Aan Wel- en Neriogdoendea. UITVOERING POLITIEK OYEBZIOIT. GEMENGD NIEUWS. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Burgerlijke Stand. KENNISGEVING. Advertentiën. Maatschappij tot Bewtói t Toontanst, op Woensdag 27 April 1892, Dt Zangrereenigiog der Afdeeiiog es bet Orkest na het Concertgebouw te Amsterdam. meer getwijfeld aan het nut van die blokkade, en als daar grond voor is, dan verdient deze zaak ernstig onder zoek, aangezien de marine werkelijk op Atjeh een knauw schijnt te krijgeD, waar zij eerst na jaren geheel van ge nezen zal zijn. Op Lombok hebben, naar het gerucht loopt, de mahomedaansche opstande lingen onze tnsschenkomst ingeroepen, en ons verzocht het bestuur over dat eiland te aanvaarden. Het schijnt dat de regeering hier wel trek in, maar na de Flores-expeditie geen lust heeft opnieuw hare handen te branden. Daarom zou de Goeverneur-Generaal in overleg ge treden z\jn met den minister van kolo niën. Dit lijkt niet onwaarschijnlijk, maar als het waar is, dan zijn wij op een slechten weg. Ik ben volstrekt zoo'n voorstander niet van autonomie der indisehe regeeringdaarvoor heb ik voor het samenstel har er administra tie te weinig eerbied, en heb ik te dikwijls gezien, dat zaken het best in Nederland werden uitgemaakt; maar wanneer de Goeverneur Generaal in overleg met den Raad van Indië niet mag besluiten tot eenen maatregel als de hierbedoelde, dan is hij van besta ur- der afgedaald tot administrateur. Of het al dan niet wenschelijk is Lombok te bezetten, en of dit geschieden kan zonder groote effers, valt alleen hier te beoor- deelen; op een telegram kan deminis- ter geen beslissing nemen met kennis van zaken, en wanneer hij schriftelijk alles toegelicht moet zien, dan is er verbazend veel kans dat het goede oogenblik verstreken zal zijn. Ik zeg hier niet mede dat het zoo goed zoude wezen wanneer wij Lombok onder rechtstreeksch bestuur brachten, dat kan ïk Diet beoordeelen; doch ik acht het zeor verkeerd dat in zaken als deze de minister van koloniën en niet de indisehe regeering beslist. De zaak Hoogeveen-Holst, die ook in Nederland zooveel opzien heeft ver wekt, is thans in onderzoek, en zal, zegt men, de volgende maand voor den Raad van Justitie worden behandeld. Over het algemeen maakt de beoor deeling dezer zaak in Nederland, die over het algemeen zeer hard is, vooral voor den verslagene, hier eenen indruk van Farizeïsme, waarbij het „Heer, ik dank U dat ik niet ben als dezulken" den hoofdtoon aangeeft. Maar ik geloof dat men zich daarin vergist, en dat de juiste kennis van de bizondere omstan digheden waaronder de zaak is voorge vallen, geheel anders zou doen oordee- len. Doch die kennis ontbreekt in Nederland en de hierbedoelde omstan digheden zijn van zoo pei son eel en aard, dat men niet verwachten mag die in eene courant vermeid te vindes. Ik vergoelijk de echtbreuk volstrekt niet, doch bij elke misdaad zijn ver zachtende omstandigheden denkbaaren bovendien is het aan gegronden twijfel onderhevig, of tegen de huwelijkstrouw door de vrouwen van den beschaafden stand in Indië meer gezondigd wordt, dan door hare zusteren in het moeder land. Maar onze huizen zijn open en1 als van glas, en wat aan de aandacht van de buitenwereld mocht ontsnappen, dat zien onze bedienden. En zoo stil zwijgend en vertrouwbaar als die ons meestal toeschijnen, zoo babbelend onder elkander zijn zij inderdaad. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten (Uit de ind. bladen van 12 tot 18 Maart.) GEHUWD C. J. M. Pleysier en C. H. Kroesen, Blitar. - L. F. Hillebrandt en M. Waleveld, Tegal. - J. C. Mac Coll en A. H. J. Wagener, Batavia- Semarang. - Trimio en Van der Geug- ten, Semarang. - J. C. Meijer en A. C. DanekesR. A. Jacobs en E. Dado, beiden te Batavia. - P. G. F. J. Weiffenbach en G. A. F. G. Scheltens, Ambarawa. BEVALLENJ. Huftenreuter geb. Krian d. Soerabaja. - W. J. Dunlop geb. Hen van Rijnberk d. Semarang. - A. M. Soute geb. Lassing z. Rembang. - M. P. E. Scipio geb. Ipsen d. Sema rang. - D. P. Aberson geb. Kolfï d. Two Rivers. - J. Verweij geb. Loos z. Deli. - M. A. C. Bauraann geb. Steen kamp z. Salemba. - J. C. Probus geb. Jacobs z. Batavia. - Mevr. Hoft d. Solo. - Mevr. Klein z. Solo. - Van Deventer geb. Batten d. Semarang. - J. M. V. Bédier de Prairie Batavia. OVERLEDEN: C. B. C Beek— Schröder, Kediri. - Mevr. Harten—Sapen 28 j. Semarang. - P. C. Scheffer 44 j. Semarang. - D. Lubach, Bandong. - W. J. C. v. Swieten, Soekabeemi. - Wed. F. A. Kroese—Samuels 68 jaar, Batavia. - E. Ch. Ogilvie 2 m., Batavia. - B. A. v. Dongen $1 j. Batavia. - E. M. D. Gude, Batavia. - S. P. W. Colen brander—Van Rhede van der Kloot 22 j. Lahat. - J. A. v. d. Palm, Solo. De regeering van den Congostaat heeft definitief eenige beperkende maat regelen voorgeschreven in het district der Bangalaas, betreffende de verkrijging en de verwerking van het caoutchouc. De Mouvement Gétgraphigue bericht het tot stand komen van eene handfe£?r gemeenschap van fransche en belgische belangen in het bekken van den Boven- Congo, tot stand gekomen door den terugkoop der inrichtingen en der stoom- booten van het fransche huis Daumas en Compagnie door de Maatschappij van den Boven Congo. Heden is de vergadering gehouden. Het kapitaal dezer Maatschappij bedraagt van drie tot vijf wullioen francs. De Liguc libérale (de kiesvereeniging der gematigde liberalen) in België heeft in hare Vrijdagavond gehouden verga dering met algemeene stemmen het ontwerp verbond met de Association libérale (de progressisten) aangenomen. Zoo is de eendracht in de liberale partij bij de aanstaande verkiezingen ver zekerd. In de nota, door de regeering van Bulgarije aan de Porte gezonden, wordt gezegd, dat Bulgarije, na den plicht vervuld te hebben jegens allen, recht meent te hebben op het vertrouwen dér Porte; het verlangt dat Turkije zijne rechten en belangen in bescher ming nemehet twijfelt niet, of de Porte zal den wettigen stand van zaken, thans in Bulgarije overeenkomstig het verdrag van Berlijn bestaande, erkennen. Naar de Daily News uit Kaïro ver neemt, ducht men nieuwe moeilijkheden met Turkije, daar de overbrenger van des Sultans „Firman", Eyoeb, plotseling tegenbevel ontviüg, even vóór zijne terugreis. Men acht deze beduchtheid gewettigd, doordien Eyoeb elke betaling van de kosten zijner missie van de zijde van Egypte afwees. LuideDs bericht uit Genfcve besloot de kantonnale regeering volgens de instruction van de bondsregeering, tot uitwijzing der vreemde anarchisten. De oostenrijksche regeerirg zal aan de delegaties een krediet aanvragen voor den bouw van drie nieuwe pant serschepen. Volgens bericht uit Washington dreigt de chineesche gezant niet alleen met heeDgaan, indien de nieuwe wet tegen de Chineezen doorgaat, maar ook met eene algemeene uitwijzing van Ameri kanen uit China. Ofschoon de desbe treffende debatten over het ontwerp in het Huis slechts een half uur duorden, werd de wetsvoordracht zeer h-itig ge- critiseerd. Een afgevaardigde seide, dat het vaortaan overbodig was, amerikaan- sche zendelingen uit te sturen om den Chineezen waarheidsliefde te leeren, want het ontwerp formuleert de ergste woordbreuk. Andere afgevaardigden verklaarden dat Stanley niets ergers vond in de afrikaansche wildernissen. De londensche politie moet een anarchistisch komplot hebben ont dekt. De leden hadden zich verbonden staatslieden, hooggeplaatste ambtenaren en aanzienlijke vreemdelingen door mid del van chloroform te bedwelmen en weg te voeren, teneinde later hooge losprijzen voor hen te vorderen. Tal van arrestaties zouden ophanden zijn. De lieve lente. De tele- graphische en telephonische verbinding tusschen Frankrijk en Engeland is ver broken, tengevolge van een hevigen sneeuwstorm in Engeland. De sterfte der in het in- stituut Pastenr tegen de gevelgen van dollehondsbeet ingeente personen neemt blijkens de in de loatste vergadering van het instituut overgelegde statistiek, voortdurend af. Ia 1886 bedroeg zij nog 0.94 pet., in 1889 daalde zij tot 0 73 PctG 1^88 tot 0.55 pct„ in 1889 tot o 38, in 1890 tot 0.32 pet. en in 1891 tot 0.19 pet. Van de ia 1891 uit het departement der Seine 225 ingeente personen is er niet één overleden. Ook elders zijn de uitkomsten gunstig. De broeder van Ravachol, Koenigstein, is met hem in do gevange nis geconfronteerd. Koenigstein aar zelde aanvankelijk om hem te herken nen en zeide, dat er wel veel gelijkenis was. Doch toen Ravachol sprak, ver klaarde zijn broeder beslist dat hy het wel was. Toen zijn broeder tranen in de oogen kreeg, zei Ravachol: „Je moet om mij niet bedroefd wezen. Ik sterf liever dan dat ik leef in ellende of in gevangenschap. Nu zal ik tenminste niet van honger of aan een ziekte sterven. Jammer is het, dat de partij niet niet méér leden heeft als ik. Men noemt mij een misdadiger, maar ik sterf voor mijn denkbeelden. AIb ik mijn levens beschrijving laat uitgeven, zal men zien dat ik mijn heele leven slechts de triomf van mijn partij heb nagejaagd." Toen zijn broeder hem de misdaad van Cambles verweet, zei Ravachol dat hjj ziek toen geld had moeten ver schaffen. Daarna liet men Koenigstein de in de gevangenis gemaakte portretten zien, en ook deze herkende hij nu da delijk. Aan Ravachols identiteit is der halve niet meer te twijfelen. Te Hpvre stond dezer da gen een man terecht, die zich Signor Fernando Redrlgnez y Alvarez noemt en niet minder dan achttien nationa liteiten bezit. Öh man, die een verba zende talenkennis bezit, leeft er van, doordat hij zich in tal van consulaten geldelijke hulp en {steun weet te ver schaffen. Bij den consul van Grieken land noemde hij zich een Griek; in het consulaat van Engeland een Engelsch- man; kon hij den russischen consul oplichten, dan was hij een Rus etc. Op dit oogenblik weet men nog niet waar hij eigenlijk thuis behoort. Hij zegt in Guatemala te zijn geboren, maar aan zijn accent meent meD te hooren, dat hij een Duitscher is. Om een en ander op te heldereD, zal de rechtbank nieuwe getuigen hooren. Te Nantes in de haven raakte een rijtuig; te water, waarin een kapiteinsvrouw, Mevrouw Drouin met twee kinderen en een vriendin mevrouw Dillon met een kind zat. Mevrouw Dillon met haar kind en een der kinderen van haar vriendin kwamen om het leven, de anderen werden gered. Te Dyon is Zaterdagmor- ged de moordenaar van de echtelieden Roy onthoofd, Cbarpeo genaamd. Te Dortmund werd diezelfde straf voltrokken aan vrouw Erase en haren zoon, de monsters die hunnen man en vader om het leven brachten. Een zeer bekend personage in de hoogere kringen te Turijn, Ridder Federig© Garola, heeft zich Vrijdag in een heek vaa het plein San Martin©, met een scheermes de aderen van de linkerpols doorgesneden en aldus een eind aan zijn leven gemaakt. Men spreekt van eene al gemeene tentoonstelling, die in 1896 in Berlijn zou werden gehouden. De keizer en de gemeenteraad zijn er voor. Te Rijssel ontdekte een machinist ©nder een locomotief een doosje, waar een brandende lont uit hing. Hij bluschte dadelijk de lont en toen het doosje geopend werd, bleek het kruit en tachtig flobertpatronen te bevatten. De politie schijnt den dader op het spoor te zijn. Toen onlangs deduitsche keizer ia het Orunewald ging jagen, liet de spoorweg-maatschappij voor het genoegen van de jacht eenige treinen, die er laDgs liepen, vervallen. Het sociaal-democratische orgaan Vorw&rts critiseerde deze daad in een scherp artikel en de Brandenburger Zeitung nam dat artikel over. Wegens dit feit werd de hoofdredac teur van laatstgenoemd blad tot 4 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Het gilden jubile van 's Pausen Bisschopswijding. De com missie, die zich onder voorzitterschap van Mr. Radine Tedeschi, te Rome heeft gevormd tot het vieren van boven genoemd jubilé, heeft met goedkeuring van Z. H. den Paus, de volgende pun ten voorloopig vastgesteld. De nationale pelgrimstochten ter ge legenheid van het gouden bisschopsfeest van den Paus znllen een aanvang nemen in de tweede helft van October 1892, om te eindigen in April 1893. De Cercolo di S. Pietro zal zich belasten met de zorg voor de ontvangst der pelgrims. Op Driekoningendag 1893 zullen de kinderen uit de aanzienlijkste familiën van Rome den Paus hun gelukwenschen komen aanbiedentegen het einde van Januari wordt aan Z. H. door de com missie voornoemd de hulde aangeboden van onderscheiden katholieke itaiiaansche publicisten; n Februari, den feestdag van O. L. Vrouw van Lourdes, komt de vereeniging van de onbevlekte Ont vangenis den Paus haar toewijding be- toonen. Van 1318 Februari worden in on derscheiden kerken van Rome geestelijke oefeningen gehouden ter voorbereiding voor den feestdag. Op 16, 17 en 18 Februari audiëntie voor de itaiiaansche pelgrims. Den 19° Februari, den eigenlijken feestdag, draagt Z. H. in de basiliek van Sint-Pieter de H. Offerande op het Stipendium, daartoe ingezameld, wordt door de commissie den Paus op een der voorafgaande dagen aangeboden. Op 20, 21 en 22 Februari heeft een plechtig Triduum vau dankzegging plaats m de kerk van St. Laurentius iu Panis- perna, de kerk waar Z. H. voor 50 jaren de H. bisschopswijding ontving. De commissie zorgt voor een feest maaltijd, te dier gelegenheid een hon derd-tal ouden van dagen aan te bieden, die eveneens door haar zorgen worden voorbereid tot het ontvangen der H. Communie in genoemde kerk, terwijl in de paroohiekerken der Eeuwige stad en van haar omgeving op de Zondagen vóór het feest aan dejcatechismuskinde ren voorwerpen van devotie ter herin nering aan het jubilé zullen worden uitgereikt. Verscheiden vereenigingen van lief daaigen, wetcnschappelijken, letterkun digen en gemengden aard in Italië gaven reeds haar voornemen te kennen, zich bë de werkzaamheden der commissie aan te sluiten. Door de commissie wordt verder zorg gedragen voor een verslag van de verschillende verrichtingen, die ten doel hebben Z. H. bij de aanstaande feestviering te huldigen, terwijl inzon derheid gewag zal worden gemaakt van de oprichting van liefdewerken ten bate der jeugd en der arbeidersbevolking, die aan de viering van 's Pausen jubilé hun oorsprong zullen te danken hebben Tot 19 Febr. 1893 wordt wekelijks vier maal de H. Offerande opgedragen één om aan God het behoud van Z. H. af te smeekenéén tot bekeering der zondaren de beide anderen ter intentie van de deelnemers aan den Sint-Pie terspenning. (Tijd) Koning; George van Grie kenland is aan een g-root gevaar ont komen. Terwijl de koning aan boord van de Spezzia de schietoefeningen gadesloeg, weigerde het mechanisme van een der kanonnen en viel een geladen granaat van 27 centimeter op het dek. Gelukkig werd de schok gebroken door een caoutchouc tapijt, dat daar lag en aldus een vreeselijke ontploffing voor komen. Een hooggeplaatst inge zetene van St. Petersburg' is in den nacht van 15 op 16 April ©p de stoep van zijn woning aangevallen door prins V. D die hem met een bijl drie doodelijke wonden toebracht. Toen de moordenaar vervolgd werd, schoot hij zich dood. Wraakzucht schijnt de oorzaak van dit misdrijf te wezen. De Shah van Per zie wil vreemdelingen in zijn land lokken, die al de artikelen kunnen maken welke de Perzen thans uit het buitenland moeten laten komen. Daar de perzische werkman een flink arbeider is, die weinig behoeften heeft, zou menig industrieel die hier onder de concur rentie gebukt gaat, in Perzie zaken kunnen doen. wok Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne hutsgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Huishoudster primo Juli te Amst. P. G., om nette burgerhuish. waar te nem. Opgeruimd, gezond, zindelyk. Br. m. beschrijv. v. tegenw. werkkr., ouderd., verb salaris en adressen voor informatie. 2. Kinderjuffrouw, tev. tot assist, i. d. huis- boud., zoo mogel. met 1 Mei. 8. Dames op atelier v. kunstwerken te Amst. Vereischtbekendh. m. schilderen op porceloin. 4. Bekwame modiaten, hoog loom, vast werk. 5. Modiste, 2e werkster voor hoeden, direct. 6 Winkeljuffr. manufacturen, liefst R. K., goed hekend m. stoffenvak. 7. Winkeljuffrouw, gewoon m. net publ. om te gaan. Bekendh. ra. d. boekh. aanhevel. 8. Nette juffr. vak t. galanterieën, R. K., hoog salaris. 9. Bekw. juffr. voor d. verk. van mantels en stoffen, 1 Aug., uiterl. I Sept. 10. Juffrouw op kantoor eener ververij. Infor maties noodig. 11. Oppasseres krankzinnigengesticht, ƒ100 loon, ƒ20 verval, jaarl. verhoog, van ƒ10 en vrije bovenkleed. 13. Fatsoenlijk, goedbespraakt persoon, voor loop- en schrijfwerk, 5 per week en provisie. 14. Jongmensch voor boekhouden, nietbened. 19 j., bekend m. ital boekh. en corresp. Kennis stenogr. aan bevel. Sal. ƒ409 h 600. 15. Bediende CargatL- en Eip. kant., uital. voor adminntr. 16. Jongmensch photographie. 17. Notarisklerk, hij Rott. eenigsz. gefort. en m. d. praktijk bekend. 18. Young Datchman wanted in an office, fair knowledge of english. Apply by letter in english stating, salary required and references. 19. Bediende in winkel v. fijne vleeschwaren en comestibles, bekend, m. vak. 20. Bediende manufact., bekend m. courante vak. Half Mei of begin Juni. 21. Kapitein tegen Mei voor vrachtgoederen- stoombootd., bekend xn. d. binnenvaart en de zeeuwsche stroomen. 22. ttekw. teekenaars, bek. m. yzerconstr actie. 28. Schriftlithograaf. 24. Verplegers en bedienden in krankzinnigen gesticht. Brieven met getuigschriften. 25. Hoefsmidsknecht, bek. m. stalbeslag 26. Draaiers en bankwerkers [instrumentm.] 27. Reiziger ijzerwaren. Vereischtvolkom, bekend m. vak, reeds gereisd, prima refer. 28. Reiziger voor olie- en vetfabriek voor België, event. Frankrijk, vakkund. hebben voor keur, kenn. d. fr. taal noodig. 29. Vertegenwoordiger voor lakenfabriek in Verviers. 80. Agent voor steenkolen, om tegen provisie in Zuid-Holland te verkoopen aan fabrieken en haudelaren. 81. Agent voor duitsch huis in laken. Ver- eiachtegoede inform, en relat. m. eerste huizen. 32. Agent voor fabriek van kamgarenstof in Cottbus. 83. Vertegenwoordiger voor huis in hakspij kers in Westfalen. Gehuwd 19 April. J. Thijs en G. M. M. Kaaper. - S. v. Mels en P. Kindt. - J. B. v. Gijen en H. C. M. Grimberg. Geboorten 16 April. A. M. Vasen Snijders d. - 17. H. A. M. Hij mensen v. d. Zee z. - G. H. M. Roosen Roosen z. - A. v. d. Pol—Diemei z. - J. v. HuizenDalman z. - A. C. v. d. Vossenv. Lunenburg z. (levenl).- 18. F. B. Walter—Belterman z. - 19. G. Kruijd—Ophof d. - C. A. van Meurs Brinkman d. - A. C. Droogv. d. Pol zoon. - A. H. Vermeer-Dietz z. Overleden: 16 April. M. R.Raveili 2 md. d. KI. Houtstr. - J. C. Douwe Plantjé 68 j. N. Appel.st. - B. W. van Loon 9 j. z. Anthoniestr. - 17. N. H. Braakenburg 59 j. L. Veerstr. - N. Posch 10 dg. d. Goudsm.pl. - G. van Beem—Dalman 48 j. Sophiastr. - P. J. van Dam 6 rad. z. Nassaustr. - 18. G. Pers 27 j Kamper?. Stoomvsartbsrichbn. Het stoomschip Soerabajavan Rot terdam naar Java, arriveerde 17 April te Southampton. Het stoomschip Gelderlandvan Java naar Rotterdam, passeerde 17 April Gibraltar. Het stoomschip Spaarndatnvan de N. A. S. M., is Zaterdag 16 April van New-York naar Rotterdam vertrokken. Het stoomschip Rotterdamvan de N. A. S. M., van New-York naar Am sterdam, passeerde Zondag 17 April, des veormiddags 10 uur 15 min., Lezard. Het stoomschip Amsterdamvan de N. A. S. M., van Rotterdam, arriveerde Zaterdag 16 April te New-York. Het stoomschip Ardjoenovan Java naar Rotterdam, passeerde Vrijdag 15 April, des voormiddags, Gibraltar. Het stoomschip Veendamvan deN. A. S. M., vertrok 16 April van Rotter dam naar New-York. Het stoomschip Edamvan de N. A. S. M., vertrok Zaterdag 16 April van Rotterdam naar Baltimore via New-Torkmet 765 derde klasse passagiers. Het stoomschip Prinses Amalia arriveerde Vrijdag 15 April van Am sterdam te Batavia. Het stoomschip Prinses Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia, passeerde 16 April Kaap Vincent. MARKTNIEUWS. Haarlem, 19 April 1892. Graan- en Zaadmarkt. Witte tarwe f 6,Haver f 3,30 4 f3,35, Gerst f5,25 a f5,20, Daiven- boonen f 7,f 6,70. Aan G. W. de Graaf is vergunning verleend tot oprichting van eene smidse in zijne smederij met wegruiming van de bestaande smidse In het perceel aan de Bakenessergracht No. 68. Ingekomen is een verzoekschrift van P. Arte om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in de benedenzaal van het perceel aan de Gierstraat No. 1. Bevallen van een ZOON'. L. DE LANOIJ Van Ouwenaller. Haarlem, den 15en April 1892. Getrouwd: J. B. VAN GIJËN en HERMINE GRIMBERG, die ook namens wederzijdsche fami lie, hunnen hartelijken dank betui gen voor de belangstelling bij bun Huwelijk ondervonden. Haarlem,19 April 1892. VERGADERING Woensdag avond 20 April, 's avonds 8 uur, Bovenzaal Café tBRINKMAN», Groote Marktom door onderlinge bespreking te trachten een Veree niging op te richten tegen slechte betalers. Belanghebbenden die verhinderd mochten zijn de vergadering bij te kunnen wonen, worden verzocht dit per briefje kenbaar te maken aan H. J. v. DEÜRZEN .Tr., Zijlstraat. van de Haarlemsche Afdeeling der in de Concertzaal der Sociëteit VEREENIGING", des avonds ten, Th uur, Der Triumph der Liebe, Hymne van Henri Vink. Das Marchen von der Schonen Melusine, van Hbinrich Hofmann. Solisten: Mevrouw LYDIA HOLLM, Hof-Operazangeres uit Weimar. (Sopraan), de Heer PAUL HAASE, uit Rotterdam. (Baryton). de Heer E. H. VAN DUINEN, uit Amsterdam. (Bas). Koor en Orebest: Directeur de Heer W. ROBERT. ALGEMEENE REPETITIE op Dinsdag 26 April 1892, ten 8V« uur, in dezelfde zaal.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3