GEMENGD NIEUWS. Het spoorwegongeluk te Maubeuge. *jjne aziati#che berittingen ontvangt* be richten, nog tijd en lust en geld vooral beschikbaar hebben om naast de binnen- landsche woelingen ook buitenlandsche in 't leven te roepen. Op haar aanstoken zou de Emir van Kaboel, Abdurrhaman in de richting van de Amoe-Darja zijn opge rukt. Wanneer deze onwaarschijnlijk klin kende tijding nochtans waarheid bevat ia een nieuw rusaisch-engelsch conflict on vermijdelijk. Te Weenen en te Berlijn in 't bizonder schijnt dit onverwachte nieuws nogal sensatie verwekt te hebben. Men brengt het in verband met ue geruchten, dat Frankrijk alles zou doen wat in zijn macht was om Ruslands aanspraken in Azië, te Constantinopel en elders te onder steunen. Van Parys uit zou men dus twist zoeken te zaaien, ten koste van den over- zeeschen buur. Met het oog hierop heeft een bericht van de ^Standard" zijn be- teekenis, meldende, dat de rajah der Sikhs Dhuheeppsingh bezig is te Parijs een com plot tegen Engeland te smeden en eene geheime proclamatie aan de vorsten en het volk van Indië heeft uitgevaardigd, waarin hij mededeelt, dat het uur der bevrijding van het engelsche juk nadert, daar de tegen Engeland gerichte opstand in Indië eerlang eenen aanvang zal nemen. Dhuleep singh zegt, dat negentig van de honderd iudische prinsen hem toegewijd zijn, terwijl tslh oze vrijwilligers in Frank rijk, Hongarije, Rusland en Ierland gereed staan zich aan te sluiten bij de door Dhuleeppsiugh zelf omhoog te heffen vaan des opstanda. Intuaschen heeft het reeds gevormde comité van uitvoering middelen noodic om den oorlog te voeren, en daarom noodigt Duleeppsingh nu de vorsten en het volk van India uit hem ten spoedigste een som van vier millioen pond sterling te doen toekomen. Wanneer genoemden sheik geen oplich ter is, die te Parijs grooter rekeningen heeft gemaakt, dan hij vooreerst betalen kan, dan is hij zeker een plannenmaker. En is hij dit niet, welnu dan is hij sen gevaarlijk man. PARTICULI ERE CORRESPONDENTIE. Beblijn, 9 Febr. '89. Onze tijdschriften-literatuur beleeft bin nenkort een merkwaardig jubileum. Het is bijna twee honderd jaar geleden, dat in Duitschland de eerste poging werd ge daan het publiek door middel van een geïllustreerd tijdschrift over gewichtige ge beurtenissen en nieuwe boeken in te lich ten. Christiaan Thomasius was het, die den moed had te breken met het vooroordeel en de pedanterie van zijn tijd en trachtte de wetenschap ook buiten den kring der geleerden te verspreiden onder het be schaafdste gedeelte van het volk. Hij is de grondvester van de tegenwoordige jour nalistiek. Zijn tijdschrift verscheen in klein octa voformaat, de teekeningen waren niet te talrijk, slechts weinige in een jaargang, want zij moesten in koper worden gegra veerd en het drukken geschiedde op bi- sondere wijze. De inhoud was in den conversatie-toon en veel daarvan is volgens «Das Buch- gewerbe" nog interessant en vermakelijk. Het titelblad iuids Vrijmoedige vroolijke en ernstige maar toch verstandige en wettelijke Gedachten of Maand-gesprekken over allerlei, voornamelijk echter nieuwe boeken door alle twaalf maanden Van 1688 en 1689 geschreven door Christiaan Thomas. Htlle Gedrukt en uitgegeven bij ChrLtoph Saltelden, Keurvorstel. brandenb. hof- en regeerin ga-boekdrukker 1689. Het is belangwekkend dat reeds in dien tijd de fran8che roman bij ons wel niet overschat maar om vele beminnelijke eigen schappen zich toch in een bizondere voor liefde mocht verheugen. In deze wUrahn" van onze tijdschrif ten leest men o. a. in oud-duitsch: Ja, ik hond dit voor een bewijs, waarom een boek ook door andere men- schen geacht en geëerd worden kan, wan neer het een gepast genoegen (want de onbetamelijke legde ik spoedig zelf ter zijde) schenkt, aangezien toch een mensch onder de tijdelijke goederen een gema tigde vroolijkheid voor een hoogste goed te houden heeft, en een duidelijk kentee- ken van een innerlijke gemoedsrust is. Dit echter wordt mijns erachtens deels door boeken, deels door historiën waarin allerlei en velerlei omstandigheden en onvoorziene gevallen dooreen gemeDgd zijn, teweeg gebracht, en ik erken vol gaarne dat ofschoon de ware historiën doorgaans boven de verdichte gaan, daar zij een mensch meer nut verschaffen, mij noch thans de verdichte, die men romans pleegt te noemen, beter bevallen omdat zij meer vermaken, In 't bizonder de kleine fransche, voor welke men niet zoo het hoofd heeft te breken en tijd aan te wen den en men met groote begeerte den af loop van een door allerlei toevallen door- eengemengde kunstige inventie verlangt te weten, en door een innerlijke drift van de natuurlijke compassie met anderer ge- tak, riek zalf om htt gswentohte «inde, dat dergelijke geschiedenissen gewoonlijk plegen te nemen, verheugt. Of wanneer men zich in iets waarachtig# wil verheu gen zoo delecteert my de bekende #Mer- our Galant" bovenmate, als in welke men zich op velerlei wijzen vermaken kan, omdat niet alleen dat wat er voor nieuw# aan het fransche hof voorvalt op een aangename manier wordt beschreven, maar ook te gelijk wordt melding gemaakt, wanneer een nieuw liedje op eene beval lige melodie gezet, door een anderen ver- standigen geest, den koning ter eere zin rijk wordt gegeven, af anders door het opgeven van raadsel# enz. vervaardigd, ja er worden meerendeels ettelijke korte historiën van vermakelijke vinding op de wijze der romans bijgevoegd." Het genoegen onzer voorouders, die zich aan roman-lectuur tfdelecteerden", en zich met zooveel gemak in het keurslijf van de traditie en het conventioneele wis ten te schikken, is voor onzen tijd het zelfde gebleven, behalve dat het traditio- neele in den roman heeft plaats gemaakt voor frisschere opvatting en velen meer ver maak scheppen in het aan chouwelijk voorstellen van den roman op het tooneel. Het prozaïsche levea zoekt thans andere afleiding voor den dagelijkschen sleur en wij verlustigen ons met bals en opera's, waarvan onze voorouders geen flauw be grip hadden. Wat wij althans op dit gebied te Ber lijn te zien krijgen overtreft veel van vorge jaren en toont aan dat de geest des tijd# ook hier niet stil staat. De directie van oDze //Philharraonie" geeft daarvan een sprekend voorbeeld. Zij weet een fljngevoelden smaak te ontwikke len en toont een scheppende phantasie waarvan wy in den afgeloopen nacht een staaltje te zien kregen. De tuin was in dien van Sana Souci herschapen en bevatte een aantal bezoekers. De versiering was bekoorlijk en verleende aan de heerlijke zaal iets geurig-poëtiach. Men schreed door een allee van prachtige boomen, die aan het woud waren ontroofd om naar het schitterende parquet verplant te worden. De plaats in de zaal waar zich anders het orkest bevindt, leverde er een heerlijken aanblik vol zoete betoovering. Daar preikte in den tooi van oranjeboomen, camelia's en trotsche laurieren, het heerlijke terras van Sans-Souei. Rechts en links de statuen van //Ceres* en *Mereurius* tusschen het geboomte. Een echte fontein wierp haar zilveren wa terstralen omhoog, die kletterend neder- vielen in duizend glinsterende druppels, als paarlen, die zich weder samenvoegden in een door bloemen omgeven bassin. Hoog daarboven verhief zich het slot Sans-Souei in zijne aanvalligen rococostijl. Dit ontwerp was van de hand van den heer Laurig, een jong zeer begaafd kuns tenaar. Betooverend was de indruk van deze geheele versiering, ontstaan uit een samensmelting van natuur en kunst, tus schen welke het onmogelijk was uit de verte een grenslijn te trekken. In het don kere loof zag men den gulden oranjeappel bloeien. Bij honderden keken deze vruch ten tusschen de takken door. Een com pagnie van Frederiks reuzengarde met de blinkende punthelmen en de goed onder houden pruikenkoppen was opgemarcheerd, maar slechts met het vredelievende oog merk om een danscordon te trekken. Een eleganten en hoogst levendigen aanblik leverden de talrijke maskers in het Sans- Souci-park in de Bernburgerstrasse. Te midden van dit schitterend gewoel stiet men op menige lieflijke verschijning, me nige origineele dracht. Het Directoire was vertegenwoordigdigd in de met zil ver gestikte rokspanden, zwartzyden tricots en de staartvormige atlassloep. De dames meestal in domino en de phantasiehoed niet zwart lint en een bloemen-abuudantia. Offi cieren behoorende tot de gasten van het bal- champêtre,liepen in hemelsblauwe beenklee deren en niet minder hemelsblauwe rok met gouden knoopen rond, tot het onophoudelijk geknal der champagnekurken verkondigde dat de vroolijkheid haar toppunt had be reikt. Steeds vuriger werd de rythmus van den dans, honderden kleine handen strekten zich uit naar de schitterende oranjeappels, en weldra waren de boomen geplunderd en zelfs de camelia's werden de prooi der op buit belusten Het café Bauer, dat lievelingsverblijf van onze Mokka-aaobidders wordt in de nachten der gemaskerde bals letterlijk overstroomd. Sedert langen tijd is hier het misbruik in zwang dat bij een dergelijke gelegen heid iedere masker-verschijning, vooral iedere dame, die aan den arm van een heer binnenkomt, wordt begroet mat een koor van #oh", aha I" Een dergelijk ge huil stijgt op zoodra een paar het café weder verlaat. Daar het fatsoenlijke publiek zich aan een dergelijk sehandaal ergert en alle vermaningen niets helpen heeft de heer Bauer op eenmaal aan dit misbruik paal en perk gesteld. Zondagnacht waren in het café groote plakkaten opgehangen behelzende het verbod aan de bezoekers dergelyke uitroepen te doen op de weer- spannigen zou terstond le krachtdadige uitoefening van het huisrecht worden toe gepast en gelukkig heeft deze maatregel het beste gevolg gehad. Het is hier overigens met de orde en zedelijkheid in de restaurants en koffie huizen treurig gesteld en het wordt ten slotte tijd dat tegen het steeds toenemend zedenbederf met kracht worde gewaakt. RECHTSIAKEN. Voor de arrondis#.-rechtbank te Rotter dam werd deze twistvraag bepleit; of het zonder eenig voorbehoud afgeven van een bewijs van ontvangst van per spoor ver voerde goederen het recht deed vervallen om later ter zake van beschadiging of ver mindering tegen den vervoerder eene vor dering in te stellen. Den 29en December '87 waren door de gedaagde Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen aan het adres van eischer- es, de firma B. en H., expediteur# alhier, van Keulen naar Rotterdam vervoerd eenige waggonladingensalpeter. Hier aangehouden, bleken deze geleden te hebben door water, en werd de schade door experts geschat op een bedrag van p. m. f 1700, welke som plus de kosten der expertise, door eischeres van gedaagde gevorderd werd. Mr. Havelaar, voor de eerste het woord voerende, hield vol, dat de salpeter in goeden staat was ingeladen, en beriep zich daartoe op de door den spoorwegdienst gestempelde schoone vrachtbrieven. Was dit bewijs niet voldoende, dan bood hij daarenboven aan, dit feit door getuigen te bewijzen. De schade was gedurende het vervoer naar Rotterdam outstaaD, en de vervoerder dus tot vergoeding verplicht, tenzij hij zich op overmacht kon beroepen. Mr. Knottenbelt, voor gedaagde optre dende, ontkende vooreerst dat de goederen op weg van Keulen naar Rotterdam door van buiten komend water kouden geleden hebbende waggons toch waren in de beste conditie bevondeD. En wat de schoone vrachtbrieven betrof, deze bewezen //incasu" niets, daar de waggons behalve bij ijl en stukgoederen steeds, buiten toezicht der spoorwegbeambten om, door de afzen ders beladen werdenhet spoor had ook hier met den inhoud der wagens niets te maken en had hoe kon het anders schoone vrachtbrieven afgegeven. Tegen het gevraagde getuigenbewijs zou gedaagde geen bezwaar hebben, ware het niet dat de firma B. en H. haar recht op schadever goeding reeds verbeurd had. Immers nadat hier van de aankomst der salpeter was kennis gegeven en de geadresseerde de vrije beschikking over haar goed had ver kregen, was door haar een re9U afgegeveD, ten bewijze dat *ij het goed ontvangen had. Betaald was er reeds (het vervoer had franco plaats), men had ontvangen, de elementen van art. 93 K. waren hier derhalve alle aanwezig, en elke vordering tegen den vervoerder moest falen. Eischeres voerde hiertegen aan, dat zij het re<?u moest afgeven voor en aleer zij tot het in ontvangstoemen werd toegelaten, maar zoo zeide mr. K. 68 al. 4 van het algemeen reglement voor het ver voer op de spoorwegen stelt uitdrukkelijk, dat de aflevering zou geschieden na hem (den geadresseerde) in staat gesteld te heb ben de goederen behoorlijk na te zien." Men had dus van dit recht gebruik kun nen maken, en eerst daarna het requ moeten afgeven. Ook over de beteekenis van art. 93 K. waren partijen het oneens. Terwijl mr. H. beweerde, dat de woorden van dat artikel uitsluitend doelden op eene daadwerkelijke levering, hield mr. K. vol, dat deze vol strekt geen vereischte was. Van practisch belang was dit in zooverre, dat, ging de eerste lezing op, eischeres aan art. 93 niet gebonden was en haar reclame-recht ge durende 6 maanden behield, ondanks de afgifte van het rei;u. Na ie- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 16 Maart. De rechtbank te Maastricht heeft in hoo- ger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen den apotheker M., te Valkenburg, aangeklaagd van lo. het afleveren of doen afleveren van drie, vier, somtijds vijf flescbjes te gelijk, elk fleschje inhoudende twee gram hydrochloras morphine, op een re cept, waarin slechts twee gram voorge schreven waren, alzoo een vergift in grootere hoeveelheid te hebben afgeleverd, dan op het recept vermeld stond2o. een genees middel, tevens een vergift te hebben af geleverd, waaraan niet was gehecht een papier, vermeldende de gebruiksaanwijzing enz., noch het woord vergift. De rechtbank heeft met gedeeltelijke vernietiging van het vonnis van den eersten rechter, waarbij beklaagde van het hem sub. 1 ten laste gelegde vrijgesproken, en voor het tweede feit tot eene boete van f25 veroordeeld werd, den beklaagde van alle rechtsvolging ontslagen. Zij heeft daar bij o. a. wat het feit sub. 1 betreft, over wogen, dat noch bij artt. 9 en 13 der wet van 1 Juni 1865 (wStbl. no. 61"), noch bij andere wetsbepalingen eene grens (maximum) is gesteld, hetzij voor de hoe veelheid van het af te leveren medicament, hetzij voor het aantal afleveringen daarvan dat het dan ook met die gegeven vrijheid moeilijk is overeen te brengen, dat de wetgever aan den apotheker zoude hebben willen verbieden, om overeenkomstig een onder hem berustend recept, een genees middel of vergift af te leveren enkel en alleen omdat dat medicament reeds een of meermalen op dat recept afgeleverd was, of omdat de afl wering betreft twee of meermalen het quantum in dat recept voor geschreven; dat echter ook eene andere opvatting van 's wetgevers bedoeling toch niet kan verhelpen het gemis eener stellige verbodsbepaling bij de wet; dat, wat het feit sub. 2 betreft, daartegen bij de artt. 10 en 31 der voormelde wet van 1 Juui 1865 («Stbl. no. 61) wel straf is bedreigd, doch alleen voor het geval de geneesmid delen op recept rijn afgeleverd; dat even wel aan beklaagde bij de dagvaarding sub. 2 niet is ten laste gelegd, dat de aflevering op recept is geschied, zoodat op dit feit, zooals het is ten laste gelegd, voormelde artikelen niet van toepassing zijn* Uit Frankrijk komt het bericht van eene nieuwe methode om melk langen tijd te bewaren, nl. door ze te doen bevriezen, waar na ze weken lang bewaard kan worden. Dit bevriezen kan geschie den door gewone ijsmachines. Wan neer de melk bij gebruik ontdooid wordt, dan blijkt zij niets van den smaak en van de uiterlijke kentee- kenen te hebben verloren. Zelfs kan men er boter en kaas van maken evengoed als van versche melk. Een voordracht is onlangs over dit onderwerp gehouden in een bijeenkomst van de Fransche Land- bouwmaatschappij door den heer Guerin van Grandvilles (Vosges), die daarbij tal van chemische op gaven, wenken omtrent de te ge bruiken toestellen en andere bizon- derheden verstrekte. Kort na de vreeselijke ramp bij Groenendaal heeft er in België we der een dergelijk ongeval van vrij ernst'gen aard plaats g-had bij het station Maubeuge. De exprestrein van Parijs die Dinsdagavond dit station te 8.5 uur had verlaten is te 8.17 uur op de exprestrein naar Parijs geloopen, die te 6.40 uur uit Brussel was vertrok ken. De machinisten konden nog juist de Westinghouse-rem bedienen maar de botsing niet verhinderen. Verscheiden reizigers werden ernstig gewond en een engelsch reiziger, die zich in de eerste coupé bevond van den van Parijs komenden trein, werd gedood. Eenige reizigers verhalen hun wedervaren in de Indép. beige. Uit hetgeen zij mededeelen blijkt dat de machinist van den van Brussel komenden trein wegens den mist door knalsignalen werd gewaar schuwd eu toen laDgzaam reed, ter wijl de machinist van den anderen trein deze signalen niet heeft ge hoord en met de gewone snelheid doorreed. Op het baanvak waar de botsing plaats had en waar de baan zich splitst, wordt echter met min der snelheid gereden en aan deze omstandigheden dankt men het dat het ongeluk geen grooter afmetingen heeft gehad. Het is gebleken, dat in 1888 de golfstroom veel minder uit breiding heeft gehad naar bet noord oosten dan gewoonlijk. De stroom van warm water, die in den regel tusschen IJsland en Schotland vloeit, is niet in dezelfde sterkte als anders opgetreden, maar heeft zich meer naar Madeira gewend. Het is moge lijk, dat deze afwijking met de lage temperatuur iu Juni en Juli jl. samenhangt. In alle gevalle blijkt uit deze, iu de amerikaansche f pilot charts» opgenomen onderzoekingen, dat de groote stroomingen van den Atlantischen Oceaan naar jaartijden afwisselen. Een verschrikkelijkon- geval is Vrijdagavond jl. in het hotel van een rijken Amerikaan te Parijs (in de rue de Tilsit) voorge vallen. Tegen zes uur liet de con cierge zich in den ascenseur naar boven hijschen. Daar hij de onvoor zichtigheid had begaan van het hoofd buiten de openiDg te steken, werd hij hevig tegen de balustrade aangeslingerd, zóó dat zijn schedel bijna geheel verbrijzeld werd. Toen de ascenseur boven kwam, vond men een lijk in de hut. KEKKNlËl'trïi», Door den r. k. bisschop te Haarlem is aan den heer A. J. van Houten, op diena verzoek, eervol ontslag verleend als deken van Alfen en in zijne plaats benoemd de heer J. M. van de Yen, pastoor te Bodegravenvoorts tot pastoor te Noordwyk de heer A. J. vin Houten; tot pastoor te Aarlanderveen A. Rijk. professor van Hageveldtot kapelaan der parochie van den H. Petrus te Leidea C. A. F. J. M. Lohmeijer; tot kapelaan te Scheveningen H. J. P. Thomann, en tot kapelaan te Poeldijk C. L. A. Delfgauw, die assistent was in het St. Maria-gcsticht te 's-Hage. LAATSTE BERICHTEN. Z. M. de KoniDg heeft tot Hd. commissaris bij de Nederlaudsche Handelsmaatschappij, met ingang van lo. Maart e. k. benoemd d« heer mr. H. L. M. Luden, in da plaats van den heer mr. F. Alting Mees, wien als zoodanig een eervol ontslag is verleend. De gewone dienst op den spoorweg Rotterdam-Dordrecht ia heden hervat. TELEGRAMMEN. PARIJS, 14 Febr. (Reuter.) Aan de XIXe Siècle wordt uit Rome ge meld, dat de toestand in de Ro- magna zeer ernstig is. Soldaten zijn gezonden naar Lugo, waar de werk- loozeu het stadhuis hebben aange vallen. Ook te Livorno zijn ongeregeld heden uitgebroken. Zevenhonderd werksters overrompelden de weverij, waar zij bezig waren, zonder dat de politie dit kon verhinderen. Eeni ge politie-agenten werden gewond, terwijl vele personen in hechtenii werden genomen door de troepen, die te hulp moesten komen. Ook op andere punten der stad kwamen ongeregeldheden voor. PEST, 14 Febr. (Reuter). De studenten hielden gisteren eene be tooging voor het kantoor van het dagblad Nemzet en de woning van den prefect. Eenigen hunner werden in hechtenis genomen. VA.KIA. «Wat doe je toch wel, als iemand, die niets te doen heeft, je hier op je kantoor zit te vervelen en op te houden vroeg een intieme kennii aan een koopman. «Och, als ze wat lang blijven ii onze bediende er op afgericht en dan komt hij uit zich zelf waar schuwen, dat er iemand is, die mij noodzakelijk een oogenblik spreken moet, over een zeer belaDgrijke zaak. «Dat is niet kwaad bedacht Zoo kun je gemakkelijk Op hetzelfde oogenblik ging de deur open en sprak de bediende: «Mijnheer, neem mij niet kwalijk, maar daar is iemand, die u nood zakelijk en oogenblikkelijk even spreken moet over een zeer be langrijke zaak. SSARKTBENiiHTift, Amsterdam, 14 Febr. D# pr$sen der Aardappelen waren ali volgtt tfriaseha Dokkumer Jammen 3,10 a 8,70, dito pinker Jammen f 3,a 8.30, do. En^slseh# 2:50 a 2,60, do. Muntersche f0.0,— flacuwsche Spuische Jammen i'4,a 4,80. Seld. tin n we f2.25 a 2,60, Pru sische Hamburger# f 4,60 a 4.70, Saksische Roode f 1,50 a 8,— Jeeuwsche Poters f 0,s 0,do. FJakkeeicht f 0,a 0,dito Blauwe f 0,a 0,Rille- Hommer do. f0,a 0,Haarlemmer id. f 0,— s 0,allen per Hl. Aangevoerd 0 versche ladingen. Suiker: Biet en Geraffineerd zeer kalm, Petroleum vast, prijzen onveranderd. Tarwe op levering hooger, Mei f207, Nor. f210. Neieering van de Commissie voor d«o Graan- «ndei. Rogge op levering hooger, Maart f121, 122, 128. Mei f 124, 124, 125. Oct. f129, 128. ;tos««ring van Menne Thoie. Koolxaad op <00 Kg. Olie stil. Lynzaad onveranderd. Raapolie in eendoen, viiegend per 100 Kg. f 25, lo Mei f81, lo. Sept. Dec. f 27. Lynolie traag; vliegend per 100 Kg. f2ba/«» lo. Maart f206 lo. Maart/Mei f20:g, 20*/<, 10. Juni/Aug. f217s» 21*/?> 211/», lo. Sept./ Dec. f211/,. Raapkoeken f 95 a 105 per 1040 stuks Lijnkoeken f 9,50 a 12,50 per 104 stuks. Op de Woensdag gehouden Veemarkt waren aangevoerd 180 vette Kalveren le kwak f0,90 2e kwal. 0,70 p. Kg., 74 nuchtere dito f 6,a 11.5 Schapen en Lammeren f0,a 0, 173 vette Varkens 44 a 48 ets. per Kg., 0 Gras- Kalveren fa 0 Runderen. Alkmaar, 12 Febr. Ter Veemarkt aangevoerd 64 vette Kalveren, 27 nuchtere dito, 5 Schar pen, 145 vette Varkens, 17 magore dito, 0 Lam meren, 4 Koeien en Ossen. Pryzen: vette Kalveren f40 a 184, nuchter# dito f 4,a 16, Schapen f 20,- a 35,mager# Varkens fll a 18, Lammeren f0 a Koeien on Ossen f200 a 240, allen per stuk; vett# Varkens f0,88 a 0,58 per Kg. 3heibdam, 14 Febr. Montwyn f 8,75, Janeves 14 25, Amst. Proef f 15.50 Spoeling-Bsuz» 1 80, dito Commissie f 1.60, FAMILIEBERICHTEN UIT Dl VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN; 12 Febr. J. M. Cordes-Braats d. Vorden. -8. Drukker-Levisson z. A mat. - N. Barendrecht— Vau der Poel z. Rozenburg. - J. A. C. Kortman -Hutschenruyter z. - 13. M. G. de Haan-Bot- tema z. Rott. - R. G. van de Linde-Van Nifte- rik z. Am8t. - A. H. A. Happel-Niemöllor d. Amst. GEHUWD: 12 Febr. F. H. C. Lader en G. Ménage, Vree land. - W. G. Slangen en G. H. van der Hilt, Rot.. OVERLEDEN: 10 Febr. S. de Ploeg, Amst. - H. ter Hoeven 59 j. Amst. - Wed. C. C. Tettenhorn-Gerritsen 67 j. Amst. - 11. Chr. van Dranen 47 j. Amst. M. C. Spruijt-Gleichman, Brussel. - W. Mannee -Coulander 70 j. Rott. - H. J. Vrijmoed 47 j. Rotterd. - Wed. A. M. Huvers-Jöngheim 67 j. Rott. - 12. J. G. Leeman 1 j. d. Rotterd. - J, Blitz 8 m. z. Amst.

Haarlem's Dagblad | 1889 | | pagina 3