BINNENLAND. De aanbeveling geschiedt- niet wanneer de va cature ontstaan is door aftreding van een com missaris-raadslid. Het lid dat verkozen is ter vervulling eener buiten den gewonen tijd opengevallen plaats, treedt af op het tijdstip waarop degeen in wiens plaats hij gekozen is, moest aftreden. Art. 4. Commissarissen kiezen uit hun midden een voorzittersecretaris en penningmeester en geven van die benoemingen kennis aan burge meester en Wethouders. De commissaris die tevens raadslid is, is niet als penningmeester benoembaar. 3 en 4 zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Art. 5. Commissarissen vergaderen zoo dikwijls zij dit noodig rekenen. Het lokaal wordt hun door het gemeentebe stuur verstrekt. Bij staking van stemmen, heeft de Voorzitter eene beslissende stem. Wordt door den heer Waller voorgesteld al dus te lezen: Het lokaal wordt commissarissen door het Gemeentebestuur verstrekt, evenals een lokaal voor het muziekkorps, dit laatste tegen vergoe ding van vuur en licht. Goedgekeurd. Art. 6. Ce oefeningen en de uitvoeringen van het Icorps worden geleid door den kapelmeester, die door commissarissen wordt benoemd, geschorst of ontslagen. Commissarissen regelen zijne bezoldiging en die van de overige leden van het korps. De leden van het korps worden aangesteld door commissarissen in overleg reet den kapel meester. Op voorstel van den heer Cnoop Koop mans wordt de eerste clausule aldus gelezen De kapelmeester wordt door commissarissen benoemd, geschorst of ontslagen. Wordt zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Art. 7. Commissarissen stellen vast een huis houdelijk reglement voor hunne vergaderingen en voor het door hen uitgeoefend bestuur en toezicht over het muziekkorps. Het wordt ter goedkeuring ingezonden aan B. en W. In dat- reglement wordt opgenomen dat de kapelmeester en de leden van het gemeentelijk muziekkorps o. a. onderworpen zijn aan de na volgende verplichtingen lo. Om eiken Zondag van 1 Mei tot 1 Novem ber. 's namiddags van twee tot vier uur en eiken Woensdag of Vrijdag van 15 Mei tot 15 Sep tember, 's avojids van half acht tot 10 uur gekleed in uniform, deel te nemen aan de uit voeringen in den Hout, tenzij wegens ongunstig weder of om andere gewichtige redenen, de uitvoering door den burgemeester afgezegd wordt. 2o. Gekleed in uniform, deel te nemen aan andere uitvoeringen in de?i Hout, op het water of elders, door B. en W. gelast. So. Gekleed in uniform., deel te nemen aan de uitvoeringen welke de kommandant der dienst doende schutterij bij het onder de wapenen ko men van die schieter ij of een gedeelte daarvan mocht verlangenin welk geval zij onderworpen zijn aan den schutterlijken tucht. Macaré. Is hier nu voorzien in het geval als de kommaudant het korps requireert voor de schutterij en de Burgemeester voor de ge meente? Moet er niet voorzien werden in mo gelijke conflicten V Zal het nu zijn wie het eerste komt gaat voor, of moet dat niet geregeld wor den Voorz. Ik acht dat niet noodig. De Kanter. Ik zou in overweging geven dit by te voegen achter "verlangen» voor zoover die niet gelijktijdig plaats hebben met de in 1 en 2 genoemde. Voorz. Ik vind dat onaangenaam voor den kommandant. De Kan ter. Wij hebben hier met de zaak te maken, niet met personen. Als ik eene ver ordening maak, heb ik niets met personen te doen. Een amendement van den heer von liee- ken luidt: intevoegen achter win den Hout» wen te allen tijde wanneer B. en W. dit gelasten. Macaré. Uit maakt de zaak niet duidelijker. Laat ons aan het einde van 3 bijvoegen: «mits door B. en W. niet over het corps zij of worde beschikt.» li u e t. Het is mij niet mogelijk geweest, een helder begrip te scheppen over dat artikel. Zijn he; schutters of niet? Ik kan mij niet voorstel len, dat aan schutterlijken tucht niet onderwor pen is iemand die geen schutter is. Ik geloof dat deze bepaling, gemaakt om moeilijkheden te voorkomen, juist daartoe zal leiden. Er wordt gesproken over een uniform; zal het een schut- ters-uniform zijn of een bizondere uniform? Of tweëerlei uniform? Door wien wordt die geko zen en vastgesteld? Het komt mij voor, M. de V. dat hierdoor tal van moeilijkheden worden gezaaid en nitgelokt. Enschedé. Ik zou hierin de meeste macht willen geven aan den kommandant. 't Hooft. Heeft het reeds meer moeilijkhe den gegeven, dat de leden van het muziekkorps aan schutterlijken tucht onderworpen zijn, M. de V.? Voorz. Ja, het kan moeilijkheden opleveren. Dc heeren de Kanter en von Reeken trekken hunne amendementen in. Art. 7, geamendeerd door den heer Macaré wordt goedgekeurd met 2 stemmen t«gen, die van de heeren Lodewijks en Huet. De heer Waller stelt §voor de woorden »of Vrijdag» weg te laten. Zonder hoofdei, stemm. goedgek. Art. 8. De kapelmeester en d,e leden van het korps worden van gemeentewege voorzien van uniformen en wapenen. De noodige modellen worden vastgesteld door Burgemeester en Wethouders, gehoord het col lege van commissarissen. De hosten van aanschaffen en onderhouden der instrumenten zijn ten laste van de leden Commissarissen hebben de bevoegdheid tot aan koop van instrumenten voorschot te geven. Art. 9. Behalve bij de muziekuitvoeringen be doeld in art. 7, behoeven de kapelmeester en de leden van het gemeentelijk muziekkorps steeds de vergunning van het college van commissarissen, om gekleed in uniform, hetzij gezamenlijkhetzij gedeeltelijk eene uitvoering te geven. Art. 8 en 9 zonder hoofdei, stemming goed gekeurd. Art10. Jaarlijks voor 1 Mei wordt door commissarissen aan den gemeenteraad afschrift gezonden van de door hen vastgestelde rekening over het afgeloopen jaar. Een amendement van den heer de Kanter hierop heeft de strekking om da rekening door den Raad te doen goedkeuren. Voorz. Ik vind dat men de heeren op die wijze veel te veel bindt. Na eenigro discussie trekt de heer de Kanter zijn amendement in en wordt het art. zonder hoofdei, stemming goedgekeurd. Het geheelo voorstel wordt thans zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om de voorwaarden waaronder de banken der Vleeschhal in gebruik zijn afgestaan, aan te vullen met de drie navol gende punten lo. dat het invoeren van vleesch in de Hal slechts zal mogen geschieden van af de opening, tot 's morgens negen uur en van af een uur 's namiddagB, tot half twee; 2o. dat de keurmeesters het recht hebben om den invoer en verkoop van vleesch te weigeren, ook al is dit niet schadelijk voor de gezondheid van den meuach; 3o. dat het invoeren en verkoopen van nuch tere kalveren is verboden; en dea huurprijs der banken te bepalen op f 70 voor de vier banken welke per jaar in ge bruik worden afgestaan, f10 voor de zes die per maand en f 0,50 voor die twee die per dag wor den verhuurd. De Kamer van Kooph. adviseert den datum van 1 Oct. als verhuurtermijn te behouden, daar in d« drie laatste maanden van het jaar de prys van het vee lager en de kans op winst voor den slager dus grooter is dan anders; verder om de banken zooveel mogelijk per jaar te verha ren en geen recht te heffen van de twee honten banken. Verder vestigt de K. v. K. de aandacht op de noodzakelijkheid van een tochtdeur aan den noordelijken ingang. De Kanter. Ik vind dat de goedkeuring van den Raad hiervoor noodig is: de bevoegdheid der Keurmeesters wordt uitgebreid en ik acht boven dien de beperking der uren in strijd met de po litie verordening. Voorz. Ik ben hot niet met u eeas, maar zal het nog eens met de wethouders hespreken. Wordt zonder hoofdei, stemming goedgekeurd. Is ingekomen een brief van de directie der Gasfabriek, houdende mededeeling dat zij met belangstelling heeft kennis genomen van het ver handelde in de Raadsvergadering van 31 Oct. 1.1. toen de heer Macaré de vraag ter sprake bracht of eene verlaging van den gasprijs voor particu lieren niet ie vorkrijgen ware door eene verlen ging van het gas-con tract. Zoodra de directie den grondslag weet waarop de gemeenteraad wenscht te onderhandelen, zal zij een voorstel doen, waarbij verschillende za ken ter sprake zouden kunnen worden gebracht: de duur der verlenging; het tijdstip waarop de verlaagde gasprijs zal ingaan; een verschil in prys van gas voor verlichting en gas voor ver warming; eene uitkeering aan de gemeente over het op meter afgeleverd gas; vaste of progres sieve uitkeering; verplaatsing der gasfabriek met teruggaaf van het terrein der gemeente dat tot 1902 aan de maatschappij verhuurd is; bepaling omtrent het recht de fabriek na een zeker aan tal jaren tegen taxatie over te nemen; bepalin gen omtrent invoering van electrisch licht enz. De voorz. zal aan de directie der gasfabriek melden, dat de gemeenteraad zeer gaarne even- tueele voorstellen in beraadslaging nemen zal. Tarief onderstand 1889 wordt goedgekeurd. Verzoek van P. Groenendaal c. s. om het ge meentelijk gymnastieklokaal tegen f20 per jaar te mogen huren, met inbegrip van vuur en licht. Uit de ontbinding der volks-gymnastiekver- eeniging "Concordiawaarvan zij leden waren, is hun gebleken dat een som van f 110, welke die vereeniging betaalde, boven hare krachten gaat. De Comm. v. Toez. adviseert hierop gunstig, B. en W. echter ongunstig, daar dit eene inrich ting van onderwijs geldt en deze alzoo aan hare bestemming zoude worden onttrokken, wanneer zij tevens moest dienen om jongelieden de ge legenheid te geven hunne avondaren aan licha melijke ontwikkeling te besteden. Hierop wordt afwijzend beschikt. De overige behandelde zaken deelden wij reeds in ons vorig nummer mede. Aan het einde der vergadering verzoekt de heer de Kan ter den Voorz. te willen letten op de stremming der pasaage in de Jacobijnestraat, door het inrijden van handkarren. De Voorz. belooft hieraan zijn aandacht te zullen wijden. Naar aanleiding van het feit dat Zaterdag 8 Dec a. 8. de mannen- zangvereeniging «Crescendo» alhier haar 127» jarig bestaan zal vieren, schrijf t men ons het volgende Het was eene gelukkige gedachte van het bestuur dier vereeniging bij dit feestconcert zich de mede werking te verzekeren van mej. Le- ontine von Dötscher uit Berlijn en den heer J. J. Rogmans uit Am sterdam. Beiden zijn voor Crescen do's kunstlievende leden zeer goede bekenden. Als hoofdwerk prijkt op het pro gramma van dien avond «Velleda» van C. Jos. Brambach; de solopar tijen in dat schoone werk zullen vervuld worden door genoemde so listen. Behalve eenige andere koren (waarbij één met tenorsolo) zullen nog gezongen worden «In't Woud» vau W. Robert en Psalm VIII van R. Hol, met welke nummers Cres cendo bij den zang wedstrijd te Am sterdam op 28 Oct. 1.1. in de hoogste af deeling den. 2 en prijs verwierf. Het concert belooft een waar kunst genot, Crescendo's naam staat ons daar borg voor. «Crescendo» is waardig, dat we bij het 127» jarig bestaan een blik wer pen op haar verleden. Den 7en Juni 1876 door een twin tigtal zangers opgericht met den heer N. H. Andriessen als directeur, telt «Crescendo» thans ruim 60 le den, waarbij nog 9 leden der «oude garde». Met haren standaard een Adelaar met reppende vleugelen voor oogen, met haren wakkeren aanvoerder in hun midden, wiens scheppend talent en vertolkende kracht de vereenigiDg heeft gestem peld tot een der beste mannenzang- vereenigingen van ons land heeft «Crescendo» voldingend bewezen, dat haar naam geen ijdele klank is. De bekroningen toch door «Cres cendo» bij zangwedstrijden, zoowel in het buiten- als binnenland ver worven, zijn, sedert 1876, als volgt: één zesde prijs, twee vierde, drie derde, twee tweede en twee eerste prijzen. Moge «Crescendo» onder haren waardigen directeur steeds cres- ceerende vereeniging met haar ijverig en constant bestuur zal nog meer toonen, wat ijverige studie bij talentvolle leiding naast onderlinge, welgemeende genegenheid vermag! Heden had op de algemeene begraaf plaats alhier de teraardebestelling van wijlen den heor W. van Oorde plaats.Afgevaardigen vanhet bestuur van Teylers Genootschap met den penningmeester en secretaris, be stuursleden van de Remonstrantsche gemeente en van het Bijbelgenoot schap en vele leden der Remon strantsche gemeente hadden zich aan het graf vereenigd. De tegen woordige predikaat der Remon stranten, Dr. B. Tideman Jz., her dacht in gevoelvolle woorden den ontslapene ais voorganger zijner gemeente, terwijl Dr. M. J. Mees eenige hartelijke en welgekozen woorden wijdde aan de nagedach tenis van zijn vriend, die ook in zijnen familiekring zoozeer zal ge mist worden. De zoon van den overledene dankte de sprekers en de aanwezigen voor de eer aan zijnen vader bewezen. Axrondlssements-Rechthank TE HAARLEM, Zitting van 6 December 1888. J. A. B., 16 jaar, Haarlem, zonder be roep is beschuldigd een bedrag van f3.50 dat zijn patroon, een bakker hier ter stede, hem had ter hand gesteld als wisselgeld roor het rondbreigen van brood bij de klanten, te hebben verduisterd en ten eigen bate aangewend. Beklaagde had een weekloon van f3. Behalve dat wisselgeld had hij ook geld van de klanten ontvangen, circa f 13. Hij had zijn kar laten staan en was naar Am sterdam geweest. Negentien cents was er nog over. Beklaagde is pas drie maanden op vrije voeten, zes maanden detentie had hij ondergaan. De vader zelf verzocht, den knaap voor langen tijd aan zijne tegenwoordige om geving te onttrekken. De ambt. van het O. M. requireert bekl.'s veroordeeling tot 1 jaar gevang. De ambtshalve toegevoegde verdediger mr. F. Willekes Macdonald dringt er op aan hem deze straf ten volle op te leggen, daar hij het voor bekl. zeer nuttig acht. M. R., L. R. en S. B., allen kooplie den iu bloemeu te Amsterdam, hebben op den 24en Juli op den Ringdijk te Haar lemmermeer, Alex. R. den vader der twee eerste beklaagden, mishandeld. M. pakte zijn vader beet en sloeg hem in het oog. Toen kwamen ook de beide anderen en vielen op hem aan. //Het is broodnijd" zegt de vader. //Neen", zegt M., //hij heeft mijn broer te water willen gooien en toen heb ik hem teruggeworpen." Een onbezoldigd rijksveldwachter heeft gezien, dat er drie personen stonden en een op den grond viel, wie viel heeft hij niet kunnen onderscheiden. //Je hebt je zeer onbehoorlijk en schandelijk tegenover je vader gedragen," zegt de president. //Hij maakt het ernaar, edelachtbaren," ant woordt L. R., en B. merkt op/,'t Is alleen om de negotie De eigenaar van het koffiehuis waarbij de mishandeling plaats had, legt een ge tuigenis af overeenstemmende met die van den eersten getuige. De subs. off. v. just, deelt mede, dat hij eerst het proces-verbaal had laten lig gen, omdat hij dacht dat de vader er niets van wist en het beter achtte voor de rust van het gezin R. de zaak niet te vervol gen. In Oct. echter drong de vader per brief op vervolging aan, daarom is de zaak doorgezet. Het requisitoir luidt: voor S. B. gev. van 8 dagen en voor de beide zonen elk 8 dagen gev. H. O., koopman in steenkolen enz. te Wormerveer, heelt onlangs tot den direc teur van bet Werkhuis aldaar, M. G., ge zegd, blijkbaar met het doel om daaraan ruchtbaarheid te geven//Vader Sprong is beter man dan jij, die zal geen melk en vleesch voor rekening van het weeshuis gebruiken." Daarop heelt hij hem uitge scholden voor //ploert". Men dient te weten, dat vader Sprong de directeur van het weeshuis te Wor merveer is, welke functie voor hem M. G. tijdelijk zes weken heeft uitgeoefend. Uit de getuigenverklaringen blijkt, dat S. aan anderen heeft verteld, dat G. bij hst over dragen zijner functie tot hem had gezegd: z/als de jongens niet willen werken, sla je ze maar met de ooren tegen den wand" en verder: //melk en vleesch kan je wel voor rekening van het huis gebruiken." Dit zeggen was echter niets dan eene inlichting: het is den weesvader nl. ge oorloofd al zijne benoodigdheden tot een zeker maximum voor rekening van de in richting aan te schaffen. G. misdeed alzoo volstrekt niet door dit aan zijn opvolger te zeggen, integendeel, hij bewees hem een dienst door hem op de hoogte der zaken te stellen. De rechtbank geeft hare ver bazing te kennen aan S., dat hij deze woorden van G. heeft verteld aan een der getuigen, op een wijze, die dezen den in druk gaf, alsof G. zich hiermede aan iets verkeerds had schuldig gemaakt. Het woord ploert heeft bekl. niet ge bruikt, naar hij beweert. Hij wilde toena dering met G., maar deze vatte dat ver keerd op. Hij heeft het woord //broer" gebezigd in een volzin. Daar dit de derde maal is dat bekl. wegens beleediging van M. G. terechtstaat, acht de subs. off. v. just, eene strenge straf noodig en requireert bekl.'s veroordeeling tot 21 dagen gev. (In ons nummer van morgen zullen wij hut vervolg der zitting opiiemen) LETTEREN EN KUNST. Naar het «U. D." verneemt heeft de heer C. van der Linden, de begaafde or- kestdireeteur van het Nederlandsch Ope ragezelschap te Amsterdam, aangemoedigd door den bijval, dien zijne opera //Catha- rina en Lambert" mocht verwerven, eene tweede opera in bewerking. De tekst zal ditmaal eene bladzijde bevatten uit onze eigen geschiedenishij is ontleend aan het tooneelspel //Joan Woutersz" van Schimmel, en voor het beoogde doel be werkt door den heer Van der Ven, too- neelregisseur van het Nederlandsch Ope ragezelschap. Deze nieuwe oorspronkelijke opera zal waarschijnlijk reeds in het volgend seizoen worden opgevoerd. De Eerste Kamer heeft in hare Woensdag gehouden ver gadering het verzoek toegestaan van den heer mr. O. W. Star Numan, griffier dier Kamer, tot het aan vaarden der betrekking van curator der rijks hoogeschnol te Leiden, waartoe hij bij koninklijk besluit van 28 September jl. is benoemd. Het stoomschip Zaandam der Nederl. Amerikaansche stoom- vaartmaatsch. vertrok Woensdag middag te 12 ure van Amsterdam met eene volle lading, 4 passagiers eerste klasse en 415 passagiers derde klasse, meerendeels neder- landsche emigranten, naar de Plata- Rivier. Ook voert het stoomschip prach tig noordhollandsch vee mede, be- stemd tot veredeling van den zuid- amerikaanschen veestapel. Honderden familieden deden de passagiers uitgeleide, wat aandoen lijke tafereelen opleverde. Het stoomschip zal het eiland St. Vincent aandoen om steenkolen in te nemen. Het kan 2 Januari de bestemming, Buenos - Ayres, be reiken. Het VI. BI. v. A. meldt: De bedelaars werken thans onder de zinspreuk «veel kleintjes maken een groote.» Dit zou men ten minste veronderstel len, als men nagaat welke nieuwe wijze van werken thans door en kelen dier heeren gevolgd wordt. Vele ingezetenen te Amsterdam kregen een brief van den volgenden inhoud: «Wel Edele Heer en Mevrouw. De ondergeteekende verzoekt u E beleeft of u E zoo goed zou willen zijn hem 3 Cent te willen Leenen om na dat hij aldus tien gulden heeft verzamelt een kleinhandel in aardewerk te kunnen beginnen in de hoop van u E medewerking moet ik u E noch zeggen dat ik 2 maanden zonder werk ben en daar mijn vrouw in een gezegenden staat is moet ik wel naar middelen om zien om iets te verdienen. «Mij vleyende in de hoop van te zullen slagen teeken ik mij u E onderdanige.» Volgt de onderteeiening). Men schrijft uit Amster dam aan de N. R. Ct. Gelijk reeds een paar maal werd opgemerkt, zien de sociaal-democra ten met leede oogen, dat de be- hoeftigen, door gaarne gebruik te maken van de gelegenheid om kos teloos voedsel te ontvangen, de goede bedoeling der commissie in de hand werken. Doch zooals wij tevens mededeelden, de machinaties van de raddraaiers uit het Volkspark heb ben geen succes. George Raynal hield zich bij deze gelegenheden evenzeer met Sarah als met zijn zuster bezig. Hij toonde voor beiden dezelfde zorg en dezelfde toegenegenheid. Deze teedere aanhankelijkheid moest uit den aard der zaak langzamerhand van aard veranderen, hoe meer de heide vriendinnen het einde van hun kostschoolleven na derden. George wies langzamerhand op tot een man, Sarah ont plooide de eenigszins linksche bevalligheden harer kinder jaren; zij werd een allerliefst jong meisje, met diepbruine oogen, bloeiend roode lippen en een frissche kin een schoon geheel van kracht en bevalligheid. Er was zoowel goedheid als wilskracht op haar gelaat te lezen. Hare slanke gestalte had zich evenredig ontwik keld; met haren veerkrachtigen gang scheen zij eene jonge godin, die, onbekend met de aanbidding, die zij afdwingt, omhuld door hare lichtende stralenkrans van jeugd en schoonheid, te voorschijn treedt. Al had George daar nog geen oog voor, hij gevoelde in zijn binnenste een gehechtheid aan haar ontkiemen, die reeds verre afweek van de broederlijke toegenegenheid, welke hij voor haar had gekoesterd in de eerste tijden na hunne kennismaking. De blonde, tengere, bleeke, nevelachtige verschijning van Lucienne maakte een algeheele tegenstelling met die van Sarah en deed op het eerste gezicht de gezonde en frissche schoonheid van deze op het voordeeligst uitkomen en in 't oog springen. Dikwijls overvielen George van die oogen- blikkelijke verlegenheden in Sarah's tegenwoordigheid. Somtijds durfde hij haar niet meer bij haren naam noemen, zooals in het eerste jaar. Dan sprak hij tot haar van «me juffrouw» met een deftigheid, die den dokter, welke deze kleine tooneeltjes met een wij»geerig oog bezag, niet weinig vermaakte. En ook Sarah stak op ongekunstelde wijze den draak met haren vriend, wanneer hij dergelijke afgemeten airs aan nam. Het scheen haar toe, dat de tijd geen verandering kon brengen in hunne verhouding. Georgé, Lucienne, Ma deleine zij beschouwde hen als deelen van zich-zelve; zij kon zich geen bestaan denken zonder hem noch zonder haar en zij zou zeer verwonderd zijn geweest te hooren, dat dit alles eens veranderen zou, dat de bestanddeelen van haar geluk zich een voor een zouden oplossen en vervlie gen, maar dat zij daarvoor andere genoegenB zou leeren kennen. Later begon dit te veranderen. De herhaalde afwezigheid van George, eenmaal zelfs was hij zes maanden op eene kruisvaart deed haar een anderen blik slaan in hare ziel. Zij begon zich aan een streng zelfonderzoek te onder werpen zij begon zich af te vragen, wat zij in de toekomst voor George zijn kon, welke band er kon bestaan tusschen haar en hem. Het denkbeeld eener Bcbeiding voor immer kwam niet in haar opzij liet zich zachtkens indommelen door de zoetheid van haren tegenwoordigen toestand, door de zalige rust van hare onontdekte toegenegenheid. Beiden evenwel, George zoowel als Sarah, waren zonder er zich rekenschap van te geven een nieuw tijdperk van hun bestaan ingetreden. De liefde sloeg hechte wortelen in hunne harten en schoot de knoppen, waaruit later een geurige wonderbloem ontspringen zou. Al openden hunne oogen zich nog niet voor het ware karakter van hunne genegenheid, die van den dokter zagen scherper. Sarah evenwel had hem geheel ingepakt, en mocht het ook zijn, dat George Raynal zeer rijk was, en dat het jonge meisje geen andere huwelijksgift mee zou brengen dan hare schoonheid, hij was besloten alles zijn natuurlijken loop te laten. Hij besloot hij zich zeiven, dat hij geen spaak in het wiel zou steken, wanneer er een duurzame liefde ge boren werd uit deze wederkeerige verliefdheid. Hij bezat op 't punt van rijk en arm geen vooroordeelen. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2