ischappij i Fabriek 11 Sclaeiwstt is T. A. DOfyNÉE, L V. F. Horlogemaker. Melief Mestraat M Oieir OSms BE HOLLANDSCIIE VERWTJLFT 3. CORNs. E. VEEN, Si IN N E N L A N 1). VesitisnilB Muziekuitvoering POLITIEK OVERZICHT. HAARLEM TB HUUR, GEMENGD NIEUWS. best l'aardenbooi, 33Ie Staats-LoterlJ. BURGERLIJKE STAND. Advertentie». Houtstraat Helmbrekersteeg. ORPHEUS, Dl ZAANLAiTDER, MAATSCHAPPIJ de Ilaarieoisclie Brood- en Meelfabriek. Prima fijne Boter, extra geurigs ROOMBOTER, Kleine Houtstraat fk 03. 7JHT" Krul water. HAARLEMSCHE C.CERBERJr. Kruisstraat 3, Haarlem, Het grootste en goedkoopste I@ DE SMEDERIJ FRANKENSTRAAT 35. Woonpl.: KI. Houtstraat 103. oefenen langs onze grenzen. Hiertegen hebben wij geprotesteerd. De heer Droz N aar men verneemt, h e e f traaakte verder gewag van de bemoeiin- Z. M. de Koning met het grootkruis g™. Oostenrijk en Kusland, aan van de orde van den Nederl. Leeuw befij begiftigd den Grootvizier van den per- te maatregelen behoeven wij zischen monarch, terwijl een zevental andere decoratiën, waaronder een paar j welke hetzelfde geantwoord is. Over de met niemand te raadplegen en hebben wij alleen met ons zeiven te rade te gaan, kommandeurskruizen, zijn toegekondaan wa t het zijn aangelegenheden van bin- andere perzische waardigheidsbekleders. nenlandschen aard waarin wij geen r vreemde inmenging kunnen toelaten. De De heer N. Th. Hichaëlis, regCering doet een beroep op het ver directeur voor de spoorwegen, die zijn - - - voornemen had te kennen gegeven om tegen het einde van dit jaar pensioen aan te vragen, is op dit besluit terug gekomen. Mevr. van Tienhoven te Am- steerdam ontving van den Schab ten ge schenke een ring van turkooizen, met diamanten omzet. De eerste in den handel gebrachte nieuwe hollandsche haring is Vrijdag door de firma C. Saur Hz., te Amsterdam, den Schah van Perzië aangeboden. De heeren Kattenburg, hoek Dam en Nieuwendijk te Amsterdam hebben aan leden van het personeel bij den Schah in dienst, een groote levering van kleedingstukken gedaan en i3 choeo- laad van de erve Casper Flick, in een fraaie bon bonnièredoor den perzischen vice-consul aldaar, den levenden talisman des perzischen konings ten geschenke gegeven. Uit Amsterdam wordt se- meld Uit goede bron vernemen wij, dat de Schah niet minder dan 50 amster- damsche militaire en civiele autoriteiten met kommandeurs, officiers- en ridder kruizen der orde van den Leeuw en de Zon begiftigt. Behalve de reeds beken den, de Commissaris des Konings. jhr. Schorer, hoofdofficieren van marine, land macht en schutterij aldaar, den hoofd commissaris van politie, den commandant der brandweer, alle wethouders, de raads leden Daniels en Jitta, dr. Westerman. den havenmeester Van "de Poll, den of ficier van den torpedodienst, alle officie ren die buitengewone diensten deden,f of eerewachten betrokken, ten getale van 20, den consul en vice-consul. Den heer Coninck Westen' berg, notaris en wethouder van Tessel, overkwam Donderdag toen hij met de heeren P. Boon, lid van den raad, en J. Moojen, makelaar, van eene grasverpach ting naar huis reed, een groot onheil. Het paard werd schichtig en sloeg op hol, zoodat rijtuig en personen in eene sloot terechtkwamen. De heer Boon brak daarbij twee ribben, terwijl de andere heeren en de voerman meer en minder ernstig gekwetst werden. Te Oostwoud is Donderdag een vierjarig knaapje verdronken, het eenige kind van de ouders. Men verneemt dat het land- goed ,/Heerenloo" nabij Ermeloo inge richt zal worden tot asyl voor drank zuchtigen. In het graafschap Zutfen is onder de buurtschap Zwolle eene slant gevangen van ruim 2 meter lengte. trouwen der Bondsvergadering, opdat zij alles kunne doen wat de zware verant woordelijkheid die zij te dragen heeft, haar tot plicht maakt. De interpellanten hebben zich met deze inlichtingen tevreden verklaard. Is overal de rust in de mijnstreken op vrij vredelievende wijze teruggekeerd, dit mocht niet zoo zijn te Kladno in Bo- heme waar het tot ernstige ongeregeld heden is gekomen naar aanleiding van de processie, welke op Sacramentsdag werd gehouden. De gendarmes kwamen tussehen beiden en maakten gebruik van vuurwapenen, waardoor twee jongens twaalf personen ernstig ge wond werden. De woningen van den burgemeester en den directeur der mijnen zijn geplunderd, In de stad heerscht groote opgewonden heid, en de zaken staan stil. Tot hand having der orde zijn 3 bataljons infan terie aangekomen. Een telegram van heden meldt dat de orde is hersteld. Er zijn 55 personen in hechtenis genomen. §TOa»)VAABTBE^ICHTEH. Het stoomschip Bantamvertrok 18 Juni van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Alexandervan Amsterdam naar Batavia, vertrok 20 Juni van Genua. Het stoomschip Zaandamder N. A. S. M., van de Plata-rivier Daar Am sterdam, is Vrijdag 21 Juni te St. Vin cent aangekomen en heeft denzelfden dag de reis voortgezet. in den Hout, op Zondag 23 Juni 1889» des namiddags van 24 uur, van het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch uit de Suite, Lackner. 2. Con cert ouverture, Reissiger3. Serenade (StandekenSchubert. 4. Grande Fantaisie sur des Motifs de l'Opéra wLa Fille du Régiment'7, Donizetti. 5. Mozart ouverture, Suppe. 6. Immortellen Wal ze r, Gungl. 7. Fantaisie uit de Operette „Robinsohn Crusoë", Offenbach. Rechtszaken. De arrondissements-rechtbank te Am sterdam deed Vrijdag uitspraak in de zaak van den heer Willink Kctjen. Zij oordeelde, dat het delict van smaadschrift niet aanwezig was en sprak hem daar van vrij, doch veroordeelde hem ter zake van beleediging tot eene geldboete van honderd gulden. De eisch was 6 maanden. Eindelijk is in de zwitsersche bonds vergadering een overzicht gegeven van den loop van het geschil tussehen Zwit serland en Duitschland en van de, ten gevolge van het met Wohlgemuth ge beurde, gerezen moeilijkheden. Het schiedde op een interpellatie, door den heer Droz. Hij zeide: In tegenspraak met de zienswijze der duitsche regeerin; is het ons niet mogelijk, de handelingen van Wohlgemuth als wettig te beschou wen. Met leedwezen hebben wij bevon den dat de gewisselde verklaringen het geschil niet uit den weg geruimd heb ben, en dat uit dit geschil belangrijke vragen uit een internationaal oog punt zijn voortgevloeid. Wij hebben aan de duitsche regeering geantwoord, dat wij niet met haar het recht kunnen dee- len om binnen onze grenzen de politie uit te oefenen, en wij verplicht zijn dat recht onverdeeld aan ons te houden. Wij hebben haar onder het oog gebracht dat wij geene personen bij ons ge.iuld heb ben, die gevaarlijk voor ons en voor an dere landen konden wezendoch dat de agenten der duitsche politie herhaaldelijk in Zwitserland tot ongeregeldheden aan leiding hebben gegeven. De duitsche re geering heeft ons te kennen gegeven dat wij op grond der tractaten verplicht zijn, van de duitschers, die bij ons komen, certificaten van oorsprong te verlangen. Deze uitlegging, welke ons asylrecht afhankelijk zou maken van de opvattin gen van vreemde regeeringen, hebben wij niet willen erkennen. De duitsche regee ring heeft ons verder doen weten dat zij door hare politie toezicht zou doen uit- terstond, een Heerenhuis met 8 K. 575 en een net Burgerhuis met 5 K. ƒ300 beide met tuin en mo dern ingericht. Te bevragen bij den architect D STORM, Ha'arlem. Men verneemt dat de Schah van Perzië heden te 3.33 uren te Es- schen zou aankomen, waar een konink lijke trein den hoogen gast zou wachten, om hem over te brengen naar Ant werpen. De Schah zou aan de belgische grens plaats, namens koning Leopold worden ontvangen door een bizonder gezantschap, bestaande uit den heer Dolez, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister, den heer M. De Ramaix, raad van lega tie, den luit.-generaal Baudoux en diens adjudant. Te Antwerpen zal de Schah de revue passeeren over het garnizoen en de schut terij. Zondag heeft er eene groote pro cessie plaats, die gelijk gewoonlijk, zal defileeren onder de vensters van het pa leis des konings, waarin de Schah zijn intrek zal nemen. Te 3 uren heeft een groot militair feest plaats ten behoeve van het Roode Kruis voor de Congo, terwijl de dag besloten zal worden met een groot feest, schitterende illuminatie en vuurwerk in de Harmonie. Maandag 25 dezer wordt den Schah door koning Leopold een groot déjeuner aangeboden op het kasteel te Laeken, 's Avonds wordt door de Société du Sud een gala-soirée en prachtig feest gegeven. Dinsdag groot militair feest en 's avonds schitterend venetiaansch feest op de Schelde. Woensdag vertrekt de Schah naar Spa, aar hij twee dagen zal verblijven. Z, M. zal de établissementen van Cockerill te Seraing bezoeken en vervolgens twee dagen te Óstende doorbrengen. Den ln Juli zal de Schah met een oorlogsschip, door koningin Victoria te zenden, Ostende verlaten om zijn bezoek aan Engeland te brengen. Wegens den rouw over den dood van aartshertog Rudolf van Oostenrijk kon de koning van België den Schah niet te Brussel ontvangen. Z. M. heeft daarom zijn paleis te Antwerpen ter beschikking van den perzischen vorst gesteld. Onze lezers herinneren zich den moord, op de markiezin de Chasteleer te Ligne bij Ath (België) gepleegd, terwijl zij des avonds bij een geopend raam een brief zat te schrijven in gezelschap van haren zoondie de courant las. Het schijnt dat de justitie eindelijk eenig licht in deze geheimzinnige zaak heeft kunnen vinden, want Donderdag is de boschwachter en jachtopziener Monier, die sedert geruimen tijd reeds in dienst der familie was, in hechtenis genomen. Ookin Eügeland wordt werk gemaakt van de opleiding van militaire wielrijders. Onlangs werden 35 marine- cyclisten, na voltooide opleiding, door kolonel Savile geïnspecteerd. De kosten voor de militaire wielrijders bedragen reeds 400 pond sterling, doch de engel- sche regeering heeft daarvan niets te betalen. Iedere recruut wielrijder moet eenige kennis hebben óf van den sig- naaldienst óf van het telegrafeeren, óf van het lezen van kaarten. De wielrij ders dragen hun geweêr in bandelier; terwijl de officieren-rijders met sabel en revolver bewapend zijn. De officieren be zigen driewielers, die zóó ingericht zijn, dat zij het lezen der kaart gedurende den tocht toelaten. Het wielrijders-korps is in twee secties verdeeld; elke sectie heeft hare signaalrijders, hoornblazers en geschikte zwaardvegers, om gebreken aan wiel of bewapening zelf te kunnen ver helpen. Nog alt ij d zijn de schade- vergoedingen niet geregeld, welke de belgische Staat aan de slachtoffers van de ramp bij Groenendaal uit te keeren zal hebben. Concert op Zondag 23 Juni 1889, des avonds 810 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luit.- Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch und Chor aus der Oper //Tannhauser", Wagner.2.Ouverture ,/Don Juan", Mozart. 3. Morgenblatter, Walzer, Strauss. 4. Grande Fantaisie sur des Mo tifs de l'Opéra „Faust", Gounod. 5. Ouver ture Solennelle, v. d. Biest. 6. La Mes- sagère, Polka, Krat. 7. a. Prélude, Thomas, b. Sérenata, Moslcowshy. 8. Grosse Fan taisie aus der Oper „Maritana", Wallace Met Solo's voor Tenorhoorn, Baryton, Piston, Trombone, Oboe en Clarinetten. TE XI per ÏOOO halve kilo's, bij G. H. FEIJE, Schoutje a/d Leid- sche Vaart. Ctu Bij H LENTELINK, Hoog straat 8, zijn thans weder Loten verkrijgbaar. Tevens nog Loten voor de Haar- lemsche Paardenloterij. GEBOORTEN: 20 Juni. M. P. Misset-van Es z. en d. 21 Juni. J. M. Mudde-van Veen z. 22 Juni. G. Wit-Knijper z. OVERLEDEN: 20 Juni. G Verhaaren 53 j. Lange Ileerenstr. - 21 Juni. L. H. van Abs 1 m. d. Hooiraarkt. - C. Horeman 18 m. z. Nituw Heiligland. - B. C. J. Proot 68 j. Jansstraat. - E. Mok 1 m. d. Bakenes- sergracht. - P. Scholten 19 m. z Lelie straat. - C. Fredriks 5 m. z. Brouwer straat. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN: 20 Juni. R. Bottenheim-Friedland d. Amst. - C. H. van Oost-Tak z. Amst. - S. Gans-Nijkerk z. Amst. GEHUWD: 19 Juni. A. C. Volkeren N. S. Volker Sliedrecht. - 20. W. J. van Stockum en W. Ie Poele Leiden. - 21. A. J. Daniels en A. M. van Spall Watergraafsmeer. - OVERLEDEN: 18 Juni. W. Vermaat-Louwerens 66 j. Rott. - 19. P. M. Leuring 51 j. Amst. 20. Wed. J. Marchand-Ween 71 j. Amst. )e Utreclitsche Hypotheekbank geeft gelden ter leen onder hypothecair verbandtegen lage rente. Informatiën g-eeft de Heer P J. BONDIX, Zuider-Buitenspaarni 30; van 10 tot 2 uur: Kruisweg 68, te Haarlem. MAGAZIJN FABRIEK Specialiteit tot het verren van Ameublementstoflen. Uitstoomen van alle voorko mende Kleedingstukken. Muziekblad roor de Nederlanden. Prijs per jaargang f 3,25 fr. p. p. ADVERTENTIËN 15 cents t. regel. Algemeen Advertentieblad. Groote gratis-verspreiding Advertentiën van 15 regels 30 cents, elke regel meer 6 cents. Bij abonnement lager. BureauStationsstraat G 57 Koog a/d Zaan. 10 12 13 8 8'/. 9 10 50 25 BROODPRIJZEN. Fijn geb. Tarwebrood p.Kgr. 14 Ongebuild Zeeuwsche Krop. Mik Krenlemik Wit Roggebrood Gerezen Zwart Z?.et i) Fijn Krentebrood Gewoon Tarwebloem in pakjes van Kgr. 8 WaterbroodjesKadetjes Bollen, Strikjes, Timpjes, Duitsche bollen en ge wone Krentebroodjes, p. stuk 2 Fransche Waterbroodjes en fijne Kreutebroodjes p.stuk 2"j Ketskenbeschuit (ENKEL PLATTE,). p. 10 stuks 10 Lange Beschuit p. 20 10 Het brood is uitsluitend i baar in de bekende depöts waar steeds rchalen en gewicht voorhan den zijn, om de koopers van hei juiete gewicht te overtuigen. Haarlem, 22 Juni 1889. 50 en 55; 70 en 75 Cts. per 'Ai kilo. DAMES! Door het gebruik van CHAL- MAlR's welriekend Krulwater, verkrijg-t men zelfs bij vochtig weder de schoonste Krullen. Prijs per flacon 60 Cents. Dépöt bij mej wed G. BOUHUIJS, Ged Raamgracht 12, hoek Wolstr. Aangezien het bij de Directie is gebleken, dat er in sommige Abon- nementsboekjes de Coupons No. 5 en 6 mankeeren, zoo kunnen deze boekjes bij vertoon ten kantore van de Maatü.. Baljumslaan No. 4, worden ingewisseld of het daar voor betaalde worden gerestitueerd. Namens de Directie J. H. VAN WEST Jr Directeur. Haarlem 22 Juni 1889. Hoofdagent der Levensverzekering- Mij. Assurances Générales sur la Vie te Parijs. Koopt Coupons tot hooge prijzen en belast zich met het uitvoeren van Effectenorders. Besteedt heden behoudens wijziging der koersen voor Coupons Metalliekƒ21,18 Zilveren Roebels 1,23 Dollars2,451 Russen 1860j 26,90 1873)perJum- „29,90 1850 per Juli 26,90 pj Gewastlederen hooge Heeren Laarzen 5,5,50 Gewastlederen Heeren Bottines4.4,50 Gewastlederen Heeren Molières3,50 3,75 Heeren Pantoffels met bakken2,2,30 Heeren Bottines,«eigen fabrikaat»,Engelsch model „5, Heeren Bottines met laken of kamgaren, «eigen fabrikaat», Engelsch model5,50 Heeren Molières, Engelsch model3,75 Heeren Molières met laken of kamgarep, Engelsch model 4,50 Gemslederen of Cachemire Dames Laarzen met lak, glacé, veaumat of vachet omzet f 4,4,50 Stoffen Dames Elastiek Laarzen met hakjes 2,50 3,50 Stoffen Datnea Elastiek Laarzen met hakjes en gelakt voorblad 2,75 3,50 Engelsche Wandellaarsjes voor Meisjes en Kin deren met hakjes1,75 2,— Chagrin Dames Elastiek Laarzen3,50 3,75 Dames Knoop Molières3,25 3,50 Dames Rijg-Molières2,50 2,75 Kinderen Molières met hakken1,50 1,60 van Haarden, Kachels, Fornuizen, Brandwaarborgkasten en in« richting tot aanleg van Gas- en Waterleiding, Slectrische Schellen, Huistelefoons, Bliksemafleiders en Spreekbuizen van is VERPLAATST naar

Haarlem's Dagblad | 1889 | | pagina 2