Politiek Overzicht. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke fetand. 329e Staatsloterij. «fgeloopen zijn, had zich niet een incident voorgedaan, hetwelk de spanning verhoogde. Er vloog na- meliik, misschien door een kind daarheen geworpen, een steentje door des burgemeesters glazen, juist toen iemand gereed stond aan te schellen om den burgervader een bezoek te brengen. Deze man werd nu aan gevat en moest den burgemeester volgen naar het raadhuis, waar hij echter spoedig werd vrijgelaten. Natuurlijk ontstond er een oploop. De politie moest surveilleeren, en wie stilstond werd uitgenoodigd voort te gaan. De burgemeester zelf, met de tee' kenen zijner waardigheid omhan gen, vertoonde zich ditmaal onder het' volk. Eerzame burgers, op de stoepen hunner woningen staande om «den burgemeester in zijn tenue te zien voorbij trekken», werden door dezen gesommeerd die stoepen te verlaten en binnen te gaan, waaraan echter geen gevolg werd gegeven. Het volk trok joelend en zingend den burgemeester na. Tegen elf uur werd het op Btraat rustiger. De gespannen toestand blijft echter voortduren. FINANCIEELE MEDEDEELINBEN. Volgens het Weekblad voor incourante fond sen van Broekman Honders zijn in de week, eindigende 2 dezerdoor hun tusscbenkomst verhandeld de volgende fondsen: James Barge en E. Moormann Co. (Liq. aand.) tot47-48 Aand. Dcli Maatschappij700 Aand. Djemher Tabak-Mpij tot 135s/t Aand. Kon. Ned. Beiersch Bierbrou werij tot30 h Aand. Ned.-Ind- Cultuur-Mpij tot 113 Aand. Oost-Ja^a Cultuur-Mpij tot 120 Aand. Mpij t. aanl. en expl. v. d. 's-Grav. Zwem- en Badinr. tot47 Aand. Nederl. Stoom bleekerij te Nij- verdal tot135 l/s Aand. Haven aan de Zuiderzee nabij Huizen tot75 Aand. Baltische Spoorw.-Mpij Act. de Jouiss. tot®V.-Vs Aand. Nederlandsche Lloyd81 Va Aand. Eerste Ned. Verz.-Mpij op het leven, t. invaliditeit en ongelukken 's-Gravenhage tot1091/* De ingenieur J. Hulshoff, die namens eene i «ombinatie, onder leiding van do Maatschappij tot bevordering der handelsbetrekkingen tusachen Nederland en Zuid-Afrika, directeur W. Dnll, op verschillende plaatsen in de zuid-afrikaansche republiek goudhoudende gronden heeft onder zocht, is uit de Transvaal teruggekeerd. Dit onderzoek heeft geleid tot het ontwerpen van een plan tot oprichting eener nederlandsche mijn-maatschappij met een kapitaal van f 600,000 tot exploitatie van 60 claims in de Witwater- randsche goudvelden. Binnenkort zal de inschrijving op borenge- genoemd kapitaal te Amsterdam worden open gesteld. (Hbl.) KOLONIËN. BATAVIA, 2 November. De dagbladen bevatten uitvoerige ver slagen van de zittingen der rechtbank van omgang te Tjilegon, in zake het bantam- sclie oproer. Al die verslagen op te nemen gedoogt onze ruimte niet. Bij uitzondering volgt hier een gedeelte van dat der zitting van 22 December. De zitting ving aan met het hooren der getuigen Njai Radheon Ajoe Andon, de moeder van den patih Radhen Penna, eene eerbiedwekkende vrouw van 70 jaren, aan wie het bijwonen van het oproer een schok heeft gegeven, dien zij waarschijnlijk niet te boven zal komen. Hare verklaring, zoo uiterst zacht uitgesproken dat ze moeilijk kon worden gevolgd, kwam in het kort hierop neer. Reeds te middernacht hoorde zij onstui mig kloppen op de deur en een paar uur later kwam mevrouw Dumas met twee harer kinderen. Roerend was het mede lijden waarmede zij sprak over het lot van mevrouw Gubbels; ook zij had gezien hoe deze in de kapattihan verscheen, en had haar later gezien vluchtend door de klap pertuinen aan de westzijde van Tjiiegcn, vervolgd door de onmeedoogende muiters. Toen de woning van den patih bestormd was, had zij, door ouderdom slecht ter beeD, de kamer niet kunnen bereiken waarin de vrouwen en kinderen zich had den opgesloten, doch was zij door de mui ters omringd, die haar herhaalde malen met den dood dreigden, tot zij tusschen hen door was geloopen en vluchtend den weg naar Serang was opgegaan, zonder verder te komen dan eene der uiterste woningen van de kotta, waarin zij werd opgenomen en zij blijkbaar verbijsterd heeft gekeken naar de woedende benden die naar Serang trokken. Getuige wist stellig dat zij drie der muiters zoude kunnen herken nen wanneer men ze haar vertoonde, doch toen zij geleid werd tot voor de bende, die op den grond zat, kwam zij er niet dan met moeite toe om er mede aan te vangen. Voor een onpartijdig toeschouwer was het echter niet moeilijk om de schul- digen te onderkennen, want èn de twee die eindelijk werden aangewezen èn een derde, die door de zwakke oogen van de fl Setuige niet werd opgemerkt, zaten met angstzweet op het gelaat gebeden te pre velen. ■yj-^e oude vrouw werd vervangen door hare kleindochter, eene zestienjarige schoon- die nagenoeg dezelfde verklaring af legde als hare moeder, eu met een aller vriendelijkst stemmetje doch op eene zeer gedecideerde manier een aantal der beklaag den aanwees als behoorende tot de plun deraars der kapattihan. Eene van de volgende getuigen was Marie Bachet, de zestienjarige dochter van den vermoorden zoutverkoop-pakhuismees- ter. Dat meisje bevond zich met haar vader en een paar kinderen, die bij haar logeerden, in de voorgalerij van de woning van haren vader, aan de aloen-aloen gele gen, toen de brandals bij honderdtallen met de bloote wapenen in de hand het plein opstormden. Bachet wilde eerst niet vluchten, doch toen zijne huisgenooten hem de onmogelijkheid van verzet onder het oog brachten, vluchtte hij met hen de achter deur uit naar de kampong, waar hij zich met de zijnen in het huis en onder het bed van zekeren Ramidin verborg. Het duurde echter niet lang of eene bende omsingelde het huis en een paar gewapen- den drongen de kamer in waarbinnen de familie zich had verborgen. Bachet kwam met een geweer onder het bed uit: de muiters weken terug. Bachet vuurde twee maal en sprong Daar buiten met de woor den: //imadjoe sapa njang brani". Zijn kind heeft hem nooit teruggezien. Zijn lijk is door anderen gevonden. Marie Bachet en de beide kleine kin deren, door eene baboe begeleid, moesten het huis van Ramadin verlaten en wend den zich te vergeefs tot verschillende kam pongbewoners om eene schuilplaats te vinden. Men raadde hun aan naar het nabijgelegen Traté-Oedik te gaan. Zij gin gen er heen door de saw ah, doch toen zij de kali hadden doorwaad, die Traté aan de oostzijde begrenst, werden zij door hadji Pahar met ontblooten gollok (hakmes) teruggedreven en vielen zij, na de rivier weder te hebben gepasseerd, in handen van eene bende gewapenden, die hen eerst wilden dooden, doch daarna naar de radja hadji Wassid medesleepten, opdat deze over het lot der kinderen zoude beslissen. Onderweg zeide Marie Bachet tot haar bewakers dat zij met genoegen Mohame- daan zoude worden, wat bij de bende veel instemming vond, ofschoon men het meisje mededeelde dat zij toch zoude worden ge dood. Toen echter hadji Wassid van de jeugdige bekeerlinge hetzelfde hoorde, ge lastte hij dat men haar verder geen leed zou doen en gaf hij haar gewapende lieden mede, opdat zij in hare woning haar door weekte kleederen met droge zoude kunnen verruilen. Toen dat gebeurd was en hadji Wassid haar met de beleefdheid van eeuen italiaanschen bandiet zijne hooge bescher ming had verzekerd, werd zij eerst naar het kantoor, daarna naar het huis van den assistent-resident gebracht, waar men haar de witte kabaija tegen een meer in- landsohe deed verwisselen en haar werd medegedeeld dat zij was uitverkoren tot echtgenoote van den nieuwen vorst. Zij genoot met het oog op die haar wachtende positie zekere vrijheid, wat er haar toe bracht om huis en erf over te loopen, waar zij alles stuk geslagen vond en achter het huis de lijken der beide dochters van den assistent-resident Gubbels, deerlijk verminkt.Bij de verschillende ontmoetingen door getuige medegedeeld had zij vele der brandals goed kunnen opnemen en had met enkelen gesprekken gevoerd over de aan leiding tot den opstand, waarbij steeds het oewang-kolong werd vermeid. Een en ander stelde haar in staat om van de 28 be- klaagdeu er 15 aan te wijzen en met name te noemen als behoorende tot de hoofden of deelgenooten der brandals. De verklaring was voor de aangewezen brandals over weldigend en blijkbaar was het onderzoek heel wat verder gekomen, toen de president, epn langdurig verhoor, aan de getuige veroorloofde zich te verwijderen. V1SSCHERIJ. Nieuwediep, 2 Jan. Heden kwam van de groote visscherij binnen de sloep wMaria Cornelia», sch. v. d. Hoek, met 2300 schelv. (waarvan 550 levende), terwijl door 29 beugers 40 tot 500 schelv. en 2 tot 12 kabelj. en van Terschelling 2100 schelv. werden aangevoerd; schelv. gold f 23.50 36 het honderd, en kabelj. f2 a f 2.15 per stuk. De kotter «Christine,* sch. Smit, besoinde voor 150 tongen, 60 bun schollen en een partijtje schelv. en rog f140. Toen Napoleon III nog op den troon zat was de nieuwjaarsdag ook voor de pers van belang om de orakelwoorden, die de keizer bij gelegenheid der groote hof- receptie ten beste gaf, en die door de priesters van pen eu schaar in vredelie- venden of oorlogszuchtigen zin werden uit gelegd. Met Napoleon is dit buitenkansje verdwenen. De nieuwjaarsdag geeft slechts het sein tot diverse terugblikken en wanneer men aau 't voorspellen gaat .dan doet ieder het op zijn eigen houtje en naar zijn eigen belangen en inzichten en geen en kele machtige, keizerlijke vingerwijzing geeft de richting aan waarin de verleden gebeurtenissen als toekomstige oorzaken zullen werken. Het mocht zijn. dat Duitsoh- land sedert eenige maanden een keizer bezit, die somwijlen een persverblijdende toosteuopenhartigheid aan den dag legde met dezen eersten nieuwjaarsdag heeft hij getoond, dat hij van Napoleon's nieuw- jaarsfaam zooals van alles wat fransch is, den grootsten afkeer heeft. Bij de receptie ten hove, zoo wordt bericht, heeft Wil helm eenige personen met onderscheiding toegesproken. De politiek evenwel is niet aangeroerd. Dit stilwijgen, zoo wordt be weerd, is een schoone belofte voor den euro- peeschen vrede. Derhalve, wee ons, zoo Wilhelm weer politieke toosten gaat slaan! Vredelievende beloften bevatten ook de hartelijke gelukwen schen, waarmede vol gens de //Standard" de drie soevereinen der mogendheden van de triple alliantie elkander hebben verrast. Ook de Tsaar moet het volste vertrouwen over het be houd des vredes iu 1889 uitgesproken hebben. Hij zou dit zeker niet zoo gulweg gedaan hebben, wanneer het bericht om trent het vormen van een oosten rijksche oorlogs-flotille op de Donau zich had be vestigd. Hat schijnt evenwel, dat het niet door dezen maatregel zal zijn, dat de oos- tersche kwestie opnieuw aan de orde wordt gesteld. Ten overvloede heeft iu antwoord op de gelukwenschen van den president der Kamer, graaf Szabary, de minister-presi dent Koloman Tisza gezegd, dat het ver band der staten van Midden-Europa een gewichtige waarborg is voor deu vrede, en dat, lettende op dit verbond en op de onloochenbare waarheid, dat geene enkele mogendheid oorlog wenscht, men zonder gevaar voor eene logenstraffing voorspellen mag, dat de vrede in 1889 zal worden bewaard. Tevergeefs heeft „The Tablet" wat leven in de brouwerij zooken te brengen door het publiceeren van Gladstone's schriftelijk uitgedrukten wensch eener scheidsrechtelij ke beslissing der pauselijke kwestie aan den markies de Riso. Deze aan het Sackville- incident herinnerende handelwijze heeft tengevolge gehad herinneringen aan Glad stones kameleontische politiek en voor spellen zijn impopulariteit in Italië, zonder grond, zooals blijkt. De //Pall-Mall" riqhtte het volgeude telegram tot den heer Gladstone «De //Tablet" meldt, dat gij aanraadt het pauselijke vraagstuk aan een internationaal scheidsgerecht te onder werpen. Heb de goedheid en telegrapheer bevestiging, tegenspraak, of opheldering" Hierop antwoordde Gladstone als volgt //Mijn brief is niet nieuw. Hij is op nieuw vertaald, en de openbaargemaakte lezing is onvertrouwbaar. Onder de huidige omstandigheden is het bericht onjuist." Indit opzicht kunnou de engelsche harten dus gerust zijn. Grooter reden tot ongerustheid mogeu zij evenwel vinden in een uit Singapore ontvangen telegram, dat uitzicht opent op een hernieuwing van den oorlog, die in Afghanistan er. iu Soe- skim nauwelijks geëindigd is. Het tele gram luidt aldus: Er zijn thans vijandelijkheden uitge barsten tusschen den goeverueur Creagh, kommaudant van de engelsche noord- borneo-compagnie, en denpaugeraugShanh- bander. Deze maakt aanspraak op het be zit van eene kleine strook lands gelegen tusschen de mondingen van de Klias en de Padas, wolke wateren zich ontlasten in de baai van Brunei, niet ver van Laboean. De strijd is ontstaan doordien do pange rang geweigerd heeft de in zijn gebied ge vluchte misdadigers uit te leveren en van zijne rivieren gebruik maakt voor den smokkelhandel. De aanvoerder der opstan delingen, die hoogstens een 150 strijdbare mannen ouder zich moet hebben, heeft eene versterkte plaats ingenomen tegenover de strijdmacht der compagnie en is in verzet gekomen tegen het gezag van den sultan van Brunei. Daar de stelling onge veer acht mijlen landwaarts in ligt, ont ving de goeverneur last om haar niet aan te tasten, alvorens hij toereikende verster king en ammunitie zal hebben ontvangen, die uit Singapore wordt afgezonden. Dit is zeker wat nieuws. Maar de grootste verrassing is gebleken die te zijn, welke koning Milan, voor eenige dagen zeide voor zijn radicale onderdanen in petto te hebben. Uit Belgrado wordt aan de //Times" gemeld dat de koning ter beant woording eener deputatie van radicale le den der Skoepschina, die wijzigingen in de ontworpen constitutie kwamen vragen, eeue heftige rede heeft gehouden,iu welke hij ver klaarde dat het ontwerp onveranderd moet worden aangenomen, omdat hij anders over Servië regeeren zal zonder grondwet. Overbluft kropen zeveu achtsten hunner bij de stemming iu hun schelp en werd het ontwerp met een meerderheid van ruim vierhonderd stemmen aangenomen. Dat mag verrassend heeteu RECHTSZAKEN. De arrondiBsements-rcchtbank te Amsterdam heeft R. A. Kleist vrijgesproken van de hem ten laste gelegde poging tot doodslag, msar hem schuldig verklaard aan mishandeling, gepleegd op zijne echtgenoote, en hem deswege veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf, met last tot onmiddellijke invrijheidstelling. De burgemeester van Antwerpen, deheerLéopolddeWaei, die bij de begrafenis vaD Jan van Beers onder het uitspreken zijner grafrede plotseling door eene be roerte getroffen werd. is weder ge heel hersteld en Maandag, den laatsten dag van het jaar, weder voor het eerst op het stadhuis ge weest. In het huis no. 160 van den Molenbeekschen steenweg te Brussel, zegt de Indépendance, wo nende echtgenooten C Toen zij trouwden, had de vrouw een zoontje, dat thans 4 jaar oud is en het voorwerp was der wreed aardigste mishandelingen, zoowel van den stiefvader als van demoe der. Deze laatste had voor derge lijke mishandelingen reeds eene straf van 8 dagen gevangenis on dergaan. Dinsdag-morgen, naar Antwerpen moetende vertrekken, sloten de beu len het kind in den kelder op, ga ven het een of twee sneden droog brood en zagen er verder niet naar om. In den loop van den dag werd de aandacht der buren gewekt door klachten, die uit den kelder werden gehoord. De politie werd verwittigd en deze deed de deur door eenen slotenmaker openen. Men vond het kind, half naakt op eenen hoop vuilnis liggen, bib berend van kou en het lichaam be dekt met wonden. Het hoofd van het arme kind droeg eene wonde van 2 centimeter diep, waarschijn lijk voortkomende van een slag met een ijzeren voorwerp. Vervolgingen zijn tegen deze wreedaardige ouders ingesteld. De vrouwelijke professor aan de univ - rsiteit te Stockholm, mevr. Kowalewska (een afstamme ling van Matthias Corvinus, koning van Hongarije), is door de Fransche Academie van W-tenschappen be kroond voor een antwoord op een prijsvraag in de mathesis. Haar antwoord was zoo uitstekend, dat de hoogste prijs (3000 f s.j om harentwille tot 5000 trs. verhoogd is. De Italiaan Succi, die onlangs te Madrid had aangenomen op nieuw dertig dageu te vasten, heeft den tweeden dag van zijn proeftijd, tot verbazing van de ge- neesheeren, die hem bewaakten, het hazenpad gekozen. In Philadelphia stierf kort geleden op tachtigjarigen leef tijd zekere mevrouw Anna Locken, eene zeer rijke dame, die in de iaatste jaren druk werd besproken, vooral toen zij zich verlooide met een jong geneesheer, Aheton Tal bot, die slechts 21 jaar oud was, eu haren aanstaande, die thans tot doctor gepromoveerd is, haar ge- heele vermogen vermaakte. De ge schiedenis van mevrouw Locken gelijkt op een roman. Zij was van hollandsche afkomst en bezat een flink vermogen, toen zij met den heer Locken in 't huwelijk trad. Laatstgenoemde was parapluie fa brikant te Philadelphia en had een bloeiende zaak. Bij zijn dood liet hij zijn vrouw 500.000 dollars na. Zij maakte van dezen rijkdom een goed gebruik, bezocht opera's en maakte pleizierreizen op een waar van zij den jongen Talbot leerde kennen, voor wien zij sympathie opvatte. Zij liet hem voor haar geld studeeren en ten slotte bood zij hem haar hand. De jonge man was de zoon van een arm landbouwer. Hij had veel lust in de studie, maar zijn vader kon de kosten daarvan slechts met groote opofferingen be strijden. Talbot besloot het aanbod der grijze dame aan te nemen. Eerst stelde hij haar voor zijn doctoraal te halen en dan met haar te trouwen. De jonge man werd inderdaad tot doctor gepromoveerd, maar juist op dien tijd stierf mevrouw Locken, die hem haar geheele vermogen naliet. Een tweegevecht in eene kerk heeft onlangs plaats gevonden te Elce, in Illinois. Zekere Houston, ijverzuchtig op zekeren Hazelwood, die het hof maakte aan de vrouw van wie eerstgenoemde gescheiden leefde, ontmoetten deze bij het bin nentreden van de kerk, op het oogenblik dat de dienst zou begin nen. Terstond haalden beide tegen standers hunne revolvers uit en wisselden acht schoten. Houtson kreeg vijf, Hazelwood drie kogels in het lichaam. Er ontstond eene paniek in de kerk; mannen vrou wen en kinderen zochten een goed heenkomen door de vensters. Vol gens de laatste berichten lagen de kampioenen op het uiterste. TELEGRAMMEN. PARIJS, 3 Jan. (Reuter.) Het Journ. des Dei. verneemt uit Wee- nen, dat ten gevolge van anti-oos- lenrijkeche manifestaties, welke te Belgrado zijn gehouden, de straten der stad 's avonds op last van den minister-president Christies door pa trouilles worden doorkruist. De kruispunten zijn door soldaten bezet. Op nieuwjaarsdag werd een groot aantal personen in hechtenis geno men. ROME, 3 Jan. (Reuter). Toen Gladstone den burgemeester van Napels een bezoek bracht, ontving de menigte hem met een ovatie. Lord Dufferin (de gewezen onder koning van Ecgelsch-Indië en de aanstaande engelsche gezant te Rome), is te Napels aangekomen. De lord bracht den heer Crispi een bezoek en heeft een audiëntie bij koning Humbert aangevaagd. "V J&. X ■&-. Op een examen. Is het mogelijk, vroeg de professor, dat de tempera tuur van het menschelijk lichaam stijgt tengevolge van geestelijke in spanning «Ja, zeker, professor,» was't ant woord. «En tot welke hoogte kan de temperatuur stijgen, onder zulke om standigheden «Tot dat iemand 't zweet uitbreekt.» ST80MVAABTBERI6KTEN. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Jan. voorm. 9 uur Dungeness. Het stoomschip Samarang, kapt. Sikemeijer, n Rotterdam naar Java, vertrok 1 Jan. van Southampton. Het stoomschip Potter dam der N. A. S. M.„ van New-York naar Rotterdam, passeerde 1 Jan. de3 avonds 11.15 uur Lezard. Het stoomschip Koningin Emma, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 1 Jan. te Suez. Het stoomschip Gelderland,kapt. v. d. Sprang van Lee, van Java naar Rotterdam, vertrok 2 Jan. van Marseille. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 1 Jan. van Colombo. JAMttKSSCtóSItts uit d* VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN; 31 Dec. N. E Wassink-Coomans de Ruiter z. Amst. - 1 Jan. Baron. Van Tuijll van Seroos- kerken-Hoevenaar van Geldrop z. Voorburg. - C. v. Ameringen-Consenheim z. Amsterd. - R. Speelman-Van dc Kar z. Amst. - A. Roos-Van Cleeff z. Amst. - W. F. Schuurmans-Eggeraat z. Amst. - 2. Mevr. Lion-Strilc van Wijk z. Don Haag. - H. M. Son-Bo3man d. Rott. GEHUWD: 2 Jan. W. Stortenbeker en W. G. Rutgers, 's-Hage. - B. H. Polak en T. van Volen, Hoorn. - G. Veen, wedr. v. H. Meijer eu G. H. Ren- gers, wed. D. Eversdijlc, Alkmaar. - L. H. van den Ende en W. de Klerk, Rott. OVER]EDEN: 27 Dec. A. H. J. Blois van Treslong Prins z. 's Hage. - 29. J. Bakker d. Amst. - 30. J. P. van Visvliet 72 j. Middelburg. - J. Ebelie 82 j. Utrecht. - 31. Wed. S. P. VVijnberg-Simon 80 j. Amst. - J. Plet 79 j. Leeuwarden. - Wed. Hon- dins-Spaans 90 j. Rott. - H. Gaade 48 j. Den Haag. - J. Baks 70 j. Woudrichcm. - P. Dekker 18 m. z. Barendrecht. - 1 Jan. L. de Jong- Klein 77 j- Ouderkerk ad. IJssel. - 2. S. van Brummelen 36 j. Apeldoorn. GEBOORTEN 2 Jan. J. C. v. IJseldijk-v. Seerenberg d. - E. M. H. Schrameijer-Tax d. - A. M. Bronk- horst-Blansert z. GETROUWD; 3 Jan. W. Erdtsicck en M. Kator. OVERLEDEN: 1 Jan. J. C. v. d. Blorquery 69 j. Parklaan. - 2. C. v. d. Ham 23 j. Essenstr. 4e klasse. 3e lijst. Donderdag 3 Januari 1889. No. 11700 f400. Prijzen van f 65. 53 8988 6990 9895 13167 15335 18821 453 4164 7058 10368 13197 16854 18873 985 4352 7085 10666 13237 16004 18910 1126 4439 7464 10867 13510 16494 19390 1260 4497 7501 10899 13542 16648 19615 1563 4498 7668 10935 13651 16766 1964S 2012 4933 7945 11587 13655 17030 19766 2016 5519 8112 11697 14082 17314 197 2028 5542 8597 11880 14120 17728 20161 2305 5931 8885 11907 14406 17867 20219 2390 6015 9099 12170 14456 17954 20571 2653 6171 9372 12189 14481 17958 20663 3762 6616 9769 12414 15094 18212 207*5 3850 6975 9821 12422 16166 18553 20810 3851 ^ASSÜiïSiSSSTSïé. KsrxitDAia, 3 Jan. Da pr$wn ae? Aardappelen waren als volgt: Frisssho Dokkumer Jammen 3,a 8,30, «ito tfranekar Jammen f 2 90 a 3.20, do. EngaladM f 2,50 a 2,60, do. Muntersche f 0.0,- Ze6uwsche Spnisohe Jammen i 4 50 5,10. Güi. Bianwa f2,80 a 2 60, Pro sischo Hamburgera dito Roode f2,50 a 8.10, Sakusche 1 3,50 a 4,80 Zeenwsche Poters f 0,0 do. FlakkeeBche f3,50 a 4,50, dito Blauwe f 2 20 a 2,40, Hillo- gommer do. f 0,a 0,Haarlemmer id. f 0, a 0,allen per Hl. Aangevoerd 0 versche ladingen. Suiker: Biet vast, Geraffineerd onveranderd. Tarwe op levering booger, Maart f 212, Mei f214. Nattering van de Commissie voor dsn Graan- san dal. Rogge op leteriug iets hooger, Maart f128, 129, 130. 129. Mei f132. Noteeriug van iaonae Tholt. KooLsaad op 800 Kg. OÜe stil. Lgnzaad onveranderd. Raapolie stil, vliegend per 100 Kg f35!/<» lo. Mei fS27g, 8SVo lo. Sept. Dec. f27. Lijnolie traag; vliegend per 100 Kg. f21, lo. Jan. f 20%, 20 20'/., lo. Febr. f 207/„, U. Maart/Mei f21 tg, 21lo. Juni/Aug. f22, lo. Sept./l>ec. f 21s/-. Raapkoeken f 92 a 105 per 1040 stuks Lijnkoeken f9,50 a 12,50 per 104 stake.

Haarlem's Dagblad | 1889 | | pagina 3