GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. Sociëteit „VEREENIGIHG" KENNISGEVING. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. geuit, dat de anarchisten nog verschei dene verwoestingen met dynaraietbom- men zullen aanrichten. De drie gearres teerde Franschen, benevens twee Ita lianen zullen over de grenzen werden gezet. Donderdagmorgen is de bierbrouwerij Lion d'or te Brussel door een licvigcn brand vernield De schade is zeer groot. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Woensdag namiddag is te Brussel een meisje bij denhoek van de Rue de la Victoire door de stoomtram aangereden, en geheel verbrijzeld. Men schrijftuitDavos. on der dagteekening van 9 dezer: Het heeit de laatste dagen alhier zóó g-e sneeuwd dat Davos ten deele van het ver keer met de buiten wereld is afgesloten. De treinen rijden niet meer tusschen Klos- ters en hier, en de massa sneeuw is zoo groot dat de post heden met groote moeite door middel van sleden wordt opgevoerd. Oude Davosers ver klaren, dat er sedert 1817 niet zulk eene hoeveelheid sneeuw is gevallen. Zij ligt tot eene hoogte van meer dan twee meter, en de groote weg in Da- vos-Platz zelf is, niettegenstaande het voortdurend platmaken der sneeuw, meer dan een meter opgehoogd. Het naburige Engadin is van deze zijde geheel afgesloten, terwijl ook het ver keer naar de zijde van Wiesen is opge houden. Allerwege is het gevaar van lawines ontstaanreeds kwam eene in „Dorfli" neder, die vijf stallen totaal vernield heeit, waarbij twee stuks vee zijn omgekomen. En steeds blijft de lucht vol zware wolken, die zich in dikke sneeuwmassa's ontlasten. Anastay, de moordenaar van barones Dellard, heeft op een vraag van den advokaat-generaal naar de be weegredenen tot zijn daad, luchtig ge antwoord: „In mijn toestand had ik te kiezen tusschen moord en zelfmoord. Ik heb den moord gekozen. Dit is alles wat ik ervan kan zeggen en laat mij nu met rust!" De rekenaar luandi. Zooals wij berichtten, heeft de be roemde rekenaar Inandi voor de Aka- demie van Wetenschappen te Parijs een groot succes behaald. Inandi is een jonge man van 24 jaar, Italiaan van geboorte, maar genaturaliseerd als Franschinan. Met den rug stond Inandi naar een bora gekeerd, waa*op de heer Darboux een der leden van de „Academie" de navolgende getallen schreef er 4 123 547 238445 523 s3t I 248 126 I38 234 128 9IO De heer Darboux verzocht hem dit getal van het andere at te trekken en noemde de cijfers achter elkaar op. Inandi hei haalde ze uit het hoofd, knip'e sterk met oogen noemde onmiddellijk de uitkomst, ze was vol komen juist Daarop vroeg hem de heer Darboux „wat is het getal, waarvan de 2e macht en de 3" macht, bi'j elkaar geteld, 3600 maakt Na twee seconden antwoordde Inandi: „Het getal 15" Ik kan spreken en rekenen te gelijk," zei Inandi en nu gaf men hem tegelijk twee vraagstukken op. Het eerste was: „Bereken het kwadraat van 4800, ver minder dat met 1 en deel het door 6." Het tweede vraagstuk was „Op welken dag viel de elfde Maart van het jaar 1822 „Op een Maandag," antwoordde Inardi onmiddellijk cn gaf er zelfs bij op, hoeveel uren, minuten een mensch die op dien dag geboren was, zou ge leefd hebben. Later vond men, dat al die cijfers juist waren. Dadelijk daarop gaf hij als uitkomst van het eerste vraagstuk het getal i960, dat juist was. De „Académie was verrukt en heeft, zooals wij reeds meldden, eene com missie benoemd om Ie onderzoeken, hoe Inandi bij zijne berekeningen te werk gaat. De bekende dagorder van ptins Georg van Saksen, door de Voi- warts openbaar gemaakt, heeft den oos tenrijkschen minister van oorlog aan leiding gegeven tot eene aanschrijving, om een staat op te maken vau alle vonuissen wegens mishandelingen, ge pleegd door onderofficieren of hoogeren, welke lijst aan den minister binnen zekeren termijn moet worden ingezon den. In verbard hiermede geeft het Vaterland eene statistiek van de in 1890 in het leger gepleegde zelfmoor den, volgens welke er 337 gevallen van zelfmoord zijn voorgekomen met dco delijken afloop, 134 gevallen waarin herstel gevolgd is en 98 gevallen van soldaten die zich zeiven moedwillig verminkten. Van 1870 tot 1890 zijner in het leger 6453 zelfmoorden voor gekomen, waarvan slechts de zeer kleine helft in het laatste tiental jaren, in welke het gemiddelde cijfer is geweest 348 of 1,22 pet. van de legersterkte. Neemt men in aanmerking dat blijkens de statistiek de Oostenrijker lichter ge neigd is tot zelfmoord dan andere vol ken en de zelfmoord ook onder de burgerlijke bevolking zeer vaak voor komt, dan is het genoemde cijfer niet abnormaal. In Berlijn heeft het bericht van het failliet-verklaren vandenmar- merhaadelaar Schleicher groote opschud ding verwekt. Deze bekende millionair bezat groote marmergroeven in Zweden. Het spel is zijn verderf geweest, het ge rucht loopt, dat hij onlangs in een club te Berlijn 1% millioen mark heeft verloren. De viejr oudste Prins]en ga ven Keizer Wilhelm op zijn verjaardag een geschenk van eigen verdiend geld. De kroonprins had gehoord dat de her ten van het keizerlijk park 's winters met hooi, kastanjes en eikels werden gevoederd, waarop hij met zijn broertjes overeenkwam eiken dag kastanjes en eikels te gaan zoeken. De kroonprins sloot een contractje met den opperjager meester om de kastanjes en eikels te koopen en zoo verdienden de prinsen een aardig sommetje, dat grootendeels voor een verjaargeschenk voor hun vader werd besteed. De in Duitschland beroein de actrice Frl. Schamberg, heeft zich te Hamburg van het leven beroofd. Zij opende zich in het bad de beide pols aderen en toen de dood niet spoedig kwam, schoot zij zich twee revolverko gels door het hoofd. Volgens de P 0 p 010 Romano die het uit vertrouwbare bron kan hebben geput, wordt Bisinarck te lioine ver wacht. Dr. Mctzger blijktnaarSt. Petersburg ontboden hoofdzakelijk tot behandeling van de jongste dochter des Keizers, grootvorstin Olga, die bij het bekende spoorwegongeluk van Borki uit den wagen geslingerd werd. Zij schijnt toen eene kneuzing te hebben bekomen, waarop niet gelet is, maar tengevolge waarvan onlangs eerst een begin va.D ruggegraatsverkromming zich geopen baard zou hebben. Dr. Metzger, die hoop geeft op volledig herstel, blijft nog een maand te St Petersburg, Ook bij de Keizerin moet de massage kuur eene gunstige uitwerking hebben. Op een tentoonstelling van kunstnijveiheid te Kopenhagen was dezer dagen een zeer bizondere soort verwarmtag-stocstel te zien, waarbij in hel geheel geen brandstof noodig is. liet kan alleen in de bovenverdiepin gen van het huis gebruikt worden, want het berust op het denkbeeld, de bene den reeds gebruikte warmte nog eeus te gebruiken De kachel wordt in verband gebr acht met den schoorsteen door mid del Van twee pijpen boven elkaar. Daar tusschenin wordt in den schoorsteen een ijzeren lijst aangebracht, waarin een schuif, die men uit- en induwen kan Begeert men warmte in het vertrek, dan sluit men de schuif en de heete rook moet door de onderste pijp in de kachel komen, die met dicntsluitende platen zoo verdeel l is, dat de rook op en neer door het toestel moet gaan, eer hij door de bovenste pijp wte* in den schoorsteen ontsnapt. Nader wordt bevestigd, dat de laatstgehouden terechtstelling door eiectricileit van een ter dood verooi deelde te New-Yoik, zonder on gevallen is afgeloopen. De dood was oogenblikkelijk. Het was een z kere Mac Kylaine, die een kruidenier te Brooklyu bestal en vermoordde Zonder twijfel zullen vontaan al de ter dood veroordeelden iu Nooid-Ame rika door middel van electiiciteit hun vonnis ondergaan. Ook in Kaapland is men tegenwoordig* aan het „regeumakeu". De heer Gillet schijnt zeer goed te zijn geslaagd iu zijne pogingen om het 111 het dorre Karoo te laten regenen, door middel van dynamiet en andere sterke ontploffingen hoog in de lucht. Hij gaat nu naar Engelaud om daar eene uiaat schappij op te richten, om regen op nog goedkooper wijze te maken, waar dit noodig is. Jammer, dat er iu E.ige land niet veel afnemers ie vinden zullen zijn voor ten regenbui, hoe goedkoop ook geleverd. Eenigen tijd geleden trachtte een ongelukkige krankziuuigc tc ont vluchten uit het hospitaal te Perpignou Hij werkte zich met moeite door het venster van zijn cel, maar kon toen hij halverwege was, niet verder en evenmin terug. Hij schreeuwde om hulp, maar de nachtwaker hoorde hem Diet, of wilde bem niet hooren. Zoo hing de ongeluk kige ^daar den ganschen nacht en ver- brijze de zich in zijne wanhopige pogin gen om los te komen, de borsi, het hart en den buik.Men vond hem dood, afschu welijk verminkt, terwijl de geheele vloer van de cel overstroomd was met bloed. De oppasser, die dien nacht de wacht had, zal voor manslag door onvoorzich tigheid woiden veivolgd. In den staat New-York wil men voor een sneller en beter blieven vervoer tusschen New-York en Brooklyn en andere steden de verzending doea gesi hieden door electrische voerfui- geu In het congres werd reeds eene wet daarvoor ingediend. Het voertuig zal 6 voet lang en ongeveer 11 bij 16 duim in hoogte en breedte hebben, ach ter het voertuig is een electrische motor bevestigd. Het geheel is ingesloten in een ijzeren of stalen kubus, langs den bodem, waarvan een electrische draad loopt, waarlangs het voertuig zich be weegt. De snelheid zal 70 tot 100 mijl per uur bedragen. Het stelsel is van den heer Boyson. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Het voorstel omtrent de Staal- waterbron» Mijnheer de Redacteur Nadat ik in uw Dagblad van 6 dezer een uittreksel gelezen had van de voor waarden, die door de raadscommissie in overleg met B. en W. zijn vastge steld, omtrent de exploitatie van de Staal waterbron, zijn bij mij de vol gende bezwaren tegen die voorwaarden gerezen. Ten eerste is het een vraag, die nauwgezette overweging verdient, of eene concessie voor 99 jaren niet te lang is. Zeer zeker brengt 't belang van concessionarissen mede, dien tijd zoo lang mogelijk te nemen, maar tegen een al te lang genomen tijdperk ver zet zich 't algemeen belang, omdat op volgende stedelijke regeeringen daardoor te lang gebonden zijn, en 't zoodoende onmogelijk is in een lang tijdperk ver anderingen te brengen in de voor waarden. De ondervinding heelt te dezen opzichte geleerd. Zoude 't daarom geen zaak zijn, ora de concessie b. v. te stellen op 25 jaren, en dan dien termijn van 25 jaren te doen ingaan op het oogenblik dat er een kurhaus en badhuis zijn opgericht? Ten tweede is de eifpacht a 20 ct. per vierk. meter al zeer laaggenomeu; gerekend tegen 4 pet. rente is dit f 5 per meter bouwgronü, en nu is het on tegenzeggelijk waar, dat het Frederiks park als bouwgrond weer waar de heeft. Hoeveel die grond nu als bouwgrond waard is, zou onderzocht moeten wor den, maar aangenomen dat de waarde als bouwgrond niet hooger is dan f 10 per vierk. meter, dan zou de erfpacht gerekend 4 pet. rente reeds moeten bedragen 40 cent per vierk. weter. Waarom de recognitie gedurende de eerste 5 jaren f 1.moet bedragen, begrijp ik nietWaarom niet bepaald, dat elk jaar ƒ300.moet worden be taald van het oogenblik af dat buizen en telefoongeleidingen gereed zijn Ten derde is overe.ngekomen, dat 1 pet. uit de overwinst zal dienen voor afschrijving over het niet afgelost aan- deelen- en obligatiën-kapitaal. Mijnheer de Redacteur, ik heb wel geweteu, dat obligatiën afgelost wordenmaar dit nooit gehoord van aandeelcn. Het komt voor, dat bij maatschappijen het aan- deelen kapitaal gedeeltelijk wordt terug betaald, indien 't reservefonds te groot wordt, maar geheel afgelost wordt dit nimmer, Hieiuit volgt dus dat de ge meente steeds moet toelaten dat 1 pet.over het niet afgeloste aandeelen-kapiiaal even tueel zcu worden gereserveerd, ma«r hoe wanneer 't reservefonds het bedrag heeft bereikt, dat men volgens de usance bij de statuten zal vaststellen Krijgt de gemeente dit 1 pet. dan Uit '1 me degedeelde in uwe courant blij kt het niet. Het zoude intusscnen billijk zijn, indien dit alsnog werd bepa ld Ten vierde Het is altijd verkeerd, indien een gemeente deel*, in den netto «vinst, om de eenvoudige ïedendatvan die zijde op de vaststelling der balans geen invloed -kan worden uitgeoefend. Het is daarom veel beter, dat men ont vangt een aandeel over den bruto winst men heeft dan nergens mede te maken en concessionarissen'(zijn vrij die balans op te maken geheel naar eigen inzicht. Gaat men op deze wijze te werk, dan is het overbodig, dat 11a he'. eimie van elk boekjaar een speciale gemachtigde van het Gemeentebestuur de bleken gaat nazien. Wordt over den bruto winst eene heffing vastgesteld, dan kan die uit den aard der zaak kleiner zijn dan wanneer aij over den netto wiast wordt berekend. In plaats van 20° 0 van den netto winst zou men dan kunnen be palen, dat de winst over het bruto winstcijfer b v. 150 0 zal bedragen. Het bezwaar sub 3 ontwikkeld zou hierdoor dan ook vervallen. Ten vijfde. Ik zie uit uwe courant niet, dat mea bepaald heeft dat de Maatschappij, die opgericht zal worden, eene Hollandsche moet zijn, met hoofd zetel te Haarlem. Deze bepaling kan nu geen bezwaar meer zij», daar con cessionarissen thans eigenlijk niet meer nemen dan een proef, em te zien in hoeverre de zaak rendable is, en blijkt dat, welnu dan zal men hier te lande voor eene rentegevende zaak even goed geld kunnen krijgen als in het buiten land. Ten zesde. Is concessionarissen niet de verplichting opgelegd, Osw on en minvermogenden op certificaat van de behandelenden geneesheer, gratis het staalwater te verstrekken, hetzij de patient dat aan het 'Kurhaus komt drinken, of indien hij niet naar 't Kur haus kan gaan, het daar kan laten af halen Ik vind daarvan niets en acht het toch wel wenscnelijk. Vindt u mijne opmerkingen van ge noegzaam algemeen belang, dan zult u wel zoo goed willen zijn, die in uw Dagblad op te nemen. G. E. L. HYMANS. Haarlem11 Febr. 1892. VARIA. BedelaarEen aalmoes, als 't u belieft. HeerWatIk heb je gisteren pas wat gegeven en ben je daar nu al weer Bedelaar. Neem me niet kwalijk, maar eten mijnheer en mevrouw ook niet alle dagen om dezen tijd VerstrooidEen professor ontmoet een oud-leerling. „Wel, beste vriend, hoe gaat 't je en hoe maakt je vrouw het". „Ik ben ongetrouwd, professor." „Ongetrouwd, o ja, dat is waar, dat is waarik wou dan ook maar vragen hoe lang ben je al ongetrouwd Commissariaat van Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijksuitgezon derd op Zon- e?i feestdage?ivan middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekometi. Een bak met allerlei boodschappen. Esn haarnetje en een stukje band. Eene zwartwollen vrouwenmuts. E;ne witte tulen muts. Eene witu onder-pantalon. Twee paar kousen in een rooden zak doek. Eene pantoffel Eene porternonnaie met eenig geld. Een lorgnet. Een wit boezelaar. Een brander eener lamp. Een handdoek met rooden rand doorwerkt. Eenige sleutels aan eeu touwtje. Eenige sleuteltjes aan een touwtje. Een stoffer. Eene gevulde pakkist. Eenige sleutels. Twee ijzeren gewichten (vermoedelijk van diefstal afkomstig). Alles op straat gevonden. Terug te bekomen Dij J. Bouman, Kromme Elleboogsteeg 2, een gouden medaillonbij H. Lohraann. Antonie- straat 65, eene nieuwe zwarte muts; bij Mes, Schachelstraat 20, een gouden oorknop; bij L>. de Vos, Baljuwslaan 5G, een paternoster; bij P. Blok, Kla verstraat 24, een bloedkoralen armbandje met gouden sluitingbij J. van der Aar, Brouwersvaart 60, een zakdoek met eenig geld; bij J. Eicelaart, Zoete- straad 1 roodeen zilveren ring eener horlogeketting. POPULAIR CONCERT door het strijk orkest van het Gemeentelijk Mu ziek korps, onder directie van den Luitenant Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Zondag 14 Februari 1892, 's avonds te 8 uren. PROGRAMMA. 1. Czaaren Marsch Unrath. 2. Ouveitu e„M ritana". Wallace. 3. Divertissement Espag- noleDesormes. I Allegro. II Havauaise. III Boléro. IV Cacnucha V Zapatéado. 4. Duo de l'opéra „Nor ma", pour fiüte et cla rinet Cavallino. Uit te voeren door de Heeren George Smidt en Théo Hofmeester. 5. „Die Kaiser Parade", Miiitarisches Tonbild Eilenberg. Anmarach der Truppen. 1. Die Kaval- ierie. 2 Die Artillerie. 3. Trommler und Pfeifer. 4. Die Infanterie. Defilir marsch. 5 Aukunft des Kaisers. 6. Parademarsch. a. Die Infanterie. b. Die Kavallerie und Artillerie. 7. Finale 6. Ouverture „Acteon" Auber. 7. „El Furia", valse es- paguoleGranado. 8. a. Andante religiose Servais. b. Danse Bohémienne. Coenen. Voor violoncel-solo uit te voeren door den He^r Charles Blazer. 9 „Rothk&ppchen" Cha- racterisches Tonbild Eilenberg. 1. Rothkappchen's Spaziergang zur G.-ossmutter. 2. Rothkitppchen klin gelt und kluft an Grossmuttei's Hausthür. 3 Rothkappchen's Erzah- lung mit dem Wolfe. 4. Der Jager komint und löitet den Wolf. 5. Erodes Wiedersehen. 10 „Een avond in Oetel- donk", Noordbraband- sche Potpourri Kriens. Burgemeester ea Wethouders van Haarlem, doen te weteii, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 25 Februari e. k. 'b namiddags ten 2 ure, ter gemeente secretarie ter visie is neder- gelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bij- lageu 7an A. M. Langeveld om vergunning tot oprichting van eene slgarendrogerij in het per ceel aan <ie Lange Wijngaardstraat No. ir, Kad. Sectie C No. 4669 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 25 Februari e. k., en wel des namiddags ten 2 uur op bet Raadhnis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen bet op richten der inrichting in te brengen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat by hunne beschikking vau 4 Februari j. 1. No. 93/12 aan H. J. Bossbardt rer^unniDg is verleend tot oprichting van eene tapijtreiniging door stoom gedreven op den tuin grond Kad. Sectie E No. 1662 aan eenen pro- jectweg aan het Zuider Biutenspaame. FAMILIEBERICHTEN- Gehuwd 10 Febr. J. G. Schipper en G. C. C. van Bijlevelt, Den Haag. - E. Lankhcut en J. S. van den Bergh, 's-Hertogenbosch. - n. G. Th. A. Barnasconi en C. C. Hoogeveen, Lei den. - F. Raedt en M. Boerlage, Monnikendam. - W. B. K. Boom enj. H. A. Noordhoek Hegt, Den Haag. - H. Havie en C. Arkenbout, Amsl. - H. B. Roelvink en E. M. J. Nusse, Amsterdam. Geboorten 10 Jan. J. Mante Aalders d. Pretoria. - 9 Febr. M. His- sinkVan Campen d. Baambrugge. - A. C. van Krieken—Van Nes d. Am sterdam. - I. ter KaarLiefrinck z. Sneek. - 10. Mevr. De Lange Boou Hopma d. Middelburg. - J Smit— Branderhorst d. Arust. - W. Preijer Keij d. Amst. Overleden 2 Jan. B. F. de Weert jm. 20 j. Lorenzo Marques (Z. Afrika). - 28. J. M. Hengeveld 70 j. Amst. - 3 Febr. A. G. GehrungMeijlink 61 j. Kam pen - 7. G. A. van den Borne jm. 19 j. Amst. - 8. J. H. Th. Rusink 69 j. Amst. - Jongste kind van E. Boellaard 5 d Gorinchem. - 9. Wed. G. Broek- maatEggiak 64 j Lochem - F. J. Winter 54 j Amst. - H. W. Bille 56 j. Amst. - L. Boogaert 82 j. Ovezand. - A. H Meerum Terwogt 63 j. Amst. - K. Koppel 81 j. Apeldoorn. - 10. Wed. T. van BeestVerkerk 90 j. Ophemert. - F. Wittelaar jd. 8 j. Den Haag. - H. KoersenTe Winkel 27 j. Zutten. - M. Grootes jm. 38 j. Schagen. - M. A. H. Brakd'Ailly 64 j. Amst. - Wed. J. van GentFioole 71 j. Woerden. - 11. E. E. Brine 81 j. Den Haag. Burgerlijke Staud. Geboorten 10 Febr. J. M. v. Kim- menade-Scheeiings d. - 11. G E. v. d. Goes-Stuurman d. - J. v. d. Meije- v. d. Enden z. - N. Booms -v. Faassen z. - E Gouka-Agterberg d. - E. J. Voorn-Haremaker d. - C. M. Bos- Heetem z. - 12. E Hos-de Vries d. Overleden 10 Febr. J. Slenders- Louwkamp 57 j Scheepmakersd. - G. J. Hoogers 2 j. d Haarlemmerliedestr. J. B. Tibbe 16 j z. L. Annastr. - J. J. Peper 8 m. z. de Witstr. - 11. S. Mooienaar-Bouwman 77 j. Jansstr. - J, E. Delfostendoorn 68 j. Ripperdap. &T Aan Geabonneerden op dit Blad cn hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abontiés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. ModiBte bekw. iu h. mak. en garn. v. da meshoeden. 2. Fats. burgerdochter als gezelschapsjuff. bij ;eh. lieden zonder kind. teg. 1 Mei, bov. 80 j. G. ra. goed hum. geschikth. t. assrs. in de huiah. en zoo noodig kunu. kok. 3. Kantoorbed. sal. 200 opg. v. leeft. enz. 4 Net jongm. als bed. in het vak v. ijzerw. voorw. uadsr overeentek. Hij die m. h. vak bek. is, gen. de voorK. 5. Kruideniersbed. 1° Mei P. G. m. kost, inw. en aal. ra. vollëd. opg. 6. Gerout. reiziger, 11. verk. in vak van manuf. en gros direct, cond. n der overeentek. slechts op pers. aanbied. 7. Colporteurs teg. sal. en prov. om iu en buiten Amst. werkz. te zijn v. e. wee<bl. bew. van bekw. vereischt. 8. Meesterknecht v. e. wijnhandel m. opg. v. ref. 9. Beschaafde juffr. bij een jong kind tog. Mei, tev. geneg. behulpz. te zijn in de huiah. 10. Burgerjuffr. voor winkel en huish. zond. kind. bov 25 j. om direct zelfst. in dienst te tred. 11. Geëxam. apotheker om terst. in dienst te tred. 2. Bed. op exped. kant. hek. m. zeekant, werkz. kenn. v. tabak str. t. aanbev. 18. Sigaren depot-houder m een der gr. pro- vincie-sted. teg. gen- v. vrij won. en salvoork. genieten gepens. geh. lieden z. kind. wed. m. dochter, broer en iust. enz. m. pers. borgst. en opgaaf v. godsd. 14. Fl. agent voor Dundee huis met gevest, cliënt, in Hollgoed op de hoogte v. k. jute- vak. Stojmvaartlsarichten. Het stoomschip Bataviavan Rot terdam naar Java, arriveerde 10 Febr te Port-Said. Het stoomschip P. Galandvan de N. A. S. Mvan Amsterdam naar Baltimore via New-Yorkpasseerde Donderdag 11 Febr., des ochtends 11 uur 33 min., Dover. Het stoomschip Rotterdam, van de N. A. S. M., van New York naar Am sterdam, vei trok Woensdag 10 Febr. van New-York Het stoomschip Prinses Marievan Batavia naar Amsterdam, anivcerde 11 Febr. te Genua. Het stoomschip Prins Willem I is 9 Febr. van Paramaribo naar Amster dam vertrokken. Het stoomschip Prins Willem III is 6 F« br. van Amsterdam te Parama ribo aangekomen.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3