langer ie nationale, dat haar toege staan worde met den verkoop harer producten voort te gaan, zich on bevoegd verklaard, daar deze eisch het fond der zaak raakt, nl. het contract tusschen de Boulangerietn het tentoonatellingscomité. De jEtoile beige verzekert thans, dat de heer Cornéli Brussel niet verlaten heeft, terwijl de tentoon stellingscommissie de verantwoorde lijkheid van zich schijnt te willen afschuiven, daar zij Woensdagavond in het Journal de Bruxelles de vol gende mededeeling heeft doen plaatsen «Men verzekert ons dat het niet op bevel van de uitvoerende com missie van den Grand Concours ge weest is, dat men op onwettige wijze tegen de Boulangerie te werk gegaan is. Een onderzoek is geopend, om nauwkeurig te bepalen wie in dezen verantwoordelijk is. De be ambten van den Grand Concours die hunne bevoegdheid te buiten gegaan zijn, zullen worden gestraft». Als een bizonderheid wordt bericht, dat bij het belgische leger dezer dagen een Israëliet, ko lonel Fix van het 8e reg. inf., tot generaal-majoor bij den generalen staf is bevorderd. Toen S a n g e r s - c i r c u s Woensdagochtend te Kendal (En geland) kwam, lag daar een brief voor een der staljongens, waarin dezen gemeld werd dat hij erfge naam was geworden van f168,000. De jonge man was eerst stom van verbazing, daar de erfenis uit een hoek kwam, vanwaar hij die niet gewacht had. Hij was van goede familie, maar was reeds vroeg door liefhebberij voor paarden bij San- gerVcircus gegaan. Woensdag vierden de r en mevrouw Gladstone te Hawarden hunne gouden bruiloft. In Washington is het stadje Roselyn, waar men groote steenkolenmijnen vindt, geheel door j brand vernield. Ruim vijftienhonderd personen, zoo mannen als vrouwen en kinderen, staan tengevolge van de ramp thans letterlijk op straat. Uit de naburige plaatsen intusachen word* reeds hulp gezonden, en ook heeft men voorloopig hier en daar tenten kunnen opslaan, om de oude en zwakke lieden onder dak te brengen. Te Ediüburg is op een Igeestelijke de censuur toegepast omdat hij in Princess-street.... op Zondag zijn laarzen had laten poet sen, in strijd met de wetten op de Zondagsrust. Eenige dagen geleden kwam een tienjarige knaap, verge zeld van een keurig gekleed meisje van acht jaren in een koffiehuis te Parijs en bestelde champagne. Te gelijkertijd gaf de knaap den kell- ner last, twee kaarten voor de ko medie te gaan halen. Den eigenaar van 't hotel kwamen deze kleinen gasten echter «verdacht» voor; hij nam een politieagent in den arm en deze kwam te weten, dat de klei nen uit Rome kwamen, dat papa en mama naar eene badplaats wa ren gereisd en zij beiden aan de goever^ante waren ontsnapt om in Parijs eens pleizier te hebben. Men vond in 't bezit van den knaap drie en twintig goudstukken, naar hij verzekerde, den inhoud van zijn spaarpot en van dien van zijn zusje. Te Par ij s is eene werk staking uitgebroken onder de werk lieden der steengroeven. Nader wordt gemeld: De werk staking onder de parijsche aard- werkers breidt zich aanmerkelijk uit en dreigt zich over het geheeie departement der Seine te zullen uit strekken. Verscheidene troepen werk stakers trekken met de driekleurige vlag op naar het centrum van Pa rijs onder het zingen der Marseillaise. De gendarmerie heeft maatregelen genomen om ze uiteen te drijven. Woensdag is te Par ij s een congres van geneesheeren en veeartsen geopend ter wetenschap pelijke behandeling van de tering bij mensch en dier. Uit alle oor den van Frankrijken ook uit het buitenland, uit Italië, Spanje, TurkijeEngeland, Denemarken, Chili, Canada, enz. zijn personen gekomen om deel te nemen aan de beraadslagingen. Er zijn reeds meer dan 200 leden al« sprekers inge schreven. Terwijl een groot aantal per- sonen een bad namen in eene inrichting te Parijs, hoorde men eensklaps den kreet //Houdt den dief 1 Plotseling zag men een persoon in het gewone primitieve badcostuum uit een der hutten komen, achtervolgd door een vier tal andere zwemmers. Er had een wedloop rondom het bassin plaats, tot de onbekende plotseling bleef staan en, juist toen men hem wilde grijpen, met het hoofd voorover; in het bassin sprong. De vervolgers doken hem na en brachten hem, na een verwoe den strijd, weder aan de oppervlakte. Men nam hem in het verhoor en nu bleek, dat hij een daglooner zonder werk was, die uit armoede een paar portemon- naies uit de kleederen van baders gestolen had, welke hij bij zijn duiken weggewor pen had. Natuurlijk werd hij naar eene plaats gebracht, waar niets te stelen valt: het bureau van politie. Zondagmorgen stond op den straatweg naar Cannes een jong meisje te praten met een jongen man, toen plotseling iemand op haar toetrad, met wien zij vroeger ver loofd was geweest. «Gij hebt mij bedrogen,» zeide deze, «maar het zal u berouwen!» Hierop gaf hij haar twee klinkende oorvegen. Het meisje viel bijna omver, maar daarop haalde zij met vlammende oogen een revolver te voorschijn en vuurde op haar aanvaller, die doo delijk getroffen neerviel. Op den sneltrein van Saint Germain werd Zondagavond tusschen de stations Asnières en Courboire plotseling het noodsein gegeven. Eene elegant gekleede jonge dame hing uit het portier van een wagon eerste klasse en nep om hulp. De machinist stopte onmiddellijk en de reizigers sprongen verschrikt uit hunne wagens om te zien wat er gaande was. Het bleek dat de jonge dame was aangevallen door een medereizigster, die zich op haar geworpen en haar een zakje ontrukt had, waarin zich een som van 4000 fianca bevond. Daarop had deze het geld door het venster naar buiten geworpen. De aanrandster werd gearresteerd. Waarschijnlijk heeft zij medeplich tigen, want men heeft, hoe men ook gezocht heeft, het geld niet teruggevonden. TeArzew bij Algiers woonde een apotheker met zijne echtgenoote. Het gedrag van deze laatste was van dien aard, dat hij haar ernstig daarover onderhield en, om het haar onmogelijk te maken, verder met jongelieden te coquetteeren en ongehoorde schulden te maken, zijn bloei ende zaak verkocht en met haar in een landhuisje ging wonen. Dezer dagen nu kwam de apotheker van eene wandeling thuis en zijn vrouw zette hem een flesch wijn voor. Zij maakte zelf de opmerking dat de wijn zoo troebel maar schonk hem niettemin een glas dat hij gretig uitdronk. Zij zelf dronk niet mede, maar vulde zijn glas met zoo veel vrierdelijken aandrang, dat hij er zich over verwonderde. Nauwelijks evenwel had hij het tweede is geledigd of hij kreeg hevige maag pijn en ging in een naburige kamer om zich het hoofd wat te verkoelen. Terwijl hij zich wiesch werden de pijnen voort durend erger. Plotseling viel zijn oog op fleschje met aconit, een zeer hevig vergif, dat op de tafel stond. Toen begreep hij dat hij vergiftigd was en gewapend met een revolver, snelde hij naar de ka mer waar zijn vrouw gebleven was. Ellendige riep hij, //je hebt mij wil len vermoorden, maar je zult vóór mij sterven De vrouw trachtte te vluchten, maar viel door vijf kogels getroffen voor de deur neder en blies den laatsten adem uit. Haar echtgenoot dronk daarop haastig eeu fleschje olie uit, en nam sterke koffie en zeepwater als tegengiften in. Men bracht hem naar het hospitaal, maar heeft niet veel hoop, hem nog te redden. In Srspiezomzl, een klein plaatsje in Servië, ving onlangs een knaap een paar insecten, die er zeer ongewoon uitzagen. Zij waren ongeveer zoo groot als paar denvliegen, hadden een grooten kop met vier zeer scherpe voelhorens, een dik, rood lijf en zes kleine vleugeltjes. Zij maakten onder het vliegen geen gonzend, maar een sissend geluid. De jongen maakte gebruik van een oogenblik, waarop zij zich tegen een ven ster hadden neergezet om ze te vangen. Daarbij kreeg hij zulke hevige prikken in den vinger, dat hij het uitschreeuwde van pijn, maar toch de insecten vasthield en hen in een sigarenkistje deed, waarover hij een stuk glas legde. Des nachts werd hij wakker en gevoelde pijn aan den vinger. Aanvanke lijk dacht hij daarover niet na, maar toen de vinger opzwol en de pijn heviger werd, herinnerde hij zich dat de beide wonder lijke insecten hem op die plek hadden geprikt. Door zijne ouders werd dadelijk geneeskundige hulp ingeroepen, maar toen de geneesheer verscheen en de toedracht vernam, schudde hij bedenkelijk het hoofd. Weldra gaf hij als zijne meening te ken nen, dat het eenige middel dat redding zou kunnen brengen, was de geheeie hand af te zetten. Daar de nood drong, ging hij hiertoe on middellijk over. Daar er geen enkel ander geschikt persoon in de nabijheid was, hielp de vader van den armen knaap bij de vreeselijke operatie. Helaas, het mocht niet baten. Ook de andere ledematen van den knaap zwollen op en eenige uren later stierf hij. Toen de diepbedroefde ouders den ge neesheer vertelden wat den armen jongen zelf als de oorzaak had opgegeven, vroeg deze de insecten te zien. Men ging naar het kistje, dat in een hoek van het ver trek stond, maar wie beschrijft de ontstel tenis die het drietal beving, toen ze zagen dat het kistje ledig was. De vader kon zijn oogen niet gelooven. Het kistje was van zwaar palmhout en het glas, dat er over lag, sloot er precies op. Bij de eerste beschouwing ontdekte men nergens een gaatje waaruit de insecten hadden kunnen wegvliegen. Plotseling be merkte de dokter een klein gaatje midden in het glas, en hoewel men zich nauwe lijks kon voorstellen, dat de insecten hier door ontvlucht waren, was dit de eenig aannemelijke uitlegging. De beide ouders vluchtten ontzet, bij de gedachte dat de gevaarlijke insecten zich wellicht nog in de kamer bevonden. De dokter evenwel, een moedig man, on derzocht thans de vensterruiten en vond in het midden van een daarvan een rond gaatje, geheel gelijk aan dat in het glas over het kistje. Blijkbaar waren dus de beestjes weder naar buiten gevlogen. De tijding van het wonderlijke voorval verspreidde zich door het dorp als een loopend vuurtje. Eeu ontzettende paniek maakte zich van de bevolking meester. Wie vluchten kon, vertrok onmiddellijk zij die moesten blijven, sloten deuren vensters en legden in alle kamers vuren aan waarop zij zwavel wierpen om de gevreesde diertjes, wanneer zij zich mochten vertooneu, te verstikken. Niemand waagt zich meer op straat dan met een ledereu masker voor het geziqht, dikke lederen handschoenen aan en een brandenden fakkel in de hand, die eeu verstikkende lucht verspreidt. Reeds is ook eene oude vrouw op de zelfde wijze als de knaap over'eden. Men vreest dat de diertjes zullen voorttelen, maar de wanhopige bevolking weet geen middel om hen te dooden. Wij ontleenen dit bericht aan de "Srb Liszti" (Servische Nieuwsbode). Naar men nader bericht is een der in secten gevangen, en door deskundigen on derzocht, waaruit gebleken is, dat het een in Azië tehuisbehoorend dier is, waar men het rab manfi (roode dood) noemt. LAATSTE NIEUWSTIJDINGEN. STADSNIEUWS. Door den waarnemeaden burge meester, inr. G. Heshuijseu, is als prijs voor deu a.s. schietwedstrijd van het kader der d.d. schutterij, een zeer fraai album voor portretten met het portret van H. M. onze Koning in, ten geschenke gegeven. Bij de heden gehouden trekking van de 20e Haarlemsche paarden- loterij zijn de hoofdprijzen gevallen als volgt: Noa. der loten 1 landauer bespannen met 2 paarden 2 coupé clarence met een paard 3 coureuse bcsp. met 1 paard 4 olie wagen met 1 paard 5 dogear besp. met een paard. 12381 20760 6763 9550 20431 21323 18385 9005 14978 13399 7764 8673 5605 2785 4126 16395 2790 23725 11406 13938 17860 16057 8581 6 lichtbr. ruin 7 donkerbruine merrie 8 donkerbruine merrie 9 donkerbruine merrie 10 zwarte merrie 11 lichtbruine merrie 12 donkerbruine ruin 13 lichtbruine merrie 14 lichtbruine merrie 15 zwarte ruin 16 donkerbruine ruin 17 donkerbruine merrie 18 zwarte merrie met kol 19 lichtbruine merrie 20 lichtbruine ruin 21 vosmerrio met kol 22 lichte vosmerrie met kol 23 donkerbr. merrie 24 bruine ruin 25 donkerbr. merrie met kol De volledige lijet is aan het bu reau van Haarlem's Dagblad ver krijgbaar tegen 3 ets. per stuk. TELEGRAMMEN. LONDEN, 27 Juli. (Reuter.) De Weener correspondent van An Stan dari meldt dat keizer Wilhelm met den Czaar gesproken heeft over grootvorst Wladimir als candidaat voor den bulgaarschen troon. Hij zou verklaard hebben voornemens te zijn dezen voor te stellen. POTSDAM, 27 Juli. (Reuter.) De keizerin is hedennacht, om half twee, van een zoon bevallen. STOCKHOLM, 27 Juli. (Reuter.) Gisteravond om half acht nam het galadiner een aanvang. Toen de keizer van Duitschland de zaal bin nentrad werd een door hem zeiven gecomponeerden en aan zijnen groot vader opgedragen feestmarsch ge speeld. De koning van Zweden ver klaarde in den dronk, dien hij uit bracht, dat tot de schoonste herin neringen zijns levens behoort de vriendschap hem door den groot vader en den vader des keizers be wezen. Hij zeide dank voor het be zoek des keizers, wien hij een lang leven en een gelukkige, roemrijke regeering toewenschte. Keizer Wilhelm antwoordde, dat het bezoek aan het schoone Scan dinavische laad hem vreugde ver schafte en dat hij hoopte, dat de vriendschapsbetrekkingen tusschen Duitschland en Zweden zouden blij ven bestaan. m. X A. (een klein dat wij getrouwd Meneer mannetje.) In de vijf jaar. zijn, heb ik je het eerste harde woord nog niet toegevoegd, vrouw Vrouw. Ik zou je wel willen raden, het in de vijf volgende ook maar niet te laten hooren: dat eerste kon wel eens het laatste ook zijn. Mijnheer X. is van meeniDg, dat men niet te duidelijk kan zijn, als men iets moet vertellen: Mijnheer Jaspersen», zegt hij, .sta mij toe u mijn vrouw en dochter voor te stel len», en hij voegt er bij: «de oud ste dame is mijn vrouw». prachtig zijden haar. «O, welk heerlijk zijdeachtig haa»I» mompelde Philip, terwijl hij een harer donkerbruine vlechten in de hand nam. «Zacht als de vederen een engelenvleugel, licht als 5108 geh. en 5107 ged., groot 48 cA. De perceelen no. 26 zullen eerst ieder afzonderlijk, daarna no. 2 en 3 gecombi neerd, vervolgens no. 24 gecombineerd, alsdan no. 5 en 6 gecombineerd en ein delijk de no. 26 in massa worden op- geveild en afgeslagen. No. 7. Een huis en erve, aan de Beek- leg, get. no. 25, kad. sectie D, no. 6228, groot 85 cA. No. 8. Een huis en erve, aan de Beek- steeg, get. no. 23a, kad. sectie D, no. "27, groot 28 cA. No. 9. Eeu huis en erve, aan de Beek- )eg, get. no. 23b, kad. sectie D. no. 6226, groot 23 cA. Do perceelen no. 79 zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd wor den opgeveild en afgeslagen. Ten overstaan van den notaris C. J. Gr. de Booy: No. 10. Een winkelhuis en erve, met afz. opg. bovenwoning, aan de Warmoes straat, get. no. 15, kad. sectie D. no. 6281, groot 4o cA. i?§OM¥AMTSEg|IHTEN. Het stoomschip „Prins Frederik", dat nabij Ceuta op de rotsen stootte, werd te Gibraltar tijdelijk gerepareerd, zoodat het roer en de stoomstuurinriebting weder volkomen bruikbaar waren, de machine was echter te Gibraltar niet te hersteilen, zoodat het schip herwaarts moest worden de stof, die danst in de zomerzon een zonnestraal, een glimmering van geel goud, het rijke rood-bruin van afvallende herfstbladeren en.... Plotseling zweeg Philip. Hij hield de vlecht in zijn hand en keek er met verlamde tong naar. Aurelia nam hem de vlecht uit de hand en ging er mee de kamer uit. Toen zij terugkwam was hij weg. Jonge dame. Ik hoorde iemand ja onlangs in de gang kussen. Dienstbode(brutaal). U wordt ook wel eens gekust! Jonge dame. Dat is de heer met wien ik verloofd henl Daar steekt geen kwaad in!» Dienstbode. Ik ben blij dat te hoo ren. Hij is degenedie mij in de gang kuste. (Jonge dame valt flauw.) AANBESTEDINGEN, Haarlem, 26 Juli. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is hedeu bij enkele inschrijving aanbesteed bet uitvoeren van eenige werken aan het rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik, (raming f 11.855), minste inschrijver G. Moorman, te Helder, voor £10.765. VEILINGEN. A. van der Linden, makelaar, presen teert op Zaterdag 28 Juli 1888,'s nam. na 5 uren, in het verkooplokaal //de Gouden Leeuw", te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen, ten overstaan van den no taris W. K. Loeff No. 1. Een beerenhuis en erve met tuin. aan de Wilhelminastraat no. 57, kad. sectie C, no. 4386, groot 2 A., 85 cA. Ten overstaan van de notarissen A. Merens JCz. J. Willems: No. 2. Een huis en erve met tuin, aan de Spaarnwouderstraat, get. no. 62, kad. sectie D, no. 5107 ged., groot 2 A., 30 cA. No. 3. Een stuk tuingrond met tim- merloods, aan de Leliestraat, get. no. 5, kad. sectie D, no. 5107 ged., groot 2 A., 32 cA. No. 4. Een timmermanswerkplaats met loods en tuin, aan de Leliestraat, get. no. 3, kad. sectie D, no. 5107 ged., gr. 91 cA. No. 5. Een winkelhuis en erve, aan de Burgwal, aet. no. 3, met een daaraan ver heeld pakhuis en erve, aan de Leliestraat, get. no. 1, kad. sectie D, no. 5105 geh. en 5107 ged., groot 72 cA. N. 6. Een winkelhuis en erve, aan de Burgwal, get. no. 1, kad. sectie D, no. De sleepboot //Hercules", kapt. Bakker, ;oebehoorende aan de //Reederij tot het slepen van schepen aan het Nieuwediep en te IJmuiden van en naar zee", vertrok daartoe den 30en Juni van Nieuwediep en kwam den 9en Juli te Gibraltar aan. Vol gens rapport van den gezagvoerder van de //Prins Frederik" verlieten sleepboot en stoomschip op den 12en Juli 11. 's ochtends ten 9 ure de haven van Gibraltar, en kwamen zij den 25en Juli ten 11 uur 30 min. voormidd. te IJmuiden aan. De tocht liep in allo opzichten zeer voorspoedig af. De //Prins Frederik" had eene hoeveelheid steenkolen in zakken gereed om den voorraad van de //Hercules" aan te vullen. Daartoe werd op deu 17eu Juli in de baai van Vigo binnengeloopen. Het stoomschip //Pollux" van de Kon. Ned. Stoomb. Mij. vergezelde de //Prins Frederik", op aanvraag van Stoomv. Mij. //Nederland", van Gibraltar tot op de hoogte van Falmouth, ten einde zoo noodig assistentie te verleenen, doch deze behoefde niot ingeroepen te worden. De //Prins Frederik" had meestal en van Vigo af voortdurend de zeilen bij, hetwelke de vaart zeer bespoedigde. De //Hercules" werd volkomen berekend gevonden voor zijn taak. De reederij had deu heer C. Koning, gezagvoerder bij de Stoomv. Mij. //Nederland", aan boord ge plaatst voor de navigatie, terwijl kapitein Bakker weder getoond heeft een zeer ver trouwd gezagvoerder te zijn voor een der gelijke sleeptocht. Het stoomschip Soerabaya, van Rotterdam naar Java, vertrok 26 Juli van Marseille. Het stoomschip Soendavan Amsterdam naar Batavia, vertrok 26 Juli van Port-Said. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Juli Perim. MARKTBEilSHTER. Amsterdam, 27 Juli. De pr^sen J0* Aardappelen waren als volgt: Frifivhs Dokkumer Jammen 0,a 0,dito Fraueker Jammon f 0,a 0.Zeeawscha Spni- sche Jammen f 0,t 0,Katwijkcr Zand f 1,50 a 3,30, id. Muisen i 0,a 0,Andijker Muis jes f 1,60 a 2,20, Weatl. Klei manden 1,80 a 1,40, dito losse f 1,1 60. do. Klei Muisjes fl,90 a 2,10, dito Zand £2.40 a 2.50, Rijnsbur gers f 0,— a 0,alien per Hl., nieuwe Malta - h. et. per Kg. Aangevoerd 16 ye?3«h« ladingen. Snik??: Biet en Garatönesird kalm. Petroleum. Loco £9,E., Sept./Dec. f9,10 E., consumtie f 10,25, Nobel loco f 7,90 E., Sept./ Dec. f 8.li., consumtie f 8,75. l'afw® op iavanug hoogcr, Nov. f 202. Noto'inng tau de Commissie voor tleu Graan- id»i. Rogge op le-ioring vaster, Oct. f107, 106. «o'aanng van Meunn Thole. Koolzaad stil. Raapolie prijshoudend, lo. Mei f 251/4. Lijnolie onveranderd, lo. Auh. f20s/s- Op de Woensdag gehouden Veemarkt waren, aangevoerd 180 vette Kalveren le kwal. f 0,70 2e kwal. 0,50 p. Kg., 25 nuchtere dito f 7,a 15,0 Schapen en Lammeren f0,a 0, 167 vette Varkens 85 a 40 ets. per Kg.. 0 Gras kalveren f a 0 Rundere?.', SosiiEDAM, 27 Juli. tooutwyn i 7.v':«, Jenaver (18,Amst. Proef f14 25 Spó^mg-Benrt 0,60. dito rommissie f0 60. CONCERT op Zondag 29 Juli 1888,'s avonds 7Vs uur» van de Stafmuziek van het 4e Regiment Infanterie, Kapelm. de heer J. G. H. MANN PROGRAMMA. 1. Einzugsmarsch aus wder Zigeunerbaron", (le uitv.) Joh. Strauss. 2. Ouverture «les Dragons de VillarS", Maillari. 3. Verbotene Friichte» Walzer, (le uitv.) Mann arr. V. van Erp. 4. Fantaisie Militaire, Coenen. 5. Ungarische Rhapsodie No. 1 in F, (le uitv.) Fr. Liszt arr. J. H. Völlmar. 6. Invitation a la Valse, (le uitv.) C. M. v. Wéber. 7. Toreador et Andalouse, A. Rubinstein. 8. Fantaisie sur des motifs de «Hamlet" opéra de Thomas, (le uitv.) Mann. KOLONIËN. Trouui-, Geboorte- en Doodberichten. TJit de JBataviasche bladen van 1620 Juni.) Gehuwd.- G. C. D. Neumann en J. A. V03- maer, Pekalongan. - R. C. Scherius cn J. C. van Volenhoven, Pasocrocau. - H. A. Klerks en J. E. E. Severing, Semarang. Overleden: C. M. J. van Epen, Semarang

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3