Wordt zonder hoofdelijke stemming toegestaan en hepaald op f400. Op voorstel van B. en W. wordt aan L. van Raaphorst toegekend een jaarwedde van f2 per week voor een tijd van 3 jaren. Voorstel van B. en W. om alsnog een nieuwe compostput te laten houwen van hout, dat hij occasie voor een prijsje te koop is. Zulk een houten put zal slechts f 1400 kosten, (een stee- nen f 2700.) Wordt zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Wordt besloten B. en W. te machtigen, de noodige hoeveelheid hout aan te koopen Op voor stel van den heer de Kanter, die ook van dit hout voor het herstellen van eene schoeïing wil aanwenden, hlijft de bepaling der bestemming in het raadsbesluit achterwege. Wordt besloten tot het vellen en verkoopen van diverse hoornen. De Kan ter. M. de V. Ik wensch te herin neren aan het verzoek van den heer Macaré een jaar geleden. In 1886 was de staat anders inge richt, n u heeft men er niets aan. Hier staat alleen plaats en omschrijving, toen was er ook bij redenen van het vellen en door welke soor ten te vervangen. Ik wensch dus te verzoeken de staat het volgend jaar weer in te richten zoo als vroeger gedaan werd. Yoorz. De vroegere inrichting was te uit gebreid. Maar we zullen er nu eenige meerdere uitbreiding aan geven. Derx. Het is zeer nondig, dat er vier boomen op de Nieuwetrracht worden uitgekapt, want er zijn vier hu'zen leeg, alleen omdat er koorts door de groote boomen ontstond, naar men zegt. Bijvoet. Doet u het asjeblieft bij ons niet, M. de V.? Wij zijn heel blij met onze boomen, als ze weg zyn is het verbazend zonnig bij ons Deri. We willen ze niet weggenomen, maar enkel gekapt hebb:u De Voorz. zal er over spreken. Aan de orde is het adres der üninw. Maats., luidende als volgt Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de directie der Duinwater—Maatschappij, geves tigd te Amsterdam dat zij bij verzoekschrift van 2 Augustus 1888 zich tot u gewend hee t, mei het eerbiedig ver zoek den fatalen termijn van 31 Augustus 1888, waarop door haai de bij uw besluit van 30 Mei 1888 to. 6 vartnestelde vergnnning onder de daarbij bepaalde wa- ten moest aangeno men zijn, uit te 'len t-.it 31 October 1888, om redenen bij dat •■•-/eekschrift nader uiteen gezet dat dit uitstel h; uv. besluit van 8 Aug 1888 is verleend, doch zij tol baar leedwezen ervaren moest. muevraagde termijn te kort door haar is .oman, omdat de onderhan delingen omtrent deze vergunning met het ge meentebestuur van Amsterdam van langen duur zijn geweest en commissarissen harer Maatsch. wegen» uitlandigheid en andere omstandigheden, eerst dezer dagen bijeen te vergaderen waren, en derhalve een langere termijn door haar had be- hooren te worden aangevraagd; dat reeds aan heeren Burgemeester en Wet houders een tegenvoorstel onzer Maatschappij is overhandigd, met welks inhoud dit college zich niet geheel kan vereenigen en adressante daarom in nader overleg met heeren Burgemeester en Wethouders wenscht te treden Redenen waarom adressante u eerbiediglijk verzoekt het door u, bij uw genoemd besluit verleende uitstel nog eenigen tijd te willen ver lengen. De Voorzitter herinnert breedvoerig aan de sedert meer dan twee jaar met de Duïnw.-Mpij gevoerde onderhandelingen, hoe eindelijk een concept-contract werd gemaakt en aan de Duinw.- Mpij ingeleverd, hoe deze uitstel vroeg van den termijn om haar antwoord te zenden en hoe zij thans wederom uitstel vraagt. Eenige dagen voor de termijn eindigde, bood de directie der Duinw -Mpij aan B. en W. eene niet geteekende nota aan met zoo ingrijpende wijzigingen dat B. en W. er verbaasd over waren. Men kwam terug op zaken, waaraan de Duinw- Maats. reeds vroeger baar adhaesie heeft gehecht. Om te coupeeren dat de Mpij dit voorstelde als een nieuw voorstel, hebben we ten antwoord ge zonden dat we er volstrekt niet aan konden denkeu zoo iets bij den Raad te stennen. Zooals de heeren gehoord hebben, is van hunne bewe ring als zou er een nieuw voorstel hebben be staan derhalve niets aan. Than9 zijn wij aan niets meer gebonden. Ik stel derhalve den Raad voor tot het vol gende te hesluiten Aan de Duinw.-Mpij te ken nen te geven, dat er geen aanleiding bestaat om nog weer uitstel te geven van bet antwoord, dat op den 81en Oct. reeds verwacht was en dat door de niet-aanneming van het voorstel de Raad der gemeente Haarlem in deze geheel vrij is; en voortsB. en W. op te dragen, zoodanige maat regelen te nemen binnen een niet ver verwijderd tijdstip, om ter voorziening in de behoefte aan water, zoodanige voorstellen hij den Raad aan hangig te maken als hun nuttig en noodig voor komen. Deze voorstellen worden door den Raad zonder hoofdelijke stemming, met applaus aangenomen. Aan de orde is thans de verhuring der gron den van de Buiten-Societeit. Op het bekende advies van B. en W. in hoofdzaak strekkende om den grond aan de sociëteit »Trou moet Blijcken" te verhuren tegen een jaarlijksch be drag van £473.10, stelt de heer Sneltjes als amendement voor den grond aan die soc. op die voorwaarden in huur te geven voor 5 jaar, tel kens met C jaar te verlengen zoo dit huur niet één jaar te voren schriftelijk is opgezegd. De heer Stolp stelt voor, om, daar andere plannen in de lucht hangen, het terrein slechts te verhuren aan genoemde sociëteit tot 15 Nov. 1891, tegen eeu jaarlijksche huur van f500. De heer Sneltjes wil het amendement van den heer Stolp wel steunen, maar wil den termijn van één jaar opzegging behouden hebben. Dit wenscht de heer Stolp evenwel niet. De Voorz. acht het niet wenschelijk, dat men meerdere gebouwen zal zetten in den Hout. Deze zal op die manier allengs worden ingekrompen en dat is de weg niet, dien de Raad volgens spr.'s meening moet bewandelen. Wel acht spr. het onbillijk, dat de soc. "T. M. B.« dat plekje grond in bezit zon hebben met uitsluiting van alle anderen en daarom juich ik het zeer toe, dat volgens de nieuwe plannen op zekere dagen toegang zal worden verleend aan iedereen. In dat opzicht, zegt spr., ben ik geheel democratisch. Wegens het vergevorderde uur worden de de batten over deze zaak tot de eerstvolgende zit-* ting verdaagd en de vergadering gesloten. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 6