S T A I) S N I E U S. HAARLEMMER HALLETJES. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. éinig hoop, dat de overige verbete- in, die in het groote plan voorkwa men en die aan handel en nijverheid zeer ten goede zouden zijn gekomen, daarna nog zullen worden uitgevoerd. W. Haarlem, 12 Mei. Zondag a. s. zullen de plaatwer ken in kleurendruk, betrekking heb bende op de Perzische kunst, nog in het Museum van Kunstnijverheid tentoongesteld zijn. Toegang vrij. Op Vrijdag 18 Mei e. k., 's na middags half twee, zal de heer pro.. A. Pierson, voorzitter van den Raad van het Museum van Kunstnijver heid, op het Paviljoen eene voor dracht houden over de geschiede nis der kunst als grondslag der aesthetiek. De leden der Maat schappij van Nijverheid en begun stigers der Musea hebben met hun- ne dames vrijen toegang op ver toon van toegangsbewijzen, uie aan het Museum verkrijgbaar zijn. Gedurende de maand April jl ie in de Stuivers Spaarbank van de afdeeling «Haarlem» van den «Volks bond» in 428 posten ingebracht f 606,57', terugbetaald in 44 posten f 869,12', en zijn 12 nieuwe deel nemers ingeschreven. Met ingang van 1 Juni a. s is de heet F. H. van Beijnen, chef de bureau aan de Hol!. IJzeren Spoor weg Maatsch. alhier, benoemd tot stationschef hij diezelfde Maatsch. te Amersfoort, lijn Amersfoort-Kes- tereu. De sociëteit "Vereeniging" liad Vrijdagavond haren leden weder eenige genotvolle uren hereid. De i; Amsterdamsehe Orchestvereeniging",directeur F. Wederaeyer, gaf een concert. De opkomst was grooter dan wij verwacht hadden, daar toch met het einde van het seizoen de belangstelling in dergelijke muziekuitvoeringen niet altijd even groot blijft. De uitstekende krachten en talent volle directie der orchest-vereeuiging waarborg den ons ook thans weder een buitengewoon kunstgenot, waartoe de goede keuze der stukken niet weinig bijdroeg. Het volgende programma werd ten gehoorc gebracht 1, Ouverture //Die Fingals-IIcihle" F. Men delssohn BaHholdy. 2. Symphonic No. 7 (Adur) L. van Beethoven. 3. Ouverture «Ein Morgen, Mittagund Abendin Wien«, Fr. von Suppé. 4. Fan- taisie Caprice (solo voor viool) H. Vieuxtemps, voor te dragen door den heer M. Wolters. 5. Fantaisic //ïraviata» Vcrdi. 6. Rosen aus dem Süden Concert "Walzer, Joh. Strauss. 7- Am Mülbach, Idylle, Bilenherg. De viool-solo werd verdienstelijk voorgedragen. Technisch is de heer W. goed ontwikkeld; slechts hadden wij oen weinig meer warmte in zijn spel gewenscht. De koperinstrumenten, die nogal eens de zon debokken der verslaggevers zijn, zouden thans zonder de trompet-solo in de i/Traviata«, mede op waardeering kannen aanspraak maken, had de trompettist het niet verkorven. Wij schrij ven het echter in dit gsval aan 's mans ver moeidheid toe, daarbij na zulke lijvige nummers te hebben doorgeblazen, zijne lippen wellicht een oogenblik niet in zijn macht had. De indruk door dezen dissonant ontstaan was minder aange naam. Laat ons echter een enkele fout bij zoo veel schoons voorbijzien. Arrondgssements-fcechtfbank te haarlem zitting van II Mei 1888. P. P. D., diefstal Haarlem, req. 2 m. gev.; P. K., schipper, Zaandam, dronken- Esn Zatsrdagavondpraatjs, XXXIII. //Ik bedank er voor, ik ga niet weer uit!" riep mijn vrouw. Waarom niet? zal de nieuwsgierige lezer vragen. Een oogenblik geduld en bet zal u. duidelijk worden. We zaten in de buiskamer, mijn vrouw, ik en mijn dochter. Ik zat in mijn leun stoel en was volkomen kalm, mijn doch ter zat ook, maar was niet kalm en mijn vrouw zat niet en was ook niet kalm, maar liep als een ijsbeer de kamer open neer, terwijl zij nu en dan een half treu- rigen, half woedenden blik wierp op haar zomermantel, waar een groote, breed©, vuile streep op te zien was. z/Die ellendige bonden!" riep ze uit. «Dat akelige groote beest van onzen buur man beeft mijn heele mantel bedorven Het sprong bij me op, zoodat ik er baast van omviel en ik geloof zeker, dat bet me bijten wou! En ja... misschien beeft bet me al gebeten.... en misschien was bet wel dol...." Deze snelle gedaebtengang benauwde me wel wat en om baar gerust te stellen, vroeg ik //Droeg bij zijn staart in de hoogte?" z/Zijn staart in de hoogte?" vroeg mijn vrouw, terwijl de toorn over wat zij een spotternij achtte haar vrees voor honds dolheid weer wegvaagde. //Natuurlijk droeg bij zijn staart in de hoogte. Wat voor gekke vraag is dat nu?" •/Blafte bij zooals andere bonden?" Mijn vrouw maakte klaarblijkelijk spe ciaal ten mijnen nutte een onweer voor mij klaar, baar samengetrokken wenk brauwen stelden de wolken voor, de blik- schap en wederspannigbeid, req. f 15 boete subs. 8 d. hecht, en 2 m. gev.; P. N., tuinder Boelofarendsveen, stroo- perij, req. f 10 boete, subs. 5 d. hecht.; J. K., arbeider, Haarlemmermeer, misb. req. f 15 boete subs. 10 d. hecht.; J. C. v. d. H.. huisvr. van H. E„ Haarlemmer meer, t 5 boete subs. 3 d, hecht.A. M. en J. L. B., arbeiders te Hillegom, misb., req. elk 2 m. gev.; W. K.s arbeiderVel- sen, mish., req. 1 m. gev.; C. K. Jbz., Zandvoort, vernieling, req. 5 d. gev. De rechtbank deed uitspraak in de vol gende zaken, vermeld in ons nummer van 4 en 5 dezer. P. H. H.,slager te Haarlem,misb. f 8 boete subs. 3 d. hecht.; S. P. K., Edam, dief stal, ontsl. van reebtsverv. doch naar een rijks-opvoedingsgesticht gezonden tot 1 Oct. 1893; 0. H., te Westzaan, overtre ding der visebwet en belemmering, 3 d. gev. 2 maal f 3 boete, subs. 2 d. hecht, voor elke boete; W. V., koopman Zaan dam, beleed, f 3 boete, subs. 1 dag hech tenis; G. Z., metselaar Beverwijk, diefstal 3 d. gev.J. van E. en C. J. van E., landbouwers te Haarlemmermeer vrij gesproken H. van W., arbeider te Haar lemmermeer, diefstal, vrijgesprokenC. B. arbeider te Heemstede, zaakbeschadiging 8 d. gev.J. K., timmerman te Haarlem, verduistering, 5 d. gev.; A. K., dienstb. Haarlem, 3 m. gev. met aftrek der pre ventieve hechtenis. Man schrijft ons uit Haarlem mermeer: Twee jonge paarden van den landbouwer J. K., te Haarlem mermeer, schrikten Donderdag jl. van de tram teHeemstede en sprongen over eenen heg, in een bollenland, waar ze nog al schade aanrichtten. Men zegt dat de landbouwer K. gesommeerd is, per aangeteekenden brief, f 500 schadevergoeding te betalen. Te Velsen is deze week een geval van hondsdolheid voorgekomen. Op last van den rijksveearts zijn eenige honden die gebeten zijna fge maakt en moeten de andere honden gemuilkorfd worden. Men schrijft ons uit Beverwijk Onder leiding van uwen stadge noot, den heer L. F. Berckenhoff, gaf onze zangvereeniging Woensdag avond 11. hare derde uitvoering in dit seizoen. De vereeniging mocht zich dezen keer verheugen in de welwillende medewerking van mej. Johanna Dirkzen (sopraan), uit Alk maar en den heer Rogmaus (tenor), als solisten, die aan de uitvoering veel luister bijzetten. Onder meer werden uitgevoerd „die erste Walpurgisnacht" (solo en koor) van Mendelssohn en „die Lorelei" (solo en koor) vau Hfller. De Priester-solo, in het eerstge noemde 6tuk, werd met veel succes gedongen door een lid der vereeni ging, den heer F. Braun. De koren waren flink ingestudeerd en voldeden zeer goed, waarvoor den ijverigen en bekwamen directeur veel lof toe komt. De zangvereeniging toonde ook nu weder op den rechten weg te zijn moge zij dien blijven volgen. sem schoot reeds uit haar oogen en de donder was al in aantocht, toen ik bij wijze van bliksemafleider zei//Als een bond zijn staart in de hoogte draagt en net blaft als andere bonden is bij niet dol, zie je?" Maar mijn goede bedoeling werd niet gewaardeerd, met een woedend gebaar trok ze de schouders op. „Maar ik zal het aangevenriep ze, //je moet straks da delijk naar bet politie-bureau gaan, om schadevergoeding te eischen!" Vrouwen zijn gewoonlijk nog al crimineel. Maar de schade bleek niet zoo groot, en onder ons gezegd, bleek geheel nul te wezen, want toen bet bevuilde voorwerp een weldadige water- en zeep-kuur bad ondergaan, was bet net als bet vroeger geweest was, mooi, dun en onpraktisch. Maar de bonden gingen baar maar niet uit bet hoofd. z/Weet je wel, hoeveel bonden ik gezien heb, van den Scboterweg af tot aan de Houtpoort toe?" Ik boud niet van raden. Raadt men goed, dan is de vrager ontevreden en raadt men verkeerd, dan is men zelf on tevreden. Ik baalde dus de schouders op (een buitenlandscbe gewoonte, zegt mijn vrouw) en zweeg. z/Tvvee en negentig!" riep ze uit, //en ik weet niet, hoeveel er wel naar mij toe gekomen en bij mij opgesprongen zijn. Groote waren er bij, die als bitten over de straat galoppeerden en nauwelijks op bet herhaald geroep van bun meester te rugkwamen, kleine die om mij been kef ten en mij in de beenen wilden bijten. Ik kan mij wezenlijk maar niet begrijpen, waarom die dieren niet meer gemuilband zijn, want juist in bet voor- en najaar komt die vreeselijke ziekte bet meeste voor." //Vrouw," zeide ik plechtig, „zoodra, Dat de solisten, vooral de heer Rog mans, een zeldzaam genot schonken, behoeft wel niet gezegd te worden. LETTEREfTïsT KUNST. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afd. Beverwijk, 12 Mei, concertzaal van den heer Ludewig. Hymne: »Preis dir, GottheitU, W. A. Mozart. «Gesange für Frauenchor«, Jobs. Brahms. «Das Marchen von der schonen Melu- sine«, II. Hofmann. ^Zigeunerleven", R. Schu mann. Soli voor sopraan en alt, Ch. Gounod, AV. A. Mozart en R. Schumann. Begeleiding orkest. Solisten: mej. W. Dikema (Leiden), so praan; mevr. V. B. (Haarlem), alt; de heeren C. Thole (Amsterdam), harytou, en H. Schmidt (Rotterd.), bas. Directeur de heer H. B. Schunlau. Inhoud "Sempervirens" No. 19: Reactie op Tuinbouwgebied. De Theeroos William Francis Bennet, met een afbeelding. Pernet- tia's. Nieuwe dwergachtige Pelargonium Zo nale. Eenige opmerkingen hij de Bngelsche bloemententoonstellingen. Wat men zaait; dat zal men ook maaien. - Eene altijd groene om geving. Eenvoudig middel om druiven als versch te bewaren. -Verschill. mededeelingen. mmmmu Nieuwediep, 11 Mei. Vijftien korders brachten heden 10 tot 45 tongen, 3 kabelj., 3 tot 15 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar ter afslag, terwijl door trekkers 50 tal haring en van Wieringen 37 tal geep werd aaugevoerd; tong gold 35 a 40 cent, kabelj. f2 per stuk, kl. scliol 1* 1.75 h 11.40 per mandje, schar f 1.50 per mand en geep f26 h f24 per tal. De haring werd tegen geheimen prijs on derhands afgeleverd. Teasel, 9 Mei. Woensdag meldde een Wie- ringer visscher, dat de zee vóór De Balg over eene groote oppervlakte letterlijk wemelde van ansjovis. Hij slaagde er in 1700 stuks te vangen. Ook door garnalen visscher s van Tessel zijn kl. stuks ansjovis in de netten gevonden, die daar zaten vastgeschakeld. Het is nu du9 gebleken dat de lang verwachte visehjes in aantocht zyn naar de Zuiderzee. Lem in e r, 10 Mei. De eerste drie dagen dezer week waren voor de haringvisscherij op de Zuiderzee zeer gunstig, de aanvoer was ruim, doch de kwaliteit minder goed. Rookers wilden grooten- deels niet meer afnemen, zoodat de aanvoer werd afgeslagen eu zoo goed als niets opbracht. Een last, dat is 50 tal, Vacht nog geen f5 op, dat is nog geen 10 cent d? 200 stuks. Gisteren werd alhier de eerste ansjovis ge vangen de aanvoer bedroeg p. m. 5000 stuks, die tot onbekenden prijs door de zouters werd genomen. RECHTSZAKEN. De heer Willink Ketjen heeft cassatie aange- teekend tegen het arrest van het gerechtshof te 's-Iiage, bevestigende het vonnis der rechtbank te dier stede, waarbij hij tot 125 boete is veroor deeld wegens beleedigiug van den afgetreden mi nister van Koloniën, Sprenger van Eijlc. 1 E l N Naar wij vernemen, zal de onlangs door dec Koning be noemde „Commissie tot onderzoek naar eene betere regeling der ver leed ng van hulp bij spoorwegon gelukken" op 15 dezer te Utrecht proeven nemen met de bij het leger iu gebruik zijnde brancards voor het vervoer van gek wetsten, ten einde te kunnen nagaa in hoeverre deze ook kunnen dienen bij voorkomende spoorweg-ongevallen. (N-R.C.) Het portret van Prinses Wilhelmiua, dat door Thérèse SchwarUe zal worden vervaardigd, zal zijn een portret in pastel. Volgens een, onder dag- teekening van den 10en dezer, uit Washington ontvangen Reuter-tele gram, is de heer Robert B. Roosvelt benoemd tot gezant der Vereeniöde Staten in Nederland. Uit Washington wordt tevens het overlijden gemeld van een vroege zich het eerste geval van hondsdolheid voordoet, worden onmiddellijk al de col lega's-honden gemuilband. Je ziet het nu nog pas in Leiden, Alfen, Zwammer- dam, Velsen.... z/Ja, pa," viel mijn jongste dochter in, //maar in mijn vertaalboek staat een ge schiedenis van een hofnar, die door een edelman bedreigd was met den dood. De arme nar zocht steun bij den koning en deze verzekerde hem, dat hij den edel man zou laten ophangen als deze zijn plan durfde vol voeren.,/ Maar Sire," zeide de hofnar, „zoudt gij hem niet liever hangen voor hij mij vermoord heeft?" „Zwijg!" riep ik uit, „meng je niet in het gesprek vau je ouders!!" En met deze twee uitroepteekens meende ik het gesprek gevoeglijk voor geëindigd te mo gen houden. Maar het mooiste kwam nog. Mijn wettige ega ging recht op haar stoel zit ten, als een rechter die een vonnis uit spreekt, kuchte eens alsof ze een vergade ring presideerde en uitte daarop deze ge denkwaardige woorden„'t Mag wezen hoe het wil, maar ik ga niet alleen uit vóór die akelige honden gemuilband zijn en ik wil ue telefoon hebben. Lezer, hebt gij wel eens, als gij meen- det dat de 100.000 op uw nummer 999 was gevallen, plotseling ontdekt dat het 666 was? Hebt gij wel eens, als gij op het punt waart van met een nieuw zomer- costuum naar een buitenpartij te gaan, bespeurd dat de meid er petroleum op had laten vallen? Hebt gij wel eens als uw huis tot den grond toe was afgebrand, bemerkt dat gij uw polis niet ter bestem der tijd hadt hernieuwd? Welnu, zoo als gij toen zijt geschrikt, zoo groot was ook mijne ontzetting. Want ik wist dadelijk dat ik zou moeten toe ren vertegenwoordiger der Vereenig- de Staten te 's-Gravenhage, den heer Birney. Weldra zullen ook op de Noordzeeeilanden de reddingsbooten der N. Z. Holl. Redding Mij. van inrichtingen tot oliestorting worden voorzien. Bij de booten, te Tessel gestationneerd, heeft in verband daarmede reeds een onderzoek plaats gehad. Elke boot zal van twee re servoirs voor olie worden voorzien. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche pensicenvereeni- ging voor werklieden deelt mede, dat de tegen 12 Juni a. e. uitge schreven algemeene vergadering om bizondere redenen niet zal doorgaan. De dag waarop de algemeene vergadering zal worden gehouden, zal, onder mededeeling van nadere voorstellen, later worden bekend gemaakt. Ten gevolge van hette Leiden voorgekomen geval van hondsdolheid, moeten, evenals daar, de honden ook in de aangrenzende gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude gedurende vier maanden van muilkorven voorzien zijn. Door de verschillende burge meesters aldaar is daartoe het bevel uitgevaardigd. Tot a d m i n i s t r a t e u r v a n het «Kurhaus» te Scheveningen, is voor het aanstaande badseizoen be noemd de heer P. A. Sips, te Oos terhout bij Breda. Aan de firma J. Hoos Zoon te Rotterdam, is de bouw der gevangenis onder Nieuwer-Amstel gegund. UitGoedereede wordt ge- meld:Het is nu ongeveer 50 jaren gele den, dat het uit Oost-Indië terug keerende Nederlandsche driemast- schip Maria Iheresia in het Goe- reesche zeegat schipbreuk leed. In den loop der jaren is het geheel en al onder het zand bedolven. In het wrak moet zich nog eene aan zienlijke hoeveelheid tin bevinden. Door de eigenaren van het wrak, de heeren A. van den Tak c. a., wor den thans pogingen in het werk gesteld om het terug te vinden, ten einde te trachten de nog aanwezi ge lading te bergen. Te Gorinchem werd de offerbus voor de armen in de roomsch- katholieke kerk herhaalde malen ledig bevonden. Vrijdag nacht is de zoon van den koster door de politie, die de wacht hield, op heeterdaad betrapt. De dief is heden gevan kelijk weggevoerd. Terwijlindevenen van Beets en Hoornsterzwaag de werk zaamheden geregeld worden voort gezet, zijn de arbeiders in de Tijnje onder Ter Wispel te elfder ure te ruggekomen op hun besluit om den arbeid te hervatten. Tengevolge van aldaar voorgevallen ongeregeldhe den zijn 30 man infanterie uit Gor- redijk derwaarts uitgerukt. gevenik wist dat ik geen rustig uur meer hebben zou als ik weigerde, dat de telefoon het onderwerp zou uitmaken van baar dagelijksche gesprekken en haar nach telijke sermoenen. Ik zweeg derhalve. Maar drie dagen later prijkte het bruinhouten kastje in mijn huiskamer en stonden mijn vrouw en dochters beurtelings aan de telefoon om een praatje te maken met iedereen, die ze maar eenigszins kenden. Mag ik mij aan u voorstellen? Ik ben mevrouw Eidelio. Ik heb mijn man be trapt terwijl hij dit „halletje" schreef en ik acht het niet overbodig daar een woordje onder te zetten, omdat ik niet wil dat de lezer een verkeerden indruk van mij over houden zal. Ik lees daar dat hij het voorstelt, alsof ik uit eeu gril hem zou heb'oeu godwon- gen, den telefoon aan te schaffen. Niets is zoo onwaar als datMaar de mannen zijn zoo onpraktisch, dat ze het nut van iets nieuws niet gauw kunnen inzienDaar is nu b. v. de tournure, waar alle man nen, dag- en weekbladen en tijdschriften zoo op afgeven en telkens klagen en zuch ten dat er nog geen einde aan komt. Maar zij begrijpen niet, dat juist omdat zij er zoo over brommen, de tournure nog zeer lang in gebruik zal blijven. Datzelfde onpraktische belette mijn man ook, het nut van den telefoon in te zien. Och, men kan het dien armen stakker niet euvel duiden: hij is een man! Wat is de telefoon niet van groot nut! Heeft men een dringende zaak te behande len, ontvangt men onverwacht bezoek ter wijl men niets in huis heeft, is he' slecht weer, zoodat men niet kan uitgaan om commissies te doen, wat nood, de telefoon is daar en in minder dan een kwartier zijn de meest dringende zaken op de Engeland. Ia het officieele blad is de beschikking van bet departe ment van Koophandel opgenomen, waarbij de invoer van vee en scha pen uit Vlissingen en België in Groot- Britannië van heden af verboden wordt. De afgevaardigde Dillon is tot zes maanden gevangenis veroordeeld, wegens het houden van eene rede voering ten gunste van het veldtocht plan der Liga. Duitaehland. De Nordd. Allg Ztg. bericht dat het huwelijk van prins Heinrich met prinses Irene van Hessen op 24 dezer, den ver jaardag van de koningin van En geland, op het slot te Charlotten- burg zal plaats hebben. De keizer heeft Vrijdag eenen goeden dag gehad. Hij is tot 's avonds half 9 in zijne schrijfka mer gebleven. Spanje. Koningin Isabella zal eenige weken in Engeland door brengen. Dat is de eerste keer dat zij dat land bezoekt. Italië. Toen Donderdagmiddag de koning en de koningin van Italië de tentoonstelling van fraaie kunsten te Bologna in oogenschouw namen, liet een schildwacht uit achteloosheid zijn geweer vallen, dat daarbij afging. Gelukkig deed de kogel geen letsel. Rusland. De Russische bladen maken een keizerlijke ukase open baar, waarbij aan de in Rusland wonendejodeu verschillende rechten, die hun door de wet van 1882 wa ren ontnomen, weer worden terug gegeven. Servië. Vorst Milan wordt dezer dagen te Weenen verwacht, waar koningin Nathalie met den troon opvolger Woensdag zijn aangeko men. Er worden nog altijd krachtige pogiDgen aangewend om het vor stelijk echtpaar te verzoenen; de koningin is er toe bereid, maar de koning aarzelt nog steeds, ook al heeft hij in een nieuwe ontmoeting toegestemd. Marokko. Uit Tanger wordt ge meld dat de Sultan in persoon eene nieuwe expeditie tegen den opge- stanen stam der Bene Muldi, die den goeverneur van Mesquinez ver slagen en gedood hebben, zal aan voeren. Brazilië. De Kamer heeft de onmiddellijke afschaffing van de slavernij onvoorwaardelijk aange nomen. Te Strassfurt heeft bij de vernieuwing van de mijn-put van Rieheck een afschuiving plaats gehad, waarbij 18 werklieden om het leven kwamen. meest afdoende wijze afgedaan. Komt er brand, twee woorden naar het hoofdbureau eu binnen ongelooflijk korten tijd staat de slangen wagen voor de deur. „Wat anderen aangaat, vooral voor win keliers, slagers, bakkers en kruideniers is de telefoon haast onmisbaar, zou ik mee- nen. Want niet alleen geeft een particu lier die aangesloten is, zijn bestellingen eerder aan een eveneeus aangesloten dan aan een niet aangesloten winkelier op, maar de winkelier die de telefoon heeft, kan 's morgens in een kwartier bij al zijn telefonische klanten rondvragen wat ze van hem wenschen te ontvangen. Hij geeft dan eenvoudig al de nummers waarmee hij verlangt te spreken aan de telefoniste op en wordt dan successievelijk daarmede aangesloten. Nu zeggeu vele mensehen, dat het zoo duur is eu dat van hun kennissen en vrienden nog zoo weinige aangesloten zijn. Maar als iedereen zoo spreekt en wacht tot het wat goedkooper is eu er meerde ren aangesloten zijn, komt dat nooit. Hier kijkt mijn man, die nog wat kre gelig is, dat ik hem het werk uit de han den heb genomen over mijn schouder en zegt: „Hoeveel percent geeft de Maat schappij je voor iederen nieuwen abonne?" De lezers zullen wel gelooven, dat deze kwaadaardige vraag mij kond laat en dat ik de zaak alleen aanbeveel omdat ze mij goed toeschijnt. Ik moet even weg, de telefoon geeft het sein, het zal mevrouw Jansen zijn, die mij uitnoodigt vanmiddag mee te gaan wandelen. En nu heb ik juist gelegenheid, gauw even te teekenen Eidelio.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2