V A K 1 A. INGEZONDEN. KENNISGEVING. Burgerlijke Stand den vader, benevens tot teruggave van alle brieven, portretten en geschenken. Dinsdagmorgen heet. e Londen de terechtstelling plaats gehad van John Noble die een vrouw had gedood. Hij werd opgehangen. Onder den naam anodijn wordt in Engeland en Rusland eene aether en alcoholhoudende vloeistof in den handel gebracht, welke zeer be dwelmende eigenschappen heeft en even nadeelig werkt als de morphine. Daarom is thans in Rusland van te- geeringswege de verkoop van anodijn verboden, terwijl de aether onder de sterkwerkende en vergiltige bestanddee- len is gerangschikt en slechts onder be paalde conti óle in consumtie mag ge bracht worden. Te Hertfordshire werd een werkman, die 27 sh. in de week ver diende, veroordeeld tot een maand dwangarbeid, omdat hij zijn kindereu mishandelde, hen niet te eten gaf en hen dwong om voedsel op straat te bedelen. Als een staaltje, hoe ang stig de parijschc bevolking is gewor den bij devele dynamiet aanslagen van den laatsten tijd, diene het volgende, door den correspondent der LV. R. Cl. vermeld Treedt gij tegenwoordig een parijsch huis binaen, zoo komt de concierge met argwanenden, schuchteren blik voor de deur van zijn klein verblijf, om u van top tot teen op te nemen en te zien of gij wellicht niet eene helsche machine in een uwer mouwen verbor gen hebt. In den regel staat de straat deur overdag wijd open. Thans is de uitgang veelvuldig gesloten, zoodat gij moet sclellen en de concierge aan zijn koord moet trekken om de deur te doen opengaan. Op die wijs wint hij tijd om zijne aandacht op den intredende te vestigen, zoodat deze niet onopge merkt eene doos met dynamiet op de trap kan nederleggen, gelijk de verliefde minnaar doet, die een bloemruiker aan zijne beminde wil offeren. Velen zijn bevangen door vrees, maar er wordt ook niet weinig den gek ge stoken met deze dynamietplaag, Dat is eigenlijk maar het beste, want men zou niet ten onrechte zijne haren te berge voelen rijzen, wanneer men, zijne huis- trap afdalende, zulk een veelbelovend kistje zag staan voor zijne voeten. Iedereen kan het slachtoffer zijn van blinde vernielzucht. Het is waar, dat voor iedereen de kans niet zoo heel groot is, want er waren volgens de stedelijke statistiek op 1 Januari 1890 te Parijs in ronde cijfers vier en tachtig duizend gebouwde eigendommen, en aangezien de bevolking op dien datum 2,260,000 zielen be droeg, is dus de gemiddelde bevolking van ieder huis zeven en zeventig be woners. De kans, dat iemand getroffen wordt in zijne woning, is dus als een op vier en tachtigduizend, maar dan kunnen zeven en twintig menschen tegelijk ge troffen worden. Dit alles, wel te verstaan in de onderstelling dat er eene ontplof fing 's nachts of 's morgens vroeg plaats heeft, wanneer iedereen thuis is. Dit is ook het waarschijnlijkst, daar in den loop van den dag het aantal voorbij gangers langs de hoofdtrap van het huis ce groot is, om zulke aanslagen te kun nen wagen. Te Freiburg i. B. verbrandde ten gevolge van het springen cencr petroleumlamp een gansch gezin van acht personen. Het eenig overgeblevene kind werd uit het venster geworpen en zwaar gekwetst. De dieven, die het duitsche consulaat te Zurich leegplunderden, zijn gevonden, 't Zijn twee Duitschers, die al heel wat op hun kerfstok hebben, en die door verkoop van valsche legiti matiepapieren zaakjes hoopten te maken. Alle papieren van het consulaat zijn bij hen teruggevonden. In den gemeenteraad van Weenen is voor de eerste maal gebruik gemaakt van de bepaling der wet, die den voorzitter 't recht geeft een lid het bijwonen der vergaderingen tijdelijk te ontzeggen. De a tisemiet Gregory maakte zulk een kabaal, dat de vice burgemeester Richter hem voor twee zittingen schorste. Er heeft eene geweldige bergstorting plaats gehad op het deen- sche eiland Moen, bekend om zijne schoone krijtrotsen. Van de krijtrots Standekopf is het grootste gedeelte, 300 voet lang en 60 voet breed, met eenen ontzeitenden s.ag in zee gestort, waardoor eene landtong van 400 voet lengte gevormd is Drie visschersschuiten ontsnapten gelukkig nog aan het gevaar van verpletterd te worden hoewel al het vischtuig verloren ging. Twee gevecht in een gevan genis. Te Pallanza (Italië) bevonden zich twee misdadigers in de gevan genis, waarvan de een wegens moord tot twintig en de andere wegens man slag tot tien jaar tuchthuis was veroor deeld. Zij kregen twist over de vraag, wie van hen kapitein was van een vereeniging van misdadigers, en daagden elkander uit. De duellisten vochten met ijzeren werktuigen tot de eerstgenoemde zijn medegevangene had doodgeslagen. Het Oranjevrijstaatsche blad De Express schrijft: De heer Booth (de „tamboer gene raal" zooals de Paarl hem bestempelt) heeft ons land de voorkeur gegevên voor zijn ovcrzeekolonie. „Zuid-Afrika zal mijn waschpot zij71 waarin ik het vuilgoed van Londen zal dom<peltnu heeft de generaal in zoovele woorden onlangs verklaard. Wij objecteeren met de grootste innigheid er tegen en hopen dat de Kaapkolonie zich even wakker als tijdens de anti bandieten beweging gedragen zal bij deze tweede poging om Afrika voor een vuilnisbak te gebruiken Elk land heeft zijne voorrechten, en elk land heeft ook .zijne moeilijkheden. Laat elk land zooals elk mensch zijn eigen pak zien te dragen. Wij bewonen een land krioelende van gekleurden. Zij zijn onze natuurlijke arbeiders-klassen; zij moeten daartoe opgevoed en zelfs door de wetgeving verplicht worden. Voor waar er is geen plaats hier voor Enge- land's overbevolking. De blanke man zit reeds met de handen in de haren bij de gedachte aan de naturelleu die als konijnen rondom hem voorttelen, en wil men nog bovendien het onge wensehte deel van Engeland's bevolking op ons afschudden. Neen, dat gaat niet. Afrika is niet bestemd om Europa tot waschpot, spuwbak, „vuilnisbak" of „zinkput" te dienen. Wij dragen voor waar een hooger ideaal in ons hart, en verwachten eene betere toekomst voor ons vaderland. Als de dingen hier gaan zoo als het behoort dan is er geen werk voor die arme drommels van het Heils leger. Oos land zal nooit dik bevolkt worden, en indien één ding zeker is dan is het dit dat wij altoos veel meer arbeiders da?i arbeid zullen heb ben. Maar de arbeiders moeten aan het werk gezet worden, daar ligt de knoop. De luie kaffer moet tot een nuttig mensch herschapen worden. Hy moet leeren werken zooals de blanke man werkt „in het zweet zijns aan- schijns Als die dag komt (en hij moet en zal komen) dan zal er maar bitter weinig te doen zijn in ons land voor zulke lieden als er in het Heilsleger opgekweekt worden. Wij gunnen ze een uitkomst in Amerika of elders waar er plaats en werk voor hen is; maar Zuid-Af ika is het ongeschiktste oord dat de generaal voor hen kan uitkiezen. Dit heeft de schrandere minister Mer- riman ingezien en ronduit in Londen gezegden in deze zaak trekken Zuid Airikaan O/is La7idPatriot en Ex pres onder één juk. Donderdag heeft in Was hington street te Boston in het hotel „Clarke" een hevige brand gewoed. Men spreekt van een vijftig slachtoffers. Een nieuwe stad in Am e r i- ka. Uit New-York meldt men dat in Creede het eerste kind het levenslicht aanschouwde. Waar ligt C eede Op een kaart zal men dit oord niet vinden het bestaat eerst sedert eenige maanden en telt niettemin 8000 inwoners. 2ijn naam heeft het te danken aan den heer N. E Creede, die hier zilvermijnen ontdekt heeft. Dag en nacht wordt er in de stad gebouwd. Een stiaat is drie engelsche mijlen lang, aan beide kanten met ffinke blokken huizen voorzien, waarin dui zenden hun ambacht drijven en het hameren en zagen der timmerlieden dag noch nacht ophoudt. De stad is electrisch verlicht en krijgt binnenkort ook waterleiding. lederen dag worden er 40 wagons hout en planken en een wagon spijkers verbruikt. Vijf zaagmolens zijn steeds aan het werk. Wijl de huizen uit bevroren balken zijn gebouwd, zijn zij vreesdijk vochtig en ze werden betrokken, nog voordat zij droog waren. I e gevolgen blijven natuurlijk niet uit en zoo behooren hoesten, borstziekten enz. tot de gewo ne kwalen. Niettegenstaande groeit de bevelking dagelijks aan en men schat dat het aantal inwoners waarschijnlijk op het einde van Juli een 25.000 zal bedragen. De joogste electrocutie te New-York wordt door de amerikaan- sche bladen in den breeden besproken. De veroordeelde, Jeremiach Cotto, kon eten noch slapen, sinds hem in de Sing Sing-gevangenia;zijne veroordeeling was aangekondigd. Het was een door ontzetting uitgeputte ongelukkige, die naar de plaats der terechtstelling wan kelde. Reeds bij de eerste stroomslui ting verloor hij zijn bewustzijn volko men, maar het organisme bood meer weerst nd. Na de vierde stroomsluiting bleef het hart nog kloppen eerst bij de vijfde trad, naai thans blijkt, de dood in. Het regiment heeft een nieuw garni zoen betrokken, 's Avonds is er ter ont vangst der officieren bal op het stad huis. Daar juist is luitenant X. binnen gekomen. „Wat nu, X.", vraagt zijn ritmeester, „Wat scheelt cr aan Waar zijn je baard en je haar gebleven Luitenant„Ik had bij het afscheid zoeveel medaillors te vulleD, ritmees ter". Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet- aansprakelijk.) Mijnheer de Redacteur. Zooals u weet kwam in den gemeen teraad van 29 Mei 1889 ter tafel een schrijven van de I. C. C. A. over ver laging der gasprijs en verlenging van 't bestaande contract. De raad ging in zijne vergadering van 16 October 1889 op dit voorstel niet in, en daarom kregen wij in Februari van dit jaar een nieuw voorstel. Het is niet onaardig, de beide aan vragen nader te bezien, want daardoor komt nog des te beter uit, hoe onaan nemelijk de voorwaarden zijn. Dit laatste voorstel omtrent de pu blieke verlichting is, dat men gas wil leve ren tegen den prijs van 3Vg cent per stère, terwijl de kosten van plaatsing onder houd, schoonhouden, aansteken en blus schen der lantaarns ten laste der maat schappij blijven. Verder zijn sub. b. c. d. verschillende bepalingen vermeld omtrent de verbruikte hoeveelheid gas, enz. Het voorstel van 29 Mei 1889 luidde De prijs voor de openbare verlichting blijft 0.65 per uur brandons voor eene lantaarn, overeenkomende met ƒ0.032 per kub. meter. Wij gaan hier dus wat de publieke verlichting betreft er niet zoo bizonder op vooruit en bekomen van ƒ0.0383 nu eene reductie tot /0.03so Te Antwerpen waar dezelfde maat schappij ook een contract met de gemeente heeft, levert zij 't gas voor de publieke verlichting tegen den prijs van byna een halve cent 1 centime) per uur en per vlam, of per lantaarn, ten behoeve van 6570 lantaarns. (Zie contract der I. C. G. A. met de ge meente Antwerpen van 20 Mei 1874.) Wordt het aantal laDtaarns boven dit cyfer uitgebreid, dan zal de gemeente de meerdere lantaarns voor zijne rekening nemeD, en dan voor het aaDtal lantaarns boven 6570 betalen 0,084 cent per uur en per lantaarn (1^ centime.) Bovendien is in art. 18 van 't antwerpsche contract bepaald, dat de lantaarns een minimum van 200 liters per uur moeten verbran den, en dat allen onkosten voor schoon houden enz. enz. voor rekening der I. G. C. A. komen. Het groote verschil in de kosten van de publieke verlichting zal iedereen da- delyk in 't oog vallen, als men weet dat onze gemeente op 31 December 1890 werd verlicht door 1156 gaslantaarns, en dat de onkosten voor de publieke verlichting in dat jaar hebben bedragen ƒ21.498 66. Hierbij moet niet u t het oog worden verloren, dat de lantaarns te Antwerpen zijn geplaatst op 30 meters afstand in de bestaande straten, of op denzelfden afstand by nieuw aangelegde straten. Het haarlemsche contract zegt in art. 22, dat de lantaarns hier ge plaatst moeten worden op veertig meters afstand in dichtbevolkte en op vyftig meters in het minder bevolkte gedeelte der gemeente. In de thans hangende aanbieding wordt over het electrisch licht niet gesproken. In de offerte van 29 Mei 1889 staat ten zesdede gemeente heeft ten allen tyde het recht voor de openbaro verlichting gebruik te maken van electrisch licht wordt een aanvraag voor concessie voor de leveriDg van electrisch licht by den gemeenteraad ingediend, zoo kan ook de I. C. G. A. harerzijds daartoe aanbie dingen doen, en zal zij by gelyke voor waarden, boven elke andere maatschappy de voorkeur genieten. Of particulieren dit licht ook zouden mogen gebruiken zegt de I. C. G. A. niet. Is over 't elect-isck licht bij de thans aanhangige verlenging der concessie niet met opzet gezwegen Zal zij niet, wanneer zy eene verlenging harer gasconcessie krygt, beweren, dat zy 't monopolie bezit, betreffende de openbare en particuliere verlichting der gemeente, en daardoor de toepassing van eleetrisch licht tegenhouden, ook dan, wanneer dit met 't gas kan concurreeren By den gemeenteraad van Antwerpen kwam in den loop van 't vorig jaar eeno aanvraag van de heeren Moris van Rijsselberghe, voor de levering van elec trisch licht aan particulieren en voor gemeente-verlichting. De gemeenteraad te Antwerpen kon eene dergelijke con cessie niet geven, gebonden als zy was aan de I, C. G. A. De gasmaatschappij deed na onderhandelingen met de boven genoemde heeren concessionarissen voor 't electrisch licht in de gemeente afstand, bij schryven van 3 December 1891, van elke monopolie anders dan voor 't gas mits men dan hare concessie verlengde met nog 15 jaren. In verband hiermede is zeer belangryk het volgende, voorkomende in 't verslag van rapporteurs aan den gemeenteraad van Antwerpen uitgebracht 15 Februari jl. ^Immers spreekt 't van zelve dat de vergunning der gasmaatschappij, wanneer zij niet langer in bezit van een alleen handel zal zyn, het grootste gedeelte harer nadoelen voor de stad verliest; de maatschappy boezemt slechts vrees iD, omdat zy elke mededinging, elke voor uitgang buiten haar gedaan kan be letten. Werd dos de mededinging mo gelijk, konden andere aannemers het elec- triek licht, waardoor het gas ongetwijfeld zal overvleugeld worden, maken en ver- koopeD, dan ware geen alleenhandel meer te vreezen. En 15 jaar verlenging van het gascontract, ware metterdaad niets anders dan eene verlenging van de ge- houdeoheid der gasmaatschappij, om de straten te verlichten voor een prys, waartegen niemand naar wij kunnen oordeelen de straatverlichting zou willen op zich nemeD, 1 centiem per bek en per uur betaald voor het grootste gedeelte der lantaarns (6570) en 1 centiem voor de overige. En aan ingezetenen zoude het vrijstaan, bij de electriciteit te winkel te gaau." In de aanvraag van 29 Mei 18&9, werd de gemeente de verplichting tot overname der fabriek bij expiratie vaD 't contract niet opgelegd, wanneer partijen het over de verlenging niet eens kunnen worden; in die van 23 Januari 1.1. wel en zelfs op bezwarende voorwaarden: immers de taxatie geschiedt naar de waarde, welke voor de gebouwen, toe stellen enz., als voor 't gebruik dienstig kan worden aangenomen. Het b-. zwaar in dezen schuilt 'm daar, dat bij afloop der concessie de gemeente de gasfabriek der maatschappy moet overnemen, onver schillig in welken staat de gebouwen dan verkeeren en of de inrichting der fabriek tegen dien tyd nog voldoet aan de eischen, die men kan stellen aan eene goed in gerichte fabriek, en dan moet niet worden getaxeerd naar de waarde die fabriek, toestellen, pypen enz. dan werkelijk zullen hebbeD, maar bij de taxatie moet rekening worden gehouden met de waarde, die zij alsdan zullen hebben voor 't uit oefenen der gasfabricage. Men ziet by een scheiden weet de Imp. C. G. A. er nog uit te halen wat er in zit. In de antwerpsche concessie komt deze bepaling niet voor, maar wordt alleen bepaald dat de taxatie der overname zal geschieden door deskundigen. In de thans aanhangige verlenging der gas-conces8ie komt ook niet voor de be paling, dat de gemeente hel recht heeft de concessie ten allen tyde terug te nemen, ter exploitatie voor de gemeente een recht dat volgens myn inzien de gemeente moest hebben. In het thans gedaan voorstel is ook niet opgenomen, de bepaling van Ant werpen, dat om de 10 jaren de gasprijs opnieuw zal worden herzien, en dat die nooit hooger mag zyn, dan 't gemiddelde van den prys, die in drie gemeenten van boven 50000 inwoners by contract aan te wijzeD, wordt behaald. Tusschen dag- en nachtgas wordt hier geen verschil gemaakt, te AntwerpeB weldaar kost daggas van 1 Januari 18911 Juli 1900 15 centime gelijk ƒ0.0720 per MJ, het nachtgas gedurende dienzelfden tijd 17 centimes gelyk ƒ0.080 centen met eene korting van 3°/o11% voor een verbruik van 5000 meter tot 80000 meters. Monopoliën zyn steeds nadeelig voor 't algemeen, men ziet wel het begin der zaken van eenen monopolist, maar weet niet wanneer 't zal eindigen, daar steeds naar verlenging wordt gestreefd, ten koste van 't algemeen. B. en W. schreven 26 September 1889 aan den gemeenteraad o. m.onder weder aanbieding van het schrijven van genoemde directie (aanbieding van 28 Mei 1889) hebben wy de eer u mede te deeleo, dat de daarin vervatte aanbiedingen door ons met buitengewone belangstelling zijn overwogen. Door ze te aanvaarden zou toch onmogelijk eene bate toevloeien en aan eiken gasverbruikende ingezetene en aan de openbare gemeentekas. Na gezette overweging zyn wy even wel tot het besluit gekomen, dat het thans gedane aanbod niet voor aan neming vatbaar iso. i. kan de ge meente op grootere voordeelen aan spraak maken dan kan hier worden aan geboden, ook zonder zich, sub. 6a 2e lid electrisch licht en preferentie concessie aan I. C. G. A. in de vrijheid van handelen te beperken. Tot staving van dit gevoelen wenschen wy ons te beroepen op het rapport van den opzichter over de gasverlichting, dat ter inzage van uwe leden op de plaatselijke secretarie wordt nedergelegd en op de uitkomsten, welke blijkens den hiernevens gevoegden staat elders worden verkregen, waar de ge meente zich belast heeft met de exploi tatie harer eigen gasfabriek. OLchoon de onmiddellyke baten voor de gasverbruikers en voor de financiën onzer gemeente zeer verleidelyk zijn, is het naar onze overtuiging bef er, te wach ten tot de geleden schade vermoedelijk met rente kan worden ingehaald. Dit antwoord was zeer juist, en m. i. ook van to; passing op het thans aanhangige voorstel. Ik meen thans voldoende uiteen te hebben gezet, waarom de thans ge vraagde verlenging der gasconcessie niet moet worden verleend. Zij is gewogen en te licht bevonden. X. EERSTE KAMER. Wetgevende Macht. Zitting van Vrijdag 1 April. Per Telegraaf. Aangenomen zijn de wetsontwerpen tot uitstel der ratificatie van de anti- slavernijacte, der grensregeling met En geland op Borneo, waarbij de heer Van der Putte het betreurde dat Nederland het Engelsch protectoraat niet kon te genhouden en van de instelling der ridder orde van Oranje Nassau, het laatstge noemd ontwerp met 35 tegen 6 stemmen zonder stemming werd aangenomen de dienstverlenging der militie, na de ver zekering van den minister van oorlog dat aan de definitieve defensieregeling hard wordt gewerkt. GEMEENTERAAD. Zitting van heden (Vrijdag) tiatn id - dags i uur. Na breedvoerige besprekingen worden de schriftelijke verzoeken om ontslag als leden van de commissie der Straf verordening, ingezonden door de heeren Mr. N. G. Cnoop Koopmans en Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaié, tot de vol gende vergadering aangehouden. Besloten wordt de heeren Mr. D. van Duivenbode de Vlugt en S. P. van Dorp alsnog op de kiezerslijsten te brengen. Goedgekeurd wordt een voorstel van B. en W. om aan de Vereeniging „Kunst zij ons Doel" eene subsidie van 200.toe te kennen, ter bestrijding in de kosten eener tentoonstelling van schilderijen, door haar ter gelegenheid van haar 70-jarig bestaan in Mei, te houden. Besloten wordt de jaarwedde van den knecht van de vischmaikt van 200.- te brengen op 100.per jaar, daar diens werkzaamheden door het misluk ken van de vleeschmarkt, zeer zijn ver minderd. Aan de orde komt thans het vervolg van de behandeling van het voorstel omtrent de Staalwaterbron. Na zeer uitvoerig debat wordt het na volgende besloten Behalve de vergoedingen vermeld in art. 2 zal door de Maatschappij aan de Gemeente worden uitgekeerd, geduren de den tijd, dat de meergenoemde bronnen geheel of gedeeltelijk worden geëxploiteerd, 20 percent van de over winst te betalen uiterlijk 6 maanden na afloop van het boekjaar. Onder overwinst wordt verstaan het geen van de jaarlij ksche inkomsten overblijft, nadat daarvan zijn afgetrok ken niet meer dan ie. de kosten van onderhoud en ex ploitatie ten lasté van ds Maatschappij en alles wat daartoe behoort; 2e. de jaarlijksche renten over de niet- afgeloste obligatiën 3e. 1 percent over het gestorte bedrag van het aandeelen-kapitaal en over de niet-afgeloste obligatiën 40. 5 percent rente over het gestorte bedrag van het niet-afgeschreven aan deelen-kapitaal. In de statuten zal worden aangegeven, welke uitgaven in aanmerking zullen komen voor de kosten enz. be doeld sub. primo. Bij de berekening in dit artikel bedoeld, blijft het be drag van aandeelen en obligatiën, in portefeuille bij de maatschappij, buiten aanmerking, terwijl geene leening mag worden gesloten dan tegen de rente en minimum koers en onder de voor waarden door den gemeenteraad goed gekeurd en vastgesteld. Voorts werden een aantal bepalingen van minder aanbelang aangenomen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen 1°. een verzoekschrift van A. H. Soetmnller om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in twee gelagkamers van het per ceel aan het Stationsplein No. 2; 2°. een ver zoekschrift van C. Beaufort geb. van Gasteren, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in de binnenkamer en op het erf van het perceel aan de Meesterlotte- laan No 41. Ondertrouwd: i April. F. Verbaan en E. Overheul. Geboorten: 30 Maart. E. Bakker Hoogland d. - A. J. Bertholee—v. d. Hoogen d. - J. H. BrohmMertens d. - E. Krauwerde Mol z. 31. H. C. Steenkist—Bon d. M. A. van Oploo—de Graaft d. - B. Goldstein de Vries z. Overleden 29 Maart. A. J. Val kenScott 71 j. Ged. Oudegr. 31. H. Vissers 70 j Nobelstr. - J. H. Winkel man 54 j. Scheepm.dijk. - M. v. d. Meij 18 j. Kruisstr. - 1 April. N. Niemann 14 md. d. Rozenpr.str. StoomvaartÖ8richt3G. De stoomschepen Pelikaafi en Fla mingo, voor de goevernements marine in Ned.-Indie, arriveerden 30 Maart van Rotterdam te Aden. Alles welaan boord. Het stoomschip Werkendainvan de N. A. S. M., van New-York naar Rot terdam, passeerde Donderdag 31 Maart, des namiddags 1 uur, Beachyfiead. Het stoomschip Prins Hefidrikvan Java, arriveerde 30 Maart teljmuiden. Het stoomschip Didamvan de N. A. S. M., van Amsterdam naar New- York, passeerde Donderdag 31 Maart, des ochtends te 6 uur 15 min., Dover. Het stoomschip Schieda7nt van deN. A. S. M., van Rotterdam naar Balti-

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3