zellen- POLITIEK OVERZICHT. met eenc rijke verzamel'ng tropische gewassen, verl'cht door honde den w-skaarsen, versierde zaal, werd tot 2 uur na middern ,cht voortgezet. Heden te 11 uur gebruikte de prin3 ten huize van do italiaanscken gezant het ontbijt. Verge zeld van markies Spinola en markies Malespina, vertrok bij per Holl. spoor van 12.88 naar Delft, gelijktijdig voorgoed de residentie verla tende. Te 2.49 in de oude Prinsenstad aangekomen, bezocht Z. K. II. het huis waar Willem de Zwij ger door het moo-deud lood viel cn vervolgens den koninklijken grafkelder in de Nieuwe Kerk. De Prins heeft hedenmiddag te 12 u. per Holl. spoor de residentie verlaten. Aan het station waren aanwez g ora Z. K. H. hun afsch:id3groet te brengen graaf Schimmel penninck van Nijenhais, grootmeester ran het Huis van H. M. de Koningin-regentes; onze gezant bij het italiaansche dof, de heer,1 W eaten- berg, markiezin Spinola en hare dochter mar kiezin Malespina; baron Guiliaume, zaakgelastigde van Belgiëde ministers van Buitenlandsche Zaken, van Marine, van tinanciën en van Ko loniën, de commissaris der Koningin, de heer Foclcde burgemeester, de heer Roet; eu de heer Van Kerkwijk, lid van de Tweede Kamer en commissaris der Hollandsche Spoorwegmaat schappij. De Prins nam van alle aanwezigen harte'.ijK afscheid. Nadat Z. K. H. in den trein was gestapt, die hem naar Delft zou voeren, bleef bij aan het open portier nog eenige oog;nb'.ikken vertoeven en reikte nog aan enkele heereu, o. a. aan den minister van Buitenlandsche Zaken, de hand. Een groot aantal belangstellenden stonden op eenigen afstand op het perron gesciiaard en wuifden den hoogen reiziger toe. Van het stationsgebouw wapperde de italiaan sche vlag. Uit Delft wordt van 7 October gemeld: Aan het Holl. Spoorstation te üel.t werd de Italiaan sche Kroonprins ontvangen door den consul van Italië te Rotterdam, den heer Hudig, die gezorgd had, dat drie rijtuigen gereed stonden, waarmede de Prin3 eu zijn gevolg terstond naar de Nieuwe Kerk reden. Allen daalden in den koninklijken grafkelder en verbleven ongeveer een kwartier in de sombere gewelven van dit doodenpaleis. By verschillende lijkbaren van leden van ons vorstenhuis bleef Z. K. H. verwijlen. Eeu treffend oogenblik was het, toen de troon opvolger van het italiaansche rijk geplaatst stond voor het nog geen geen jaar geleden bij gezette stoffelijk overschot van Koning Willem III, en een krans, welke hij in den Haag had doen vervaardigen, in banden nam en die voegde hij don nauwelijks verwelkten bloemenschat, welke do lijkkist fan den monarch bedekt. Deze verecring aan de nagedachtenis van Necrlands vorst door den troonopvolger van een bevriend rijk zal zeker alom in den lande met belangstelling en sympathie worden vernomen. Voor de nieuwe postzegels is het tegeewoordig model behouden en alleen de beeltenis van Koning Willem III door die van Koningin Wilhelmina vervangen. Bij het muntwezen bestaat de ge woonte bij verandering van den beel denaar, wegens de troonsbeklimming van een nieuwen vorst, den kop om te draaien, zoodat als men munten naast elkander legtelk opvolgend paar vorsten elkander aankijkt. Zoo zal op de rijksdaalders de beeldenaar van Koningin Wilhelmina links zijn, en aldus naar dien van haar vader gericht worden. Bij het snijden der stempels voor de postzegels is deze gewoonte overgeno men, en Koningin Wilhelmina naar rechts geplaatst. Als gevolg daarvan moet op de briefkaarten en couverts waarop postzegels met het beeldtype voorkomen, het zegel niet in den rechter, maar in den linker bovenhoek wordt aangebracht. Ii et blijkt inderdaad pater Van de Pavoordt te zijn, een Neder lander, die lid was der afrikaansche missies van Lyon, wiens overlijden in Dahomey dezer dagen door een fransch blad werd gemeld. Het Huisgezin meldt dienaangaande Pater Van de Pavoordt, die zijn missie werk in Dahomey verrichtte, werd tege lijk met Pater Dorgère gevangen geno men door de mannen van koning Behanzin. Terwijl de andere gevangenen naar Abomey werden gebracht, werd pater Van de Pavoordt, ongetwijfeld omdat hij Nederlander was, te Whidah ge houden, maar niet om er beter be handeld te worden dan zijn metge- Acht dagen lang werd hij in ketenen geslagende ketting was zwaar en drong in het vleesch; tot zijn laatste uur leed hij aan de wonden, welke daardoor ontstaan waren. Aan den an deren kant was zijn gezondheid zeer geschokt door zijn lang verblijf' als missionaris aan de Golf van Benin. Naar men verneemt, zijnde commissie van liquidatie der Amster- damsche Omnibus-maatschappij en haar raadsman mr. De Vries, er in ges' het bekende proces met de firma Spijker le Amsterdam, die eenige tram-omni bussen leverde, in der minne te voor komen. Vlugge administratie! Een Amsterdammer reclameerde ver leden jaar tegen zijn aanslag in de per soneele belasting, dienst 1890 91. Dd. 30 September 1891, dus circa een jaar later, kreeg hij van den provincialen inspecteur der directe belastingen be richt, dat op zijn bezwaarschrift afwij zend was beschikt! Ee 71 Haagse he jongen. De Dry Goods Econo/nist van New York bevat de levensschets van een haagschen jongen, die tegenwoordig een van de eerste kooplieden in genoemde wereldstad is. Het is de heer John. F. Praeger, die in 1856 op 18 jarigen leeftijd in New York aankwam, daar in een ondergeschikte betrekking een plaat: kreeg bij de firma Lawrence, Stone Co. en 22 jaren later als deelgenoot in de firma werd opgenomen, die toen den naam droeg van Wendel, Fay Co. Het genoemde blad zegt van hem, dat hij een der eerste mannen van zaken is in zijn vak, en dat de bloei zijner firma vooral aan zijn rustelooze werk zaamheid is te danken. Hij woont te Brooklyn, waar hij bestuurslid is van verschillende vereenigingen. Ook is hij lid der new yorksche kamer van koophan del en bekend om zijn letterkundigen smaak en zijne kennis van de staat huishoudkunde. A Dinsdagavond is van den trein der staatsspoorwegen, die de leden van het fracsche operagezelschap uit Amsterdam naar Den Haag vervoerde, een waggon in brand geraakt, kort na dat de trein de hoofdstad verlaten had. Tengevolge van het daardoor veroor zaakte oponthoud zijn de artisten eerst laat in den nacht in hunne woonplaats te 's-Hage teruggekomen. In het Nieuwediep is Dins dag van het stoomschip Kampioen, bij aankomst van Tessel, de stuurman tus- schen den wal en de raderkast beklemd geraakt. Met vreeselijke wonden werd de man bevrijd en per brandcard naar het hospitaal der marine gebracht. On danks alle aangewende pogingen over leed hij daar 's nachts De man, S. Koning geheeten, hoopte op 1 Januari het sgjarig feest zijner in diensttreding op de poststoomboot te herdenken. Hij stond zeer gunstig bekend en was een moedig en bedaard zeeman. Door den hoofdcommissa ris van politie te 's-Hage wordt de opsporing en aanhouding gevraagd van F. F. K. Dee, verdacht van verduis tering van een bankbiljet van f 100, in zijne betrekking van livrei bediende ge pleegd. Dinsdag avond wilde te Delft mej. S., aan de brug nabij de Breedsteeg, van de nog in gang zijnde stoomtram springen, waardoor zij viel en de tram over haar been reed. Het been werd zoodanig gewond, dat het des nachts reeds is geamputeerd. Te Maastricht is Dinsd avond de van 4 tot 6 October gehou den „poppententoonstelling" gesloten. De opbrengst heeft de verwachting overtroffen en bediaagt ruim ƒ2100. Deze gelden zullen tot weldadige doel einden worden aangewend. Dinsdag middag is te Breda voor de onderwijzers in de arrondisse menten Zevenbergen en Breda eene lezing gehouden over-slöjd (handenarbeid) door den heer J. Stam, hoofd eener school te Amsterdam. Nadat de heer mr. M. Tydeman Jr., schoolopziener in het arr. Zevenbergen, het doel der bijeenkomst had ingeleid, gaf hij het woord aan den heer Stam, die in eene duidelijke en met zorg gekozen voordracht handenarbeid aanbeval als het meest geschikte middel tol harmonische vorming van het kind, en spreker kon door ziju verblijf in Zweden en door het volgen aldaar van een cursus in slöjd een groot aantal wetenswaardigheden omtrent dit prac- tisch onderwijs mededeelen. Gedurende de pauze werd gelegenheid gegeven tot bezichtiging der voorwerpen, vervaardigd door leeilingen van de school, waarvan de heer Stam het hoofd is, en welke voorwerpen een juiste denkbeeld even van de geleidelijke ontwikkeling, die de leerlingen verkrijgen. Door het overtuigend woord van den heer Stam gevoelden enkelen zich op gewekt tot het doen van vragen, die welwillend werden baantwo.rd. De spreker werd bij het einde toe gejuicht en ont\ing van den heer mr, Tydeman een woord van warmen dank voor zijne belangwekkende cn boeiende voordracht, daarbij den wensch uitdruk kende, dat velen zich geroepen mochten achten tot nadere kennismaking met dit toekomstig leervak op de lagere scholen. Ook de heer Van der Grinten, school opziener in het arr. Breda, dankte spre ker in gelijken zin. De vergadering werd door een hon derdtal onderwijzers en vele andere belangstellenden bijgewoond. .\let betrekking tot den op den CatspolderscLen dijk onder Terneuzeu gepleegden moord op De Kraker, weet de Tem. it. de vol gende bizonderheden te melden Tusscben de vrouw van den verslagene en Louwerse moet reeds aebt dagen te voren af spraak gemaakt zyu, haar niau te dooden. Don derdagavond kwam zij met De Kraker van eene visite van Adriaau de Kraker, te Spui. De uaas'e weg leidt langs de Otbenescbe kreek; zij raadde evenwel af dien te gaan, als zijnde to slecht en verkoos het Donkerstraatje oc zoo verder langs den Catspolderscheu dijk. L'iotseliug schoot Lou werse van achter een boom en loate twee scho ten, die evenwel hun doel misten. Toen greep eene vreeselijke worsteling plaats, waarbij De Kraker de keel werd toegenepcu, en de vrouw, met de parapluie op het hoofd van den ongelukkige slaande, riep: «toe maar, toe maar Cornelis, slaat er maar op, maak hem dood.» Nalat De Krake- geworgd en doodgesla gen was, werd het lijk -.an den dijk gesleept in oeue droge sloot. De schuldigen zijn daarop naar Othene geloopen en hebben het verbaal van de aaurauding, zooa's dit vroeger is gemeld, gedaan. Het kwam den wachtmeester te Terneuzen echter verdacht voor, dat de vrouw ecue para pluie had, door haar mak gedragen, die gebroken en grootendeels met bloed bevlekt was. Op de vragen hoe die in hare hanaen kwam en hoe die met bloed bevlekc "ras, antwoordde zij, dat baar man nog den tijd gehad had haar die toe te werpen Dit ongerijmde erhaal eu de omstandigheid dat hem bekend werd, dat de vrouw liefdesbe trekking met andere mannen had, deden vermoe den outataan van medeplichtigheid aan den moord. De justitie, die iumiddels was aangekomen, stelda dadelijk een onderzoek ia en vernara alleen dat de verslagene zija molen ia Mei dezes jaars heeft verhuurd aan dsn ongeiiuwdea C. A. Lou werse, die sedert meermalen bij de vrouw van den versiagene kwam. Het lijk werd inmiddels naar Terneuzen ge voerd en uit het visum repertum bleek, dat de verslagene volstrekt niet was doodgeschoten maar geworgd; geheel in strijd met de verklariug van de vrouw, die na verschillende verhooren en con frontatie met het lijk bij baar eerste verzinsel bleef. Ook Louwerse was inmiddels in verhoor ge nomen, doch op zijn pertinente verklaring tehuis te zija geweest (waarvan het tegendeel niet te bewijzen wsb) losgelaten. De vrouw werd in het huis van bewaring te Terneuzen gehouden, en ertelde 'b nachts hoe de afschuwelijke misdaad zich had toegedragen. Eerstens deelde zij hare verhouding mede tot Louwers, ia de fijnste bizonderheden.- Louwerse heeft tot voor veertien dagen bij het huisgezin De Kraker ingewoond. Van Mei ontstond eene j schuldige betrekking tnsschen beiden. Bij kleine I twi*t»»n koos L.-uwerse partij voor de vrouw, die meer en meer haar man, met wisn zij twaalf jaar gehuwd was, begon te haten, terwijl zy een maal hoopte met Louwerse te huwen. De ruzie in huis liep zoover dat Louwerse zelfs eens drei gend zeide De Kraker te zullen doodschieten, als hij hem te na kwam. Louwerse had zes weken geleden te Middelburg twee revolvers gekocht. Hij bleef tot helen a'le schuld halsstarrig ontkenuen. By een onderzoek te zijaea huize is een broek met Bporen van bloed gevonden. Door de politie te Dussel- dorf wordt de opsporing en aanhouding verzocht van den minderjarigen J. Ver- ron, geboortig uit Dortmund. Hij is voortvluchtig met eene som van 6000 mark, en zal trachten Amerika te be reiken. tongen, 2 tarbotten, 2 tot 6 roggen, 1 tot 3 mandjes kl. schol en 1 tot 2 man den schar aangevoerd; gr. tong gold 35 k 80 cent, kleine id. 15 cent, tarbot 8 en ƒ9, rog 90 cent per stuk, kleine schol 2 k f 2 50 per mandje en schar f 2 50 per mand. Enkhuizen, 6 October. Gisteren en heden werd alhier aangevoerd 8250 kg. bot, prijs 16 c. per kg.; 72 manden garnalen, prijs 70 c. per mand, en 250 paling, prijs 70 k 90 c. per kg. Leger en Vloot. Militaire geneeskundige dienst. Blijkens het verslag van den inspec teur van den geneeskundigen dienst der landmacht, den geaeraal-majoor dr. M. R Timmerman, zijn in het jaar 1890 van het geheele leger 420 onge schikt verklaard voor de verdere uit oefening van den militairen dienst gel. ï,5 pet. van de legersterkteen daar van 118 wegens ziekte der ademhalings organen, 40 wegens ziekte van hart en groote vaten, 70 wegens ziêkten van het zenuwstelsel, 86 wegens algemeene voedingsstoornissen en 28 wegens oog gebreken. Van de lotelingen werden 2099 door de militieraden ongeschikt voor den dienst verklaard en 885 door Gedepu teerde Staten. Het grootste aantal ongeschikte lote- lingen wegens lichaamsgebreken kwam, in verhouding tot het totaal aantal militieplichtigen, voor in de provinciën Zuid-Holland, zijnde 15,1 pet., en Gelderland, 13,4 pet.het minste in Noord-Brabant, 10,5 pet., en Limburg, 9,6 pet. Het aantal gevallen van krankzin nigheid in den binnendienst waarge nomen, bedroeg 20, waarvan 3 lijders naar het rijks krankzinnigengesticht zijn geëvacueerd. Het totaal aantal bij het leger ver richtte vaccinatiën en revaccinatiën be droeg 17,187, waarvan 4313 met volko mengevolg, 4361 met onvolkomen ge volg 8513 zonder gevolg. Van de 675 gedane vaccinatiën zijn er 588 volkomen agd, zijnde 87 pet.; bijderevacci naties slaagden 25 pet. Het aantal mi litairen, dat 11a aandrang tot vaccinatie weigerachtig bleef de kunstbewerking te ondergaan, bedroeg 674. Dit neemt dus steeds toe, een ver schijnsel, niet zonder bedenking voor den gezondheidstoestand van het leger. RECHTSZAKEN. Woensdagmorgen had voor het kan tongerecht te 's Bosch de voortzetting plaats der behandeling van de vervol gingen, ingesteld wegens de overtredin gen van het daar indertijd bestaan heb bende verbod tegen samenscholingen. Opgeroepen waren ditmaal een der tigtal beklaagden, van welke er echter- maar 8 verschenen. Als getuige werd gehoord de heer Th. Pels, secretaris der gemeente. De kantonrechter liet aan deze uit komen, dat hij vroeger de zaak had uitgesteld om inzage te nemen van de notulen der vergadering van 22 Aug. verband hiermede getuige had doen oproepen, om hem te vragen, of' hij, getuige, ook wist, of de proclamatie,, die op Vrijdag 21 Aug. jl. 's middags te 12 uur was afgekondigd, in de ge meenteraadszitting van den volgenden dag was bekrachtigd? Getuige ant woordde, dat de proclamatie aan het einde van de vergadering wel was ter visie gelegd, doch eerstin de vergade ring van 1 September was bekrachtigd geworden, omdat in die ve.gadering, welke eene voortzetting was van de tegen 19 Augustus te voren uitgeschre ven zitting, enkel mochten behandeld worden de onderwerpen, voor de ver-v gadering van den 19011 aan de orde ge steld, en daaronder kon natuurlijk niet voorkomen de proclamatie, welke eerst den 21edus 2 dagen later, was uit gevaardigd. In antwoord op de vraag aan getuige,, of deze de redactie van de proclamatie heeft gesteld en wat hij verstond onder het woord „samenscholing", verklaarde de heer Pels, dat de burgemeester de proclamatie zelf heeft gesteld en hij uit diens mond heeft vernomen, dat het niet de bedoeling was rustige ingezete nen te verbaliseeren, maar alleen op te treden tegen die troepjes volk, welke rumoerig waren en de openbare orde alzoo verstoorden. Het O. M. handhaafde zijn requisi toir, waarop de kantonrechter de uit spraak bepaalde op over 14 dagen. (E. N. C) Financieeie mededeelingen. Het Weekblad van Broekman en Honders bevat o. a de volgende opgave van minder courante of incourante fondsen, in de week, tot den datum vau 6 Oct. loopende, schenkomst verhandeld. Aand. Holl. Hypotheekb. Aand. Ned -Zuid-Afrik. Hypotheekb. Serie A Aand. Bouw-Mpij. Sche- veningen (Or.-Hotel) Aand. Havenstoomb.d. Aand. K. N.Loc. Spw.- Mpij. te Apeldoorn Aand. Meel- en Brood- fabr. (Mpij. voor). door hun tus- a 180. 4°°- 7° pct. 175 1 25-25Ï Onverwacht komt de tijding, dat Parnell, wel eens bijgenaamd „de on gekroonde Koning van Ierland" is overleden, tengevolge van eene gevatte koude. Hij was langen tijd het hoofd der iersche partij, maar had het in den laatste» tijd door zijne tegenstrijdige handelingen erg bij haar verbruid. Hij stamde af van eene oude protestantsche familie in Engeland en hij werd in 1846 geboren. In 1875 tra(^ bij op als een week. Verbeterde noteering der Toen eene in 1877 door hem inge diend ontwerp in het belang eener categorie van pachters, verworpen werd,. 1 begon hij een stelsel van obstructionisme vorige 0f tegenwerking toe te passen, tegenover de regeering, hetwelk sedert op den gang van zaken in het parlement geen geringen invloed had- 1 Zijn invloed onder de z.g. „Homeru- Nieuw ediep, 6 October. Door Iers" nam steeds toe, en niet lang 115 korders en beugers werden hier duurde het of hij was hun onbetwist heden 10 tot 60 groote, 20 tot 100 kl. bare aanvoerder. In het najaar van 1879 V1SSCHERIJ. „Wat De vreeselijke waarheid En er was geene vrouw m 't spel, Nettie John werd zeer ernstig, „het was toch geen misdaad P" „John. Eene misdaad En denkt gij dat van mijn George „Goddank," hij zuchtte alsof hij van eene grooten last werd bevrijd. „Nu, maar als er dan van geen andere vrouw of eene misdaad sprake is, dan kan het zoo verschrikkelijk niet zijn." „Nu, dat denkt gij maar. Lees de brief maar eens. Hij is geadresseerd aan eene dame juffrouw Eleonora Thanet." „Wat?" John Carew sprong van zijnen stoel op. „Eleonora Thanet? Groote hemel! Wat een blinde dwaas ben ik geweest blind, doof en stom. Dat had ik reeds dadelijk moeten gis sen. Nettie, nu weet ik wie uw echtgenoot is. Hij heet niet George Humphrey. Had Eleonora mij maar eens eene beschrij ving van hem gegeven, had zij mij maar verteld, dat hij zeer forsch was en blauwe oogen had, dan zou ik de waarheid al langen tijd vermoed hebben. Groote hemel! Nettie, uw echt genoot is George Atheling, die vijf jaar geleden verdwenen is." „Het is mijn George, mijn echtgenoot," riep Nettie heftig. „Natuurlijk is hij uw echtgenoot. Nu schiet mij ook te binnen, dat hij dezelfde Atheling moet zijn, die pas weg was, korten tijd voordat ik in Cambridge kwam studeeren. Ik vond zijn portret toen nog. Nm begrijp ik het, waarom zijn gezicht mij zoo bekend voorkwam, wacht eens, ik heb het nog ergens." Hij begon eenige laden van een kastje te doorzoeken. „Ik weet toch zeker, dat ik het nog heb. Ah, hier is het, hij had toen nog geen baard. Is dat uw echtgenoot niet, Nettie?" „Ja, dat is George. Hij is hier jonger en nog baardeloos. Maar het is duidelijk te zien, dat het George is." «Ja? George Atheling." „Toen hij gisterenavond schreef, gebruikte hij dien naam ook. Ik begreep toen niet waarom. Wat beteekent het George Is dat weer een nieuw verdriet?" „Dat denk ik niet. Maar laat mij den brief nu eens lezen." Hij las den brief langzaam door, vouwde hem weer dicht en legde hem op de tafel. Op dat oogenblik werd er gebeld en er werd een telegram gebracht. „Het is van juffrouw Thanet," zeide John, „zij heeft zeker iets van George vernomen. Welnu, ik heb hem geraad pleegd over het zoeken naar zijn eigen persoon. Hij heeft nu misschien dadelijk aan haar geschreven. Ja, zie het telegram luidt: ik heb van hem gehoord, hij leeft en is gezond. Kom over om met mij te beraadslagen over hetgeen ik doen zal. 't Is toch toevallig, dat ik George Humphrey's raad vroeg betreffende het opsporen van George Atheling. En hij raadde mij aan mijne onderzoekingen te eindigen. Daardoor wist hij, dat wij naar hem zochten. Hij zeide mij ook, dat het beter was geene adverten tie in de courant te laten zetten, maar dat was al geschied. Nettie, het was vreeselijk voor u om dit te vernemen. Gij zult al uw moed noodig hebben. Gij gelooft dus, dat deze zaak in Boston niets anders is dan dat, waarover hij in dezen brief schrijft." „Ik heb u nog niet alles verteld." Zij verhaalde de geheele zaak, zooals gij haar gehoord hebt, en vergat niet de minste kleinigheid. „Eu wat moet ik nu doen> John?" vroeg Nettie ten slotte. „De geschiedenis met juffrouw Thanet komt er niets op aan. Denk eens aan mij en mijne arme kinderen." „Ja, Nettie, Eleonora Thanet verdient na u ons medelijden. Er is dus geen twijfel meer aan, dat uw echtgenoot lijdt aan hevige aanvallen tot drinken, en dat hij op andere tijden altijd zeer matig is. Misschien heeft het gezicht van dien man en het toebereiden van al dien drank de hevigheid van de aanvallen wel opgewekt. Ik heb begrepen, dat die oppasser zijn meester tot drinken aanzet, en dat hij daar zijne redenen wel voor zal hebben. Gij verteldet immers^ dat George hem gisterenavond vijf duizend pond gaf. Wel, twee maanden geleden heeft hij hem dezelfde som gegeven." „Mijn echtgenoot bezit geen honderd pond in de wereld." „Nettie, er is nog een ander geheim. Uw echtgenoot is geen arme journalist, maar een rijk, een zeer rijk man. Ik weet niet hoeveel hij wel bezit, maar ik denk dat hij ettelijke duizenden per jaar te verteren heeft." „O neen, dat kan niet waar zijn." „Toch is het zoo. Hij heeft zijn vermogen niet verteerd. De wissel van vijf duizend pond is de eenige, die hij in drie jaar op de Bank heeft getrokken." „Wij zijn rijk. O John, dus mijne jongens „Zullen ook rijk zijn. Gij hebt een vreeselijk geheim ontdekt Nettie, maar gij hebt een ander vernomen, dat u veel troosten steun verschaffen zal." Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2