MairMte ie fleer. GEMEiXtil) NIEUWS. Jammerklacht Haarlemschen Winkelier. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken KLEINE ADYI1IE1TI1R Keukenmeid en Tweede ftleiil, Leerlingen gevraagd, R. K. Kinderjuffrouw, STENOGRAFIE. net Jongmensch REIZIGER. JONGMENSCH Nette Commensaals Militieveizekerintt-Maatscliappij. J. 21P PTimmerman TE II LIJ it, TE HUUR; TE HUUR: GASMOTOR, Terstond gevraagd TE KOOP. TE HOOP; Koe- en Paardenmest. model hebbe. Wie weet in hoeveel vieze vingers die krante zijn geweest; nee, ik mot ze versch hebbe. Zulke heele kan ik ook genog by ons op Hoogland krijgen, daar heb ik jou, niet voor noodig. Non, kan je me niet helpeD, dan gaai ik naar 'n ander. Complement an de baas, adiea", en met een nydig gezicht vertrok zy. De Engelschen eten do meeste iioter, nl. 13 pond per hoofd en per jaar. In Duitschland is het gemid deld verbriaik 8, in Nederland 6, in Frankrijk 4 en in Italië 1 pond per hoofd en per jaar. Het totaal verbruik bedroeg in Engeland ia 1891 10 milli- oen pond natuur- en 4 millioen marga-j rineboter. Generaal Grant schreef door den kanker aangetast met den dood voor oogen zijn biografie om zijn na te laten familie niet van honger te doen omkomen. Het boek heeft een succès,1 dat niet door Grant is voorzien kunnen worden. Tot heden is voor de familie het tantième in de winst 414 855 dollar, dus ruim éen millioen gulden Dit is het grootste succès, bij het uitgeven van een boekwerk, ooit in Amerika be reikt. Volgens Lapanse zien de 700 telefoondames te Parijs, er allen ongezond uit, //grauw en gerimpeld," achryft hy. Hij wyt dit aan den zenuw- achtigen langdurigen arbeid. Zeven uur achtereen werken zy staande. Sommige kregen reeds de Vitusdans en de meeste hebben adergezwellen. Gewoonlijk ont breken van de 700 er 100 wegens ziekte. Een vrees el ij ke slag voor postzegelsvèrzamelaarsOp de Londen- sckc postzegelbenrs heerseht groote ontsteltenis. De grootste handelaars in postzegels van de City van Londen, de heeren Benjamin en Sarpy, No 1 Cul- lum Street C.C., zijn met een groot aan tal medeschuldigen veor de rechtbank gedagvaard. Verscheidene millioenen zeldzame postzegels, allen in Londen valsch nagemaakt, zyn in beslag geno men en het is bewezen, dat een kolos sale hoeveeelheid van deze valsche stuk ken over de gebeele wereld is verspreid. Niet alleen werden de postzegels nage maakt, maar ook de poststempels en er werden zelfs postzegels uitgevonden die nooit bestaan hebben. De verzamelaars zyn wanhopig. de bepaling, dat by in een bepaalde jas moest begraven worden en in een der zakken van die jas bedoelde brief moest steken By den horlogemaker. Boerin (een slinger brengende). Meester, wil u dezen slinger maken I HorlogemakerJa wel, maar dan moet je de klok ook meebrengen, j Boerin. O, dat behoeft nietde klok loopt heel goed, de slinger alleen staat altyd stil. Be ver loting Eerste kunstenaar Ah, waarde Smits, ik zie dat ook gy een schildery verkocht hadt voor de loterij, die heden trok. Tweede kunstenaar. Ja maar ik heb het ongeluk gehad, haar zelf te trekken 1 Eerste kunstenaar. Daar zie je weer bewezenwie voor een ander een kuil graaft, valt er zelf in. Rechter tot den veroordeelde. //Dat is nu al de zeverdemaal dat ge wegens diefstal veroordeeld wordt. In plaats van tot inkeer te komen en verbeterd het huis van arrest te verlaten, blyft gy steods onverbeterlijk Dat pleit niet voor uw methode, meneer de president. Een niet onduidelijke wenk. //Ik ben den laalsten tijd magerder geworden," zei iemand tot zyn kleermaker. //Misschien van verdriet, omdat u my mijn rekeniDg nog niet betaald hebt," kreeg by ten antwoord. VARIA. Prins Lodewyk Luoien Bonaparte was trotsch op een vriendelijken eigenhandig geschreven brief van de koningin van Engeland. In zijn testament maakte hij Zèlfverr&ad. Luitenant. Waar haal je die tabak toch Die smaakt me niet meer zoo goed als anders. Oppasser. Ja, luitenant, nu u 't zegt ze is vreeselyk bitter. Bij een inspectie De Generaal (eensklaps voor een sol daat stilhoudende), Uit welkb pro vincie zyt gij De Soldaat (verbouwereerd). Ge neraal, ik ben onschuldig Op een officieele hofsoirée in Rusland zijn de dames verplicht zich in het rus- sisch nationaal costuum te steken. Dit bestaat uit: een rijk met goud-en zilver borduursel versierde sarafan. De twee meter-lange hofslepen van iedere dame dragen vier kamerpages. Op het hoofd dragen de dames een diadeem met edel gesteente bezet, die kokoschnik heet, waaronder een lange kanten sluier, die langs den mg afvalt. De Czarin draagt altyd wit-atlas met hermelijn en goud- borduurs» 1, de kroonprinses roodfluweel met sabelbont en zilverbordaorsel. De sarafan van iedere prinses heeft een andere kleur en die der hofdames de kleur der prinses, die zij dienen. Ook de pages zijn in de kleur hunner gebiedsters. Zoo'n soiréa moet, volgens ooggetuigen, een schilderachtig effect geven z/Je moet in de kerk niet zoo onrus tig zyn, Karei," zeide de predikant tot zyn zoontje. //Terwyl ik myn preek hield zag ik je voortdurend draaien en woelen in de bank." z,Ik was toch veel rustiger dan u, papa," antwoordde Karei //U zwaaidet met uwe armen en hebt zoo luid ge sproken, dat alle menschen in de kerk u konden verstaan." van een Woensdagmorgen, 't Weer isdraaglyk, Vast doe 'k heden zaken weer, In den laatsten tyd ging 't klaaglijk, 't Drukte me geweldig neer. Maar ééns komt de zonneschijn, 't Kan niet altyd regen zyn „Juffrouw Betsy, denk er om, Dat 'k eens door de restjes kom. Jansen, nu eens flink verkoopen Piet, vandaag wat harder loopen. Zyn jelui van zessen klaar, Ke&out op een goed Nieuwjaar." In mijn winkel, op den drempel Vraagt een meisje om een stempel. //Stempelen wel zeker, kind Als je daar plezier in vindt. Geef maar hier je album, liefje Zoo, daar. 'tls een mooi, wat blief je?" Nimmer weigerde ik, mijn leven, Om een kind genot te geven. Twaalf uur. Ik ga wat eteD, Aans'onds komt er licht publiek, Let goed op en niets vergeten Te noteeren, wees nu quick." 'kGa. Maar op myn winkeldrempel, Staan twee kinderen om een stempel. Na een uur ga 'k naar beneden, Jansen heeft nog niets verkocht, //Kinderen, die in stempels deden, Hebben my genoeg bezocht," Klaagt hy brommend. /t Was u licht," Zeg ik, //kinderliefde is plicht." In mijn winkel, op den den drempel, Staan zes kinderen //Mag 'k een stempel 'c Wordt wat druk, Maar 'k help ze allen,) Licht is 't voor reclame goed. 't Zal my beter nog bevallen Als 't mij iets verkoopen doet. Ha, daar komen, als begin, Dames mijnen winkel in. Wat is dat? Daar op myn drempel Roepen twaalf//Mag ik een stempel 'k Vraag wat of de dames wenschen, Jansen naar de kinderen gaat, Zeggende//nu zyn er menschen l" En duwt ze meteen op straat, Een der lieverts schreeuwt vol moed, z/St. k, jy leelyke apensnoet Nauw verlaten zij den drempel, Twintig anderen om een stempel //Jansen," roep 'k, //jaag ze toch henen Op die wys komt hier geen klant En de kinderen maken beenen, Jansen krijgt geducht bet land. Maar wat baat het! Nieuwe stroomen Stemplaars voor de vensters komen, Duwen kalm mijn deur maar opeD, En in 't magazijn geloopen. 'k Jaag ze weg. Maar 't kan niet helpen, Nieuwe benden m' overstelpen! Dames, dié uit koopen gaan, Blijven voor mijn winkel staan, Om de jeugd er te zien wringen, Durven zelf niet door te dringen. In mijn winkel, op mijn drempel, Honderd rekels om een stempel. Aan den overkant der straat, Reiziger wanhopig staat, Hy zelfs kan er niet in slagen, Om de stemplaars te verjagen, z/Zal 'k aller naar la police Roept hg. //Non," zeg 'k, 't helpt toch nies). Heel den middag niets verkocht, Dien in woede doorgebrocht, Door de groote stemplaarsstroomen, Konden klanten niet heen komen, 'k Heb dat stemplen wat vervloekt, //Waren z' allemaal opgedoekt Zucht ik, met de andren mee, Piotsling fcryg ik een idee. Neem een pen, een stuk papier, En ga schryven met veel zwier. Op mijn ruiten, bij den drempel, Leest gauw ieder: jyHier geen stempel I") TE HAARLEM op ZONDAG 14 Febr. 1892. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Hoog. Nam. 2 are Swaan, 15e Zondag. 'b Avonds 7 ure, vaa Lennep.. Nieuw s K&r Voo m. 10 ure, Barbas. I Jont-Kerk Voorm. 10 ure Moeton. Woensdagavond 7 ure, Veen. Bakenesser Kerk. (Voor de kinderen.) Voorm. 10 ure Swaan. Eglise Wallonne. Dix heures, Debry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Ss Av. 5 ure, Schotel. Donderdagvond 7% ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Mees. 's Avonds 6% ure, Poolman. Kerk der Vereenigie Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, Feenstra. Pred. te Amsterdam. 's Avonds 6 ure, Craandijk. Remjnstrantsche Kerk. Voorm. 11 ure, Tideraan. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Ghr. bewaarschool Lange Heerenvest Dinsdagavond 8 ure, Swaan. Bijbellezing. 1 Samue 1 Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagavond 8 ure, Barbas. Bijbellezing. Lokaal Weten en Werken Donderdagavond 8 ure, J. Kleiu. Ouderling. Bijbel'ezing. Joh. 1117 W. Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, J. Langhout. Avondmaal. 's Avonds 6 ure, J. Langhout. Daukzeggiug. Woensdagroormiddag 12 ure, Huwelijksbevestig 's Avonds 8 ure, Mulder, bijbellezing. Nederd. Herv. Kerk. Bcn^ebroeb, Voorm. 10 ure, J. W. Hiilebrauder, godsdienstonderwijzer te Haarlem, beverwijk. Voorm. 10 u-e, J. C. Boon. Evang Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemeadaal, Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuylman. Woensdagavond 6% ure, J. Kuylman. Illllegom. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fest. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld CFz, Nam. 1% ure, Zondagschool. Santpoort, Voorm. 10 ure, B. Jelgersma, Em.-Pred. ipaarodam. Voorm. 10 ure, T. Hoog. VeBsen. Voorm. 10 ure, H. Waardenburg. 's Avonds 5 ure, H. Waardenburg. 's Avonds 7% ure, B. van Zweden, Evangelieverk. Donderdagavond 7% ure, H. Waardenburg, Bijbell. Zaterdagavond 7% ure, B. van Zweden, Bijbell. landvoort. Voorm. 10 ure C. Barneveld. Nam. 2 ure, Geen dienst. 's Avonds 7 ure, J. J. L. Duyvendak, Evang. Luth. Pred. te Weesp. Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". voor Amsterdamworden met Mei gevraagd, in een klein gezin. Loon ƒ110 en ƒ100. Met goede getuigen zicli aan te melden bij Mevr. DE GRAAFF, Wilhelmiiia- straat 32. Op een Atelier van Dameshoeden worden Brieven bureau van dit blad, lett. M Mevrouw VAN STYRUM—Van Heijst te Haarlem, verlangt om terstond in dienst te treden eene P. G., boven de 25 jaren, meer in dergelijke betrekking werkzaam ge weest en bekend met de nuttige handwerken. In een Zaak van Galanterieën wordt gevraagd een R. K, Jongmensch ter opleiding in het vak. Eigenhandig geschreven brie ven No 56, bureau van dit blad. Grondige, snelle aanleering der Ned. Sten. Brieven bij den Voorz v/d. Bond van Ned. Sten. W. C. HENNIS, Esschilderstraat 1 Bij ANTON BOSSE, Barteljoris- straat, kan een geplaatst worden, om in den win kel werkzaam te zijn. Gevraagd te Haarlem een Jong- menscll, flink voorkomen en goede referentiën, geschikt om met een net artikel particulieren te bezoeken, en verder als Reiziger te worden opgeleid, tegen aanvankelijk salaris en goede vooruitzichten. Adres bureau dezer Courant let ters J. H. EEN FLINK ter opleiding gevraagd, aan de Inrichting voor Gymnastiek- en Schermonderwijs, Jacobijneslraat 20. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «Union», worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Adres J. J. KROPHOLLER, Scho- tersingel, Haarlem. kunnen geplaatst worden h ƒ5,50 per week Adres: Leidsche vaart No. 36. NATIONALE GEVRAAGD Plaatsvervangers en Nnmmerverwisselaars door W. Wek- nik, firma Wed. J. Maas, meer dan 50 jaar gevestigd St. Jansstraat 73 Haarlem. Ilooge aanbrengpremie genieten vader, moeder of andere aanbrenger. Maarten Spiesstraat 10. Verhuurder van Heerenhuizen en Burgerwoningen. Beveelt zich tevens aan als Opzichter en tot het incasseeren van Huishu ren enz. met Mei of vroeger, een solied Huis met Tuin, drogen Kelder en alle gemakken, aan het Spaarne over de brouwerij «bet Scheepje». Het Huis beeft 4 Kamers en een groote Zaal op den tuin uitziende- Is voorzien van Gas- en Waterleiding. Huur 375. Dagelijks te zien en te be spreken bij den Makelaar A. F, BALABRÉGA. Een Benedenhuis, Raaks (Hofje) met alle gemakken, f 1,40 p. week. AdresRaaks 5. TE HUURTegen Mei a. s. of eerder, moderne Heerenhui zen met Tuinen, van ƒ300 tot 800 's jaars. Te bevr. b d. Architect D. STORM, Scbotersingel No. 15. Twee ongemeabileerde Ka mers, met bediening, op deftigen stand, tegen billijken prijs. Brieven onder lett. G. H., bureau van dit blad. 1 pd. kr., tegen billijken prijs te Koop aangeboden. Brieven franco lett. Z. Z., bureau van dit blad. In een der drukste straten wordt eene flink in 't oog vallende Muur- vlakte aangeboden. Huurprijs billijk. Brieven onder lett. C. C., bureau van dit blad. door eene Dame, een eenvoudige Slaapkamer, in de nabijheid van bet Teylershofje. Brieven onder No. 2192, bureau van dit blad. Ongeveer 10,000 oude Rijn- steenen Adres: Th. SMIT, Heemstede. Twee mooie PUCK HONDJES, twee maan den oud, voor billijken prijs. Adres Zoeteslraat No. 2. TE KOOP ongeveer 25 vletten Koemest en eene groote partij Paardenmest; ook Haverstroo te koop. AdresMolensteeg No. 29. b/d Spaamwouderstraat.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8