V AKI A. kunstmatigwijze van bevloeiing der, landen in deze bijna altijd met zomer weder en dragelijke warmte begunstigde streek. Zonder irrigatie toch is geen succes te verwachten. Yan daar, dat veel land waardeloos is bij gemis aan water of regen. Gelukkig bezit de maatschappij water genoeg om een geregelden oogst van vruchten meest druiven te ver zekeren. De „H. C. L. C." heeft 4000 acres land, verdeeld in 20 acres boerderijen. Zij helpt do kolonisten, onderricht jon gelieden in de bewerking van het land, en levert tegen fabrieksprijs alle huis houdelijke benoodigdheden aan kolo nisten. Herhaaldelijk deed de heer Nijgh uitkomen, dat voor jongelui of hoofden van familiën, die de noodige energie bezitten, ecne schoone toekomst is weg gelegd, indien zij eenige jaren op de landen van California met kracht en vlugheid willen werken in het land- bouwvak van 's ochtends 7 tot 12 en van 's middags 1 tot ure, zonder pijpjes op te steken of kopjes koffie te drinken. Schering en inslag van zijn betoog was dan ook, dat Californië het land is voor jonge mannen, die vooruit willen; dat er voor familiën met een kapitaal van ƒ10 12.000 eene bron van rijk dom gelegen is, mits de adviezen der leiders opvolgende, en dat Californië voor kapitalisten het laDd is om geld te beleggen. Hij vertelde o. mdat men voor 12,000 krijgt eigen land en een huis, welke som binnen 6 jaar terugverdiend is, als men met energie en economie werkt. Een van de gunstigste omstan digheden toch is, dat het land produceert in tijden, dat andere landen niet voort brengen; zoodat de producten druiven, rozijnen enz. geregeld naar New- York kunnen worden afgezet. Daarbij komt, dat de belastingen er zeer laag zijn en de levenwijze door ver schillende omstandigheden goedkoop. T en slotte stelde hij in het licht hoe het belang der //Landbouw-Company" ten nauwste samenhangt met de wel vaart en den voorspoed van degenen, die hare eigendommen in exploitatie hebben gebracht, zoodat het voorthelpen van de kolonisten in het eigen belang ia van de Land-maatschappij. Overigens was de heer Nijgh bereid, alle mogelijke inlichtingen te geven aan hen, die dit verlangden. Van deze gelegenheid werd door de aanwezigen ruimschoots gebruik gemaakt, zoodat de inleider aan een waar kruis vuur van vragen stond blootgesteld. Alle vragen werden afdoende beant woord. De gedachtenwisseling tusschen de ondervragers en den heer Nijgh bracht ook aan het licht, dat het recht op eene voldoende hoeveelheid water tot irrigatie der velden onbetwist is, het land kant en klaar aan den bewerker wordt gele verd, bemesting daar niet noodig is, de Chineezen geen landbezit kunnen verkrij gen, doch bij den drwivenoogst eene bruikbare hulp leveren, het klimaat des zomers niet te drukkend is, 20 acres voor 8000 geleverd worden, de //Land- Compariy" voor 12,000 voor paarden, vee, huis, reis en land zorgt, dat men de drie eerste jaren kan leven van de opbrengst van de alfalfa, eene soort van klaverblad, daar het in 3 maanden tot vollen wasdom komt en permanent is, en dat bij zorgzame teling van den wijn gaard na drie jaren aan elkeen, die werken wil, een goed bestaan verzekerd wordt. Na afloop van de voordracht gingen de aanwezigen in eene andere zaal de afbeeldingen en producten van het land, in groote verscheidenheid ten toon gesteld, bezichtigen. De wijnen, gedroogde en in gemaakte vruchten, konden geproefd worden Boekjes met bizonderheden omtrent het //gezegende Californië" en de //Land- Company" werden met kwistige hand uitgereikt. De mededeelingen van den heer Nijgh verhoogden in ruime mate de belang stelling, welke hij hier reeds voor hetgeheele oplaag verslonden. Later werd land en de onderneming der //Holland te vergeefs 2 p. st. voor een exemplaar California L.-C." mocht vinden. geboden. De afgevaardigden brachten den Te Anna Paulowna geraakte Vrijdag een tjalkschip, geladen met stroo bevaren door schipper J. de Haan van Wieringen, door het omvallen van de kachelpijp in brand. Ofschoon de bran 1 weer weldra met twee spuiten aan rukte, gelukte het niet den brand te blusschen, en moest men het schip, door er gaten in to hakken, laten zinken. Het schip en de inboedel aan boord wa ren niet verzekerd, zoodat de schipper in weinig uren tijds van zijn bestaan beroofd is. Men meldt uit Lemmer: Ondanks den krachtigen oostenwind is de Zuiderzee, zoover het oog reikt, met ijs bedekt. Voor zeilschepen is de vaart reeds gesloten, zoodat ook de Zui- derzeevisschers, jammer genoeg, ander maal hun bedrijf hebben moeten staken, Ook in de friesche binnenwateren is reeds zooveel ijs dat het twijfelachtig is of de stoombooten, Donderdag van hier naar Sneek, Groningen enz. vertrokken, hunne bestemming zullen bereiken. De o p e n b a r e 1 a g e r e s c h o o 1 in den Grooten IJpolder, gem. Sloten (N. Hollwerd in het jaar 1889 ge middeld door 1000 kinderen bezocht. Het aantal schooltijden bedroeg 46,336, ter ijl dat der verzuimde lessen 8790 was, of bijna 19 pet. De mazelen-epidemie in de eerste drie maanden des jaars is de schuld van dit aanzienlijk bedrag. //Wil lekeurig" werden verzuimd 1360 school tijden of 3 pet. bijna. Het leeuwenaandeel van dit verzuim komt op rekening van den veldarbeid, vooral in de maanden JuliOctober, toen het //willekeurig" schoolverzuim bijna 800 bedroeg. Dat het niet een hooger cijfer be reikte, is te danken aan de omstandig heid, dat de landbouw in dezen polder jaarlijks vele werklieden van elders roept, Over het geheel kan mendus te vreden zijn met de 8 percent. De reeder G. Z. Jol, van Sche- veningen, wiens vertrek naar Engeland met nog eenige andere personen Donder dag gemeld werd, is niet vertrokken. De engelsche reeder, wiens ekwipage aan Yol in het vorige jaar zulk eene be langrijke schade aan haringnetten toe bracht heeft de wijste partij gekozen en Donderdagavond schadevegoeding betaald, zoodat het proces niet doorgaat. Een twee en een half jarig kindje van een landbouwer te Sleeuwijk viel Vrijdagochtend voorover iu eene tobbe met kokend water, waardoor het zulke hevige brandwonden verkreeg, dat het aan de gevolgen daarvan, niettegen staande spoedige geneeskundige hulp verleend werd, is overleden. DE PARNELL-EWESTIE in het ENGELSCHE LAGERHUIS. avond verder door met het lezen van het rapport. Het Lagerhuis geleek eene groote leeszaal. Het verslag der com missie werd druk bediscussieerd. De vrij algemeene opvatting was, dat het ver slag voer de Parnell-partij gunstig is, omdat het haar vrijspreekt van de ern stigste beschuldigingen. Intusschen loopt het oordeel der pers, naar hare politieke kleur, zeer uiteen. De Unionistische bladen verklaren dat de parlementaire rechtbank de Parnellieten niet vrijspreekt van landverraad, door het aanstoken der woelingen in Ierland, terwijl zij de ern stige beschuldigingen eenvoudig als on bewezen aanneemt, hetgeen niet met vrijspraak gelijk staat. De organen van Gladstone daarentegen meenen dat het rapport der commissie de aangeklaagden wat de hoofdzaken betreft rehabiliteert, Het rapport der commissie beslaat 160 blauwboekbladen, met inbegrip van de aanhangsels. Het weerlegt de geruch ten over oneenigheid onder het drieman schap, wier uitspraak eensluidend is. Het jereentshof verdeelt de punten van aan klacht in negen categorieën, terwijl daar enboven tegen Daviit en Parneli aizon- derlijke beschuldigingen geformuleerd worden. Het gerechtshof bevindt dat de aangeklaagde Parlementsleden, onder wie Dillon, Obrien, Redmond, Davitt en an deren, niet waren tleelgenooten eener sa menzwering beoogend Ierlands onafhan kelijkheid, maar dat sommigen, onder wie niet Davitt, de landliga oprichtten, met de bedoeling daarmede Ierlands vol komen onaf hankelijkheid als natie te verkrijgen. Dan maakt het gerechtshof uit dat de aangeklaagden deelgenooten waren eener samenzwering, beoogend het uitmergelen en uitdrijven van de engel sche landbezitters door stelselmatige agra rische woelingen door middel van inti midatie en boycotting. Verder beslist het gerechtshof dat de beschuldiging onbe wezen is, volgens welke de beklaagden hunne openlijke brandmerking van in Ierland bedreven misdaden tegenover geestgenooten nooit ernstig bedoeldeu. Het gerechtshof spreekt Parneli en de Parnellieten geheel vrij van die aan klacht, tegenover den moord in het Phoenix Park, terwijl de rechters ver klaren dat de brief van Parneli, op wel ken de beschuldiging tegen hem hoofd zakelijk gegrond was, onecht is. Het ge rechtshof bevindt dat de aangeklaagden de verspreiding bevorderden van de Irish World en andere seditieuse bladen, maar dat zij niet rechtstreeks personen aan moedigden tot het plegen van vergrijpen, behalve intimidatie. Deze aanmoediging van intimidatie veroorzaakte vergrijpen door de bedoelde personen. Het gerechtshof acht onbewe zen dat de aanmoediging van intimidatie samenging met geschenken in geld door de aangeklaagden. Het gerechtshof be vindt dat sommige beschuldigden, onder wie Davitt, de misdaden en vergrijpen oprechtelijk brandmerkten, maar niet het daartoe voerende boycottstelsel, ofschoon zij zich van het tegendeel bewust waren. Het gerechtshof bevindt dat de beschul digden personen, terechtstaande wegens agrarische vergrijpen, bijstonden en hunne gezinnen steunden, maar onbewezen dat de eerstgenoemden bekende euveldoeners hielpen of geld gaven om te ontsnappen. Eindelijk bevindt het gerechtshof dat de beschuldigden hulp zochten bij de ame- rikaansche geweidpartij, tot welke de z/Clannagael" en de beruchte dynamiet- man Ford behoorden; dat zij die ge weidpartij niet brandmerkten of verloo chenden, ten einde haren bijstand te blij ven genieten. In zake de beschuldigingen tegen Par neli bevindt het gerechtshof onbewezen dat hij tijdens de Kilmainharn-onderhan- delingen wist dat Sheridan en Boyton misdadigers waren, en dat hij vertrou welijk omging met de zoogenoemde //In- vincibles", die Cavendish en Burke ver moordden. Verder maakt het gerechtshof uit dat Parneli geen geld gaf aan Byrne om aan arrestatie te ontkomen. Ten aanzien van Davitt maakt het trouwelijk omging met de amerikaansche dyDamietpartijdat hij degene was die het bondgenootschap beklonk tusschen haar en de britsche Home-rule-partij. De verhandelingen, welke het gerechts hof tot deze uitspraken voerden, worden uitvoerig in het rapport medegedeeld, hetwelk zich ondersctieidt door zakelijke onpartijdigheid, ofschoon de Parnell- kwestie evenmin als het iorsche vraag stuk daarmee als afgedaan kan worden beschouwd. (N. R. C.) GEMENGD MELUS. De eng els ch e regeering is met den uitvinder Zalinski overeenge komen om vijftig pneumatische stukken geschut te Woolwich te laten vervaar digen. Te Londen heeft een vrouw een revolverschot gelost op het parlements lid, majoor Isaacs, met wien zij vroeger betrekking stond en die ernstig aau de hand verwond werd. Men is nieuws gierig of de engelsche rechter even zacht moedig als de fransche jury in derge lijke zaak zal oordeelen. Een kostbaar souvenir. De dame die nommer 693,843 van de pa- rijsche tentoonstellingstombola in bezit heeft, en den prijs thuis krijgt, zal waar schijnlijk voor den spiegel eene variante van het wair des bijoux" zingen: Ce n'est pas toi, Marguerite, c'est la fille d'un roi!" De parure van brillanten toch vormt een werkelijken koninginnentooi i zij bestaat uit een diadeem, een collier van rosetten, een collier in turkschen stijl, een paar oorhaugers, een groote agrafe (een tak van jasmijn en wilde rozen), drie schoudergespen, eene rivièrej een armband, eene broche en eon ring; dit alles van brillanten. De waarde is op 2ü0,000 fres. berekend; het is voor de bezitster een aardig tentoonstellings- soevenir. Aan het Folkething te Ko pen hagen is door de regeering een cre- diet aangevraagd van 2£ millioen kronen voor aanschaffing van het 8 m. M. repe teergeweer. Uit Londen wordt van 14 dezer ge meld Gisterenavond heerschte er voor het Parlementsgebouw eene ongewone drukte, tengevolge van de aankondiging dat tegen tien uur exemplaren verkrijg baar zouden zijn van het rapport der Parnell-commi8sie. Omstreeks dien tyd verdrong zich eene groote menigte, hoofd zakelijk afgevaardigden en journalisten, voor de plaatsen waar de uitdeeling zou geschieden. De politie moest de orde handhaven. Toen de eerste exemplaren overhandigd werden, ontstond er een algemeen gemompel en gesis, waaraan zelfs ministers deelnamen. Twee boden van het Lagerhuis, die ingepakte exeim plaren wegdroegen, werden aangevallen de touwen werden stuk gesneden, zoodat de rapporten uit de pakken vielen. Tij dens de worsteling maakten vele om standers zich van exemplaren meester, en liepen daarmede weg zonder te beta len. Een dergelijk tooneel voor het Parle mentsgebouw is nog nooit vertoond. Binnen weinige oogenblikken was de I gerechtshof als bewezen uit dat hij ver- Predikügarten der tied. Herv. Kerken TE HAARLEM. Op Zondag 15 Febr. 1890. Groote Kerk. Voora. 10 ure, Swaan. Ie Lijdenstekst. Nam. 2 ure, Knottenbelt. 2e Lijdenstekst. '3 Avonds 6 ure, Barbas. 3o Lijdenstekst. Nieuwe Kerk. Voorm. 13 ure, Smeding. Ie Lijdenstekst. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Snethlage. Woensdagav. 7 ure, Hoog. 4e Lijdenstekst. Bakenssssr Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Hilbrander, Godsdienslonderw. 49 en 5e Lijdenstekst. Waalsche Keo'k. Voorm. 10 ure, Dobry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Onde Graoht. Voorm. 10 ure, 's Avonds 5 ure, Mulder. Woensdagav. 3 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Avonds 5 ure, A. Kooy, van Huizen. Donderdagav. 7ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Mees. 's Avonds 6 ure, Poolman. Donderdagav. 8 ure, Mees. Lijdenspred. Kerk der Fereenigde Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, Craandijk. fs Avonds 6 ure, de Vries. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman Met medewerking van bet Zangkoor. Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss, lo Kruiswoord. Donderdagav. 8 nre, Weiss. Jes. 58. Noorderkerk (Ridderstraat). Nederd. Geref. Gem. (doleerende). Voorm. 10 ure, 's Avonds 6 ure, Laughout. Woensdagav. 8 ure, Langbout. DoopBbedicning. Chr. bewaarschool Lange Ileerenvest. Maandagav. 8 ure, Moetou. Bijbellozing. Luk. 17 20 vv. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagav. 8 ure, Swaan. Bijbellezing. Lokaal Jongelïngs-fereeniging. Lange Annastraat. Donderdagav. 8 ure, Knottenbelt. Bijbellezing. Lokaal Bakkerstraat. Zond3gav. 7 ure, G. Bronkhorst, van Heemstede. Evanzelieverkondiging. Maandagav. 8 ure, J. B. Schout. Bijbellezing. Opgehelderd //OIs u de dochter van kapitein Verhaven," zeide een advocaat, die door een zijner vrienden op een bal aan eene dame werd voorgesteld. //Sinds gisteren niet meer," klonk het antwoord van de schoone. De advokaat begreep niets van dat antwoord, maar zijn vriend helderde het hem later op den avond op door hem te vertellen, dat aan kapitein Verhaven juist den vorigen dag de majoorsrang was verleend. Bij een voordracht over letterkunde galmde de welsprekende redenaar uit z/En waar zijn de Skakespeares en de Miltons, de Vondels en de Bilderdijks, de Goethes en de /Schillers? Waar zijn zij, vraag ik?" En van de galerij weerklonk het op doffen toonwZe zijn allen dood." Mej. Mineurna het concert. Die ar tiste speelt met veel expressie, niet waar, mevrouwMaar wat dunkt u van haar techniek? Mevr. Majeur. Maar kindlief! ik heb niet eens gezien, dat ze er een aan had. Johan (de huisknecht)//Mevrouw de gravin verzoekt mevrouw de barones morgenavond op de thee." Barones: //Wie zal cr alzoo komen?" Johan (op vertrouwelijken toon): wIk geloof niet, mevrouw, dat er morgen veel bizonders komt." Nederch Herv. Kerk. JSeime&rueBi. 10 ure, C. van Koetsveld C.Ez., pred. te Houtrijk eu Polaneu. Collecte voor de Kerk. Ëteverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 uro, J. Sepp. sSMoeaaaeBidkaaS Voorm. 10 nre, J. D. van Aikol. Nam. 2% ure, J. D. van Arkel. iScemsÉede. Voorm. 10 ure, J. Kuilman. MSIsegom. i'os'-m. 10 ure, M. Buchli Eest. Huurt rijk en Folaucn. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 2]ij ure, C. van Koetsveld C.Ez. Aanvang der lijdensprediking. ^&ngp©©Ft. Voorm. 10 nre, J. van Loenen Martinet. Yelsera. Voorm. 10 ure, H. Waardenburg. San «2 voort. Nam. 2% ure, O. Schrieke. Voorm. 10 ure, O. Schrieke. BSARKTSESHJHTEfS. Amsterdam 15 Febr. De prijzeu der Aardappelen waren als vclgt Friesche Dokkummer Jammen f 2.20 h 2.50, id. Francker Jammen f 2.10 a 2.30, idem Engelsche Jammen fl.6ü a 1.75, Zeouwscho Spuische Jam men f 2.10 a 3.50, idem Fiakkeesclie Jammen E 1.90 a 2.40, Geldersehe blauwe f2,— a 2.10, Pruis. Hamburgers f 8 60 a 3.70, Roodo f 0. a 0.Hillegommcr dito 0.0,alles per Heet. Hoorn, 13 Febr. Kaas Ter waag wogen 66 stapels, wegende 15,835 kilo. -ug>te prijs: kleine GraB f 31 Hooi id. f 0,o mmissie di. 32,50, middelbare f 0,— Leiden 14 Febr. Aangevoord 15 partijen. Gouds^hc Kaas f 18,a 26,—, Darby a i Leidsche, de 150 küo f— a Edammer Kaaa 2e kwal. f0,a 0, Leiden, 14 Febr. De en aanvoer prijzen ter Veemarkt van beden waren als volgt10 Stieren 82 a 225, 60 vette Ossen en Kooien f127 a 282 of f 0,64 a 0,76 per Kg., 95 Vare id. f 86 f 232, 0 Graskalveren f 0.a16 vette id. f 46 a 94 of f 0,75 a 0,95 per Kg., 70 nuchtere id. 1' 4,50 a 14,100 vette Schapen f 21 a 32,— of t 0,60 a 0,65 per Kg., 20 weide do. 15, a 23,0 Lammeren f 0,a 0,36 magere Varkens f 16 a 28, 130 Biggen f 8,— a 13,4 Paarden f 28 a 89, 108 Kalf- en Melkkoeien f 105 a 270. Schiedam, 15 Febr. Moutwijn f 9.75, Jenovci 15.25, Amst. Prcef f l6.50. Meyer bevrijdde na de laatste woorden zijn arm door een snelle, bijna brutaio beweging van de angstig knellende hand de3 kapiteins en trachtte daarna zachtjes, onder de bescherming der enkele boschjes, tot bij den bayon te slnipen. Maar de slanke heer, met het fijne en slechts ietwat bleeke en afgeleefde gelaat, dien beiden als baron Pipperling hadden aangeduid, bezat een fijn gehoor. Een licht kraken van de kiezels trok zijn aandacht en een haast onmerkbare zijwaartsche beweging zijner onheilspellende donkere oogen verried hem de nadering van den driesten grappenmaker. Toch deed hij het voorkomen of hij niets had gehoord, want de uiterst lichte spotlach, die de hoeken van zijn mond zenuwachtig trillen deed, zou bijna den scherpsten opmerker zijn ontgaan. Slechts liep hij wat sneller onder de populieren heen en weder en eerst toen de jonge man tot op eenige schreden van hem genaderd was en reeds van te voren lachend den arm tot uitvoering van zijn voornemen ophief, draaide Pipporling zich plotseling naar hem om. Pardon, mijn waarde Hohenforst, zeide hij met koele waardigheid. Ik heb u naar het schijnt weder eens een uwer allerliefste grappen bedorven, Dat betreur ik ten zeerste. Gij zijt altijd zoo hartverkwikkend ongekunsteld, dat ik u gaarne zou ant woorden, wanneer ik mij niet ondanks alles voor u geneerde. Maar onder on3 gezegd, bij de dame naar wie wij nu toegaan, zou ik e niet aanraden u dergelijke scherts te veroorloven. Zij zou ten slotte kunnen meenen, dat gij eerder voor een boerenbedrieger dan voor haar neef, den graaf, in de wieg waart gelegd. Op het gezicht van den jongen man vertoonde zich bij de woorden van den baron de laatste zwakke sporen van het bloed dat hem naar het hoofd steeg. Baron wat denkt gij van mij Hoe zou ik bij de trotsche dame Hildegardzulke dwaasheden uithalenstot terde hij. Ge houdt mij toch al voor heel dom. Daar hebt ge 't nu, zooals ik u voorspelde, zeide de kapitein, die intusschen [eveneens al kuchend was genaderd, met een sarkastisch lachje. Ik heb hem reeds gewaarschuwd, baron, want hij is waarlijk te onvoorzichtig. Kijk maar eens daar in de villa, op de tweede étagère staan twee dames aan 't venster. En daar onder de reveranda Ah, ge bedoelt die met het borderes, viel hem de baron spottend in de rede. Mijn waarde vriend, die lief hebberij voor vreemde woorden moet gij u ten eenenmale afwennen! Verduiveld, ge zijt in een kwaden luim vandaag,bromde de ka itein onder zijn geweldigen knevel. Ik zal toch zoo vrij zyn. 1oud uw toorn tot een betere gelegenheid in bedwang mijn waarde, viel hem de baron in de rede, terwijl hij den dikken heer zonder complimenten bij den arm pakte en met zich mede- trok. Laten wij er liever een flink stapje opleggen, opdat wij onzen krombeenigen rentenier Müller nog thuis treffen. Dat is voor onze plannen beter, dan wanneer wij zijn vrouw alleen vin den. Hoogmoed is domheid, zegt het volk, maar ik vrees toch stellig dat onze vrouwe Hildegard Müller, geboren vrijvrouwe von Schlehenstrauch nog altijd niet zoo hoogmoedig is, dat ik onbezorgd de beide heeren langen tijd alleen ia haar gezelschap zou durven laten. Gij, vriend Meyer Ik heb u al herhaaldelijk verzocht, dat gij dien vervloekten naam niet weer zult noemen, protesteerde Meyer, noch schuwer zijdelingsche blikken werpend naar de tegenoverliggende villa. Ah bah, gij maakt u ter verkeerder plaatse bezorgd, al dus stelde de heer von Pipperling hem gerust. Deze Schwalbe» heimer voorstad is goddank nog maar zóó dun met kuizen, bezaaid, dat men hier op klaarlichtendag ongezien een straatroof zou kunnen begaan. Blaar ook zoo stil, dat de opperjachtmeestor daar boven „santé" roepen kon, als de opperhofmaarschalk daarginds in de achterste kamer niest, merkte Meyer op. Ik weet ook al van buiten, wat ge mij zeggen wildet. Ik moet mij bij de ,/chère tante" voor het duïtsch spreken in ach; Hemen, omdat het daar wel eens een beetje hapert en liever fransch parleeën. Nietwaar? z/Bon," 't zal geschieden. \wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 6