gemengd nieuws. KENNISGEVING. Stoomvm 'tfcerichten. Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. 33 8e Staatsloterij. Van deze langzamerhand vervelend wordende kwestie afstappende, zullen wij ons naar Portugal begeven. Het voor stel van de portugeesche regeering om de koloniën te behouden en ze niet aan de meestbiedenden te verkoopen, ondanks den treurigen staat der financiën, is bij alle klassen der bevolking en ook bij de meerderheid der Kamer goed opgenomen. In Duitschland zijn aller gemoederen nog geschokt door de dreigende ministe- rieele crisis. Graaf Zedlitz, met wien de keizer zulk een langdurig onderhoud heelt gehad, mag zich in de gunst van Z. M. verheugen, hetgeen ook openlijk is geble ken, doordat de keizer hem Woensdag bij gelegenheid van zijn, 's keizers, geboorte dag met den Rooden Adelaar eerste klasse heeft begiftigd. Hij neemt dus den minister van eeredienst in bescherming tegenover de meer liberale leden van het kabinet. De liberale bladen uiten natuurlijk hunne verbittering over de ontgoocheling voor hunne partij. Niet alleeen in Weenen maar ook op de beurs te Parijs liep net gerucht dat de bulgaarsche minister, Stamboulofi, zou zijn overleden. De olficieele dé pêche s spraken het gerucht weer tegen. Nader wordt uit Madrid gemeld, dat te Bilbao tengevolge van het zich uitbreiden der werkstakingen de staat van beleg is afgekondigd. De werkstakers zijn dan ook zeer oproerig en hadden zich van eene bewaarplaats van dynamiet meester gemaakt. De geheele streek der mijnen van Somorostro is door militairen afgezet. Ook in Budapest is het verre van rustig. Van daar komen de bericht n dat de troepen in de kazernes zullen gehouden worden, en de garnizoens versterkt zijn; alles naar aanleiding van de verkiezingen. De italiaansche senaat heeft met 178 tegen zi stemmen de verlenging van het handelsverdrag met Spanje aangenomen Heden, Donderdag, zal de belgsche kamer over de handelsverdragen met Duitschland stemmen. Hevig is over dit punt gedebatteerd. Daar er Woensdag nog 13 sprekers stonden ingeschreven heeft de voorzitter voorgesteld, om de zitting hedenmorgen reeds te half tien te openen Woensdag werd te één uur d=: zitting voor leege banken gehouden, daar slechts 15 van de 138 afgevaardigden en één minister tegenwoordig waren. De heeren Tack eu Snoy, legden breedvoerig hunne motieven bloot, die hen zouden doen besluiten voor bet aannemen der tractaten te stemmen, die door de heeren Broquet en Cartuyvels werden bestreden. Te Brussel ging Maandag een paard op hol, voor een rijtuig ge spannen, waarin zich twee heeren en een dame bevonden. Bij den hoek van den rue Saint Floreutm reed het rijtuig tegen het trottoir, zoo dat het omviel. De drie personen in het rijtuig werden in het gelaat gewond, een der heeren brak drie ribben en het linkerbeen. De koetsier, die tien meter ver werd weg geslingerd, ontving slechts eenige lichte kneuzingen. Volgens buitenland sche bladen loopt het gerucht, dat prins George van Wales, broeder van wijlen den hertog van Clarence, in Iietiiuwe lijk zal treden met prinses Margarethaj van Pruisen, zijn nicht. Generaal Menabrea heeft zijn ontslag- aangevraagd als gezant van italië te Parijs. Twee Franschen, de heeren Wex en Henrion, zijn voornemens te voet een reis om de wereld te maken binnen de 500 dagen. Zij berekenen, dat zij 30 000 kilometer zullen hebben at te leggen, en boden een Amerikaan aan met hen te wedden. Eugène de Thiac, een Par ij- zenaar, wien men den bijnaam„de laatste aanbidder van Maria-Antoinet te" gegeven had, is op hoogen ouderdom overleden. Hij heeft zijn groot fortuin besteed aan het verzamelen van voor werpen, behoord hebbende aan de ko ninklijke martelares, en had zijn salon ingericht als eeneherinnerings-kapel. Op zijn verlangen heeft men hem begraven op eenen lijkwagen der armen en zonder dat iemand daarbij genoodigd was. De bankier Hugo Loewy, die te Berlijn gevangen zit, werd Dinsdag uit de gevangenis naar liet stadhuis gebracht om te trouwen, waarna hij naar zijn cel werd teruggevoerd. Te Mainz heeft zich een jong magistraat, dr. Otto Sander uit Darmstadt, in een hotel een kogel door het hoofd gejaagd. Weinige uren daarna overleed hij. Men verdiept zich in gissingen over de oorzaak van dezen zelfmoord, daar dr. Sander een bekwaam, solide en financieel welgesteld man was. Sommigen denken aan een ame- rikaansch duelanderen meenen dat moeilijkheden, voortgespreten uit de omstandigheid dat hij als israëliet in Hessen niet in de magistratuur kon worden opgenomen (Hij zou als substi tuut te Mainz optreden) en op 't punt stond zich te laten doopen, hem tot de wanhopige daad hebben gebracht. Te Thorn, in Pruisen, is Vrijdag 11. aan eene vrouw het dood vonnis voltrokken. Zij had haren zie ken man, een stalknecht, met phospho rus vergiftigd. Nog drie maanden na de veroordeeling had zij in de gevangenis doorgebracht. Zeer dikwijls zoo lees men in eene duitsche verhandeling over de longtering hoort men de vraag opwerpen: moeten zieken wijn andere alcoholische dranken gebrui ken of niet? Tot op den jongsten tijd was het oor eel der artsen aangaande dit punt zeer veranderlijk en uiteenloopend: te genover hen, die het toedienen van alcoholische dranken bij koortsig long lijden voor nadeelig hielden, staan an deren, die {het tegendeel beweren. Sedert evenwel door de baanbrekende onderzoekingen van Binz, te Bonn, ontwijfelbaar is aangetoond, dat de alcohol zoowel bij gezonden als bij koortslijders den warmtegraad van het lichaam niet, gelijk men vroeger ge loofde, verhoogt, maar dien iets ver mindert, heeft men de hooge waarde van dit genotmiddel op prijs leeren stellen Het bleek, dat de alcohol in het orgaoisme voor een zeer aanmerkelijk deel oxideert, dus verbrandt en dat hem dus zekere voldoende kracht moet wor den toegekend. Dientengevolge bezit de alcohol di&'etische waarde en kan hij zelfs bij zwak verteringsvermogen in de sappen worden opgenomen. Wat meer zegt; Binz bewees, dat alcohol het ge bruik van eiwit vertraagt en dus een spaarmiddel v«rmt, dat bjj zware ziek teprocessen de weefsels van het lichaam voor vernietiging behoedt. Daarom kan de vraag, in den aanhef dezes gesteld, in dien zin worden beantwoord, da* het toedienen van alcoholische dranken, chronisch, met koorts vergezeld, long- lijden van nut kan zijn, indien geene neiging tot longenbloeding aanwezig is. Matig gebruik van krachtigen rooden wijn en goed bier heeft zich daarbij zeer doelmatig betoond. Deze beide dranken bevorderen, gelijk de meeste geuotmiddelen, den eetlust en de spijs vertering, zijn voedzaam en verminde- re 1 door den daarin aanwezigen alco hol het verbruik van eiwit in het lichaam. Eene commissie van stu denten uit Leipzig is aan prins ltismarck op Fiiedrichsruh het diploma als eere lid van de Leipziger „Akademisch- dramatische Verein" komen overhandi gen Bij die gelegenheid heeft de kan selier in ruste eeu toespraakje gehouden 3at evenals alles wat hij in het open baar zegt, verdient vermeld te worden. „Ik verheug mij zeer antwoordde hij cp de tot hem gerichte opdracht over elk bl jk van waardeeiing dat ik van de jongelingsschap ontvang. Op mijnen leeftijd stelt men zijne hoop meer dan vroeger op de komende ge slachten, en ik ben niet onverschillig voor het oordeel dat deze na mijnen dood over mij zullen vellen. Het zij mij geoorloofd ten opzichte der kunst lievende oogmerken, die gij nastreeft iets „pro domo" te zeggen. Ik ben onder de verdenking geraakt dat ik voor kunst geen gevoel hebik heb dit nog kort geleden moeten hooien, en dat nog wel ten opzichte van muziek, waar ik zeef veel van houd. Het gaat met de politiek echter als met alle menschelijke hartstochten wanneer men hun den vinger geeft, nemen zij de hand, en evenals de groote roofvisschen de kleintjes opslokken, zoo verhiaderen ook onze sterkste neigingen de andere op te komen. Ik heb mij door de po litiek geheel in beslag laten nemen en voor het tooneel of de kunst geen tijd overgehouden. Thans, nu ik met den dienst niets meer te maken heb, zou ik gaarne mijne schade in willen halen en dikwijls naar den sehouwburg te Ham burg lijden, wanneer de Hamburgers eerst wat aan mijn gezicht gewend zul len zijn en mij vrijlaten om rond te loopen als een hunner, wat ik krach tens mijn stadsburgerschap immers ben. In den goeden tijd van het jaar hoop ik stellig mee.' in den schouwburg te komen. „Aanvaardt, mijne heeren, mijne beste wenschen voor den bloei uwer Vereeniging. Ik verheug er mij over, dat gij uwe liefde voor de kunst ook toont door haar zelf te beoefenen. Goethe stelde het tooneelspelen op prijs als eene voorbereidende school voor ons optreden in het leven, en ik geloof dat het vooral voor den Duitscher nut tig is, om hem te „dégourdir". hem af te leeren „bleu" te zijn. Het maakt iemand zijn leven lang vrij en gemak kelijk in zijne bewegingen." De studenten bleven op Fiiedrichs- ruh ontbijten. Toen het gesprek een oogenblik naar de politiek zwenkte, zeide de oude heer, op zijne schilder achtige manier: „Ziet ge, dat alles is mij volkomen onverschillig. Om politiek bekommer ik mij niet meer. Het gaat mij als iemand die verdwaald is in de sneeuwhij begint langzamerhand te verstijven, hij zinkt ter aarde en de sneeuwvlokken overdekken hemhet is eene aangename gewaarwording Zoo verstijf ook ik trapsgewijs, myne belang stelling voor de politiek vervliegt, maar ik voel mij daar goed bij." By hetoverbrengen van ze-;heeft als zijne meening te kennen ge ven en dertig vrouwelijke krankzin nigen naar het krankzinnigengesticht in Klosterneuburg, had dezer dagen een zonderling voorval plaats. De ongelukki- gen waren in drie rijtuigen vervoerd en toen zij op de plaats van aankomst ledig waren, bleef een vrouw bij Jden laatsten wagen staan, en tuurde er in, aisof zij iets zocht, wat zij vergeten had. Een beambte maakte de oppasseressen op die vrouw opmerkzaam, zeggende „Daar staat er nog een." Toen de vrouw deze woorden hoorde, wilde zij ijlings weggaan, maar het geroep „Er loopt er een weg had tengevolge, dat twee stevige oppassers haar nasnelden en haar niettegenstaande haar verzet in het gesticht brachten. De vrouw werd ont zettend opgewonden Snikkend herhaal de zij voortdureod dat zij niet gek was niet in het gesticht behoorde. De oppasseressen, aan dergelijke verhalen gewoon, lieten zich niet op een dwaalspoor brengen en hielden haar vast. i Je vrouw werd zoo woest, dat men er een oo genblik aan dacht, haar in een afzonder lijke cel op te sluiten. Spoedig daarop werd het getal der nieuwelingen nage gaan en 't bleek dat men 38 in plaats van 37 vrouwen had, zoodat het vermoe den opkwam, dat de vrouw de waarheid had gesproken. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de vrijwillige gevangene eten wilde gaan halen voor haar man en, langs het gesticht komende, uit nieuwsgierigheid bij de zieken ging staan en in den wagen keek. Haar nieuwsgie righeid werd beter bevredigd dan haar lief was, maar gelukkig duurde de onaan name opsluiting slechts kort. Der gemalin van aartsher tog Franz Salvator van Oostenrjk, aartshertogin Maria Valérie, is Woensdag een zoon geboren. De toestand vanminister Stambeuloff schijnt ernstiger t© zijn dan de officieele berichten aangeven, Hij heeft voortdurend een hevige koorts, en moet volstrekte rust hebben. In Weenen had men reeds het bericht van zijn dood ontvangeD, maar een later telegram sprak dit tegen. De nieuwe Khedive heelt al zijn studiegenooten van het Theresia- college te Weenen uitgenoodigd de Paasck vacantie bij hem te Kaïro te komen doorbrengen. Omtrent den dood van pa ter Schfjnze, die zich in Afrika langen tijd bq Erain-Pacha heeft opgehouden, wordt thans nader gemeld, dat hij is omgebracht terwijl zijne karavaan werd overvallen en uitgeplunderd. Een correspondent der Central News had onlangs op Ceylon een onderhoud met Arabi pacha. Vol gens het oud-hoofd der nationale partij in Egypte is alleen de tegenwoordigheid der Engelschen een beletsel voor den handel en de beschaving van Soedan. Soedan en Egypte zeide hij zijn in alle opzichten één; zij hebben den zelfden godsdienst, dezelfde taal, de zelfde wenschen, maar de Soedaneezen verafschuwen de Britten en zijn vijan delijk gezind jegens de Egyptenaren, wijl deze het militair protectoraat der Britten aanvaarden. Zoodra de Engel- sche troepen zijn vertrokken zal de fusie der Egyptenaren en Soedaneezen een fait accompli zijn; blijven de Britten nog 100 jaar, dan blijven ook de beide staramen nog 100 jaar in tweedracht leven. Arabi, die aan influenza leed. zag er uit als een maa van 70 jaar; hij is 51 jaar oud. Hij beklaagde zich over het vochtige klimaat op zijn verbannings oord. Woensdag heeft er te Bil bao een botsing plaats gehad tusschen de werkstakers en de gendarmen, waarbij geweerschoten werden gewisseld- Een persoon werd gewond. Daar de werksta king bijna algemeen is geworden zqu de noodige voorzorgen genomen en worden verscheidene gebouwen in Bilbao door de gendarmen bewaakt. Het gebruik van electri- scke lichtwerpers op de locomotieven neemt in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika zeer toe. Het blijkt, dat deze voorwerpen eene zeer groote lichtkracht hebben, ongeveer van 2500 kaarsen, en dat de voorwerpen van zeer ver gezien kunnen worden. De machinist ziet zeer goed op 80© meter vóór de locomotief; hij kan groote voorwerpen op 2 K.M. afstand zien, en men haalt een voorbeeld aan, dat de weerkaatsing van de geworpen licht stralen gezien werd op een venster op 3^ K M. afstand gelegen. geven, dat men het incident met Chili thans als geëindigd kan beschouwen daar de verontschuldiging der chileensche regeering van dien aard is, dat er niet de minste vijandschap meer behoeft te bestaan. VARIA. Onze zaak is zoo groot dat een be diende den heelen dag bezig is met de leerjongens af te ranselen Dat is nog niets bij ons. Onze magazijnen zijn zoo kolossaal, dat we in de gangen St. Bernhards honden moeten houden voor de klanten die daar verdwalen. telegram;\a en WASHINGTON, 29 Jan DaizieL Een der leden van de staatscommissie Wetgevende Macht. EERSTE KAMER. De begrooting van marine is aange nomen, na een betuiging van iogeno menheid door den heer Van Alphen met de oefeningen der marine geza menlijk met de landmacht en het uit zenden van oefeningskadeis naar den Oceaan. De begrooting van financiën gaf den heer Wertheim aanleiding aan te dringen op betere bezoldiging der ambtenaren bij het Grootboek en den heer v. d. Breggen op afschaffing van het accijns op het geslacht waarvan het rundvleesch het meest verbruikt wordt door den werkmansstand De minister gaf den voorraDg aan afschaffing \an dm zeep accijns die veel meer drukt op de min gegoeden, terwijl de geslachtsaccijns voornamelijk door de rijken wordt op gebracht. Bij de begrooting van oorlog noemde de heer v. d. Putte het optreden van minister Seyffardt volkomen constitutio neel omdat zijn denkbeelden van leger- hervorming meer strooken met onzen volksaard en meer nationaal zijn, al had hij zich niet verantwoord geacht de legerwet Bergansius af te stemmen. De Min. bleef bij zijn meeniDg, dat de volksweerbaarheid grondslag is van elk legerstelseh De begr. van Oorlog is aangenomen. De Eerste Kamer heeft alle begroo tingshoofdstukken aangenomen. De minister van Waterstaat deelde mede dat door de staatspoorweg-maalschappij tal van bestellingen worden gedaan tot uitbreiding vau het materieel en dat het bericht over de herziening van het besluit betreffende het telegraafperso neel voorbarig is, dat de ondergrondsche telegraafleidingen te duur zouden zijn en er overeenstemming bestaat over de aanwending van de postspaarbanken tot belegging als inschrijvingen op het grootboek. Uit de inlichtingen vanden minister van koloniën bleek dat verschil van inzicht met den goeverneur-gene- raal over het toestaan van licentiën aan de Atjehers den goeverneur Pompe aanleiding gaf om zijn ontslag te via gen. De minister is 't eens in de atjeh politiek met den goeverneur-generaal. Daarna is de kamer gescheiden, FAMILIES ERICH TEN- Gehuwd: 26 Jan. C. A. Wagner en R. Moccand, Antwerpen. - 27. L. Westerwoudt en J. Everard, Amst. - H. G. Koster Wzn. en H. Beekhuizen, Amst. - A. Ktihne en J. Cramer wed. G. A. Kühne, Den Haag. Geboorten 23 Jan. C. Houwink Alberda van Ekenstein d. Marura. - 24. H. G. Wark—Doornaar z. Amst. - 25. M. KoornKeijser z. Burg, Tessel. - A. P. M. Bremmer—Steffelaar levenl. k. Den Haag. - 26. H. M. van Haselen - Sillevis z. Alkmaar. - A. Lodewijks Engelsman 2 d. Amst. - M. I. Muller De Bruijn levenl. k. Amst. - S. Manus Van Embden z. Amst. Overleden 13. tt. J. C. Storm van 's Gravesande jm. 45 j. Lonneker. {Ver beterde plaatsing). - J. J. Storm van VGravesande—Ten Caie 74 j. Lonneker. Verbeterde plaatsing). 22. H. E. Wal- poie, Nice. - 23. Wed. M. A. Kem per De Boer 76 j. Amst. - J. H. Bakels 69 j. Amst. - 24. H. A. C. Seelig jd. Érrneloo. - W. F. Salfït 41 j. Amst. - J. B. Lanting 76 j. Amst. - M. C. Siedsesz jd. 65 j. Utrecht. - 25. Wed. G. H. JanssenDikkers 79 j. Rijssen. - G. Scheltens jd. 49 j. Gro ningen. - J. J. Kloot 66 j. Amst. - G. Bredie 88 j. Amst. - J. F. Sparenberg 77 j. Amst. - 26. J. C. Persant Snoep jd, 17 j. Wageningen. - J. W. F. v. d. Spek 80 j. Den Haag. - H. A. Brands 79 j. Den Haag. - Douair. baronesse Taets van Amerongen van Natewisch 76 j Utrecht. - J. F. A. Muzerie, Deu Haag. - Douair. M. C. van Panhuys De Jonge 83 j. Middelburg. - J. J. P. Hageraats 50 j. Den Haag. - 27. P. J. Roel jm. Den Haag. - Wed. M. Stave- nisse de BrauwDe Brauw 80 j. Den Haag. j. KI. Houtstr. - D. Baalbergen 93 Ged. Oudegr. - N. v. d. Ploeg-v. d. Poll 70 j. Schoters. - C. J. Cliff>rd 8 j. z. Anthoniestr. H. v. d. Meer 1 dag d. Drappenierstr. - H. J Wesse- ling 6 md. z. Clercqstr. - 28. J M. Smit 11 md. d. Jacobstraat. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de igezetenen dezer Gemeente, dat het op den 23e dezer executoir verklaard kohier op de grondbelasting dezer gemeente, dienst 1892, op heien aan deu ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd dat de bel stingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Het stoomschip Bataviavan Rot terdam naar Java, vertrok 27 Jan. van Southampton. Het stoomschip Sarpedonvan Am sterdam naar Penang, vertrok 26 Jan. van Liverpool. Het stoomschip Salakvan Java naar Rotterdam, passeerde 27 Januari Wight en wordt heden den 28*n te Rotterdam verwacht. Het stoomschip Prinses Wilhelmina van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Jan. van Batavia. Het stoomschip Prins Prederik Hen drik, van Suriname naar Amsterdam, vertrok 26 Jan. des avonds van Havre is 27 Jan des ochtends te 7 uur Dover gepasseerd. Het stoomschip Prins Willem II, arriveerde 26 Jan. van West-Indië te New York. Het stoomschip Zaandamvan de N. A S. M., van Rotterdam arriveerde 26 Jac. te Baltimore. Ondertrouwd 28 Jan. P. N. Bij voet en W. H. M. Coelen. Getrouwd: 27 Jan. J. H. Willemse en C. C. de Leur. - 28. J. A. Sweerts en D. Franken. - A. W. Maas en A. J. Paulen. - C. Sorgdrager en E. P. M. v. Thiel. Geboorten: 26 Jan. R. Taekema- Kingma d. - E. Wijkhuizeu-v. Konings- bruggen d. - D. Kok-v. Nellestijn z. (levenl.) - 27. J. Wensing-Rees d. en z. Overleden 25 Jan. A. I. v. d. Beek 77 j. Jansweg. - 26. W. L. Plantjé 5 md. z Gr. Heiligl. - 27. J. Zwart 43 j. Kerkhofstr. - J. Schone 19 Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan hei Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Beirekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Modiste, P. G.t ia ge«l. zaak, bekw. in het mak. v. fijne damesh. 2. Bekw. winkeljnffr. in confiseursz. ia eea der mooiste dorp. in Ned., ook geneg. zijnde te help. ia huiah.;8. Coupeuse, R. K., bekw. ia knipp., pa98. en mak. v. damea- cost. en mant. 4. Inw. opzichtster voor linnen- afd. in gasth, ongeh. Sal. ƒ400. 5. Jonga. als reiziger in comest., goed bereisd. 6. Kantoorbed. op wijokooperskant. bek. m. corresp. en gew. boekh. 7. Jongste bed. op ass.kant., goed duid. schr. en kenn. d. duitsche t. str. tot aanbev. Wissellooper op kassierskant. Sal. ƒ10 p. week, borgst. en goede get. yereischt. 9. Jongelui, om teg. booge prov. sig. te verk. aan part. 10. Correspondente v. fr., eng. en d. op handelsk., mooi, vl. schr. en gr. kenn. der tal. vareiseht., terst. 11. Apotheker, tegen Mei, uitsl. v. toezicht O. of N. W. 12. Reiziger, P. G., sal. 4 (O m. prov. Zij, die bek. zijn m. kokerij en bank.bakk. en eenige handelsrout. bezitt., gen. voork. 13. Stads- (Amst.) en prov.-reiziger v. d. verk. v. drukwerk., pakpap., winkclzakk. enz. Sal. ƒ15 per week en 5 pCt. prov., kenn. v. h. vak en client-, vereischt. 15 Stadsieiziger (Amst.) bij gross.firma in manuf., fournit. en passem., bekend m. h. vak. 15. Walbaas, v. at. en gez. gest., ben. 35 j. goed kunn. lez. en schr., acc. ■n h. werk en vrij v. st. dr. 5e klasse 11e lijst. Donderdag 28 Januari 1892. No. 3291 ƒ50.000. No. 5771, 9381, 9613, 13668 en 17734 ieder 1000. No. 3781, 8429, 10315 en 14189 ieder f 400. No. 4110, 5229, 10098, 13406, 13839, 17277 en 18276 ieder f200. No. 1596, 2553, 3609, 37<H. S310> S°7S. 9663. I5*°5. 15^53» 16523, 16540 en 18562 ieder /Too. Prijzen van f 70. 54 2878 5353 7876 11350 14326 17795 114 2994 5498 7931 11390 14381 17808 236 3U31 5515 8074 11497 14403 17813 278 3147 5524 827911605 14542 17872 285 3257 5537 8374 11643 14626 18047 3113287 5643 8565 11725 14775 18093 31533025686 8581 11748 15021 18250 4333381 5731 859411764 1514718279 67233865784 863011805 15269 18455 685 3413 5895 8721 11815 15342 18490 81434386079 8896 12106 15392 18567 911 3473 6139 8955 12244 15638 18573 964 3475 6231 9026 12266 15692 18636 9323 12289 15954 18679 9423 12394 16076 19069 9477 12431 1610519143 954112457 1624619180 9843 1246616287 19297 9905 12623 16399 19311 1373 4070 7019 10H 6 12647 16478 19519 14654090 709710381 12701 16581 19643 1800 4134 7101 10389 12775 16588 19680 1856 4143 7253 10406 12840 16615 19879 1861 4429 7485 10464 13004 16677 20063 1927 4480 7494 10550 1303116734 20078 1988 4603 7513 10566 13198 16889 20184 2029 4610 75171057013222 16992 20254 2203 4775 7526 10718 13444 17069 20283 2271 4781 7661 10732 13899 17291 20381 2519 4824 7564 10739 14060 17447 20416 2547 4837 7616 10953 14186 17461 20484 2590 4948 767011050 14197 17554-20585 2776 4961 7687 11283 14203 17653 20794 2832 4993 7864 11345 14292 17769 992 3601 6327 1106 3792 6372 1108 3801 6463 1202 3816 6476 1222 3851 6558 13014012 6771

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3