POLITIEK OVERZICHT. den, spoedig meester, zoodat de brand zich dan ook tot de loods en den oven heeft bepaald, die beide evenwel nog al belangrijke brandschade bekwamen. Naar men mededeelt was, behalve eene aanzienlijke partij steenen, welke in den oven lag, alles tegen brand schade verzekerd. Maandag middag is te Til- burg een wissel wachter met zijn borst tegen de draaischijf beklemd geraakt, toen hij met het draaien eener machine voor het aankoppelen van een trein bezig was hij is inwendig gekneusd. Algemeenisbekend, watmen een kerkkraai leeren kan. De timmer man G. De Boer, te Steenwij k, kreeg er voor ruim een half jaar een, die hij in de werkplaats groot bracht. Lang zamerhand werd het dier meer vrij ge laten, liep voor het huis rond en heeft thans zooveel vrijheid verkregen, dat het soms uren lang wegblijft en in de stad rondvliegt om op gezette tijden in de timmermanswerkplaats terug te keeren De vorige week kwam de vogel thuis en bracht in zijn bek een gulden mee. dien hij op de schaafbank neerlegde, Na onderzoek bleek, dat hij hem aan de Oosterpoort had ontnomen van een meisje, dat niet al te voorzichtig met het geldstuk omging. Het doofstomme knaapje te Geisenberg, waarvan werd bericht dat het van zijn geleider was wegge- loopen, werd kort daarna rustig en wel thuis gevonden. Maandag ochtend is de postbode K. uit Nichtevecht levenloos uit eene sloot nabij Weesp opgehaald. Men vermoedt dat hij den vorigen avond of nacht, door de duisternis misleid, daarin is geraakt. Den 191 Sept. jl. heeft hei melijk hare woning in de Torenstraat te Leeuwarden verlaten Helena Leuver, huisvr. van Bouke de Jong, 26 jaren, geboren te Groningen, met zich nemen de haar jongste kind, een zuigeling van 11 maanden (jongen) Zij is middelmatig lang, flink gebouwd en donker van uit zicht, gekleed met witte zwolsche muts, roodgestreept jacquet mei hooge schou ders of bruin tricot lijf, merinossen rok en bonten boezelaar. Zij is in het bezit van ongeveer 30, haren man toebe- hoorende, en vent vermoedelijk rond met gesneden ivoren en beenen voor werpen in Gelderland, Utrecht, Noord en Zuidgolland. Namens haren echtge noot verzoekt de commissaris van politie te Leeuwarden opsporing en draadbericht. divis;e infanterie, als oudste aan wezige ridder van de Militaire Willems orde, den kapitein Willems het ridder kruis op de borst hechite onder de tonen van het Wien Neérlandsch Bloed. Daarna werd „de ban" gesloten en weerklonk „het officiersappel", waarna alle officieren aan den ridder werden voorgesteld en hem hun gelukwenschen aanboden. Vervolgens werd het carré gede- ployee.d en stelden de troepen zich op om te défileeren De generaals Taets van Amerongen en Hennus, met hun staf, en de niet ingedeelde officieren, zoomede de ridders van de M. W. O. met hunne dames, namen plaats aan den zoom van het Malieveld, front makende naar de Boor- laan, terwijl aan den nieuw benoemden ridder de eereplaats naast de opperoffi- cieren werd gelaten. Door de troepen werd uitstekend ge defileerd, door de grenadiers en jagers en de vesting artillerie in den gewonen pas, door de bereden korpsen in stap en in draf. St. Nicolaas Mengt dit jaar aan 4 kapiteins en 48 luit. van het leger hier te lande het officierskruis voor 15 jarigen dienst. Bij de infanterie be draagt het aantal 51 luits bij de cava lerie 3, bij de art. 9, bij de maréchaus- sée 2, bij de administratie 3 voorts bij de intendance 1 kapitein en bij de genie 3 kapiteins. Geen promotieDoor de bepaling, dat de kapiteins bataljons adjudanten geleidelijk door luitenants zullen worden vervangen en belast worden met het commando eener kompagnie, zijn de luitenants, die aan de beurt waren van bevordering tot kapitein, niet minder dan dertig plaatsen achteruitgesteld (Avp) Leger en Vloot. Uit Den Haag wordt gemeld: Ten aanschouwen van zeer vele be langstellenden, die zich rond het Malie veld hadden opgesteld, had Dinsdag ochtend de plechtige uitreiking plaats van het ridderkruis 4« kl. der Militaire Willemsorde, aan den kapt der infanterie van het O.I. leger, H. G. Willems, met verlof hier te lande De troepen van het garnizoen, inge deeld gelijk reeds werd medegedeeld formeerden een carré, waarvan de niet ingedeelde officieren, ridders der M. W. O., en eenige dames een flank uit maakten. De kolonel pl. commandant Henckens, stelde den nieuw benoemden ridder den aanwezigen voor, en presenteerde hem ook aan den goeverneur der residentie generaal majoor baron Taets van Ame rongen, door den minister van Oorlog met het uitreiken van het eereteeken belast. Met de hem toekomende eerbewijzen ontvangen, inspecteerde de generaal vluchtig de troepen, en stelde zich daarna met de niet ingedeelde officieren binnen het carré op. Na opening van „de ban", werd voor lezing gedaan van het koninklijk besluit van benoeming, waarna de generaal- majoor Hennus, commandant van de KOLONIËN. Aan het verslag der voornaamste gebeurtenis sen in het goevernement Atjek en Ondorhoorig- heden, loopende van 4- tot en met 16 dezer, wordt het volgende oatleend A. G r 0 o t-A t j e h. Ooze versterkingen werden gedurende dezen verslaglijd af en toe beschoten. Van eene uitgetrokken patrouille werd den lOea dezer een europcesche korpoiaal verwond en op dienzelfden dag ook eene javaausche vrouw in den middagtrein tusschen Lampeneroet en Ketapau Doea. Omtrent de vijandige bendchoofden en hunne benden valt niets bizouders te vermelden. Pen 8sten dezer kwamen, vergezeld van den controleur van Eti, Tengkoe l'jihilc Passangan, Tengkoe Maharsdja Maugkoe Boemi van Telok Semiwé, Tengkoe Bintara Bant* Moeda van öajoe, Tengkoe Radja Hitam van Gedong en Tengkoe Mohamad Ali Bassa van Kerti te Kota- Radja aan, om hunne opwachting te maken bij het hoofd van bestuur. J3. Onder hoorigheden. Noordkust. Onze versterking le Segli werd iu meerdere of mindere mate beschoten. JDeu 6en dezer werd te Segli het bericht ont vangen dat Teugkoe Maeu, jongere broeder van T. Laksamana van Endjoeng en hoofd van het landschap A^er Leboe, overleden is en hij ver moedelijk zal worden vervangen door zijn oudsten zoon Tengkoe I-tmael. Den 7cn dozer werd dc kampong Daloeng, be- hooreudo tot het gebied van Tongkoe Radja Pakih Moeda Soleiman van Pedir, door Tengkoe radja Pedir aangevallen en verbrand. De kampongbewoners sloegen den vijand terug en dwongen hem met een verlies van 6 doodeu, waaronder eenige voorname hoofden, en 8 ge wonden af te trekken. O 0 s t k u s t. In bet Edische hadden voortdu rend kleine moordaunvallen plaatö. Van eenige Edineezon, die door Pedireezcu werden aange vallen, werden er twee gewond. Den 2ea dezer werd een europeeach kanonnier bij het chiaeesche kamp en dan volgenden dag da sergeant-commandant van eene dekking bij de putboring aan de kooala Edi lichi verwond. In beide gevallen werden de aanvallers onscha delijk gemaakt, Westkust. Niets bizonders. Er woeien westenwinden af en toe viel een weinig regen. De gezondheidstoestand was over het algemeen ongunstiger, Het gemiddeld ziektecijfer per dag in het groot militair hospitaal te Kota-Radja wa3 29 tegen 24, en dat der beri-beri 13 tegen 11.4 gedurende den vor:gen verslagtijd. De stand der beri-beri is dus ongunstiger. Het sterftecijfer is hooger. Financieele mededeslingen. Maandag is te Hoogeveen de gewone vergadering der drentsche Ka- naal-Maatschappij gehouden waarin de winst- en verliesrekening, J XiCl/ otcutcuy 101 ia uuuin. door commissarissen goedgekeurd, overj yaa gewestelijk bestuur te Djokjakarta het vorige boekjaar, ter tafel kwam. De baten waren saldo van het 40^ boek jaar f 206 41^, sluis- en afvaartgelden f 42,868.78 huren en pachten f 757.44; diverse ontvangsten f 450 56 nadeelig saldo f 2606 20% totaal f 46,889.40. De lasten daarentegen waren te zamen aflossing van de 4% pets. leening 1887, groot 114,000, tot een bedrag van 11000, dito 1889, groot f9000, tot een bedrag van t 500; jaarlijksche annuïteit aan de Nat. Hypotheekbank f7662.70; onderhoud van werken f 29,410 96 nadeelig saldo der rente - rekening f 7 74.04,i:; brandassurantie en grond lasten 1316.64%; drukloon en annonce- kosten £170.91%; bediening van bruggen en sluizen f 1830toezicht over de wer ken f3150; salaris en verschot van den directeur f 943.75 id. van den penning meester f507.50; reis- en verblijfkosten aan commissarissen en penningmeester f623.60; totaal f46,889.40. Naar de AllgemReichs-Corr. ver neemt, is de termijn van aflossing der nieuwe russische leening ge steld op 81 jaren. het volgend telegraphisch berient, gedagtee- kend 26 dezer, ontvaugen «Merapï Etootte gisterenavond dikke rookwol «ken uit en w.:s de noordwestzyde slerk in «vuurgloed gehuld; aardbeviug of knallen niet u waargenomen. Dr. Snouck Ilurgronje bevindt zich sedert eenigen tijd in Atjeh. Men deelt ons mede dat, op voorstel van den heer IJzerman, waarschijnlijk eerstdaags eene vredelievende expeditie het stroomgebied van de Bataughari of Diambirivier zal gaan onderzoeken, ook weder met het oog op den afvoer der Oin- bilien-kolen naar een geschikt punt aan Surna tra's Oostkust. Volgens den bataviayirn correspondent van het Soer. llbld. zullen eenige ehineoache rijkaards hier ter stede eene kolossale win kei maatschappij oprichten met een kapitaal van één millioen eu een gewezen enropeesch koopman uit Soerabaja aan het hoofd. Door de regeering is uitzending verzocht van technisch personeel ten behoeve van de ex ploitatie van de Ombilieukoleuvelden, bestaande uit één ervaren mijn-ingenieur eu vier myn- bouwkuudige opzieners. Aan W. H. aan der Leeuw is iu erfpacht toegezegd een perceel woeste gronden groot pl. m. IOOO bouws, gelegen in het district Lodojo (Ke- diri), tegen betfliug van eene pachtsom van/i per bouav 'sjaars. Aan den gewezen opnemer bij de irrigatie in de afdeeling Indrainajoe, Fabre, i3 eene gra tificatie toegekend van ƒ270, uls belojning voor de door hem beavezen goede diensten. De chineesche firma Oug Djak Siau te VISSCHERIJ. T e s s e 1, 29 September. Door de Noordzeevisschers van hier zijn in de Soerabaja heeft hare betalingen gestaakt; het afgeloopen week elders ter markt ge- tó^^/85000'Zy w petr0" bracht, 14,000 tongen, IO tarbotten, jjen 2 Sen dezer werd door den raad te 200 roggen, 250 manden kleine schol, Batavia behandeld de zaak van den voort-vluch- 400 manden scharren, 30 manden kleine tigen beklaagde J. Huber, oud 24 jaar, geboren tarbot en 100 manden diverse kleine j te Oggersbeim (Duitschlaud), laatstelijk adsistent visch. De prijs van een en ander was als^ VO gtgroote tongen 45 k 60 Ct., ^aQ beklaagde wordt ten laste gelegd, dal hij kleine en middelsoort dito IO k 25 c., op 19 December 1889, des avonds omstreeks 7 tarbot fSkf IO, rog 80 90 Ct., alles uur, den Chinees Kioeng A Tit, koelie op bo- per Stuk; kleine schol f 2 k J 3,50, vengemelde onderneming, ouder zijne (beklaagdes') ïl^ine erharren f 2 k f - kleine tarhot W0Qinë moedwillig eenige slagen ma een rottan kleine scnarren 2 a 3, Kieine tarpot deQ heeft toegebraclltf eQ dat hi: toen f 10 k f 15? kleine diverse Visch f I, 0p gemelden avond, omstreeks tusschen S en alles per mand. uur, een troep chineesche koelies dier onderne ming ten getale van 80 a 40 man, die verno men had wat met Kioeng A Tit was voorge vallen, op den weg vcór beklaagde's woning te samen liep en stond te sehreeuwen, daarbij te kennen gevende, dat het niet behoorlijk was dat beklaagde een der koelies had geslagen, op dien troep moedwillig een met een kogel geladen geweer heeft afgeschoten, waardoor de tandil Lauw A Peh, die op dat oogenblik de Chineezen tot bedaren trachtte te brengen en hen ver maande om naar huis te gaao, werd getroffen en verwond, zijnde de kogel gedrongen in de lever, tengevolge van welke verwonding Lauw A Peh op 2 Januari 1890 is overleden. Aangezien de beklaagde voortvluchtig is, wer den in deze zaak geene getuigen gedagvaard. De officier van justitie requireerde dat de beklaagde vrederspannij zal worden verklaard aan de wet, met last dat hij, gevonden wordende, in hechtenis zal worden gesteld. De raad besliste conform dat requisitoir. Omtrent de expeditie naar Siutang ont ving de Loc. uit Pontianak de volgende mede' deelingen In het midden van Juli kwam er bericht van den ads.-res. van Sïntang, dat de hulptroepen van den l'anembahan van dat landschap, door den vorst zeiven aangeroerd en naar dc Tebidah- streek uitgerukt zijnde tot het opsporen van eenige moordenaars (koppensnellers), van daar onver- richterzako terugkeerden, omdat zij échec hebben geleden. Om dat échec te herstellen, besloot de resident in overleg met den gew. militairen commandant, eene expeditionaire macht met spoed daarheen te zenden. Binnen 24 uren nadat daar toe besloten was, ging het eerste gedeelte ter sterkte van 75 bajonetten, onder aanvoering van den le-luit. der inf. De Grave, waarby ingedeeld de 2e-luit. jhr. J. Sandberg. scheep per gouv. Vjanibi. Bij dit gedeelte waren mede ingedeeld sectie mortieren, een id, aanvals-geschut met de noodige bedieninggenie-werklieden zonder aan voering van den kapt. der genie II. Berkhout, zoomede ambulance-personeel met den officier van gezondheid 2e klasse Hoorweg. Tegelijkertijd werd het detachement le Saka Mendoelang, bestaande uil een officier en 25 minderen welke een maand of acht geleden daarheen werd gezonden om ouder eenige oproerige Chiaeezen de rust te herstellen opgeheven en naai Pontianak teruggeroepen. Van Singkawang en Sambas arri veerden iu den ochtend van den 5u Augustus per gouv. bs. Singkawang resp. 50 en 2o man onder den kapitein der inf. C. K. J. van den Bussche, ridder Militaire Willemsorde 4e klasse, ter aanvulling der colonne; deze maebt volgde den volgenden dag hare bestemming. Dc 75 bajonetten, met de Djamli vervoerd, moesten voorloopïg te Tajan, ongeveer halverwege Pon tianakSintang, bivakkeeren tot dat einde moesten door de genie aldaar eenige barakken worden opgeslagen. De geheele troepenmacht was dus samengesteld uit 15'.) man infanterie en 2 officieren onder aanvoering van kapt. Van den Busscheeene sectie mortieren, met bediening, 1 aanvalsgesehul met idem, onder aauvoering van den le-luitenant dor artillerie Haefmaneen detachement genietroepen ouder kapt. Berkhout, ambulance-personeel onder den ofüc. van gez. 2e kl. Hoorweg, waarbij nog werd ingedeeld do adj - ondroff.-kwartiermeester Vrugt mot, maanden vivres, en het geheel on lor aanvoering van luit- kolonel DeykerhofF. Ook de resident vergezelde de colonne. Over hetgeen onlangs te Bonthain is voor' gevallen, schrijft men uit Macasser In den nacht van 23 op 24 Juli jl. ontving de goeverneur van Celebes van den adsisteut- resdeut der Zuiderdistricteu bericht, dat een 30 tal kwaadwillige Maiwareezen zich te Bonthain hadden genesteld om 3 govvareesche gevangenen met geweld uit de gevangenis te ontslaan. Iu verband daarmede werd door den mil. command, van Celebes, des nachts om 3% uur, aan da mil. autoriteiten te Makassar kennis gegeven, dat des morgens om 3 0 uur met den goev. stoomer Zeeduif naar Bonthain zouden vertrekken 1 ka pitein, 1 luitenant, 1 officier van gezondheid met 29 europeanen en 47 iul. militairen met de benoodigde ambulance. De goeverneur scheepte zich weder in en keerde den 28 end. h. v. t.e Ma kasser terug, hel detachement militairen te Bonthain achterlatende. Bij aankomst ter laatst genoemde plaats bleek, dat op den 23en Juli een gevecht was geleverd door de kwaadwilligen met het daar aanwezige detachement pradjoerits, aangevoerd door den controleur le klasse. Bij dat gevecht werden de Maïwareezen naar het gebergte gedreven, achterlatende 20 dooden en 30 gevangenen. Met zekerheid is omtrent de oorzask van dat verzet aangetoond, dat Kaaaëng Tinggimai, de achterneef van den tcgenwoordi- gen vorst van Gowa en schoonzoon van den kroonprins van dat rijk, aan Daïng Masese dan last heeft gegeven om de drie gevangenen ge wapenderhand op te eisehcu. Volgens gerucht is Daïng Masese vrij ernstig inden linkerschouder gewond, waardoor het hem slechts met groote moeite is gelukt te ontvluchten. Dagelijks hebben nog arrestaties plaats, terwijl de 3 gevangen Go- wareezen naar Makasser zijn overgebracht. Tot geruststelling der bevolking blyft het detache ment militairen tot pl. m. 20 Augustus of langer indien de noodzakelijkheid mocht blijken. Deze overval getuigt wel van den overmoed van Tinggimai oni gewapeuderhand in ons *e- bied te vallen, le meer waar door het goeverne ment strenge bevelen zijn gegeven, dat door onze troepen die te Makasser vinden 0. a. in de onmiddellijke nabijheid prachtig manoevreer- terrein nimmer het gebied van onze bond- genooten mag worden betreden. Thans is door den goeverneur bevolen dat vorsten en prinsen der verschillende staatjes van Zuid-CelebeB ons gebied niet meer zonder speciale vergunning mogen betreden, op Btraffe van gevangen name. Waar zoo trouweloos door onze bondgenooten wordt gehandeld, is die maatregel zeker gerecht- vaard:gd. De antwerpsche Précurseur deelt mede dat de onderhandelingen tusschen België en Duitschland tot het sluiten van een handelstractaat op het punt zijn van haar beslag te krijgen. Beide natiën zouden de rechten op verscheidene artikelen verminderen. Alleen de suikerkwestie verlangt nog eenig overlegdoch ~men het eens over het verlangen der premiën en het aannemen van een meer vrijzinnig stelsel. De resoluties, door het te Bern ge houden congres voor arbeidersverzeke ringen en voorzorgen tegen ongelukken aangenomen, luiden in haar geheel als volgt i°. Wegens den samenhang van de verschillende soorten van voorzorgen zullen het congres en de blijvende com missie den naam ragen van Congres en Commissie „voor bedrijfsongelukken en sociale verzekering." 20. Het behoort tot de onafwijsbare plichten van onzen tijd, ongelukken en ziekten ten gevolge van bedrijven door bizondere voorzorgsmaatregelen zooveel mogelijk te voorkomen en de gevolgen te vergoeden a. bij de voorzorgen behooren de bizondere personen samen te werken met de werkliedenvereenigingen en den Staat b. om de vergoedingeu onder alle omstandigheden te kunnen uitkeeren. is het noodzakelijk, dat zij verleend worden door middel van verzekering, naar de gebruiken van elk laud c. het ligt voor de hand, dat de ver zekering voor lichte ongelukken (die tijdelijke werkeloosheid veroorzaken) verbonden worde met die wegens ziekte; d. in landen, waar verzekering wegens ongeschiktheid (invaliditeit) of ouderdom bestaat, is het wenschelijk daarmede de verzekering voor zware ongelukken (blijvende werkeloosheid) en ziekten die uit het bedrijf voortkomen, te verbinden. 3°. De verschillende landen worden uitgenoodigd een stelselmatige en zoo uitvoerig mogelijk statistiek van bedrijfs ongelukken te verzamelen, op den grond slag eener behoorlijke beroepsstatistiek. De blijvende commissie heeft de opdracht ontvangen een internationale statistiek van dien aard voor te be reiden. Het volgend congres zal tusschen 1893 en '95 plaats hebben. De feestelijkheden te Praag ter eere van keizer Frans Jozef duren voort. Er heerscht een zeer opgewekte stemming en men geeft zich veel moeite om den monarch een goeden indruk te geven. Zondag ontving de keizer een delega tie uit den Boheemschen Landdag, de burgemeesters van Praag en van Reichen- berg en de voorzitters der districtsver gaderingen, met prins Lobkowitz. den groot-maarschalk des lands, aan het hoofd, die eene toespraak tot den keizer richtte. Frans Jozef antwoordde hierop en dankte met waimte voor het zeer hartelijk ont haal, dat de bevordering van de welvaart des lands het voorwerp zijner aanhou dende zorg was. De keizer zeide ten slotte er op te rekenen, dat zijn streven vruchten zou dragen door de belanglooze medewerking en toewijding van alle va derlandslievende mannen. Deze rede werd weder achtereenvol gens in het czechisch en in het duitsch uitgesproken. telde hem, dat hij een talentvol, maar zeer bescheiden jong- mensch had gevonden, die niets liever wenschte, dan voor de menschen onbekend te blijven. De uitgever wilde na alles wat John van dezen bizonderen man vertelde, zeer gaarne, dat deze eens een paar artikelen voor zijn courant zou schrijven. De professor ging dus weer naar Daffodil Road om hierover met George te spreken. „Begrijp mij nu goed," zeide hij hem, toen hij de zaak had verteld. „Niemand verlangt, dat gij zult gaan verhuizen en be veelt u evenmin hem te bezoeken. Gij hebt niets anders te doen dan een artikel te schrijven over een onderwerp, dat de lezers belang kan inboezemen. Wilt gij het beproeven? Het is een groote stap voorwaarts en dit werk is veel beter voor u geschikt, dan wat gij tegenwoordig doet." George aarzelde. „Ik ben zoo vrij geweest mij met uwe zaken te bemoeien en wel terwille van de oude vriendschap, die ik voor uwe vrouw koester. Dat is mijn eenige verontschuldiging. Ik heb zeer goed opgemerkt, dat gij om zekere reden liever onbekend wilt blijven. Ik vraag niet naar die redenen, maar ik zou toch graag willen, dat gij terwille van uwe vrouw, een gunstig antwoord op mijn verzoek zult gevet»." „Gij zijt zeer vriendelijk, en ik dank u daarvoor. Om u genoe- hen te doen, zal ik dan eens wat voor die courant leveren. Als het mij gelukt, aan dat blad werk te krijgen, ben ik toch zeker niet aan tijd of uur gebonden en behoef niet op bepaalde tijden artikelen in te zenden?" „Neen. Als gij aan den uitgever goed bevalt, zal hij misschien trachten, u als vast medewerker aan zijn blad te verbinden, want aan zulk eene courant is veel arbeid, daar zij artikelen be vat over politiek, maatschappelijke toesianden enz. enz." Eene week later smaakte George het genoegen te zien, dat een van zijne bijdragen aan de courant eene eereplaats in het blad innam; en in den loop van twee maanden leverde hij een half dozijn stukken in. Toen werd tengevolge van zekere onverwachte gebeurtenissen deze voordeelige verbintenis verbroken. George en John zagen elkaar vaak in dien tijd. Zij werden zoo vertrouwelijk met elkaar als twee mannen, waarvan de een een hardnekkig stilzwijgen bewaart over zijn familie en vroegere geschiedenis, maar met mogelijkheid kunnen zijn. Zulk eene achterhoudendheid is een struikelblok voor ware vriendschap; wij vragen hen, met wien wij omgaan wel niet ons hun vertrouwen te schenken, doch wij houden niet van geheimzinnigheid. Zulke menschen als George, die iets te verbergen hebben, maken wel veel kennissen, maar weinig vrienden. Bovendien, waarom zal men het bestaan van arme bloedverwanten geheim houden Zij zijn eene plaag voor den man zelf, vooral als zij geld van hem willen leenen of bij hem te eten gevraagd wenschen te worden, maar zij zijn dat niet voor zijne vrienden. Integendeel, deze houden er van óm te vertellen, dat de eene neef kostgangers houdt en de andere schoenpoetser is. George Humphrey sprak nooit over zichzelven of zijne familie. Zijne vrouw had gezegd, dat hij een Australiër en uit Melbourne geboortig was; hijzelf had verteld, dat hij zijn geld met reizen had opgemaakt en daardoor genood zaakt was geworden om het werk, dat hij kon krijgen, aan te nemen. John Carew wist behalve dit weinige, dat hij een wel opgevoed, goed onderwezen en belezen man was, die door het j werk, dat hij deed en door het huwelijk met Nettie Patager, in i een lageren stand was gekomen, dan hij oorspronkelijk was. Had hij iets verkeerds gedaan. Misschien wel. Arme Nettie! Het was misschien maar het beste om geen verdere navorschingen te doen, j opdat er geen leelijke dingen aan het licht zouden komen, die j haar tegenwoordig geluk zouden vernietigen. Zoo gingen de maanden voorbij. Mei maakte plaats voor Juni, dat weer door Juli werd opgevolgd en de twee maanden van matigheid en deugd waren bijna weer verstreken» „Als gij morgenavond eens wilt komen, dan zal ik u het boek geven, en dat mooie gedeelte voor u opzoeken," zeide de pro fessor eens op een avond tot George. „Ik denk, dat het de zaak wel zal ophelderen." „Morgen kan ik zeer goed," antwoordde George, „en ik denk dan omstreeks 8 uur present te zijn." „George," zei Nettie, „denk er om, dat gij geene afspraken maakt na morgen, want het is de week, dat gij weer naar Bos ton moet." George veranderde van kleur, hij werd eerst rood en later bleek. „Dat had ik bijna vergeten," zei hij. „Nu, morgenavond ben ik dan tenminste nog vrij. Den daaropvolgenden dag moet ik voor zaken uit." „Hij heeft zaken in Boston, die eens in de twee maanden zijne tegenwoordigheid daar vereischen," zeide Nettie. Wordt vervolgd,)

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2