Een sluwe oplichter. B 1IV V E N L A V i). GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken «Sluw Of zij sluw moeten zyn Dat zal wel waar zijn mijn jongeD; het vak van oplichter is niet gcmakkelyk, maai degenen, dia zich voor hunne listen moe ten hoeden, hebben het nog wei raoeie- lyker, vooral in ons vak. Altijd moeten wij slim en op onze hoede zijn." Mijn vriend BuIHod, wiens lach bij deze woorden niet zoo gul en vroolyk was als gewoonlijk, is een van de groot ste en beroemdste juweliers in de City van Londen. «Of men mij ooit heeft beetgenomen?" vervolgde hij, «ja ik ben eens beetge nomen en leelijk ook. Omdat ik dit aan a bij hooge uitzondering heb bekend, zal ik u ook vertellen van welke groote oplichterij ik het slachtoffer* geworden ben. Het was juist na het einde van een oorlog, toen de vrede pas was gesloten, dat in zekere landen het geld even over vloedig was, als beloften io de mond van een kandidaat voor de verkiezingen. Op zekeren dag in de maand Augustus hadden ai mijne bedienden vaoantie, zoo- dat de zorg over den winkel geheel aan mij was opgedragen. Het was zeer slap in zaken, en terwijl ik tegen een der uitstallingskasten geleund naar buiten staarde op de bijna geheel verlaten straat, kwam het denkbeeld bij mij op, dat ik er niet x'eel bij zou verliezen wanneer ik den winkel sloot om ook een vrijen dag te nemen. Uit mijn gepeins werd ik opgeschrikt door het op9Dgaan van de winkeldeur. Ik keek op en zag iemand binnentreden, het ware type van een heer. Zyn klee ding was van de beste stof en getuigde van smaak. Hy was knap, slank gebouwd, en had een indrukwekkend voorkomen, met een sneeuwwit dasje, en eon gouden lorgnet opzijn aristocratischen neus.Waar schijnlijk was hij een directeur van een bank, een lid van het parlement of een geestelijke. Hij zag er waarlijk indruk wekkend genoeg uit om zulk een rang in de maatschappij, desnoods alle drie te vervallen. Hij maakte reeds dadelijk zulk een gnnntigen indruk op mij, dat ik hem als een zeer vertrouwbaren klant be schouwde, en gaarne' voor een flink be drag aan hem zou willen verkoopen. «Men heeft mij aan u aanbevolen, mynheer mynheer Bullion, niet waar ik boog door de firma "Blank, Bkwkety Blank. Men deelde mij mede dat gij in de geheele City de schoonste collectie juweelen hebt." «Ongetwijfeld mijnheer, er is hier in de stad geen juwelier die in alles ©p dit gebied zooveel keus heeft," antwoord de ik trotsch. «Mijne dochter is met mij uit Amerika gekomen, en heeft hier den persoon ont moet, met wten zy reeds verscheidene jaren verloofd is. Hij heeft deelgenomen aan den oorlog, en is in rang snel op geklommen. Hy kon echter geen groot verlof krijgen om ons in ons vaderland te bezoeken. 9n daarom heb ik, dit is wellicht een zwakheid van mij, aan de smeekbeden der jongelieden toegegeven, en myn toestemming gegeven, om het huwelijk hier en binnen korten tijd te laten voltrekken. Ik heb niemand anders dan mijne moederlooze dochter, en daar het mij aan tijd ontbreekt om voor meer doel matige en nuttige huwelykscadeaux te kunnen zorgen, is my niets andersover gebleven, dan haar van sieraden, juweelen en al dergelijke snuisterijen te voorzien, die bij de vrouwen zoo geliefd zyn. In ieder geval kan men in diamanten veilig zyn geld beleggen. Laat my nu echter het een en ander eens zien, waarmee ik myn bemind© dochter een genoegen kan doen." Ik liet hem myne kostbaarheden zien een voor een stalde ik de kostbare en glinsterende sieraden voor hem. uit, en ofschoon hij ze in zijn hand nam, en ze op verschillende wyze tegen het licht hield, was er Diet in het minst aan zijne gebaren iets verdachts op te merken, hetgeen door ons juweliers, die altijd zoo scherp moeten uitzien, spoedig genoeg wordt waargenomen. Eindelyk had hij zijn keus gedaan een paar oorringen 60 pd. et., een arm band 100 pd. st., een broche 25 pd. st., een ring 40 pd. st. en een kostbare speld voor het eenige bruidsmeisje 20 pd. st. Al deze kostbaarheden waren met diamanten van het zuiverste water ver sierd, en het was voor een bedrag van 245 pd. st. een drommels aardige be stelling en dat op een heeten Augustus morgen vindt gij niet Myn klant was ook zeer kieskeurig in zyne keuze voor de doosjes, waarin de kostbaarheden moesten worden gepakt de gewone doosjes vielen niet in zijn smaak, zoodat ik de juweelen in prach tige doosjes moest verpakken, welke het bedrag van zyne inkoopen met nog 20 pd. st. verhoogde. Nadat dit gebeurd was, of terwyl het gebeurde, haalde de heer een russisch- lederen portefeuille voor den dag, en toen ik hem het kleine maar kostbare pakje overhandigde benevens de rekening (de rekeniDg had ik hem uit de macht der gewoonte, reeds een oogenblik van te voren aangeboden), gaf hij mij cheque en eenige bankbiljetten. In het geheel voor een bedrag van 245 pd. st. Hij stak de groote portefeuille weer in zijn borstzak en haalde een klein beursje te voorscbijo, om daaruit het nog ontbrekende bij te passen. Na all9 zakken te hebbeu doorzocht, bleek het, dat bij een halven kroon te kort had. nO mijnheer," zeido ik, «die kleinig heid beduidt niets. Ik geef u de ver zekering, dat ik hiermede reeds tevreden ben". «Neen mijnheer, op die wijze doe ik liefst geen zakeD," antwoordde hij met nadruk. «Ik wil niemand een penny schuldig zyn," en hy zocht nog steeds naar los geld. Geen oogenblik kwam het mij in de gedachte, dat het eemgszins zonderling wa9, dat hij mij geen bank biljet gat om dat te wisselen, daar hij toch in zijne portefeuille genoeg bank biljetten scheen te hebben. Terwyl hij zoo ai zijr«e zakken doorzocht q ik eenigzins een houding aannam, alsof ik niet bemerkte dat hij naar geld zocht, zag ik een eenigzins grof gekieeden, zwaarlyvigen man voorbij de deur heen en weergaao. Weldra bleef hij staan en drukte zyn neus tegen het vensterglas. Het volgende wat hy deed was om bin nen te treden en de deur achter zich te sluiten. Met een zucht van verlichting en mtt een vertrouwelijk knipoogje aan mijn adres, zeide hij ademloos: «Dus nog juist bytijds?" en daarna op den elegant gekieeden heer toetre dende, die al dien tijd met den rug naar hem toegekeerd had gestaau, sloeg hy hem vrijmoedig op zyn schouder. «Zoo Dick, hebt gij het weer eens willen wagen De heer keerde zich om, werd beur telings rood en bleek, en scheen geheel sprakeloos to zyu. Ik daarentegen werd rood van woede. «Wat bedoelt gij daarmee?" vroeg ik «om hier te komen en mijne klanten te beleedigen Wie zyt gij mijnheer «Een klant, wat Heeft hy bij gekocht Nu hy is een mooie klant, en als gij wilt weteD, wie ik ben, ziehier mijn kaartje. Dat zal u wel vertellen wat ik hier kom doen." «Ik heb uw kaartje niet noodig mijn heer ik wil het niet zien zelfs. Ver laat dezen winkel wat ik u verzoeken mag. Deze heer heeft artikelen vau my gekocht en heeft ze reeds betaald bij heeft ze betaald mijnheeren ik wierp een vluchtigen blik op het kaartje en las daarop het woord «detective", maar nog wildo ik hem niet gelooven. «Ik stoor my niet aan u al kwaamt gy hier met twaalf deteefciven, gy moogt hie myne klanten niet Deleedigeu. John" en ik wendde mij tot mijn klerk «roep een politieagent." «Roep er drie of vierzeide de ruwe indringer, «maar Dick" en hij wendde zich tot den heer, «zult gy kalm met my meegaan of niet Stel u myn verbazing voor, toen ik myn eleganten klant een vrees3lijken vloek hoorde uiten. «Nu is toch alle kans voor mij verkeken, dus wat helpt het mij en het masker was gevalleD, zoodat ik kon zien welk een sluwe schelm hij was. «U moet weten mynheer," zeide de ruwe man tot mij by wijze van ver klaring, «hy is Dick Diamant, de sluwste oplichter, die hier bekend is. Ik ken zijne streken en zag hem hier binnen gaan, en mij dunkt, dat het uw geluk is, dat ik het heb gezien. Het kon wel waar zijn, dat bij goed betaald heeft maar ik wil wedden, dat hij u heeft beetgeno men. Wy hebben hem echter voor drie andere zaakjes noodig." Ik was zoo verbysterd en in de war, dat het mij onmogelijk was om myne gedachten goed by elkaar te houden. «Laat my eons zien, waarmee hy u heeft betaald," zeide de detective, en ik reikte hem (le papieren over. «Juist," zeide hij; «ik zal ze bewaren, totdat, wy op het bureau van politie zijn, en" hy stak zijn hand in een der zakken van den oplichter, «ik zal deze sieraden ook maar in mijn bezit nemen, dan weet gy tenminste, dat zy in vei ligheid zijn." En hij bracht het geld, de cheque en de juweelen in een van zijne eigen zakken over. Mijn deftige klant sprak geen woord, en scheen zich geheel in zijn lot te schikken. Natuurlijk moest ik hen naar het politie-bureau vergezellen. Ik beval myn bediende om een koetsier aanteroe- pen, en weldra stapten wy met ons drieën in het rytuig. Na een korten rit bevon den wij ons voor het hoofdbureau, waar de Mayor of anders zijn vertegenwoor digers zitting hebben. De cellen bevon den zich in de beneden verdieping en het bureau was op de eerste verdieping. Het rytuig hield stil. Op verzoek van den detective stapte ik het eerst uit, en trad het bureau binnen om daar op hem te wachten, totdat hij den oplichter in een der cellen goed en wel achter slot en grendel zou hebben gebracht, om daarna een aanklacht tegen hem op te stellen. Toen ik de deur achter mij had ge sloten hoofde ik het rijtuig wegrydeo. Ik wachtte vyf minuten, tien, vijftien, dertig, een uurer gebeurde niets, en ik bemerkte dat ik in de zaal een voorwerp van nieuwsgierigheid begon te worden. Ik zag eon deur waarboven stond «Com missariaat van Politie." Eindelyk myn gedold verloren hebben de, verschafte ik my toegang tot den commissaris, en vroeg hem, of hij my geen iolichtiogen wist te verschaffen om trent Dick Diamant, en waar de detec tive zich bevond. Het hoofd van de poliiie keek mij ver schrikt aaD. Ik legde bom hot gebeurde uit. De man begon te lachen. Ik werd toornig. Nu werd hij ernstig. «Be«te mijnheer," zeide hij, «gij zyt het slachtoffer van een paar van de sluwste oplichterg, die hier bekend zijn. De schavuit ea de detective zijn bondge nooten, en ik vrees dat uw geld en uwe sieraden voor altijd verloren zijn. Het spijt mij zeer, en ik zal u zooveel mogelijk helpen, maar tot mijn spijt moet ik bekeunen, dat er niet veel kans be staat, om die oplichters te pakken te krijgen. Zij hebben hetzelfde spelletj bijna in alle groote steden van Engeland geprobeerd, en hes is ons tot dusverre nooit mogen gelukken hen achter slot en grendel te brengen. Door den directeu r-g ene- raai der Exploitatie-maatschappy is eene eervolle vermelding toegekend aan de wachteres, vrouw Van Gils, van wacht post 16a bij Tilburg, die door het doen stoppen vuu trein 564 op I Maart wist te voorkomen dat een wagen in brand De Exploitati e-m aatschap- py verleent voor bet vervoer van paarden en rijtuigen, welke zullen deelnemen aan d9 wedrennen en harddraveryen Breda op den 18ea April a. s. (Paasch maandag) eene reductie op de vracht prijzen, zoowel voor de heen- als terui reis, mits de zendingen vergezeld zijn van een bewijs, afgegeven en geteekend door het bestuur van de Harddraverij en Renvereeniging, waaruit blijkt, dat de paarden en rijtuigen mededingen res pectievelijk medegedongen hebben in de wedrennen en harddraveryen te Breda op 18 April. Bedoelde reductie zal voor do paarden daarin bescaan dat, om het even of het vervoer plaats heeft in gewone goede renwagens dan wel in luxewagens, met de voor het vervoer van paarden en vee aangewezen treinen, slechts de vrachten zullen geheven worden van het tarief voor goederentreinen, terwijl ton aanzien van het vervoer der rytuigen bepaald wordt, dat daaryoor steeds slechts het tarief per goederentrein zal zijn ver schuldigd. Een groot getal werklieden, die vóór eenigen tijd naar de Transvaal vertrokken, om aldaar werk te zoeken, zullen weldra repatrieeron, wegens den treurigen ffnaDcieelen toestand, waarin zich daar tal van zaken bevinden. Donderdag werd te Roer mond gevankelyk binnengebracht de horlo gemaker G. T., vroeger wonende te Hel mond, nu te IJselmonde, verdacht van als gefailleerd koopman baten niet ver antwoord en goederen aan den boedel onttrokken te hebben. Naar aanleiding van het vonnis, uitgesproken door het Hof te 's Bosch tegeu J. Corbey, burgemeester van Wes8em, veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf wegens valschheid in ge schriften, heeft de maréchaussé uit Roer mond en Thorn Woensdag getracht hem aan te houden. Voordat do uitspraak bekend was, was hy echter reeds de grenzen over. Als een gevolg van een te kort in de gemeentekas te Termunten, welk tekort grootendeels door borgstel ling werd gedekt, is daar thans eene kwestie ontstaan. Het bedrag der borg stelling, groot 1500, was belegd staatspapieren, welke waarden tot veel grooter bedrag waren gerezen toeu deze post door de gemeente geïnd werd. De borgen vorderen nu van de gemeente de waarde welke die papieren boven 1500 hadden, terug, op grond dat de gemeente niet het recht had eene hoogere som, daa de borgtocht bedroeg te eischen. aanval van drift zekeren heer de Vil- lières, arbiter bij de rechtbank van koophandel aldaar, eenige steken met een priem toegebracht. De toestand van het slachtoffer is ernstig. France werd onmiddellijk gearresteerd. Do Zwitsersche reg earing heeft de uitlevering aangevraagd van Johannes Haag, geboren in 1857 te Wartb, kantoor T. urgau, laatst postbe ambte te Bazel, vroeger slotenmaker, vrij slank van gestalte; haar zwart, ge zicht rond; knevel rossig. Hij spreekt Duitsch met ZwitserRcben tongval, Fransch. Hij wordt verdacht van zich den 13en of 14en Febr. 11. te hebfi schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag, groot 4546.48 franken, ten nadeele van de postadministratie te Bazel; is sedert 15 Febr. 11. voortvluchtig, mis schien in gezelschap van eene vrouw, zal wellicht trachten over zee te ontkomen. Op zijne aanhouding en terug bezorging van het geld is eene belooaing van 200 franken uitgeloofd. Opsporing ea aanhouding wordt verzocht en onmid- deilyk bericht aan het departement van justïtie, waar zijn photographiach portret ter inzage ligt. Een zeer merkwaardige nieuwigheidwelke zeer in den smaak van de Oostenryksche dames valt, heeft de hofraad von Narkiewiez Jodko een dezer dagen te Weenen uit gevonden. Het is een electrisch bad ter verfrissching en verfraaiing van den huid. Voor dat doel wordt eene bepaalde hoeveelheid electriciteit in het bad- ot wa8Chwater geleid en de uitwer king op de mensehalijke huid moet verrassend zijn. Oudachtigo personen verkregen, zooals de heer von Narkiewiez Jodko verzekert, en hetgeen ook gestaafd wordt door getuigschriften vau verschil lende leden der hoogste aristocratie uit Parys en uit St. Petersburg, een rose, frisscbe tint, zooals gezonde menschen in hunne jsugd hebben. Het middel is even min moeielijk ala voor de gezondheid na- deelig, integendeel, zulk een electrisch bad bevordert den bloedsomloop ten zeerste en werkt op deze wyze gunstig op het geheele organisme. Natuurlyk heeft ook evenals alles op de wereld, deze uitvinding hare schaduwzijde. Die verjongingskuur duurt slechts 6 of 10 uur hoogstens en dan heeft deze uitgewerkt, doch dat is gewooa- lyk de tyd, dat men het alllerlangst op een feest vertoeft en daarna kan men weer een nieuw bad nemen. Naar men beweert, maken vele dames en bejaarde heeren gebruik van derge- lyke electrische baden. Zonder echter een dokter te raadple gen, is het niemand aan te raden om de pjoef te nemen, want wat den een soms dienstig is, kan den ander schadeD. Bij een voordracht, die d bekende reiziger Vambéry te Weenen over den invloed der Europeescke bescha ving op de Oostersehe vorsten hield, deelde hij de volgende anecdote over den Shak van Perzië mede, dien hy een wonderlijk mengsel van Europeeache bonhomie en Arabisch despotisme noemde. Toen eens de Koning der koningen di neerde bij den prias van Wales, en er asperges rondgediend werden, beet hij de koppen af en wierp de steelen op den grond. Nadat een oogenblik eene pynlijke stilte ontstaan was, redde de prins van Wales de wederzydsche positie door zelf ook de steelen op den grond te werpen, welk voorbeeld door de prin ses van Wales en de overige dischge- nooten gevolgd werd. Stroomatten te reinigen, Een handvol keukenzout wordt in warm water opgelost, een styve borstel daar in gedoopt en de stroomatten behoorlijk met het zoutwater afgeborsteld. Op deze wijze behandeld, worden zy zoo blank en fraai als men slechts wenschen kan. En het middel werkte aanstonds want dank zij Lepère's reclame, steeg de jaarlijksche opbrengst der apotheek, tot dusver 4 4 5000 francs bedragende weldra tot het cijfer van 40.000 francs En men we6t welke vorderingen de reclame, van 1826 af; heeft gemaakt. In de Franache dagbladpers waren t de stichters der moderne, Parysche journalistiek Emil8 de Girardin en Villemessant die het eerst, in de Presseonder den pseudoniem van Marquis de Saint Loup", een feuilleton publiceerden, aan de mode gewijd en een aantal betaalde reclames bevattende. Ten huidigan dage heeft de reclame al het andere verdrongen. Zij maakt zich meester van de grootste bladen, de revues, do boeken, weet zelfs vaak tot litteraire artikelen door te dringen ™"*t bekende handteekeningen voorzien' Een getooverde boom. (Kunstje voor de huiskamer.) Men lost 40 gram koper-vitriool, zwa velzuur koperoxyde, dat men bij iederen drogist kan krijgen, in 150160 gram heet water op en filtreert de blauwe scheiding in een glas. Uit geheel roest vrij yzerdraad, 'c zoogenaamde bloemen- draad, maakt men inet behulp van een kleine tang, een ooompja mot wortels, stam, takjes en twijgjes en plaatst dit boompje onder een inmaakglas, nadat men 't onderste gedeelte van dit boompje, d. w. z. de wortels en de stam, in ge smolten, bruine was gedoopt heeft, opdat die deelen do karakteristieke houtkleur verkrijgen. Giet men nu over 't boompje, in 'tin- maakglas, da koper-vitriool-oplossing en plaatst men 't goedgesloten glas op een plaats, waar het voor schudden gevry- waard is, zoo zal men kunnen waarne men, dat op de takken en twygen, die niet met was bestreken zijn, mooi koper achtige bladoren en blaadjes uitkomen; ja, langzamerhand wordt het boompje aan het boveneinde meer en meer met de mooiste koperblaadjes bedekt, zcolat men eindelyk een echten «koperboom" in het inmaakglas als getooverd ziet. Woensdagavond te II uur is door de politie te Luik op het raam- kozyn van den heer Renson, lid van het Beroepshof die het hof van gezworeuen heeft voorgezeten, hetwelk Dinsdag drie anarchisten wegens dynamiet-aanslagen tot zware straffen heeft veroordeeld, eene fleseh met dynamiet gevuld en met eene brandende lont daaraan gevonden. Door het onmiddellijk afsnijden der lont is eene ontploffing voorkomen. Naar het heet, zouden alle leden der jury, die tot de veroordeeling hebben medegewerkt, dreigbrieven ontvangen hebben. De kolonel Montingie van het 3e regiment lanciers, in garnizoen te Brugge, had twee oi'ficiecle in het Vlaam8ch gestelde brieven van de bur gemeesters van kleine gemeenten terug gezonden met de aanteekeningnJe ?iiai pas Vkonneur de connaitre le flamand Hierover werd beklag gedaan by den minister van oorlog, generaal Pontus, en kolonel Montingie werd met 15 dagen arrest gestraft. «De tijd is voorbij, zegt het Handelsblad van Antwerpen, dat men met Vlaamsch sprekende burgemeesters den zot hield; dat moest kolonel Montingie wel weten." De bekende beeldhouwer Jacques France te Parys heeft in een DE RECLAME. Uit welken tijd dagteekent het aan= wenden van reclame Wie is de eerste rcclame-maker geweest Deze vrageD, door Le Figaro aan hare lezers gesteld hadden den ver wonderlijken uitslag, dat een der inzen ders Herodotus noemde, als baanbreker der in onze dagen zoo machtige re clame En waar is het, dat van Darius wordt verhaald, hoe hij de bronnen van Teara trachtte bekend te maken, hetwelk door Herodotus (Boek IV, caput XCI) als volgt wordt verhaald.* Darius, gekomen zijnde by de bron nen van Teara, legerde er zyn kamp. Hij vond er zooveel behagen in den stroom te aanschouwen, dat hij een kolom liet oprichten, met de volgende inscriptie «De bronnen van Teara geven het beste en schoonste water te.* wereld. Darius, zoon van Hystaspes, de beste en schoonste aller menBchen, koning der Persen en van al het vasteland, opruk kende tegen de Scythen, is aan de oevers gekomen." Van Herodotus tot Elie Trébaud is een heele sprong I In La Vie de Faris (chapitre IX) leest men De eerste reclame, door de dagblad pers bevorderd, dagteekent van 1826. Het was een apotheker op de place Maubert, zekere Lepère, die, door bil- letten de deugdelijkheid van zyne mid delen tegen de huidziekte aanpreeB. TE HAARLEM op ZONDAG 20 Maart 1892 Groote Kerk Voorm. 10 ure, dr. J. H. Gunning, Hoogl. te Leiden, (voor Knottenbelt). Nam. 2 uro, Moeto 18e Lijdeustekst. 's Avonds 6 ure Swaan, 14e Lijdenstekst. Nieuwé herit. Voorm. 10 ure, van Ltnnep. 12a Lijdenstekst. Jans- Kerk Voorm. 10 ure, Vceu. Woenadagavond 7 ure, H. W. Lieftinck, ^Candid, tot dan H. Dionst. (Voor Swaau). Bakeaetisr Herts. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure Moeton. Eglise Wallojine. Dix heures, Deb-y. Christelijk Ge ré formeel de G-i-msente Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 'a Ar. 5 ure, Mulder. Kleia Heiligland. Voorm. 10 ure, :a Ar. 5 ure, Schotel. Lutkersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Donderdagavond 8 ure, Mees, Lijdenapredikiug. Kerk der Veraenig de Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, de Vries. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, P. Heering, pred te 's Hage. Met medewerking van het Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, VVeias. Donderdagavond 8 ure, Weias. Chr. beioaarschool Lange Heerenvest. Dinsdagavond 8 ure, Moeton. Bijbellezing. 1 Samuel 20 1 v.v, Sluiting. Lokaal in de Oranjestraat. Din dagavond 8 ure, Veen, Bijbellezing. Sluiting. Lokaal "Weten en Werlcenn Dondeidagdvond 8 use, van Lennep, Bijboffez. Joh. 12. 27 ?v. Sluiting. Noorderkerk Ridderstraat. Yoorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, J. Langhout. Nederd. Herv. Kerk. Benneferoek, Voorm. ll ure, H. Bremer, godsdienstonderwijzer te Haarlem. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang. Lutkersehe Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doovsgezinde Kerk. -Voorm. 10 ure, J. Sepp. Voorm. 10 ure, J. D. vau Arkel. Doopsbedieniug. Meesaistedle. Voorm. 10 ure, Kuylmau. UaaMcgom. Voorm. J0 ure, M. Buchli Fest. Moiatryk en Foianen. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld CFz Geen Zondagschool. fë&ngpoortc Yoorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndaia. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Velgen. Yoorm. 10 ure, II. Waardenburg. 's Avonds 5 ure, H. Waardenburg. 's Avonds 7% ure, B. vau Zweden, E/angelieverk. Donderdagavond 7% ure, H. Waardenburg, Bijbel! Zaterdagavond 7^ ure, B. van Zweden, Bijbell. £»n<ivoort. Voorm. 10 ure C. Barneveld. Nam. 2 ure, C. Barneveld.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 6