Openbare Mmiplég, Burgerlijke Stami. Advertentie». Stam- en Struikrozen, Vruchtboomen, VEREENIGING Mishandelen van Dieren. J. URSINUS PRUIM, Gymnastiekvere eniging „SPART A", Onderafdeeliiig dat dit meer ligt op den weg derafdee- lingen. Afd. Lisse vindt het lokaal ge brekkig en wil de beurs opheffen of een nieuw lokaal zoeken, een der lokalen der Vereeniging b. v. Uitgeest acht de ruimte meer dan vol doende en trekt haar voorstel in. Bennebroek- Vogelenzang zou er tegen zijn zoo te doen alsHillegom voorstelt Hillegom wil het hoofdbestuur niet op kosten jagen, maar verlangt een beurs te Hillegom en opneming in de circulaire, Hillegom vindt geen beurs beter dan een slechte beurs. Het Hoofdbestuur acht het eene groote moeilijkheid om als de beurs van haar uitgaat, de controle van verre te hebben, maar wil Hillegom met ge noegen in de circulaire opnemen. Afd- Haarlem wil de kosten van nieuwe beur zen gedragen hebben door de afdeelin- gen zelf die ze verlangen. Art. 8 luidt tegenwoordig.... welk be wijs (kwitantie) tevens toegang verleent tot alle bijeenkomsten, tentoonstellingen, enz. der vereeniging en van hare af- deelingen, tot welker bijwoning deleden het recht hebben. Art. 8. Achter de eerste alinea te lezen: „behoudens het in Art. 10 be paalde." (Sassenheim-Voorhout). Art. 10 luidt: Al de leden hebben vrijen toegang tot alle tentoonstellingen, samenkomsten en vergaderingen, door de vereeniging en hare afdeelingen te houden. Art. 10. Achter de eerste alinea te voe gen „doch nemen aan de beraadslagingen der afdeelingsvergaderingen geen deel, tenzij met machtiging van den voorzitter." (Bennebroek-V ogelenzang). Voorz. Het komt mij voor dat die vraag van Bennebroek-Vogelenzang niet in de Statuten kan worden opgenomen, het spreekt vanzelf, dat men het woord vraagt voor men spreekt. De afdeelingen moeten dat m. i. zelf weten. Art. 11. luidt: Zonen, pupillen of leer lingen van leden welke den ouderdom van 16 jaren bereikt hebben, kunnen, zoolang zij nog niet meerderjarig enz. Art. 11. Te lezen in plaats van: „zoo lang zij nog niet meerderjarig, of niet gevestigd zijn," „tot hunnen twintigjarigen leeftijd." (Oegstgeest en omstreken). Voorz. Ik geloof niet, dat wij hier de goedkeuring der Regeering op krijgen zullen; de leden eener vereeniging die rechtspersoonlijkheid heeft, moeten meer derjarig zijn Bennebroek-Vogelenzang keurt het voor stel goed. Men vindt genoeg jongelui met een helder hoofd die niet meerderjarig zijn. Art. 12. De leden in dezelfde plaats of in elkanders nabijheid woonachtig, kunnen zich vereenigen tot eene afdee- ling. Bennebroek-Yogelenzang stelt voor Art. 12. Te voegen achter de eerste ali nea „onder voorbehoud, dat de oprichting van eene nieuwe afdeeling aan het oor deel der zusterafdeelingen zal worden on derworpen, die bij meerderheid van stem men op de aigemeene vergadering daar omtrent beslissen. (Bennebroek-Voge lenzang). B.-V. gelooft dat er verkeerde elementen in onze vereeniging zouden kunnen zijn, en wil nieuwe afdeelingen goed laten onder zoeken, om te weten of het goede leden zullen zijn of eene vergadering van op posanten. Het Hoofdbestuur zegt, dat dit eene groote moeilijkheid zal zijn voor jonge afdeelingen als zij zich eens splitsten en het is in het belang der zaak, op alle plaatsen waar het vak wordt beoefend kleine afdeelingen te hebben. Een afdee ling komt op in een vlaag van enthou siasme en men moet het getij niet laten verloopen, terwijl een maatregel als door B.-V. voorgesteld, zeker een half jaar zou vereischen. Is bij de oprichting te constateeren, dat een afdeeling den ver keerden weg op wil? Ik geloof dat de vorming van afdeelingen op elke wijze moet worden bevorderd. Als een afgevallen afd. in den tijd van kalmte weer terug komt, zou men die moeten terugwijzen? Neen, men zou die met open armen moeten ontvangen. Hillegom acht het voorstel van Benne broek-Vogelenzang totaal onnoodig, al hadden we een afdeeling van kwaadwil ligen, dan konden die ons toch niet over stemmen. De afd. B.-V. zegt, dat de maatregelen tegen het bloemensnijden ook gevallen zijn door de tegenwerking van enkelen. Art. 19. Zij die lid der vereeniging wenschen te zijn, kunnen zich daartoe aanmelden bij het bestuur der afdeeling, waarbij zij zich wenschen aan te sluiten. Art. 19. Dit artikel te lezen als volgt: „Zij, die lid der vereeniging wenschen te worden, melden zich daartoe bij het bestuur der naast bij hunne woonplaats gevestigde, of aangrenzende afdeeling aan, alwaar door ballotage over hunne aanneming zal beslist worden." (Benne broek-Vogelenzang). Te lezen in plaats van de laatste alinea: „Zij, die wonen waar geene afdeeling bestaat, worden aan de afdeeling Haar lem toegewezen." (Heemstede). „Zij die lid der vereeniging wenschen te worden en wonen waar geen afdeeling bestaat, kunnen lid der afd. Haarlem worden, of bij welke afdeeling zij ver kiezen." (Hillegom.) In plaats van de tweede alinea te lezen „Die leden, die niet tot eene afdeeling behooren, worden vereenigd tot eene ai gemeene afdeeling, uitbrengende één stem en te vertegenwoordigen door een lid van het Hoofdbestuur." (Sassenheim- Voorhout). Voorz. Men moet de ballotage over laten aan de afdeelingen en kan dat niet in de statuten zetten, meent het hoofd bestuur. Het hoofdbestuur ziet geen nood zaak leden te ontnemen aan de afd. Haarlem, vooral niet als men ziet hoe ruim deze afd. bijdraagt. Sassenheim-Voor hout vreest dat Haarlem te machtig wordt, te meer omdat de leden van Haarlem nooit naar de vereeniging om kijken; de Voorz. acht hiervoor vooreerst geen gevaar; Bennebroek-Vogelenzang zegt dat de redactie van haar amendement niet juist is, er moet staan: „in hunne woonplaats of aangrenzende enz. Hillegom trekt zijn amendement in en wil bij dat van Bennebroek-Vogelenzang voegen: „en wonen daar, waar geen af deeling bestaat", wij willen voorkomen, dat anderen naar Haarlem gaan, zonder ballotage worden aangenomen en toch onze vergaderingen komen bijwonen als zij bij ons gedeballoteerd zijn. De Voorz. voelt het bezwaar, maar geeft in overweging dit punt in de afdeeling nader te be spreken om te zien in welken vorm het voorstel te brengen is; een lid stelt voor, dat een gedeballeera lid geen toegang heeft in de afdeeling waar hij gedebal loteerd isde Voorz. zegt, dat dit in het huishoudelijk reglement kan worden opgenomen; de heer Kersten acht het goed dat leden worden toegewezen aan Haarlem, daar zijn we altijd vrijgevig en eensgezind; Bennebroek-Vogelenzang acht het verkeerd, dat alle leden, die geen belang bij het vak hebben maar aan Haarlem worden toegevoegd; zoo zou men besluiten kunnen krijgen door niet- vakkundigen veroorzaaktde lieer He Breuk merkt op, dat vele leden, die aan Haarlem worden toegevoegd wel degelijk vakmannen zijn. De categorie van toe gevoegde leden is tegenwoordig zeer klein, ik meen maar 8 of 9. Art. 22. 2e alinea. De besturen der afdeelingen welke bizondere voorstellen op die aigemeene vergaderingen wenschen in behandeling te doen nemen, brengen deze voorstellen in bij het hoofdbestuur, die voor de vergadering van Maart vóór den len Februari en die voor de ver gadering van December vóór den len November. Art. 22. 2e alinea. Te lezen in plaats van het laatste gedeelte: „brengen deze voorstellen in bij het hoofdbestuur, vier weken voor de aige meene vergadering." (Hillegom.) Voorz. Ik geloof dat hierin bezwaar zal zijn, de tijd is wat kort. Hillegom zegt dat het nu ook gebeurd is. De Voorz. antwoordt, dat dit komt door de ernstige ongesteldheid van meneer den secretaris. Art. 24. De gezamenlijke afgevaardig den eener afdeeling brengen een aantal stemmen uit in verhouding van het aan tal leden (gewone leden en donateurs) hnner afdeeling en wel op de volgende wijze 10 leden 1 stem; 1125 2 st.; 2650 3 st.; 5175 4 st.; 76100 5 st. enz. Art. 24. Te lezen in plaats van de thans geldende regeling der stemmen: „Tot 10 leden 1 stem, 1120 2 st.; 2130 3 st.; enz." (Hillegom.) Voorz. Er is straks gesproken van een overwegenden invloed van Haarlem, als dit doorging zouden de kleine afd. wel kunnen thuisblijven en zeggen: ja, het helpt toch niet, we kunnen toch niet tegen de groote afdeelingen op. Ik geloof niet dat dit goed is en zie eigenlijk niet in waarvoor het dienen moet; de groote afdeelingen hebben toch al overwicht van stemmen. Lisse vindt het voorstel goed, kleine afd. hebben toch iets goeds voor, als zij weinig leden meer hebben dan tien krijgen zij daardoor een tweede steun. Haarlem is sterk tegen het voorstel van Hillegom, hoewel onze afd. een der groot ste is. Bennebroek-Vogelenzang is er ook tegen. J. H. Kersten. Het schijnt wel alsof ze Haarlem willen afbreken en zichzel- ven opbouwen, ik vind dat niet mensch- kundig. Haarlem heeft gezegd: al zijn we zoo groot, we moeten de kleine afd. ook een stem laten. Hillegom heeft dit niet gedaan, om overwicht te krijgen. Art.35. (over het aftreden der leden van het hoofdbestuur). De derde alinea luidt: De aftredenden zijn dadelijk weder her kiesbaar. Art. 35. Te lezen in de derde alinea in plaats van: „de aftredenden zijn dadelijk weder herkiesbaar," „de aftredende leden zijn niet dan na dén jaar weder herkiesbaar." (Oegstgeest en omstreken.) Hillegom wenscht art. 37 eerst te be handelen en daarna 35. Hare bedoeling is, dat men, door in haar voorstel te treden, een meer vrije stemming heeft en er geen noodzaak is de leden een jaar te doen aftreden. Nu is er eigenlijk geen stemming; het hoofdbestuur weet al wie het wordt. Art. 37. De vermelde termijn van „drie dagen" in de 2e alinea te brengen op „een maand" (Bennebroek-Vogelen zang). In de 3e alinea 2e gedeelte, te lezen: „Deze lijsten worden minstens 14 dagen vóór de aigemeene vergadering ter ken- nisse van de besturen der afdeelingen gebracht,enz .(Ben n ebroek-Vogelen zang) Het artikel te lezen als volgt: „De benoeming van den voorzitter en van de leden van het hoofdbestuur ge schiedt door de aigemeene vergadering." Voorts de tweede en derde alinea weg te laten en de laatste alinea te behouden. (Hillegom). De afdeeling Uitgeest geeft in over weging om het opgeven van candidaten voor leden van het hoofdbestuur te doen vervallen, ten einde zooveel mogelijk eene vrije stemming te hebben. Hillegom wil het zonder opgegeven candidaten doen en stemmen wie het wil. Als de stemming vrijgelaten wordt kan men goede leden direct weer herkiezen. Bennebroek-Vogelenzang zou gaarne het idee van Hillegom steunen en daardoor vervalt zijn voorstel. Haarlem zou met leedwezen zien dat het voorstel van Oegstgeest (art. 35) werd aangenomen als het aftredingsjaar van den geachten voorzitter zou zijn aangebroken en hij niet herkiesbaar is, wie zal dan een voorzitter aanwijzeD, die hem zou kunnen vervangen De afdeeling Haarlem zou dus eene uitzondering willen maken voor den voorzitter. (Applaus.) Voorzitter. Ik ben zeer dankbaar voor de goede meening der vereeniging, maar de vraag is of het niet raad zaam is om, als men het denkbeeld van aftreding is toegedaan, ook den voorzit ter er in te begrijpen. Maar als het voorstel wordt aange nomen heeft men eene andere organisa tie van de vereeniging noodig, dan krijgt de betrekking van secretaris een ander karakter, er moet dan zijn een secretaris penningmeester en toch is bij het Hoofd bestuur opgekomen de mogelijkheid in de statuten op te nemen dat het secre tariaat en penningmeesterschap in éen persoon konden worden vereenigd. J. H. Kersten. Het heeft mij zeer ge speten, dat uit Hillegom een stem is op gegaan, dat een andere president de zaak van het bloemensnijden anders zou heb ben aangevat. Ik geloof dat tegen dat votum van wantrouwen wel een votum van vertrouwen moet staan. Hij heeft de zaak altijd a contre coeur en met groote moeite gedaan. Daarom moet niet hij vereerd zijn, als wy hem weer kiezen tot voorzitter, maar wij moeten vereerd zijn als hij die betrekking weer wil ver vullen. De heer Krelage zegt, dat hij objectief toch altijd een gedwongen af treding als gewenscht beschouwt. Art. 41. Ie alinea, laatste gedeelte. Tusschen te voegen achter De penning meester zendt jaarlijks: „op eenen be paalden vasten datum" enz. (Oegstgeest en omstreken). de BreuJc. Soms is er mogelijkheid toe. soms niet, dat hangt van verschillende omstandigheden af. Sassenheim-Voorhout zou dat willen zien vastgesteld op 15 December. Som migen namen deel aan eene vergadering in Januari en bedankten toen de kaart werd aangeboden. He Breuk. Het ligt wel in de bedoe ling, dat er een zekere datum moet zijn waarvóór men bedanken moet. Als we dat eens in de statuten zetten kunnen we eens een voorbeeld stellen. Lisse zegt, dat iedere afd. er veel aan kan doen door eene bepaling in het huishoudelijk reglement op te nemen. Bij ons moet men 3 maanden van te voren bedanken. Aan de orde is mededeeling der van de afd. ingekomen brieven over de jachtwet, die alle verandering der wet wenschen. Het Hoofdbestuur acht het niet het oogenblik zich tot de Regeering te wen den, maar zal de zaak nauwkeurig on derzoeken. Punt 12. Mededeeling der van de af deelingen ingekomen brieven over den boezemstand van Rijnland. Bennebroek-Vogelenzang acht den water stand voldoende, Haarlem wil 55 en 60 cM., Heemskerk 5 cM. hooger, Hille gom gemiddeld 55, Lisse vindt het zo- merpeil te laag en wil dat op 55, het winterpeil op 65 hebben, Oegstgeest vindt het peil goed, Lisse wil 55 a 60 cM., Sandpoort acht het peil goed, Sassen heim-Voorhout wil 55, Schooten-Velsen vond eene kleine verhooging gewenscht. Zoodra het verslag van Rijnland is uitgekomen, stelt bet hoofdbestuur zich voor deze cijfers te vergelijken met den feitelijken toestand. Verder zijn eenige stukken ingeko men, die voor kennisgeving worden aan genomen. Ingekomen is ook een brief van Oegst geest. Er is een klein misverstand tus schen haar en het hoofdbestuur, zij maakt opmerkzaam dat de afd. Oegstgeest nooit heeft opgehouden te bestaan, zooals in de circulaire van het hoofdbestuur is vermeld. Dit draagt zich aldus toe: Er kwam bij het hoofdbestuur een brief van den secretaris van O., meldende dat 18 personen bedankt hadden. Het gevolg was, dat de afd. feitelijk had opgehouden te bestaan omdat zij gedaald was onder het noodzakelijk aantal leden, terwijl geen permissie werd gevraagd om de afd. door te zetten zooals vereischt werd. In elk geval geloof ik, dat wij de afd. geluk kunnen wenschen met hare vestiging. Brief van Overveen-Bloemendaal waar in bericht wordt, dat het geheele bestuur zijn ontslag heeft genomen en dat geen nieuw bestuur is verkregen, zoodat het oude de zaken nog waarneemt. De Voorz. drukt de hoop uit, dat de afd. weldra weer een officieel bestuur zal hebben. De afd. Schooten-Velsen wijst er bij de gebruikelijke rondvraag op, dat de maatregelen tot wering van het bloemen snijden niet door den Voorzitter zijn ge provoceerd. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. WEruËVËftüt: MAÜHl. Per Telegraaf. In de vergadering van de Tweede Kamer van heden heeft de heer Heldt zich andermaal ten krachtigste verzet tegen de niet toepasselijkheid van de wet op den veldarbeid en tegen het voorstel om de huisindustrie vrij te laten, terwyl de heer Borgesius opkwam tegen onbeperkte toelating van het landbouw bedrijf. Hij zou den landbouwarbeid bin nenshuis althans wi len verbieden voor kinderen beneden 12 jaren, ook in de veenderijen, waarbij zich de heer Ker- d ij k aansloot, die er nog op wees dat de huisarbeid van kinderen nog dikwijls zwaarder kan zijn dan in fabrieken, 't Gaat dus niet aan dien kinderarbeid onbeschermd te laten. De heer DeSa- vornin Lohman deinsde niet terug voor de verantwoordelijkheid om den huis- en veldarbeid vrij te laten. De Minister van Justitie hield vol dat de veldarbeid niet in deze wet thuis behoorde en handhaafde zijn bezwaren tegen het vrijlaten van den huisarbeid van kinderen. De vader staat in dit op zicht gelijk met den werkgever. De be raadslaging is gesloten. Verworpen werd met 66 tegen 27 stemmen het verbod op den veldarbeid; evenzoo met 52 te^en 41 de vrijlating van den landbouwarbeid na het 12e jaar aangenomen werd algeheele vrijheid van den landbouwarbeid, ook binnenshuis, met 58 tegen 35 en vrijgesteld met 60 tegen 33 stemmen den veenarbeidverworpen werd met 54 tegen 39 stemmen het rap- porteursv orstel tot toel ting van huisar beid. Het Regeeringsar ikel werd aange nomen luidende: keukens en apotheken, bij art. 2, zijn niet als werkplaatsen be schouwd. «lïGOtl» Te Londen veroorzaakt de verdwijning van eene jonge tooneelspeel- sters, mej. Love, uit het Gaiety-theater, waar de troep van Edwards tegenwoordig „de moderne Faust" opvoert veel opzien. Zij speelde in dit stuk mede, en was ondanks haar nog zeer jeugdigen leeftijd (zij is pas vijftien) een zeer beminde ver schijning. Zij woonde bij hare moeder in. Zaterdagavond ontving zij haar we- kelijksch salaris van de directie en later heeft men haar nog eenmaal gezien in gezelschap van eene oude tooneelspeelster, maar daarna heeft men niets meer van haar gehoord. Ook eene andere actrice, miss Tole, wordt vermist. Onze londensche corres pondent schrijft: Zaterdag is eene engelsche courant voor de eerste maal gedrukt door middel van ele.c triciteit. Deze pionierster is de Kast Anglian Haïly Times te Ips wich. De stroom wordt aangevoerd uit accumulators aan een centraal dépöt, en werkt geregeld. Dag en nacht kan er worden gedrukt, eenvoudig door het open stellen van eene kraan. Na eene poos zullen de ketels en machinerieën der stoomdrukkerij voor oud ijzer worden verkocht. NB. Ct.) De vice-president van de Banque de Paris, de heer E. Joubert, heeft de Köln. Ztg. tegen 8 Mei voor de rechtbank te Parijs gedagvaard, wegens voor hem honende berichten in dat blad. De ursulinnen vanThurles in Ierland hebben aan Gladstone een zijden kussen geschonken, waarin op kun stige wijze tooneelen uit het iersche volks leven zijn geborduurd. Aartsbisschop Croke, die te Thurles woont, heeft bij het geschenk een schrijven gevoegd. Ti sWfcfc", PARIJS, 27 Maart. {Reuter). Gister avond boden de studenten den heer Antoine een souper aan, hetwelk door een duizendtal studenten werd bijge woond. De heer Antoine hield een toespraak, waarin hij den strijd herdacht, dien de studenten ten behoeve der vrijheid heb ben gestreden, en vrijheid in het land en waardig aanzien in het buitenland aanprees. „Europa zeide Antoine maakt zich gereed gewichtige kwesties op te lossen. Het heeft zich gewapend tot de tanden, zoo zelfs, dat de gelmiddelen der staten er door worden uitgeput. Tot deze kwesties behoort in de eerste plaats die, welke Elzas en Lotharingen betreft en opgelost moet worden, hetzij om de groene tafel, hetzij op het slagveld. LONDEN, 27 Maart. {Reuter.John Bright is hedenochtend overleden. BELGRADO, 27 Maart. {Reuter.) Toen koning Alexander uit de manége naar het koninklijk paleis was terugge keerd, ontploften tusschen half acht en half elf eenige dynamietpatronen, welke in de nabijheid der rijschool waren ge plaatst. De politie gelooft, dat er een aanslag tegen het leven des konings is gepleegd en doet onderzoek. g ST00ÜVAA3TBERIBHTEN. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 Maart te Padang. Het stoomschip Bantamvan Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Maart van Genua. Het stoomschip Samarang, van Java naar Rotterdam, passeerde 2a Maart Perim. Het stoomschip Zeeland, kapt. Kromwijk, ran Java naar Rotterdam, vertrok 26 Maart van Padang. Het stoomschip Brinses Amalia, kapt. Hubert, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 26 Mrt te Snez. Het stoomschip Borneo, van Amsterdam na3r Java, arriveerde 25 Maart te Padang. GSBÜUATBN 26 Maart. H. M. de Gens-Mieras z. - J. P. Widemann-v. Pellccom d. - 27. M. Boom-Smit d. - M. A. Leeflang-Bakker z. ONDERTROUWD: 27 Maart. J. v. Galen en J. M. Evers. - K. A. Idzinga en J. S. Jonker. - P. v. Heusden en W. C. Schrijvers. GETROUWD: 27 Maart. H. Wessels en M. A. Berendrecht. - J. Wynands en H. Kruijer. - G. J. v. Bilderbeek en S. Lennings. OVERLEDEN 25 Maart. A. J. Swart 22 m. d. Soph>astr. - J. P. Prinsen 54 j. Oranjeboomslaan. - H. J. Heeremans 67 j- Meestcr-Joostenlaan. - J. H. Nipper 60 j. Anthoniestr. - D. Meijer 73 j. Plein. - 26. C. E. v. d. Steeg-de liaan 86 j. De Haasstr. - D. J. Ohee-Janssens 33 j. Zonnesteeg. ÊiasscïEOHssm Haarlem, 27 Maast. Op de Kaasmarkt uie's verhandeld. Haarlem, 2? Maart. Do aanvosr en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 4 koeien 150 a 125, 64 nuchtere kalveren 9 i 4, 146 schapen f 23 a 15, 0 Lammeren fa 0, 0 Graskalt' f1 0 Pinken f 0,a 0,1 Stier f 125 k 3 Paarden f a 0 Varken f 0 a 0, 0 Vaarzen f 0,a 0, op Vrijdag 29 Maart 1889, des voormiddags te 10 uur, in hei Koffie hui .De Korenbeurs., aan de Kaas markt te Haarlem, ten ove'staan van den Deurwaarder A. ARNKEN, van eene groote en schooue partij pracht'ge soorteu Conifèreü, waar onder van 13 meter, boute en groene Hulsten, Rhododendrums, Azalia's, Sier- en Bloemheesters; diverse soorten als: Pere-, Appel-, Kerse-, Morelie-, Perzike- en Abrikozeboomen en an dere Heester- en Boomgewassen, waaronder eene partij extra groote Lagolij-, Appele en Perzikeboomen in de vrucht; alles afkomstig van den Heer B. DROOG, te Boskoop en daags vóór den verkoop te zien. tegen het op VRIJDAG 29 Maart 1889, 's avonds 8 ure precies, in het Gebouw der Mij. tot Nut van 't Algemeen, aan de Zijlstraat. Spreker: de Heer Onderwerp Dieren en Bijgeloof. N. J. TOLK, Secretaris. TE HAARLEM. Ondergeteekenden berichten bij deze, dat bovengenoemde Vereeni ging onder leiding van haren Direc teur, den Heer J. G. MARTIN Jr. en haar Bestuur eene wenscht te vestigen voer Jongelie den van 16 tot 18 jaar, om hen als ad-pirantleden in de gelegenheid te stellen de Gymnastiek en het Schermen te beoefenen. Contributie 10,'sjaars. Oefeningsuren: voor Gymnastiek Woensdag- en Zaterdagavond van 9 tot 10 uur; voor Schermen Dins dag van 10 tot 11 uur. Zij, die tot deze afdeeling wen schen toe te treden, of nadere in lichtingen verlangen, gelieven zich vóór den lOen April aan te melden bij den Secretaris Warmoesstraat 10. J. NIEROP, Voorzitter. J. E. C. VERNOUT, Secretaris.

Haarlem's Dagblad | 1889 | | pagina 3