HUKLEIIMER HALLETJES, rraiitartsri aer M. Ham. iierkea ƒ982.951 215. Het voornemen bestaat om al wat voor 1891 voor amortisatie van niet bepaald aangewezen fondsen beschikbaar is, aan te wenden tot aflos- gjuir op 1 Jan. '91, van vooraf uit te loten b!s Fct* schuldbekentenissen ran het voormalig Amortisatie-Syndicaat ea te vens om op genoemd tijdstip aflosbaar te stellen <iu vooraf uit te loten 3J£ pet. schuldbekente» j-wn, uitgegeven krachtens de wet van 9 Mei 1886. VIIe hooUst. R. (Departement van financiën). Aangevraagd eene verhooging der trae tementen van de ambtenaren met/ 1000 ale gevolg van de met 1 Jan. in werking komende pensioenregelingwelke ook eene vermeerdering van personeel met 2 personen dringend noodig maakt. Hoofdstuk VIII (Dep. van Oorlog). Meer 532.695, waarvan onder de ge wone uitvoering van de wet tot verlen ging van den militiediensttijd en 76.000 voor pensioenen. De uitgebreide werkzaamheden aan het departement kunnen bezwaarlijk met het tegenwoordige personeel worüen uit gevoerd. Daarom zal de indeeling der afdeel ineen van het departement in bu reaux worden opgeheven, ten einde over ruimer werkkrachten le kunnen beschik ken) Aangezien de kapiteins, hoofden van bureaux, daardoor bun toelage komen te verliezen wordt eene andere regeling huuner toelagen voorgesteld, waardoor de begrooting mes f 800 wordt verhoogd. Voor eeue billijke verhoeging van bezol diging voor verscheidene burgerlijke ambtenaren is 2000 gulden uitgetrokken. Het tractoment voor een generaal- majoor, inspecteur van het militair on derwijs, in 1891 in functie te treden, is weer op de begrooting gebracht. Hem zal een kapitein worden toegevoegd. Twee kolonels zullen in gewone tijden aan den chef van den generalen staf worden toegevoegd. Daartegenover staat •at voortaan geen hoofdofficier, doch een kapitein als directeur der militaire ver kenningen zal optreden. Hoofdstuk IX (ff ater staat, Handel en Nijverheid.) De verlagiug van het eindcijfer met 2,246.291.55% ontstaat door de mindere aanvragen voorverlenging Maasmond ƒ945.927; Merwede kanaal ƒ861.500; sluiswerkeu te IJmuideu 143.000, aan leg van spoorwegen 133.200 waarte genover de reeds bekende verhoogingen van de afd. Posterijen en Pensioenen. Weldra zullen wetsvoorstellen wor den ingediend tot reorganisatie van den Raad van Toezicht op de spoorweg diensten. In afwachting daarvan wordt eenige tractemeutsveibetering voor onderschei den ambteuaren bij het Departement gevraagd. Aan de ambtenaren, werkzaam in de buroeien van den Waterstaat, zal, desverlangd, eene vaste aanstelling wor den verleend, waardoor ook zij in de termen der pensioenwetten zullen val len. Op do oegrooting van Waterstaat is een bedrag uitgetrokken, voldoende om in de eerste 4 jaren eene toelage te Esn Zatardagavondpraatjs. LXXXIX. Toen Diogenes indertijd met een lan tarentje naar menschen zocht, gaf hij blijk van eon groote hoeveelheid eigen waan en zelfverheffing. Van zelfverhef fing omdat hij daarmede te kennen wilde geven, dat er maar zeer weinigen den naatn //mensen" waardig zijn, van eigenwaan omdat hij zichzelveo blijk baar instaat achtte, om die weinigen uit te vinden. Zulke oude wijsgeeren, die op eene niet al te zindelijke manier in een kren ten- of petrolenmvat huizen, zouden in onze tegenwoordige maatschappij niet meer worden geduld en, zoo ze met een lantaren op klaarlichten dag naar men- schen zochten, cito eito tsaar een dokter worden gebracht, opdat deze de kwanti teit en de kwaliteit hunner hersens zoude onderzoeken. En nu spreek ik er nog niet eens van, dat zoo het wonen in vaten mode werd, de belasting op hot personeel alras niets of weinig meer zou opbrengen, al vergrootte mea ook de kom der gemeente zoodanig, dat zelfs de kavalleriekazerne daarbij gerekend werd. Om al die redenen is het maar beter, dat Diogenes dood is en zijn affaire niet heeft overgedaan. Es toeh, in weerwil daarvan, toch wil ik ook eens doen als Diogenes en naar menschen gaan zoeken dat wil zeg gen naar tevreden menschen, naar men schen, die ingenomen, volledig ingenomen zijn met hun werkkring in de maat schappij. Een lantaren heb ik daarbij niet noodig, evenmin behoef ik er de straat voor op ie gaanpee en inkt, papier, wat levenservaring en mijn schrijf tafel zijn daartoe voldoende. Wanneer men de verschillende beroe pen en bedrijven nagaat, dan vestigt men zijn aandacht al heel spoedig op het be roep van onderioijzer. Een mooie roeping, inderdaad Is hij niet de man, die het kind de eerste beginselen leert van de kunnen vcrleenen ten beloope van een verplichte storting van deel der be zoldiging, blijvende de storting van 5 pet. voor het weezenpensioen te hunnen laste. Voor nieuw aan te stellen ambtenaren zal deze maatregel niet gelden. Na 1 Jan. 1892 zal van het be drag van 15 millioen, op het einde van 1883 voor de afwerking van een water weg langs Rotterdam naar zee nog noo dig geacht, ruim ƒ2.025.813 nog be schikbaar zijn. Op de nieuwe begrooting van Wa terstaat is uitgetrokken een post voor den aanleg van een vlnchthaven te Tiel, 3 hectaren groot en ruimte biedende voor hoDüerd sehepen. De kosten be dragen ƒ69.000, waarvan ƒ41.750 wordt uitgetrokken de gem. Tiel geeft eene bijdrage van ƒ10.000 en neemt het onderhoud van de haven op zich de prov. Gelderland geeft een subsidie van hoogstens ƒ17.250. Het plan voor den aanleg van een haven op het eiland Wieringen is ge reed zij krijgt een oppervlakte van 1 hectare en zal voldoende ruimte geven voor de rivier- of visschersvaartuigen en tjalken, die op Wieringen thuis bohoo- ren. De Staat geeft ƒ33000, do ge meente ƒ10000, do provincie ƒ32000. De haven zal worden aangelegd aan de Z. W. zijde van het eiland aan de Harkes. Weldra zal aan de Stalen-Gene- raal worden aangeboden een voorstel betreffende de voortzetting der restau ratie van de gebouwen aan het Binnen hof te 's Hage. Neg in den loop van dit jaar zal de zaal van Gecommitteerde Raden worden gerestaureerd. In 1891 voor 'tlaatst zal deland- bouwcommissie nog werkzaam zijn om voor verschillende nog niet behandelde belangrijke onderwerpen aan de Regee ring advies uit te brengen. Een wetsvoorstel tot invoering van een verplicht examen voor scheepsofficie ren en machinisten is aan het dep. van Waterstaat in bewerking; het verplicht examen voor machinisten zal door een facultatief examen worden voorbereid. Ten behoeve van de ambtenaren van de Posterijen en de Telegraphic, is op de begrooting van Waterstaat eene tractementsverbetering voorgesteld, go- paard met afschaffing van het emolu menten- eu premiëostelsel. Slechts ge leidelijk, naar maie er vacaturen ont staan, zal intus8chen eene verdeeling plaats hebben van do directeuren van postk. en van de vereenigde kantoren, ia klassen, geregeld onder directeuren der telegraphie. Ook de telegraphirien le en 2e klasse zullen worden geassimileerd aan den rang der hoofdcommiezen en commiezen der posteryen, met den titel van commiezen der telegraphie van de le, 2e, 3e of 4e klasse, terwijl naast de adsistenton der posterijen zullen optre den ondergeschikte ambtenaren der tele graphie met den titel van klerk of tele grafist. Ook de brieven- en telegram bestellers zullen in klassen worden ver deeld met bepaling van geregelde trac- temeutsverhooging naar ancieuneteit, Ook voor de overige ambtenaren van in het leven onontbeerlijke kundigheden, een man, die veel voldoening moet heb ben van zijn werk, omdat hij weet, dat het een onmisbaar werk is. En heeft hij niet slechts weinige uren van den dag in de school door te brengen houdt hij niet een groot gedeelte van den dag voor zichzelven over heeft hij niet geregeld ieder jaar eenige weken van volstrekte rust de gelukkige Gelukkig Och neen, hoor het Iiera zelf zeggen. „Altijd voor die klas te slaan, kippen zunüer kop de eerste be ginselen te moeten inpompen, steeds angstvallig te moeten zorgen voor het behoud van zijn prestigeonlogisch rede- neerende moeders en booze vaders te moe ten overtuigen van hun ongelijk Denk je dat dat zoo'n prettig baantje is?" Hier heb ik dus den tevreden mensch niet gevonden. Maar wat nood er zijn nog zoovele andere beroepen en vakken in de wereld. Wacht, daar gaat juist een winkelier. Dien zullen we eens vragen, of hij niet onverdeeld met zijn vak is ingenomen. Het moet toch wel aardig zijn en animeerend, om het pu bliek te voorzien van wat het noodig heeft als dagelijksehe behoefte, of als weelde en genot. Ook hij is onmisbaar in de samenleving. Wat zegt hij nu van zijn vak „Een winkelier is de ongelukkigste mensch op aarde, een voetveeg voor het publiek, die alleen goed is om veel belasting te betalen, die nooit uit kan gaan omdat er menschen zou den kunnen komen, die altijd tobt met geldzaken, omdat zijn leveran ciers wel op tijd hun geld komen halen, maar zijne klanten het niet op tijd brengen. Neen, als ik nog weer eens van voren af moest beginnen, da* werd ik geen win kelier, dat verzeker ik u l" Alweer mis. Maar we laten ons niet ontmoedigen. Ondervragen wij een amb tenaar over zijn vak. Zoo iemand moet toch wel tevreden wezen. Zóo slecht kan de tijd niet zijn, of hij behoudt zijn betrekking en ontvangt zijn salaris; va* een faillissement heeft hij geen gevaar en hij weet precies wat hij te verteren heeft. Wat heeft hij nog aan temerken! de posteryen en telegraphie wordt ver betering van bezoldiging aangevraagd. Een en ander zal ongeveer f 400,000 kosten. ie hoofdstuk (Dep. v. Koloniën). De bijdrage aan koloniale geldmiddelen van de kolonie Suriname is veorloopig ge raamd op f 215.356.00. Xle hoofdstuk Onvoorzient Uitgaven). Deze zijn, evenals voor 1890, wederom op f 50,000 geraamd. Wet op de middelen. Met het oog op de uitkomsten over 1890 en op de ver moedelijke vermeerdering van de belast bare opbrengst, kan oie hoofdsom der grondbelasting voor 1891 geraamd wor den op f 11.150,000; de personeel© be lasting wordt begroot op f 10.500.000; het patentrecht op f 3.350.000. Het aan deel van het Rijk iu de opbrengst van de exploitatie der Staatsspoorwegen i3 geraamd op f 4.355.000. De inkomsten uit den arbeid der ge vangenen zijn begroot op f 157.600 tegen f 171.100 voor 1890, de bijdragen voor pensioen ingevolge de nieuwe pensioen wet en aan de voor 1 Juli 1846 in diens getreden burgerlijke ambtenaren op f577,000. Verhooging van Hoojdsiuk V der Staats- begrootbig. Dienst 1890. Ter benoeming, reeds met 1 Oct. a. s. van een leeraar in de verloskunde aan de Rijks-Kweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam, wordt voorgesteld, op Hoofdstuk V eene verhooging van ƒ625, van de jaarwedde, toe te staan. Voorts wordt medegedeeld, dat de begroo ting der kosten van bouw van een geo- logisch-mineralogisch laboratorium te Leiden, ƒ80.000 in plaats van de toe gestane ƒ50,000 zal worde*. De Reg. stelt verder voor, de Rijks bijdrage aau d» kweekscholen voor onder wijzers en onderwijzeressen te regeleu naar tweeledïgen maatstaf: het aantal lssurea en het aantal akten, dat in de voorafgaande vijf jaren werd verkregen door personen, aau de kweekschool op geleid. Als bijdrage zal worden verleend ƒ30 voor elk wekelijks gegeven lesuur ia de vakken, vermeld in art. 2 der wet op het L. O.; ƒ400 per kweekeling, die de akte als onderwijzer, bod. in art. 56a, verkrijgt, berekend naar het gemiddeld aantal kweekeliagen, die de laatste vijf jaren (of korter tijdvak) eene akte be haalden. Voor bedoelde bijdragen komen alleen die inrichtingen in aanmerking, waarvan het onderwijs de vakken umvat, waarvan de kennis voor het verkrijgen eener akte van bekwaamheid als onderwijzer wordt vereischt. Voor het loopende dienstjaar zal daarvoor op een meerdere uitgaat van pl. m. ƒ50,000 moeten wor den gerekend, riet ligt voorts ia de bedoeling der Regeering, de gemeentelijke kweekscholen te Leideia, Amsterdam en Groningen subsidie e doen blijven ge niete* naar dea tot dus verre aangeno men maatstaf. Met betrekking tot de stichting van een nieuw Universiteitsgebouw ts Utrecht hebben de nadere onderhandelingen tus- schera de belanghebbende partf'en geleid tot de overtuiging, dat, wil men den „Ik heb eeo zoon, meneer, maar dat weet ik wel, ambtenaar wordt hij nooit. Een ambtenaar is een werkezel, van wien het publiek altijd nog vindt dat hij te weinig doei. Heeft men een lastigen cnef, daa is het leed niet te overzien. De pro motie is eene lotery, waar veel nieten in zijn. Hee men zijn best ook doet, juist als raen denkt het beoogde doel te bereiken, springt een ander je over het hoofd Neen, maar had u dat ooit gedacht? Ik voa niet. Maar wal oen ik toch eigen lijk ook dom geweest! De industrie, uaar zal ik een tevreden mensch vindenoij de fabrikanten, din uitgebreide zaken drijven, groote sommen omzetten eu een machtig aandeel hebben in 's lande bloei. Zij zijn gezien, verschaffen aan vele han den werk daarheen, daarheen het oog gewend „Of ik tevreden ben met mijn vak, meneer Wil u mijne fabriek koopen Hoe kan u denken, dat ik in dit vak tevreden zou wezen! Weet u wel, dat ik het heele jaar door, mijne hersens moet afpijnigen met de vraag: waar zal ik mijn product verkoopea hoe gere geld mijne fabriek aan den gang hou den waar iedere week het geld van daan halen, om mijn werkvolk te be talen En belasting betalen dat ik moet u zou ervan duizelen, als u 't wist! Eu we kunnen niet concureeren met het buitenland, dat blijkt telkens weer. Neen, ik heb de labriek nu eenmaal en als ik ze verkocht, zou ik er keelwat bij moeten verliezen, maar als u eens een kooper weet die serieus is doe me dan een plezier en stuur hem bij me!" De deur valt achter mij dicht. Oef, 't gaat toeh niet zoo gemakkelijk als ik daeht. Wien kan ik nu nog eens vragen Ha, daar rij it juist mijn dokter ia zijn eoupétje voorbij. „Hei, dokter, mag ik meerijden, ik heb u iets te vragen!" en nauwelijks ben ik ingestapt en gezeten, of ik val hem met mijne vraag op het lijf: „Vertel me eens, dokter, ben jij tevreden met je vak? Zeker wel, hé?" „Och, mijn waarde, jij kijkt zooals veel menschen, ook alleen bovenop de zaak, maar niet eria. Weet je wel, dat bouwstyl van het Groot Auditorium en de kruisgangen voor het nieuwe gebouw niet volgen, het verkieslijk is de nieuwe stichtiug althans niet tegen de kruisgan gen aan te bouwen en die zoo ver mo gelijk van de Domkerk te verwijderen. Voorts werd overwogen, dat het wen- schelijk ware, bij de stichting van het nieuwe Universiteisgebouw te vermijden dat de kloostergangen, aan welker res tauratie van Rijkswege i-aamerkelijke sommen zijn ten koste gelegd, aan de westzyde opnieuw door eun gebouw aau het eog zouden worden onttrokken. Voor do uitvoering van deze denkbeelden is noodig, dat de gemeente Utrecht, aan- koope twee perceelen bezijden de kruis gangen, waarvoor eene uitgaaf wordt gevorderd van f 40,600. De Regeering heelt eene bijdrage in uitzicht gesteld vaa f 21,000, uit te keeren ia gedeelten vóór 1 Januari 1894. Door een en ander wordt de loopende begrooting verhoogd met f51,2i0 en het eindcijfer gebracht ©p f 10,409,180.50. STOOSWVAARTSERIiSaTE&U Het stoomschip Koningin Emma, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 Sept. van Genua. Het stoomschip Borneovan Amsterdam naar Batavia, vertrok 26 Sept. van Port- Said. Het stoomschip Prins Maurits vertrok 22 September van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem III, arriveerde 20 Sept. van Amsterdam te Paramaribo en 25 Sept. van daar te Demarara. Het stoomschip Zuid-Hollandvan Rot terdam naar Java vertrok 25 September van Suez. Het stoomschip Amsterdam, der N. A. S. M., arriveerde 26 Sept. van New-York te Amsterdam. ffiASKTBBItiHÏEgg. iMSfEKDAM 27 Sept. De prijzen der Aardappelen waren aio vol^i Fr. Dokk. Jammen f 2.30 a 3.id. Saayers 11.40 a 1.60, Geld. Blauwe f2.75 a 2.80, dito Kralen f0.0.Pruis. Hambuigers f3 50 a 8.6 Katwijker Zand t 0.- - a 0.Biilegom- mer Zand fO.- aO. Haarlemmer Zand t ü.-- a 0.--, Andijker Muisjes 0.k 0,Zceuw- sch Spuische Jammen 1 2.50 a 3.50, idem Flak- keesctic Jammen f 2.50 a 3.25, idem Blauwe t2.50 a 2.80, alios per duci. Op de Woensdag gehouden Veemarkt war laugovoerd 1 8 vette Kalveren le kwal. f 0,90 <e Kwal. 0,70 p. Kg., 10 nuchtere dito f8, a 12, -, 0 Schapen en Lammeren f 0,a 0, 93 vette Varkens 46 a 51 ets. por Kg., 0 Gras- talveren f 0,a 0,0 .Runderen. Alkmaar, 22 Sept. Ter Veemarkt aangeroerd 102 vette Kalveren, 20 nuchtere dito, 710 Scha pen, 141 vette Varkens, 63 magere dito, 0 La m- .weron, 11 Koeien en Ossen. Prijzen: vette Kalveren f 40 a 96 nuchtere iito f iO,a 20, Schapen f 20,- a 81,mager» Varkens f 15 a 19, Lammeren f0 a Koeien sn Ossen f210 a 250, allen per stuk; vetto Varkens f 0,42 a 0,50 per Kr. ons vak het ondankbaarste aller vakken is? Gaat er een p&tiëut van ons dood, dan heet het, dat we hem niet goed behandeld hebben wordt hij weer beter, daa is bij eeu maand later al niet eens meer dankbaar; niemand stuit op zooveel eigenwijsheid als wij dokters. Komt er eene epidemie, wij staan er het eerst aan bloot; liggen we in een kouden winternacht te rusten van de vermoeienissen vao den dag, dan wordea we gehaald en moeten mee. Op geregelde lijden eten km: ieder, behalve wij en...." „Schei maar uit, dokter, schei maar uitBonjour, ik weet er alles va* co daar de coupé juist stilhield, sprong ik er uit (dn ging aan den haal. 19 dat een mensch teleurstellenIemand, waarop ik zoo vast gerekend had. Nu had mijn onderzoekingstocht al uren geduurd en nóg was ik niet verder. Wacht even, ik heb zoowaar nog niet aan de pers gedachtJa juist, een journalist, die moet een heerlijk baantje hebben. Iedereen leest wat hij zegt, overal komt hij, overal noodigt men hem uit, goede zaken komen door zijne medewerking totstand. Ja, hij zal de man dan eindelijk wezen, dien ik zoek Ik klop aan zijn bureau en ga binnen. Met eene pen achter het eene en een potlood achter het andere oor, komt hij op me toeschieten. „Zoo kerel, ben je daar, wat had je Ik heb niet teel tijd, hoor, ik zeg het je maar ronduit. Daar liggen de buiten - landsche bladen, die ik lezen moet en ik heb nog een verslag van de vergadering van gisteravond te maken; en zooeven heb ik een vent gehad, die een standje kwam maken over eene onjuistheid in eene recensie (zóo bagatellig, je zoudt het niet gelooven en dan m»ct ik over een halfuur naar eene zitting van de recht bank. Wij, journalisten, zijn net snel treinen, we rollen maar door, en als we eens een oogenblikje uitgeblazen hebben, dan rennen we maar weer verder. En al die vergaderingen en voorstellingen en concerten o neen, maar je hebt er geen idéé vaD. Maar wat was er van je dienst „Dank je, ik ben al klaar," zei ik, en Lbidbn 26 Sept. Aai:,;e<-c3- 6.5 partijen. Goudsjhe Kaas t £2,— a 28, Derby 24.a 26, Leidsche, de 150 kilo t - a -wLimmer K&a 2e kwaL f28,a 0, Schiedam, 28 Sept. Moutwijn 10-75, Jeuevei 16.25, Amst. Proel f 17.5'J TE HAARLEM, op ZONDAG 28 Sept. 1880. Groote Kerft. Voorm. 10 ure, Snethlagc. Nam. 2 ure. Smeding. 12e Zondag. 's Avonds 6 ure, Moeton. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, A. E. L. W. llömer, pred. te Odijk. (Voor Swaan. Jam-Kerft. Voorm. 10 ure, Barbas. Woensdagavond 7 ure, Knottenbelt. Exod. 5 vv. Bakenesser Kerft. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Smeding. fV'aalicne Kerk. Voorm. 10 ure, Debry. Christelijk G er ej or mee /tie Gs-n tense Gedempte Oude G. a- ut. Voorm. 10 ure, 's Avonds ure, JH. Donner, zend.-director .te Leiden. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Avonds 5 ure, Schotel. Luthersche Kerft, Voorm. 10 ure, C. A, Evelein, prod, te Leiden. Kerk der Vereeniyde Gonpsgesmrien. Voorm. 10 ure, dr. M. A. N. Rover», te Arnhem. Remonstrants che Kers. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Noor der kerk (Ridderstraat). Nederd. Geref. Gem. (doleoreude). Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, ds. J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, ds. J. Langhout. Nederd. Herv. Kerk, Öesfiiafiebs-wcCA. Voorm. 10 ure, Jac. Barba», pred. te Schaarsbargeu. Bevestiging. Nam. 2J£ ure, J. A. Barbas, Intrede. Bever wyk. Voorm. 10 ure. J. C. Boon. Doopsbediening. Evang. Luther sche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlaa. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. öepp. Voormiddag 10 ure, Moeton. Pred. te Haarlem. Nam. 2)( ure, geen dien3t. é&eemsiede. Vroegdienst, 's morg. 7j ure, J. Kuylmaa. Hiiiefom. Voorm. 9)£ ure, M. Buch;i Feat. Sio ut rijk en Polancn. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld C.Ez. Nam. ure, geen dienst. &asftrï;poo2'i£. Voorm. 10 ure, J. vau Loencn Martiaet. Sgm&ïmcJAras. Voorm. 10 ure, H. J. Bergsma. Vefisea». Voorm. 9% ure, H. Waarden burg. '8 Avonds 6]£ ure, H. Waardeubarg. Voorm. 10 ure, J. D. Bierons de liaan, Theo li candidaat. met een amicalen klop op ziju schouder giag ik de deur cit. Hij moet mij heel verbaasd hebben nagekeken, denk ik, maar ik had ook geen lust, hem nog verder tekst en uitleg ie geven van mijn bezoek, daar ik toch het antwoord al wist. Nog éen proef zai ik uunaen. Maar 'oy wien Ha, naar mijn vriend, den ren tenier. Maar ia retiirnieren eigenlijk wel een vak of beril ijl Neen, ja, neen, maar ja, toch wel, want bij heeft im- tners Ue bezigheid uv. rijn 1 to ad- ministreeren. Hij valt dus ook in de categorie van tot ondcrvraging geschikte menschen. „Zeg, ik kom je verteile*, dat ik van plan ben, om mijne zaken er aan te ge ven en te gaan rentenieren. Zou je mij dat aanraden Aldus kleed ik mijne vraag in. „Hé, wat zeg je? wou je gaan ren tenieren kerel, spiegel ja aan mij, doe het vooral niet 1 Als rentenier zit je eeuwig in angst, of je geld wel veilig belegd is; je wordt vervolg! met allerlei eerebaantjes in die vereenigirjg en in dat gezelschap: secretaris van dit, penning meester va* dat. Nooit teeken ik op lijsten genoeg naar den zin van de men schen, 't moet altyd veel meer wezen. Je wordt beetgenomen door ieder die er kans toe ziet, je moet alles ten duurste betalen. E* dat alles omdat je rentenier bent I Geloof me, bedenk je nog eens goed en blijf wat je bent Zoo is dan ook mijne laatste poging mislukt en ik keer teleurgesteld naar huis terug. Geen van die allen die ik ondervraagd heb, is dus tevreden met zijn beroepEn ikzelf danin mijne kwaliteit van Halletjesb'o oidcrvan Zaterdagavoadpraier, bes ik tevreden met mijn bearyf Helaas, hoe vaak gebeurt het niet, dat men mij verkeerd begrijpt, of niet begrijpt of mij andere bedoelingen toeschrijft, dan die ik hadAch, wie wijst mij den tevreden mensch aan, dien ik zoek FIDELIO.

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 7