SREUKBAÜDEN ff. Tan MISTEL ffzn., Sponsen l niï eden, Bierbrouwerij „De Witte Raat". STOUTen ALE, MÜESSB- EN &EE5TEBIESEN, Tabak- en Sigarenbandel. Beier, flTOFFWASCHE" KUNST-TANDEN. J. B. KOEXaEWXJN, ROOMBOTER. GELE ZEEP goedkoop! solied! - elegant! Doctor LEHMAN SON, Koninklijk Gebr. Tandarts, Ad verten tien. ia Effecten, Assurantiën etc. in verschillende soorten. Kaasmarkt 34. Natuurkundige Proeven voor Iedereen. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken, De grootste sorteering Damstraat 20. Leidsche e» Delftsche T. A. DONNEE, JAN DEKKER, Spaarnwouderstraat 14. van uitstekende kwaliteit worden op fust afgeleverd. P0RT0RIC0 PDRTORIGQ PORTDRICO C. EO OH Pz., 10 Anegaiig 10 LA VENTURA, 2 Cents Sigaar. Tabak koningstraat 47, bij het Verwulft, "bekroonde Haagsche Leverworst Eenig Depót voor Haarlem bekroonde Haagsche Leverworst, faASKFOITIi KNAKWQEST. Chemische Wasch-Inrichtina. Stoomververij. Kr. Houtstraat 86. Helmbrekersteeg. JÏÏLIÏÏS WÏÏ0FF l 0oM paald heid kantore van de heeren C. J. Hambro A Sons en van Baring Brothers A Co. (Im.)te Amsterdam by de heeren Hope Co.en wat Noord-Duitschland betreft, hebben wij, ofschoon daaromtrent nog niets definitief is vastgesteld, ver schillende redenen om te gelooven, dat de heeren Mendelssohn <k Co. en Rob. Warschauer Co. hnnne kantoren zullen openstellen voor deze openbare inschry- vingzonder dat wy daarom nog ge neigd zijn te meeuen, dat de duitsche kapitalisten zich zullen haasten om in te schrijveo." Verschillende beursberichten uit Berlijn gewagen eveneens van het openstellen der inschrijving in Duitschland. Zoo wordt aan de Magdeb. Ztg. uit Berlijn gemeld ffDo stemming ter beurze, welke aan vankelijk onzeker was, werd later be- ald vaster, toen met vrij groote zeker- het gerucht de ronde ging doen, dat ook hier een inschrijvingskantoor voor de nieuwe russische leening geopenf zou worden (men noemde de firma Men delssohn Co.). Daar de speculatie ge neigd was hierin een vredesteeken te zien, en het gerucht niet rechtstreeks tegengesproken werd, hadden er tamelijk omvangrijke aankoopen tot dekking plaats, waartoe bovendien aanleiding werd ge geven door het bij de ultimo-regeling aan den dag komende groote gebrek aan stukken." De Berl. Bars. Cour. schrijft z, Heden werd ter beurze als de oor zaak van de haussebeweging, die in het bizonder in russische fondsen en later ook in alle andere speculatie-fondsen plaats had, het gerucht verspreid, dat voor de nieuwe 3 pets. russische leening ook te Berlyn, en wel by het bankiers huis Mendelssohn Co., de inschrijving tegen geld opengesteld zou worden. In tegenstelling met hetgeen tot dusver in deze aangelegenheid geschiedde, vond dit gerocht bij velen geloof, hoe bevreem dend het bij den eersten aanblik moge schynen. Wij vernemen intüsschen, dat er op dit stuk nog geen bepaalde beslis singen genomen zyn, ofschoon de moge lijkheid van hetgeen tot nu toe voor on waarschijnlijk werd gehouden, volstrekt niet uitgesloten is." De macht van het voorbeeld. Badertot den badknecht. «Hier, dit is voor je moeite De badknecht schreeuwtDank u beleefd, meneer Bader. Waarom schreeuw je toch al tijd zoo, wanneer ik je een fooi geef?" //Ocb, meneer, dan hooren de andere heeren dat u mij wat geeft en dan geven ze my ook wat." VARIA. Vader. Ik begryp niet wat er aan myn horloge mankeert: het wil niet loopen, ik zal het eens moeten laten schoonma ken Vierjarig toontje. O neen papa, dat is niet noodig. Broertje en ik hebben het vanmorgen in de badkuip ai gewas- schej. Een vriendelijk heer helpt een jongen overeind. //Dat was een leelyke val, mij jongen. Waarom schreide je niet?" iiIk wist niet, dat er iemand in d buurt was." De vicomte de X kwam op zekeren dag by een pandjeshouder, om op de juweelen van zijn vrouw tienduizend gulden te leenen. //Neem er de diamanten maar uit," zei hij, wen zet er valsche voor in de plaatsdan bemerkt mijn vrouw het niet z/Het spyt mij," antwoordde do pand jeshouder, //maar u komt te laat. Ik heb verleden week van mevrouw de echte steenen al gekocht. U heeft de valsche in uw band z/Die schrijftafel ziet er niet sterk uit," zei de directeur van een bank tot den schrynwerker. z/Ze zal langer duren dan de bank," zei de man. Een boer komt in eon groot hotel te Amsterdam en vraagt/,Hoe laat luiden jullie hier de bel voor het eten «We luiden geen bel," zegt do kellner. Van zes tot elf uur ontbijten, van twaalf tot zes uur dineeren en van zes tot elf uur soupeeren." «Maar maD, dan schiet er geen tijd over, om de stad te gaan zien Mijn beste Hendrik", zei een lief hebbende moeder, /,je zult vanavond de gelegenheid hebben om met Lize in ken nis te komen. Neem nu een raad van je moeder aan //praat zelf niet, maar luister naar wat zy zegtDat is de manier, om by iemand in den smaak te vallen." Hendrik belooft het. //Lieve Lize", zegt terzelfder tijd hare teederminnende moeder, //als straks Hen drik komt, wees dan bescheiden en ratel niet als een watermolen. Luister liever naar wat hij zegt en by zal zich temeer tot je voelen aan getrokken." Lize belooft dat. Tot ausverre is iedereen van meening, dat Lize en Hendrik elkaar niet kunnen uitstaan, want zij zyn altijd als stommen tegenover elkander. De bedoeling was andere. Artist. Hoe vindt u uw portret z/Den neus vind ik niet heel mooi." z/Neen, ik ook niet. z/Wat is een gentleman //Iemand, die altijd lacht om een ui die hem verteld wordt en nooit zegt, dat hy die al eens gehoord heeft. Lutherxehe Kerk. Voorm. 10 ure, C. A. Eveleio, pred. te Leiden. Kerk der Vereenig de Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, Craandijk. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. G. van Gorkum, pred. te Amsterdam. Met medewerking van het Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Scheltinga. Noorderkerk Ridderstraat Nederd. Geref. Gem. (doleerende). Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, Langhout. Nederd. Herv. Kerk. Bennebrock. Nam. 2% ure, P. Peaux, pred. te Wqk a. Zee. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Doopshediening. Evang. Luthersclie Kerk. Voorm. 10 ure. K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemcndaal. Voorm. 10 ure, T. Kuiper, Em. pred. te Haarlem, 's Avonds 7 ure, in het Maranatha, Zendings bidstond. Voorganger E. Weiss, prod, te Haarlem. Heemstede. Voorm 10 ure, J. Kuylman. llillcgom. Voorm. 9% ure, W. C. van Manen, Hoogleeraar te Leiden. Houtrijk en Polancn. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld C.Ez. Nam. 1% ure, Zondagschool. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Nam. 2 ure, P. E. Barbas, Pred. te Haarlem. Velscn. Voorm. 10 ure, H. Waardenburg. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, H. Waardenburg. I.fmuiden. Nam. 2 ure, H. Waardenburg. Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. ure, W. Beekhuis, Pred. te Uitgeest. Twee Gulden per Tand, f40 per Kunstgebit, plaatsing zonder pijn, met gezegelde garantie. Dezelve munten uit door sierlijkheidsterkte en doelmatigheid. EHT Oude slecht vervaardigde Kunst-Tanden en Gebitten worden pvppUpnf. vprhptprrl Oppert 156, het 6e huis van af het Groote Kerkplein, Rotterdam. Te HAARLEM te consulteeren eiken Maandag en Vrijdag van 10 tot 1 en van 2 tot 4 uur, GROOTE HOUTSTRAAT 175, naast de Manége. z/Wat gaat de trein gauw I" riep juf frouw Trotter. z/Er is waarschijnlijk in den postwag- gon een b-ief met //Spoed' erop', zei haar echtgenoot. z/Myn dokter is overleden, denk eens aaD, pas dertig jaar oud." //Neem me nu eens niet kwalyk, maar hoe kan je vertrouwen stellen in een dokter, die zóo vroeg sterft?" In een meisjesschool vraagt de leerares «Wat is een ode? (Stilte). Wie kan my dan een welbekende ode noemen Een der leerlingen haastigEau de cologne. Juffrouw Pianina. Ik hoor altijd graag de vogels zingen Jan Practicus. Ik ook ze hebben éen ding vóór bij de menschen ze be ginnen nooit aan een stuk dat ze niet goed kennen." Aan een politiebureau kwam een vagebond, een reusachtig groote kerel, on vroeg om een onderkomen. z/We nemen alleen lui op die iets misdreven hebben," zei de agent tot wien hij zich wendde. //Zoo?" zei de vagebond, ,/nu, dat is gauw gedaan," en meteen strekte hy zijn vuist uit en bokste den agent op den grond. //Ziezoo, geef me nu maar een goede eel en een lekker bed, want ik ben doodmoe." Aan zyn verzoek werd voldaan en de agent was twee dagen nog pynlyk. Op den Atlantischen Oceaan. Hoe ver zyn we van het diehtstbyzynde land af. kapitein «Twee mylen, mevrouw." //Zoo weinig? Dan hoop ik, dat we er gauw zullen aankomen. //Ik niet, mevrouw. Het diehtstbyzynde land is de bodem van den oceaan //Ik stuur myn meisje nooit andere geschenken, dan dingen van goud en zilver. Dat is veel goedkooper, dan bloe men of taartjes. z/Hoe reken je dat uit z/Wel, bloemen verwelken en taartjes eet ze op, maar goud en zilver kryg ik, als we trouwen, immers tóch terug. F. VAI 111311001, Schagchelstraat 28, belast zich met den aan- en ver koop van Effecten, bet verzilveren van Coupons, sluit prolongation en plaatst gelden onder hypothecair verband. De drijvende kaars. V. Wanneer men met zyne kameraden eens een aardige grap wil hebben, kan het volgende dienen. Men iaat ze roudom een met water gevulde tobbe plaats nemen waarin men i kaars laat drijven, en men belooft een prys aan dengene, welke de kaars er met zyn mond weet uit te halen. Men kan de kaars ook vervangen door een balletje caoutchouc, indien er be zwaar is do kaars met den mond aan te raken. De liefhebber zal heel wat moeite moeten doen, om de kaars te pakken te krygen, die telkens bij de minste aan raking onderduikt om een oogenblik later op een andere plaats weder boven te komen, en men zal lacaen om de grimassen, die daarbij worden verkocht, welke de omstanders zeer zullen vermaken. Het geheim om do kaars ot het bal letje te grijpen, is als volgt: Nader het drijvende lichaam zoo dicht mogelyk met den geopenden mond en haal dan den adem een weinig op, daardoor ontstaat eenig luchtledig, waardoor het voorwerp aan de oppervlakte wordt gehouden en men het zonder moeite met de lippen kan grypen. TE HAARLEM, op ZONDAG 27 Sept. 1891. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, van Lennep. Nam. 2 ure, Swaan. 50e Zondag. '8 Avonds 6 nre, van Lennep. Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure, Moeton. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond voor de Nederl. Zendingvereniging. Woensdagavond 7 ure, de heerC. K. v. d. Nagel, van 's-Hage. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Barbas. Waaltche Kerk. Pas de service. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Onde Gracht. Voorm. 10 ure, 's Av 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure. Schote'. van af 5 Cent per stuk, vindt ge EXTRA FIJNE 80 Cts. per 'I. Kilo. Kleins Houtstraat Ho. 62. Wie Zuivere Zeep wil koopen, vrage bij zijn Win kelier naar de uit de Fabriek tDE ADELAAR VAN te Wormerveer. 60 Ct. 't Vs Kilo. Maryland 50 Ct. 'tVsKilo. 40 Ct. 't Vs Kilo. 35 Ct. 't Va Kilo 30 Ct. 't Vü Kilo. 60 Ct. 't Kilo. 80 Ct. 't Vs Kilo. /I,- 't Vs Kilo. [Friesehe Baai 60 Ct. 't V2 Kilo. Vraag het Merk: Extra geurig en pittig. Al deze Tabak is prima kwa liteit en prachtig lang; bij de 5 pond een half pond overwicht. Shag 50 en 60 Ct. 't!4 Kilo. Blanke Tabak 25 Ct. 't V2 Kilo. Blanke j Tabak 20 Ct. 't Vs Kilo. Blanke 15 Ct. 't V2 Kilo. I IN j JLLUUMj I 1UUMUU Tl Ui Uil Uil UUUiUMlll bericht, dat nu weder aan de vele aanvragen van de kan worden voldaan. VAN DE van A. v. d. BARSELAAR, Bleijenburg 42, s-Gravenhage ONTVANGEN: MAGAZIJN FABRIEK Haarlem. Specialiteit tot bet verven van Ameublementstoffen Uitstoornen van alle voorko mende Kleedingstukken. FRAJVELIN RTEPUAN p. dozijn II.-.90. .-paar 11. —.75. Verkrijgbaar te Haarlem bij den Heer JOH. H. ALBERS, de Tijdgeest, Gierstraat 47; de Wed. J. A. VAN ZIJL, Korte Veerstraat 1 en 3, of direct bij ÏÏKY HDLICH, „Yersand-GescMft", Leipzig-Plagwitz.

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 6