PEILDE BLAP BINNENLAND. GEMENGD N1EEVVS. 11H00RENDE BIJ HAARLEM'S DAGBLAD, VAN Maandag 26 October 1891. De haagsche correspondent van de Zutph. Ct. noemt het bericht, in het D. v. N. voorkomende omtrent de verzekering door H. M. de KoningiD gesloten by de Algemeene Maatschappij van Levensverzekeringeen canard misschien slechts verzonnen door den een of anderen agent om reclame voor zijne maatschappij te maken. De Zondagswet en de pu blieke vermakelijkheden. Zondagmiddag waren bijna alle pu blieke vermakelijkheden te Amsterdam gesloten. In de café-chantants werd niet gezongen, de dameskapel in het Panop ticum liet te vergeefs op zich wachten, in de „café's" in de Nes werd geen muziek dus niet het eigendom der Maatij., hoe I zullen dus de rails het zijn, en vooral hoe zult ge daarop een hypotheek krijgen ?Uwgeheele voorstel, o wethouder, is een ongerijmdheid, een „monstrum juridicum!" (Een mooie hondennaam, als hij maar niet zoo lang wasl) Een andere professor bracht het met zyae welsprekendheid ook al niet zoo ver, dat by de concessie aan deUtrechtsche tram-maatschappij het recht gegeven wordt om op het Munsterkerkhof en in de Maliebaan wachtpaviljoens ie hebben. Burg. en Weth. meenden terecht, en de meerderheid vau den Raad was aan hunne zijde, dat het niet goed was om voor zoovele jaren als de concessie gold, stadsgrond af te staan tot het oprichten der wachtlokalen, zonder daaromtrent eventueel nadere beschikkingen te kunnen De houders van publieke vermakelijk heden kregen Vrijdag 11. een aanschrijving van den burgemeester, in 't vervolg 's Zon dagsmiddag hun inrichtingen gesloten te houden. Enkele directeuren gaven geen gehoor aan dit bevel, dat op de Zondags wet gegrond is. Tegen hen werd echter proces-verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen, is hetzelfde bevel reeds lang geleden te Rotterdam gegeven, door den heer Vening Meinez. De meeste publieke vermakelijkheden zijn daar ech ter in „sociëteiten" veranderd, waarop de bepaling van geen kracht is. De bekende corr. der N. R. C. te Utrecht schrijft aan zyn blad Als er nog bij iemand in den lande twijfel mocht bestaan aan het nut van presentiegeld voor gemeenteraadslee dat hij hier kome en zich overtuigo. Voorheen, ge weet het, was de ge woonte dat vergaderingen ten twee ure bijeengeroepen zoo tegen half drie, kwart voor drieën, konden beginnen, en dan nog steeds met hangen en worgen, zooals men dat noemt. Door voorlezen van in gekomen stukken, door het sturen van boodschappen naar afwezige heeren, enz. Maar thaDS Zonder dat onze door jhr. Van Weede van Dykveldt zoo be dreigd geachte waardigheid er iets onder leidt sommigen, maar die weten er niets van, beweren zelfs dat onze waar digheid er door verhoogd wordt -zyn we precies om twee ure present. Te vijf minuten over twee waren we reeds met ons dertigen, en de heeren hadden allen hun daalder in den zak, al ram melden zy er niet mede, want het wordt hun ik mag dat wel in vertroawen mededeelen in de antichambre na het teekenen van de presentielijst door een ambtenaar in een papiertje gewikkeld gegeven, precies zooals vroeger de dragers bij eene begrafenis hun traktement van den bidder ontvingen. Dat doet er echter niet toe I de hoofd zaak isde heeren waren present op tijd, en dat is op zich zelf wel eenige daalders waard. Tegen drie uur in den namiddag hadden wij al meer welsprekendheid genoten dan we anders om vier uur deelachtig waren geworden, maar ook dat zegt al zeer weinig. Want als men weet waaraan die welsprekendheid werd besteed, dan zal men er van schrikken. De heet Melvil van Lijnden, die anders nooit tegen „een kort woord" opziet, vooral wanneer het over de Utreehtsche Trammaatschappij „in het midden" moet gebracht wordeü, was dezen middag toch zelf verschrikt over een betoog, dat door den heer Verloren van Themaat werd gehouden. Nu, dat raadslid heeft my, zooals bekend is, al zoolang aanleiding gegeven om hem tot kortheid aan te sporen, dat het my slechts eene groote voldoening kon zyn, den heer Van Lijnden te hooren beweren, dat de heer Verloren hem aan zyn studententijd herinnerde, aan de debatingclubs, waar men bezwa ren „zocht" om maar lang en gezellig bijeen te kunnen zyn. De heer Verloren wilde namelijk in de concessie-voorwaarden voor de Utreeht sche Trammaat8chappy bepaleD, dat elk deel van de tramwagens van de uiterste deelen der huizen niet 70 cM. moest verwijderd blijven, maar moest verwij derd zijn. Er kon eene toonkast bjjgebouwd worden of een stoep tydelijk afgesloten worden dan zou die tram maar on middellijk zijn rails moeten verleggen 1 We leden vandaag meer aan die verschrikkelijkheden De wethouder Ragay beweerde o. a., dat eene door prof. De Louter gewraakte hypothecaire inschrijving op de onroerende goederen der Maatschappij als waarborg voor de door haar te vervullen verplich tingen, toch niet zoo onzinnig was als deze prof. het liet voorkomen, omdat, al bezat de Utr. Trammaatschappij geen gebouwen, de rails toch waren te beschouwen als onroerend goed, zijnde zy de voortzetting van het groote uit gangspunt eener Trammaatschappij de remise, en daaraan vastelyk verbonden. Maar, zei de professor, de remise zelve staat op gehuurden grond en is nemen. Door al dat gepraat kwamen we na tuurlijk niet klaar met de tramconcessie, die al zoo lang op afdoening wacht. En niet weinig bracht ook tot de vertraging weder by eene kwestie door den heer Van Asch Van Wijck opgeworpen om trent de benoeming bij verschil tussehen partijen van arbiters eventueel door den kantonrechter. De heer. Asch van Wijck meende dat de kantonrechter, daartoe door de wet niet verplicht, zoodanige benoeming zou kunnen weigeren, wat vooral hier in Utrecht, waar zoowel de kantonrechter als zijn plaatsvervanger leden van den raad zijö, nog wel eens tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. Daarover werd ook heel wat „water vuil gemaakt." De heer Kuipers, onze kantonrechter, verzekerde wel dat hy en zyne collega's zoo hardvochtig niet waren, en dat wanneer partijen, in ongelegenheid ver- keerende, verzochten om zyne tusschen- komst, zij zoo iets nooit zouden weigeren maar de heer Van Asch van Wyck hield volge kunt het toch weigeren als gij wilt I En daarom stelde hy voor, de deskundigen by loting te benoemen indien eene dor partijen in gebreke mocht blijven haren arbiter aan te wijzen. Doch, nadat de wethouder Uijtwerf Sterling had aangetoond, dat men dan de kwestie zelf wel by loting kon uit maken (kruis of munt, wie heeft er gelijk) werd het voorstel van den heer Van Asch van Wijck verworpen. Door al die gewichtskwesties was het intU8schen zoo laat geworden, dat we met de behandeling van de concessie voorwaarden niet ten einde kwamen en dus alweer een zitting daarover zullen hebben. Als dat nu maar niet de schaduwzijde van den presentie-daalder is Een zeer vergenoegd per- soon had Dinsdagmiddag te Amsterdam erg voel bekyks doordat hij, na eenige malen in de Egelantiersgracht te zyn gesprongen, met zijn kletsnat oostuum al druipend bij de muziek van een orgel ging dansen. Een danseres kon de natte vriend echter niet vinden. dezer dagen in de Noordzee een verlaten iche vischkotter gevonden. Drie man van de bomschuit gingen daarop aan boord van den kotter en zeilden daarmede huiswaarts. Woensdagavond is de kotter door hen behouden te IJmuiden binnengebracht. Onder den titel „Een zigeu- nerleven„ schrijft de Amst. Ct. het vol gende Waar eenigen tijd geleden de grond van het kamp te Zeist dreunde van dön hoefslag der eavalerie-paardenhet ge dreun der kanonnen zich voortplantte ver, ver over de witte heuvelsde genie groef als mollen in den grond en waar het vroolyk geroffel en getrompetter aan de gansche vlakte iets schilderachtigs, iets vroolyks gaf, daar is 't thans stil. De militairen trokken af en doodsch werd het op de groote heide. Geen gewoel, geen gezellige drukte geen door elkaar woelende troepen. Slechts éen detachement mineure is gedoemd geweest achter te blijven. Ongeveer dertig man onder bevel van den onderofficier Brink, slijten daar hun zigeunerleven. Hun ge wone tenten hebben ze opgepakt en een goed heenkomen gezocht in een houten tent. Van de meDsehen verlateD, door kruisen ze des daags de heide om de laatste herinneringen aan de manoeuvres, loopgraven enz., te doen verdwijnen, En 's avonds hurken ze by elkaar, als weleer Tollens' zeelieden op Nova Zem- bla, elkaar den tijd verkortende met verhaaltjes of eon beroep doende op de vrijgevigheid vab den wasehbaas, die een cantine georganiseerd heeft. Of ze staren naar den helderen hemel om ter afwisseling een treurigen blik te werpen naar de op- en neergaande lyn van witte heuvels. En zoo leven daar onze dertig dapperen, afgezonderd van de wereld, reikhalzend uitziende naar den waarop zij weder terug mogen keeren naar hun garnizoen, waar zij toch nog hun soldatentractement op fatsoenlijke wijze aan den man kannen brongen, Doch 't zal wel ongeveer November worden voor onze dapperen zoo ver zyn In eene der winkelkasten van de firma Bastet te Amsterdam is een fraai gedamasceerde hartsvanger tentoongesteld, die bestemd is geweest om aan den Keizer van Duitschland als een geschenk te worden aangeboden. De kling is ongeveer een halve meter lang, en daaraan is een hagelwit ivoren gevest bevestigd, met in het vuur zwaar vergulde attributen der jacht omgeven Zoo zyn ter plaatse waar het gevest op de scheede rust een hertenkop, en aan de beide vertakkingen koppen van an dere woudbewoners en op den knop van het handvat een wild zwyn, in miniatuur prachtig uitgevoerd, aangebracht. De scheede, die van zwaar geelachtig leder is vervaardigd, loopt uit in eene zwaar vergulde keizerskroon, waarin de letter W voorkomt, evenals kroon en initialen in het ivoor van het gevest kunstig uitgesneden. Mes en scheede zyn naast elkander in een bizonder fraaie etui, van jucht leder met donker rood fluweel bekleed, neergelegd. De onderkant van het deksel is echter met geelachtig satijn bekleed, en daarop is kunstig uit de hand ge borduurd een veelkleurige krans, in het midden waarvan het amsterdamsche wapen, met het jaartal 1891 er onder, eveneens van zyde geborduurd, prijken. De hartsvanger was den Keizer als een aandenken aan zyn bezoek te Am sterdam door eenige aanzienlijke inwo ners aangeboden, doch de Keizer heeft het geschenk afgewezen. Hoewel de goede bedoelingen op pry's stellende, en gaarne zyne goedkeuring aan de fraaie en ar tistieke bewerking schenkende, mocht hy van zijn stelregel om geen geschenken aan te nemen niet afwijken. Op Urk is by het afbreken van een zoer oud huis een aarden potje in den grond gevonden, bevattende hon derd éen en twintig spaansche en duit- sche munten uit den tyd van Maximili- aaD, Karei V en 1 hilips II. De meeste hebbon de grootte van een kwartje, maar een viertal heeft de grootte van een rijksdaalder en eenige andere die van een gulden. De spaansche munten maken verreweg de meerderheid uit. Door de equipage van de bomschuit Minuter Mackayvan den reeder P. De Mos te Scheveningen, werd Wetgevende Macht. Het afdelingsverslag der TsveedeKa' mer over de begrooting van buiten- landsche zaken is verschenen.Een reeks vragen werden tot den minister gericht. De treurige toestand van velen onzer landgenooten in Argentinië kwam o. m, ter sprake. Terwijl verschil heerachte over de vraag aan wie de schuld lag, aan de rooskleurige voorstellingen van den consul-generaal indertijd of aan de voorspiegelingen van agenten van stoom bootmaatschappijen en landverhuizings kantoren, drongen enkele leden aan op regeeringshulp om de landverhuizers be hulpzaam te zijn terug te keeren of met hen een kolonisatie in West-Indië te be proeven. Dit gevoelen ontmoette echter krachtige tegenspraakde staat kon hen, die vrijwillig heengingen, niet vrijwaren voor de gevolgen eener lichtzinnige land verhuizing. Wel moest zooveel mogelijk herhaling worden voorkomendoor onze consulaire ambtenaren aan te schry- ven steeds en bijtijds vertrouwbare be richten in te zenden omtrent de landen waarheen landverhuizers gelokt worden en hunno berichten te publiceeren, zoo mede door scherp toezicht te doen hou den op agenten, wanneer deze het publiek door overdreven voorspiegelingen tot emigratie trachtten over te halen. De zoo wenschelijke voltooiing van het kanaal Almelo-Nordhorn, wat het gedeelte van Pruisen betreft, kwam mede ter sprake. Indien de voltooiing sinds het vorige jaar geene vorderingen had ge maakt, meende men der regeering overweging te mogen geven, of wellicht de onderhandelingen over andere water staatsaangelegenheden in die streek, die met Pruisen gevoerd worden, dienstbaar konden gemaakt worden, om ook de zaak van het kanaal naar Nordhorn tot het gewenschte einde te brengen. Wat den invoer van vee in het buiten land betreft, werd er op gewezen dat thans het vee levend in Engeland inge voerd mag wordenmaar aan een quarantaine van 10 dagen is onderwor pen. Nu alle reden voor het verbod van geheel vrijen invoer uit ons land had opgehouden, oordeelde men dat ook deze voor den invoer belemmerende bepaling opgeheven behoorde te worden. Een geheimzinnige moord De volgende afgrijselijke misdaad heeft het belgische dorp Aisnières hevige opschudding gebracht. Sedert eenigen tyd had zich daar een kunst schilder metterwoon gevestigd om daar in de buurt studiën naar de natuur te maken. Hij scheen zeer ryk te zyn, al thans hij leefde op een grooten voet en hield paard en rytuig. Op zekeren dag der vorige week was hij naar Dinant gereden en zou den avond terugkeereD, Het werd echter laat, zonder dat de schilder terugkwam, waarom zyn knecht besloot een eind den weg op te gaan Vergezeld van een der dorpelingen begaf hy zich op weg, en na eon half uur gaans zagen zy midden op den weg een vreeselijk schouwspel. Het paard lei ba dende in zyn bloed op den grond, ter wijl de gchilder, met een drietal mes- stoken in het hart dood in het rytuig Dadelijk werd de politie ontboden, die een onderzoek instelde, maar tot nu toe zonder gevolg. Zeker is het, dat deze moord niet uit roofzucht werd bedreven, want da schilder had alle geld en kost baarheden nog bij zich. De ware be weegreden ligt nog in het duister. De engelscüe bladen bevat* ten thans het geregeld verhaal der jong'- ste ongeregeldheden te icliang, daar toe door het verslag van een in China gevestigd zendeling van het zendel comité der achotsche kerk in staat gesteld Op den 2n September jl. brak de muitery los als een donderbui uit helde ren hemel en verraste zelfs hen, die den toestand het donkerst hadden ingezien, en in 20 minuten tijds was alles geschied. Zooals men weet vond men aanleiding tot de beweging in het opnemen van een chineesch kind in een der katholieke kloosters, doch daar zy met de meeste zorg was voorbereid, kon in deze niet aan een plotseling opgekomen haat der bevolking gedacht worden. Allereerst trok een groote menigte volks naaar het ge bouw der amerikaanscho episcopaalsche kerk, reDde de poort open en stak de wo ning in brand. Met groote moeite wist zich de geestelijke, Sowerby, te redden. Geen enkele poging werd door mandarijnen of politie gedaan om het volk te stuiten, dat thaDS op het fransche klooster los stormde en het in vlammen deed opgaan. De zeven liefdezusters ontvluchtten met een aantal weezen naar de rivierzijde, Daar werden zij door soldaten in het water geworpen, die de kinderen op den oever terughielden en mishandelden. De zusters werden gelukkig door de beman ning der Pashua, die op den stroom lag, men vermoedt echter, dat ver scheidene wezen in het brandende klooster zyn omgekomen. Verder vielen de muiters nog verschillende zendingagebouwen en woningen van Europeanen aan, zoodat een algemeene vlucht der Europeanen het gevolg was. De meeste hunner bereikten veilig de Pahua, doch hadden in de ver warring al hunne bezittingen in den steek moeten laten. De schuld van het gebeurde is volgens ooggetuigen voor het grootste gedeelte bij de chineesche overheid te zoeken, die de opgewonden bevolking eenvoudig haar gang liet gaan. Dinsdag morgen in de vroeg te is te Bordeaux zekere Auruese, door het Hof van Assises der Gironde wegens drievondigen isioord, diefstal en brand stichting ter dood veroordeeld, geguillo tineerd, De veroordeelde onderging den erechtelyken dood met kalmte. Précurseur bevat weder eenige onthullingen over den loop der duitscli-belgisclie onderhandelingen ten opzichte van een handelsverdrag. In de laatste weken schijnt het daarmede niet naar wensch te gaaD. De duitsche regeering is alleen tot concessiën bereid, op voorwaarde dat België aan de duit sche granen geheelen vrijdom verleent, en de rechten op duitsch vee aanmerke lijk verlaagt. De heer Beernaert zou zich echter hiertoe niet willen binden, uit vrees, een groot deel zijner vrienden van do rechterzijde van zich te ver vreemden. Het bezoek van den italiaanschen troonsopvolger aan het slagveld van Waterloo is tot voorwendsel gebezigd voor het praatje dat de prins by die gelegenheid zou gezegd hebben: „Hier werd Europa bevryd Dit onwaarschijn lijke bericht is echter dadelijk van ver schillende zijden beslist tegengesproken. De Pranschen behoeven zich dus daarvan niets aan te trekken als zy al dwaas genoeg zouden zyn, dit te doen. De kamer waarin dejuwee- leu van den shall vaa Pcrzië worden bewaard, is 20 voet laüg en 14 voet breed. De daar geborgen kleinodiën worden op eene waarde van 80 a millioen gulden geschat. Men vindt er groote schalen, gevuld met paarleD, ro bijnen en smaragden. Yooral merkwaardig is de oude perzische kroon, waarvan de uiterste versiering een robyn is ter grootte van een kippenei. Ook een gordel van edelgesteenten van een gewicht van 18 pond en twee sabelscheden, elk van drie millioen gulden waarde, trekken de aan dacht. Er is voorts een derde schede, geheel met edelgesteenten bedekt, die alle de groote hebben van een vingertop. Een turquose van 3 4 centimeter doorsnede, een lOOtal smaragden met een bovenvlak van 1% centimeter, een andere die de grootte heeft van een walnoot, waarop de namen van al de vorsten, zijn gegraveerd, in wier bezit de steen is geweest, zijn hoogst merkwaardig. Men vindt in de schatkamer van den shah éen parel van zeldzame groote, die alleen 7 ton gouds waard wordt geschat. Smokkelaars vinden alt ij d nieuwe praktijken uit, om hun waarop ODgeoorloofden wyze binnen te loodsen. Zoo 13 thans in Amerika een eigenaardig geval ontdekt. Een dar: e iti zwaren rouw, wier zilverwitte haren een tref fende tegenstelling vormden met haar s< mber ge.aad, kwam dikwijls uit Engeland te New-York aan en stak dan kort daarna weer den Atlantischen Oceaan over. Steeds was zy vergezeld van een mongoolschen knecht, die aan een gouden ketting een pelikaan geleidde Daar peli kanen niet in de tarieven van de douane zyn opgenomen, liet men de dame onge moeid. Het is thans uitgekomen, dat de deftige dame diamanten smokkelde en die verborg in den grooten snavel van den vogel. Onlangs moet zy op deze wijze een uedrag van 30,000 dollar aan diamanten naar Chicago gebracht hebben voor rekening van eene firma te New- York, welke evenwel beweert, niet ge weten te hebben hoe de diamanten verhandeld werden. De politie zoekt thans ijverig naar de dame en naar den Pelikaan. Aan de gebouwen voor de wereldtentooustelling te Chicago wordt op het oogenblik gearbeid door ongeveer 900 man, die elk etmaal 24 uren, des nachts bij eleetrisch licht, werken in drie ploegen, zoodat elke ploeg acht uren bezig is. Dit is de gewone manier van werken te Chicago en op deze wyze ry- zen de reusachtigste gebouwen in deze stad letterlijk als paddestoelen uit den grond op, zonder dat de deugdelijkheid van den bouw er minder op behoeft te te worden. Des Zondags wordt er na tuurlijk gerust. In den loop dezer maand zou het getal werklieden op 2200 en naderhand gaandeweg op 5000 gebracht worden. De aannemers verzekeren dat zij lang voor de inwijding October 1892 de gebouwen ver genoeg vol tooid zullen hebben om alle inzendingen te kunnen plaatsen, en lang vóór de opening Mei 1893geheel gereed zullen zyn. Uit het buitenland zijn tot dusver alleen uit Mexico, Groot-Brittannië, Duitsoh- land, Denemarken en Turkye commissa rissen aanwezig. Voor de andere landen zijn voorloopig de consuls en gezanten werkzaam. Het vertrouwen in het slagen der tentoonstelling wordt grooter naar mate vreemdelingen zich komen overtui gen van de warmte, waarmede de be kwaamste mannen van zaken te Chicago de onderneming ter harte nemen. Langen tijd heeft bijna overal de meening ge- heerscht, dat New-York de eenige stad in de nieuwe wereld was, waar eene wereld-tentoonstelling in de ware be- teekenis des woords gehouden kon wor den, doch het zien van de dingeD, die te Chicago tot stand komen en het spre ken met de mannen, die daar de leiding der zaken in handen hebben, brengt al lengs ieder tot eene andere zienswijze. Als een bewijs met hoeveel voortvarend heid er gewerkt wordt, kan dienen dat het volledige plan van al de gebouwen en inrichringen, die op het tentoonstel lingsterrein verrijzen zullen, reeds in November a. s. verzonden zal worden, terwyl het daarvoor bepaalde tydstip eerst in Januari 1892 valt. Bij het beoordeelen van de meest voor inzending in aanmerking komende arti kelen, moet op het, ondanks hare inter- nationaliteit, specifiek-amerikaansche ka rakter der tentoonstelling gelet worden. Uit Zuid-Amerika, waar voor vele euro- peesche voortbrengselen nog eene schaars voorziene markt te vinden is, zullen tal van bezoekers naar Chicago komen. Voor de behoefte van Noord-Amerika zelve komen vooral in aanmerking artikelen van weelde, als daar zyn porselein, glas, juwelierswerk, kunst-metaalwerkfijn aardewerk, kostbare kleedingstofien en alle kunstvoortbrengselen in den waren zin des woords schilderijen, beeldhouw werken enz. Voor de miDSt kostbare wijze van verzonding en voor de meest milde toepassing van het amerikaanscho stelsel van inkomende rechten zullen, voor zoover het inzendingen ter tentoon stelling betreft, alle vereischte maatrege len genomen worden. Het is bekend, dat men door een bepaald voedsel sommige levende dieren een zekere kleur kan geven. Kanarievogels bijvoorbeeld, die met Cay- enne-peper gevoederd worden, nemen een roode kleur aan. De duitsche onderzoe ker Sauermann tracht dit verschijnsel op de volgende wyze te verklaren. De Cayenne peper bevat behalve een roode kleurstof nog een scherpe grond stof en een vet. Onttrekt men deze laatste stoffen door uitkoken met alcohol, dan blijft de peper nog wel rood, maar zy veroorzaakt geen kleuring meer. Zoo dra men haar echter met olyvenolie ver mengt, treedt dat vermogen weer te voor schijn. Daaruit trekt de heer Sauermann het gevolg, dat het vet de drager der kleurstof is en tot in de veeren van de vogels dringt. Soortgelijke verschijnselen warden ook bij andere dieren waargenomen. Wanneer zuiver witte kippen met Cayenne-peper worden gevoederd, nemen zij 6en lichtroode kleur aan, die in vochtige lucht donker wordt. Zulke kip pen toonen het ophanden zyn van regen verscheidene uren van te voren aan door een duidelijke kleurverandering. De dooier .n het ei van zulke hoenders is donker rood. Dr. Karl. Mfiller, de redacteur van de Naturdeelt nog de volgende merkwaar digheid mede. Op vele eilanden in den Indischen archipel wordt op zekere tyden een oraDg-oetang geofferd en opgegeten. Het is dan de gewoonte om het dier van te voren een tyd lang met meekrap te voeren. Tengevolge daarvan worden de beenderen van zulk een offer-oerang- oetang donkerrood,

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 5