliceerde groene hoek over Afrika blijkt, dat generaal San Marzano den Negus de volgende voorwaar den voor den vrede had gesteld: Erkenning van het Italiaansch pro tectoraat over Assaorta en Hebeb; afstand van Sahati en Vuah met inbegrip van een zone van een dag gaans voorhij Assaorta en van het dol Ailel; sluiting van een han- delstractaat. De Negus antwoordde hierop met een zeer bloemrijken, maar toch duidelijken brief, die aan de onderhandelingen een einde maakte. Het slot was als volgt: «Uw land strekt zich uit van de zee tot Rome, het mijne van de zee tot Ethiopië. Wij hebben geen enkele reden om te twisten. Van nu at zal mijn gezant niet meer bij u komen, laat de uwe niet meer bij mij komen.> Da heer Renzi heeft Woens dag in de Kamer zijne aangekon digde interpellatie ontwikkeld over het Ahyssinische vraagstuk. Ook de heeren Bonglie en Bogalini voerden het woord, waarna de minister van Oorlog verklaarde, dat de expeditie naar de kust van de Roode zee slechts als een demonstratie be schouwd moest worden en geenszins als eene verovering. Men ziet het, deze sprekers trachtten doekjes te winden om de bedoelingen van Crispi, wien men wel degelijk het plan en de uitvoering dezer onge lukkige koloniale expeditie toe schrijft. De minister sprak voorts met lof van generaal Marzano eu zijne troepen. Na hem voerde de minister-pre sident Crispi het woord. Hij be toogde dat het denkbeeld verdedig baar was, dat de expeditie tot de positiën beperkt blijft, welke na den slag bij Dogali ontruimd werden. Dat programma is verwezenlijkt. De Negus dorst den aanval niet wagen en spreker voorzag het slui ten van den gewenschten vrede met voor Italië eervolle bepalingen. „Dat de Kamer nu duidelijk hare meening te kennen geve." Heden voortzetting der beraadslaging. Turkije. Phobiades-bey heeft de hem aangeboden betrekking van goeverneur van Candia afgewezen. Thans is als zoodanig benoemd Nicolaï Sabinski-Effendi. Griekenland. Door Griekenland wordt voorgenomen, stappen bij de mogendheden te doen om hare aan dacht te vestigen op de ernstige en aanhoudende vervolgingen, waaraan de Grieken, wonende in de Turk- sche grensdistricten, van wege de Turksche overheid bloot staan. Egypte. Souakim wordt, zooals reeds gemeld is, door een aanval bedreigd, en wel van de zijde der Boueares, een zeer ooricgzuchtigen stam, die zich aangesloten heeft bij de troepen van Osman Digma. Bijna eiken nacht sluipen Arabie ren rond in de schaduw der muren van de stad. Men heeft thans ver scheidene loopgraven doen springen, teneinde de Soedaneezen te beletten plotseling een nachtelijken overval te doeD. Abu-Girgeh heeft zich te Handoub met Osman Digma ver bonden. Hij bracht 10 stukken veld geschut en 3000 man mede. Men gelooft, dat de aanval op Souakim nog voor de maand Rama dan (de Mohamedaansche vasten) zal plaats grijpen. LAATSTE NIEUWSTIJDINGEN. STADSNIEUWS. De rechtbank veroordeelde in hare zit ting van heden W. van Duin. te Haarlem (wegens in- braak enz. in de Janakerk) tot 4 jaar ge- vangeniaacraf en G. A. van Campen te Haarlem (we- gena diefstal van lood en zink) tot 6 maanden gevangenisstraf. HBOIiAMES. De bronnen uit welke de slof, die dient tot het maken der mineraal- pastillen van Soden, eenig in hun soort, hebben de voorkeur der doctoren bekomen door hunnen rijkdom in zout, daarom verkrijgt men hunne werking in gevallen van zinking op eene veel min- verhittende wijzenen zij werken zachter als al de mededingende wateren en do bereiding der beroemdste badplaatsen. Men schrijft ons uit Mbnich: „Ik getuig met genoegen dat de mineraal-pastillen „van Soden een snel weldadig gevolg „hebben op de catarrhale aandoeningen. „Schlösser, schouwburg-zanger." Alle apo thekers bezitten deze pastillen tegen 60 cents de doos. Geen overtuigender bewijs van de groote geneeskracht en de welda dige werking der pastillen, dan de groote verkoop van 200.000 doozen binnen de 2 maanden in geheel Duitschland ge daan. GE1BENGD MKLUS. Maandag werd te Londen de Universal Food and Cookery Exhibition door d»n Hertog van Cam bridge met veel luister geopend. De jury, welke onmiddellijk met haar arbeid aanving, kende een gouden medaille toe aan de heeren C. J. Van Houten eu Zoon, van Weesp, voor hun fabrikaat zuivere oplosbare cacao. Men herinnert zich dat eenigen tijd geleden zekere Lucas op een socialistische bijeenkomst te Havre een schot op Louise Michel gelost heeit, dat haar iu het hoofd drong. Lucas, zoo heette de dader, werd iu hechtenis genomen en nu bleek uit de instructie dat men te doen had met een verwonderlijken reci divist, wien het in minder dan 4 jaren gelukt was 7 vonnisssen van 7 verschillende Fransche rechtban ken op te steken. Welnu, toen meu de feiten nader bij elkander bracht, verkreeg men de zekerheid dat Lu cas, in den tijd waarin hij zoovele rechtbanken bezig hield, Havre niet verlaten had. En het waren wel degelijk zijn voornamen, het was wel degelijk zijn burgerlijke staat; zijn dos sier (de zak) nam alle dagen in om vang' toe. Daartegenover staat dat alle getuigen verklaard hebben dat Lucas een bescheiden en geregeld leven leidde. Naar men vermoedt heeft een avonturier, denkelijk een zijner bloedverwanten, zich van zijn papieren meester gemaakt en zich onder den naam van Lucas laten vercordeelen. Indien hij niet gere geld dagelijks in het zelfde huis gewerkt had en hij in tegendeel een zwervend leven geleid had, zou het hem hoogst moeielijk ge vallen zijn zich van deze door von nissen omschreven antecedenten te ontdoen. In Frankrijk zijn dikwerf geval len van dien aard voorgekomen, met name dat geheel onschuldige men- schen in hechtenis genomen wer den ten gevolge van beschuldigin gen, welke anderen op hun naam bedreven hadden. Napoleon I had den slaap zoo in zijne macht, dat hij slapen kon wanneer hij maar wilde. Dikwijls gebeurde het dat hij wel tienmaal in een nacht wakker geroepen werd; dan antwoordde hij, op wat men hem vroeg, gaf de noodige bevelen en sliep dadelijk weer in. Zijn mi nister van marine, Docres, moet hem daarin nog overtroffen hebben. Deze sliep niet alleen op commando, maar werd ook altijd wakker wanneer hij het zich had voorgenomen. Op veldtochten, op reis, als men soms dag en nacht in beweging was, vroeg hij bijvoorbeeld: „Hoe lang nemen wij hier rust?" Een of twee uur," was dan het antwoord; en dadelijk ging hij liggen waar hij maar een hoekje vond, dikwijls met niets anders dan zijn valies als hoofdkussen en sliep tot dat het tijd was om weer op te rukken, zonder dat iemand hem behoefde te wekken. Zondag 1.1. reed te Par ij s een huurrijtuig waarin een jonge elegant gekleede dame was gezeten, iangs de Esplanade des Invalides. Op eens weerklonk een schot en op hetzelfde oogenblik viel de dame, door het inmiddels geopende portier, uit het rijtuig op de steenen. Men snelde haar te hulp, maar het bleek onnoodig, want het bloed gudste uit een woude op de plaats van het hart en de dood had zijn slacht offer reeds overmeesterd. In het rijtuig vond men een fraaie kleine revolver, waarop de zilveren naamletters M. B. In het corset van het meisje ont dekte men een briefje, dat slechts het volgende inhield «Vaarwel en vergeef mij. Ik sterf voor u1» Door een paniek in een beestenspel te Praag (een kind speel de met een zakspiegeltje, waarin een vlam weerkaatste en hierop riep een der aanwezigen «brand!») raak ten 6 personen ouder den voet en werden doodelijk gewond. Uit Abaria wordt aan het Wr. Tagil, bericht: Een ge meente-ambtenaar, die tot dusver zijne verplichtingen als zoodanig stipt was nagekomen, had zich in den laatsten tijd met toomeloozen hartstocht aan het moraspel overge geven. Geheele dagen vertoefde hij in de Ostezia, in groote spanning de vingerbewegingen van zijn me despeler volgend, terwijl hij met kleine tusschenpoozeu de woorden uno, due, cinque uitstiet. Dagelijks verloor hij aanzienlijke bedrageD, maar tevergeefs werd hij door zijn vrienden gewaarschuwd. Vruchteloos o-k waren de ver maningen en zJfs de straffen van zijn superieuren. Hij speelde met steeds toenemenden hartstocht voort, daar hij hoopte met één slag zijn verlies weer te vergoeden. Zondag j. 1 speelde hij tot laat in den nacht en verloor weder alles, wat hij bij zich had. In wilde opgewonden heid verliet hij de kroeg, terwijl hij zijn tegenspeler bloedige wraak zwoer. Hij wachtte hem op straat op en schoot hem neder. De moor denaar deed geen poging tot vluch ten. Hij werd den volgenden mor gen naar de gevangenis overge bracht. Te Santiago, in Chili, heef t het vo! k, na in de stallen gedron gen te zijn, 30 rijtuigen der aldaar in exploitatie zijnde tramweg maat schappij vernield, nadat deze ge weigerd had den prijs der ritten verlagen. De schade wordt geschat op 100,000 dollars. Kruis b es s e ti-c h a mp agne. In den laatsten tijd is er in Hede- marken, in Noorwegen, een leven dige handel in deze wijnsoort. Men schijnt zich daar op het voortbren gen er vaD, als een nationale tak van nijverheid toe te leggen. De champagne wordt voornamelijk naar de Vereenigde Staten uitgevoerd. A7" A.X*. X Per advertentie in een der Amsterd. bladen wordt ten spoedigste gevraagd iemand, die tact en lust heeft om een zenuwachtige jonge dame bezig te houden. Tante. Kan je de levertraan niet innemen mijn kind? Kleine zieke, 't smaakt zoo af schuwelijk, tante, maar ik krijg voor eiken keer dat ik inneem, van mama een dubbeltje in mijn spaarpot. Tante. Wat doe je met dat geld? Kleine. Daar koopt mama weer levertraan voor. 4e klasse. 4e lijst. Dondebdas 3 Mei 1888. No. 10940 f 1500. —No. 16086 f 100. Prijzen van f 66. 68 2826 6616 9 26 12046 1648019694 125 2967 6804 9790 13286 15846 19638 876 3668 6954 9931 13584 16018 19771 899 3727 7456 10011 13820 16133 20018 939 4759 7476 10071 14084 16641 20020 1146 4961 7921 10490 14096 16811 20122 1268 6024 8430 10748 14483 16958 20229 1376 5173 8564 10881 14630 17416 20276 1498 6615 8731 11024 14634 17710 20290 1517 5816 9089 11189 14682 17947 20710 1568 6160 9042 11329 14798 18128 20784 2160 6210 9134 11512 15217 18625 20823 2608 6353 9159 11678 15228 18787 20857 2778 6585 9533 11668 15462 18981 20861 smRKÏSESISHTEN. Amsterdam, 3 Mei. De prtjxen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe f2,15 a 2,25, dito Kralen f0. i 0,Zeeuwsche FlakkeeBche f 0,a 0,do. Blauwe f 2,30 a 0,do Poters f 1,10 a 1 20, Prui- lische Hamburger f 3,a 3,20, id. Zaaiers f 0, a 0,Geld. Thomassen f 3,40 a 3,50, Frie- •ehe Franeker Jammen fl,15 a 1,50, do. En- gelsche f 1,25 a 1,30, dito Dokkumer Jammen 11,60 a 1,80, Zeenwsche Spuische Jammen f 1,25 3.IJpolder Jammen f 0,a 0,dito Blauwe f0,a 0,allen per Hl., nieuwe Malta 14 A 15 ct. per Kg. Aangovoerd 0 verscho ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd zeer kalm. Petroleum onveranderd in prijs. Tarwe op levering hooger, Mei f206, Nov. f208. Noteering van de Commissie voor d*n Graan handel. Rogge op ierering Mei vast, najaar on veranderd, Mei f104, 105. 104, Oct. f108, 107. Op de Woensdag gehouden Veemarkt waren aangevoerd 208 vette Kalveren le kwal. f0,90 2e kwal. 0,70 p. Kg-, 198 nuchtere dito f 4,a 8,2 Schapen en Lammeren f0,a 0,t

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3