VARIA. Preditarlen der M Herv. Kerken KLEINE 1DTE1TMTI1E lllnke Dienstbode, KEUKENMEID, Tweede Meid, Eene Dienstbode, 1.1. DOCTOBMT. DAGMEISJE. Nette LEERLINGEN Terstond gevraagd: Gevraagd ATTEMTIE. Boekhouder Hout-Slëjd. Een flink Persoon, Een Kellner, STENOGRAFIE. J. 21 PP, Timmerman, TE HUUR: Nette Commensaals POEDEL Bovenhuis te Huur, Een Loopknecht prevelt, de deur die weder opengaat, de twee-en-twïntigjarige veroordeelde die ongeboeid, met vasten stap, binnentreedt en op den stoel bevestigd wordt. Hij geeft zelf h6t bevelLet her go Op dat oogenblik laat doctor Macdo- nald zijne opgeheven hand vallen. Een van de „experts" sluit, door het draaien een6r kruk, den electrisehea stroom. Een schok gaat door het lichaam van den ver oordeelde zijne borstkas zet zich uit, zoo geweldig dat zijne boeien berstenwat van zijn gelaat zichtbaar is vertoont eene stuip trekking. Dat duurt vyftig seconden. Off zegt de dokter en de stroom wordt ver broken. Terstond vertoonen er zich weder trekkingen in het lichaam en de lucht baant uit de borstkast, tusschen de tan den door, zich eenen weg met een ge luid als van gekreun. Nóg een schok, van den anderen kantklinkt het. Aan eene andere kruk wordt gedraaid en door de hersenen treedt andermaal de stroom in het lichaam. Weer dat opzetten van de borstkas, nu ver gezeld van een optrekken dor bee nen, zoo dat de huid er door geschaafd wordt, en van twee purperen vlekken, die zich op het voorhoofd vertoonen. Van de electrodes slaat damp af. De dokter legt dit uit „Wat gy van de draden komen ziet, is stoom, geen rook. Er brandt niets." De tweede stroom duurt achtendertig seconden. Nu hy ophoudt, blijft het lichaam bewegingloos en nadat de banden losgemaakt zijn, zakt het ineen. Met de hoorbuis wordt geen hartslag meer ver nomen. Er wordt in spieren van het been gesneden, maar er reageert niets. De doctor neemt het woord i/Ik vermoed dat niemand der aan wezige geneeskundigen tegenspreken zal dat de patient (the subject) dood is ge weest, voor zooveel zyn bewustzyn be treft, cp hetzelfde oogenblik dat de eerate schok hem trof. Thans heeft ook het leven der spieren opgehouden met andere woorden het dierlijke leven is uitgebluscht. Verlangt iemand der des kundigen dit te betwisten, dan verzoek ik dit nu te doen". j, Alleen dr. Robertson geeft antwoord. ,/Ik stem toe", zegt:. hy, „dat de man bewusteloos geworden is bij den eersten schok. Het verdere ben ik niet eens, doch het is hier de plaats niet om over dit onderwerp te redetwisten". Nu was alles afgeloopen. Het lijk werd ontkleed en op de snijtafel gelegd voor de schouwing. Over de uitwendige ver schijnselen der terechtstelling hielden de geneeskundigen nog eenigen tijd dispuut. Doctor Maedonald verklaarde de nieuwe methode, met den stroom door de han den, voor mislukt. Die door de hersenen ging zekerder. Doctor Robertson was over de gehcele vertooning ontevreden. Hij had zes mannen zien hangen, twee guillotineeren en een doodschieten, maar hij vond den dood door electriciteït het meest stuitend. Hij hield het er voor, dat na den eersten schok de mogelyk- heid van leven niet was uitgesloten. Maar voor het bewustzyn maakte dit geen verschilook volgens dr. Robertson had dit, bij de eerste sti©omsluiting, op gehouden. Zij weet het. Oudere zuster„Die jonge advocaat werpt mij dikwijls zulke geheimzinnige blikken toe ik weet niet wat ik daar van denken moet.' Jongere zuster„Wacht maar, zuslief, tot hij je misschien met „schoonzuster" aanspreekt". Majoor (in de restauratie„Wat, kan ik geen warm etsn meer krygen Kellner„'t Spijt my, majoor, maar de keuken is gesloten." Majoor„Weet je wat, ga de keuken meid zegg6n, dat, als ik niets meer kryg, ik dan het geheele regiment 14 dagen kazerne-arrest zal geven." Treurige reden. Bariton. Ik moet myn ontslag nemen. Opera-directeur. - Waarom dat zoo? Is je honorarium te klein Bariton. Dat niet, maar.... Directeur. Hebt gy een billijke klacht Spreek slechts, en.... Bariton. Niets van dat alles. Maar ik kan hier nergens 'n goed glas bier krijgen Een offer der hartstochten. Wat is die vriend van je voor 'n man O, die is blind van liefde, stom van nijd, doof van haat, verlamd van toorn en krom van gierigheid. Laar is wel wat van aan Een dame van ondervinding gaf den volgenden raad aan een harer vriendin nen, die een gouvernante mee wilde ne men naar Indië: Neem er een met een mooi gezichtje. Want mooi of leelijk, zij wordt licht ten huwelijk gevraagd eer je er een maand bent. Is zij leelijk dan zegt zij „ja" en is zij mooi dan is zij minder gemakkelijk te voldoen en zegt eenige keeren „neen" voor zij toestemt en je houdt haar langer. „Waarom kijken die beide dames zoo droevig papa." „Omdat zij beide e9n nieuwen hoed hebben, en een ieder voor zich denkt, dat de Van der den mooiste heeft." Mevrouw. «Jan, ik geloof stellig, dat er een dief in huis is." Mijnheer „Dat zou mij niets verwon deren. Hij zal vernomen hebben voor welk een buitenspongen prijs gij voor eenige dagen een hoed gekocht hebt en dat zal hem op de gedachte gebracht hebben dat hy hier in huis wel zaken zou kun nen doen." Bluf. (Een jong artist tegen een kunstbroeder). Ik heb eens een „Ge zicht aan de Noordpool" geschilderd, waarin ik de natuur zoo getrouw had nagebootst,dat myn thermometer, wanneer ik hem op myn schildersezel zette, van SO graden tot onder nul daalde. Dat ia nog niet erg, zei de ander Ik heb het portret van mijn grootvader geschilderd, zóo sprekend en zóo vol leven, dat ik zijn gezicht tweemaal 's weeks moest laten scheren. Een oud vrouwtje komt aan het loket van een station en vraagt 6en kaartje derde-klasse. „Waarheen?" vraagt de beambte. „Dat gaat u niet aan, dat is mijn zaak," was het antwoord. Gesprek in den trein.. Oude dame „Die begraafplaats daar is zeker nieuw aangelegd Grappenmaker. «Ja mevrouw. De per soon, die daar het eerst wordt begraven, krijgt een jaargeld van zeshonderd gul den." Oude dame. Dan zal dat geld onge twijfeld worden uitbetaald aan iemand, die meer geld heeft, dan hij weet te kunnen verteren." Een nieuw beroep. Een landlooper. die reeds meermalen met de rechtbank heeft kennis gemaakt, wordt opnieuw voorge bracht. „Wat is uw beroep?" vraagt de pre sident. „Ik ben slachtoffer van rechterlijke dwalingen, edelachtbare „Maakt gij goede vorderingen op school, Frits Frits „Ja zeker mama. Ik zit op een van de beste plaatsen." Mama„Zoo, op welkö dan Frits: „Óp de plaats, het dichtst by de kachel." Bekeerd Eon vriend van mijn vader, schrijft AshekÏDg in de Belgravia had een knecht Jerry Doherty, die hem van zeer veel dienst was, totdat Jerry aan den drank geraakte. Zijn meester was er voortdurend op uit hem te hervormen, en mot dat doel las hij Jerry uit de couranten voor welke misdaden 'of moeilijkheden haar oorsprong in drankmisbruik vonden. Ein delijk kreeg hij een verhaal in handen, dat naar hij hoopte de gewenschte uit werking zou hebben. Het was een roerende geschiedenis van een dronkaard, die zoo met whisky doortrokken was dat zijn adem vlam vatte toen hij een kaars uit blies, waardoor hij van binnen in brand geraakte, evenals een ander vat met whisky en in weinige minuten geheel verteerd was. „WoIdu Jerry," zeide zyn meester, „laat u dat tot leering strek ken „O, Bogorra, dat zal het," zeide de verschrikte Jerry," mijn leven lang blaas ik geen kaars meer uit!" Een student komt in een huis, waar gemeubileerde kamers te huur zyn. De bewoonster laat hem een kamer zien op de eerste verdieping. „Ik ben zeer met deze kamer inge nomen, juffrouw, maar zij is niet hoog genoeg gelegen. Indien het mogelijk was, zou ik gaarne eene kamer op de vierde verdieping willen hebben." Wat blieft u Zou ik ook mogen weten waarom?" Student vertrouwelijk. „Mijn tailleur is mank." „Het volgende middel werd iu Parijs toegepast om te beletten, dat de prijs van het bier werd verhoogd. Op den dag, dat in een café de prijs van het bier werd opgeslagen, treden eenige vaste klanten tegelijkertijd bin nen, gaan zitten, en bestellen ieder een „bock." Alvorens te drinken, gaan zij betalen volgens het tarief van den vorigen dag, on natuurlijk is daarvan het gevolg dat de eigenaar hun met een allerbe- minnelyksten glimlach komt beduiden, dat zy zich in den prijs vergissen. Op hetzelfde oogenblik staan nu allen op, en gaan heen, de glazen vol achter latende, tot niet zeer groote blydschap van den eigenaar van het café. Denzelfden avond werden de prijzen van den vorigen avond weer vastgesteld TE HAARLEM op ZONDAG 28 Febr. 1892. Groote Kerk. V'oorm. 10 ure, Veen. Nam. 2 ure, van Lonnep, le Lijdenstekst, 's Avonds 6 ure, Hoog, 2e Lijdenstekst. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure Moeton. Jans-Kerk Voorm 10 ure, Swaan. Woensdagavond 7 ure, Moeton, Se Lijdenstekst. BaksHssser Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, van Lennep. Eglise Wallonne. Dix heures, Debry. Christelijk Gereformeerde Gemesni* Gedompte Oudo Gracht. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. 's Avonds 8 ure, Mulder. Woendagavond 8 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, :s Av. 5 ure, Schotel. Donderdagvond 7% ure, Schotel. Lather scha .Kerk. Voorm. 10 ure, Mees. 'a Avonds are, Poolman. Donderdagavond 8 ure, Mees, Lijden8prodiking. Kerk der Versenigde Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, Craandijk. 's Avonds 6 ure, de Vrie3. Remonstrantse/ie Kerk. Voorm. 10 ure, Tide man. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Maandagavond 8 ure, de heer Kromberg, Huisvader van Betbesda te Brussel. Onderwerp: De Christelijke ziekenverpleging in verband met de zending. Collecte voor Betbesda te Brussel. Donderdagavond 8 ure, Weiss. Chr. bewaarschool Lange Beer en» est. Diusdsgavoud 8 ure, Moeton. Bijbellezing. 1 Samuel 17 1 ".v. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagavond 8 ure, Swaan, Bijbellezing. Lokaal Weten en Werken Donde:dagavond 8 ure, Veen, Bijbol'ez. Joh. 12; 1 1 Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langbout. Noderch Herv» Kerk» ISesBsaefeffoek» Voorm. 10 ure, Kuylmau, Pred. te Heemstede. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang. Luthersche Kerk Voorm. 10 ure, IC. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloetnendhml, Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. SSeemsiede. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nsm. 2% ure, J. Kuylman. Mülegoin. Voorm. 10 ure, Pb. J. Hoedemaker, Pred. te Amsterdam. HoutrMk en Polanen. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld CPz, Aanvang der lijdensprediking. Nam. 1}£ ure, Zondagschool. ©antpoort» Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. %»aanadasB>. Weisen. Voorm. 10 ure, H. Waard enbnrg. 's Avonds 5 ure, H. Waardenburg. 's Avonds 7% ure, B. van Zweden, Evangclieverk. Donderdagavond 7% ure, H. Waardenburg, Bijbell. Zaterdagavond 7% ure, B. van Zweden, Bijbell. ÜSaiidl voort» Voorm. 10 ure C. Barneveld. Nam. 2 ure, Geen dienst. =2 l==%i Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. k Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in net beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". Gevraagd tegen lo, Mei eene goed kunnende koken en tevens ge negen huiswerk te verrichten. Zon der goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Hasselaarsplein 21. Mevrouw GERLINGS, Groote Houtstraat 70, verlangt met :Mei aanst. eene bekwame die huiswerk wil verrichten, P. G., hoven 25 jaar. Spreekuur 's avonds na 8 uur. Mevrouw KEIJ, Schotersingel 115, verlangt met Mei eene flinke P. G., goed kunnende [strijken en gewend met kinderen. goed kunnende koken en voorzien van goede getuigen, wordt wegens ziekte der tegenwoordige, terstond alhier gevraagd, in een klein def tig gezin. Loon ƒ100. Zich te vervoegen bij de Boek handelaars VAN CITTERT ZONEN, Oude Groenmarkt, onder lett. A. A. GEVRAAGD, tegen genot van eenig salaris, een net Meisje, die goed kan naaien en stoppen, om in een winkel te worden opgeleid. Br. fr. lett. W. 10, b/d. Uitgever. Voor Kraamvrouwen heeft eene Verpleegster de maand Mei nog disponibel. Adres No. 210, bureau van dit blad. GEVRAAGD EEN Adres: FranXestraat 47. voor het Modevak, kunnen geplaatst worden bij H. Th. van VASTEN- HOVEN, Anegang 35/37. Nette Leerlingen, die al eenigs- zins gevorderd zijn en een gratis- Leerling, tevens voor Boodschap pen, bij Mej. CAUVEREN, Smede- straat 22rood. Een LEERLING-MODISTE. Brie ven met opgaaf van ouderdom, onder lett. S., aan het bureau van dit blad. Als erkenning van bewezen dien sten en goede zorgen, zoeken fami lieleden van een onlangs overleden bejaard Heer eene passende der gelijke positie voor de Juffrouw- Huishoudster, die door dat overlijden buiten betrekking is geraakt. Informatiën met franco brieven lett. W. Z., bureau van dit blad. gevraagd, voor de avonduren. Ver- eischten zijn Italiaansch Boekhou den, een duidelijke hand schrijvende en van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter H. Z., in den Boekhandel v/d. Wed. J. A. VAN ZIJL, Haarlem. Op de Donderdagavondles (6 tot pl. m. 8 uur) is nog plaats voor hoogstens 4 Dames ot Heeren. Voor Kinderen is er met lo. April weer gelegenheid tot plaatsing. Aan gifte zoo spoedig mogelijk. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij W. SWART, Sojiastr. 2. N.B. Belangstellenden hebben steeds toegang tot de lessen in Felix Favore». 24 jaar oud, goed met paarden kun nende omgaan, zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk geplaatst, 't liefst als Koetsier. Adres lett. S., bureau dezer Courant. van goede getuigschriften voorzien, zag zich gaarne geplaatst in een net Café. Brieven franco No. 2199, bureau van dit blad. Grondige, snelle aanleering der Ned. Sten. Brieven bij denVoorz. v/d. Bond van Ned. Sten. W. C. HENNIS, Esschilderstraat 1. Nog eenige Leden gewenscht voor Haarl. Onderl. Smeden- vereeniging tHelpt elkaar». Men vervoege zich Oranjestr. 12 en Plantage 9. In een net, stil gezin kan een net Jongmensch geplaatst worden, met Kost, Inwoning en gebruik van vrije Kamer, ƒ25 p. maand. AdresZoetestraat No. 3. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «CJniom, worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Adres J. J. KROPHOLLER, Scho tersingel, Haarlem. Maarten Spiesstraat 10. Verhuurder van Heerenhuizen en Burgerwoningen. Beveelt zich tevens aan als Opzichter en tot het incasseeren van Huishu ren enz. Een gem. Kamer, met Kost en Bediening, zeer geschikt voor twee personen. Aparte slaapplaats. Prijs billijk. Adr.Nienwe-Kerksplein 10. kunnen geplaatst worden. Adres: Kleine Houtstraat No. 74. Vermist: een zwarte Poedel, reu, vrij groot, half geschoren. Die hem terugbezorgt, Florapark 43, zal eene ruime belooning ontvangen. Spaarne 84rood. Te bevragen hij J. P. A. NELIS- SEN, Spaarne 2. TE HUURTegen Mei a. s. of eerder, moderne Heerenhui zen met Tuinen, van ƒ300 tot ƒ800 's jaars. Te bevr. b/d. Architect D. STORM, Schotersingel No. 15. kan terstond geplaatst worden hij G. J. HEENK, Damstraat 15.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8