GEMENGD NIEUWS. en middelbaar onderwijs in de gymnastiek, .bewogen zich een aantal koren met in de maaDd Augustus, des noodig ook i antieke instrumenten. Het middelpunt in het laatst van Juli die tot het geven van lager onderwijs in de landbouwkunde en middelbaar on derwijs in de land- en tuinbouwkunde en de houtteelt, zullen plaats hebben in de maanden Augustus en {September die tot bet geven van middelbaar onderwijs in hand- en rechtlijnig teeke nen en de perspectief en voor lager on- onderwijs in het handteekenen en het boetseeren zuilen worden gehouden in de maanden Augustus en September. Zij die zich aan deze examens wen- wenschen te onderwerpen, moeten zich vóór 21 Juli e. k. bij het departement van Binnenlandsche Zaken aanmelden, Zij, wier aanvragen op 21 Juli e. k. het departement van Binnenlandsche Za ken niet hebben bereikt, kunnen niet tot de examens worden toegelaten, Dit laatste voorschrift is onherroepelijk daarop worden geene uitzonderingen, om welke reden ook, toegelaten. Met het oog op de door hen voorgestelde vermindering van schoolgeld voor de handelsschool met daaraan verbonden H. B. S. met 3jarigen cursus, wordt door Burg. en Weth. van Amster dam aan den Raad voorgesteld, over te gaan tot den bouw eener nieuwe han delsschool met daaraan verbondeu H. B. S. met 3jarigen cursus,voor 300 leerlingen, aan den Dieuwen Verkeersweg buiten de voormalige Raampoort. Tot tijdelijke voorziening in de behoefte aan meer lokalen wenscheu zij te doen bouwen twee hulplokaien aan de Kei zersgracht, bij de Leliegracht, waarvan de kosten op ƒ3000 zijn geraamd. Leger en Vloot. De Vereeniging van gepensioneerde onder-officieren en minderen van het Nederlandscho leger zal den ln Juni te Haarlem hare twaalfde jaarlyksche alge- meene vergadering houden. Onder de punten van behandeling komen voor Verslag vaa het wedervaren dor Ver eeniging, gedurende het afgeloopen boek jaar. Rekening en verantwoording van het gehouden financieel beheer over hetzelfde tijdvak. Voorlezing van het proces-verbaal der eere-commissie (bedoeld bij art. 21 der statuten), als blijk van hare bevinding, omtrent het gehouden financieel beheer en omtrent de rekening en verantwoor ding. Verkiezing van 2 leden in het hoofd bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren C. L. H. van Freytag van Overstralen en T. Bik, die zich her kiesbaar stellen de heer H. A. Pothast, die m^de moet aftreden, stelt zich niet herkiesbaar. Voorts benoeming tot leden van ver dienste, op voordracht van het hoofd bestuur. Stemgerechtigd in deze vergadering zyn, behalve de leden der eere-commissie en die van het hoofdbestuur, ook de leden van verdienste, de eere-voorzitters van afdeelingen, de afgevaardigden verte genwoordigende bucne afdeeling, en offi cieren en onderofficieren correspondenten. Beschermers, donateurs, eorrespondee- rende- en gewone leden zijn niet stem gerechtigd, doch kunnen aan de debatten deelnemen. Interpellatiën, van welken aard ook, kunnen niet in behandeling worden genomen, iadien zij niet minstens acht dagen te voren ter kennis van het hoofd bestuur zijn gebraeht. Het hoofdbestuur geeft in overweging, voor den heer Pothast geen 9e lid in het hoofdbestuur te kiezen, daar de heer L. Zeiler, die steeds getrouw de vergade ringen bijwoont, diens plaats wel wil innemen en dus als 9e lid kan beschouwd worden. Uit Berlijn wordt van 21 Mei gemeldTer viering van het vijf tigjarig jwbilé van het berlijuschc feunstenaarsgenootschap werd heden, onder het fraaiste voorjaarsweder, in het park der internationale tentoonstelling van fraaie kunsten, een groot historisch ko8tuumfeest gehouden, Het stelde den intocht voor van keizer Karei den Groote, te Aken, nadat hij tot roomsch-koning was gekroond, en het behoorde tot de schitterendste en kleurigste openbare voorstellingen, welke Berlijn tot dusver zag. De optocht werd geopend door eenige honderde kinderen in het wit gekleed, met bloemen in het haar en groene tak ken ia de handenzij zongen een lied uit de zevende eeuw. Hierop volgden achttien fraaie groepen, welke gedeelte lijk keizer Karl's hofstoet voorstelden, gedeeltelijk zijn leger of gezantschappen uit het buitenland die hem kwamen hul digen. Hiertoe behoorden o. a. op ka- meelen gezetene, krijgshaftige Saraeenen met de groene vlag van den profeet, ge volgd door een groote schaar negers, die kostbare geschenken droegen. Een bende hoofden der Avaren kwam te paard aanrijden. De grootste pracht ver toonde een gezantschap uit Byzantium, waaraan zich sloot een van sprookach- tige pracht stralende karavaan uit Perzië die ook geschenken droeg. Daartusschen vormde de schitterende groep van keizer Karei, die in kroningBornaat, omringd van zijne paladijnen, op een hbog opge- bouwden gouden troon aller huldigingen ontving. Tusschen de groepen bewoog zich een menigte frankische landlieden en ander volk in de kostumen van dien tijd. Dit waren kunstenaars, die met uitgelaten humor boerendansen en grap pen, welke bij het Meifeest behoorden, uitvoerden, uitvoerden. Meur dan twee duizend personen in historische kostuums werkten mede; meest kunstenaars met hunne dames. Er waren tribunes voor 5000 perso nen op het terrein geplaatst bovendien nog het geheele park vol toeschou wers. Al wat tot de beschaafde maat schappij behoort was aanwezig, slechts het keizerlijke hof was weinig verte genwoordigd. De keizer zelf was niet hier, en ook keizerin F^ederik, die be schermvrouw der tentoonstelling is, was niet verschenen, waaischijnlijk wegens den hofrouw. Omtrent het gebeurde Servië meldt men uit Weenen van 19 Mei. In Belgrado zijn onlustcu uitgebro ken tengevolge van de poging der regeering oai de koningin-moedor met geweld uit Servië te verwijderen. De huiselijke twisten tusschen koning Milan en zijne gewezen echtgenoote zyn bekend als twisten, die het politieke leven des lands vergiftigen en gevaar voor de dyaastie opleveren. Koning Milan, van wien men zegt dat hij met de dochter van den gewezen president Gusman Blanco zal trouwen, heeft tegen beta ling van een millioen franken beloofd gedurende de minderjarigheid van zijnen zoon den servischen bodem niet te be treden, maar tevens de voorwaarde ge steld dat zijne gewezen vrouw het land zou moeten verlaten. De Servische regeering, die niets als last van het koningspaar heeft gehad, wilde niets liever dan tegelijk met Milan ook de koningin-moeder kwijt raken, welke laatste, als eene echte russische met den hartstocht der politieke kuiperij begii tigd, langzamerhand alle hoofden der oppositie om zich heen heeft weten te verzamelen en eene voortdurende bron van onrust voor het land geworden is, Een besluit in dien zin werd dan ook in de Kamers genomen, maar Natalie weigert zich daaraan te onderwerpen Uit de onverzettelijke houding der koningin tegenover de autoriteiten van haar land, mag men gerust besluiten dat zij voor haren man het tegenoverge stelde eener zachtmoedige, gehoorzame gade is geweest. Tengevolge harer wei gering om kalm te vertrekken, is in de straten van Belgrado bloed gevloeid, en dit zal voortaan luid tegen haar getui gen en voor de regeering eene nog sterkere aansporing zijn om haar buiten de grenzea te houden. Niemand ontkent dat men voor eene schoone jonge ko ningin, die reeds te Wiesbaden door de duitsahe politie over de grenzen is ge zet, ea verbonden is geweest met een lang niet onberispelijken gemaal, hoewel diens losbandige levenswijze niet bizon der afwykt van die van vele andere vorstelijke personen, medelijden mag heb ben, maar men moet niet vergeten dat de koningin veel schuld heeft aan haar eigen ongeluk. Met Pinksteren kreeg de koningin moeder het bevel om te vertrekken, en de minister-president en de voorzitter der Kamer verschenen om haar dien last over te brengen. De koningin wei gerde, met een beroep op de omstandig heid, dat men haar als serviseh onder daan niet mocht verbannen tevens ver klaarde zij slechts voor geweld te zullen wijken. De politie liet toen alle straten, die van de aan de kade liggende stoom boot naar het huis der koningin voeren, afzetten, hetgeen echter niet belette dat toen de koningin in haar door politie begeleid rytuig plaats had genomen, zij door de menigte werd toegejuicht, die tegen de agenten met steenen te keer ging. Niet ver van de landingsplaats aan den Donau gelukte het aan studen ten en burgers het geleide te overweldigen, zich van het rytuig meester te maken, de paarden af te spannen en de koningin in triomf naar hare woning terug te brengen. Dit ging niet zonder een hevig gevecht, en het paardenvolk, dat de stra ten poogde te zuiveren, moet van zijne wapenen gebruik maken, bij welke gele genheid er dooden en gewonden gevallen zijn. Zooals het meer gaat grijpt de opposi tie dit voorval ais een welkom wapen aan om de regeering ten val te brengen, en de volksmenigte, die niet aan diep nadenken doet, kiest onwillekeurig parlij voor de vorstelijke vrouw, die, zooals zij voorgeeft, rustig te Belgrado wil leven en niets verlangt dan haren zoon van tijd tot tijd te mogen zien. Het grootste deel van het garnizoen is onder de wapenen, om de woning der koningin en de wegen naar het dorpje Wischnitza vrij te houden, voor welk dorpje de stoomboot Déligrai ten anker ligt. Voor het regentschap en het ministerie wordt de toestand intasschen zeer bedenkelijk ge acht. P.S. De koningiB-moeder is, nadat het onmogelijk bleek te zijn, haar 's nachts naar Wischnitza te voeren, heden vroeg onder sterk geleide naar h«t station gebracht en met een extra-trein naar het aan den hongaarsehen Donau- oever liggende Semlin gereden, waar zij begeleid van den overste Simonovie en twee hofdames in het hotel //Europe" is afgestapt. Bij het straatgevecht zijn vier persoaen gedoed ea vijftiea gewond. Oppervlakkig is de rust hersteld. Toen de jonge koning Alexander vernam wat gebeurd was, barstte de arme knaap in tranen uit. geen termen om het amendement van i Door de Commissie van voorbereiding den heer A. van Dedem onaannemelijk i was als amendement voorgesteld in dit Wetgevende Macht. Zitting van Vrijdag 22 Mei 1891. Legerwei. By do voortzetting der disoussïën over de artt. 2223en 26 en de daarop voorgestelde amendementen, was heden het eerst de heer Goeman Borgesius aaD het woord. Ofschoon anti-militarist, be hoorde spreker niet tot de tegenstanders outrance der wet, omdat hij begreep, dat ten slotte elke regeling der levende strijdkrachten, welke beoogt het verkrij gen van een voortreffelijk leger, moet neerkomen op invoering van persoonlijken dienstplicht, ea verhooging van contin gent. Hy achtte echter de concessie, die de Regeering heeft gedaan door wijziging van art. 23, zóér klein, te klein. De Minister moet nog een stap verder gaan, wil hij zijn beginsel zien aangenomen met eene meerderheid, die iets beteekent die op het eindresultaat van invloed kan zyn. Ook de financieels lasten achtte spr. bij aanneming van het Regeeriogs- artikel te zwaa?de geheele besparing toch komt neer op een 3 a 4 ton, welke besparing nog vermindert naarmate -het contingent stijgt. De heer Seyffardt bestreed zoowel de amendementen als het Regeeringsartikel, om nogmaals zijn eigen systeem te ver dedigen. De heeren Sckimmelpenninok van der Oye en Van Karnebeek daarentegen ver dedigden krachtig bet Regeerings-artikel. Laatstgenoemde was tegen alle amende menten, omdat de overtuiging bij hem vaststond, dat de persoonlijke en finan- cieele lasten niet boven de draagkracht der bevolking gaan. Het stelsel der Regeering, waarmede hij zich volkomen kon vereenigen iseen vrij sterk, goed geoefend leger, met een kleine reserve, Maar dan gaat het ook niet aan, den Minister zyne manschappen te weigeren, Beter ware het dan nog in den toestand te blijven, waarin wij thans zijü. De heer Kolkman was teleurgesteld door *b Ministers verklaring, dat zy: amendement onaannemelijk was. Hij wilde echter aan de bezwaren dar Regeering tegemoetkomen en wijzigde daarom zijn amendement in dier voege, dat het eind cijfer 13,700 blyffc, maar dan 1L,800 man voor volledige oefening, in plaats van 11,600, en 1900 man voor korte oefening, in plaats van 2200 man, De heer Hafmans verdedigde nader zijn amendement, waarvan het hoofddoel is: het veldleger onmogelyk te maken. Dat is de beteekenis van hetgeen man meer en geen ceDt meer I Niet gebrek aan vaderlandsliefde, maar het innig be sef, dat het tegen het waarachtig belang van Nederland is, als het eene rol in Europa wil gaan spelen, doet spr. en zyn vrienden zoo spreken. De heer A. van Dedm, bracht nog eene wijziging in zijn amendement, dat het midden houdt tusschen het cijfer der Regeering en dat van den heer Kolkman. Hij wilde klaren wijn schenken en ver klaarde daarom openlijk, dat, als een hooger contingent mocht worden aange nomen, hij ten slotte tegen de geheele wet zou stemmen. De wijziging in het amendement strekte om het beginsel van percentage te laten vervallen en overigens als maximum aan te nemen 12.200 volledig en 1900 kort- geoefenden. De heer Van der Kaag ontkende, dat de concessie, die de Regeering heeft gedaan, gering zou zijn. Hij wilde haar geven hetgeen zij, in aanmerking genO' men onze draagkracht, noodig oordeelt; zij moet weten hoever zij kan en mag gaan, zonder het doel in gevaar te breBgen. De beer Heemskerk verklaarde even eens zich te zullen houden aan de uitspraak des Ministers, ofschoon in beginsel ook vóór een laag contingent. De minister van Oorlog ontkende, dat de gisteren door hem gedane concessie eene schijn-ooncessie ,zou zijn. Hoe zou zij dan zoo groote bestrijding bij sommige voorstanders der wet hebben kunnen uit lokken Hij erkende, dat vooral thans op hem eene groote verantwoordelijkheid rustte, doch meende, dat zij evenzeer bestaat voor al de leden, in zoover de gelegenheid zou knnuen worden benomen de zaak verder te behandelen. Intusschen vertrouwde de Minister, dat het zoover niet zou komen. Hij bestreed de amendementen-Haff- mans en Kolkman als onaannemelijk, ook na de daarin gebrachte wijzigingen. Met de cijfers van den heer Kolkman ziet hij geen kans eene zoodanige orga nisatie tot stand te brengen, als hy dringend noodig acht. De Regeering blijft zeer bepaald hechten aan haar voorstel, omdat daar door zal verkregen worden wat dadelyk noodig is en ook wat in de toskomst noodig zal zijn. Intusschen bestaan er te verklaren. Hij liet de beslissing aan de Kamer over. De heer Rutgers van Rozenburg ver wonderde er zich over. dat de Min. het amendement-A. van Dedem aannemelijk had verklaard. Die houding deed hem innig leed. Afstand doen van hetgeen op goede gronden door de Reg. is voor gesteld als onmisbaar, moest hij wraken en betreuren. Zoolang de Reg. bleef vasthouden aan haar eenmaal voorgesteld contingent, was het vermoeden gewet' tigd, dat alles goed bekeken was, een vermoeden, dat nu voor hem verloren ging. Het mooie, en niet alleen het mooie, maar ook de kracht was nu voor hem van de zaak af. De Min. had be- hooren te bedenken, dat het beter is pal te blijven staan, met de kans van te suecombeeren of te triompheeren, dan te capituleeren. Als spr. nu toch nog zijne stem aan de wet mocht geven, dan zou het zyn in de hoop, dat eene vol jende Kamer zal herstellen hetgeen de tegenwoordige bezig ia te bederven en te misdrijven. De min. v. Oorlog zeide met nadruk te hebben verklaard te W8nschen, dat de Kamer anders zou beslissen, maar verder heeft hij gemeend niet te mogen gaan vooral met het oog op zijne verantwoor delijkheid om de geheele zaak niet in gevaar te brengen. Xa is het waar, dat men bij aanneming van het amendement 10,000 man minder zal hebben, doch men zal dau toch nog altijd krijgen een leger vaa 110.000 man, met eene krach tige reserve. Hij hoopte echter ook, dat do Kamer later bereid zou zyn te her stellen wat nu verminderd zou worden. De beraadslagingen werden gesloten. Het amendement van de Commissie van voorbereiding op art. 26 vermindering voor den diensttijd van 8 op 6 jareni), werd verworgen met 61 tegen 36 st. Voor: de heeren De Beaufort, Van Houten, Heldt, Guyot, Zylker, Mïchiels, Dobbelman, Schreinemacher, Van Nunen, Van Vlijmen, Smidt, Hafimans, Van Berekel, Travaglino, Lambreehts, Bahl- mann, Bevers, Vermeulen, Van Delden, Sanders, Tak, Schepel, Domela Nieu- wenhuie, Vos de Wael, Sehimmelpenninck van Nijenhuis, Mutsaers, Cremers, Viruly, Huber, Harte, Clercs:, Diepen, Schreine- mac .er, Walter en Reekers. Art. 26 werd daarop zonder hoofde lijke stemming aangenomen. In stemming kwam vervolgens het amendement-Hafimans op art. 23, strek kende om het contingent nagenoeg on veranderd te laten. Het werd verworden met 67 tegen 30 stemmen. Voorde hoeren Mutsaers, Cremers, Huber, Harte, Clercx, Diepen, Sehreine- macher, Van Houten, Heldt, Kolkman, Zylker, Michaels, Dobbelman, Van der Schrieck, Van Nunen, Van Vlijmen, Smidt, Hafimans, Van Berekel, Travag lino, Lambreehts, Lieftinck, De Ram, Bahlmann, Vermeulen, Sanders, Schepel, Domela Jïieuwenhui3, Vos de Wael, Walter en Reekers. Het amendement-Kolkman werd ver worgen met 55 tegen 42 stemmen. Voorde heeren Cremers, De Geer, Huber, Harte, Zijlma, Clercx, Diepen, Schreinemacher, Le Beaufort, Van Hou ten, Heldt, Kolkman, Sehaepman, Zylker, Michiels, Dobbelman, Van der Schrieck, Van Nunen, Smidt. Hafimans, Van Berekel, Travaglino, Lambreehts, Lief tinck, De Ram, Bahlmann, Bevers, Ver meulen, Van Delden, Sanders, Tak, Schepel, Domela, Veegens, Vos de Wael, Schimmerpenninek van der Oye, A. van Dedem, Walter, Borgesius en Mutsaers. Het amendement van de heer A. van Dedem werd aangenomen met 52 tegen 45 stemmen. Het amendement der Commissie van voorbereiding op art. 23 werd verworpen met 53 tegen 44 st. Het art. zelf werd aangenomen met 60 tegen 37 st. en art. 22 zonder hoofdelijke stemming. art. te bepalen, dat ook als vrijwilligers bij de zeemaeht beschouwd zullen worden zeevarenden, die eene verbintenis tot de marine-reserve aaDgaan, om in tijd van oorlog bij de actieve zeemaeht te dienen. Dit amendement werd uitvoerig toege- lioht en verdedigd door den hear Guyotf Aiop deze wijze eene behoorlijke en min kostbare marine-reserve hoopte te verkrijgen, en met nadruk bestreden door den heer Land en den minister van MarineDe heer Vmi Houten wees er op, dat ket amendement zijn oorspron» vindt in de uitkomsten d«r enquête omtrent de koopvaardijvloot en ten doel heeft om te gemoet te komen aan de bezwaren voor d® zeevarenden op de koopvaardijvloot, door aan den eenen kant hen niet aaa hunnen werkkrïsg te onttrekken en aan den anderen kant toch de gelijkheid van allen voor d« wet zooveel doenlijk te verzekeren. De minister van Marine ble«f het amendement sterkste bestrijden, ook toen de heer Guyot er namens de Commissie deze wijzigin" in had gebracht, dat de vrijwilligo verbintenis zou moeten worden aangegaan vóór de loting, in de wet bedoeld, i niet, gelijk oorspronkelijk was voorgesteld, vóór de inlijving. De Minister wees op, dat de verlichting van dienst voor bepaalde categorieën van personen zou neerkomen op eene verzwaring van laat voer alle overige categorieën. Het amendement werd verworpen met 47 tegen 44 st. en het art. daarop z. h. 8, aangenomen. Dinsdag voortzetting. Orde van werkzaamheden* Op voorstel van den Voorzitter is ba- sloten de beraadslagingen over de Leger- wet te schorsen tot een nader te bepaler dag, nadat zullen zijn afgehandeld di hoofdstukkon I en II en hoofdstuk III tot en met art. 30, om alsdan in behan deling te ceinen die wetsontwerpen, welke nog op afdoening wachten, waaronder het wetsontwerp nopens de anti-slaverny- acte. Op voorstel van den heer kwam de President terug ©p zyn voor nemen om bij de algemeene beraadsla gingen over dat wetsontwerp tevens I behandelen het rapport der Commissie omtrent de Congostukken. Dit zal dus afzonderlijk worden behandeld. VARIA. Art. 6 betreft de organieke sterkte op voet van oorlog. In verband met het gewijzigd art. 23 werd het cijfer van 116.000 door de Regeering verminderd op 106.000 officieren, onderofficieren en mansohappen. Het aldus gewijzigd art. werd z. h. 8. aangenomen Art. 7 (samenstelling der zee- en land macht uit vrijwillig dienenden en uit dienstplichtigenwerd eveneens aange- nomennadat de heer Van Houten had ingetrokken zijn amendement om aan de dienstplichtigen, gedurende den tijd, dat zij boven 6 maanden onder de wapenen in werkelyken dienst doorbrengen, behalve de gewone soldij, nog eene toelage uit s Rijks kas te geven. Op art. 8, bepalende dat in elk recru- f.eeringsdistrict een hoofdofficier //van het leger" (met uitsluiting dus vaa de zeemacht) zal worden aangewezen, was door de Commissie van voorbereiding een amendement voorgesteld, strekkende om uit het art. de woorden ffvan het leger" weg te laten. Dit amendement werd door den Minister overgenomen. Het gewijzigd art, werd goedgekeurd evenals de artt. 911. Art. 12 bepaald, dat de toelating als vrijwilliger beneden den rang van oifioier bij de zee- of by de landmacht geschiedt, voor zoover deze wet daarin niet voorziet naar regelen, vastgesteld by Koninklijk besluit. Bismarck vertelde eens, dat h^j bij d slag van Köoiggratz maar éen sigaar by zich had en geen kans om een tweede te krijgen. De gedachte wat een genot I zou wezen die aan te steken, weerhield hem van het al dadelijk te doen en toeD de overwinning was behaald, wilde hij er eindelyk van genieten, toen een arme, gewonde huzaar om eene versnapering vroeg. //Er was niets," zeide Bismarck,.., z/niecs dau mijn sigaar. Ik stak hem plaatste hem tusschen de tanden van den armen drommel en als gij gezien hadt hoe dankbaar hij was en wat een ver rukt gezicht hij zette, zoudt gij met mij eens zijn geweest, dat men van sigaar nooit zóóveel genot kan hebbeo als ik toen had." Een officier gaf een partij. Toen de gasten waren vertrokken, kwam zijne oppasser, een //groene" die heelwat fooien had gekregen, bij hem en stortte het g in zijn hand zeggende: //Dit heb ik aan de deur ontvangen, kapitein." De stumper dacht, dat het entréegel- den waren. En had hij zoo haelemaa! ongelijk? Men kan geen schouwburg binnenkomen zonder betalen, maar een partij heengaan zonder betalen even min Vrouw. Ik ben vandaag uit winkelen geweeBt. Man (ietwat benepen). Zoo! En Vrouw. O, ik ben heelgoed tevredeD, in ^vijftien winkels geweest en niets ge kocht. Natuuronderzoeker peinzend. De natuur is toch wonderlijk tegenwoordig. Acht honderd groote rozen geven ternauwer nood een theelepel vol odeur, terwijl voor vyf centen uien genoeg is om een heele buurt te verpesten. Sueei, de hongeraar, is gezond flink te Milaan gekomen Hij heeft i 35 maal gevast, minstens 15 en hoogstens 45 dagen achtereen, dit laatste kunst stuk te New-York, waar hij meer de aandacht trok dan Stanley. Op de tentoonstelling te Chicago hij 50 dagen achtereen vasten. Ik denk Jan, zei eene moeder bestraf fend tot haar kleine, dat als pa ver moeid thuiskomt en hoort hoe stout geweest bent, hij je zal straffen." Jantje (hoopvol). Misschien, i wel te vermoeid om mij te straffen, ma! De telegraafpalen iü het noorden van Noorwegen moeten voortdurend worden bewaakt, omdat de beren er altijd i klauteren, op de draden gaan zitten i dan daarop schommelen, tot ze breken. 't Zal wel waar wezen, maar dat b3* waken van die palen zal toch niet door enkele personen geschieden. Daarmee

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 4