72 Ingekomen is eene uitnoodiging van de afd. Haarlem van de Maats, v. Nijverheid tot het bijwonen van de opening der tentoonstelling »p Maandag 13 Juli e. k. des namiddags te 2 uur in den „Kraton", gericht aan B. en W., dan Gemeenteraad en den Secretaris. Ingekomen is een adres van bewoners der Lange Bögaardstraat, die zich beklagen dat in perceel n®. 8 van die straat, bewoond door J. Schouten, een danshuis wordt gehouden met orgel en vrouwelijke be diening; dat daar op sommige dagen de grootste zedeloosheid heerscht, terwijl het fatsoenlijk publiek vaak den doorgang wordt belemmerd en er vechtpartijen plaats hebben. Adressanten verzoeken, van deze overlast te worden bevrijd Het rekest wordt op voorstel vati den voorzitter, verzonden ter af doening aan den burgemeester, als hoofd der politie. Verzoek van ds. Barbas, om een paar lokalen in de nieuwe school aan den Schoterweg te mogen gebruiken voor Zondagsschool. In handen van B en W. om advies. In den afgeloopen winter stiet een arme zandschipper Van Staveren met zijn schuit op een paal in de Leidschevaart. De schuit zonk en dientengevolge verzocht de eigenaar schadevergoeding. Besloten wordt nu hem 50 te geven, hem te vergunnen de schuit van de stadswerf te*halen en hem de kosten van lichten door de gemeente, te schenken op voorwaarde, dat hij verder van alle vermeende rechten op schade vergoeding afziet. Eervol ontslag op verzoek wordt verleend tegen 18 Aug. 1891 aan de 2e onderwijzeres bij de opleidingsschool voor meisjes, mej. E. C. W. Trik. Gunstig wordt beschikt op een adres van J. Krol Kzn. en J. C. Peere boom, resp. als voorzitter en secretaris van de Vereen, tot verfraaiing van Haarlem en omliggende Gemeenten en tot bevordering van het Vreem delingenverkeer, tot het verkrijgen ten gebruike van een stuk gemeente grond voor het Paviljoen, tot het daarop geven van een feest op den i8en Juli e. k. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot wijziging der Politic- verordening Art. 107 der bestaande algemeene politie-verordering te lezen als volgt „Met boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 „dagen wordt gestraft de tapper of diens vervanger die niet voldoet aan „het hem door den Burgemeester in bizondere gevallen schriftelijk te „kennen gegeven bevel tot sluiting zijner tapperij, gedurende eenen bij „dat bevel uitgedrukten tijd." Deze strafbepaling is niet van toepassing a, voor zoover de Burgemeester vergunning mocht hebben verleend, de tapperij later dan tot elf uur 's avonds open te houden of vroeger dan zeven uur s1 ochtends open te stellen, VoorzHet is verkeerd dat de drankhuizen zoo vroeg kunnen open gesteld worden, en men heeft gemeend deze bijvoeging te moeten maken, maar aan den Burgemeester dezelfde bevoegdheid om vroeger te openen en te sluiten toe te laten. Van der Mersch. Ik heb een paar opmerkingen over de redactie van het voorgedragen besluit. Ik lees „In de bestaande algemeene politieverordening in te lasschen een nieuw „artikel 107bis, luidende als volgt Met boete van ten hoogste f 10.wordt gestraft iedere tapper, wiens

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 6