Kinderfeest, MÉisleMsrwijs. lejiffroBW C. AM mCSEOTAiT 32 VOLKSBOND. A. J. Bleekerij. Coupeur Volks en Tentoonstelling Soiree Amusante, A. H. J. Stelten, CEBR. SCHORNACEL GEMENGD NIEUWS. GEVRAAGD: AMing: „Haarlem ei Omstreken" Sportterrein „de Phoenix". JEAWNELANDRÉ Burgerlijke Stand. üiuuiu REMOHSTRAHTSCHE GEMEENTE. Oranjekade Ho. 1. Sociëteit „DE K.ROOY'. Dinsdag 8 September 1891, ABR. DE WINTER, Nieuwe Schouwburg, Genootschap „Melpomene ei Thalia" Napoleon op een Hooizolder. geven van Zangonderwijs 1 BataserpcMj den gelieelen Inventaris van een Koffiehuis, GOEDKOOP ADRES Glas- ei Aarïewerti KRUIDENIERS- en GRÜTTERSWARENI Haiti it lïlstlialtrialti, Mtr-BBltitpaaitt 66, zette regeering. Zijn vrienden zoeken dezen slechten indruk uit te wisschen door te verklaren dat het vooral aan Egan's bemoeiingen te danken is, dat Balmaceda trots den tegenstand der ministers, de regeering overdroeg aan generaal Baquedano en den strijd opgaf. Niettemin blijft er tegen den heer Egan ïn het bizonder en tegen de Amerikanen in het algemeen groote verbittering bestaan Volgens bericht uit Washington acht men het aldaar in officieele kringen waar schijnlijk dat het aanstaande congres een onderzoek zal bevelen naar het gedrag van Patrick Egan. Groote toebereidselen werden te Valparaiso gemaakt voor de ontvangst der leden van de Junta, die gisteren werden verwacht. Bij proclamatie is bekend gemaakt, dat allen, die aan ambtenaren van Bal maceda een schuilplaats hebben aange boden en hen niet uitleveren, zullen doodgeschoten worden. Uit Santiago wordt bericht dat Bal maceda zijn familie heeft achtergelaten, waarvoor zijn schoonbroeder, senor Torres, zorg draagt, een ijverig aanhan ger der congrespartij. De düitsche korvet Sophie en de engelsche kanonneerboot Daphne zijn naar Coronel, waar de muitende solda- ren van Balmaceda en de mijnwerkers allerlei gewelddaden pleegden, gestevend om de aldaar woonachtige vreemdelin gen te beschermen Door de congressistische bevelhebbers zijn onmiddellijk krachtige maatregelen genomen om verdere wanordelijkheden van het gepeupel te voorkomen Stoomvaartberichtsn. Het stoomschip P. Calandder N. A. S. Mvan Amsterdam naar Baltimore, passeerde Vrijdag 4 September, des voormiddags 2 uur 30 min. Lezard. Het stoomschip Soeraiajavan Rot terdam naar Java, arriveerde 4 Sept. te Batavia. Het stoomschip Voorwaartsvan Ba tavia, arriveerde den 41 Sept. te Am sterdam. Uit de hand TE K O O P ge vraagd een Wringm aclline, op gave van prijs enz. onder lett. L. P. a/h. Alg. Adv.-Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. Om zijn paarden eens een bad te laten nemen, reed een koetsier met zijn langen wagen den Donau in. De stroom was echter zoo sterk, dat de dieren met wagen en koetsier wer den meegesleurd. Om zijn leven te red den sprong de koetsier in 't water om zwemmende den oever te bereiken Zijn krachten schoten evenwel te kort, en hij zonk in de diepte. Wel kwam men hem te hulp, doch het mocht niet baten. Van paarden, wagen en koetsier heeft men na enkele oogenblikken geen spoor meer kunnen vinden. Prof Perroncito, te Turin, moet ecu middel uitgevonden hebben, dat de druilluis plotseling vernietigt, zonder nadeel voor den wijnstok. Proe ven, met dat middel genomen, moeten, naar men verzekert, zeer goedgeslaagd zijn. (Semp FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. Geboorten 1 Sept. A. B. R. van MeerLingbeek z. Meteren. - 3. M. PanhuijzenKip d. Amst. - A. Schel- temaKehrer d. Deli (Sumatra) Gehuwd 1 Sept. W. H. de Ruwe en M. A. R. Smorenburg. Montfoort.- 2. lï. Uurbanus Pz. en G. de Ruiter. Helder. - W. J. Schaafsma en H. van der Moer. Lemxn r. - 3 F. H. Coblijn, wedr. van jkv. M M. A. J. Calkoen, en H. M. van Toulon van der Koog. Utrecht. - J. L. Leyds en A. Lulius v. Goor. Gouda. - J. Duizend en E. Gom perts. Amst. - B. Boom, wedr. van R. Swaalep, en S. Blez. Amst. - A. W. Schaaf en B. H. Rumling. Amst. - H. J. van Steenis van Rijnberk en A. C. Heuff. Kapel Avezate. - J. L. E. Frans- sen en J. M. C. Perk van Lith. Maas tricht. - 4. H. W. van Rossem en J. M. Tholen. Apeldoorn. Overleden: i Sept. F. J. Heek 66 j. Amst. - C. G. Hay man Fremersturp 76 j. Amst. - Wed. M. C. Pauwels— Van der Singel 70 j. Amst. - Wed. M. Petershagen—Baljan 80 j Amst. - Wed. W. E. Heshusius - Plasberg 77 j. Kleef. - C. M. Nuyens 40 j. Westwoud. - 2. A. A. Uitenhage de Mist. Grouw. - 3. F. J. Mud 73 i Vreeswijk. - H. Sas burg 70 j. Middelburg. - D. M. Salo mon 67 j. Utrecht. - J. Berghege A.Rz. 50 j. Utrecht. - B. Schuurman. Hinder dam. - 4. J. Schuurbeque Boeye-Van Vrijberghe 's-Hage. gevraagd, terstond, bekwaam voor alles wat in het vak voorkomt, zoo wel fijn als grof werk. Adres in persoon Groote Markt 31. een Colporteur voor Haarlem, tegen hooge provisie. Aanb. lett. M. bij W MUR, Uitgever te Aalsmeer. van den op Woensdas 9 September 1891, des Morgens 8Vs uur, 's Middags 1% uur, 's Avonds7Vs uur op het KAARTEN verkrijgbaar bij de H.H P. VAN CITTERT ZONEN en B LANGEVELD. door l SMIT Jzn„ Heeremi! van de opnieuw verbeterde en ver fraaide Spaarkaehels en praeh tige Insluithaarden, ingerich naar zijn bekend systeem en onver minderde capaciteitwelke me dagelij ksche hervulliDg den gan schen Winter door branden, te Amsterdam: Odéon, van tot 18 September; 's-Gravenhage: Diligentia van 21 tot 25 September. Inschrijving van Leerlingen Woensdag van 1112 en Vrijdag van 3 4. Per drie maanden ƒ10,— Prospectus te bekomen bij den Heer J J. C MUNK, bij de ERVEN LOOSJES en bij JEANNE LANDRÉ. Vervolg Stadsnieuws. Naar wij met zekerheid vernemen, zal het feest- en sportterrein de „Phoe nix," bij het einde van dit jaar, ophou den te bestaan Welke bestemming dan aan het ter- reiu zal worden gegeven, is nog niet bepaald. Zooals bekend is, duurt de erfpacht tot 1934- Eerst dan komt het terrein weer aan de gemeente. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavokerk alhier, op Dinsdag 8 Sept. 1891, des namid dags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. A. Hesse. 2. Choral vorspiel und Fuga J. Brahms. Sonate No. 2. a. Maestoso. b. Adagio. c. Allegro assai.1 Communion Finale. G. Merkel. Gigout. TELEGRAMMEN. ROME, 5 Sept. {Reuter.) De Paus is door eene lichte ongesteldheid aange- tascht, maar heden gevoelt de patiënt zich zeer goed. SCHWARZENAU, 5 Sept. {Reuter). De keizer van Duitschland en de koning van Saksen zijn van de leger- oefeningen hier sa.men teruggekeerd. De keizer van Oostenrijk kwam later alleen, 's Avonds gaf keizer Frans Jozef een feestmaal. Ter rechterzijde van den keizer zaten keizer Wilhelm, prins George van Saksen, generaal Caprivri en graaf Kalnoky, ter linkerzijde de koning van Saksen, de hertog van Wur- te mberg (oostenrijksch veldmaarschalk) en prins Reuss (de duitsche gezant te W e enen.) Geboorten: 5 Sept. H. Leising- Boerman d. Overleden 4 Sept. G. Lieuwes- Prins, 78 j. Boterm. INSCHRIJVING van Leerlingen niet Dinsdag 1 maar MAANDAG 7 September van 11—12 en 4—5 uur. Hervatting der Lessen Dinsdag September. Het Godsdienstonderwijs, gege ven vanwege de afdeeling «Haar lem» van den Ned. Protestanten bond, zal worden hervat op 7 September a. s. Wie van dit onderwijs op de bestaande voor waarden wenscht gebruik te ma ken, gelieve daarvan aangifte te doen bij Dr. A. C. DUKER, Wilbelminastraat 41. De Commissie voor het ua afloop van het tweedaagsch Kolf-concours, BUITENGEWONE met medewerking van den Heer en gevolgd door Ma. Th DE HAAN HUGEN- HOLTZ. D. J. A. WESTERVELD. M. WIJT. N.B. Ouders en voogden worden opmerkzaam gemaakt, dat de Leer lingen, zal bovengenoemd onder wijs, in aansluiting bij dat onzer Zondagsschool, naar eisch en met vrucht kunnen gevolgd worden, deze Catecbisatiën dienen te bezoe ken van af bun 12e jaar. Heeren Leden der Sociëteit ide Kroont, alsmede van den Ned. Kolf- bondmet één Dame vrij toegang. Meerdere Dames 49 Cts. per per soon. acht ure. Advertciitic.n. Zie vervolg Advertentiën in het Tweede Blad. Wij feliciteeren onzen goe den Kameraad JAK BILBE1BEBK, i oud 65 jaar en ook zijn ge liefde BULCIKEA, i hartelijk met zijn Ondertrouw en voorgenomen Huwelijk, j Namens de gezamenlijke stationneerende Koetsiers. Haarlem, 5 Sept. 1891. HAARLEM. op Donderdag 17 Sept a.s. Tooneelspel in 4 bedrijven. Gevolgd door: Het lieizerrijk o de flesci» of Kluchtig Blijspel in 2 bedrijven. Gediplomeerd door het Con servatorium van Toonkunst te Amsterdam, is voornemens, bij genoegzame deel neming, een dag beschikbaar te stellen voor het te Haarlem. Brieven franco aan haar adres, Rozengracht 50, te A\ JHIDUniHi.; op V r ij d a g 13 Sept. 189lf ten 10 uur, in het Op last van den WelEd. Gesti, Heer Mr. A. VAN THIEL. zal d Makelaar N. D. DE LEUR, teJJ overstaan van den Deurwaarder ARNKEN, publiek verkoopenlj bestaande in 2 Biljards (compleet), 10 Koffiel huistafels, 200 Stoelen, een Bierwa gen, 2 Bierpompen, 1 Kurkmacbine; 2 Lampen, 2 Gasarmen, Glaswerk 30 Biervaatjeseenige Manden Houtwerk en Zeil voor een ij stent. KathederSpiegels, Schilderijenj Boekenkast, ChiffonièreKachels: Flesscben en Kruiken, eenig Goud en Zilverwerk, twee zeldzame Bui'- felborens. Voorts: 90 fl. Cognac, 60 fl. Portwijn^ 100 fl. St. Estèfe, 50 fl. divers: Likeuren, 50 fl. Bier en betgeei meer gepresenteerd zal worden. Alles te zien Donderdag as af 10—3 uur. Accoucheuses, Prijsopgave van P. ADRIANI Anegang 8 Haarlem, Banket hammetjes zonder been Kg. 6211 ct| dito met beentje 60, muisjes l.OO I rooktong 1.50. uitgesn. p o. tona 45 ctsauciese24, ham 20. boterh.v 12, tongw. 15, servelaat 25, rookvl'i 24, rookworst 45. Leverworst enz1 enz. Alles van fijne kwaliteit. Extrj dun uitsnijden. Kleine Houtstraat 41a. Tevens voordeelige prijzen in Koffie, Thee enz. Amerikaansche Petroleum 7 Cent per kan. K. VAN DUIN. II A A R L E 4VE, bevelen zich beleefd aan tot het leveren en in den grond plaatsen vatj eigen gefabriceerde Cementsteenen Regenbakken, Privaat-[ putten, enz. enz. Speciale Inrichting voor Xortonwellen. Zie je, Eleonora zegt, dat zij een verstandig man gaat trouwen, en dat zij nu ook geleerd moet worden om eene ware levens gezellin voor hem te zijn. Ik zelf zie de noodzakelijkheid er niet van in, dat eene vrouw alle zaken van haar man begrijpt, maar de tegenwoordige meisjes praten er voortdurend over, dat de vrouw evenzeer verstandelijk ontwikkeld moet zijn als de man." „Ik vind het eene zeer edele eerzucht van Eleonora," zeide hij, „en ik hoop, dat zij eene van de beste studenten zal zijn, wat zij wel zal trachten te worden." George bracht een slapeloozen nacht door. De oorzaak hiervan was, dat hij den volgenden dag eenige dingen moest zeg gen, die stellig niet goed ontvangen zouden worden. De jonge man was niet van plan, alles wat er gebeurd was, te vertellen. Hij kon toch niet naar het meisje gaan en haar zeggen„Nelly, de man, dien gij bemint, is met een afschuwe lijke kwaal behept, want een duivel in hem beveelt hem te drinken. Hij is zoo lafhartig, dat hij zich zonder tegenstand aan dezen duiveljovergeeft. Een bediende, wiens voornaamste werk is, om de nadering van den aanval te bespieden en dan voor hem te zorgen, is altijd bij hem. Ronduit gezegd, is uw galant in drie maanden een dronkaard geworden." Kon hij dit alles zeggen of het haar schrijven? Den volgenden morgen sloeg hij eene uitnoodiging voor een jachtpartij af en bleet thuis om haar te zeggen,! wat hij durfde mededeelen, nl. zooveel, dat het genoeg zou wezen om een eind aan zijn enga gement te maken. Groote Hemel, wat zou hij wel gezegd heb ben, als iemand hem was komen vertellen, dat hij eer het zes maanden later was, naar woorden zou zoekea, die wreed en krachtig genoeg waren om zijn engagement af te breken. „Kom met mij in de biblioteek, George," zeide Eleonora. „Gij hebt mij iets te vertellen en daar kunnen wij vrij spreken." „Het was haar studeerkamer. Bij een der vensters stond eene tafel, die met haar boeken en papieren bedekt was. Zij ging in haar eigen stoeltje aan de tafel zitten. „Ik maak goede vorderingen, George. Mijn leermeester is zeer over mij tevreden." „Ik ben er zeer blij om, dat gij het zoo prettig vindt, Nelly. Ik vrees, dat gij niet zoo ingenomen zult zijn, met wat ik u te vertellen heb. Hij keerde zijn hoofd van haar af om haar oogen niet te ontmoeten." „Wat is er?" Hij ging naar het venster en keek naar buiten. „Het is alleen maar, dat wij niet samen studeeren zullen." „GeorgeZij sprong op. „Niet samen studeeren „Ik ben inderdaad besloten de studie op te geven, daar ik vind, dat ik mijn tijd beter kan gebruiken." „Op welke wijze dan? Wel gij waart altijd van oordeel, dat studie het beste was voor een mensch." „Ik geloofde dat vroeger ook, maar nu niet meer. Als gij onze staatslieden nagaat, zult gij zien, dat bijna geen van hen eene opleiding aan eene hoogeschool heeft genoten. Nu denk ik, dat de studie van de politiek, geschiedenis, misschien wel de mo derne talen „Maar George, dat is een geheel nieuwe werkkring." „Dat is waar. Maar om kort te gaan, ik heb mijn naam reeds van de studentenlijst laten schrappen. Ik ga geheel niet meer naar Cambridge." „O, maar dat is vreeselijk. Ik bégrijp er niets van. GeorgeJ wat spijt mij dat." De tranen kwamen haar in de oogen, terwijl zij sprak. „Het is nu uit," antwoordde hij. „Maar wat moet dat beteekenen? Toen ik u voor den laatsten keer zag, het was in Mei geloof ik, waart gij nog vol studielust. Na dien tijd is er niets gebeurd. O, ja gij zijt ziek geweest. Vertel mij eens, George, heeft uwe ziekte hier iets mee te maken, Gij lijdt zeker nog aan hare gevolgen, want uwe handen beven en gij zijt onrustig." „Mijne ziekte had niets te beduiden, Nelly." „Weet je nog wel, George, dat jaren geleden, toen gij nog een kleine jongen waart, gij die snede in uw linkerarm voor mij wildet verbergen en maar steeds zeidet, dat er niets was gebeurd, tot ik eindelijk bloed zag, en het ontdekte. Nu geen leugentjes meer vertel mij eens openhartig, wat u overkomen is." „Ik verzeker je, dat ik je niets heb te verteilen." „De uitdrukking van uw gezicht is in tegenspraak met uwe woorden. Uwe oogen duiden uwe schnld aan. Hebt gij eene dwaze streek begaan Dat kan iederen man overkomen, al zoudt gij de laatste ook wezen van wien ik zoo iets dacht." „Neen, maar ik werd het studeeren moe. Dat is goed voor een armen drommel, die zich zelf een weg door de wereld moet banen, maar niet voor mq." Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2