GEMENGD NIEUWS. SSastileenlnpn. BEURSBERICHTEN. Industriiele en Finan ciéeie ondgrnemingen Provinciale en Stede lijke leeningen. onderhoud van het materieel, dienstdoende op de staatsspoorwegen, tracht de Reg. duidelijk te maken, dat door de rege ling van den bouw der werkplaatsen in verband te brengen met andere onder werpen, waaromtrent nog geene overeen stemming was verkregen, zij voor een on- bepaalden tijd verschoven en daardoor een onbillijkheid begaan zou zijn ten opzichte van de betrokken Maatschappij, die recht matige aanspraak had op eene spoedige beslissing. De commissie van rapporteurs voor de beide wetsontwerpen is, na kennis geno men te hebben van de memoriën van ant woord op de voorloopige verslagen wegens die wetsontwerpen, van oordeel dat door deze gewisselde schrifturen de openbare beraadslaging over de beide voorstellen genoegzaam is voorbereid. ARMENZORG. Het muziekgezelschap -Harmonie* te Hippo- lytushoef op Wieringen gaf Zondag j.l., in de kerk der doopsgezinden eene openbare uitvoering ten voordeele van de nagelaten betrekkingeu der Urker visschers, die in den nacht van 28 op 29 Aug. j.l. op een zoo noodlottige wijze het leven verloren. De netto opbrengst bedroeg f 81.60. De Martha-stichting te Alfen aan den Rijn, eene toevlucht voor onverzorgde kindereu en halfweezen ontving volgens haar maandblad in de maand Augustus aan liefdegaven, behalve klee- ren enz., f 772.401/.. Er worden in deze stichting reeds 180 kinde ren verpleegd. "Vele aanvragen tot plaatsing van onverzorgde kinderen moesten geweigerd worden. RECHTSZAKEN. Een gedetineerde in de militaire straf gevangenis te Oestgeest stond Donderdag voor de rechtbank te 's-Hage terecht. Hij had in Juli j.l. een der gevangenbewaar ders, door wien hij meende onrechtvaar dig behandeld te zijn geworden, met een persplank (een zwaar stuk hout) verrader lijk verschillende hevige slagen toegebracht. De eerste slag kwam zoo hard aan, dat de bewaarder ter aarde stortte en gedu rende eenige dagen aan zware hoofdpijn leed. Bekl. die in de militaire strafgevangenis verbleef wegens feitelijke insubordinatie in Indië, stond bekend als wraakzuchtig en ongeneigd zich aan de gevangenis-disipline te onderwerpen. Wegens het ernstige van het feit vor derde de subst. officier van Justitie, mr. baron De Vos van Steenwijk, 1 jaar ge vangenisstraf. De rechtbank bevestigde dii vonnis. Zeven jaren opzending naar een rijksopvoe dingsgesticht vorderde de subs. off. mr. baron do Vos van Steenwijk tegen een 11-jarigen knaap, een deugniet van de bovenste plank, die in een winkel te Leiden de toonbanklade had gelicht. Deze veelbelovende jongen bleek van school te ayn weegejaagd, omdat hy daar alles wat onder zijn hereik kwam, ontvreemde. Dat diea jongen de zucht tot stelen aangeboren 9chijnt, kan ook hieruit blijken, dat hij telkens de staarten van paarden afsneed en het haar verkocht, terwijl hij eenige dagen nadat hij kennis had gemaakt met de politie wegens de ladelichting waarvoor hij thans terecht stond, zich opnieuw aan diefstal schuldig maakte. De rechtbank zal orcr acht dagen uitspraak doen. In de gevangenis te 's-Hertogenhosch werd Donderdag gebracht zekere Sh. M., 38 jaren oud, dienstknecht in het gehucht Krijtenberg. (gem. St. Ofedenrode) beschuldigd van in den avond van 17 Sept. jl. een persoon zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht; de gewonde bevindt zich in een hopelozen toestand. BUITENLAND. Engeland. Uit Londen wordt ge seind In strijd met vroegere berichten, is het teekenen van de Suez-kanaal-con- ventie ophanden. De //Pall Mall" heeft uit den Congo een brief ontvangen, gedateerd van 28 Juli (die dus lang voor majoor Barttelot's dood ruchtbaar werd, geschreven was), waarin wordt gemeld, dat er aan den Congo vreemde geruchten liepen, betreffende ern stige ontevredenheid onder majoor Bartte lot's volgers en eenige prikkelbaarheid aan de zijde van Tippo Tip. «Uit de geruchten"zoo schreef de correspondent van het engelsche blad, //Valt op te maken, dat de majoor door zijn manschappen gehaat is, en er is reden om te vreezen, dat hij door hen zal wor den doodgeschoten of vergiftigd." Oppert van Blowitz, bekend als Blowitz, correspondent van de „Times" wordt het volgende jaar vervangen door Brinsley Richards, die het blad sedert jaren te Weeneu vertegenwoordigt. Duitschland. Keizer Wilhelm heeft het verzoek om gratie afgewezen van een redacteur, die indertijd gedurende de zoo genaamde Bismarek-crisis veroordeeld werd wegens het beleedigen van de weduwe van keizer Erederik III in een artikel in zijn blad. Kalnoky heeft Donderdagavond te 11 u. 85 m. de terugreis uit Erie- drichsrnhe aanvaard. Omtrent het bezoek van keizer Wil helm aan Italië wordt gemeld, dat het acht dagen zal durenkoning Humbert zal zijn gast vermoedelijk te Milaan ont moeten en naar Rome vergezellen. De voormalige duilsche officier Von Hohenburg. die, gelijk men zich herinne ren zal, wegens spionnage te Nizza ge vangen genomen werd, zal voor de cor- rectioneele rechtbank te Parijs terechtstaan. De brochure van dr. Mackenzie zal pas in het midden van October ver schijnen. latusschen zal in het October- nummer van de //Deutsche Rundschau" van de hand eens ingewijden, en geheel onafhankelijk van Mackenzie's geschrift, oon uittreksel het licht zien uit liet dag boek van keizer Erederik, gehouden tij dens den veldtocht van 1870/71. De aanteekeningen van wijlen den keizer stellen zijne politieke opvattingen tijdens de oprichting van het duitsche rijk en de daarmede gepaard gaande geschillen over de binnenlandsche politiek in een helder licht. Het uittreksel uit het dagboek be gint met den Hen Juli 1870, dus kort vóór de oorlogsverklaring; het eindigt met den 12 Maart 1871, den dag waarop de toenmalige kroonprins uit Erankrijk terug kwam. Vóór alles blijkt uit de aanteeke- ningen, dat er eene scherpe tegenstelling bestond tusschen de politiek van Bismarck en den toenmaligen kroonprins. Deze laat ste wilde van den beginne af de oprichting van het duitsche keizerrijk, terwijl Bis marck in s c h ij n slechts met moeite daartoe besloot, omdat wijlen keizer Wil helm er niets van weten wilde. Toen Bismarck eindelijk toegaf, wilde hij de zaak tot stand doen komen met behulp der duitsche vorsten, terwijl de kroonprins zich wilde wenden tot het duitsche volk, zelfs aanbeval, door het in geestdrift ontstoken volk dwang op de nog aarze lende vorsten te oefenen. Tusschen Bis marck en den kroonprins gaf dit te Ver sailles aanleiding tot zulke heftige gedach- teuwisselingen, dat Bismarck o. a. zeide, dat aan dergelijke opvattingen door eenen kroonprins geen uiting gegeven moeht worden. Erederik daarentegen verklaarde zich op deze wijze den mond niet te laten snoerende zaak betrof een vraagstuk der toekomst, waarbij hij alg erfgenaam der kroon het recht had mede te spreken, en alleen zijn koninklijke vader kon hem het stilzwijgen opleggen, //althans wanneer men aanneemt," zeide hij, //dat ik nog niet oud genoeg ben om zelf een oordeel te hebben." Daarop bood, in den verderen loop van het gesprek, Bismarck zijn ontslag aan, wanneer de kroonprins geloofde eenen be teren raadgever te kunnen vinden. Uit het dagboek krijgt men den indruk, dat er aanvankelijk eene sterke tegenstel ling heeft bestaan tusschen Erederik en zijnen vader, ten aanzien van de oprich ting van het duitsche keizerrijk, terwijl Bismarck, de rol van bemiddelaar tusschen beide opvattingen spelende, vooralsnog over zijne eigenlijke plannen bleef zwijgen. Ten slotte dreigde ook Bismarck de nog aarze lende vorsten met het denkbeeld, dat het volk het initiatief zou nemen voor de uit roeping van het keizerschap, en daarmede paste hij het vroeger door Erederik aan de hand gedane recept toe. Over de annexatie van Elzas-Lotharin- gen waren Bismarck en Erederik steeds dezelfde meening. Het liefst zouden van Frankrijk wilde maken, waarover Bis marck hem uitlachte. Nog is onder de verschillende mededeelingen merkwaardig, dat NapoleoD, tijdens zijne gevangenschap in Maart 1871, heimelijk eene toenadering tot Duitschland zocht op den grondslag eener verzachting der door Duischland ge stelde vredeswoorden, tegen de belofte om gezamenlijk eenen oorlog tegen Engeland te ondernemen. (N. R. C.) PARTICULIERE CORRESPONDENTIE. zij beiden Lotaringen hebben laten vareD, doch de militaire autoriteiten eischten met beslistheid de vesting Metz, wegens rede nen van strategischen aard. Daarentegen overwon de opvatting van Erederik, dat de veroverde landsgedeelten een rijksland zonder dynastie zouden worden, opdat zij voor //Kleinstaaterei" behoed zouden blij ven. De uittreksels uit het dagboek behelzen verder een groot aantal karakteristieke bizonderheden. Zoo bijv. dat de indertijd veel genoemde hofraad Ludwig Schneider, de met het russische hof in de meest in tieme correspondentie staande voorlezer van keizer Wilhelm, vaak beter ingelicht was dan de troonopvolger. Schneider werd door den keizer zei ven te Versailles met den inhoud van bijna alle telegrammen nog vóór Bismarck in kennis gesteld. Zelfs over den loop der vredesonderhandelingen werd de kroonprins slechts ongeregeld in gelicht. Tevens blijkt uit het dagboek, welk groot verschil van inzicht er tusschen Bismarck eu Erederik bestond over de beschieting van Parijs. Met het oog op de groote vroomheid van wijlen keizer Wilhelm, is eenigszins opmerkenswaard de lichte ironie, met welke zijn opvolger er over spreekt hoe bij den oorlog een ieder den lieven God voor zijne rechtvaardige zaak aanroept, en den hemel verantwoordelijk wil maken voor de ne derlaag zijns vijands. Uit de aanteekeningen blijkt hce ijverig Erederik steeds waakte voor de goede ver standhouding tusschen Duitschland en En geland. Als een roode draad loopt door alle aanteekeningen dit heenvoor alles hij Duitscher, en pas in de tweede plaats een Pruis. //Ik gevoel mij nog slechts Duitscher, en keu geen onderscheid tus schen de verschillende stammen". Hoe hij zich reeds toen ter tijde de verdere in wendige ontwikkeling van het rijk voor stelde, blijkt ongeveer uit de volgende ver strooide uitingen//Mijne hoop berust op den ernst des volks, en op den plicht het leven van staat en natie op vrijzinnige wijze te ontwikkelen." Daarbij sprekende van zijnen zoon, den tegenwoordige» kei zer, zegt hij//Moge hij een trouwe duit sche man worden, die, zonder vooroor- deelenvoortzet hetgeen begonnen is." Treffend is de verzuchting, den 27eu Maart te Eerrières geschreven //Zelfs het grootste onverstand zal hetgeen bereikt is niet meer ongedaan kunnen maken. Ik betwijfel of men in oprechtheid den verderen opbouw van het rijk in den zin der vrijheid wil, en ik geloof dat die slechts door een nieu wen tijd, die met mij rekening houdt, kan worden beleefd." De aanteekeningen over de ontmoeting van Erederik met Napoleon bij Sedan enz. leveren niets nieuws op. Daarentegen zal het wel niet algemeen bekend zijn, dat heim van zijn tegenwoordig verblijf slechts P a r ij s 19 Sept. De lieve zomerzon, die ons in den laat- sten tijd beschijnt, heeft de Parijzenaars tot dankbaarheid gestemd. Als straks de vrienden terugkomen, die deze in Juni veranderde Septembermaand buiten hebben doorgebracht en hun gaan vertellen van de heerlijkheden daar, kunnen de stedelin gen hen staan. Wat is er op dit oogen- blik verrukkelijker dan een wandeling op den boulevard in den helderen zonneschijn Wat bekoorlijker in een gulden scheme ring, dan een rijtoertje in de Champs Elysées, en het Bois-de-Boulogne in zijne heerlijke frischheid? Wezenlijk is Parijs, wanneer de zon er op schijnt, al de dorpen der wereld waard en daarom hebben zij, die den leeftijd van cricket en lawn-tennis te boven zijn, zich afgewend van den weg naar buiten, men vindt in alle clubs, in alle theaters tal van hoofden met grijzend haar baard, die elkaar toeknikken met eene uit drukking in hunne oogen, die het best ver taald wordt door: //Wat zijn we blij, dat we hier gebleven zijnl" Er is hier een stuk van den russischen schrijver Dostoiewski opgevoerd, getrokken uit een roman, die ook in het hollandsch vertaald is. De leden van de russische ambassade waren bij de opvoering tegen woordig, maar meer uit een gevoel van nieuwsgierigheid dan wel uit een gevoel van sympathie voor hunnen landgenoot. In weerwil van zijn talent is Dostoiewski in de hoogere kringen van Rusland niet populair. //Wij vergeten niet", zeide mij een eerwaardig russisch ambtenaar, die in de zaal was, //dat de schrijver een revolu tionair, bijna een nihilist was. Als men het werk nauwkeurig leest, schemert tus schen de regels een zekere teederheid voor zijn held door, Rodion, den moordenaar, die, vóórdat hij de misdaad begaat, een artikel schrijft over het goed recht van den moord. Daardoor trekken de zwak hoofden, die wij in Rusland in menigte hebben, niets dan slechte leeringen uit dit boek. Over het algemeen hebben wij geen succes met onze schrijvers van naam. Ter wijl Dostoiewski zachtjes een soort van anarchie predikt, wendt Tolstoi zich tot het communisme". Toen ik hem de opmerking maakten, dat de russische romans gewoonlijk zoo lang zijn, gaf hij mij het volgende curieuse antwoord: //Onze schrijvers schrijven voor hen, die den tijd hebben om te lezen. Wij blijven een deel van het jaar buiten, dik wijls ingesloten door de sneeuw, die ons belet om te jagen. De vrouwen kunnen zich volstrekt niet buiten ophouden, zelfs geen wandeling doen. Er blijft haar dus niets over dan in een boek te bladeren uren lang, zonder dat zij haast hebben om te weten, of de held aan het einde der twee dikke deelon werkelijk nog trouwt!" Twee industrieën zijn op het oogeublik in opschudding: de wasschers en de bak kers. De eersten vechten onder elkander en de bakkers tegen een besluit van den gemeenteraad. Welk het onderwerp van den twist ook zijn moge, ons linnengoed en onze waterbroodjes zullen er de schade van ondervinden, want een verzoening ge schiedt altijd ten nadeele der verbruikers. De strijd der wasschers is tusschen die van Parijs en hunne vakgenooten in de buitenwijken. De laatsten werken tot lagere prijzen en zijn dus een doorn in het oog van de eersten, die verzoeken dat men huane tegenstanders zal dwingen dezelfde prijzen te vragen, aangezien de Parijzenaars veel hooger huur betalen en de concur rentie voor dezen anders ondoenlijk wordt. De wasschers uit de buitenwijken van hunne zijde, verdedigen hun recht om goedkooper te werken dan hun concurren ten eu achteu een van gemeentewege vast gesteld tarief ongerijmd, omdat nooit ofte nimmer kousen en sokken zijn gerekend te bohooreu tot de consumptie-artikelen. De gemeenteraad weet niet wat te doen, het publiek weet het echter wel en geeft den buitenwijken gelijk. Wat de bakkers betreft, een besluit van den gemeenteraad waarbij de prijs van het brood wordt vastgesteld, heeft hen in de voorsteden Saiut-Denis en Saint-Ouen als één man doen opstaan, en met werksta king doen dreigen. Alzoo zullen deze beide dichtbevolkte voorsteden hun brood van elders moeten laten komen. Wij meenen dat dit eeuig in zijn soort is sedert den oorsprong der werkstakingen. Er is nóg een Bakker, wiens werksta king de aandacht trekt, die van generaal Boulanger. De nieuw-verkozen afgevaar digde bezit ontegenzeggelijk het talent om van zich te doen spreken, al spreekt hij niet van zichzelf. Men zeide dat hij zich te Christiania bevond, maar het gerucht was verdacht, daar het door twee zijner bladen werd verspreid. Het schijnt dat de sleutel tot het ge> waren, hoewel dat een groote kunst is, daar zij op allerlei manieren door nieuwsgie rigen journalisten worden uitgehoord en geïnterviewd. Men denkt echter algemeen, dat hij zich kalm en rustig te Parijs be vindt en zich verborgen heeft, om nieuwe bravades en fanfaronnades op te stellen en de nieuwsgierigheid van het publiek wat te spannen. Men heeft onlangs een bericht verspreid over een dorpsgeestelijke, die van een oom uit Amerika de kleinigheid van 45 milli- oen francs zou hebben geërfd. Waar zal het verhaal wel niet zijn, het is tenminste eenigszins vreemd, dat deze goede tijding per brief aan den erfgenaam zou zijn me- 'eeldonder zulke omstandigheden had men zich veilig de weelde van een telegram kunnen veroorloven. Zeker is het echter, dat de geestelijke nu reeds tallooze aanvragen om financieelen steun heeft ontvangen, die te zamen meer beloopen dan de geheele erfenis bedraagt. Natuurlijk worden in die brieven allerlei histories medegedeeld, die iemand wan neer ze waar gebeurd waren, de tranen in de oogen zouden doen komen. Ik weet niet wat den afzenders is geantwoord, maar zoo ik den erfgenaam een raad moest geven, zou het deze zijn: geen sou van zijn 45 millioen weg te geven. Er be staat te Parijs een agentschap, dat ver takkingen heeft in de provincie en dat er zich op toelegt een deel van groote erfenissen machtig te worden, of geld at te troggelen van dea een of anderen ge lukkige, die een prijs uit de loterij heeft getrokken. Dit agentschap deelt de wins ten met de schelmen, die de bedelbrieven teekenea, of de noodige bezoeken bij de erfgenamen of prijswinners afleggen. Het schijnt, dat velen dezer plotseling rijk geworden lieden ook gemakkelijk te be wegen zijn, om den ander wat af te staan zonder te informeeren of hij het waard is. Dikwijls speelt het agentschap een nog walgelijker rol. Toen onlangs de moord van Marchan- don op mad. Cornet, die men zich zal herinneren, had plaats gehad, zond het agentschap meer dan twee honderd brieven aan den echtgenoot der ongelukkige dame, waarin een beroep werd gedaan op zijn milddadigheid. Ik reken hier nog niet mede de tal looze photografieën van jonge meisjes die den weduwnaar hare hand (en hart P) aan boden, daar zij uit de dagbladen verno men hadden dat hij een rijk man was# Men kan denken, hoe de heer Cornet deze walgelijke bedelarijen, welke hem op zoo pijnlijke wijze aan zijn verlies herin nerden, heeft ontvangen. Ten slotte zij hier nog een kluchtige fout medegedeeld begaan door een archi tect. Ditmaal is het een bouwkundige, die vergeten heeft schoorsteenen te laten ma ken en dat niet in een zomerverblijf, maai in het chemisch laboratorium, n.l. het instituut Pasteur. Dit verzuim is vooral merkwaardig als men bedenkt, dat het gebouw is gemaakt naar zorgvuldig onderzochte en goedge keurde plannen, waarin wel degelijk overal openingen voorkomen voor schoorsteenpij pen, ter afvoering van den rook van on telbare fornuizen. Eergisteren heeft men dit zonderlinge verzuim ontdekt, en is onmiddellijk begon nen met gaten te maken in al de zolde ringen en muren van het gebouw, dat reeds zoo goed als gereed was. Het is te hopen, dat de architect nu de werkkamer van Pasteur niet heeft ver- Xatibb. Eene processie vaneen hooderdtal bedevaartgangers, ver haalt de fumtur, gevolgd door eenige karren, stapte door de ge meente Neerpelt, op weg naar Scherpenheuvel. De bevolking van Neerpelt ontblootte eerbiedig het hoofd en de douanen zelve groetten de vrome pelgrims. Zooals men la ter vernam waren zij echter stout moedige smokkelaars. Elk hunner was beladen met 1500 sigaren en de karren bevatten 6000 kg. tabak. Tengevolge van een ad ministratief onderzoek is aan het licht gekomen, dat reeds gedurende verscheidene jaren aanzienlijke som men zijn ontvreemd uit de bureaux der gemeentelijke ontvangsten te Gent. Een strenge enquête ie than* ingesteld. Naar gemeld wordt, zul len echter de schuldigen moeilijk te vinden zijn. De zaak zal ongetwijfeld groot opzien baren. De minister Goschen A* Jrt. N. W.Sohnld.8% lito dito dito 8 lito dito dito 8% lito Obligation 3 'Jblig. Amort. Synd. 8% SftrsBlurtfSK, >rig. Insohryving 8 MowagsastJe* Jbl. Locning '1867 5 lito in Papierrcntt 5 Soodloaning 5 dito 1881 4 o#cbryvingl861/81 5 lo. Ct. Adm. Lamaia 5 •o. do. Nolteniua 5 ïo. Paasei. Leening 5 Oblig. in Pap. 1878 4% lito dito 5 lito dito Zilver 5 lito dito dito 5 lito Goud 4 })i 1. Seh&tk. 1844 4 )bl Bï. 1858/84 8 dito 1881 5 dito 1888 5 >b Hope 1798/15 5 «ito Ina. 6e S. 1855 5 Obl. 1882 5 Üto 1864 5 ito 1866 5 Üte 1877 8 lito 1877 le. Oost. 5 iito dito Sa Serie 5 Üto dito 8 e dito üto 1878 Geoons, ito 1878 dito. iito 1834 dito iito 1860 2e Leen. iito 1875 Gecons. iito 1880 dito Obl. Loaning 1867/69 4 üto Goudl. 1888 6 rbi. Perp. Schuld 4 lito buitL 1878 2 iito binnenl. Amor. 4 iito dito Perpet. 4 &epriv. Obl. 5 lito Alg. Sch. 65 ger. Üto 1868/65 ger. üto 1369 21 Sept. 1888. Haarlem 2'/, 65 —70 dito ondeLeen. 8% 87%— 1887 87, 96%—97% Kursk-Chark dito u t t dito V 6 üto gereg Thiers bij de vredesonderhandelingen eens bij vier personen berust: zijn intieme den belgischen koning Leopold tot keizer vrienden, die het geheim evenwel goed be- Jbl. 1851 lito 1864 öi'aaüo. ObL Londsn 1865 lito Leen. 1875 Üto dito 1886 üto dito 1868 Üto düo 1888 iito goud 1876 Ganot. koers. 77%6 91l/u ïoi v. !013/i« 00»/, dito dito Stederlasd* Amst. Hy.bank Pbr. 4 dito dito dito 4 Arnh. Hyp.-B.Pbr 4>/3 dito dito 4 Gemeonto-Crsd. Obi. 4% dito dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 4% dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. 4% dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 4'/s 661§/j# Nederl. Bank. Aand. 67% sov« loo v, 74% 94 82% 98% 93 Rett. Hyp.-B.Pudb. 47, dito dito 4 Stmv. »Ned.« Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 4% dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 47s dito dito 4 Z.-HolL Hyp. Pdbr. 4% SS'/,, «7»/, 90'/, si'/, 84'/,. ÜC'/, 10O6/s 109'/, Hederlsnd 88'/, Haarl.-Zandv. Aanü 99 Holl. IJs. Spw. üto 101'»/,dito OMig. 1884 4 101M. t. Ei. y. St.Sp.A4. lOO'/s dito Ob!. 1879/81 4 59'-/,. dito dito 1888 4 S9»/, dito dito 1870 i 59'/,, dito dito 1878 5 97% N. Centr. Sp. Aaod. 98'/a dito dito Oblig. 98'/s dito gMtemp. dito. 98 dito do. Uit. Schuld 98'»/,Nea. ïud. Sp.-Aand. 80 108»/, 71'/, 80 87 *7, 's l imsterd. Obl. 1861 8Vs| Rccep. 1886 8% Rotterd. Ob 1886 31/-! dito Oblig. 1876 8 dito dito 1869 4% N.R.Sp-rolgeLAand. do. Hiet-volgoLAand, dito dito dito dito Leaning 1836 2% dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand, dito Obligation 99ongest1« Theiss-Sp. AanX dito Obligation Italiü. Vict. Em. Obligation 5 West-Sicil.Spw. do. 5 Zuid.-Ital.Sprw. do. 8 OoHtearUii. Fr.-Oost. Sp. Aaai. Pole», 191 /i» Warsch.-Brb. Aand 4 108 Wars.-Weeneu. do. 101% dito dito Oblig. I Baslmd. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 41 dito dito 4 dito dito 3 Baltis. Spw. Aand. 8 Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 4% Jelez-Griasi. dito, 5 Jelez-OH do. 100% 98 98% 99% 99% 99% 5 dito Aiow dito 5 Mosk.-Jarofllow Obl. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Mosk.-Smolensk. do. 5 Orel-Vitebsk. Aana. n«nnt I"OMw>Sew&at do. w *«-««• Iranscaueas do. S Z. "W.Spw.-M. Aand. S Centr. Pacific. Aand. Ohio. North. Weet. dito. 1# Hyp. 7 dite Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Meuomeues do. 7 dito N. W. Unc do. 7 dito Win. St. Pot. do. 7 dito Sonth.-W. Obl. 7 Illinois Leas Gert 4 101 IS/ia C®air. C. v. A. 101%, Krans Pacific Cbl. I 98% Looi» t. Nash v.G.v.A. 108% dito Adjust, bonds. San Franc. Obi, 6 dito Algam. Hyp, do. 0 Miss. Kans,. Tes Asud, do. U, ?ac. S. Br. Obi. 6 Mies, Pao. South. do. 6 St.P.M.AMan.l«Hdo.ï dito gsc. Se Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw. do 6 Unioa Paoifio. dito. 6 102% 101% 100% 100%, 103 103% 102% 100'/, 102 101'/, 108 108»/, 280 101 101»/, 100'/, 1C-Ï 81 149'/, 102'/, ISO'/, 108 95'/» 78 7„ 1»'/. 187 SS 99'/, 101 10» 61'/, 101'/, 60'/, 100 80'/, 108'/. 101'/, 117»/, 16'/, 89'/, 717, 88 •77, 84'/, 947» 997, Genot, kaer», 99% 91'/,. 1C2 102'/, 99'/, 93 89 100'/, 68'/. 64'/, 35"/,. 187'/, 188'/, ,29'/, 188 Ï8*7, 138 188 1117, 96»/, 117 I"'/, 60'/, 109'/, 118 118 1*7, 100'/, 11*7, 117 119'/, 11*7, Haar'. Tram. Asnü N. Ie Z,-H, Stmt A. üto Oblig. Stil Amst. f 1000.8 üto f 100.8 Am,t.Kanaalm.C.,.A. Rottsrlam 8 Gameento-Cradiot 3 Pal. v. Volkivl. 1887 üto 1869 3 f9.80 aalgif. Stai Autw. 1874. 8 üto Bruii.l 1887r.c.l'/, SaagartJe. Staatsleening 1870 Theaas, Reg. Pr. Obl. 4 Oe*tenr|;fe. Staatslcening 1854 4 dito. 1810 dito 1864 Crediet Anat. 1858 Stad Weenen 1874 rrnl0«B» Th, 100 1855 8% ■«lui, Staatsleening 1864 5 üto ,1866 5 SvritMerlaneg. Genove BIVERSE». Ct.Y er.Am.Sp.leSar. dito dito 1887/4 dit dito 2e do. dito dito 3e do. Yg. 9 _Lyp.Spw.Obl. Pro r Quebec, do, 5 Prol gatio 8 S1/- pLt. 1C8V, ÏCT' 108% 129 1.90 88 88 105% 102% 109% 115 l*0»/a 151 121% 150 164 148% •2% 16 181 80 108 108%

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3