I Onze versterking te Melaboeh en de passer aldaar werden nog bij afwisseling door vijandig gezind volk beschoten, dat nu en dan door granaatvuur verdreven werd. Volgens op den 4en Mei van den Imam Tenom ontvangen berichten, zijn te Eigas nog slechts 2 bentings in het bezit van Oemar, terwijl de overige door den Imam genomen werden. Oemar zou gewond en 3 aanzienlijke panglima's van dezen ge sneuveld zijndeze berichten verdienen echter nog geen onvoorwaardelijk geloof. Tusschen Passangan en Samalanga kwam het op de grens van Samalanga nogmaals tot een treffen. Het volk van Passangan werd met verlies teruggeslagen. Tusschen de staatjes Bagoh en Oleh Gadjah braken vijandelijkheden uit. Ver scheidene malen kwam het te Bagoh tot een treffen. Worden partijen niet door andere staatjes gesteund, zoo is het te voorzien dat het plegen van vijandelijk heden tusschen Oleh Gadjah en Bagoh al spoedig zal worden gestaakt. In de laatste dagen werd Segli nu en dan vrij hevig beschoten en zelfs het ver sterkt wachthuis, dat tot bescherming dient van de putboring ten Noorden van de versterking, in den nacht van 3 op 4 dezer aangevallen. De vijand liet zes doo- den en eenige wapens bij of onder het wachthuis achter, terwijl onzerzijds geen verlies werd geleden. De weersgesteldheid was afwisselend. De stand der berri-berri was eenigazins ongun stiger dan gedurende den vorigen verslag- tijd. Het ziektecijfer was hooger; het sterftecijfer gelijk. De regent van Bodjonegoro, over wien zooveel te doen is geweest tusschen den assistent-resident aldaar en den resi dent van EembaDg, is uit 's lands dienst ontslagen. Te Macassar worden pogingen aan gewend tot het verkrijgen eener hoogere burgerschool, de onkosten goed te maken, deels door vaste bijdragen van particulie ren, wier kinderen voor zulk onderwijs in aanmerking komen, deels door eene sub sidie van het goevernement. FINANCIEELS MEDEDEELINGEN. Volgens liet Weekblad voor incourante fond- een van Broekman Honders zijn in de week, eindigende 26 dezer, verhandeld de volgende fondsen Aand. Ueli-Maatschappij 740-745 pet. Aand. Mijub.-Mpij wTambang" Lr. A tot 25-50. Pndbr. Ned. Hyp.b. in liq. tot 101 Aand. Deli-Batavia Mpij te Batavia 1875 tot412-415'// Id. id id. (1887) tot 308 Scrip. Boxtel-Wezel Spoorw. (van le Hyp. Obl.) totB-B1/, - Aand. IJssel Stoomtram-Mpij tot. 93/8 u Aand. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft tot138 Aand. Mpij wVclix Meritis* tot 60 Aand. Niederrheinische Dampfsckleppf- schifff. Geselsch. tot297s Aand. Amst. Brand-Ass.-Comp. tot 155 u Aand. Braiulverz. Genootsck. v. Brand en Binnenl. vaart tot18 Aand. Oost Ind. Zee- en Brrnd-Ass.- Mpij tot977v Aand. Utrechtscke Algemeene Brand- Verz.-Mpij tot166 I IT E N L A N D. Duitschland. Keizer Wilhelm is vau plan czaar Alexander III in Juli te bezoeken. De beëediging van het Prui sische Staatsministerie door den ko ning had gisterenmiddag plaats. Kroonprins Rudolf van Oosten rijk zal binnenkort Berlijn bezoeken. Eene deputatie van gemeente raadsleden van Berlijn met den bur gemeester, von Forckenbeck, aan 't hoofd heeft Dinsdag op het slot aan den keizer een brief van rouw beklag overhandigd. Een bizondere Russische wet verleent onder zekere voorwaarden toestemming aan de Duitsche maat schappij tot mijnontginning «Gustav von Kramsta» om hare werkzaam heden in Rusland voort te zetten. Het ontwerp-adres van het Huis vai Afgevaardigden is b.oot eene omzetting van de troonrede, zonder eenige politieke toespeling. Het neemt dankbaar de toezegging des Konings aan, en sluit met de verzekering dat het Huis in goede en in booze dagen trouw zal blijven. De keizerin ontving Woens dag om 11V* uur van den voorzitter des Rijksdags eene condoleantie en betuigde daarvoor haren dank. Om ll'/niur ontving de keizer het pre sidium tot het in ontvangst nemen van het adres. Hij dankte voor de eenstemmigheid daarvan. Hierbij herdacht de keizer het besluit vau den Rijksdag op 6 Februari (de wet op den weerplicht), en welk eenen diepen indruk dit besluit op den ouden keizer Wilhelm had gemaakt. Toen hij het bericht van de aan neming der wet aan zijnen groot vader kwam brengen, had deze hem omhelsd. Die dag zou den keizer onvergetelijk blijven. Na nogmaals gedankt te hebben, sloot Z. M. de audiëntie. De koning, gevolgd door de prinsen, opende Woensdag den Pruisischen Land dag. De koningin en de prinsessen zaten in de loge rechts van den troon. De leden van het Heerenhuis zaten rechts, die van het Huis van Afgevaardigden links tegen over den troon. Beide Huizen waren zeer talrijk vertegenwoordigd. Bij het binnen treden des konings bracht de voorzitter van het Heerenhuis een Hochuit, waarin met geestdrift werd ingestemd. De belang rijkste zinsneden der troonrede lokten toe juichingen uit. Na de voorlezing reikte de koning de hand aan Bismarck, en deze kuste haar. Toen hierop de ko ning de zaal verliet, brachten de Afgevaar digden een stormachtig Hoch! op hem uit. In de troonrede wordt o. a. gezegd: De korte tijd van de regeering mijns va ders heeft geloond, welk een vorst het vaderland verloren heeft. Nadat de kroon op mij is overgegaan, heb ik de behoefte gevoeld den Landdag bijeen te roepen en onverwijld de beëedigde gelofte af te leggen de grondwet des koningrijks vast en on verbrekelijk le houden eu in overeenstem ming daarmee volgens de wetten te regeo- ren. Evenals mijn vader zich bij de staat kunde van mijn zaligen grootvader heeft aangesloten, geschiedt dit ook door mij. Ik zal met dezelfde nauwgezetheid de rechten van de volksvertegenwoordiging eerbiedigen en de constitutioneele kroou- reehten handhaven. Ik ben van oordeel, dat de grondwet een billijke verdeeling en samenwerking van de verschillende machten bevat. Ik zal alle godsdienstige belijdenissen beschermen. Het strekt mij tot groot genoegen, dat de nieuwe kerke- lijk-politieke wetgeving de betrekkingen tusschen staat en kerk op aannemelijke wijze heeft geregeld. Ik zal den kerkelij- ken vrede bewaren. De hervorming van het binnenlandsch bestuur is in de laatste zitting in hoofdzaak ten einde gebracht. Ten opzichte van het financiewezen houd ik vast aan de oud-Pruisische overleverin gen. De financieele toestand is bevredigend en ik zal het streven, om de gemeenten en de minder bevoorrechten te ontlasten, verder voortzetten. Verder wordt in de troonrede gewag gemaakt van de overstroomingen. De troon rede eindigt met het woord van Eriedrich den Groote: De koning is de eerste die naar van den staat. Frankrijk. Er heerscht in het boulangistisch comité der Rue de Sèze groote verdeeldheid. Nu weder heeft het lid Michelin, afgevaar digde van het Seine-departernent, verklaard, dat hij niet langer de boulangistische beginselen blijft hul digen, tenzij de generaal een radi caal program onderteekent, opge steld door Michelin en de radicalen der partij. Michelin en zijne geestverwanten wenechen dat Boulanger breke met de verschillende monarchale ar- tijen en zich beslist aan 't hoofd stelle van de radicale partij, hetgeen hem niet moeilijk kan vallen wan neer hij ijverig deelneemt aan de kamerzittingen en bij de gedeelte lijke verkiezingen krachtdadig de radicale kandidaten steunt. Weigert de generaal, dat zullen de iad;cale afgevaardigden zich van hem af scheiden. Brieven uit Parijs. Parijs, 26 Juni. De heer Lesseps is een merkwaardige verschijning, al ware het alleen om zijn lichaamssterkte. Zijn werkzaamheid is zeer groot, maar vooral bewondert men in den 83-jarigen grijsaard de gemakkelijkheid waarmede hij 'zich verplaatst. Niemand kan berekenen hoeveel milliarden van mij len hij voor den aanleg van zijn Suez- kauaal heeft afgelegd. //Hoe-dikwijls," zegt hij zelf, //ben ik niet na een onderhoud met den keizer te Parijs in den trein ge sprongen, om te Marseille naar de boot te snellen die onder stoom lag voor Alex andre, om na een snelle audiëntie bij den onderkoning te Cairo, te paard naar Port Said te rennen." En dan voegt hij er be scheiden bij//Aan den goeden uitslag van het werk te Suez hebben mijn beeueu nog meer deel dan mijn hoofd!" Ook thans nog is de wakkere grijsaard niet bevreesd voor lange en snelle reizen. Toen hij onlangs een badplaats zocht om daar met zijn familie heen te gaan, be sliste hij eindelijk voor Dinard aan de kust van Bretagae. z/Maar Diuard ligt negen nur sporeus van Parijsmerkte een zijner vrienden op. //Hoe zult gij het dan aanleggen, dik wijls naar Parijs te gaan?" //Wel, er is toch een nachttrein!" ant woordde de beroemde landengtedoorsteker bedaard. Dit brengt mij vanzelf op de Turkscho loten. Zooals men weet laten hunne solidi teit veel te wenschen over, zooals b. v. in 1870, toen het goevernement ze eenvoudig niet kon betalen. Te Marseille had naar aanleiding dier loten een treffend voorval plaats. Op den dag na de trekking kwam een bankier in zijn sociëteit en deelde zijn vrienden mede, dat hij deu grooten prijs van 500.000 francs op de Turksche loten gewonnen had. Van alle kanten weuschte men hem geluk, maar merkte op dat hij zeer be daard en kalm was bij dit fortuintje. z/Ik ben niet recht zeker of het geld wel betaald zal worden, ziet ge," zeide hij, toen men naar de oorzaak van zijn onverschil ligheid vroeg. //Kom, kom," antwoordde een der jon gere leden van de club. //De Turken zijn eerlijk, zij zijn altijd hunne verbintenissen nagekomen. In uw plaats zou ik mij daar mee het hoofd niet breken //Hm, hm, ik heb er niet veel vertrou wen in." //Welnu," zeide de jonge man plotse ling, //ik wil een zaak met u doen. Ik koop het lot van u voor 300.000 francs //Aangenomen!" riep de bankier. Den volgenden dag werd het geld betaald en twee dagen daarna vernam de kooper van het lot, dat het Turksch goevernement niet betaalde, men begrijpt met welke ge waarwordingen. De wet om vrouwenarbeid na negen uur des avonds te verbieden, is gelukkig niet aangenomen. Verbeeld u, onze heele schouwburg zou verloren zijn geweest en we hadden ons kunstgenot op matinees moe ten zoeken. Gelukkig verstaan de vrouwen er zich beter op, het lot van de slecht bedeelden onder haar wat te verbeteren, dau de man nen. Er heeft zich een comité van Parij- sche dames gevormd met liet doel, om te bewerken dat de winkeljuffrouwen zullen mogen zitten en niet den gauschen dag staan zooals nu gewoonte is. Eeeds meer dan 2000 personen hebben de lijsten ge- teekend. De eigenaars der magazijnen zelf evenwel zijn niet zeer toeschietelijk, de z/Printemps" en de //Petit Saint Thomas" hebben ontwijkend geantwoord, ook de z/Louvre" eu de //Bon Marché" hebben zich niet duidelijk verklaard. En toch is het werkelijk een zaak van veel belang. De geneesheeren zijn het eens, dat tallooze ziekten enkel en alleen ont staan door het onophoudelijk staan. Zelfs zwellen bij vele harer de voeten zoodanig op, dat zij geen schoenen meer kunnen aankrijgen. Wat is dan de reden dat de patroons onwillig zijn? Niets anders dan de con currentie. Ieder wil wel als zijn buurman maar voorgaat, maar die buurman laat zich nog wachten. Het comité houdt zich goed. Het beste zou zijn, dat de 2000 ouderteekeuaarsters zich verbonden niet te koopen in winkels waar het personeel niet mag gaan zitten, maar die maatregel is misschien moeilijk vol te liouden. Wij leven hier trouwens in eene door gaande periode van philantropie. Uit mode lijden met de Eransche burgers, die niet gebeten willen worden, heeft de prefect van politie bevolen, dat al de honden aan een touw moeten loopen. Bij deze groote hitte is de voorzorg niet ounoodig, maar ze is wel streng. Elke losloopende houd wordt zonder pardon opgepakt en naar het hok, met andere woorden, naar het graf gebracht. Een enkele opmerking over de honden. De resultaten, die Pasteur heeft verkregen bij zijne methode tegen dollehondsbeet zijn wel zeer fraai, maar uit de statistiek blijkt dat zij niet geheel bevredigend zijn. Zou het nu geen aanbeveling verdienen, om inplaats van de menschen, die reeds ge beten zijn, de jonge honden een verplichte inenting te doen ondergaan r Zoo kon men het kwaad in den wortel vernietigen. Ik geef dit denkbeeld met bescheiden heid aan den heer Pasteur in overweging. Xavier. Déroulède eu de boulaugisteu zijn ijverig in de weer om in het departement der Charente, de can- didatuur van Weiier te bestrijdeD. Engeland. Uit Soeakim wordt van 25 dezer aan de Times gedeind Betreffende Stanley is hier geen enkele nieuwe tijding aangekomen; maar men stelt alle pogiugen in 't werk om de juistheid te staven van de geruchten uit de streek van Bahr- el Ghazel. De inboorlingen verze keren dat de berichten waar zijn. De Liverpool Echo deelt mede, dat de koning van België Maandag te half drie te Liverpool is aan ge komen, reizende onder den naam van graaf a'Ardennes en dat het doel van zijn bezoek was de dokken en de schepen in de haven te be zichtigen. De burgemeester der stad had eenige rijtuigen ter beschikking van den doorluchtigen reiziger ge steld, maar deze heeft daarvoor be leefd bedankt. De koning was ver gezeld van graaf John d'Öultremont, hofmaarschalk. Woensdag is in het Eogel- sche Lagerhuis het vraagstuk ter sprake gekomen van een spoorweg tunnel onder het kanaal, welke Frankrijk met Eugeland verbindt. Léon Say heeft aan Gladstone een schrijven gericht, waarin hij dezen verzoekt het woord te nemen ten einde de vooroordeelen te bestrijden, welke in Engeland nog tegen deze onderzeesche verbinding bestaan, die van zoo onberekenbaar nut voor beide natiën zou zijn. De heer Gladstone heeft geant woord, dat hij niet gelooft dat zijne woorden te dezer zake veel zouden uitwerkenniettemin belooft hij gaarne zijn steun. «Ik schaam mij» zegt Glad stone «over de wijze waarop het voorstel sedert eenige jaren aan deze zijde van het Kanaal is ontvangen». Rusland. Het Journal de St. Pè- terslourg spreekt met waardeering over de troonrede van keizer Wil helm II en begroet met oprechte blijdschap den vredelievenden geest en den wensch tot bevrediging der vriendschappelijke betrekkingen tot Rusland, welke daaruit spreken. Spanje. In de Spaausche Kamer van Afgevaardigden heeft de mi nister van Financiën medegedeeld dat het meermalen aangekondigde wetsontwerp tot belasting der binnen landsche staatsschuld binnenkort zal worden ingediend. Turkije. De Suez kanaalconven tie is thans door den sultan van Turkije officieel bekrachtigd; zij werd Dinsdag afgekondigd. Oostenrijk-Hongarije. De Hon- gaarsche delegatie nam met eenpa rige stemmen het ontwerp aan, waarbij een buitengewoon krediet voor het leger wordt aangevraagd. Graaf Apponye verklaarde, dat in den toestand van onzekerheid, waar in Europa verkeert, de alliantie tus schen Oostenrijk en Duitschland een solide bolwerk vormt, maar dat dit Oostenrijk Hongarije niet ontslaat van den plicht om de strijdmiddelen te ontwikkelen. Tisza antwoordde, dat hij met deze verklaring in stemde. Tisza drukte in de zitting der Hongaarsche delegatie de overtui ging uit, dat de verklaringen van den keizer van Duitschland geschikt zijn om in Hongarije het vertrouwen te versterkendat het bondgenoot schap met Duitschland inboezemt. IN G E l o K w K iY Voorden inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Geachte Redactie. Ten tweeden male, doch nu in uw blad, vraag ik eenige plaatsruimte oin nogmaals aan te dringen bij de bevoegde macht, om een einde te maken aan het onge hoorde schandaal, waaraan ook gij zelve in uw laatste Zaterdagavondpraatje een enkel woord wijddet. Ge begrijpt wel wat ik op 't oog heb. Hedenmiddag tegen 3 uur werd de Jansstraat weer in rep en roer gebracht door zeker u welbekend vrouwspersoon, en ik persoonlijk door haar op de liederlijkste scheld- en smaadwoor den onthaald, op uitdrukkingen die mij van feiten beschuldigden, te schandelijk om ze bij name te noemen. Een bezoek aan het bureau van politie bracht ik maar niet. Een mijner vrienden toch, wien onlangs hetzelfde gebeurde, en die, even weinig als ik belust om van alles leelijks en gemeens beticht te worden, een klacht indiende, werd door den dienst- doenden inspecteur eenvoudig met eenige gemeenplaatsen afgescheept, o. a. met de ter zake afdoende opmerking: //Zie dan dat je koning wordt, dan kan je er wel licht wat aan doen." Treffend argument voorwaaren prettig voor de velen, die dagelijks met die vrouw driemalen in aan raking kunnen komen, en dat wel (en dit is het eenige komische element in dit geval) op haren weg ter.... kerke Ik blijf echter vragen, is art. 266 W. v. Str. al dan niet voor die vrouw ge schreven of staat ze soms boven de wet Mag de politie eigenmachtig verklaren //we maken geen verbaal op tegen een krankzinnige," zoolang niet bewezen is, dat de persoon in kwestie dat werkelijk is Op die wijze zou eeu ieder, die met volle verstand er een gewoonte van verkiest te maken, zijne medeburgers op straat uit te schelden en te beleedigen, en wellicht juist door die handelwijze den schijn aan neemt van niet wel bij 't hoofd te zijn, ongestraft zijn gang kunnen gaan, alleen omdat de politie zoo welwillend is in dien schijn te gelooveu. Begrijp me wel. Ik beweer niet dat de vrouw in kwestie wel bij 't hoofd is, ook niet het tegendeel. Ik beweer eenvoudig dit: is ze toerekenbaar, dan moet ze ge straft is ze krankzinnig dan moet ze naar een verplegingsgesticht. Dank voor de plaatsruimte Willem F. O. GEMENGD SIKtitfS. Toen Woensdag de ko ningin van België le BrutsJ met baar gevolg in twee rijtuigen naar het paleis reed, viel eensklaps een der paarden van het rijtuig der koningin, dat a la Daumont be spannen was, tengevolge der druk kende hitte, in de Indu6trie-straat neder. Het bij de handsche paard begon daarop geweldig te steigeren. Toen dit tot bedaren was gebracht, heeft men vergeefs gepoogd het ge vallen dier weder op te heffen. De koningin, die tijdens het on geval haar rijtuig niet had verlaten, is toen in het andere overgeitap. Een talrijke menigte verdrong 'zich om de beide koetsen. TijdenB het verblijf van den heer Carnot, in het zuiden van Frankrijk, had te Agen een ernstig ongeluk plaats. Een der tribunes, die ter gelegenheid van de komst van den president aldaar was opge richt, kon den last van een talrijke menigte, welke zich daarop bevond, niet torsen. Het getimmerte stortte in; een dame werd gedood en ver scheiden personen gekwetst. De aan nemer van de tribune en de archi tect werden beiden tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld. Volgens berichten uit New-York hebben in Mexico gewel dige overstroomingen plaats. Geheele streken zijn verwoest. Het meest zijn geteisterd de provinciën Leon en Silao, waar 700 personen den dood hebben gevonden en 2000 hui zen vernield zijn. Te El Pazo ver loren 1500 menschen het leven. In enkele laag gelegen landen bestaat groote vrees voor het buiten de oevers treden der sterk gezwollen bergstroomen, dus ook daar bestaat onmiddellijk gevaar. Caoutchouc buizen. Om het barsten hiervan zoovee. mogelijk te voor komen, bewaart men de buizen op eene plaats, waar zij weinig aan weersverandering zijn blootgesteld. Waar de buizen kleine gaatjes ver- toonen, worden zij rondom met ter pentijnolie bestreken en dan de gaatjes gesloten door een stuk ge weekt en met een heet ijzer g ad gestreken gutta-pereba da: me*. -j. de buis slaat. Bij eenige oefening kan men dit zeer gemakkelijk zelf doen. TELEGRAMMEN. LONDEN, 28 Juni. {Reuter.) Aan de Standard wordt uit Suangai ge meld, dat ongeregeldheden zijn uit- gebroke.. in de hoofdstad van Ko rea. De bevolking heeft negen re- geeringsambtenaren onthoofd, De bevelhebbers der Franeche en Japaneesche oorlogschepen, die op de reede van Chemulpa geankerd waren, zonden troepen naar den wal, ten einde de consulaten en de vreem delingen le beschermen. Mevrouw (tot de nieuwe dienst bode). «Wat moet dat beteekenen, Sieutje? Daar stond een volle fleech brandewijn in de kast, en nu staat er een leege zonder kurk». Sientje. «Zonder kurk? O, Me vrouw, nou weet ik het!... ^at heeft die snoepert van een kat ge daan I Ik heb 'r met een kurk ia den bek van de trap zien komen». Aimteïrau, 28 Juni. De prfisBn der Aardappelen waren als volgt: Babi. Blauw» £0,a dito Kralen F 0.— a 0,Zaeuwsche Flakkcosche 10,a 0,do. Blauwe f 0,a 0,do Poters f 0,a 0,Prui sische Hamburger f 3,a 3,50, id. Zaaiers f 0,—- a 0,Andijker Muisjes f 3.a 5,20, Frie- jche Fïanuker Jammen f 1,30 a 1,40, do. En- ^alflche f 0,a 0.dito Dokkumer Jammen f 1 30 a 1,60, Zceuwsche Spuisehe Jammeu f 1, ■- 2.We3tl. Klei mauden f 3,a 5,20, dito Klei Muisjes f3,a 5,dito Zand f3.50 a 4.25, allen per HL, nieuwe Malta 10 h et» per Kg. Aangevoerd 4 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet kalm, Geraffineerd prijshoudend. Petroleum. Loco f8,E- Sept./Dec. f8, E. consumtie f9,50, Nobel dito loco f6,90 E.. Sept./Dec. i'7.30 Cous. f 7.75. Caspisclie dito loco f 6,60 E. Tarwe op iovering lager Nov. 193. Noteering van de Commissie voor dm Graan- saaie), Kogge op levoring lager, Oct. f103, 102. Noieerinj; van Monao Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie traag. Lijnzaad stil. Raapolie flauw, vliegend per 100 Kg, f 257s» 25, lo. Sept./Dec. f 24%, lo. Mei f258/g. Lijnolie slapvliegend per 100 Kg. f 2l, 205/i lo. Juli l'205/f, lo. Aug. f 203/4, lo. Sept./Dec. f 20»/e« lo. Jan/Mei l'207/s. Kaapkoeken f 75 a 80 per 1040 stuks Lijnkoeken f7,50 a 11,per 104 stuks. Alkmaar, 26 Juni. Tor Veemarkt aangevoerd 328 vette Kalveren, 18 nuchtere dito, 240 Scha pen, 261 vette Varkens, 27 magere dito, 0 Lam meren, 5 Koeien en Ossen. Prijzen: vette Kalveren f35 a 95, nuchtere dito f 7,a 16, Schapen f 16,- a 25,magere Varkens f12 a 15, Lammeren f0 a Koeien en Ossen f130 a 185, allen per stuk; vette Varkens f 0,32 a 0,40 per Kg. ScBmtDAM, 28 Juni. Moutwijn f7,50, Joae?®' 118,mat. Prooi f 14,25 Spooling*ayuT3 1,20, dito Commissie f 0,80. SlOOMVAABIBISIIaTEB. Het stoomschip Amsterdamder N. A.' S. M. van New-York Daar Rotterdam, passeerde 27 Juni des avonds 9 uur Dover. Het stoomschip Drenthe, kapt. Le Clercq, van Java naar Rotterdam, passeerde 26 Juni Gibraltar. Het stoomschip Zuid-Holland, kapt. Otto, van Rotterdam naar Java, arriveerde 27 Juni tc Mar seille. Het stoomschip Samarangkapt. Sikomcijcr, van Java naar Rotterdam, vertrok 16 Juni van Port-Said. Het stoomschip Prinses Marie, van Araster dam naar Batavia, vertrok 26 Juni van South ampton. v

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3