GEMENGD NIEUWS. 328e Staatsloterij, Te Oosterend sloegVrij- dagmiddag de bliksem in de boe- renhuizinge van mej. de weduwe IJ. H., zonder brand te veroorzaken, In een der vertrekken bleef even wel geen enkel meubelstuk onbe schadigd, terwijl eene belangrijke hoeveelheid kostbaar porselein en glaswerk werd stuk geslagen; in een belendend vertrek sloegen drie personen tegen den grond en lagen eenigen tijd bewusteloos. Onder be hoor van het naburige Hartwerd werd een watermolen geheel door den bliksem vernield. Te Nijland werd de toren door het hemelvuur getroffen. 1 Sept. is de lokaalspoor- weg DeventerAlmeloo voor het publiek verkeer opengesteld. Er loopen van Almeloo naar Deventer en terug 4 treinen daags. Op de lijn DeventerAmsterdam is ook eene nieuwe dienstregeling op dien datum aangevangen. De laatste trein uit Amsterdam komt te Deventer 's avonds om 11 uur aan. In het klooster der Trap- pisten te Venloo werden eenige maanden geleden drie Duitschers opgenomen die verlangden als broe' der dier orde aangenomen te wor den. Alle drie zijn deze week plot seling verdwenen, met zich nemende de beste kleeding van den overste, die zelden gebruikt wordt, bestaande uit een priesterhoed, habit, boven kleed (wit laken) en kousen. De politie heeft twee hunner aangetroffen in een café, waar zij zich schuil hielden, terwijl de derde mede werd aangehouden, in een priestergewaad, hetwelk herkend is als het ontvreemde. Een hunner, M. Kaehne, is Zaterdagmiddag aan de justitie te Roermond overgele verd, terwijl de beide anderen als vreemdelingen zonder middelen van bestaan over de grenzen gebracht zullen worden. Ter gelegenheid vande Augustus markt en daarnavolgende kermis te Terapel, waarop het door gaans nogal rumoerig pleegt toe te gaan, had de burgemeester, de heer Kingma, bevel gegeven dat de her bergen dien avond (31 Augustus) te 10 ure zouden worden gesloten. Dit heeft gunstig gewerkt: men hoort slecht- van ééngekwetste. En dat zegt veel zegt de berichtge ver wanneer men nagaat, dat verleden jaar bij gelegenheid der Augustuemarkt, twaalf door mes steken gewonden, met meer dan met haarpijn de naweeën der kermispret hadden te betreuren. De winkelhouder is het Zondag 11. verbrande huis van «Eigen Hulp» te Leeuwarden is, na zijne bekentenis van verduistering van hem toevertrouwd geld, Zater dagnamiddag op bevel van de arr.- rechtbank naar het huis van bewa ring overgebracht. Hoe getracht ie, de politie bij haar onderzoek in deze zaak op een dwaal spoor te brengen, kan uit het vol gende blijken Woensdag jl. name lijk werd ten huize van den com missaris van politie in een gesloten couvert bezorgd een bedrag van on geveer 1150 aan bank- en munt- papier, grootendeels verbrand of verschroeid. Blijkbaar moest dit die nen, om het vermoeden te vestigen, dat dit bedrag uit het verbrande perceel was ontvreemd, en de schul dige, ook verlegen wat er m .de te doen, dit nu den commissaris toezond, om hem te doen gelooven, dat de winkelhouder zich inderdaad het vermiste geld, dat echter veel grooter bedrag uitmaakte, niet had toege eigend. De commissaris vertrouwde evenwel de zaak niet, en den voor- loopig aangehoudene wist hij zóó in het nauw te brengen, dat deze ten slotte bekende, zelf het genoemde papier in den bewusten toestand gebracht en den commissaris toege zonden te hebben. (N. R. C.) dagen was de visichery naar tot op de Zuider- zea niet zeer gunstig. De aanvoer alhier bedroeg plus minus 1500 kilo'svoor goede kwaliteit bleef de prijs vastde visschers bedongen bij de opkoopers tot 14 cent per kilo. VISSCHERIJ. Enkhuizen, 1 Sept. Door het stormachtige weer konden de visschera gednrende de afgeloo- pen week hun bedrijl niet geregeld uitoefenen, zoodat de aanvoer niet ruim was. Aangebracht werd 8500 kg. bot, 500 kg. kl. schol, 300 kg. paling en 30 mandjes garnalen; bot gold 17 a 19 c. per kg., kleine schol f4 a 5 per wicbtje, paling 60 c. per kg. en garnalen 80 c. per mand. Nieuw ediep, 1 Sep. Tachtig korders brachten beden 10 tot 82 groote, 20 tot 105 kl. tongen, 3 tarbotten, 1 tot 8 manden schar en 1 tot 2 mandjes kl. schol ter afslag, terwijl 6 beugers 15 tot 70 roggen aanvoerden; gr. tonj_ gold 50 a 55 c., kleine id. 15 h 20 c., tarbot f8,50 a 9, rog 60 70 c., per stuk, schar f 3,50 -è f4 per mand, kl. schol fl.40 a f2.25 per mandje. Lemmer, 30 Augustus. Gedurende de laatste KOLONIËN. De onlusten in Bantam. Aan de berichten van den specialen correspon dent der »3avahode» is het volgende ontleend: Serang, 28 Juli. Zondag nsmiddag te één ure vertrokken troe pen naar de dessa Tjipinang, op het hericht dat zich aldaar oproerlingen bevonden. Hadji Djahli namelijk, die door hadji Wasid tot krijgsoverste was benoemd en Kïai Madani, die door hem tot patih van Tjilegon was aangesteld, waren in die dessa aangekomon om het dessahoofd, dat ons als spion diende, te vermoorden. Dat dessahoofd was echter afwezig. De panghoeloe hield de beide bandieten met een zoet lijntje op de plaats en zond den onzen hericht. De cavalerie omsingelde de moskee, waarin de muiters zich bevonden. De cavalerist Hörter, die eerst alleen het gebouw binnen ging, kreeg talrijke, doch lichte wonden. Toen daarop beproefd werd de heide mannen te vatten en zy zich daartegen verzetten, werden zij hij de worsteling gedood. De regent van Serang is naar Tjikandi Tenara om een onderzoek naar den toestand aldaar in te stellen. Tjilegon28 Juli. Hoe hadji Djalhi en Kiai Madanie den 22sten te Tjipinang in onze handen vielen en bij het verzet tegen hunne gevangenneming werden ge dood, heb ik reeds geseind. Ik kan daaraan nog toevoegen, dat de patrouille bestond uit 25 man cavalerie onder ritmeester Van der Schoot en luitenant Bakhuis, terwijl luitenant Hageman met 10 man infanterie in karretjes volgde. Bij aankomst aan de kampong liet de ritmeester deze onmiddellijk omsingelen en reed hij haar zelf aan het hoofd van 8 man binnen, met welke hij in kleiner kring de mesdjid omringde. Daar de deuren daarvan gesloten waren liet hg 2 man afstijgen om die de forceeren; één hunner, de cavalerist Horter, drong toen met geladen ka rabijn het bedehuis binnen, maar kou in de daar heerschende duisternis niets vinden. Op hevel van den ritmeester eene schrede verder voort gaande werd bij van achteren door de twee on verlaten met opgeheven klewang aangevallen- Daardoor ging onverhoopt het schot van zijn karabijn af; hoewel Horter de linkerhand nage noeg doorgekliefd werd en hij een klewanghoaw over het hoofd en een over den rug ont ving, trok hg zijn sabel en velde daarmeê een der muiters met een enkelen houw. Beiden werden vervolgens door de binnendringende makkers van Horter met revolverschoten en sa belhouwen verder geheel afgemaakt. Toen de in fanterie met den controleur HermenB aankwam was alles reeds afgeloopen. De kampongbewouers waren, terwijl dit voorval plaats greep, kalm voor hunne huizen of aan hun werk gebleven. De lijken werden hierheen gebracht, herkend en daarna door kettingjongens begraven. Uit Bedjie is hier gisteren nog een muiter aangebracht, wien door de patrouilie Van der Star heide oogen zijn uitgeschoten; de kogel zat nog in den linkerslaap. Gisteren middig zond de patih van Pandeglang bericht dat de muiters zich zouden bevinden in de buurt van Mantjak, waar hij z'cli ophield, en verzocht hij om versterking, die hem gezon den werd in den vorm van sergeant Wedel met 12 inlanders, vermomd op dezelfde wijze als ik laatst beschreven heb. Tegelijkertijd kwamen verscheidene onderling overeenstemmende berichten binnen, dat de drie hoofdaanvoerders zich met eene bende van 21 volgelingen zouden ophouden in het oh dei-district Pasaoeran, ten N. W. van het Dauoemeer gele gen. Daarom vertrok ten 4 ure controleur de Chauvigny de Blot met 10 man infanterie onder luitenant Muller naar Anjerkidoel waar de ko- lonne, versterk met 15 man van het detache ment aldaar, in prauwen scheep ging om te landen te Bengras, daar informaties in te win nen naar de partrouille Wedel en in overleg met haar te pogen de muiters op te lichten. Ongelukkig bleek later dat waar de berichten spraken van Tjinangka (afdeeling Tjaringin) als kamp der 24 muiters, dit moest zijn Tjinangka (afdeeling Anjer). Werd hierdoor het doel der vereenigde patrouilles Maller Wedel al niet bepaald bereikt, zoo was door dezen althans den vijand het afzakken naar de Znid belet. Zoo stonden heden te 2 uur de zaken, toen een renbod*. van den heer de Chauvigny de Blot kwam binnenstuiven, met de tijding dat de mui ters werkelijk probeerden de afdeeling Tjaringin binnen te dringen. Met het oog op zijne aan vrage om versterking, vertrokken te 4 uur, 15 cavaleristen onder den adjudant-onderoliicier dd. officier Ridderhoff over land via Anjcr-kidoel naar Pasaoeran, om daar verdere bevelen te ont vangen van den luitenant Muller. Intus3chen is van morgen luitenant Brunt met 30 man naar Anjer-kidoel vertrokken ter aflossing van het daar gelegerd detachement on der luitenant Carstens. Tjilegon2d Juli. Gisterenmiddag kwam hier uit Poerwakarta (Krawang) een telegram dat aldaar zekere hadji Oesman zoo heet een der trouwste aanhan gers van Wasid met twee volgelingen was aangehouden, blijkbaar zeer afgemat van hot loo pen. Nadere bizonderheden weet ik daarvan niet mee te deelen. Gisterenavond keerde hier afgelost van Anjer terug de le luitenant Carstens; ofschoon hij den geheelen omtrek had afgepatrouilleerd en overal alles rustig had gevonden, moet er op die plaats toch nog steeds groote onrust heerschen. Sedert het vertrek van de «Pontiauak", aan boord van welk schip de ingezetenen den nacht doorbrach ten, komen zij 's avonds allen in den vuurtoren hijeen; het emplacement daarvan is versterkt met friesche ruiters, ijzerdraad- en glasversper- ringen, alsof er eene forraeele belegering ver wacht wordt. De telegrafist kruipt door een ge deeltelijk doorgevijld tralievenster in zijn bureau, telkens wanneer er iets te seinen valt, en vliegt doodsbleek overeind wanneer or een kakkerlak over den toestel kruipt. Toen hot eerste hericht van tjilegonsche moorden te Anjer kwam, lieten de bewoners alles dadelijk in dou steek en namen zij de vlueht op een duitsch schip in straat Soenda, terwijl zij weigerden aan den wal te komen om met den aspirant-controleur Van Rin- sum te overleggen over te nemen maatregelen ten einde den Tjilegonners te hulp te komen, ja zelfs weigerden zij hem een paar geweren te leenen, toen hij alleen met den patih er heen ging. Zelfs de lichtopzichter, wiens vuurtoren de prachtigst denkbare vesting is, had dien in den steek gelaten. Volgens goede berichten moet hadji Wasid zich met 40 gewapende muiters op ongeveer 10 afstands van Tjilegon bevinden en zich weinig verplaatsen. Hedenavond wordt een der spionnen terug verwacht en morgen nog een; zoodra men hunne inlichtingen heeft, zullen plannen beraamd worden om tc trachten Wasid aan tc vullen en zoo mogelijk lerend te arresteeren. Algemeen vreest men echter dat dit laatste niet zal gaan, daar hij weet dat dan eerst eene lange gevan genschap gedurende het gerechtelijk onderzoek en daarna do strop zijn deel zal zijn, terwijl sneu velen in een gevecht zijn prestige na zijn dood in ieder geval verhoogen zal. Blijkens nader ontvangen berichten van den controleur De Blot houdt de andere bende van 21 maB, onder aanvoering van 2 hadjie9 wie, niet bekend zich op dit oogenblik schuil in de bosschen van Koebang-kido.il, in de huurt van het laatst door my genoemde Tjinangka (onder Anjer) en beweegt zij zich slechts in een kring van ongeveer een paal in diameter, zoodat men hoopt haar te kunnen insluiten, en in ieder geval de beletten Tjaringin binnen te dringen, heewel dit door de ondoordringbare wouden op de bergruggen met slechts weinige voetpaden eene uiterst zware taak blijft voor den troep. Om dit doel te bereiken heeft de patrouille Mul ler, waarbij de controleur zich bevindt, in ver binding met de cavalerie en de bevolkingsbarissan de lijn BengrasLampirTjinojong bezuiden de grens van TjeriDgin afgesloten en rukt zij lang zaam op naar het Noorden; de patih van Pan- j met eenige volgelingen, versterkt door de Bluippatrouille Wedel trekt van uit Mantjak westwaarts; terwijl eindelijk eene sectie infante rie onder een onderofficier zich uit Anjer-kidoel zuidwaarts beweegt, waarmede gehoopt cu ge tracht wordt de insluiting volkomen te doen zijn. Den patrouille-commandanten is #carte-blanche« gegeven voor den tijd, dien zij voor hunne actie noodig oordeelen. Serang, 26 Juli. Hedenmorgen zyn de gewezen assisteut-wedana van Poeloe Merak Saliman (een van de hoofden des opstands), de oppasser van den djaksa te Tjilegon, die zijn meester vermoordde, en een hadji door eene patrouille bestaande uit een kor poraal en vier man, vergezeld van den patih van Serang in de kampong Koesamhiesaha alhier neergeschoten. De patih is licht gewond. Serang, 28 Juli. Gisteren vatte de kolonne onder kapitein Hojel in de dessa Tjitangkil twee der oproerlingen, hadji Kasimin, broeder van Wasid en hadji Arbi; heiden moesten worden neergeschoten, daar zij zich met de wapens tegen hunne gevangenne ming verzetten. De goevernear van Sumatra's Westkust tele- grapheerde dat te Troemon 22 Juli »alle3 ru3 tig- was. uBende teruggetrokken; geene bizon- dere maatregelen noodig. Berichten bleken zeer overdreven." Men schrijft aan den »Javabode« nit Bui tenzorg dat na een ernstig onderzoek in de zaak van den eervol ontslagen kapitein Willink Ketjcn een rapport is ingeuomeu, luidende: «dat die officier hoogst onrechtvaardig is behandeld; dat hem wettig toekomt en minstens moet worden toegelegd het volle kapiteinspensioen, met rap pel van het bereids aangehoudene" enz. Het «Roode Kruis* heeft door tus9chon- komst van John Pryco en Co. aan de soldaten in Bantam eene bezending versnaperingen, siga ren, tabak, postpapier enz. doen toekomen, die hun zeer welkom was. Door den veroordeelde G. 11. Linkonkoff, veroordeeld door den raad van justitie te Sema- raug tot 10 jaren tuchthuisstraf, 13 aan de regee- het verzoek gedaan om gratie dan wel ver andering dier straf in gevangenis. Den laatsten tijd begint onder de Batavia- sche dames de mode om ook in négligé rouw te agen, veld te winden. Dezer dagen zag men voor het eerst zulk een kostuum bestaande uit een vaal grijze sarong en kakaya, zwarte kousen en donkere slofjes, terwijl geen versierselen, van welken aard ook, daarbij werden gedragen. Zoo doorgaande zou men ten slotte de meest intieme kleedingstukkeu wel van zwarte stof Kunnen gaan vervaardigen. Makassar, 29 Juli. De Graaf van Bijlaadt raakte Dinsdagavond 9 uur ongeveer, van Paré- Paré komende, een paar mijlen benoorden de reede aan den grond op Batoe Mandang, in de nabijheid der Koeri Tjadi eilanden. Toen de eerste pogingen om weder vlot te ge raken mislukten zond de kapitein eene sloep naar Makassar met verzoek om assistentie. De sloep arriveerde hier 's nachts om 3 uur, en werden met spoed de uoodige maatregelen genomen, zoo dat de goevts. stoomer "Sperwer* tegen het aan breken ran den dag vertrok. Des namiddags van denzelfden dag kwam genoemd schip terug met de mail en de passasiers voor Makasssar, doch zonder de-Graaf van Bijlaadt, «die het niet gelakt was vlot te krijgen. Ma herhaalde pogingen is dit hedenmorgen tc 51/, uur eindelijk gelukt, en arriveerde de -Bij- landt" kort daarna ter reede. De boot heeft door dit ongeval twee en een hal ven dag oponthoud gehad doch overigens hoege naamd geen schade bekomen. De plaats waar zij vastzat, hoewel op de kaart aangeduid als Batoe- Madaug. bestond uit klei- en zandgrond. paarden bespannen befrijtnig bij. Nadat de stoet langs het front der troepen gereden was, werd er tweemaal gedefileerd. De keizer werd bij zijne aankomst en zijn vertrek door de dicht opeengehoopte me nigte met warmte begroet. RECHTSZAKEN. Overeenkomstig de vordering van het openb. min. ontsloeg de rechtbank te 's-Hage Vrijdag den 10-jarïgen deugniet, die zijne moeder hestal, van alle rechtsvervolging. BUITEN L A N I». Frankrijk. Bij gelegenheid van zijn bezoek te Toulon was de heer TToquet genoodigd op een lunch te Hyères. Hij heeft aan die invitatie gevolg gegeven en aldaar een toost uitgebracht, waarin hij a. zeide: //Eene mogendheid die weet, recht te hebben op aller achting, omdat zij sterk genoeg is om zich te doen eer biedigen, is natuurlijk vredelievend. Ons land is dit nog, omdat het eene republiek is en de ware republikeinen in de eerste plaats streven naar uitbreiding van een dracht, broederschap, arbeid en handel. Evenmin als de fransche republiek be vreesd zou zijn voor buitenlandsche vijan den, wanneer zij die had, evenmin is zij bevreesd voor hare binnenlaudsche vijan den, voor openlijke réactie, of voor pogin gen tot overweldiging. Zij heeft geene ex- ceptioneele, geene terugwerkende maatre en noodig. Zij zal in hare richting blijven, altoos voorwaarts, ter linker- en rechterzijde allen ter zijde latende, die haar zouden willen overhalen tot herstel der monarchie of tot eene gewaagde dictatuur." Duitselllaild. Zaterdag heelt te Ber lijn eene schitterende parade van de garde plaats gehad. De keizer verschoen to 9 uur op het paradeplein te paard, verge zeld van de koningen van Zweden en Sak sen, van de prinsen Heinrich en Albrecht en den kroonprins van Griekenland, en van een talrijk gevolg. De zonen des kei zers woonden de parade in een met vier Een coupeur in een groot magazijn van heerenkleeding te Pa rijs werd van diefstal verdacht. Men meende, dat hij goederen stal en die door medeplichtigen buiten het ma gazijn liet verkoopen. Eeinige dagen geleden werd hij op heeterdaad betrapt en bij huis zoeking vond men tal van goede ren, tot eene waarde van 3000 frs. De schuldige heeft reeds bekend. Te gelijk is gebleken, dat hij zich nog aan eene andere trouweloosheid had schuldig gemaakt. Hoewel ge trouwd en vader van drie kinderen had hij een winkeljuffrouw in een ander magazijn ten huwelijk ge vraagd. Zijn aanzoek was gunstig ontvangen en in October zou het huwelijk hebben plaats gehad zoo dit incident de schurkerij niet aan het licht had gebracht. De f r a ns c h e gen d ar m e n aan de grenzen te Prouvy hebben ontdekt, dat een blindo muzikant, die vaak de grenzen overging, een smokkelhandel onderhield. De man verborg in zijn orgel tabak en kruit van belgisch fabri kaat en bracht dat naar Frankrijk. Men zou hem waarschijnlijk nog niet betrapt hebben zoo een kennis, me', wien hij ruzie had gekregen, hem niet had verraden. De zoon van den beroem den schilder Millet was in zijn atelier in het bosch van Fontainebleau bezig een stukje af temaken toen hij een. zonderling gesis achter zich hoorde. Hij keerde zich om en zag op een leunstoel een grooten slacg liggen, ongeveer anderhalven meter lang, die zich gereed maakte hem aan te vallen. Met groote moeite slaagde hij er in het dier met een der pooten van zijn ezel te dooden. Waarhijnlijk is het monster uit een menagerie ontsnapt of behoort het wellicht tot een soort slaDgen, die vroeger in het bosch te Fontaine bleau zeer algemeen waren, maar die men uitgestorven waande. Maatschappijen, die ge regeld de glazen wasschen en de pui schoonmaken, zijn ook bij ons te lande geen zeldzaamheid meer. Te Weenen heeft men thans eene inrichting, die nog iets verder gaat. Onder den naam «Allgemeine Wie ner Reinigungs-Institut La Générale» bestaat daar eene maatschappij, die zich belast met het schoonmaken van de geheele woning. Het perso neel dezer maatschappij wascht de glazen, neemt stof af, «doet» de kamer, poetst de meubelen, kortom maakt alles in huis schoon. Families, die een deel van den zomer buiten doorbrengen of op reis gaan, dra gen aan de maatschappij op, tijdens hare afwezigheid de woning schoon, te houden en vinden alles in orde als zij terugkeeren. De maatschappij blijft borg voor de eerlijkheid van haar personeel alsook voor de schade, die het door breken, enz. mocht aanrichten. Twee amerikaanBche boe- ren te Cleveland (Tennessee) hebben onlangs hunne vrouwen geruild, welke laatste daar ook zeer mede waren ingenomen. Eenige weken later echter kreeg een hunner berouw over den ruil en begaf hij zich naar een advokaat om te zien, of hij zijn eerste vrouw ook zou kunnen terugkrijgen. Van de overeenkomst was behoorlijk een contract opgemaakt en door al de partijen geteekend. Waarschijnlijk zal de klager zijn eigen vr uw wel weer terug krijgen, maar tevens loopt het vier tal gevaar, eene publieke demon stratie te ontvangen van hunne mede-ingezetenen voor de weinige huwelijkstrouw, die zij aan den dag hebben gelegd. Lombard- en Platt-etreet, een der mooiste wijken der stad. Een pak hui» voor drogerijen van Winkelmar stortte plotseling in, waardoor zeven brandweermannen omkwamen. De echade wordt geschat op 1,500 000 dollars. VARI. Dokier, (na langdurig consult met twee collega's) Ik wensch u geluk. Patient, verheugd. Zal ik herstel len? Dokter. Dat juist niet, maar wij hebben ontdekt dat uw geval eenig is eu als dat na uw dood blijkt zullen wij uw naam aan de nieuwe ziekte geven. TELEGRAMMEN. BALTIMORE, 3 Sept. (Reuter). Een hevige brand vernielde drie pakhuizen in Sharpstreet tusschen Toen prins von Bismarck nog onbezoldigd adjunct-griffier was, vatte hij liefde op voor een zeer schoone jonge dame en, zonder te wachten tot hij eene positie bezat, deed hij aanzoek om haar hand. Even vlug als het aanzoek gedaan was, werd het afgewezen, op grond dat de candidaat, hoewel een zeer beminnelijk jongmensch, geen partij voor het meisje was, dat in de we reld zou kunnen schitteren. Kort daarop huwde zij met een kolonel op leeftijd en stierf nu on langs na een langdurigen weduw staat. Von Bismarck huwde later met een zijner nichtjes, die thans nog zijne huishouding bestuurt. Zoo kan men zich vergissen I 76 2863 B818 82 2960 5849 84 2977 6978 146 3002 6008 391 3079 6101 396 3108 6160 426 8109 6184 666 3114 6277 626 3139 6327 693 3166 6386 694 32606461 635 8320 6480 641 3329 6504 4e klasse. le lijst. Maandag 3 September 1888. No. 4534 f6000. No. 12492 f1500. No, 10132 f1000. No. 16719 f400. No. 2994 f200. No. 13872, 10493 en 2282 ieder f100. Prijzen van f65. 17 2818 6736 9232 12230 15546 17856 9241 12314 16639 17862 9264 12326 15657 17863 9267 12376 15664 17904 9326 12574 15708 17978 9374 12631 16710 17986 9484 12651 16826 18011 9643 12726 16856 18065 9636 12755 16861 18140 9643 12766 15879 18170 9769 12979 16916 18174 9859 13002 15943 18199 9946 13014 15963 18212 9907 13020 15986 18473 646 3414 6518 10112 13024 15999 18519 647 3500 6541 10116 13033 16099 18647 666 3608 6583 10135 13107 16101 1861S 683 3627 6593 10203 13181 16107 18614 713 3641 6634 10226 13195 16128 1866S 743 3651 6660 10239 13208 16168 18711 750 3657 6675 10241 13233 16163 18738 782 3681 6750 10301 13241 16212 18763 887 3707 6837 10368 13251 16224 18780 910 3729 6901 10387 13272 16231 18784 1044 3822 6972 10559 13273 16265 18862 1216 3956 7012 10597 13291 16257 18886 1241 3962 7018 10606 13317 16322 18925 1247 3982 7019 10624 13420 16323 18964 1284 3997 7081 10671 13510 16379 19007 1320 4012 7168 10747 13517 16414 19036 1368 4086 7212 10784 13563 16543 19043 1444 4119 7358 10790 13594 16616 19102 1493 4226 7380 10817 13604 16654 19127 1544 4261 7467 10857 13643 16733 19136 1559 4360 7582 10993 13646 16738 19205 1581 4386 7623 10999 1378016739 19244 1625 4431 7676 11008 13841 16747 19248 1661 4432 7679 11061 13891 16764 19287 1710 4460 7698 11127 13924 16789 19302 1722 4520 7717 11219 13936 16826 19440 1754 4582 7731 11250 13947 16842 19557 1795 4585 7785 11282 13951 16868 19622 1885 4602 7797 11294 13974 16937 19661 1891 4614 7905 11298 13994 16949 19689 1968 4634 7916 11810 14039 17040 19851 2053 4667 7968 11317 14218 17070 19887 2101 4685 8094 11351 14232 17084 19906 2121 4705 8156 11370 14264 17172 20130 2161 4773 8234 11461 14287 17187 20135 2176 4774 8241 11474 14328 17250 202S3 21904803 8287 11527 14359 17266 20267 2205 4809 8364 11616 14438 17284 20304 2207 4827 8446 11640 14490 17379 20344 2212 4832 8477 11650 14497 17391 20345 2215 4833 8514 11699 14517 17415 20433 2226 4901 8522 11721 14640 17426 20435 2278 4919 8535 11732 14654 17499 20448 2295 4950 8560 11760 14715 17510 20521 2296 4954 8697 11785 14748 17512 20543 2310 4969 8600 11823 14826 17578 20652 2323 6073 8677 11980 14938 17630 20646 2327 5134 8696 11990 15093 17637 20696 2333 6153 8760 12007 15160 17643 20716 2341 6179 8915 12029 15169 17666 20749 2347 5207 8983 1204015281 17758 20766 2387 5411 9044 12058 15494 17783 20797 2391 5514 9079 12061 15607 17810 20819 2399 5619 9105 12133 15531 17812 20833 2486 6564 9155 12139 15536 17829 20879 2605 5680 9182 12141 15540 17846 20980 2656 5661 ST0G^¥«lMT3£SieRTER. Het stoomschip Edam der N. A. S. M., ver trok 1 Sept. van New-York naar Amsterdam. Het stoomschip Rotterdam aer N. A. S. M., van Rotterdam naar New-York, passeerde 2 Sept. des ochtends 7 uur "Wight. W. wind.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3