GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. Toelatingscholen. Afloop der Veiling Burgerlijke Staud Aangeboden Betrekkingen in Nederland. baar Kabinet samen te stellen, dan zoude hij vanzelf gedrongen zijn zelf zijn ontslag te nemen als hoofd van den staat in welk geval de Freycinet de meeste kans zoude hebben om de op volger van den heer Constans te wordeu. Op het laatste oogenblik zco vertelt men hier verder moeten Carnot en zijne vrienden de Freycinet in de kaait hebben gezien. Men offerde toen den niet meer populairen Constans op en overreedde Loubet, die reeds van plan was de opdracht der Kafeinetsvorming te weigeren, om haar aan te nemen. Toen de Freycinet bemerkte dat zijn plan ontdekt was, bleef hij toch minister van oorlog, om zich niet te ontmaskeren. Hij verloor echter veler sympathie, eD tal van verborgen aanvallen op Carno. in de fransche pers, die in een laatsten tijd de aandacht der staatkundige wereld hadden getrokken, woiden nu aan hem toegeschreven. Te Luik heeft een vader zijn 2 5-jarigen zoon doodgeschoten, omdat deze te laat thuiskwam van eene vastenavond partij. Bij het aanleggen van een geleiding voor electrisch licht in een confectie magazijn te Chatham, trapte de chef van den winkel, welke zicb naar den kelder had begeven om een lamp te zoeken, op een draad en werd onmiddellijk door den schok ge dood. Te midden van de ontsteltenis werd de electrische stroom verbroken, en waren Cnatham en Rochester in duis ternis gehuld Ook van een der opzich - ters werden beide handen verbrand. Een jonge dauie vroeg Gladstone om een haarlok, maar hij antwoordde dat hij er zoo weinig meer had, dat hij de laatste gaarne wilde be waren. Als hij aan alle aanvragen om haarlokken kon voldoen, zou hij den haardos van een jonkman moeten hebben. Toen de 82 jarige te Hawarden terug keerde kwam hij met zijn jongste klein kind, een 2 jarig meisje, de huiskamer binnen. Mevrouw Gladstone ging aan de piano zitten en speelde een wals, waarop de oudste en de jongste van het geslacht dadelijk samen een dansje begonnen Een engelsch iijdschriit is tot de merkwaardige ontdekking geko men, dat in Holland,„waar eene aardige hoeveelheid alcohol genuttigd wordt", het bewaken der spoorwegwissels niet langer aan mannen van toevertrouwd worden en dat vrouwen hunne plaats innemen. Dit is inderdaad een slag in 't aangezicht der mannen, merkt het blad niet onjuist op, en eene oveiwin ning voor de pleiters voor vrouwenarbeid. Doch laten we afwachten, zegt het verder, hoe het werkt. Volgens onze bron hebben de mannen de volgende b?denkingen geopperd. Er zullen nu spiegels in de baan- wachthuisjes komen en de vrouwen zullen er niet uit willen voor ze de laatste vlok haar hebben weggestrek^u en het laatste lint van haren hoed de goede plooi hebben gegeven en onder - tusschen botsen de treinen. Daar de vrouwen verder als passagiers nooit op hun tijd komen, zullen ze als baanwach - teressen evenmin punctueel zijn. En eindelijk zou het „gefluit" van den lok- kenden minnaar in de buurt maken, dat zij op de locomotief in 't geheel niet meer letten. Men kan geru.t zeggen dat het blad het spoor bijster is. In een trein van Parijs naar Amiens werd in een waggon 29 klasse het lijk gevonden van een jong man, dat aan den rechterslaap een diepe wond vertoonde. De reiziger was alleen en het schijnt dat aan zelfmoord niet te denken valt. Donderdagavond is inhet hart van Parijs, in de rue Saint-Denis, een tooneel afgespeeld, dat aan de middeneeuwen terug doet denken. Drie individuen traden tegen 10 uur een wijnhuis binnen, gingen terstond naar boven en zetten zich aan het plunderen in een der vertrekken op de eerste verdieping. Nauwelijks echter waren zij begonnen, of de eigenares verscheen en joeg door haar angstgeschreeuw ue bandieten op de vlucht. Dezen verlieten het huis, maar werden door eenige per sontn, die inmiddels waren toegeschoten, achtervolgd. Dit bemerkende, draaide een der boeven, zekere Crampon, zich plotseling om en schoot onder zijn vervolgers, met het treurig gevolg, dat twee personen gedood werden en hij een ander verwondde. Crampon, die reeds tien ja.en gevan genisstraf achter den rug heeft, is ge arresteerd. Hij weigert zijn kameraden te noemen en gat bij zijn eerste ver hoor te kennen, dat hij liever geguil lotineerd werd dan naar Nieuw Caledonië gezonden te worden. ErfelijkTe Parijs heeft zekere Schmidt zich opgehangen. Hij was de zevende in zijn familie, die op deze wijze den dood vond. De langdurige werksta king der koetsiers van „l'Urbaine" te Parijs, zal zooals gemeld is, een eiode nemen. De Syndicale Kamer van de koetsiers heeft een besluit genomen, daf, onder een groot vertoon van fier heid, den wensch verbergt om de stakers vrijheid te geven het werk te hervatten. De Kamer heeft namelijk bepaald, dat indien het bestuur der rijtuigmaatschappij de laatstelijk gestelde voorwaarden niet vóór tien uur aannam, al de werkstakende koetsiers hunnen borgtocht zullen opdragen en de Maat schappij aan haar lot overlaten. Van het oogenblik af dat tusschen de Maatschappij eu hare beambten op eze wijze alle band verbroken zal zijn, is ,,1'Ur; aine" vrij om andere koetsers aan te werven, en men veronderstelt dat zich hiertoe zullen aanmelden de werkstakers zei ven, zoo niet allen te gelijk, dan geleidelijk en bij troepen. Zij kunnen niet anders, want hunne verdiensten staan sedert lang stil, en de onderstand, dien zij van hunne kame raden tot dusver genoten, is uitgeput. Zij zullen dan met de staking niets gewonnen hebben, want het bestuur van „l'Urbaine heeft van den aanvang af verzekerd dat de Maatschappij niet bij machte was hooger loon uit te keeren. Daarentegen is er verloren gegaan, voor de 1700 werkstakers, 800.000 fr. aan loon, waarvan 200,000 fr. hun zijn terug betaald in den vorm van onderstand, welke laatste som slechts voor een zeer klein gedeelte wordt opgewogen door de hoogere verdiensten, die de andere koetsiers gedurende de werkstaking ge maakt hebben.Voorts is door „l'Urbaine" 240,000 fr. minder besteed aan voeder voor de paarden, 120,000 fr. minder voor onderhoud van materieel, en ongeveer 100,000 lr. minder aan belasting. Deze cijfers vertegenwoordigen even zooveel schade voor neringdoenden, arbeiders en belastingschuldigen. De Maatschappij zelve heeft een zuiver verlies geleden van 700,000 fr. Te Chatou, bij Paris zijn Vrijdag twee personen op jammerlijke wijze in de Seine verdronken. Twee werklieden van een aannemer, die op het eilandje Chatou met het bouwen van een woning was belast, begaven zich terwijl het slecht weer en de Seine ontstuimig was, in een bootje, beladen met twintig zakken cement, naar het eilandje. Zij werden echter door den stroom medegesleept en tegen een pijler geworpen. Het bootje werd verbrijzeld en de ongelukkigen stortten in de golven. Onder het uitstooten van hulpkreten trachtten zij zich door zwem men te redden, maar te vergeefs, weldra zonken zij in de diepte neer, voor de oogen van eenige toeschouwers, die geen hulp konden bieden. Beide slachtoffers zijn gehuwd en laten vrouw en kinderen achter. De Post in Berlijn meldt, dat Dinsdag 11. de duitscbe keizer zich met zijn hof in verschillende groepee ringen heeft laten photografeeren, waarbij hij zich had getooid in zijn carnavals kostuum, dat hij gedragen had bij gelegenheid van het laatste gemas kerde bal van den vorst van Saxen- Meiningen. Er wordt echter niet verteld, wat zijn kestuum voorstelde. Er isreedsvee1gechreven ©ver mishandelingen waaraan de sol daten van het duitsche leger door de wreedheid der onder officieren zoudea blootstaannu is het echter de beurt aan de duitsche vloot, en komen daarover onthullingen aan het licht. Door den rijksdagafgevaardigde Metzger is een geval medegedeeld, dat in September te Wilhelmshaven aan boord van de Mars is voorgevallen. Personen, die daar voorbijgingen, zagen een mar' aan een touw hangen, boven het water, terwijl van tijd tot tijd een officier kwam zien, ol hij er nog wel hing. In dezelfde haven werden aan boord van de Oldenburg een machinist en twee stokers met kettingen geslagen. Was de een aan de beurt, dan moesten de anderen er naar kijken. Op last van keizer Wilhelm is aan de ongehuwde officieren van het garde-regiment te Berlijn verboden, in coupé's te rijdenZij mogen slechts gebruik maken van de victoria en den phaeton 1 Op de markt derThttring- sche stad Stahl prijkt ©en monumentale pomp, versierd met een beeld. Twee ondeugende leerlingen van het gymna sium veroorloofden zich onlangs dit beeld van onder tot boven te teeren. Zij zullen vermoedelijk van hun resp. vaders deswege een gevoelige correctie ontvangen hebben, want de rechter veroordeelde beide papa's tot een boete van 500 mark en tot het schoonmaken van 't monument, 't geen ook nog een 100 mark vorderde. De trein, voor den duitschen keizer waaraan de laatste hand gelegd en die naar Postdam gezonden is om geprobeerd te worden, heeft ongeveer 4 millioen mark gekost, terwijl men drie jaar noodig gehad heeft voor zijne bewerking. Hij bestaat uit elf compar timenten, welke door gangen met elkaar in verbinding staan. Een dezer is inge richt als studeervertrek, een ander als salon, een derde als kinderkamer. Verder trelt men er een receptiezaal aan en logeerkamers voor de gasten. De trein moet eenig in zijn soort zijn en voor een groot deel ingericht wezen naar eigenhandig door den keizer ontworpen plannen. Donderdagnacht is te Gleinitz de stoommolen „Dantziger nnd Rappaport" geheel afgebrand. De schade wordt op een millioen Mark geschat. Bij een bekenu weldadig financier te Weenen, kwam onlangs een student, die in geldverlegenheid zat en bood aan tegen een belooning van vijf gulden hem een zilvervoorraad aan te wijzen van 1350 millioen gulden. De andere beloofde lachend het loon, wanneer de zaak waar bleek te zijn. Reeds voor 100 jaren, zei de student ontdekte de scheikundige Proust zilver in 'tzeewater. Malaguti en anderen be paalden het gehalte van zeewater aan zilver en vonden, dat 1 kubieke meter 10 milligram, dus 100.000 kubieke meter 1 kilo zilver bevatten. Een kubieke kilometer of 1000 millioen kubieke meter bevat dus 10.000 kilo zilver, waaruit 900 000 oostenrijksche guldens geslagen kunnen worden. De zeeën hebben eene oppervlakte van 374 mil lioen vierkante kilometer en een gemid delde diepte van 4 kilometer, dus een inhoud van 1500 millioen kubieke kilo meter, waaruit 1350 billioen guldens te slaan zijn. „Hier hebt u de vijf gulden," sprak de financier, „en bovendien beloof ik u de helft van de winst." Volgens den Kuryer Wars- zawski heeft de jonge Khedive, Abbas Pacha, den bekenden poolschen Afrika- reiziger, die tegenwoordig te Warschau woont, Scholz Rogozinsky, in zijn dieast genomen ten einde hem ia Soedan met een militair-administratief ambt te belas ten. De jonge Khedive koestert nl. het plan Soedaa weêr voor Egypte te ver overen hij acht het tijdstip daartoe gunstig bij de diepgaande oneenigheid tusschen de verschillende stammen in Soedan en reeds worden er voor de samenstelling van het leger, waaraan de uitvoering dezer taak zal worden opge dragen, de noodige voot bereidende maatregelen genomen. TELEGRAMMEN. DARMSTADT, 6 Maart. (Da/zie/.) De toestand van den groot ertog is hoogst zorgwekkend. Pnns en prinses Hendrik vaa Pruisen zijn Zaterdag 1 vond aangekomen, terwijl de erfprins Ernst- Lodewijk, die te Nice vertoefde, heden wordt verwacht. Poor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie ziek niet aansprakelijk.) Mijnheer de Redaeteurl Ondergeteekende vraagt U, een klein plaatsje iQ Uw blad, naar aanleiding van den brand in de Korte Jansstraat No. 2 van 11. Zondag 28 Febr. 1892. Zijns inziens is 't niet grootendeels te danken aan het krachtdadig optreden der politie met haar slangenwagen, dat de brand zoo spoedig was gebluscht, maar veel meer aan sommige bewoners der straat, en enkelen voorbijgangers, daar toch zij, al een grooie hoeveelheid water in den brand hadden geworpen, die dan ook grootendeels reeds ge bluscht was, voor men den slangen wagen van de politie zag. De brand brak uit om 9 uur, eu een paar minuten voor half tien, had men eerst water van de brandweer. Wanneer de bewoners der straat niets hadden gedaan, dan was men den brand niet zoo spoedig meester geworden. U Mijnheer de Redacteur, dankzeg gende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik met achting voor de brand weer, een bewoner der Korte Jansstraat, die van het begin, tot het eind den brand heeft gezien, en geholpen he:ft met het blusschen. P. De Burgemeester van Haarlem doet te weten, dat met 1 Mei e. k. Dieuwe leerlingen zullen worden toegelaten op de Eerste Tusschenschool, de Tweede Tusschenschoel en de Kostelooze Scho len lett. A, B, C, D en E, in welke toelating worden begrepen de kinderen die vóór den ion Augustus e. k. zes jaar oud worden. Inschrijving van de leerlingen zal plaats hebben bij de hoofden van heden tot den 3100 Maart e k. des morgens van half 8 tot halt 9 uur. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Drenthe, van Java naar Rotterdam, vertrok 5 Maart van Aden. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Java naar Amsterdam, passeerde 5 Maart, des ochtends 9 ure, Dungeness- Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 3 Maart van Colombo. Het stoomschip Obdam, van de N. A. S. M., van New-York naar Rotter dam, vertrok Zaterdag 5 Maart, namid dags te 2 uur, van Boulogne. RECLAMES. 25 Cents per regel. Haarlem, 5 Maart 1892. Het poetsmiddel Poets-Pasta de Sabel beeft zich gedurende den korten tijd dat het hier te lande s iDgevoerd, reeds het burgerrecht verworven in tal van flinke Huis houdingen, Hótels, Stations, Stal houderijen, SpiegelmagazijneD, Fa brieken, Winkels enz., en is even zoo bij Militairen, Goud- Zilver smeden, Horlogemakers, aan de Trams, voor Muziekinstrumenten en op allerlei ander gebied een geliefd artikel geworden. Dit ligt trouwens wel in de rede, want het overtreft al wat op dat gebied tot heien be kend is. Het is veel zindelijker en gemakkelijker dan de andere poets- preparaten, zoodat men van den last der vuils doe'ten af ie. Metalen voorwerpen er mede be handeld, geven geen onaangenamen reuk af, als zij vervolgens bij het gebruik warm worden. Spiegels, Spiegelruiten, Venster glas, Lampenglazen en Kristalwerk verkrijgen bij de behandeling met Poets-Pasta de Sabel, een ongeken- den en langstandhoudenden glans. Wij spraken laatst iemand die ons verklaarde dat zij bij het eerste ge bruik niet geheel en al voldaan was geweest, maar de tweede maal reeds veel beter, terwijl zij nit volstrekt van de vette of andere poetsmiddelen niets meer wil weten. Natuurlijk was eerst het gebruik eenigszins ongewoon, zooals dit bij iets nieuws altijd het geval is; en de vette, smerige poetsmiddelen welke zij te voren had, werkten nog na. Maar dit bezwaar was na een paar keeren geheel verdwenen, zoodat volkomen bewaarheid werd wat de Heer F. STAM Mz. er over schrijft; «Wie met dit middel vol houdt te poetsen zal ondervinden dat dit het beste en goedkoopste is». Bij ieder stukje wordt een vol ledige HollandoChe Gebruiksaanwij zing uitgereikt, zoodat wij hier verder niets aan hebben toe te voe gen. Alleen willen wij er nog op wijzen dat men goed toezie, dat zich het wettig gedeponeerde fa brieksmerk DE SABEL aan twee zijden in de stukjes bevinde, als mede eenmaal op het papier waarin zij gewikkeld zijn want gelijk van alle uitstekende artikelen, is helaas ook van de Poets-Pasta de Sabel reeds waardelooze namaak in den handel gebracht. in „ide Gouden Leeuw'''- te Haarlem op Zaterdag 5 Maart 1892. 1. Een Huis en Erven met Tuin, Jansstraat 85. Opgeh. ƒ9505. 2. Een Huis en Erve, Tuchthuisstraat 16. J. J. Martens ƒ1500. 3. Een Winkel .uis en Erve, Lange Boogaardstraat 7. J. v. d. Berg ƒ1500. 4. Negen Huizen en Erven met Bleek veld, Raamstraat 7 tot en met 15 en I7A tot en met 17D. G. v. Oostveen ƒ2350- 5. Vier Huizen, Raamstraat 17E tot en met 17H. P. Hoogeveen 575. 6. Een Huis en Erve met Tuin, Jans- stiaai 12. E. W. Sweers 6625. 7. Een Huis en Erve met Tuin, Nieuwe Gracht 52. H. Lamp ƒ6200. 8. Een Huis en Erve met Tuin, Kou- denhom 52 K. Vuijk Pz. 4435. 9. Een Huis en Erve mei Tuin, Ruichaverstraat 5. Opgeh. ƒ4380. 10. Een Huis en Erve met Tuin, idem 11. J. J. Jacques ƒ3690. 11. Een Huis en Erve met Tuin, idem 15. J. J. Jacques ƒ3980. 12. Een Huis en Erve met Tuin, idem 17. J. Klimbie ƒ3950. 13. Vier Woningen, Wijde Appelaar- steeg 3a - d. Opgeh. ƒ1680. 14 Een Huis en Erve, De Witstraat 47. P. Hoogeveen 400. 15. Een Huis en Erve, Korte Laken straat 9. C. Vork ƒ1900. 16. Een Huis en Erve, Lange Anna- straat 16. J. J, Guldemond ƒ1850. 17. Zes Huizen en Erven, Lange Begijnestraat 4 en 2, Begijnhof 20 tot en met 14. J. J. Martens qq. ƒ5550. 18. Een Huis met afz. opg. Bevenw. en Erve, Leliestraat 46B. 19. Een Huis en Erve, idem 46A. De perceelen 18 en 19 gecombineerd. J. Drieduiten ƒ1920. 20. Een Huis en Erve met Tuin, Gedempte Voldersgracht 14. J. ter Hoff- steede qq. ƒ4100. 21. Een perceel Bloembollengrond, Langelaan. 22. Een Koetshuis, Stal en Erve, Langelaan 2. De perceelen 21 en 22 gecombineerd. P. Hoogeveen ƒ7700. 23. Een Huis en Erve met Tuin, Olieslagerslaan 12. C. v. Kessel 3025. 24 Een Huis en Erve, Lange Molen straat 7. H. C. Tombergh 1010. FAMILIE^ERICH FE1\I- Gehuwd 3 Maart. H. G. van Lan- keren en J. Engels, Arnst. Geboorten 2 Maart. A. E. E. van MervennéeVorstheuvel la Brand, Zie- riksee. - 3. H. VersteegDes Amorie van der Hoeven levenl. d. Heerde. - 4. A. Maas—Blussé d. Veenwouden. - 5. H. v Moorsel - Büch z. Den Haag. - H. I. TuijtGabel d. Den Haag. - C. F. de Geus—Berman z. Nieuwer-Amstel. Overleden: 28 Febr. J. F. Meijer 63 j. Amst. - 2 Maart. J. W. van Maar- seveenBokhoven 43 j. Amst. - M. H. A. H. Haerten jd. Amst. - M. B. Nijkerk 65 j. Amst. - 3. Wed. B. J. van Rinsum—Teerink 70 j. Amst. - F. Jansen 60 j. Den Haag. - S. J. Oort- man Gerlings Schallig 60 j. Utrecht. - Wed. E. OlijSlooten 67 j. Groot schermer. - E. Graafstal 65 j. Velp. - 4. J. M. J. Stumphius jd. 53 j. Bever wijk. - E. HouikooperDe Jong 56 j. Haarlemmermeer. - Wed. M. Lebrecht Tiggelkamp 67 j. Amst. - M. Verko ren—Kruijswijk 37 j. Leiden. - H. J. Cramer 68 j. Amst. Geboorten 4 Maait. M. C. van Pellecom-v. d. Meide. - 5. J. C. Boersma-Bannink z. - J. Roeland-van Boetbergen z. - A. M. Trautig-van Gastel d. - M. G. Lohmeijer-Witz d. - J. M. Vosshard-van Biezen d. - H. C. Gequière-Bonger d. - 7. A. v. Kampen- Hartman z. (levenl.) Overleden 5 Maart. G. Frank 16 j. Smedestr. - M. v. d. Bosch 2 j. d. Lange Annastr. - 6. W. J. Netz 13 dg. d. Scheepm.dijk. - G- Bosman 42 j. Leidschevaart. - 7. J. G. Cavé 10 j. z. Tulpenstraat. ST Aan Geabonneerdeti op dit Blad en hunne huisgenoolen worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijti te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontva?igen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Agentessen in alle pl. v. Nedorl. v. fabr. v. damast; linnen, enz., v. beschaafd, st., uit- gestr. connect. P. G. 2. Twee winkeljaffr. R. C. bek. m. d. verk. v. alle srtn. manu'. en mantels, goede getuig schriften. 8. Reiziger tcg. prov. m. vrije reiskosten. 4. Jong lithograaf, bek. m. eng. schr. teg. 1 April, opg. v. verlangd aal. gewensclit, en toe zending v. modellen. 5. Ie a and op exped. kant. bek. m. kantoor werk. bij boeken en mod. tal., aanv. aal. 25 of meer p. maand n. b. kw. 6. Jongste bed. goed knnn. rek. en schr. aanv. sal. ƒ15 per maand. 7» Jongm. op engros-mag v. manuf. en mo des, als zoedan. reeds werkz. teg. 1 April. 8. Kappeisbed. m. 15 Maart, liefst m. haar- werk bsk 9. Winkeljuffr. extern in zaak v. fijns manuf. te 's Hage. volk. op d. hoogte v. h. vak en bek. m. d. fr. taal. 10. Fl. bed. in heeren cunfect. zaak R. C. teg. 1 April, goed verk. is hoofd?ereischte. 11. Molenbaa3 op baggermolen, m. getuigschr. v. bekwaamh. 12. Apent v. politie 8e kl. jaarw. 490 en 60 voor kleeding, bon. 35 j. lengte minst. 1 70 M goed voorkom, sterk gest. goed lez. en schrijven. 18. Concierge in loge, sal. ƒ150 m. vrij won. vuur en licht en pers. belast., gehuwde lieden zond. kind. MARKTNIEUAS. Haarlem, 7 Maart. Graan en Zaadmarkt. Witte tarwe f 9 50 16,50, Haver f 3,7 5 k f 3 35, Gerst f6,—, Duiven - boonen f 7,f 6,90, Paardenboonen f 6,50 k 16,25, Bruine boonen f 10 k 18.25- Amsterdam, 7 Maart. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtFriesche Dokkusimer Jammen f325 k 3,70, dito Franeker f3 25 3 7°> dito Zaaiers f3,20 k 3,40, Geld. blauwe f 3,40 k 3,70, Zeeuwsche Spuische Jammen f 4,50 k 5,25, dito Flakkeesche f o,k t o,dito blauwe f o,o,— Pruisische Hamburgers f4.— k 4,50. Edam, 5 Maart. KaasAangevoerd 1 stapels, weg. 180 Kg. Hoogste prijs 26,— de 50 Kg. Alkmaar, 4 Maart. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 83 stapels, wegende 27,003 Kg. Prijzen: kleine Hooi Kaas f 33,Commissie Hooi f 30,middel bare Hooi f30, Leiden, 5 Maart. Aan de Botermarkt aangevoerd 115 eu 65 l/w deelen, te zamen 2950 stukken. Prijs ie kwal. f 64 k 72, 20 kwal. f56 k 62. Schiedam, 7 Maart. Moutwijn f 9, Jenever f 14,50, Amst. Proef f 15,75.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3