liet Paarleiiproces. GEMENGD NIEUWS. KENNISGEVING. Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. land de liberale bladen zich vroolijk over de uitiDg van den afgevaardigde LÏDgens, lid van het centrum, die in de commissie voor de begrooting uit den Rijksdag, bij de behandeling eener noodzakelijke hervorming der militaire rechtspraak, zalvend verklaarde dat de recruten de ware christelijke gehoor zaamheid verloren hadden, omdat zij hadden verleerd, in hunnen onderoffi cier (als een orgaan van de door God ingestelde overheid) eenen plaatsver vanger Gods te zien Eugen Richter had deze uitdrukking terstond krachtig ge brandmerkt waarop de conservatief Hartrnann den clericaien spreker trachtte te dekken met de verklaring, hoe zijne bedoeling was geweest, dat alle gezag uit God is, dus ook dat van den on derofficier. Hoewel er van de beraad slagingen der commissie geen steno- graphisch verslag wordt uitgegeven, werd toch van ve-scheidene kanten bevestigd, dat de ciericale dr. Lingens inderdaad den pruisischea onderofficier heeft geproclameerd tot eenen plaats vervanger Gods voor zijne recruten. Het geheele incident is kenteekenend voor de tegenwoordige reactionnaire strooming. Graaf Liraburg S.irum wil tegen zijn vonnis bij het staatsministerie in hooger beroep komen. Eene uiteenzetting van den finan- cieelen toestand is door de Regeering van Spanje aan de Cortes voorgelegd. De uitgaven op de begrooting bedragen 750,263 072, de ontvangsten 748,750,070 latende een tekort van 1,513,007. De bezuinigingen bedragen 6,910,201. Bo vendien zullen binnen drie maanden de uitgaven voor het beambten personeel mer. 10 pet. verminderd worden. De opbrengst der nieuwe belastingen wordt geraamd op 26,250,000, met inbegrip van eene belasting op buitenlandsche zoowel als biunenlandsche en koloniale suikers. Uit Zanzibar wo rat aan de limes gemeld dat 75 Britsch indische hande laars te Moinbassa in de gevangenis zijn gesloten wegens weigering om de bedrijfsbelasting te betalen. Men be twijfelt de wettigheid der belasting en dus ook die van de gevangenzetting Het bericht, dat mevrouw Osborne, die de paailen van hare nicht gestolen en te gelde gemaakt had en uit Enge land gevlucht was. teruggekeerd is en zich in handen der justitie heeft gesteld, is volkomen juist. Toen mevrouw Osborne gevlucht was, reisde haar echtgenoot (zij waren zooals men weet pas getrouwd) haar na. Eerst verborg zij zich onder een valschen naam te Gisors in Normandië, maar toen zij vernam dat de politie haar op het spoor was, reLde zij Daar Spanje Haar echtgenoot vergaf haar alles wat zij gedaan had en dacht er niet over eene echtscheiding" aaa te vragen, die hij anders gemakkelijk genoeg had kun nen verkrijgen. Hij wilde zelfs zijne militaire carrière opofferen en met haar Daar Buenos Ayres gaan, om haar aan de nasporingen der politie te onttrekken Maar toen mevrouw Osborne over de 'zaak nadacht, kwelden haar de fouten die zij begaan had (door te stelen, door zich te laten huwen aan een man die in haar onschuld geloofde en door hare aanklagers wegens laster te vervolgen) zoodanig, dat zij besloot zich niet langer aan hare gerechte straf te onttrekken, maar zich in handen der justitie te stellen. Haar echtgenoot gaf toe en Donder dagavond kwam het paar met den stoo- mer Foarse te Dover aan. Een groot aantal detectives wachtten op den stei ger, maar mevrouw Osborne was ten gevolge van den overtocht zóo ziek, dat men eerst tflen zij ia den trein naar Londen had plaats genomen, haar het bevelschrift tot gevangenneming voorlas. Mevrouw Osborne werd zeer bleek, maar haar echtgenoot sp-ak haar moed in. Vrijdagmorgen stond de dame terecht voor de rechtbank van den Lord Mayor, ter zake van misbruik van vertrouwen, omdat zij aan den juwelier Spinks de paarlen had verkocht, onder voorgeven, d t die haar toebehoorden. Deze aan klacht evenwel kon geen voortgang heb- bcD, daar de juwelier die niet had in gediend en het Openbaar Ministerie die niet ondersteunde. Hiervan werd me vrouw Osborne dus vrijgesproken, maar onmiddellijk daarop werd een bevel tot gevangenhouding legen haar uitgevaar digd, op grond van de valsche verkla ringen, door haar afgelegd in het proces wegens laster, dat zij aan hare Dicht mevrouw Hargreave en dier echtgenoot, had aangedaan. Vrijdagmiddag werd zij door de politie verhoord over deze tweede aanklacht.Me vrouw Osborne, in diepen rouw gekleed, zag er uit als een beeld der wanhoop. Gedurig werd haar geheele lichaam door een krampachtig snikken geschokt. Haar echtgenoot zat naast haar en k'emde hare hand in de zijne. Na een voorloo pig verhoor werd de verdere behandeling van de zaak acht dagen uitgesteld. Me vrouw Osborne werd na afloop van de zitting naar de gevangenis van Holloway gebracht. Het afscheid van haren echt genoot was hartroerend. De beroemde advokaat Charles Rus sell, zal haar verdedigen en naar men verzekert, voorop zetten, dat zij op het oogenblik van het plegen van den dief stal, ziek en daardoor zoogoed als on toerekenbaar was en dat zij tot het proces tegen de echtgenooten Hargreave is gedwongen door haar man, die zich van haar onschuld overtuigd hield. Volgens andere berichten zou zij den diefstal hebben begaaD, om een harer bloedverwanten die met schulden bezwaard was en met vervolging werd gedreigd, voor den ondergang te be hoeden. Dit klinkt evenwel tamelijk onwaarschijnlijk en wordt ook door niemand uit de omgeving van mevrouw Osborne geloefd. Te Glasgow had een KOU- deiiing' voorval plaats. De bekende dirigent August Manns, na afloop van een concert door het publiek terugge roepen, hield een toespraak, waarin hij zeide, dat hij en zijn orkest veel te lijden hadden gehad van een onsympa thieke en te strenge critiek, zoodat de warmte van het publiek hem te meer goed deed. Namen noemde hij niet, maar de engelsche bladen spreken den wensch uit, dat het voorbeeld van Manns geen navolging zal vinden. De parijsche politie gaat voort oiisslagco e-o ruwheden te be- g'ftaa, waardoor zij zich meer en meer bij het publiek gehaat raaakc Na eerst een senator van haar overdienstijver slachtoffer te hebben gemaakt, heeft zij thans zich aan een afgevaardigde ver grepen. De afgevaardigde Röusse uit Marseille werd, toen hij zich verstoutte vóór een officier der politie in een om nibus te stappen gestooten, geslagen en onder allerlei schimpredenen gear resteerd en naar den politie-post ge sleept. Algemeen roept men om verbe tering in zulke toestanden, die een schande voor de „stad van het licht" zijn. Te Montpellier ram de dirigent van het opera-orkest, Granier, zijn ontslag om gezondheidsredenen. De directie koos in zijn plaats Luigini terwijl een aantal abonnés den 2 n chef d'orchestre Amalou hadden willen be vorderd zien. Deze laatsten maakten nu kabaal tegen Luigini; toen hij zijn functie aanvaardde, werd hij met helsch gefluit en geschreeuw ontvangen; men wierp zelfs met projectielen en sommige orkestleden gingen heen. De regisseur kwam, maar kon zich niet doen hooren en het eind was, dat Luigini heenging en Amalou zijn plaats innam. Maar nu begonnen de vrienden van Luigini la waai te maken en na de 2* acte moest de zaal worden ontruimd. De politie te St. Önea heeft twee aldaar bekende anarchisten ge vangen genomen. Matthieu en Simond, die winkelbedienden waren bij eene zekere weduwe Viard en aan hunne patrones in den tijd van een paar jaar, voor een waarde van 20.000 francs aan goederen ontstolen hadden. Met die goederen wilden zij in eene andere straat van St. Ouen eene coacurreerende zaak opzetten. Matthieu was fcy zijne partij als uit stekend redenaar zeer gezien. Toen de politie hen gevangen nam in hunne woning, lagen zij te bed. De commis saris, wetende met welke gevaarlijke sujetten hij te doen had, liet zonder aan te kloppen de deur van hunne slaapkamer openloopen en hen aldus bij verrassing gevangen nemen. Dit was wijs gedaan, want onder hunne hoofd kussens vond men twee revolvers van groot kaliber. De zaak van A11 astay zal waarschijnlijk in het laatst van deze maand voor het Cour dassises behandeld worden. De moordenaar van barones Dellard bewoont te Mazas in de zesde afdeeling cel No. 8, alwaar hij twee maal per week wordt bezocht deor zijn advocaat, wien hij zeer uitgebreide mededeelingen heeft gedaan betreffende zijn jeugd en zijn opvoeding. Zijn broeder, student in de medicijnen, mag den gevangene in het spreekvertrek ontmoeten, en maakt van de hem ge geven vergunning veel gebiuik. In hunne gesprekken zinspeelt Anastay nooit op den moord, dien hij heeft be gaan. Hij rookt en leest veel in zijn cel, en daar nij zich voorbeeldig gedraagt, heeft de directeur van de gevangenis hem eenige zijner boeken geleend, ^wijl de bibliotheek der gevangenis niet zeer volledig is. Anastay leest bij voorkeur klassieke werken. Hij begeeft zich nooit naar de wandelplaats zooals de andere gevangenen, en mag nu met zijne bloed verwanten en vrienden briefwisseling houden. Bij een franschen handelaar in vuurwapenen te St. Petersburg heeft een treurig* voorval plaats gehad. Zekere graaf Caraca Torbutb, luitenant kolonel der keizerlijke lijfwacht, trad diens winkel binnen om een gekochten revolver te verruilen tegen een anderen van zwaarder kaliber. De bediende in den winkel nu wist niet, dat het wapen was geladen en trok af. Het schot trof den graaf in de borst en deed hem onmiddellijk dood neerstorten. Aan de „Ecoie centrale," te Parijs waar de jongelieden hunne op leiding ontvangen als ingenieur hebben onstuimige tooaeelen plaats gehad. Aan die school is het namelijk een oud gebruik, dat de kweekelingen driemaal 's jaars in optocht eene wandeling doen door de zalen. De directeur nu was van oordeel, dat daarbij al te luidruchtige ma- nifestatiën voorvielen, en dientengevolge heeft hij het oud gebruik verboden. Van daar ontevredenheid onder de jongelie den Tot dusver ging echter alles nog goed. Maar nu heeft de directeur die van meening was dat er eeae strengere tucht onder de kweekelingen moest zijn, nog twee andere gebruiken verboden, hierin bestaande, dat de studenten jaarlijks, op Paschen, 's avonds al zingende een optocht door een gedeelte der stad houden, met schilderachtige lantaarns, voorzien van vroolijke opschriften, en, ook eenmaal 's jaars ia een der schouw burgen eene voorstelling geven van de voornaamste gebeurtenissen van het jaar, met aanduiding van de personen, die er eene rol bij hebben gespeeld. Over het onderwijzend personeel der school werd hierbij tevens op vermake lijk?, doch niet op boosaardige wijze de revue gehouden, zoodat zich nie mand onbetuigd liet. die maar goed lachs was. Dit verbod nu bracht de hartstochten der kweekelingen in bewe id ing. Eerst werd eene deputatie naar den directeur afgevaardigd om hem te verzoeken het verbod in te trekken. De directeur weigerde, en toen giDgen de studenten een vreeselijk alarm in de school maken, sloegen de glazen deuren der boeken- en instrumentenkasten, het tafelgereedschap de glazen, de karaffen enz. kort en klein, en riepen „Jouw hem uit! Jouw hem uit!" (den direc teur, den heer Cauvet). „Ontslag 1" en wat dies meer zij. Eene deputatie der studenten heeft zich verder naar den minister begeven om intrekking van het verbod te ver zoeken. De minister heeft den directeur ontboden om zich door dezen te laten inlichten. Voorshands is de school, het kon kwalijk anders, gesloten. Het 10e congres voer in- wendige geneeskunde, zal van 20—23 April te Leipzig worden gehouden on der leiding van prof. Curschmann al daar. Woensdag, 20 April, zullen voor drachten worden gehouden door prof. Bierraer uit Breslau en Ehrlich uit Berlijn over anaeraie, en Vrijdag 22 April ©\er chronische leverontsteking door prof. Rosenstein uit Leiden en prof. Stadelmann uit Dorpat. Met het congres zal eene tentoonstel ling gepaard gaan van voo werpen betrekking hebbende op de inwendige geneeskunde. De organisatie daarvan is aan dr. Krehl te Leipzig opgedra gen. Levenslange tuchthui s- straf en nog langer. Te Potsdam is zekere Hoepfner, wegens doodslag, onder verzwarende omstandigheden tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld.... en bovendien wegens poging tot dood slag, tot 9 jaren tuchthuis en 10 jaren ontzetting van burgerschapsrechten met politie-toezicht. Zaterdag heeft het Mof van Discipline te Berlijn het onderzoek aangevangen in de zaak van den voor- maligen gezant Graaf Van Limburg Stiruin. De graaf had, men zal het zich herinneren, in de Kreuzzeitung eenige artikelen geschreven, om te be- toogen dat de handelstractaten voor Duitschland schadelijk zijn, en de Re geling is van oordeel, dat hij als rijksambtenaar (gezant ter beschikking) vooraf de goedkeuring der Regeering had moeteD vragen. De terechtzitting was niet publiek. De Graaf verdedigde zichzelven. Het vontris werd onmiddellijk uitgesproken en luiddeontzetting van het ambt van gezant, en verlies van alle rechten op pensioen. Men herinnert zich wel licht, dat een onbekend vriend van den heer Küntzei, die voor een paar jaren ia Vitu met eeaige reisgenooten werd vermoord, zestig duizend gulden aan zijn familie deed toekomen. Thans blijkt, dat die weldoener niemand an ders was dan Keizer Wilhelm. De krijgsraad heeft vier van de acht anarchisten die ter zake van de troebelen in Xeres gevangen waren genomen, ter dood veroordeeld. Spoedig zal dat vonnis voltrokken wor den. De vier aaderen zijn tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. In Barcelona hebben de autoriteiten voorzorgsmaatregelen genomen, daar zij kennis hebben gekregen van geheime revolutionaire bijeenkomsten. De anar chisten verklaren, dat zij geen nieuwe gewelddadigheden meer plegen zullen, maar zich bepalen tot hv_t maken van propaganda voor hunne begiaselea. Heden, Maandag, wordt het werk te Bilbao weer hervat, behalve in de streek van Arboleda. De mijnwerkers, die aan de laatste onlusten hebben deelgeno men, zijn evenwel door de patroons geweigerd, om nieuwe ongeregelüheden te voorkomen. Uit Rome wordt gemeld, dat de verkiezing van een nieuwen tioneraal der Jezuïtenorde in de maand Mei aldaar zal plaats hebben. Pater Martin, vicaris-generaal ad interim, zal de bijeenkomst presideeren. Al de z ij takken van deEbro zijn overstroomd, de wegen zijn onbe gaanbaar, tal van bruggen vernield. Ook in de provincie Navarra tredende rivieren buiten hare oevers. De schade die het water aanricht, is zeer groot. Eenige handelshuizen aan de spaan- sche grenzen, die hunne zaken djorde buitensporige invoerrechten vernietigd zien, hebben hun personeel bedankt. Te Nizza is een Iuitenaiit der liuzarcn met zijn paard te water geraakt en verdronken. Het lijk is nog niet opgehaald. Te St. Petersburg wordt verzekerd, dat de groothertog Alexan der Michailovitcli in stilte met de oudste dochter van den l'zaar, Xeuia, is verloofd. Wegens den jeugdigen leeftijd van de bruid, 17 jaar, zou het huwelijk eerst later plaats hebben. De groothertog is een zoon van een ©om des czaars en 26 jaar oud. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de griekschc stoomboot Andrea, van Cardiff naar Malta gaande, bij de Scilly-eilanden gezonken. Vijf tien man van de equipage hebben de kunst kunnen bereiken, de tien anderen waaronder de kapitein zijn verdronken. Ineen telegram van den Congo worden de berichten over den moord van d :n reiziger Crampel en de vernietiging van zijn karavaan beves tigd. Een blanke, die niemand anders dan Crampel kan zijn, liet aan de Sultan van Oaadail vragen of hij diens Jgebied doortrekken mocht. Dit werd toegestaan en Crampel, hoezeer lijdende aan een wonde, ging op weg, maar w.rd spoe dig door een bende roovers aangevallen, die hem vermoordden en zijn tochtge- nooten door hun overmacht uit elkaar oegen. De beruchte rooverhoofd man Athanasiusdie verleden jaar zooveel van zich deed spreken door het aanhouden van een spoortrein en het gevangennemen van eenige duitsche toeristen in Turkije, leeft volgens de laatste berichten, van zijn renten in een plaats bij de turksche grens. Hij doet daar veel wel, is er zeer geacht en be mind en ontvangt bezoeken van de aanzienlijkste lieden uit den omtrek. Het zou haast ongelooflijk zijn, als er niet meer voorbeelden waren van gewezen roovers die in den omtrek van de turksche grens stilleven van den buit, welken zij in Turkije hebben ge roofd. Montenegro wordt door hongersnood geplaagd en vorst Nikita heeft wel een grooten voorraad graan in Frankrijk doen opkoopen, maar hij verkoopt dien alleen en geeft niets weg. Duizenden Montenegrijnen zijn dan ook tijdelijk naar Turkije ver trokken. Vervolg Stadsnieuws. Naar wij vernemen zija bij Burge meester en Wethouders ingekomen de plannen van de Holl. IJzeren Spoorweg Maatschappij omtrent de overwegen te Haarlem, welke plannen door de Maat schappij aan den minister van Waterstaat waren ingeleverd. Zooals wij reeds vroeger berichtten, zijn die plannen voor de gemeente Haarlem, naar het schijnt, niet zeer aannemelijk De Nederlandsche Opera zal Vrjjdag e. k. in onzen schouwburg „Carmen" opvoeren, met de dames Orelio en Erlé en de heeren Orelio en Pauwels in de hoofdrollen. TELEGRAMMEN. WASHINGTON, 7 Febr. {Reuter.) Blaine heeft tot den president van het republikeinsche nationale comité een schrijven gericht, waarin hij mededeelt, dat hij zich niet candidaat stelt voor het presidentschap der Vereenigde Staten. RiJSSEL. 7 Febr. {Reuier.) De koet siers en de conducteurs der tramwegen alhier he ben besloten het werk te staken. NEW-YORK, 7 Febr. {Reuter.) Het Hotel Royal alhier is hedenmorgen in brand gevlogen. De slapende gasten werden zoo snel mogelijk gewaarschuwd. Ve'en sprongen in hun nachtgewaad uit het raam. Binnen het uur was het gansche gebouw verwoest. Het aantal dooden bedraagt tot dusver 5, dat der gewonden 24. Doch er worden nog 69 personen gemist. Geheel zonder letsel ontsnapten 81 uit het brandende ge bouw. De Burgemeester van Haarlem doet te weteu» dat volgens ontvangen mededeeling, door de landmeters van het kadaster B, J. C. Schregar- dus en D. Vonk in de loopende maand zal wor den aangevangen met de jaarlijksche kadastrale opnemingen in deze Gemeente en wel, door eerst- genoemden in de sectiën AC en door laatst genoemden in de sectiën DG. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Schiedamvan de N. A. S. M., van Rotterdam naar Baltimore via New-York, passeerde Vrijdag 5 Februari, des avonds 10 uur 30 min., Lezard. Het stoomschip Gouverneur Generaal 's jfacobvan Amsterdam naar Batavia, vertrok 5 Februari van Suez. Het stoomschip Conradvan Batavia naar Amsterdam, passeerde Dungeness 6 Febr., des voormiddags ten 10 uur. Het stoomschip Samarang van Rot terdam naar Java arriveerde 5 Febr. te Batavia. Het stoomschip Djejnnah met Chin. Ind. mails arriveerde 4 Februari te Suez en heelt de reis naar Marseille voortgezet. Het kan 10 Febr. te Mar seille verwacht worden. FAMILIEBERICHTEN. Geboorten 5 Febr. T. C. Duim Volger z. Amst. M. L Hesta—Hoog- landt z. Den Haag. - GE. Greyen Von Billow d. Heemstede. - M. L. HestaHooglandt z. Den Haag. Overleden 20 Jan. Wed. G. Goed- bloedBlekkingh 67 j. Bcinmel. - 1 Febr. S J. R. Tijl 41 j. Amst. - 3. E. Zeelt jd. 80 j. Amst. - 4 G. D. van der Swaagh 80 j. Bergen. - C. van der Kas Littel 72 j. Schoonhoven. - A. M. E. Beckers Schraag 73 j. Amst. - J. W. Sparringa jm. 3 j. Amst. - C. Rab Jz. 94 j. Vlieland. - 5 Wed. L. W. BertlingGxeve, Lochem. - L. van Tengoagell de Raad 78 j. Utrecht. - W. C. Fcith jm. 35 j. Hilversum. - Wed. A. van Puffeien Gernler 63 j. Middelburg. - C. van der Klugt 81 j. Den Haag. - J. W. AbrahamsOudraat 63 j. Den Haag. - 6 Wed. H. J. EgginkWansink 81 j Laren. - K. J. M. Gerritzeu jm. 21 j. Den Haag. Geboorten 6 Febr. N. H. Iseger- de Liefde z. - M. E. Schutte-Franssen z. - N. Dekker-Duin d. - C. H. Groen veld-van Veen z. - C. J. de Gelder- Visser z. - G. M. Joost-Vrieze d. - 7. H. E Koning-Stockum d. - M. R. Ravelli-v. Leeuwen d. - M. H. Kerstel— Janssen d. - T. v. Leeuwen-Vester z. - C. P. Dekking-v. d. Waarden z. - 8. W. Mone-Slotenmaker z. Overleden 6 Febr. M. C. v. Opzee- land -Hasselmeijer 60 j. Kerkhofstr. - P. M. Heijman 1 md. d. Brouwersstr. - N. Heijboer 5 j. d. Wolstr. - 7. T. Snel 8 md. d. Nassaul. G. Möhringer 19 dg. z. Lange Margar.str. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adresseti medegedeeld waar deze Betrekkingeti zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. Coupeuse, geschikth. hebb. aan hoefd te st. van h. atel. in een der le mag., beste get. v. bekwaamh. vereischt. 3. Chef v. e. zaak van heeren- en dames mode-art. teg. sal. v. ƒ1000 en prov. v. d. verkoop, waarr. minst, &00 p. j. wordt gegarand., goed kunn. etal. m. net pnbl. kunn. omg. m. solid, borgst. 3. Reiziger voor Gelderl. v. fabr. r pr. choc, en cacao, bekendh. m. d. client. 4. Welbespr. jongm. als re^zig. voor scherp conenrr. engros-liuis in garen, band en mode-art. v. d. 6 noord. prov. opg. godsd. en verl. sal. 5. le bediende met Mei in wink, in kruiden.waren P. G. Sal. ƒ200 m. kost en inw. 6. Opl. boekh. v. act. en beratt. jongm. onder onmidd. toez. in gez. str. teg. verg. van kost en inwon. 7. Behanger-decorateur teg. goed loon en vast werk, kenn. v. stoffeeren str. t. aanb. 8. Winkeljuffr. gevr. in fijne ling, zaak te Amst. uitstek verkoopst. 9. Correspond, op handels en carg. kant. geheel bekw. v. z. vak on goede hand schr. 10. le bediende in heeren-modez. briev. m. portr. opg. v. godsd. enz. 11. Jongm. teg. 1 Apr. op handelsk. 0. d. hoogte der mod. tal. ook d. spaansche t. geBchikth. bezitt. om 4 m. in het j. buitens!, te reiz. Zij, die in kaash. gew. zijn, gen. voork. 12. Net jongm. in uitgebr. engros en deta'l zaak v. ijzerw. fl. op de h. v. het vak. Aauv. sal. ƒ400. 13. Reiziger v. stoom-linn. en damastfahr. m. 1 Mei zoo niet vroeger Moet in dergel. betr. werkz. z. gew. 14. Veearts, drukke prakt. sal. 850 te Zieuwens. 15. Klerk op administr. kant. in N. B. aanv. sal. ƒ251, R.C. nette hand schr. MARKTNIEUWS. Haarlem, 8 Febr. Graan en Zaadmarkt. Witte tarwe f8,75 6,—, Rogge f6,90 a 6,80, Haver £3,62^ k f3,2o, Duiveaboonen f6,75, f6,30, Paar- denboonen f 6,30 6,25. Amsterdam, 8 Febr. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtFriesche Dokkusnmer Jammen f340 4,dito Franeker f3.40 4,dito Zaaiers f 3,50 a 3,60, Geld. blauwe f 3,50 3,80, Zeeuwsche Spuische Jammen f4,50 5,50, dito Flakkeesche f3,50 a f3,75, dito blauwe f 3,10 3,40. Pruisische Hamburgers 5-~ a 5,25. Edam, 6 Febr. Kaas: Aangevoerd 5 stapels, weg. 712 Kg. Hoogste prijs 29,- de 50 Kg. Alkmaar 5 Febr. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 175 stapels, wegende 56,346 Kg Prijzen: kleine Hooi Kaas f32,Commissie Hooi f30,middel bare Hooi f30,—.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3