IMitóe Muiterij Muziekuitvoering in den Hout INGEZONDEN. te Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Burgerlijke Stand 1 W. LEUfl S Gd Haarlem. Een knappe JONGEN GEVRAAGD: Spoed, f 1500 Spoed. HAARLEMSCHE Glazenwasschery Puibewassching, Bakenessergracht 31. Smedestraat 15 F. JARIQSE Co. Advertentiën. KENNISGEVING. Tweeden Paaschdag. A.J.BroxikhorstJr., Groote Houtstraat 54, HAARLEM. Springveeren-, Kapok- en Aanverwante Artikelen. Stoffeerderij. Ctaisclie Wasch-lHrichtina. Stoomververij. Gr. Houtstraat 86. Helmbrekersteeg. JULIUS WULFF Co., maar uit te trekken. Dit deed hij maar op hetzelfde oogenblik viel zij in on macht, en in weerwil van elle pogin gen, die met hulp van een geneesheer drie kwartier lang werden aangewend om de levensgeesten weder op te wakken, bezweek zij. Als oorzaak van den dood werd aangegeven hartverlamming. Zij was 32 jaar oud. Evenals in Beieren, hebben er laatstleden Zondag ook in andere gedeelte van Duitschland groote wend- Iranden plaats gehad Vooral bij een dezer gevallen bestond het vermoeden van opzettelijke brandstichting, omdat de brand des namiddags ten 3 ure in een en hetzelfde bosch op vier ver schillende piaatsen te gelijk begon Dit gebeurde in de nabijheid van Siegburg, waar de omtrek van den brand ten laatste een weg van twee uren gaans bedroeg. Toch is het reeds des avonds gelukt, den brand meester te worden. In denzelfden tijd zag men te Co- blentz van achter de'Augustahöhe dikke rookwolken opstijgen, en weldra bleek het, dat er tusschen Capellen en Rhens eene woudstieek in vlam stond, die ook geheel is vernield. Te gelijkertijd werd o k te Barmen de brandweer opgeroepen. Het Barnier woud in de nabijheid der villa Mur melbach stond in vlam, en wegens den zuidoostenwind liep ook het fraaie stads- plantsoen groot gevaar. Toen de brand weer aankwam, waren de houtvesters met hun personeel en de boeren reeds ijverig aan het het werk. De te hulp komende brandweer uit het district Heckinghausen deed haar best om het vuur af te houden van de dichte denne bosschen en mocht daarin slagen. Tegen 5 ure was men op Barmer grondgebied den brand meester. Een half uur gaans verder in de Mar- scheider bosschen onder Luttringhausen, was inmiddels een brand uitgebroken, dien men eerst omstreeks half 7 uie kon meester worden. Tevens woedde er een bosch brand voorbij de Friedrichshöhe. Met hulp van de Lichtenplatzer en een gedeelte der Barmer brandweer kon die 's avonds in zijn verderen loop worden gestuit. Ook aan de rechterzijde van de Wup- per heeft een woudbrand plaats gehad. In het Teutoburgerwoud, in de nabij heid van het Hermann monument, is eene geheele streek jouge denneboomen ter oppervlakte van 50 hectaren, door brand vernield. In het pruisische staatsdomein ten oosten van Eupen was reeds Zaterdag een woudbrand uitgebroken, die zich over eene oppervlakte van 250 hecta ren heeft uitgebreid. Maar dienzelfden en ook den volgenden dag hebben er op verscheidene aan het domein grenzende gronden gelijktijdig kleinere boschbran- den plaats gehad, die aan moedwilligen toeleg worden toegeschreven. N. R. Ct. De toestand in Thessalie begint onhoudbaar te worden. De overmoed der roovers kent geen grenzen meer. Dagelijks- hebben nieuwe aanrandingen plaats, meestal door be reden benden. Zij gaan thans zelfs zoo ver, in de dorpen door te dringen en persen daar aan de meest welgestelde inwoners, som tijds zelfs aan de autoriteiten, geldsom men af. De minister van oorlog is voor nemens zich in persoon naar Thessalie te begeven om de vervolging dei roo vers te leiden. Het zwitsersche comité, belast met de oprichting van een mo nument voor Teil te Altorf, heeft de teekeniugen van den beeldhouwer Kiss- ling de beste gekeurd. Kissling's model stelt Wilhelm Teil voor in de kleeding van een bergbewoner van Uri, met zijn kruisboog op den schouder en zijn zoon aan zijn zijde. Hij komt bergafwaarts van Burglen, dat op een achtergrond wordt voorgesteld. Op het voetstuk van het gedenkteeken zijn vier reliefs, die het schieten van den appel, de sprong uit de boot, Gessler's dood en Tell's dood te Schachenbach voorstellen. Omtrent het onderzoek naar den moordaanslag; op den proost Poninski, die naar het heette door een Poolsch anarchistisch komplot onderno men was, wordt thans van blijkbaar geïnspireerde zijde medegedeeld dat het betrokken zijn van een anarchistisch komplot bij deze zaak zeer onwaar schijnlijk is, hoewel misschien eenige der daders met anarchisten persoonlijk bekend waren. Verder bleek, dat twee van de terstond neergeschoten boos wichten, Pilakowski en Zukowski, in de berlijnsche voorstad Weissensee woon achtig waren. De laatstgenoemde, een verarmd Poolsch edelman, had eene zeer goede opvoeding genoten en leefde schamel, met vrouw en drie kinderen, als klaviermakersbediende sedert twaalf jaar in Weissensee. Hij werd vioeger, te gelijk met Pilakowski, wegens anar chistische aanslagen uit Parijs verban- Er wordt beweerd, dat Zukowski zijn Woensdag te Dortmund ter dood gebracht. Te Bombay is dezer dagen de nieuwe gemeentelijke waterleiding feestelijk geopend. De stad wordt daar- deor van water voorzien uit hetTansa- raeer, dat door indijken gemaakt is tot een groot reservoir. De aanleg van deze waterleiding heeft 7 jaar geduurd en f 18,000,000 gekost. De stad krijgt nu dagelijks 31,000,000 gallon water aangevoerd en door het reusachtig groote reservoir behoeft men nooit voor watergebrek te vreezen, zelfs niet bij de grootste droogte. Majoor Tulloch is de ontwerper van het werk, dat als een triomf der ingenieurskunst wordt beschouwd. Eenige gemaskerde man nen, teleurgestelde erfgenamen, naar men zegt, zijn de woning van prins Tscaeïdze te Sauram, in den Kaukasus, binnengedrongen en hebben den eige naar, zijne vrouw en twee kinderen, alsmede acht bedienden vermoord. Verscheidene arrestaties zijn gedaan, Uit Melbourne wordt ge meld, dar de rechtszaak van Deeming; voor het gerechtshof aldaar den 25»te» April zal plaats hebben. Men is van meening, dat het verzoek van zijn ad vocaat, om de zaak uit te stellen, totdat er getuigen uit Engeland zgn overge komen, om voor Deemings ontoereken baarheid te pleiten,zal worden afgewezen. Het gerecht te Widnes (district waarin Rainhill nabij Liverpool ligt) heeft een bevel tot inhechtenisneming uitgevaar digd tegen DeemiDg, wegens den moord op zijn eerste vrouw en zijne vier kin derne, maar hieraan zal slechts gevolg worden gegeven, wanneer Deeming in Australië wordt vrijgesproken van den moord ep zijn eerste vrouw. In Amerika jheett men veie georganiseerde benden ven vee-dieven, die geheele kudden stelen, de dieren naar andere staten voeren en hen daar verkoopen. De politie van Riverside, Wyoming, vernam dat een groote bende het district zou afstroopen150 mannen werden in hinderlaag gelegd en over vielen de dievenbende. De roovers ver- zetten zich wanhopig en aan het einde van den strijd lagen 28 roovers en 18 politie-agenten dood op den grond. bij Roeland, Korte Hofstraat 5, mooi bruinharig hondje voorzien van een halsbandbij S. de Vries, Klein Heiligland 53, eene porteraonnaie met eanig geldbij D. Smit, Burgwal 39 een zwart kalf (op de Veemarkt achter gelaten) bij vrouw Wijkhuizen, Oranje boomstraat 93, eene rol met eenige teekeningen. TWEEDE PAASCHDAG. MATINEE des namiddags vau 24 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den luit.-kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Parade Marsch Wieprecht. 2. Ouverture Mireille. Goutiod. 3. Morgenbliltter Walzer. Strauss. 4. Caprice Militaire Herzeelen. 5. Ouverture das Goldene Kreuz 6. The Mikado Valse 7. Rêvérie 8. Potpourri de l'Opérette la Grande Duchesse du Gérolstein Brüll. Sully van Vieuxtemps Offenbach. Stoomvasrtberichtan. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie ziek niet aansprakelijk in zijn schild voerde zichzelven en zijne medeplichtigen eene aanzienlijke geld som te verschaffen, om daarmede naar Amerika te vertrekken. Vrouw Kruze en haar zoon, die hun man en vader vermoordden, Mijfiheer de Redacteur Naar aanleiding van uw bericht, voor komende in Haarl. Dagblad van 14 April, omtrent de weigering van enkele briefkaarten, kan ik u het volgende mededeelen. Bij de invoering der postwet(i April) zijn door mij verschillende modellen van briefkaarten aan het Hoofdbestuur der Posterijen ter goedkeuring gezon den, waaronder ook modellen waren, aan de adreszijde met naam, beroepen •woonplaat* bedrukt. Het bekomen antwoord van het Hoofdbestuur luidde, dat al mijn inge zonden kaarten waren goedgekeurd alleen werd er op attent gemaakt, dat op de adreezijde slechts naamberoep en woonplaats van den afzender mocht voorkomen, alzoo geen prijsnoteering van een artikel of andere reclame. Ook moeten de kaarten volgens Rijks model voorzien zijn van het woord Briefkaart^ in drukletters; zonder dat worden de kaarten zeker geweigerd. U dank zeggend voor de verleende plaatsruimte verblijf ik Hoogachtend, VEd. Dw. Dienaar H. VAN ZANDVOORD. De voorwerpen zijn dagelijksuitgezon derd op Zon- en feestdagenvan 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen Een paardendek. Een zakje met ko peren ringetjes waarin eenig geld. Een paar leesboeken. Een schroevendraaier. Een bont boezelaar. Een R. K. kerk boek. Een paternoster. Een paar hand schoenen. Een stempel. Een bril. Een paar gouden oorbelletjes. Eene oude zweep. Een sleutel aan een hoorn. Eenige sleutels. {Atles op straat gevonden Terug te bekomen bij L. H. Bor- man, Essenplein 24P, eene portemon- naie met eenig geld; bij vrouwjHeeze man, Zijlweg 73, een koperen dop eener patentas; bij W. van de. Wel, Anthoniestraat 43, een paar bottines; bij G. J. van Onschoten, De Clercq- straat 162, een zwart gehaakten doek; bij den winkelier Seveke, Barteljoris- straat 16, eene portemonnaie met geld (aldaar achtergelaten); bij den drogist Drost, Lange Veerstraat 8, een engelseh zilveren horlogebij J. van Rossum, Essehilderstraat i4rood, eene kinder parasol; bij J. Kesman, Ravensteeg 10A, een bruinharig hondje voorzien van een lederen halsband met belletje; Het stoomschip Prinses Marie, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 14 April van Port-Said. Het stoomschip Prins Willem 1, is 9 April van Amsterdam te Parimaribe aangekomen. Het stoomschip Prins Willem III, vertrok 13 April van Parimaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Wilhelm ina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 April Ouessant. Het stoomschip Prins Alexandervan Batavia naar Amsterdam, vertrok 14 April van Port-Said. Het stoomschip Anchisesvan Java naar Amsterdam, vertrok 9 April van Port-Said. Het stoomschip Bromo, van Rotter dam naar Java, vertrok 14 April van Marseille. Het stoomschip Oranje-Nassau, arri veerde 14 April van Suriname via Havre te Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem II, vertrok 14 April van Amsterdam naar Suriname. HST* Aan Geabonneerdeti op dit Blad en hunne huisgenooicn worde?i aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn ie bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in- lichtingtegen toezending van postzegel. Juffrouw R. C. als directrice in magaz. y. gemaakte kinderkleed, in een d. koofdsted teg. jenot v. ko3t, inwon, bewasa. en sal., zeifat. kunn. optred-, uitstekende verkoopster en prima ref. liefst borgstelling. 2. Jaffr. in winkel v. mannf. m. h. vak bek. goed verkoopster, P. G. flink aal., volled. sollic. 3. Dykopzichter v. een hoogheemraadschap, te aanv. m. 1 Sept., jaarw. ƒ1400, sollic. vóór 15 Mei. 4. Iemand op d. hoogte v. granen, fl. ver- kooper, met eenige admin. kenn. en geneg. de brouwerijen te bezoek., die zelfst. kunn. optred. en cliënt, kunn. aanbreng, geniet, voork. 5. Flinke bediende in vak v. manuf. enz. direct, m. h. vak bek., goed kunn. etaL en ichryv. str. t. aanbevel. P. G. flink sal. 6. Iemand, die geregeld N. en Z. Holl. bereist m. cliënt, in manuf. bek. is, om op voord. voorw. een fabrikant in twentsche mannf. ie vertegenw. 7. Bediende op grossieiskaat, in kolon. waren teg. 1 Juli, ongev. 24 j.' goed op de hoogte v. h. vak en kantoorwerkzhdn. 8. Jongmensch v. adminiatr. werkzaamh. accur. werken is hoofdvereischte, sal. ƒ350. Winkelbediende, bekend m. d. verk. v. meubel, zelfst. kunn. optred., met 1 Mei of later, extern. 10. Jongmensch R. K. in vak v. manuf. tor- stond, met goede getuig. 11. Bekwame uniformmakera voor terstond, vast werk en hoog sal. 12. Bekwaam en net koetsier, ook geneg. huiswerk te verricht. FAMILIESERIGH TEiNJ- Gehuwd: 13 April. C. ter Kuile Ezn. en E. M. van Gilse, Groningen. - 14. M. H. van Gestel en J. K. Job, Amst. - J. F. L. Schneider en M. C. J. Pouw, Amst. - A. van der Lee en M. M. van der Feyst, Koudekerk. - M. de Jong Sz. en A. Helder Jd., Span broek. - A. J. Leo Visser van Ijzen- doorn en C. C. Bensman, Amst. - J. Hagedoorn en M. A. A. Dekker, Am sterdam. - G. Wulfsen en A. Th. O ving wed. van dr. EvertmaD, Arast. - L. C. M. Wegerif Gzn. en A. C. van Goor, Amst. - P. van Capelle en J. J. van Brink, Zutfen. - J. J. Ketelaar en W. Legel, Amst. - J. Spoor en M. C. Knappert, Leiden. - W. Gaade en C. D. Winkler, Utrecht. Geboorten: 10 April. C. F.Schoon hovenKamminga z. Uithuizen. - 12. P. W. L. van BiommesteinVan den Berg z. Padang. - 13. A. L. Wolter- som- Carsten z. Groningen. - A. G. SnethlageDe Haan z. Aalsmeer. - E. EyspaartDe Kort d. Nieuwer-Amstel. Overleden n April. Wed. F. M. KreisHartmann 72 j. Amst. - D. de LooperHiddink 60 j. Amst. - 12. J. W. van Hengel 82 j. Dinksperloo. - H. J. F. Schippers jd. 47 j. Deventer. - Wed. A. M. WillemsVan Dalfsen 69 j. Amst. - D. A. Fortuin jd. 33 jaar Dokkum. - A. C. van Tricht jd. 1 j. Arnhem. - 13. H. L. van Dorsten 62 j. Arast. - C. R. Loos 37 j. Hoorn. - A. M. de Lamaar 67 j. Wassenaar. - J. Honig jd. 19 j. Zaandijk. - C. M. HamelBakhuizen 71 j. Den Haag. Geboorten 13 April. J. Serné—v. Gastei d. - J. C. Verdonk—v. d. Bos d. - 14 M. E. HardenbergByster d. Overleden 14 April. J. P. de Nijs 63 j. Ridderstraat. voorheen JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING van Aandeelhou- ders aan de fabriek, Noorder Bui- larne26 April 1892, 's mor gens elf uur. Punten van behandeling liggen ter visie. MARKTNIEUWS. Amsterdam, 15 April. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkummer Jammen f3,3,50, dito Franeker f3,10 £t 3,60, dito Zaaiers fo,£0, Geld. blauwe f o,o„Zeeuwsche Spuische Jammen f4,k 5,50, dito Flakkeesche f4,f4,50, dito blauwe fo,o,Pruisische Hamburgers f4.10 4,30. Petroleumbericht van P. G. C. Cal- koen, Makelaars, Amsterd., 9 April. De amerik. Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram: New-York 6,10, 6,10, 6,10, 6,10, 6,10 ct. per gallon. Philadelphia 6,05, 6,05, 6,05,6,05,6.05, 6,05 ct. per gallon. Ruwe olie 57%, 57Ü, 57l> S6'<. 5<% 57- c- P- v. De noteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan de Amsterd. Petroleumhaven Disponibel 6,30, geïm. fust o,Leve ring April 6,25, Mei/Juni 6,25, Aug. 1,40, Sept /Dec. 6,60, Jan./Maart 6,65, Russ. disp. 6,los ia cons. 4,90, Apr. los. in cons. 4,90. Bij kleinighe den f%è.% hooger. Schiedam, i 5 April. Moutwijn f 9, Jenever f 14,50, Amst. Proef f 15,75. TE HAARLEM. VRIJWILLIGE KADEROEFE NING op Maandag 18 April 1892, (2den Paaschdag). SCHIJFSCHIETEN. Aantreden des morgens ten 9 uur aan de Zijlbrug. Uitreiking van Beaumont-gewe- ren aan die Kaderleden, welke nog niet in het bezit daarvan zijn, ten 8V> uur, op den Doelen. gevraagd van 12 h 14 jaar, voor Boodschappen enz., in het Manu- facturenmagazijn «De Linnenbaal», Kruisweg 54. Net gemeubileerde Voor- of Achterkamer en Slaapgelegen heid benevens een Kamertje om tot nette werkplaats in te richten; Br. lett. Daid. Boekh. L. SPOON, Zijlstraat 71. TER OVERNAME aangeboden, door vertrek naar buiten, een in volle werking Mineraalwater- fabriek, met circa 250 buitenklan ten, voor f 1500, Café met Biljard en Vergunning, gelegen op druk ken en netten stand van Den Haag en een burger bestaan opleverende. 700 gulden een Tapperij en Slijterijdrukke loopzaakoude stad, nette stand. AdresA. KLOOS TERMAN, 22, Groenendalstr., Ven EN Maakt tegen concurreerenden prijs Huizen, zoowel van binnen als buiten schoon. Aanbevelend Bargemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 28 April e. k. 's namiddags ten 2 ure, opnieuw ter gemeen te-secretarie ter visie is ne- dergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van F. R. van Ellekom om vergunning tot oprichting van eene fabriek van grof aarde werk in het perceel aan den Zijlweg No. Kad. Seetie A No. 797, 798, 799 en dat op den veertienden dag na beden, zyndo 28 April e. k., en wel des namiddags ton 2 uur op het Raad. huis der gemeente opnieuw de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Ge meentebestuur of een «f meer zijner leden, be zwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen, zijnde nader gebleken dat de vroeger, in dato 24 Maart j.l. gedane aankondiging van het ingediend verzoek niet in de gemeente Blee- mendaal ia geschied. Heeren Winkeliers, Restauratie houders, enz., wier inrichtingen op den Tweeden Paaschdag geo pend zijn, worden door de Veree- niging «WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN» beleefd uitgenoodigd hunne medewerking te verleenen tot het slagen van den Weldadig heidsdag. Te Amsterdam vindt men op zoo- danigen dag overal bussen bestemd tot het ontvangen van gaven. Moge dit goede voorbeeld alhier navolging vinden ten bate van armen en noodlijdenden in onze gemeente I Zoover de voorraad strekt, worden bussen afgegeven aan den Doelen op Zaterdag 16 dezer, van 9 tot 3 uur. Levert de beste en goedkoopste PAARDEHAREN-MATRASSEN, Veoren Bedden en Behang er ij Beddenmakerij. Reparatiën, Stoomen en op nieuw Opmaken tegen billijke prijzen. MAGAZIJN FABRIEK Haarlem. Speoialiteit tot het verven van Ameublementstoffen. Uitstoomen van alle voorko mende Kleedingstnkken. ■voorkeenAlb'Bosch Zijlstraat 26 Gedurende de Paaschweek prachtig versche EIEREN in alle prijzen. NB. Deze week (Zaterdag) wordt aan ieder die voor minstens 50 Cts. koopt, gratis een Cadeau, en die 50 Eieren koopt een Eieren- net uitgereikt. Lucifers van af 5 Cts. per pak. 50 pak van af ƒ2.05. Beste ronde Spanendoozen 3 Cts. per stuk. 20 Cts. per pak (12 doozen.) Alle soorten Scboonmaaksartikelen tot zeer billijke prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3