74 Voorz. Ik weet niet, ik zie er ook het bezwaar niet van in. Men meende - dat het verkeerd was bij het publiek met de redenen te col- porteeren MctcaréEr kan bezwaar zijn zulke besluiten gemotiveerd aan de personen in kwestie mee te deelen, maar men kan zeggen: „als de Bur gemeester van deze bevoegdheid heeft gebruik gemaakt, is hij gehouden in eene volgende vergadering rapport aan den Raad te doen." Voorz. Met het tegenwoordige Staatsrecht is de Burgemeester geen verantwoording schuldig aan den Raad, maar alleen aan de boven hem gestelde personen. Ik voor mij heb er niets tegen, maar wij raken staatsrech telijk op een verkeerden weg. Macaré. De medeeling van een feit is niet eene verantwoording- Voerz. Als het met één ding kan, kan men het met alles doen en van den Burgemeester verlangen, dat hij alle handelingen in politiezaken meedeelt. Stolp. Volgens het ontwei p besluit kan het hoofd der politie eenvoudig decreteeren hoelang een tapperij gesloten zal blijven. Ik vind het in principe verkeerd, iemand zoó groote macht te geven Kan men niet bepalen: tot b.v. hoogstens 24 uren? Voorz. Het kan soms noodig wezen voor dagen te sluiten. Als ik be perkt word, heb ik liever niks. Plezierig vind ik hst niet, maar het kan moeilijk anders. Het voorstel wordt met de beide amendementen goedgekeurd. De heer Macaré is tegen. Punt 3 Aan den leider der theoretische en practise!; e oefeningen der schutterij, den i« luit. der inf. J. W. van Alphen, wordt eene gratificatie toegekend van f 150. Plint 4 en 5. Tot leerares aan de meisjesschool voor middelbaar on derwijs wordt benoemd mej. J. A. van Walsem, te Rotterdam; tot on derwijzer 3!- kl. aan de opleidingsschool voor jongens de heer L. C. Merhottein te 's Plage. Punt 6. Bevorderd tot onderwijzeres 2 kl. aan de opleidingsschool voor meisjes wordt de onderwijzeres 3- kl. aan die school, mej H. W. Pilger. Punt 7 Tot regent van het St. Elizabeths Gasthuis wordt benoemd jhr. F. Teding van Berkhout. Punt 8. Aan de orde is eene mededeeling van B. en W., dat de minister van Binnenl Zaken de Savornin Lohman heeft afgewezen een door B. en W. volgens opdracht van den Raad aan Z E. ge licht verzoek, om het rijkssubsidie aan de H. B. S. met 5-j. c. alhier te ver- hoogen, of aan de H. B. S voor Handel en Nijverheid een nieuwe subsidie toe te kennen. Voorz. Ik verbeeld mij zoo, dat het onbillijk is, dat geen verhooging van subsidie wordt gegeven, in vergelijk van wat andere steden ge nieten, in vergelijk met het feit dat in sommige steden de Iloogere Burgerschool geheel door het Rijk wordt betaald, in vergelijk met wat de ingezetenen ervoor opbrengen en wat de leerlingen van buiten kosten, dat ik nu voorstel deze beschikking voor kennisgeving aan te nemen en het adres op een beter tijdstip nogmaals bij de Regeering in te dienen. Wordt eenparig goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering te ruim 3 uur gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 8