Leger en Yloot. POLITIEK OVERZICHT. genie Meijer eerst in die hoedanigheid optreden, als hij te Londen en te Ber lijn de werking en de inrichting van de brandweer dier steden gedurende zes maanden drie maanden in elke gemeente zal hebben nagegaan. Men meldt uit Amsterdam: Zondag had hier de algemeene verga dering plaats van de Vereeniging van deurwaarders bij de verschillende rechts colleges in Nederland, die goed was bezocht, onder voorzitterschap van den heer G. C. Stoeller, te Rotterdam. Uit het jaarlijksch verslag, uitgebracht door den secretaris der "Vereeniging, den heer C. B. van Baaren, te Schoonhoven, bleek, dat de Vereeniging steeds in bloei toeneemt, en thans 150 leden telt; dat het aantal abonnés op het maandblad, hetwelk door de Vereeniging wordt uitgegeven, vooruitgaat en de kas een aardig voordeelig saldo aanwijst, dat rentegevend is belegd. De heer W. Leepel, te Amsterdam werd met groote meerderheid van stem men herkozen en als nieuw lid van het bestuur benoemd de heer J, F. Have- kotte, te Utrecht, in plaats van den heer L. Hilman, te Amsterdam, die door zijn verleend ontslag had opge houden werkend lid van het bestuur te zijn, doch die wegens zijne verdien sten aan de Vereeniging tot eerelid van het bestuur was benoemd. De behandeling eener collectieve ver zekering uit de kas der Vereeniging van al de leden, in geval van overlijden, werd, om verschillende redenen, tot de volgende algemeene vergadering in April aangehouden waarvoor Rotterdam bij stemming werd aangewezen. Nog werd door de vergadering bij meerderheid van stemmen uitgemaakt, dat het, zoowel in het belang van het algemeen als van den deurwaardersstand in het bizonder, wenschelijk was, dat van de adspiranten voor het deurwaar dersambt een behoorlijk staatsexamen werd afgenomen, terwijl het bestuur werd gemachtigd om ter gelegener tijd bij de regeering daartoe stappen te doen. Een dezer dagen, toen de regen bij stroomen nederviel, waren te Amsterdam twee man van de stadsrei niging bezig een straat ...te besproe ien. Hoe naïef! Het plotseling sterven van een 15 jarigen knaap bracht de bewo ners van eene der dwarsstraten in de Jordaan te Amsterdam in rep en roer. De knaap, zoo vertelde men, had mui zentarwe ingenomen, in zeer groote hoeveelheid, en daardoor een einde aan zijn leven gemaakt. De behandeling, die bedoelde knaap, aldus luiden de geruchten, van zijn stief moeder en eigen vader moest onder vinden, liet heel wat te wenschen over telkens werd hij door een van beiden geslagen. Nu schijnt bedoeld knaapje niet tot de allerbraafste behoort te hebben, want van hem werd verteld, dat hij o. a. een deel van zijn weekloon 7 stuivers er doorgelapt had. Juist deze laatste daad was oorzaak van zijn ongelukkigen dood, wordt ver teld. Uit vrees voor de gevolgen van zijn handeling, durfde de jongen niet thuiskomen en heeft hij zich ten slotte, in een vlaag van wanhoop, vergiftigd. Toen de ongelukkige jongen begra ven werd, wilden de buren den vader te lijf, zoodat de politie handelend moest optreden, om hem te beschermen. (Echo.) Ui tSchiermcnnikoogwordt gemeldDe Raad dezer gemeente is overgegaan tot werkstaking. Hij heeft nl. geweigerd de gemeentereke ning over 1890 vast te stellen, omdat burg. en wethouders te laat uitvoering hadden gegeven aan het ten vorigenjare genomen besluit om, op grond van art. 49 der wet op het lager onderwijs, een buitengewoon rijkssubsidie voor 1890 ruim f 2000 aan te vragen, tenge volge waarvan op het verzoek afwijzend werd beschikt en er dus een tekort was ontstaan. De zaak is aan het oordeel van Ged. Staten onderworpen. Op de Noordzee werden eenige blazerschuiten van Tessel over vallen door stormachtig weer, waardoor de zee in geweldige beroering werd ge bracht. Doordien de kleine vaartuigen groot gevaar liepen vol te slaan of te worden omgeworpen, poogden de vis- schers door het storten van olie de woede der golven te temperen. Dit gelukte volkomen, zoodat men veilig het zeegat van Terschelling bereikte, juist toen de voorraad olie was uitgeput. Te Schiedam is het voor notarissen tegenwoordig een goede tijd. Niet minder dan 61 groote en kleine woningen, pakhuizen, branderijen, boer derijen enz. worden in deze en de vol gende week op zeven aanplakbiljetten vermeld, als te zullen worden geveild en verkocht. De aanplakborden zijn reeds te klein geworden. Zeker geen bewijs van vooruitgang te Schiedam, te meer als men bedenkt, dat de panden zoo vreeselijk in waarde verminderen. Zoo is in de vorige maand een branderij verkocht voor f 3500, waarvan men zich wist te herinneren, dat diezelfde branderij indertijd had opgebracht f 350o°* De politie te Arnhem arres teerde twee als heeren gekleede Duit- schers,sedert Zondag uit Londen terugge keerd, die een kellner uit het Café Central aldaar hadden opgelicht door den ver koop van valsche diamanten, welke zij hadden voorgegeven voor een zieken vriend van de hand te moeten doen, In den tuin van den heer Cremers, op het buitenverblijf „Vilste- ren," te Dalfsen, staat een goudlelie (Amarillis) in bloei, waaraan ruim 180 bloemen en knoppen. Maandagnacht, omstreek half drie, brandde te Osch een groot boerenhuis af, bewoond door drie ge zinnen. De vlammen namen zoo snel toe, dat eene vrouw geen tijd had zich te redden en met zware brandwonden naar het gasthuis is overgebracht. Uit Osch meldt men: In den nacht tusschen Zondag en Maandag hebben hier de baldadigen weder ruw huisgehouden en bij ver schillende rustige burgers de ruiten in geslagen, o. a. eene groote spiegelruit bij den heer j. van D. Ongeregeldheden te *s Iiertogenhosch. Men schrijft uit's-HertogenhoschaandeiV. U. C Sedert een viertal weken is het in onze anders zoo rustige gemeente, met hare stille, nijvere en vredelievende bevolking, ineens zoo onrustig worden. Hoe komt dit én wat is de aanleidende oorzaak? Heel eenvoudig, het vorderen van te veel marktgeld door eenen, sedert ontsla_ politie-beambte, die, hoor ik, vervolgd zal worden daar hij zich een gedeelte er van schijnt te heb ben toegeëigend; en verder het gebrekkige toe zicht door den commissaris van politie als markt meester gehouden. Dat is alles. Doch er is hier van gebruik gemaakt geworden, deels door per sonen die niet gespaard werden door dien com missaris van politie, die zonder aanzien van persoon moest handelen, en zich nu willen wrekendeels ook door personen die wel eens met de politie te doan hebben gehad, als ook door kwaadwilligen, die men overal vindt. Allen spannen nu tezamen om hem weg te krijgen. Zeer zeker heeft de commissaris van politie zijne gebreken, zooals ieder mensch; ik zal hem daarvan niet vrijpleitendoch zijne eerlijkheid, zijne kunde, zijn onvermoeide ijver en gewichtige diensten aan politie en justitie bewezen, zijn buiten kijf; zij worden algemeen, niet alleen door alle hoofden van politie, justitie en administratie, maar ook door tal van onaf hankelijke burgers erkend. Zooals het meestal gaat, werken de zooge naamde fatsoenlijke raddraaiers achter de sciiar- men en in het geniep, een ieder opruiende waar het maar kan met hunne gesprekken en ver zinsels, door het verspreiden van vuile blaadjes, uitgegeven door eenen persoon, die nu voor de rechtbank te recht staat, en wat niet al, ver- zinsela en berichten, die door procureur-generaal, door officier van justitie, door burgemeester en vele anderen zijn onderzocht en als laster zijn gebrandmerkt. Zeer juist werden de wanordelijk heden in de zitting der arr.-rechtbank alhier van den 20sten dezer èn door het O. M., waarge nomen door jhr. mr. Van der Does de Willebois, èn door den advocaat mr. Rits, voor de civiele partij optredende, geschetst, toen de schoenma ker Baardwijk als eeu der hoofden van het op roer en de uitgever dier schandelijke blaadjes terecht stond Wogens beleadiging van den com missaris van politie. Het O. M. eischte eene gevangenisstraf' van 8 maanden, en de civiele partij 150 schadevergoeding. Die belhamel ver diende f 13 's weeks, maar scheen meer te kun nen verdienen met hel verspreiden van zijne liedjes dan op de fabriek. Voor andere liedjes van hetzelfde allooi zal hij nog te recht moeten staan, vuile liedjes die zelfs fatsoenlijke lui zich niet schamen te verspreiden, terwijl onder hen er ook zijn, die geld geven, om hem eu anderen van zijn slag gratie jenever te laten drinken, ten einde den boel aan dea gang te houden, verzet tegen de politie te plegen, ruiten in te werpen, en wat al niet. Ej dat het grauw niet slechts ten doel heeft den commissaris van po litie te beleedïgeu, bewijst genoeg de omstandig heid, dat zeer vele gaslantaarns, ruiten bij par ticulieren enz. het mede hebben moeten ontgel den, en dat de maréchaussee met luitenaut Avcliuk, de gehecle gemeeute-politie en de ca valerie met hare officieren mei steeueu werden geworpen, uitgejouwd en uilgelloten. Het ging er Vrijdagavond zoo hevig toe in de Tolbrug- straat, dat de gemeente-politie en de maréchaus see terug moesten trekken, tengevolge waarvan de hereden maréchau3sée en de cavalerie met uitgetrokken sabels eene charge moesten maken, op welke men uit de vensters wierp, waarna de advocaat-genei aal, de officier van justitie en de burgemeester met geweld de woningen moesten binnendringen om de daders aan te iioudon. De toestand was zóó, dat de maréshausaées hunne geladen karabijnen naar die bovenwoningen ge richt moesten houdeu, om het werpen te be letten. De gebeele gemeente-politie, de brigade rna- réchaussée, versterkt door maréchaussee van an deren brigaden, en een geheel escadron cavalerie iedcren avond toe laat iu den nacht op de been. Ongelukkigerwijze zijn er onder de menigte op de straat zeker 80 percent nieuwsgierigen, en wel 10 percent opgeschoten jongensrukt de maréchaussée of do cavalerie op, dan maken de belhamels Hek het eerst uit de voeten. Wat betreft het voorgevallene in den avond van 20 dezer, is men algemeen van oordeel, dat de politie te kras is opgetreden bij de Sociëteit De Zwarte Arend«, doch. tot hare verontschul diging moet gezegd, dat het aanwezige publiek daar in de nabijheid zeer groot was eu de politie aanhoudend geplaagd, gesard, uitgejouwd en met steeneu werd geworpen. Eeue afdeeling maré chaussée te voet en later te paard, gekomman deerd door den luitenaut Aveling, vatte post bij het politic-bureaudaar ïuaer bepaald werd er aanhoudend met steeuen gewo-pen en zoowel de manschappen als de paarden geraakt. Her haaldelijk vermaande genoemde luitenant op t; houdeu met dat werpeu, doch zonder gevolg hij werd uitgejouwd en zijne sommatie om uiteen te gaan overschreeuwd; hij giug toen orders vragen aan deu op het politie-bureau aanwe zigen burgcraeoster, die eindelijk, na herhaalde vruchtelooze sommatiëa, bevel gaf om de op roerlingen uiteen te dry ven, met aanmaning, hnmaau en verschoonend te werk te gaan. Het volk bleef echter met steeneu, zelfs met biei glazen werpen, en het paard van den luitenant kreeg een bierglas vooi* deu kop, waardoor het struikelde. Er werd toen gechargeerd om de kwaadwilligen uiteen te drijven; by die gelegen heid zijn ook onschuldigen geraakt, doch aan wie de schuld Zelis uit veranda's van een koffiehuis door een deftig publiek bezocht, werd op de politie eu de gewapende macht met steenen ge worpen. Bij den gemeenteraad te Maastricht is een voorstel ingekomen van het lid mr. Tripels, strekkende om de belasting op het maken van dans muziek in herbergen, die thans één gul den per avond bedraagt, te verhoogen op 3, 6 en 9 gulden, naar gelang die muziek tot 10, n of 12 uur wordt ge maakt. Het doel van den voorsteller is, om de danshuizen, die in de laatste jaren te Maastricht zeer zijn toegeno men, te verminderen. Terwijl Zondagmiddag te Limbricht, bij Sittard, de 34-jarige knecht van den brouwer Nelissen zekere J. van Thor, bezig was met het inspannen van een jong en dartel paard, sloeg het dier eensklaps op hol, waarbij van Thor onder het voertuig geraakte en zoodanig werd gekwetst, dat hij na eenige minuten overleed. Men schrijft uit Winters- wijk aan de Zutpli. Ct. Toen Zaterdag zich hier het gericht verspreidde, dat de zaken van den heer D., oud-notaris alhier, foutief zouden zijn, kon aanvankelijk niemand hieraan geloof slaan. Ook nu nog zijn er velen, die aan de waarheid er van twijfelen en het is in ieder geval te hopen, dat de geruchten niet ten volle zullen be waarheid worden; de ramp zou anders voor velen hier en in naburige plaatsen te groot zijn. De heer D., genoot hier als notaris een onbepaald vertrouwen, zoodat als het ware, om met eenige overdrijving te spreken, de halve gemeente „onder hem zit." Ook in Lichtenvoorde en Groenloo heeft hij veel relaties. Een feit is het thans, dat hij zijne zaken liquideert en dat met de liquida tie bij zonderen spoed wordt gemaakt. Wij vernemen thans, dat men op het buitengoed „Buskers" van den heer D. reeds druk bezig is met het maken van perceelen. De heer D. vertoeft thans buitenlands en wel, als wij goed zijn ingelicht, te Bad-Ems. Om de geruchten te doen logenstraf ten dat „hij er van door is", zegt men dat hij is uitgenoodigd geworden voor een paar dagen hier weer terug te ko men, en dat door hem aan deze uit- noodiging zal worden voldaan. De afdeeling Zwolle der Nederlandsche Vereeniging tot afschaf fing van sterken drank hield Zaterdag avond jl. een huishoudelijke vergade ring met eenige genoodigden, waarin zij'het genoegen had den president der vereeniging, den heer E. J. W. Koch, tegenwoordig te zien. Aan de Zw. Ct. wordt omtrent deze samenkomst gemeld Zij die den ijverigen en bezielden man kennen, zullen begrijpen welke belangrijke mededeelingen zij uit zijn weisprekenden mond mochten vernemen, j Het meest belangrijke was wel zijn be schrijving van het onlangs opgerichte asyl voor drankzuchtigen te Hooghullen, door den spreker Woensdag 11. bezocht. Hij vermeldde eerst wat in dit opzicht door bestrijding van den sterken drank in andere landen was geschied, wier inrichtingen Nederland 101 navolging prikkelden. Linthof in Duitschland en het asyl in Engeland was door hem ook in oogenschouw genomen. Hooghullen ligt in Drenthe, nabij Eelde en Paterswolde en is een landgoed met een heerenhuis, door menschen- vrienden aangekocht. De schoone be huizing toont een grondsteen, waarop de naam van iemand uit een der aan zienlijkste familiën, die hier zijn buiten verblijf wenschte in te richten, doch helaasdoor drankmisbruik geheel is te gronde gericht en thans ergens als pakjesdrager of zoo iets zijn bestaan voortsleept. Aan het hoofd staat eene beschaafde vrouw, voorheen ziekenver pleegster, die uitnemend geschikt is voor hare taak om de 10 a 11 mannelijke patiënten te leiden, hun bezigheid aan te wijzen en aan hun verblijf zooveel mogelijk alles te ontnemen, wat den schijn van opsluiting zou geven. Er heerscht eene groote mate van vrijheid, gepaard aan verstandig toe zicht en handhaving van orde. Arbeid in den tuin is het werk der meesten. De opgewekte geest, die u tegemoet komt, wordt onderhouden niet alleen, door lectuur en samenspreking, maar ook door muziek en zang iederen avond. Er zijn patiënten van onderscheiden stand en ontwikkeling, waaronder be- oeefenaars van letteren en kunst Opmerkelijk is de achting voor de directrice, het besef, dat hun zijn te Hooghullen, vrijwillig door hen gezocht, tot hun best dienst. Dit stemd tot te vredenheid en bevordert de gezindheid. Goeden moed geeft dan ook deze poging om de ziekte der drankzucht want zij is of wordt een ziektete genezen, al leert de ondervinding, dat die gene zing bij sommigen niet dan tijdelijk is. De Leeuw. Ct. kan mede- deelen dat het bericht, als zou de be roemde harddraver Jonge Tabor van den heer J. Roele te Buiksloot, voor de som van f 25.000 verkocht zijn, allen grond van waarheid mist. De Jonge Tabor II neemt 28 Aug. aan den weds rijd te Groningen deel. Een hoed vol water. Een zonderling geval kwam onlangs voor, op een deftige begrafenis buiten. Eene groote boer met zeer ouderwetschen bijzonderen hoogen hoed op, kwam het eerst binnen en daar hij geen kapstok zag en zijn hoed nat was geregend, zette hij dien in de gang buiten de deur. De vol gende die binnen kwam, had een natte pa- rapluie. Hij zocht naar een parapluie-stan- daard, keek achter de deur en daar hij blijkbaar erg bijziende was, zette hij zijn parapluie in den hoed. Dat voor beeld werd natuurlijk door degenen, die nog verder kwamen, gevolgd, zoodat de hooge hoed plaats verschafte aan eeu twaalftal kletsnatte parapluies. Toen de familie weg ging en de man zijn hoed zocht, kon hij zich niet begrijpen, hoe er zooveel water inkwam. De luit.-kol. P. F. Coumans, direc teur der normaal-schietschool te 's Hage, zal wegens ziekte den militairen dienst met pensioen verlaten. Bij kon. besluit is bepaald i°. dat de generaal majoor J. W. Bergansius afgetreden minister van Oorlog, gerekend van 21 Augustus jl., geacht zal worden te behooren tot den staf der artillerie 20. dat die opperofficier ter beschik king zal zijn van den minister van Oorlog. RECHTSZAKEN. De schoenmaker van Baardwijk, be schuldigd van een liedje, beleedigend voor den commissaris van politie te 's Bosch, te hebben vervaardigd en verspreid, werd Dinsdag door de recht bank aldaar veroordeeld tot eene ge- vangenisstrat van 2 maanden. Nog meer liédjes moeten door hem vervaardigd en verspreid zijn. VISSCHERIJ. Nieuwediep, 25 Augustus. Door 45 korders werden hier heden 10 tot 50 groote-, 20 tot 100 kl. tongen, tarbot, 3 tot 6 roggen, 1 tot 3 manden kl. schol en 1 tot 2 manden schar aangevoerdgroote tong gold 50 a 60 c., kleine id., 20 c.. de tarbot ƒ8, rog 1 per stuk, kl. schol f 4 per mandje en schar f 50 per mand. Tessel, 24 Aug. Door de Noord- zeevisschers zijn in de afgeloopen week elders ter markt gebracht20.000 ton gen, 12 tarbotten, 2 steuren, 400 roggen, 400 manden kleine schol, 400 manden scharren, 50 manden kleine tarbot, 200 manden diverse kleine visch. De prijzen waren als volgtgroote tongen 40 a 60 ct., kleine en middel 15 k 25 ct., tarbot 7 9, steuren f 16, rog 80 a 90 ct. per stuk, kleine schol 1 a 2.50, scharren 3 k 4, tarbot 6 a 12 en diverse kleine visch 1 1.50 per mand. De Morning Postsprekende over het vertrek van de fransche vloot en de waarschijnlijke gevolgen van haar bezoek aan Portsmouth, zegt: De toestand is door de beide natiën duchtig bekeken, en men komt tot ge volgtrekkingen, welke strekken aan den eenen kant de dwalingen van het chau vinisme te herstellen waaraan onze buren „Zij zal nooit ja zeggen," zeide Psyche vertrouwelijk. „Nooit, nooit, nooit." Ik lachtte en vroeg haar welke redenen zij had om dat te „Ik kan het zeggen, omdat ik het gevoel," antwoordde zij. Als zij naar u kijkt, of gij kijkt naar haar als gij samen fluistert, zooals vanavond dan zou ik kunnen schreien van de pijn in mijn hart. Hoe zou zij het dan kunnen verdragen, als wij met elkaar zaten te fluisteren zooals nu? Neen, neen, dat zou zij niet kunnen doen. Het zou te veel smart veroor zaken meer dan zij kan dragen. Zij zou liever alleen willen wonen dan te zien, dat gij mijn broeder waart en niet de hare. Hoe kon ik haar zeggem dat ik Ethel meer beminde dan haar Ik stond op en stelde het slechte nieuws nog wat uit. Psyche kwam zelden uit haar kamer vóór zonsondergang; wij zouden om acht uur het middagmaal gebruiken, maar sir Henry had mij gevraagd des namiddags te komen. Ik ging om vier uur naar de villa en nadat wij een weinig over koetjes en kalfjes gesproken hadden, verontschuldigde sir Henry zich en ging naar de bibiiotheek, terwijl hij Ethel en mij tezamen achterliet. Wij drentelden in de schaduw en daar vroeg ik Ethel mijne vrouw te willen worden, en zij viel in mijne armen, waar ik haar tegen mijne borst hield geklemd, terwijl wij alles vergaten behalve ons overgroot levensgeluk. Maar nu hoorde ik een in gehouden kreet van smart, en terwijl ik verrast op haar neder keek, zei ik„Waarom schreit gij, lieve Ethel hief haar hoofd van mijne borst op en vertoonde mij een gelaat dat van geluk straalde. „Waarom zou ik schreien vroeg zij. Ik was geheel onthutst. Ik zou er op hebben kunnen zweren dat ik een onderdrukten snik had gehoord, terwijl ik mijne liefde over haar gebogen hoofd uitsprak en het golvende haar kuste. Het werd al donker, toen wij sir Henry in de oprijlaan zagen loopen. „Ik ben op weg om Psyche, mijn ander kind te halen," zeide hij. Ik gaf hem den sleutel van de deur, en was zeer blij dat ik bij mijn Ethel kon blijven. Het was misschien tien minuten later, toen sir Henry weer verscheen. Hij was alleen en liep zeer snel. „Waar is Psyche vroeg hij, toen hij bij ons was." „Zij was in huis toen ik wegging. Ik hoorde haar in hare kamer zingen." „Zij is er nu niet meer," antwoordde hij. „Zij is weg." HOOFDSTUK XXIH. Zij is weg. Dat woord deed mij vreeselijk ontstellen. Ik dacht natuurlijk dadelijk, dat het den ouden Pieter was gelukt haar gevangen te nemen. Hij was er geen man naar om voor een grapje te dreigen, wat de poging tot moord op het leven van het meisje trouwens reeds had bewezen. Ik deelde mijn vrees aan sir Henry mede, toen wij snel naar het huisje liepen. „Gij hebt van hem niets te vreezen," antwoordde hij ver trouwelijk. „Het is waarschijnlijker, dat zij het huis verlaten heeft, zooals onlangs, toen zij merkte, dat gij weg waart." Dit inzicht in de zaak werd gedeeltelijk bevestigd, toen ik de achterdeur open vond. Nadat ik een haastigen blik in hare kamers en in den tuin had geworpen, keerden wij naar de villa terug. Daar had zij mij den vorigen keer gezocht; zij wist, dat wij daar zouden eten en het was dus natuurlijk te veronderstel len, dat zij denzelfden weg was ingeslagen en van de open in- rijlaan naar het schaduwrijke park was afgedwaald. Toch ge voelde ik in mijn binnenste, dat die hoop zeer zwak was. Wij gingen naar de villa en scheidden toen om ieder verschillende lanen van het park te doorzoeken, terwijl wij „Psyche onder het gaan riepen. Maar er kwam geen antwoord. Ik bevond mij nu op de plaats, waar ik Ethel gevraagd had mijne vrouw te willen worden, en waar ik haar omhelsd had. Toen merkte ik een dicht kreupelboschje in de nabijheid op, en herinnerde mij het geluid van een onderdrukten snik, die mijn oor had getroffen. Nu was ik overtuigd, dat die snik uit Psyche's gepraDgden boezem was opgestegen en dat zij, toen zij mij Ethel had zien omhelzen, zooals ik het haar nooit gedaan had, zelf had begrepen, wat ik haar niet durfde vertellen dat ik Ethel meer beminde dan haar. „Mijn arm zusje," riep ik, en wachtte met eene laatste hoop af of haar lieve stem mij ook als vroeger zou antwoorden„arm zusje." Geen ademtocht onderbrak de vreeselijke stilte. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2