Vereen, tot bescherming van dieren, welke zioh ongeveer een kwart eeuw in het beschermheerschap van Zijne Majesteit den Koning mocht verheugen, heeft het voornemen, door eeae deputatie een bloemkrans in de rouwkamer tea alhier te doen nederleggen. Van //Het Loo" wordt dd. 1 Dec. gemeld HH. de Koninginnen zijn heden ochtend te 9 uren 20 van hier naar Den Haag vertrokken. Bij het vertrek heerschfce alle stilte. Het publiek had 'Hen ontvangen wenk opgevolgd, eu bleef afwezig. De trein stond onder directie van den heer Mathijsen, chef van tractie, en stelde zich op het voorplein van het paleis in beweging. II11. MM. waren in diepen rouw. Koningin Emma was zwaar gesluierd. Op het Loo komen in menigte kran sen aan. Hertog Eduard van Saksen- Weimar, die koningin Victoria bij de begrafenis zal vertegenwoordigen, is de zoon vau den nederlandsehen generaal Bernard van Saksen-Weimar, die ia den slag van Waterloo naast den Prins van Oranje streed, later aan den tiendaag- schen veldtocht deelnam en vervolgens leger-coaamandant in Indië was. Hertog Eduard is de broeder van de eerste ge malin van Prins Hendrik der Neder landen, en is ook zelf uit de dagen zijner jeugd niet vreemd aan ons land. Onder do vreemde vorsten, die de begrafenisplechtigheid zullen bij wonen, moet nog genoemd worden prins Waldemar van Denemarken, als verte genwoordiger van den koning van Denemarken. Aan de vreemde vorsten worden nog toegevoegd: aan den groot hertog van Luxemburg, hertog Adelt' van Nassau, de kolonel F. Ypey, van het 2e reg. huza.en te VeMoo; aan den erf prins van Nassau, de majoor jhr. A. W, van der Wijck, van het 3de reg. huza ren te Leiden aan aartshertog Frederik van Oostenrijk, de kolonel jhr. W. F G. A. van Pestel, van het 2de rog veld-art. te 's Hage; aan den groothertog van Saksen Weimar, de majoor J. F. D. Bruinsma vau de koloniale reserve te Zutfeo; aars grootvorst Alexis van Rusland, de kapt. ter zee C. A. Ie Bron de Vexela; aan de deputatie vau het Westfaalsche huzaren-regiment uit Dus- seldorf, de ritmeester jhr. A. S. E. van Tets, van het 3de regiment huzaren te 's Hage. Op den dag dar begrafeni van Z. M. den Koning zullen op ver zoek van hooger hand de op straat uit komende ramen der postkantoren worden gesloten met blinden of waar die niet aanwezig zijn door het neerlaten der gordijnen. Waar eene vlag aanwezig is zal dis op dien dag van zonsopgang tot zonsondergang halfstok, zonder wimpel, moeten worden uitgestoken. Ook van alle andere rijksgebouwen zal op dien dag de vlag halfstok uit gestoken worden. PROGRAMMA voor de plechtige begrafenis van wjglen Zijne Majesteit "Willem III, Koning der Neder landenPrins van O ranje - Naussan Groot-hertog van Luxemburgenz., enzenz., op Donderdag den A.den December 1890, des voormiddags ten elf ure. EERSTE A DEELING. Betreffende beschikkingen binnenshuis. Op den dag, bestemd voor de begrafenis, zal het Koninklijk Lijk, behoorlijk gekist, staan op eene ejtrade, in do daartoe bestemde zaal. Op dien dag zal de dienst bij het Koninklijk Lijk verricht worden door: A. Den opper-ceremoniemeester. B. De navolgende heeien, bestemd tot het dragen der slippen van het lijkkleed: Mr. It. J. graaf Schiininelpenninek van Nijen- huis, grootmees;er van het Hui3 van wijlen Zijne Majesteit den Koning en van Hare Maje steit de Koningiu-ltegentes, ópper-kamerheer^ Jonkheer J. 11. van Capeilen, vice-admiraal, adjudant-generaal der marine, chef van het Mi litaire Huis des Konings; Jonkheer G. M. Verspeyck, gep. luitenant- generaal, adjudant-generaal des Konings; De opper-hofmaarschalk, generaal-nujoor C H. E. graaf du Monceau; De luitenant-generaal A. E. Mansfeldt, adju dant des Konings in buitenge wonen dienst; De gep. viee-admiraal jonkheer F. de Casem- brootj adjudant des Konings in buitengewonen die ast. C. Het dienstdoende militaire huis van wijlen Zijne Majesteit den Koning. D. Vier en twintig kamerhoereu, bestemd tot het dragen van het Koninklijk Lijk, waartoe ia de eerste plaats in aanmerking komen de dienst doende kaïnerneeren van wijion Zijne Majesteit: G. L- M. baron Taets van Amerongen van Natewisch; H. W. J. E. baron Taets van Amerongen; J. W. F. ridder Huyssen van Kattendijke; G. Ch. Baron Snouckaert van Schanburg. De heeren, dienstdoende bij het Koninklijk Lijk, zullen zich in de volgende orde plaatsen: De heeren, belast met het dragen der slippen van het rouwkleed; De vier en twintig kamerheeren in twee rijen, twaalf aan elke zijde van het Koninklijk Lijk; i)e hofmaarschalk cn kamerheer-ceremonie meester; De opper-ceromouiemeester, en het dienst doende militaire huis vau wijlen Zijne Majes teit; terwijl vier en twiutig onderofficieren der schutters, zee- eu landmacht de kamerheeren zullen behulpzaam zijn hij het dragen van het Koninklijk Lijk. TWEEDE AFDEELING. Betreffende den Trein. Eén uur voor den tijd, bestemd tot den op tocht der begrafenis, zullen alle personen, tot denzelven bchoorende, zich bevinden aan het koninklijk paleis in het Noordeinde, in de daar toe beitemdo lokalen, met uitzondering vau degenen, die aangewezen zijn voor den dienst bij het Koninklijk Lijk. De groot-oülcieren en kamerheeren zullen al daar voorzien worden van de noodige mantels en handschoenen. Aan de hofbe .inbten en ollicianten zal worden bekend gemaakt, waar zij zich van bovenge noemde zullen voorzien. Dc optocht zal ziju als volgt: A. Een commando cavalerie tot opening van den trein. B. de geueraal-majoor J. N. A. baron Taets van Amerongen, bevelhebber der 1ste divisie infanterie, waarnemend goeverueur der konink lijke reiidentie, met de olhcicrcn vau den staf der divisie, allen te paard. C. Een bataljon van de dienstdoende schuttel ij 1 der residentie met den staf, het vaandel en de muziek van het regiment, gevolgd door eene afdeeling der koninklijke zoomacht van officieren en voorafgegaan door de muziek der marine; eene afdeeling mariniers onder bevel van eenen hoofdofficier; het lsto en ode bataljon van het regiment grenadiers eu jagers, met den staf, het vaandel en de muziek van het regiment; een bataljon vau liet 4e regiment infanterie, te Leiden in garnizoen, met dan staf, het vaandel en de muziek van het regiment. D. Drie escadrons van het 3e regiment hu zaren met den staf', den standaard en de muziek vaa het regiment. De Ilaagsche schutterij zal een deel uitmaken vau den optocht bij de barrière op den llijs- wijkschen weg; hij de stad Uelft zal een gelijk korps delftsche schutterij z.ch op diezelfde plaats in den stoet aansluiten. E. Een hoffourier eu twee rijknechts te paard. F. De stalmeester des Konings in buiteuge- wonen dienst C. J. van der Oudermeulen, te paard. G. Vier hereden officieren, lste luitenants der koninklijke marechaussee, vau de cavalerie, veld artillerie cn rijdende artillerie, om als aide cere- moniemeesters te fungccren, ingevolge de nadere hun daartoe te geven bevelen, H. De kamerheer-ceremoniemeester in een ho.frijtuig met twee paarden hespannen, gaande een lakei naast elk portier. I. De hofbeambten en officianten, allen in diepen rouw, met lamfers aan de hoeden, gaande twee aan twee, de jongsten iu rang vooruit. J. Een heraut van wapenen (Nederland) te paard (mr. W. E. van Weldcren baron Reugers), voorafgegaan door een wapendrager. K. Ue geneesheer dl'. Roessiugh, arts te De venter; de geneesheer der hofhouding te's-Gra euhage, dr. J. Ooert. de geueesneer der hofhouding op) het Loo, J. Vlaanderen Cz,; de hoo-jleeraar dr S. S. Rosenstein; de lijfarts van wijlen Zijne Majesteit, dr. C. W. Viukhuyzen. L. De rentmeester van het koninklijk particu lier domein Oranje-Nassau'soord J. N. F. van E verdingen; De intendant eu capitaine des cha?scs der particuliere koninklijke groot-hcitogeiijke do meinen in het groothertogdom Luxemburg, L. B. Stein; De intendant van het koninklijk particulier paleis en domein Soestdijk, L. W. Groenevoidt; De intendant van hot koninklijk paleis en domein Het Loo, J. A. van Steyn. M. De directeur der zaken van weldadigheid E. M. A. Bijloveld. N. De intendant van het koninklijk paleis te jhr. H. F. M. E. Sandherg tot Essenburg; De jager meester des Konings voor Gelderland luitenant-kolonel V. W. R. baron Bentinck tot Schoon heten; De kamerheer en stalmeester des Konings A. C. baron Snouckaert van Schauburg. Q. De secretaris van wijlen Zijne Majesteit voor de zaken van hot groot-hertogdom Luxem burg H. E. V. graaf do Villers, kamerheer des Konings in buitenge wonen dienst; De directeur van het Kabinet des Konings, jonkheer mr. J. F. Alewijn. R. De veldinaar8chalksstaf, gedragen door den gep. luitenant-generaal N. Mac Leod, adjudant des Konings in buiteugewonen dienst. S. De buitenlandsche ordeteekenen, gedragen door de adjudanten van wijlen Zijne Majesteit den Koning in buitengewonen dienst: gep. geueraal-majoor Van Bel; g«p. generaal majoor jonkheer W. J. A. Storm de Grave; gep. vice-admiraal J. W. Binkes; gep. luitenant-generaal 14. G. Bouraeester; gep. luitenant-gene aal K. van der Heyden; De Militaire Willemsorde, de Orde van den Nederlandschen Leeuw, het Dieustteeken voor 55 jaren effectieven diensttijd als officier, de Luxemburgsche Orde van de Eikenkroon, en die van den Gouden Leeuw van het Huis van Nas sau, gedragen door den kanselier der Nedorland- sche ridderorden, den gep. vice-admiraal F. A. A. Gregory. Deze decoratiën, benovens de na te melden rijkssieraden, liggen op rood linweelen kussens. T. Esn heraut van wapenen (Luxemburg) te paaid, E. L. baron van Hanlenbroek, rentmees ter van het kroon-domein, voorafgegaan door den wapendrager. U. De- standaard van hot Koninkrijk, gedragen door den luitenant-generaal ridder F. M. B. Ale wijn, adjudant van Zijne Majesteit in buitenge- wonen dienst. V. Het rijkszwaard, ontbloot, gedragen door den gep. luitenant-generaal A. R. J. baron Klerck, adjudant-generaal des Konings. W. De rijksappel, gedragen door den opper- stalmees;er mr. J. E. H. baron van Nagel van Anipsea. X, de koninklijke scheptcr, gedragen door den grootmeester van 's Konings huis J. C. E. graaf van Lyuden. Y, De koninklijke kroon, gedragen door den opper-jagermce&ter J. W. Won van Pallandt /vau üud-Beijeriaud. Z. Den opper-ceremoniemeester, mr. M. W. baron du Tour van Belliuchave, gezeten in eene rijtuig met vier paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier. AA. Vier adjudanten-onderofficier ordonnansen des Konings te voet. BB. De Rouwwagen, bespannen met acht paarden, behangen met rouwkleeden, elk paard geleid wordende door eenen koetsier. De slippen vau het rouwkleed gedragen door de heeren zooals hierboven is aange* deputation aansluiten. Twee bataljons van het regiment grenadiers en jagers; een bataljon Tan het 4de regiment infanterie; eau eskadron van het 8e regiment huzaren, en twee batterijen van het 2e regiment veldar tillerie tot sluising van den trein. {Slot volgt}. De vier eu twintig kamerheeren, dragers vaa het iioninklijk Lijk, mede als boven, gaande aan beide zijden van den rouwwagen. De adjudanten vuu Wijleu Zijue Majesteit den Koning in gewonen dienst, te paard: Schout-bij-naeht jonkheer J. A. Roëll Kapitein ter zee W, baron van tiogendorp Kapitein J. E. N. baron Sirtema van Gro- vestins Kolonel jonkheer W. L. van Spengler Kapitein jonkheer S. Al. S. de Ranitz Ritmeester joukneer W. F. H. van de Poll; Kolonel J. E. Siinon Kapitein jonkheer VV. J. P. van den Bosch. De ordonnans-officieren van Zijne Majesteit te paard Ritmeester E. T. C. H. J. baron van Tuyll van Serooskerkeu; Eerste-luitenant jonkheer M. W. Boreel; Eerste-luitenant R. J. graaf Schiinmelpcn- ninek Ritmeester J. G. baron van Sytzama Eerste-luitenant jonkheer C. L. van Sueïitelen van de ïlaere; Eerste-luitenant J. H. F. graaf du Monceau waarachter zich aansluiten de adjudanten des Konings in buiteugewonen dienst. CC. Zijne Doorluchtige Hoogheid de Vorst van Waldbck eu Pyrmont en de vorstelijke personen, die de plechtigheid zullen bijwonen, in rijtuigen bespannen met zes paarden, gaande drie lakkeien naast elk portier, en gevolgd door hoogstderzelver adjudanten te paard. DD. Hofnjtuigeu voor gezanten van buiten landsche mogendheden, vertegenwoordigende hunne soevereinen bij de plechtigheid; de rij tuigen bespannen met vier paarden, gaande één lakei naast elk portier. EE, Deputation van het keizerlijk koninklijk Oostenrijkse li infanterie-regiment no. 63, van hef keizerlijk 5do regiment Russische grenadiers van Kiew, en vau hot koninklijk Pruissische 2de Westphaalsche huzaren-regiment no. 11. Deze deputatiën in hof-rijtuigeu met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier. FF. Eene deputatie van officieren van het regiment grenadiers en jagers. GG. De deputatiëu van schutterij, marine, mariniers, velschillende korpsen der landmacht eu van het Indische leger, de deputatie van het Metalen Kruis (afdeeling 's-Graveuhage); deze Door het hoofdbestuur vau den Noderl. Sehutterijkaderboad is veor de ledeu vau dien Bond weder ean prysvraag uitgeschreven, luidende „Geef een overzicht van de verplichtingen der infanterie-oaderofiicieren by den veld- diesst". Het antwoord moet zoodanig worden ingericht dat het geschikt kan ikt worden tot opname in het bondsorgaan, en meet tevens kunnen strekken toï eeno soort handleiding voor het schutterykador dat «iet gediend hooft. De ingekomen antwoorden (vóór 1 April 1891) zullen onderzocht worden door eene commissie, bestaande uit den eerevoorzitter, en het dagelijkech be stuur. Eene verguld zilveren en eeae bron zen draagmedaille met diploma zullen worden beschikbaar gesteld. In ens vorig nummer i,B g o- meld, dat het in aanbouw zynde pantser- dektorenschip Prinses Wilhêlmina der Nederlanden bestemd is voor de verde diging van het zuiderfrostier, terwyl bet mede in aanbouw zijnde ramschip Reinier Claeszen bestemd is voor het ncorderl'rowtier (nmrinedireetie Wille: oord.) Dit bericht is oajuist de Reinier Claeszen is bestemd voor de verdediging van de Goereesche zeegaten en de Prinses Wilhêlmina is voor Indië bestemd, ter versterking van het auxiliair eskader aldaar. Uit Tilburg wordt gemeld Donderdag avond laat heeft eene bru tale inbraak plaats gehad bij eene be jaarde vrouw, die met hare kleindochter nabij Gilze aan den rijksweg Breda- Tilburg woont. Eene ruit was reeds ingedrukt en toen het meisje ontwaakte en buiten hulp wildo gaan halen, be merkte zy das voor- en aekterdeur van buiten waren vastgemaakt. Drie uren brachten beiden in grooten angst door, eer zich de dief met eenig geld, dat hij wist machtig to worden, verwijderde. In den vroegen morgen redde een voorbij ganger hen uit de netelige positie door de touwen waarmede do deuren warsn vastgebonden, los te snydeD. gen zitting van het Congres, behelst te? aaaziun dor betrekkingen van de Amen- kanen met de buitenlandsche mogend heden de volgende zinseede De bannej, van welwillendheid en van gemeenschap pelijke belang»», door welke de V.- eeaigd® Staten verbonden zijn met de overige staten vaa Amerika, zijn aan zien lyk hechter geworden door bet Pan. Amerikaansch Congres, te Washingiui gehouden. j De president betuigt zijue sympathie met de anti-slaverny conferentie, en zegt dat de aldaar aangenomen maatieg*J»n aan den Senaat der goedkeuring zulle» worden onderworpen, zoodra ook ISkrier- land zal zyn toegetreden. De aanzienlijke goudvoorraad der V. St. zal strekken tot hevorderirg eener toekomstige internationale co», ventie voor het onbeperkte gebruik van zilver. Ten opzichte der Mac Kinley. wet zeide de president, dat hot onbillijk zou zyn er wijzigingen in voor te stel len alvorens men ruime en algemeene ervaring zal hebben opgedaan van haru wsrkir?g. Tefc dusver ia volstrekt gebleken dat de werking van het tarief schadelyk is voor do handels- en nijver heidsbelangen der Y.-St.veeleer bet tegendeel. Uit Peneridge is te Now-York bericht ontvangen, dat daar een Indiaan is aangekomen, Ploetybear genaamd, verteld dat er thans tweeduizend Rood huiden zich 25 ayien ten Noord» n van Wountete-Kueg bevinden. Zy zyn weder met hatnne oorlogsdansen begonnen e voornemens de vijandelijkheden te ope nen, terwijl zij reeds eenige settlers- woningen in braid gestoken i ouden hebbes. Ook nit Rosebud wordt gemeld daar een troep Sioux-Indianea in 1 veld verschenen is, die zich met het plunderen van boerderijen bezig houdt. Amsterdam, belast met liet beheer van het ko-1 laatste deputatie verlaat den stoet bij de Rijs- ainklijk paleis te 's Gra-'enhage cn met dat vau j wijksche barrière. het Huis ten Bosch, jhr. li. A. L. van Vessem. HH. De deputatiëu, die gevraagd hebben deel O. Do jagermeeeter d*s Konings te voet. te nemen aan de begrafenis, zullen, bijaankouat P. De administrateur van het kroon-domein, van den stoet te Delft, zich achter de militaire POLITIEK ÜVEKZICHT. Uit Brussel wordt gemeldIn hot voorstel van Nederland, verlangende een nieuw uitstel zijner beslissing met betrekking tot de invoerrechten in Ü9ö CoBgo-aiaat, kan niet worden getreden, aangezien er eene nieuwe conferentie zou moeten belegd worden om over dit voorstel uitspraak te do©a, hetgeen tus- schen nu en den 2den Januari den dag waarop het uitstel ten einde loopt ondoenlijk is. Tengevolge vaw nieuwe cöbcessies dor Porte aan het Grieksche Patriarchaat, is deze kwestie eene gunstiger phase ingetreden, en hoopt de Porte zelfs dat de kerken heropend zullen worde». Dillon, Obrien en andere ierscha af gevaardigden werden te Chicago met zeer veel geestdrift ontvaagen. Des avonds werd er eene vergadering gehou den, die door wel 10.000 persosen werd bezocht en in welke bijdragen werden gestort voor do zaak van Ierland. Dil lon, Obrien er» andereu vooiden het woord. De vergadering begroette Paraell'e naam met luide toejuichingen, en er werden resoluties aangenomen, betui gende sympathie met en belovende steun aaa homerule, en dankbaarheid voor do door Parnell daaraan bewezen schitte rende diensten. Dillon en Obrien droe gen toen reeds keDnis van Gladstone's brief', doch weigerden daarover ia dis cussie te treden. Ia een manifest verklaren de thans iu Amerika vertoevende ierseho afge vaardigden, Dillon en Obrien inbegrepen, dat Parnell onmogelijk het hoofd der partij kan blijven. De Boodschap van president Harrison, tot opening van de Maandag aangevan- GEMENGD MELtt'S. Ongeveer zes weken gelode» werii een zevenjarig meisje te St. Paul de Dax (Frankrijk) gobeteu door ha^r hondje. Daar het dier, bij onderzoek, g-eeiie sporen van dolheid verioocdy, maakte mon zich niet ongerust. Niet-- min werd Zondag plotseling het meifjo door een aanval van doilaoid aange grepen es viel op haren vader aar, dien zij lievig* in de hand keel. Men moAst het arme kind binden en zoo al» wild aier onschadelijk gemaakt, stier! hes na een onbeschrijfelijk lijden, in den volgenden nacht. De vader is naar Pasteur gegaan, om zich te laten genazen. Wanneer zal man toch do honden ver goding, die de oorzaak is van al zulke vreosalijke ongelukken, daar men te teer hartig is, om ze deor een flinker» muil band onschadelyk te maken wanneer zal men dio vergoding toch eeiis al- zweren Pc wraak van een.... paai Een boer te Brossac (Charenle) wan be zig een zijner paarden te kammen en te borstelen, een dier, dat een kwade nattiur had en daarom reeds dikwijls door zf meester bestraft was geworden. De man zorgde dan ook wi-1, dut hij naast het paard bleef en niet daaracliiei' kwam. Plotseling draaide het dier zich een halven slag om en gaf zijn meester zulk een geweldigen schop in de buret, dat de ongelukki^o neerstortte. Daarop sprong het woedende beest op lichaam en stampte daarop uit allo macht. Toen men toeschoot en het paard wegjoeg, bloedde de arme man hevig mond, neus en ooren en eenige Sbcoadca later gaf' hy den geest. Veryolg Meuwstij dingen. Stadsnieuws. De heden door Diakenen dor Ned. Herv. Gemeente gehouden turfflollectu heeft opgebracht de som van ƒ1219.8 Telegrammen. BERLIJN, 2 Dec. (Reuhr.) De Nori- deutsche Allge'meine Zeititng verneemt, dat het vestigen van diploraatieko verte genwoordigers voor het groothertogdom Luxemburg bij de aangrenzende staten spoedig tot uitvoering zal komen. den vorigeu avond in. een speelclub een aanzienlijke som gelds met dobbelen aan Andrews had verloren; laatstgenoemde was ech ter een oplichter en een valsche speler en op dienzelf»4en avond werd hij do club uitgejaagd, daar men hem had betrapt. Nog geen half uur geleden werd mij dit door een mijner ondergeschikten „Drommels," zeide ik en keek Bruce aan; „dan zullen wij allen als getuigen worden opgeroepen." „Dat denk ik," antwoordde Bruce op kalmer, toon; „wij kunnen niets beters doen dan gaan." „Dat is alles goed en wel voor u, mijn waarde vriend," ant woordde ik, „maar gij begrijpt toch, dat mijn naam zal vermeld worden in de couranten, als een van de personen, die zich in de speelclub bevonden, en dat juist nu, nu mijne patroons mij een blijk willen geven van het vertrouwen, dat zij in mij stelleD; het zou mijn goeden naam zeer schaden." „Waarachtig, gij hebt gelijk, Fowler," zeide inspecteur Goodsir. „Dat zou drommels lastig voor u kunnen worden. Vertel mij de geheele geschiedenis van die dobbelpartij, dan zal ik eens zien, of wij het niet zonder uw getuigenis kunnen klaarspelen. Er waren ongetwyfeld genoeg toeschouwers in dat speelhol." Ik vertelde hem nu de geheele geschiedenis op welke wijze Andrews betrapt werd, en tot mijn groote vreugde zeide de in specteur, naüat hij een oogenbliR hail nagedacht „Ik zal het zonder bezwaar wel buiten u kunnen stellen. Gij hebt er toch niets tegen, mynheer Bruce, om als getuige in deze zaak op te treden." „Iu het minst niet," antwoordde de koelbloedige jongeling. „Dan is het in orde, Fowler, en houden wij dat voor afgespro ken," zeide Geodsir. „Zonder u, heb ik nog getuigen genoeg," hij baalde zijn zakboekje te voorschijn en schreef er iets in op» „Ik dank u, Goodsir," antwoordde ik, „en als het niet te veel van u gevergd ia, zoudfc gij nog iets voor mij kunnen doen. Ik zou gaarne willen, dat men de familie van die twee mannen bij het verhoor niet wilde raadplegen en wel om deze reden ik ben zeer goed bekend met de familie van den armen Walters en twaalf maanden geleden waren de omstandigheden zijner familieleden zoo geheel anders, zoodat ik, terwille van hen, zeer gaarne zou zien, dat bij het verhoor over zijn familieomstandigheden werd stilgezwe- gen, dan zou ik u hoogst dankbaar zijn." „Ik zal er den officier van justitie over spreken, als gij dat juist wilt, Fowler, hoewel het bijna onnoodig is. De officier van justi tie zal in deze zaak alle familieomstandigheden buiten rekening laten. Zooals ik u gezegd hebt, is deze zaak duidelijk en klaar, en de officier van justitie, noch de politie, noch de rechters, laten er zich iets aan gelegen liggen, of een van beiden één of vijftig vrouwen, of één of honderd kinderen heeft gehad, natuurlijk allee1 dan, wanneer niemand der familieleden van medeplichtigheid v verdacht." „Maar toch kon een der rechters er wel eens op aandricge0» om iets van Walters' familieomstandigheden op te sporen." „En als hij dat deed," viel Goodsir mij in de rede, „dan zou de officier van justitie er zich tegen verzetten. Gij kunt er uvan verzekerd houden, dat geen namen van familieleden zullen worden genoemd. Zelfs aangaande Andrews Andrews was een f vuiten ongetwyfeld leefde hij met een vrouw of een maitreflee- want toen wij dat armoedige huis doorzochten, kwamen wij t de ontdekking, dat daar niet lang geleden nog een vrouw had gewoond niemand weet evenwel, waarheen zij isgegaaD.Hi getuigenis zou natuurlijk van veel waarde zijn, daar zij oog| tuige van het gevecht zal zijn geweest. De politie heeft echter geen spoor van haar kunnen vinden." Wordt vervolgt)

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 2