Politiek Overzicht. GEMENGD NIEUWS. »^BKTBiRieKT£B. Burgerlijke Stand. bet midden gebracht. In elk geval ver zochten deze leden de Regeeriiig, het be wijs te leveren, dat de door haar voorge stelde lijn de beste is. Bij het debat over hoofdstuk justitie gaf de heer H a r t o g h zijne tevreden heid te kenneD, dat in de memorie van antwoord door den minister het plan is te kennen gegeven een wetsontwerp in te dienen tegen de gedwongen winkelnering. Spreker betoogde de wenschelijkheid der herziening van de bepalingen in hetBurgerl. Wetb. betreffende het arbeidscontract. Men verbetere den rechtstoestand van de vrouw in de gemeenschap. Be her Sanders juichte het besluit toe dat de parlementaire fabrieks-enquête zal worden vervangen door eene van Staatswege. Het deed hem leed dat de Regeering niet bereid is tot het instellen van fabriek3-iii8pecteurs. Hij drong aan op practische werking der enquête; men regele eerst den arbeidstijd voor mannen en daarna den verplichten rusttijd, de re geling van aansprakelijkheid voor onge lukken enz. Rechtbanken die geschillen regelen tusschen patroons en arbeiders moeten worden ingesteld. Be heer Veegens wenscht spoedige in diening van het wetsontwerp op de ge dwongen winkelnering; hij wilde ook de benoeming van fabrieks-inspecteurs in den zin van eene commissie van enquête, als mede regeling der burgerlijke proces-orde en van het laillietrecht. De heer Bomela Nieuwenhuis betoogde dat het tegenwoordige rechtswe zen de misdadigers maakt: het celstelsel verbittert meer dan het verbetert. Arbeid in de gevangenissen is altijd concurrentie voor de vrije maatschappij, daarenboven wordt er het brievengeheim geschonden. Hij vroeg ontslag van Geel, daar deze in opgewondenheid den aanslag deed op Stork. Herziening van de wet op jacht en vi8scherij wenschte hij. De heer Heemskerk merkte op dat de heiligheid van den eigendom ligt bij God en de oorsprong der misdaden in de zonde. Hij wenschte regeling der prosti tutie en afschaffing van de verplichte keuring. In de zitting van Woensdag 12 Dec. drong de heer van Baar nader aan op wijziging der jachtwet. De heer van der Kaay wilde scherpe toepassing van het Strafwetboek op de vervalsching van levensmiddelen en be toogde dat de critiek van den heer Do- mela Nieuwen huis over het strafwetboek niet aan de orde was en ongegrond, daar al diens punten bij de behandeling van. het strafwetboek reeds waren overwogen Dp heer De Beaufort achtteexcep- tioneele bepalingen om de vrijheid van spreken te waarborgen overbodig. Wel zijn strafbepalingen noodig op het open baar dragen van wapenen. De minister van Justitie be antwoordde de sprekers. Hij verklaarde dat de achtereenvolgende behandeling van alle burgerlijke zaken in het voornemen ligt; zoodra alle adviezen der Kamers van Koophandel zijn ingekomen zal een ont werp op het faillietenrecht worden voor bereid. Een ontwerp tot voortzetting der arbeitls-enquêfce zal na de terugkomst der Kamer worden ingediend. Maatregelen om de prostitutie tegen te gaan en het vraag stuk betreffende een arbeidscontract zullen overwogen worden. Geheele afschaffing der jachtwet is niet van hem te verwachten, wel bevordering der belangen van den landbouw. Bij gevangeiiisarbeid wordt gestreefd naar vrijen arbeid en niet om concurren tie aan te doen. De eisch om brieven on geopend aan gevangenen uit te reiken is een onmogelijke. Tot verlichting van den arbeid der ge vangenbewaarders zal hij blijven voort- werken. Een voorstel om Geel gratie te verleenen is van hem niet te verwachten. De omstandigheden geven daartoe geene aanleiding en het gebeurde der jongste tijden, ook de jongste feiten te Amsterdam, toonen aan dat de sociaal-democraten zich organiseeren en op hun wijze handelend optreden. Namens de regeering verzekert de minister, dat waar tot handhaving van orde en gezag maatregelen noodig zijn, zij rekent op den steun en de medewerking der Staten-Generaal. (Luide toejuichingen). De heer Domela Nieuw enhuis trachtte de sociaal-democraten vrij te plei ten van de beschuldigingen. Hij wilde be weren, dat er andere zaken achter zaten bij de geschiedenis in //Maison Stroucken", en hij insinueerde zelfs dat de moordaan slag op de autoriteiten te Amsterdam wel eens een streek kon wezen vat de politie, omdatdie aanslagen hun doel hadden gemist. Voorts stofte bij zeer op de vrij heidsliefde der sociaal-democraten, ook ten gunste van anderen, maar schier verplet terend voor hem was het antwoord des ministers, dat zoowel bij de werksla- kingen verleden jaar als dit jaar te En schede, als bij de mishandeling van den politieagent Moor te Amsterdam, als bij het gebeurde jl. Zondag met naam en voornaam de socialisten waren te noemen die geagiteerd hebben, of de vrijheid en de orde hebben verstoord. Gij wilt de vrij heid voegde de minister den heer Nieuwenhuis toe niet voor anderen, maar voor u om te mishandelen, om op- tezetten, om die niet met u willen meegaan met geweld te dwingen. Het algemeen debat over Justitie is af- geloopen en de behandeling der onder deden aangevangen. Daarbij zeide de m i- n i 8 t e r den heer Van Baar eene tegemoetkoming toe aan de colleges van toezicht over de huizen van bewaring bui ten de arrondissements-hoofdplaatsen. Des avonds 8 uur voortzetting. ViSSCHËRIJ. Nieuw ediep, 12 Dec. Heden kwam van de groote vi88cherij binnen de sloep *Polluxw, scb. Groenendijk, met 1700 schelv., waarvan 500 le vende, terwijl door 65 beugers 30 tot 200 schelv. en 3 tot 20 kabelj., dóór 42 korders 8 tot 30 mandjes kl. schol en 2 tot 5 manden schar, en door trekkers 10 tal haring werden aangevoerd; schelv. gold f22 a 40 het honderd, kabelj. f 1.80 a 2 per stuk, kl. schol f 2.20 a 1.55 per mandje, schar 30 a 45 cent per mand, en haring f 2.45 per tal. De Lemmer, 11 Dec. Op gisteren en heden was de vangst van haring op de Zuiderzee zeer slecht; de aanvoer aan de hokking-rookerijen al hier op beide dagen was niet noemenswaard. In de rus8i8ch-perzischö sprookjes, die de //Iudépeadance,/ Baar luid van jobs- mareu uit Londen zijn lezers op de mouw gespeld heeft, begint de kern der waarheid zich op te lossen uit de nevelen der ver dichting. Engeland en Rusland onderhan delden sedert eenigen tijd over de ver deeling van den perzischen buit in dezen zin, dat de eerste vrijelijk handel zou mo gen drijven in het zuidelijk gedeelte des rijks, de laatste in het noorderdeel. Nu is John Buil waar van geld verdienen sprake is wat haastig gebakerd en zoo had hij, voor de zaak met Rusland beklonken was, voor zich de vrije vaart op de Korun weten te bedingen. De russen vonden dat minst genomen voorbarig en riepen de engelschen natuurlijk tot de orde en de europeesche met name de engelsche pers riep nu moord en brand over het ultimatum, dat gesteld en de troepen, die ter bezetting van Perzië geprest waren. Het koren, dat zekere perzische provinciën niet uit moch ten voeren schijnt nooit gewassen te zijn en de consul, dien men geweigerd zou heb ben te erkennen heeft een consulaat in de maan. Minister von Giers zal nu een confe rentie gaan houden met den engelschen gezant, die zich naar te hopen is niet van 't goede spoor zal laten brengen door het geschreeuw der engelsche bladen achter zich. De beide heeren zullen naar 't ver moeden van welingelichte kringen de laatste hand leggen aan het handelstrac- taat en Rusland zal als beleedigde partij een streepje voor krijgen. Men zal de oogst, die men elkaar betwist, niet plat gaan treden op de perzische velden. De vijandige houding door Wilhelm, den duitschen keizer, tegen ieder aange nomen, die een woord uit het dagboek van keizer Erederik had durven verklap pen is insgelijks prijsgegeven naar het schijnt. De //Êreisinnige Zeitung/, meldt, dat de keizer zijn vervolging tegen haar heeft ingetrokken. Een ander moet nu, schijnt het, boeten voor de ongerechtig heden der babbelzuchtige pers, die in Duitschland, waar eene groote vrijheid van spreken bestaat, als men de regeering napraat, wordt behandeld als een //enfant terrible// wanneer vreemden luisteren, de deur uit! En nu luisterden de italiauen met graagte naar hetgeen hun landgenoot Peranelli uit en van uit Berlijn 9chreef in de //Diritto// en de Seculo// de duit- sche politie heeft den langtong bij den arm genomen en het land uitgezet. Het moet gezegd worden, dat Italië vrij wat openhartiger is. Het moet den eersten dagbladschrijver, die overklapt wat hem ter oore gekomen is, uog over de grenzen zetten. Eu het bewaart zijn nieuws niet, zooals Herbert von Bismarck en de begrootingscommissie, en petit comité. Vraagt men Crispi naar Abyssinië of Massowah, geen vraagbaak die bereid williger inlichtingen geeft. Daartoe opgevorderd door Bonghi heeft hij nu weer verteld, dat er groote opgewondenheid heerscht in Ethiopië, maar datMassowah's muren sterk genoeg zijn om desnoods eeu aanval van ra zernij te weerstaan; vervolgens, dat hij van de binnenlandsche toestanden in Abyssinië even weinig op de hoogte is als de geachte interpellant. Hij kan dezen intusschen het zorgenpak als zou er eene nieuwe expeditie op til zijn, van 't hart nemen. Geld zal Massowah vooreerst niet kosten. Und das ist die Hauptsachel Al is Italië's staatsbeurs kaal tot op den naad, al moet Crispi ziju toevlucht nemen tot buitengewone maatregelen om de huishouding in gang te houden, 't fatsoen naar buiten wordt gehandhaafd, daar niet vanAl bepalen zich Italië's bezittingen op Afrika's oostkust tot het stadje Massowah, al moet men het zout van den arbeider belasten om niet failliet te gaaD, als staat van stand rust Italië een oorlogsschip uit om aan de blokkade deel te nemen. Nu iedereen tegenover Oost-Afrika zijn plicht als tegenstander heeft gedaan, nu ieder land zijn schildwacht heeft uitg zet om er voor te waken, dat de duitschers en arabieren hun veeten zonder stoornis kunnen uitvechten, vertoonen zich weder de kiemen van een nieuw conflict, dat met meer recht nog misschien het epitheton „oud" verdient. //Een marokkaan heeft een vreemdeling beleedigd," dit nieuws is nieuw als een vechtpartij op kermis. Ditmaal heeft een marokkaansch soldaat zijn europeauenhaat gekoeld in 't bloed van een franschman, zooals de berichten luiden. Daarbij is de sultan weer ziek. De ziekte van den sultan en de geraaktheid van een europeesche regeering gaan samen als ongesteld en slecht gehumeurd zijn. Hoe zit het nu, zou men kunnen vragen maakt men gebruik van de gelegenheid om zijn tanden te laten zien als de sultan ziek is, of wordt de sultan ziek, wanneer een vreemde mogendheid hem de tanden laat zien fiEGHTSIAKEH. Woensdag heeft het Gerechtshof te 's Bosch uitspraak gedaan in de volgende zaken, tegen 1. J. G. L., oud 25 jaar, haidlooper, geboren te Utrecht, wonende te Amsterdam, en P. W., oud 63 jaren, koopman, volgens opgave geboren te Hoofdplaat, wonende te Rotterdam, appellan ten van een vonnis der rechtbank alhierdat vonnis is bevestigdbeklaagden zijn schuldig verklaard aan diefstal op den openbaren weg, door twee vereenigde personen gepleegd en ver gezeld van geweld tegen den bestolene, met het oogmerk om den diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken, en vei'oordeeld ieder tot eene gevangenisstraf van a jaren. 2. C. L. T., brugwachter te Raamdonksveer, appellant van een vonnis der rechtbank te Breda; dat vonnis is bevestigd, behalve wat de straf aangaat en op dat punt vernietigd, be klaagde is schuldig verklaard aan mishandeling en veroordeeld tct eene geldboete van f 50, bij niet-betaling te vervangen door 15 dagen hech tenis. Gisteren werd door de arrond.-r echt bank te 's Bosch uitspraak gedaan in zake P. Megeus, besckaldigd van F. Michels te Herpen op den 22 Juli jl. zoodanig te hebben mishandeld, dat j deze den 20 October aan de gevolgen van die mishandeling is overleden. De rechtbank oor deelde den beklaagde schuldig aan de feiten hem ten laste gelegd, en veroordeelde hem tot etne gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. Te Worcester heefteen 71 jarige kreupele schoenmaker, we gens moord, de doodstraf ondergaan. Generaal Booth heeft aan de Regeering 15.000 pd. st. gevraagd, om het Heilleger te hel pen in zijn pogingen om aan ou- gelukkigen ie Londen schuilplaats en voedsel te verleenen. De depots, die het Heilleger tot dat doel heeft opgericht, werken inderdaad goed. Zoo is er een bij het West India Doek, waar men voor 1 penny in een verwarmd vertrek siapen kan en voor 1 penny ook wat voedsel kan krijgen. Booth wenscht het aantal depots uit te breiden. Wil de Regeering het geld niet geven, dan eal hij een beroep doen op bet publiek. Den 6en Dec. werd het lijk van kapt. William Beynon, ge zagvoerder van het engelsche schip Amaranth, in de Tyne gevonden. De stuurman rapporteert, dat de Amaranth van Dordt in de Tyne arriveerde met een lading hoepels. Beynon, die sedert lang misbruik maakte van sterken drank, was op de reis van Dordt naar Newcastle voortdurend beschonken en scheen geheel krankzinnig te zijn. Zijn han delingen waren zoo vreemd, dat de stuurman bet bevel over het schip op zich nam en zich van de sleutels meester maakte, om Beynon te be letten eterken drank machtig te wor den. Ten laatste wierp hij die over boord, waarop Beynon dreigde in zee te springen. Bij het vastmaken van het schip dicht bij de .Chemi cal Works», te Newcastle, verliet hij het schip en de Btuurman zag hem niet levend terug. J ac kthe-Ripp er? Een man trad een restaurant binnen te Ber- mondsey (een deel van Londen) en vroeg een kop thee. Een meisje van 15 jaren braebt hem bet gevraagde; toen zij wilde heengaan, volgde hij haar en sneed haar met een zak mes den hals af. Hoewel in een ge vaarlijken toestand verkterend, kon de gewonde een verklariDg afleggen. De dader ontkwam. Te Birmingham in Ala bama heeft een ernstig oproer plaats gehad. Eeu verwoed gepeupel be legerde de gevangenis, om een moor denaar te lynchen. De versterkte politiemacht en de volksbende wis selden revolverschoten, terwijl de eerstgenoemde ook met een mitrail leuse vuurde op de muiters, waar van er een twintigtal gedood of gewond werden. De postdirecteur werd gedood, toen hij poogde het volk tot bedaren te brengen. De Sheriff, die vuur liet geven, is ge arresteerd; de gevangenis wordt be waakt. Te Eontenay, indeVen- dée, zijn vier personen uit de ge vangenis ontvlucht. Zij hadden met behulp van een lepel een gat in den muur gebroken, hadden zich voorts met hunne lakens uit een venster neergelaten, klommen twee muren over en braken eindelijk de deur open van eene bewaarplaats van hout. Prado was volstrekt niet ontsteld, toen hij vernam dat zijn beroep was verworpen. Hij had dit verwacht, zeide hij, en was er ook niet voor geweest in cassatie te gaan. Hij wil geen gratie vragen en hoopt dat de terechtstelling nog vóór 1 Jan. zal plaats hebben. Te Par ij s zijn dezer dagen twee staaltjes aan bet licht gekomen van groote vergeetachtigheid. Bij de expeditie, die met de verovering van Tunis eindigde, werd namelijk Seguiu, de correspondent der Télé- graphie,Aoox een inboorling vermoord en het blad opende een inschrijving om een monument voor hem op te richten. Er kwam ongeveer 6000 frs. bij elkander, doch kort daarop ging de Télègraphie failliet en de zaak geraakts in bet vergeetboek. Op herhaald aandringen van een der betrokkenen herinnert zich de vroe gere directeur van het blad, Jezierski, dat bij de bewuste som bij een bank in deposito gegeven heeft. Deze geschiedenis gaf aanleiding om bij Rochefort ie informeeren wat er geworden was van de 14000 frs., die in 1868 bijeengebracht waren voor een monument voor Victor Noir, den journalist, die in de woning van prins Pierre Bonaparte gedrongen en door dezen doodgeschoten was. Ook van dit monument is niets ge komen en Rochefort heeft zich des tijds ook vergenoegd om bet geld bij een bankinriebting in bewaring te geven. Beiden, Jezierski en Roche fort, stellen thans het geld ter be schikking, doch toonen geen belang stelling meer voor het oprichten der monumenten, waarvoor zij indertijd zoo sterk geijverd hebben. Graaf W. te Par ij s, een oud man, leefde stil met eene huis houdster. In Augustus meldde zich plotseling een neef bij hem aan, zijn eenige bloedverwant, die jaren lang in Afrika en Azië bad rondgezwor ven. De graaf hield hem bij zich ca de nieuwe huisgenoot deed voor al veel aan allerlei scheikundige proeven. Een maand na zijn komst ongeveer prikte de graaf zich in de zijde toen hij ging zitten, aan een naald die uit de zitting naar boven stak. Aanvankelijk lette hij er niet op, maar spoedig gevoelde hij eene zon derlinge prikkeling in de zijde en weldra was de geheele rechterzijde verlamd. Na twee dagen stierf de graaf. De huishoudster heeft nu den neef beschuldigd van de naald te hebben gedoopt in een zwaar vergif. Daar bij de erfgenaam van graaf W. is, klinkt de bewering niet onwaar schijnlijk. De tentoonstelling te Barcelona is Zaterdagavond geslo ten met een banket, waaraan 300 personen deelnamen. Zekere Marcel Saingelé, een Belg die reeds jaren te Parijs woonde, is gevangen genomen op eene ernstige beschuldiging. KorteD tijd geleden n.l. beeft hij een brief geschreven aan prins von Bismarck, behelzende het aanbod hem een Lebel-geweer te leveren. Bismarck evenwel zond den brief aan bet frauscbe gouvernement en dit gaf natuurlijk onmiddellijk bevel tot inhechtenisneming. Saingelé beweert nu evenwel, dat hij volstrekt niet in staat was Bis marck een Lebel-geweer in handen te spelen en dat de brief alleen ten doel bad, den rijkskanselier geld af te zetten. Ds opper-hofprediker en generaal-superintendant dr. Rudolf Kogel, ook in Nederland welbekend, vierde Maandag zijn 25jarig jubilé als domprediker te Berlijn. Met den ouden keizer Wilhelm stond hij op hoogst vertrouwelijken voet, tenge volge waarvan hij dan ook bijna alle kerkelijke handelingen bij de keizerlijke familie verrichtte, on der anderen het huwelijk van prins Hendrik der Nederlanden met prinses Marie van Pruisen in zegende. Hij was eenige jaren in Rusland en zes jaar te 's Hage pre dikant der duitsche gemeente. Ons klimaat was hem echter niet gunstig; Kogel was zijn stem kwijt en het duurde een jaar, alsvorens hij zich weer op den kansel kon doen hooren. Volgens bericht uit St. Petersburg zijn wegens het spoor wegongeluk te Borki, waar de kei zerlijke familie aan een groot gevaar ontsnapt is, zes beambten aange klaagd. Bij Orsova in Hongarije zijn 30 personen gebeten door dolle wolven de meesten stierven na he vig lijden. Er is te Chicago een po ging gedaan om de groote distil leerderij van Skufeldt, staande in een zeer bevolkte buurt, door dyna miet in de lucht te doen springen. Men wierp een hum in de distil leerderij, die zwaar beschadigd werd. Ook de naburige wouiugen leden veel schade. Gelukkig schijnt nie mand te zijn gewond. imWïtifriïL LONDEN, 13 Dec. (Reuter). De Morning Post verneemt uit Suakim, dat de aanvoerder der Arabieren, die het bevel voerde in de loop graven, gewond en naar Handub vervoerd is. MADRID, 13 Dec. (Reuter). In de Kamer duurt de bespreking over de jongste demonstraties tegen den conservatieven leider, Canovas de Castillo, voort. De heer Aszarate hield een hef tige rede tegen de staatkunde, welke de conservatieven hebben gevolgd. Hij achtte een verzoening tusschen de regeering en hen, die zich van de regeeriugspartij hebben afgeschei den, onmogelijk. Canovas verklaarde, dat ouder de conservatieven de meest volkomen eendracht heerscht. HAMBURG, 13 Dec. (Reuter.) De Ramb. Correspondent bestrijdt de artikelen der russ'sche bladen tegen Duitschland en wijst er op. dat de onderhandelingen van Juli 1876 tot Januari 1877 wer den gevoeld, terwijl het ver bond tusschen Oostenrijk enDuitsch- land eerst later, tengevolge van Ruslands dreigende houding, tot stand kwam. Door onophoudelijke uitdaging van Ruslands zijde werd het geduld der Duitschers op een barde proef gesteld, maar eindelijk werd dit geduld uitgeput en moest Duitschland, ter wille der waarheid, het bekende verdrag openbaar ma- keu, dat. voor den RussischTurk- scben oorlog tussshen Rusland en Oostenrijk werd gesloteD. VAB.Ï -au «Wat raad je me, Anna, beide officieren maken mij het hof, bei den zijn even aardigwiens bede zal ik verhooren?» «Ga laat eenvoudig het lot be slissen.» «Tussche hen «NeeB, tusschen ons.» Ahsïiedam, 33 Dec. Da preses de? Asriaopaleri waren als volgt: Dokkumer Jammes 3,10 a 8,25, dito Franeker Jammen f 8,3.10, do. Engslsch® f 0,a 0,do. Munteracho f 0.6 0, Zceuwseha SpimoliG Jammen f 4.80 5,20. Ssld. füanvra f 0,a 0.Pro sischo Hamburgera dito Roode f. 2,25 a 3,10, Sakuaohe f3,a 8,70 Zcenwsche Poters f 0,i 0 do. Flakkeesche f 3,80 a 4,20, dito Blauwe f 0,a 0,Hille- gommor do. i'O,a 0,Haarlemmer id. f 0, a 0,aïlan pc-r HL Aangevoerd 0 veraohe ladingen. Suiker; Biet en Geraffinoord prijshoudend. Petroleum. Loco f 10 E., termijnen onveran derd, consumtie f 11.25. Nobol dito loco en ter mijnen f8.75 E., consumtie f9.75, Tarws op levering hooger, Maart f 216, Mei f217. Nate-iring van de Commissie voor den Graau- a»nd«l. Rogge op levering hooger, Maart f126, 127, 128, 129, 130, Mei f 129, 130, 131. Uotnsring van Menae Sc Thole. Kooliavi op 500 Kg. Olie stil. Lijnzaad traag. Raapolie vast, vliegend per 100 Kg. f35, lo. Mei f 31s/** lo* Sept.;Dec. f 27- lijnolie flauw; vliegend per 100 Kg. f20:/ss 20lo. Jan. f20s,g, 20^, lo*. Jan./Mei f 205/8 nom. lo. Maart/Mei f20, lo. Jnni/Ang. f21 Vso 215/sj lo. Sept./Dec. f 216/f- Raapkoeken f 92 a 105 per 1040 stuks Lijnkoeken f9,50 a 12,50 per 104 stuks. Op de Woensdag gehouden Veemarkt waren aangevoerd 190 vette Kalveren le kwal. f0,7S 2e kwal. 0,60 p. Kg., 61 nuchtere dito f 5,a 13,0 Schapen en Lammeren f0,a 0, 207 vette Varkens 36 a 42 ets. per Kg.. 9 Gras kalveren fa 0 Runderen. Alkmaar, 11 Dec. Ter Veemarkt aangevoerd 69 vette Kalveren, 13 nuchtere dito, 482 Scha pen, 308 vette Varkens, 15 magere dito, 0 Lam meren, 8 Koeien en Ossen. Prijzen vette Kalveren f 40 a 104, nnchtero dito f 8,a 16, Schapen f14,- a 24,magere Varkens f 10 a 18, Lammeren f0 a Koeien en Ossen f190 a 280, allen per stuk; vette Varkens f 0,84 a 0,44 per Kg. Sf)5lsi)AM, 13 Dec. Moutwijn f 8,50, Jenever 14Aast. Proof f 15,25 Spoeling-Beurs 2,20, dito Commissie i 2, GEBOORTEN 18 Dec. J. P. Koeijeis-Prin8en z. - M. v. d. Molen-Meijer d. ONDERTROUWD; 18 Dec. N. Kruijt en H. Wubhenhorst. GETROUWD; 18 Dec. F. Plet en C. J. Swanborn. - G. F. Erelein en M. H. Evelein. OVERLEDEN: 11 Dec. P. Antonisse 68 j. Frankenstr. - A. P. Oomen 2 j. d. Kruisweg. - 12. H. G. Wale- veld 3 j. z. De Witstraat. - II. v. Houten 34 j. Korte Annastraat.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3