missie hadden deze oefeningen de beste uitkomsten. Tengevolge van de vein kregen uitkomsten in den Anna Jacobapolder, onder SintPhilipsland, met de aldaar aangelegde eenden kooien, zal, naar men verneemt, ook onder gemeente Oosterland eene dergelijke inrichting gemaakt wor den in eene daartoe door de natuur uitstekend gevormde streek. Ook op Zuid Beveland zijn wel plaatsen, waar die industrie met goed gevolg te ondernemen zou zijn. Nadesporenvaninbraak die in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. in het perceel aan de Van den Boschstraat, te 's-Hage, ontdekt zijn, kwam de politie op het denkbeeld zich in den volgenden nacht in het perceel verdekt op te stellen, in de verwachting, dat de inbreker of inbrekers nog wel eens zouden terugkomen. En het blijkt dat zij goed gezien heeft, want in derdaad klom een persoon binnen, dien zij dadelijk aanhield. Hij bleek een gepasporteerd militair te zijn. De man moet zich den eerBten nacht eenige voorwerpen van luttele waar de uit het huis hebben toegeëigend. te ii. (Tan onsen bizonderen correspondent.) Delft, 9 Juli 1888. Tegen 12 uren ben ik aan den wandel gegaan om eens te zien, of mijn goed vertrouwen in Delft's burgerij, wat betreft het versieren en illumineeren, al dan niet beschaamd zou worden en tot mijn genoegen behoef ik geene klachten aan te heffen. Als er morgenavond wat minder wind is dan nu, dan belooft" do illuminatie veel. Van tijd tot tijd zag men reeds gezichten uit vroeger dagen, er waren er bij, die indertijd door iedereen in Delft gekend werden. Hoe meer men de studenten-societeit naderde, des te meer zag men er en, trad men binnen, dan was men op eens verplaatst in gewoel en gegons, in een bout *afereel van pratenden, rookenden, etenden van eiken leeftijd. Hier was men getuige van eene hartelijke begroeting, daar van het op halen van vroeger genot, terwijl men ginds een papa-reunist aan zijne tijdgenooten zijn zoon-reunist zag voorstellen. Intusachen maakten de leden der feeatcommissie de laatste toebereidselen tot den tocht naar de Polytechnische School. De verte genwoordigers der bevriende corpsen waren ook aangekomen en men begaf zich met de muziek van de Delftsche schutterij aan liet hoofd naar zaal XI. Daar hadden zich reeds tal van stu denten en reuuisten vereenigd. Bij het binnen treden van de zaal werden de gasten onzer uni- versit-iten met gejuich begroet, hetwelk nog toenam, toen ook de Delftsche Senaat zijn plaats kwam innemen. Door een samenloop van om standigheden konden slechts vier senaatsleden tegenwoordig zijn, zoodat de heer Stork, zooals hij zelf zeide, tot voor kort «loopjongen van den Senaat," zich nu belast zag het woord te voeren. Gedachtig aan de woorden: «Liefde overwint alle dingen," aanvaardde hij zijne taak, want aan liefde voor het allen dierbare corps ontbrak het ook hem niet. Veel zouden de reünisten veranderd vinden; spr. hoopte, dat het corps in de oogen van hen niet achteruitgaan zou zijn. Wel was in de laatste jaren het ledental achteruitgegaan, wel waren de hedendaagache studenten wat meer gehecht aan de gemakken des levens dan hunne voorgangers. De college—petten waren verwisseld voor hoeden, de pijpen kenden ze bijna niet meer en laafden de ouden zich aan hun pot- tekc bier, de tegenwoordigen moesten zieh met wijn tevreden stellen. Hij wcnschte echter ook te wijzen op verandering van anderen aard. Her innerden zich vele der oudere reünisten nog, dat de naam «Delftsche student" gelijk stond met dien van "bandeloos jongmensch", hij mocht thans beweren, dat die naam geworden was een eernaam. Ook de onderscheidene studonten-gezelschappeh bloeien nog steeds in ons midden, ging spreker voort. Voor elk hunner had hij een woord van lof. Bij O. D. I. N. (gymn. ver.) wees hij er op, dat het in de laatste jaren geene nieuwe me dailles aan de reeds verworvene had kunnen toevoegen; maar de vlag te moeten strijken voor "Thor» (Amst.) of «Olympia" (Leid.) was geen schande. »Laga« daarentegen had dit jaar weer revanche kunnen nemen voor vroeger geleden neerlagen. Innig genoegen deed het spr., dat zoovele oud studenten aan de roepstem van het corps ge hoor hadden gegeven en hij eindigde met den wensch, dat zij zich deze weck weder geheel student zouden gevoelen en zouden kunnen feest vieren, zooals zij zeker de laatste vijf jaren niet gedaan hadden. Luide toejuichingen hadden telkens de rede onderbroken en weerklonken ook weer bij het einde. De heer Humme, voorz. van de reunie-commiap aie en mede-oprichter van het corps, beantwoordde kortelijk den spreker. Hij dankte voor de har telijke ontvangst, en wees ook op de hoogere beteekenis eener reünie. Niet alleen feestvieren was voor de oud-studenten de leus, maar ook het versterken van reeds bestaande en het aan- knoopen van nieuwe banden tusschen oud en jong was het doel. De reünie was een verbroer dering8feest. Dit korte antwoord weid met oor- Yerdoovend gejuich begroet, waarna allen vpl geestdrift het »Io vivat" aanhieven, waarmede de muziekcorpsen instemden. Nadat de reunie-comm. door den Senaat was voorgesteld aan directeuren, hoogleeraren en leeraren der P. S. en ook wederkeerig woorden van welkom en sympathie gewisseld ware®, vormde zich de stoet, om zich te begeven naar het Stadhuis, waar wederom de reunie-comm. werd voorgesteld aan den burgemeester. Deze schijnt nog steeds zijne antipathie tegen «die eeuwige pers» niet afgelegd te hebben. De ver tegenwoordigers van de koningin der aarde moch ten zich intusschen buiten verlustigen in het kleurrijk tafreel. De eerewacht van leden der «Caroussel-vereeniging" maakte een kranige figuur, terwijl de banieren, bij 't vorig lustrum op eene enkele uitzondering na verbrand, en nu door nieuwe vervangen, schitterden in het zon licht. De ontvangst ten Stadhuize was spoedig achter den rug eu de stoet begaf zich, na de voornaamste straten te zijn doorgetrokken, naar het feestterrein, waar den feestvierenden eene matinee musicalc wacht, te geven door het mu ziekcorps van het 3e reg. huzaren, directeur de heer L. M. v. Waasdijk. Het reunie-diner is natuurlijk besloten en na afloop daarvan is er soiree musicale (café chan- tant) op de studenten-societeit, waar ik nog even een kijkje denk te nemen. Ik heb mijn kijkje genomen en vond de meeste feestvierenden in gansch andere stemming terug, dan ik ze vóór het diner verlaten had. Toen was op hen van toepassing, wat onder no. 2 van Troost's beroemde pastelteekeningen staat, nl. sErat sermo inter fratres» (Broederlijk on derhoud); nu kon men veilig zeggen: «Rumor ih casa» (Leven in de brouwerij), terwijl bij enke len al sporen te vinden waren van het vijfde tafreel: «Hant qui poterant, qui non potuere cadebant" (Met vallen en opstaan.) Een afschuwelijk tooneel, waarin de jenever weder een hoofd ro! speelde, is te Rotterdam voor gevallet). Een jongen van 13 jaar, wonende op het Binnenhof bij de Kruiskade, had eene weddenschap aangegaan, dat hij voor 32 cent sterken drank (Boonekampbitter) in één teug uit eene fleech zou drinken. Werkelijk deed hij alzoo, maar het gevolg was, dat de jongen na het gebruik daar van, onmiddellijk tegen den grond sloeg, waardoor hij ernstig aan het hoofd gekwetst werd. Hij werd meer dood dan levend opgenomen door twee vrouwen, en vervolgens onder geleide van twee politieagenten naar zijne woning gebracht. Wedstrijden. Bij den thans door de scherpschutters- veroeniging «Rotterdam", op hare banen ouder Kralingen gehouden nalionalen wed strijd staat, sedert Donderdag 5 dezer, op de persoenele baan (vaste baan 6 schoten) met 58 punten (12, 11, 11, 12, 12) bo ven aan de heer Fritz Hausch, een 18-ja- rige Zwitser, zoon van den bekenden wa penfabrikant van dien naam te Lenzburg, Canton Aargau. Deze even jeugdige als uitmuntende scherpschutter maakte achter elkander zes zeer hooge seriën van 5 schoten, name lijk 4-maal 56, 1-maal 57 punteneen resultaat dat, zoover bekend, nog door veen schutter hier te lande op eeu concours werd behaald. (N. R. C.) Verleden Vr ij dag nam eene dame te Dordrecht in eene dames-coupé van daar naar Leerdam plaats. Eene an dere dame, haar onbekend, nam plaats i dezelfde coupé, welke,zoodra de trein in gang was, haar aanbood zich van eenig reuk water te bedienen en onmiddellijk gevolg daarann gaf door haar den zakdoek te ont nemen en met eenig vocht te bagieten, zonder hare toestemming af te wachten. De ongepaste haast of overrompeling, waarmede dit plaats had, terwijl de vreem de er zelf geen gebruik van wenschte te maken, verwekte bij haar argwaan, zoo dat zij zich verontschuldigde met te zeg gen, niet gewoon te zijn van zoo iets ge bruik te maken, en dus den hewuaten doek met vocht in haar zak stak en daarop in de uiterste spanning hare plaats van bestemming verbeidde, maar altijd haar oog gevestigd houdende op den noodrem, om bij de minste ongelegenheid van de zen gebruik te maken, te meer dewijl er tusschen haar en de bewuste dame gedu rende de reis geen woord meer gewisseld werd. Men kan zich voorstellen, welk eene verlichting het voor haar was, toen zij hare bestemming bereikt had. In den kring harer familie aangekomen, werd de gevreesde zakdoek beproetd en hoewel zeer natuurlijk de eerste kracht er af was, bleek mHar al te goed, dat de vrees ge wettigd was, dewijl allen meer of min der den bedwelmenden invloed gewaar werden. (N. Bred. Ct.) Zondagavond omstreeks 7 uur, viel te Utrecht het 2'/s-jarig dochtertje van v. D., wonende aan den Krommen Rijn, terwijl de kleine een oogen blik aan het wakend oog der mosder was ontsnapt, in het water. Op het hulpgeroep van een kleinen jongen, kwam de 61-jarige weduwe Eijsvogel annloopen en sprong, zonder zich een oogenblik te bedenken, de drenkeling na, die reeds zinkende was; niet bestand tegen den trek van het water, ver keerde echter ook de bejaarde vrouw weldra in levensgevaar. De moeder, eveneens op het hulpgeroep toege sneld, smaakte het genoegen, eerst de weduwe en daarna haar doch '.ertje te redden. Alle drie kwamen zonder letsel op het droge. Zaterdagavond bevond zich in het Café Central te Arnhem een vreemdeling, die weldra de aan dacht op zich vestigde door de tref fend g.liikende silhouetten, welke hij knipte. Hij deed zich voor als een beschaafd man, die overigen- eene kleine belooning in klinkende munt niet versmaadde Niemand scheen zich het gebeurde in Den Haag met den kunstigen silhouetten- knipper op de tentoonstelling te herinneren alleen de politie bleek minder argeloos. Een inspecteur trad binnen, naderde den vreemdeling, noodigde hem uit de zaal te verla ten en hem naar buiten te volgen. Hieraan gaf de gestoorde gehoor, maar nauwelijks buiten gekomen, zet hij het op een loopen, de Bak kerstraat in. Niet lang duurde de jacht. Terwijl er reeds eene te be grijpen opschuidig was ontstaan al was het bij elven werd de verdachte gearresteerd. Men zegt, dat de man een der gestolen effec ten te Rotterdam had te gelde ge maakt. Zondagnacht, omstreeks 2 uren, heeft te Nijmegen zekere A. Mulder, 54 jaar, vogelvanger van beroep, een man die veel mis bruik van sterken drank maakt, zijne beide inwonende zoons, van 18 en 22 jaar, zijn kleinzoontje van twee jaar, eu vervolgens zijn buurman H. L., die op het hulpgeroep toe geschoten was, eerst met een brood mee, en daarna met een scheermes aan het aangezicht, den hals of het hoofd zoo ernstig verwond, dat de zoons en de buurman L. terstond in het r. k. ziekenhuis ter verple ging moesten opgenomen worden en in levensgevaarlijken toestand verkeeren, terwijl het kleinzoontje in huis wordt verpleegd en even eens in groot levensgevaar zweeft. De geweldenaar is terstond in hech tenis genomen. Huiselijke twist is de oorzaak van dit bloedige drama. In den nacht van Don- derdag op Vrijdag werd door een persoon, die zich onkenbaar had ge maakt, bij eene arme weduwe te Haaksbergen ingebroken. De dader heeft zich met 50 centen en wat kof- fieboonen verwijderd. De politie doet onderzoek. De bliksem ie Vrijdagavond in het klooster der Ursulinen te Roermond geslagen, zonder brand te veroorzaken. Ook werd te Roermond een 20-jarig meisje door den bliksem getroffen en bekwam daardoor een opgezwol len arm. Bij eene huiselijke on- eenigheid, naar men zegt omdat de man minder weekgeld had te huis gebracht dan de vrouw ver wachtte sloeg een man, in een hofje te 'sHage, zijne echtgenoote Za terdag avond zoodanig op het hoofd, dat men vreest voor eene ver standsverbijstering. In den nacht van Zondag op Maandag ontstond er te Roermond twist tusschen de personen B. en W. in eene der ach terbuurten der stad. W. trok het mes, en bracht B. eenige gevaar lijke wonden aan het hoofd toe, waardoor deze in levensgevaar ver keert. De dader is kort daarna gevat eu naar de gevangenis overgebracht. WETGEVENDE MACHT. Woensdag sullen de Afdeelingen der Tweede Kamer waarschijnlijk onderzoeken üe wetsontwerpen betreffende: de Indische rekening over 1880 de Provinciale hef- kugen in Friesland de overeenkomst no pens den draukverkoop op de Noordzee de toepassing van bij het Wetb. van Strafv. toegelaten vrijheidsbeneming; den accijns op bier en azijn; het invoerrecht op azijn en de Indische rekening over 1879 eu ver der de voorstellen van den heer De Beau fort c. s., omtrent de uitgave van een kort verslag der Handelingen en van den heer Domela Nieuwenhuis, over de dwongen winkelnering. RECHTSZAKEN. De raad. van toezicht en discipline voor de orde der advocaten te Amsterdam heeft, bij uitspraak door hem gewezen den 3 Juli jl., mr. K. E. Dumoulin, lid der orde, in de uitoefening van de praktijk als advocaat geschorst voor den tijd van één jaar, in te gaan met 15 Juli a. s., zulks wegens de feiten ter zake waarvan genoemde per soon bij de thans in kracht van gewijsde gegaan vonnis der arr.-rechtbank te Am sterdam d.d. Nov.mber jl., ïs veroordeeld tot gevangenisstraf voor den tijd van één jaar c. a. (Het reglement der orde kent geen schorsing voor langeren tijd dan één jaar). Aanstaanden Vrijdag zal K., de dader van de aanranding op den heer H^ide- koper, voor de rechtbank te Arnhem te rechtstaan, beschuldigd van poging tot doodslag, althans van toegebracht zwaar lichamelijk letsel. Zooals men weet, bedreigt artikel 287, in verband met art. 45 van het wetboek van strafrecht, de poging tot doodslag met gevangenisstraf van hoogstens 10 jaren, en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel met gevangenisstraf van ten hoogste 4 jaren. KOLONIËN. BATAVIA, 4 Juni. Dat het hoog tijd wordt zoo zegt de „Javabode" het strafwetboek voor Europeanen in Indië te schoeien op de leest van het thans in Nederland geldende, bewijst een vonnis dezer dagen door den Raad van Justitie alhier gewezen. Daarbij toch werd iemand wegens valschheid in geschriften van koophandel tot acht jaren tuchthuisstraf veroordeeldons wetboek stelt namelijk op dat misdrijf vijf tot vijftien jaren tuchthuis, terwijl er in Nederland ten hoogste zeven jaren gevangenisstraf op is bepaald. Het strafrecht heeft hier misschien ook voor Europeanen zijne eigenaardige eischen, doch daartoe kan niet behooren dat het misdrijf vau valschheid hier dubbel zoo zwaar wordt gestraft als in Holland. De rechter moet natuurlijk het hier gel dende wetboek toepassen, doch nu in Hol land ten deze mildere bepalingen gelden, die binnenkort ook hier moeten worden ingevoerd, had hij daarin wellicht termen behooren te vinden om het minimum van vijf jaren uit te spreken. Niet slechts de kraters van bergen, maar ook de begane grond gaat vuurspuwen. Dit bizonder geval doet zich thans voor te Djebor, bij Demak, waar men bezig was grondboringen te maken, om te onderzoe ken welke grond er is, en in hoeverre die vertrouwbaar is om er sluizen in te bou wen. Op 20 meter diepte van den beganen grond werd de boorpijp plotseling gevuld met vuur, en spuwt sedert onbluschbarë vlammen. Volgens informatie is het geval zeldzaam, maar heeft zich toch meer voor gedaan, o. a. in het Rembangsche. Het verschijnsel ontstaat door brandbare gas sen, die, eenmaal or.tbrand, oubluschbaar zijn. Reeds lang meende men, dat in Demak eene natuurlijke gasbron bestond, en dit schijnt zich thans te bevestigen. Ten einde zooveel doenlijk de be strijding aan te wakkeren der tijgerplaag, waaronder de bevolking van een deel der afdeeling Tjaringin (Bantam) nog steeds gebukt gaat, is bij een besluit van 29 Mei jl. de in het laatst van 1887 genomen be schikking in zoover gewijzigd, dat de uit te keeren premie voor het dooden of van gen van een gestreepteu of koningstijger voor den verderen duur van het jaar 1888 is gesteld op f 200 (twee honderd gulden). Uit het jaarverslag van het «Djati- gesticht" blijkt, dat de ontvangsten in 1887 hebben bedragen f9281.80 en de uitgaven f 16,716.95, waarvoor dan ook de gebouwen in deugdelijken staat zijn gebracht. Op het einde van het jaar wa ren er 19 meisjes en 23 jongens in het gesticht, die in alle opzichten reden tot tevredenheid gaven. Volgens het nieuwe reglement zullen bij voorkeur meisjes wor den opgenomen, omdat Gombong een goed toevluchtsoord is voor verwaarloosde en hulpbehoevende knapen vau Europeesche afkomst. Bij algemeene order is bepaald, dat wanneer de voorraad schoenen van Aus tralisch leder is uitgeput, iu den vervolge slechts voetbekleeding van Europeesch leder aan de schoenendrageude militairen zal worden verstrekt. Op den langen duur schijnt het Australisch leder weinig te voldoen, en vooral slechts bestand te zijn tegen vochtigheid. Voor den raad van justitie alhier zal op morgen, 5 dezer, terechtstaan de beklaagde M. J. de Pril, gewezen commies op het adsistent-residentie bureau te Tand- jong-Pandau (Billiton), wegens het ver duisteren eener som van f20,006.09Va in zijne hoedanigheid van algemeen ont vanger van 's lands kas te Tandjong-Pan- dan. Er zullen in deze zaak, die op den 27en December 1887 was uitgesteld, 21 getuigen worden gehoord. Het officieel verslag van de residentie Amboina over April meldt, dat de stand der notenplantsoenen op Brauda gunstig was. Het eerste stoomschip met directe Chineesche immigranten voor Deli liet den 28en Mei op de reode van Belawan het anker vallen. Ofschoon de officieele mededeeling iiat de vrije emigratie naar Deli was toegestaan eerst kort voor het vertrek der boot in handen kwam van de te Swatouw gevestigde agenten der Delische maatschappijen, welke het initiatief hebben genomen tot het tot stand brengen van directe emigatie van Chineezen naar Deli, hadden zich toch nog een vijftigtal flinke, stevige Tio Tsioe koelies aangemeld, die na hunne aankomst te Medan een werk contract hebben geteekend. Van de goedkoope gelegeuheid om naar Deli over te steken, hadden bovendien een honderdtal laukheh's gebruik gemaakt. Vermoedelijk zullen deze voor het meeren- deel op ondernemingen werk komen zoe ken. Den 29 Mei kwam eene tweede boot aan met ongeveer 80 immigranten voor Deli. B111 E K L .1 S li België. Omtrent het voorgevallene bij de verkiezingen te Boom, wordt het vol gende gemeld: Zondag hebben te Boom de nieuwe ver kiezingen plaats gehad, en opnieuw zijn de liberale candidaten gekozen. Eerst om- streeks 7 uur des avonds was de defini tieve uitslag bekend, hetgeen waarschijn- Eleonore Leavenworth, luidde mijn antwoord, heeft zichzelf in moeielijkheden gebracht, door bij het verhoor op alle vragen niet met de noodige oprechtheid te antwoorden. Mary...., doch omtrent haar kan ik niets met zekerheid zeggen, alvorens gij mij hebt gezegd, wat gij weet. Haar toestand, zoowel als die harer nicht, is op 't oogenblik veel te hachelijk, dan dat wij dien met eenige vrucht zouden kunnen bespreken. Hetgeen ik gaarne van u wenschte te weten is ditOp welke wijze zijt gij iu deze noodlottige zaak ge mengd geworden en wat was het, dat Hanna wist en haar bewogen heeft New-York te verlaten en bij u een toevlucht te zoeken? Ik zag haar aan en wachtte met ongeduld haar antwoord. Maar zij beantwoordde mijn blik met een verlegen op en neer zien, terwijl zij haar handen beurteling vouwde en in baar schoot liet zinken. U zal mij niet willen gelooven, zeide zij, maar ik weet niet wat 't was, wat Hanna wist. Het is mij ten eenen- male onbekend, wat zij in dien noodlottigen nacht gezien of gehoord heeft; zij heeft mij dat nooit gezegd en ik heb 'thaar ook nooit willen vragen. Zij heeft alleen te kennen gegeven, dat 't de wensch van miss Leavenworth was, dat ik haar een poos zou huisvesten en verborgen houdenen omdat ik van miss Mary Leavenworth zooveel houd, ben ik zoo zwak geweest om toe te geven en.... Wilt gij beweren, viel ik haar in de rede, dat gij, nadat gij wist dat de moord gepleegd was, alleen op den wensch van miss Leavenworth het meisje verborgen hebt ge houden, zonder haar nadere opheldering te vragen Ja, meneer; ge zult mij wel niet gelooven, maar toch is het zoo. Ik dacht, dat daar Mary Leavenworth haar hier had gezonden, daarvoor ook wel gegronde redenen zouden bestaan, en.... en.... ja ziet u, ik kan er waarlijk niet meer van zeggen; van achteren beschouwd, komt alles mij nu geheel anders voor, maar ik deed werkelijk zooals ik ge zegd heb. Maar dan was uw gedrag nu zeer vreemd. Gij moet dan wel zeer krachtige beweegredenen hebben gehad om Mary Leavenworth zoo blindelings te gehoorzamen. Ja, ziet u meneer, zeide zij verlegen, ik dacht dat ik alles uitmuntend begreep: dat Mary, dat jonge mooie schepseltje, zich wel niet zou vernederd hebben om van mij zulk een dienst te vragen, wanneer zij niet op de een of andere wijze iets met den moordenaar had uit te staan, en dat het maar beter voor mij zou zijn om er niets meer van te weten, maar slechts te doen wat mij gevraagd werd, in de hoop dat zich later alles wel ten beste zou keeren. Ik redeneerde er verder niet bijik volgde alleen den drang van mijn hart; dat ligt zoo in mijn natuur en het was mij ook nu niet mogelijk mij daar tegen te verzetten. Wanneer iemand van wien ik veel houd iets aan mij verzoekt, ben ik niet in staat het te weigeren. En gij houdt dus veel van Mary Leavenworth, van eene vrouw, die gij zelf schijnt in staat te achten tot het bedrijven van een misdaad? Neen, dat heb ik niet gezegd, en ik geloof ook niet dat ik zoo ver gedacht heb. Zij zou nu op een of andere wijze met den moord bekend kunnen zijn, zonder er juist schuldig aan te wezen. En dat is zij niet, daarvoor is ze veel te edel. Wat weet gij van Mary Leavenworth, waardoor die veronderstelling mogelijk wordt? Het bleeke gelaat van juffrouw Belden werd eensklaps met een hoog rood overtogen. Ik weet nauwelijks wat ik u hierop moet antwoorden, zeide zij. Het is een lange geschiedenis, en.... Dat komt er ^niet op aan, viel ik haar in de rede. Noem mij dan maar de voornaamste reden voor uw gevoelen. Wordt

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2