ij B. STEE PIËTAS, Zijden Stoffen, Attentie s. v. p. Dames! POLITIEK OVERZICHT'. GEMENGD NIEUWS. Advertentiën. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Burgerlijke Stand, BETREKKING GEZOCHT. JONGMENSCH, Knappe JONGEN Gemeubileerde Kamer Gezoivertle COCOSZEEP, H, VAN DIJK, Anegang 29. i De Haarlemsche Boek en Muziekhandel MUZIEKBIBLIOTHEEK Tabak, Sigaren, Thee en aan verwante Artikelen. Sophiastraat 8rood. Levensverzekering-Maatschappij T. A. DONNJEE, Goudsche-, Leidsche- en Zwitsersche- HAARLEMSCHE Glazenwasscherij Pulbewassching, Bakenesseryracht 31. Smedestraat 15 CheniiscliB ffasch-Iürichtinï. Stoom ververij. Gr. Houtstraat 80. Helmbrekersteeg. JULÏÏÏS WULF? Co., eene groote raeetiug wordt voorbereid. Te Wolvega zal mede eene meeting op groote schaal worden gehouden door een viertai vereenigingen. Verder zullen, naar men verneemt, op meer dan één plaats kleinere meetings plaats hebben. De eerstgenoemde drie zullen in de open lucht gehouden en door muziek en zang „opgeluisterd" worden. De burgemeester van Weststellingweif, «aar van Wolvega de hoofdplaats is, heeft de van hem gevraagde toestemming ge weigerd tot het houden van een optocht met vaandels en muziek. In de venen van Pekela en Westerlee hebben ruim 300 arbeiders het werk gestaakt. Zij vragen loonsver- hooging. De politie is reeds aanwezig, doch ongeregeldheden hebben niet plaats gehad. RECHTSZAKEN- Voor het Hof te 's-Hage werd Don derdag behandeld het hooger beroep door den officier van jusliti aldaar in gesteld van een vonnis der Rechtbank, waarbij G. H. S., administrateur van het „Leidsch Dagblad", werd vrijge sproken van hét opzettelijk inbreuk maken op eens anders auteursrecht (het overdrukken met weglating van enkele gedeelten van den feestwijzer voor den op 3 Oct. 1891 te Leiden gehouden gedenkdag van Leiden's ontzet, waarvoor de heer E. IJ. het recht van uitgave had verkregen). De procureur-generaal mr. Bijlevtld requireerde vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroor deeling van bekl. tot /50 boete. Uitspraak 5 Mei. Door de rechtbank te Roermond is tegen A. S., oud 25 jaren, landbou wer te Bude), beschuldigd van zware mishandeling te Hamont, tengevolge waarvan G. K. aldaar in levensgevaar verkeert, rechtsingang met bevel tot gevangenhouding verleend. De arrondissements-rechtbank te 's Bosch deed Donderdag uitspraak in de strafzaak wegens meineed in zake successie-aan gif te. J. R. gemeente-ontvanger te St. Anthonis en diens zwager J. v. d. B. landbouwer te Teefielen, zijn beiden vrijgesproken van het hun ten laste gelegde, als zijnde hun bewering dat zij te goeder trouw den eed hebben afgelegd, meenende, dat alles overeen komstig de wet in orde was ter terechtzitting niet ontzenuwd en alzoo niet het rechtskundig bewijs geleverd is dat zij hebben gehandeld met epzet. VISSCHERIJ. Scheveningen, 21 April. Nog 5 schuiten markten heden avond hunne vangsten en maakten besommingen van 60 tot 80. De prijzen waren gelijk aan die van heden ochtend. De booten vingen 5 tot 6 mand gar nalen en maakten ƒ3 a ƒ3.25 per mand. Katwyk aan Zee, 21 April.Van 5 schuiten varieerden de besommingen van f 25,50 tot 42,70. Tong gold 20, 50 en 75ft, griet van 30 tot 1,60, bunschol van 30 tot 35 c, per stuk. Binnenlekschol 3 3,60, braad f 2,25 6 2,45 en schar 2 per mand. Enkele kabelj. brachten fik 1.40 per stuk op. De brazilaansche provinciën San Paolo en Rio Grande hebben volgens het blad Hovidados hunne autonomie afgekon digd, alsof de verhouding der zuid- amerikaansche staten al niet reeds in gewikkeld genoeg is. De gezant van Venezuela heeft een telegram uit Caracas ontvangen, berich tende dat de staten Cojedes en Zamora aan de regeering onderworpen zijn.Logen straf zoo luidt het door den president geteekende telegram de valsche be richten, die ten doel hebben den handel te bedriegen en wapenen en munitie te verkrijgen. Volgens berichten van den New-York Herald uit Caracas heeft men daar een nieuw ministerie verkregen, met Ruiz als minister van financiën De president der republiek heeft de traktementen van alle ambtenaren met veertig pet. verlaagd. Aan den Eer aid wordt tot den 14 dezer uit Puerto Cabello gemeld, dat er verscheidene verwoede en bloedige gevechten in het binnenland geleverd zijn tusschen de troepen van Palacio en de oproerige generaals, waarin de regeeringstroepen versLgen zijn en groote verliezen geleden hebben. De opstandelingen bedreigen Puerto Cabello; waar bijna alle handel stilstaat. Niet alleen in Zuid-Amerika maar ook aan de westkust van Afrika is het verre van rustig. De inlandsche stammen der Jeboes en Egbas bedreigen Lagos en de Goudkust, Eene afdeeling Hoessas is uitgerukt om Lagos te verdedigen. Alle zaken staan stil. De inboorlingen aan de Goudkust zelve houden zich rustig. Uit Montreal wordt gemeld, dat Mer- cier, de gewezen minister-president van de provincie Quebec, alsmede Langelier, die onder hem staats-secretaris was, en Pacaud, eigenaar van het blad Electeur voor den strafrechter gedaagd zijn, we gens wederrecbtelijke toeéigening van zestig duizend dollars uit de schatkist. De correspondent van de Times te Kaïro heeft een onderhoud gehad met den khedive, waarin deze ten stelligste tegensprak dat het ministerie zijn ontslag genomen zou hebben. De sultan heeft een vriendschappelijk eigenhandig ant woord gezonden op de klacht van den Khedive over de bemoeizucht van Moekhtar-pacha, die last gekregen heeft zich voortaan te onthouden. De regeering geeft machtiging gegeven tot het oprich ten eener suikerfabriek in Opper-Egypte. Uit Rome komt het bericht, dat het italiaansche kabinet zooals het is voor de kamers zal verschijnen, doch een besluit is nog niet genomen. Aan het ministerie van binnenland- sche zaken te Madrid hecht men geen gel®ot aan het bericht der ont dekking van een komplot tegen den jongen koning van Spanje, tot welke ontdekking men gekomen zou zyn door de te Londea in beslag genomen pa pieren in het bureau van het anar chistisch blad Commonwealth Donderdag zou de keizerin van Rus land uit St. Petersburg over Moskou naar den Kaukasus vertrekken om haar zieken zoon, grootvorst George, te be zoeken. Volgens Dalziels agent schap is het gerucht, als zou het werk hervat zijn in Durham, ongegrond. In het geheele graafschap wordt slechts in een kleine kolenmijn te Copley gewerkt. De oaderstandskas bezit tienduizend pond sterling. In de zijdespinnerijen is ook een werkstaking uitgebroken. De zijdespin ners te Bolton hebben besloten dertig duizend pond sterling aan de werksta kers te leenen en voor iedere week, dat de werkstaking aanhoudt, zal elk een bedrag van twee shillings storten. In het Café RicheteParijs wierp een anarchist drie groote ruiten in. Hij werd gepakt en verklaarde te heeten Albert Dutall. Hij was goed gekleed, maar beweerde sedert 8 dagen honger te lijden. Very klaagt dat hij veel minder ver dient dan vóór de arrestatie van Ra- vachol en dat hij geen andere woning kan vinden of geld opnemen. Hij vroeg een geldelijke ondersteuning van de Regeering, maar deze ried hem zich tot de» Raad te wenden. ,Madame Reichsbankstel- le k Mayence" luidde het adres van een circulaire. door een fransche cor- settenfabiiek rondgezonden en door de bank te Mainz dezer dagen ontvangen. A an s taan den M aan dag heeft de honderdste verjaardag plaats van de gHillotinc. In 1792 werd het akelige werktuig, met tal van proeven op schapen en op lijken, voor de eerste maal op de Piace de Grève opgesteld, om een struikroover, zekeren Pelletier. de doodstraf te doen ondergaan. Zeven en twintig dagen later legde Lodewijk XVI zijn hoofd op het blok. Het is bij nader onderzoek gebleken, dat de bommen, welke in een goederenwagen te Luxemburg werden gevonden, ledig waren. Alle buitenlandsche anarchisten zijn uit het groothertogdom verwijderd. Woensdagnamiddag is de groothertogin-moeder Alexandrina, zus ter van wijlen keizer Wilhelm I, te half zeven aan eene hartverlammiug overleden. Uit de gevangenis te La- rissa zijn op Goeden Vrijdag tijdens den kerkdienst 22 gevangenen door een onderaardsche gang, waaraan zjj minstens 3 maanden hadden gegraven, ontvlucht. De grieksche regeering zond troepen naar de turksche grenzen om de vluchtelingen op de grenzen tegen te te houden. Te St. Petersburg heeft Woensdag een lievige brand gewoed. Deze brak uit in eene woning van drie verdiepingen, en de vlammen verbreid den zich zoo snel, dat de bewoners zich slechts konden redden door uit de ven sters te spriDgen. In de puinhoopen zijn reeds negen lijken gevonden terwijl nog 15 personen worden gemist. Uit het meer bij Chicago is opgevischt het lijk van een jonge vrouw, vermoord op de Jack the Ripper- methode. Volgens de Speakerheeft Edison een werktuig bedacht, waarmede hij op groote afstanden dynamiet kan werpen in een vijandelijke stad. In den nachtvan Dinsdag op Woensdag is er door boosdoeners in een en dezeltde wijk van de stad Louisville (Kentucky) zeven maal brand gesticht, in een tijdsverloop van 4 uur. Vijftien perceelen brandden af. De brandweer kon niet op al de plaatsen hulp bieden. Den vorigen Zaterdag hadden kwaad willige handen in dezeltde wijk brand gesticht. Twee kerels zijn gearresteerd, die de zakken vol hadden met in petroleum gedoopte watten. Stoomvaartbarichten. Het stoomschip Zaandamvan de N. A. S. M., van Baltimore naar Rotter dam, passeerde Donderdag 21 April, des namiddags 3 uur, Wight. Commissariaat vaa Politie te Haarlem. Be voor toerpen zij 71 dagelijks, uitgezon derd op Zon eti feestdagenva?i 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen Een ledige portemonnaie. Eene defecte parapluie. Een leesboek. Een paar hand schoenen. Eene mestvork. Eene ladder. Een witlederen handschoen. Een wau- delstok. Een zwarte vrouwenzak waarin o. m. eene ledige portemonnaie. Een duimstok. Een zakje waarin een blauwe werkkiel. Een ledige sigarenkoker. Twee paternosters. Een kinderschoentje. Een roodwollen cache-nez. Eene geellederen zakportefeuille waarin eenige portretten en visite-kaartjes. Een omslagdoek. Een breiwerk. Een kinderwantje. Een koperen gewicht. Een groote huissleutel. Eenige sieutc-ls. (Alles op straat gevonden). Terug te bekomen bij A. O Verbeek, Kinder huissingel no. 22, eene porte monnaie met eenig geld. Idem bij D. Damiaans, Tuinstraat no. 1, een gouden oorknopje met haarwerk. Id. bij P. Buur, Barendsestraat no. 6a, een gra naten armband met gouden sluiting. Id. bij H. Zielen te Heemstede bij den tol onder Berkenrode, eene duif. Id. bij K. Jager, Kerkstraat no. 1, een vest. Id. bij G. Bos, Rustenburgerlaan no. 4, eene damesportetnonnaie met eenig geld. Id. bij vrouw la Due, Valkestecg no. 4, een jongensjasje en een gouden oor knopje. In één der tramwaggoiis achtergelaten Eene parapluie. Blommestijn Hoogenboom 70j. Beg.str. |L Ophof 13 j. z. L. Poel - W. Hak 2 j. z. Molenst. - 21. L. M. Tinker Keller 78 j. Hooirn. - A. Slooten— Brugman 70 j. Kleverl. - J. Schouten 50 j. E. Boog.str. - K. Bakker 3 j. z. L. Anna tr. - M. Bakker 2). L. Annastr. J. Vis 50 j. Gierstr. - C. E. Keidel 51 j. Gr. Houtstr. - G. C. Weber 73 j. Boterm. - J. Diek 5 md. z. Heerens. FAMILIES ERICH TEN Getrouwd 20 April. B. Jelgerma en A. C. de Goede, Purmerend. - L. B. H. van Neck en J. Th. C. Dill, Den Haag. - 21. Th. Menalda en S. M. Reimeringer, Amst. - J. P. Guépin en E. G. van Eibergen Santhagens, Amst. - A. J. J. van dea Andel en F. J. G. Kroner, Amst. - F. Th. Croes en S. C. Spoor, Amst. - J. Hollander en K. Benedicts, Amst. - J. H. van der Hegge Zijnen en J. S. M. P. Temminck, Gouda. - J. A. Horstman en A. van Raalten, Arast. - M. Mol en J. G. W. van Es9 Amst. - J. W. de Wit en J. C. Buschman wed. T. Mand, Breda. - J. C. A. van Aken en M. Smit, Bus- sum. - S. Beekkerk en J. J. C. van Wijngaarden, Leeuwarden. - J. G. Crouwel en A. C. M. E. van Donk, Amsterdam. Geboorten: 19 April. C. C. Kyl- straSchonegevel d. Nieuwediep. - 20. J. H. Bij 'tVuurRieraer d. Arnhem. - H. Baars—Nerden z. Amst. Overleden 14 April. H. Begemann 49 j. Roermond. - 15. G. J. M. Tolle naar jd. 81 j. Oosterbeek. -18.H.Smit jd. 2 m. Amst. - J. F. van Hengel 81 j. Hilversum. - 19. A. Groot—Goed 27 Berkhout. - 20. J. Ch. d'Arnaud Gerkens 69 j. Den Haag. - H. J. A. de Kok 81 j. Tiel. - 21. J. Coerten jm. 8 m. Amst. SST' Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abonnês buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Winkeljnffr. in manuf, R. C. eenigsz. bek. nu li. kousen en corsettenvak. 2. Juffr. in net café P. G. door weduwn. z. kind. om in net buffet en de huish. te help. liefst m. portr. 8. Civiel-iDgenieur met 15 Mei voor 4 mnd. voor het doen v. waterpassingen. 4. Act. en invloedr. vertegenwoordigers v. e. der oudste europ. levensverz. voor AmBt. en omstr. teg. zeer voord. cond. 5. Jongste bed. in agentuurszaak niet bov. 17 j. teg. sal. goed schr. en kenn. d. duitsche en eng. t. vereischt. 6. Jonge man als bediende in manuf., tevens bekwaam om met monsters partioul. te bezoek., teg. sal. en prov. 7. Bediende tyj coiffeur met 1 Mei, goed 9a- lonn. eu posticbeur en m. goede get. voor of op 24 April ia persoon. 8. Barbiersbed., net-jongm. teg. kost en inwon, sal. n. bekwa&mh. 9. Onderbaas-uitvoerder P. G. bij aannemer te Utrecht, flink werk kunn. regelen en uitvoe ren, brieven met opgaaf v. sal. 10. Fats. knap jongm. bov. 18 j. v. N. H. godsd. teg. aanv sal. v. ƒ10 p. mnd. op kant. v. bouwmaatschij, goed schr. en reken, borgst. ƒ200, en bekendh. m. timmer en bouwk. teek. str. t. aanbev. 11. Boden in allo plaatsen voor levensverz. maatschij, ruime prov. en ophaalgeld, tevens aauzieal. gratific. voor iedere 500 aangebr. verzeker. 12. Remplaqant aanbied, met condit. 18. Smid-machinist terat bek m. stoommach. en fabriekreparatie. Ondertrouwd 22 April. J. W. van Eek en M. T. A. v. d. Bergh. Geboorten 19 April. M. Timmer mansWoudenberg z. - 20. R. Misset de Jong d. - 21. M. J. JansenMicgielse z. - G. M. E. Wesseling—Schornagel z. - W. Scheidierv. Gulik z. - P. B. KomenSchipper z. - 22. T. Baars Pot d. - G. v. d. Polv. Veenendaal z. Overleden 19 April. E. M. v. d. Haak 15 dg. d. Barendsestr. - 20. J. Voorspoedig- bevallen van eene DOCHTER J. J. C. VEEN, g-eb. Foreman. Haarlem, 21 April '92. Ondertrouwd: J. A. C. SCHRÖER en C. E. AVIS. Ondertrouwd: MARIE Th. A. van den BERGH met J. WILLEM VAN EEK, Mil. Apoth. 2e Masse O.-I. L. Haarlem, 22 April '92. Onderofficier, gepensioneerd, veel vrijen tijd hebb.,zag zich gaarne belast met eenig loopwerk. Hoog salaris geen vereischte. Er. br. ond. lett. Y, bureau van dit blad. Geh. Pers., z. k., zeer bekwaam in het rijden, ook van het zadel, van de beste get. voorz,, zoekt te Haarlem eene nette Betrekking. Fr. br. lett. W., bur. van dit blad. GEVRAAGD een liefst met het Kruideniersvak be kend, bij A. C. A. VANHEMERT, Kruisweg 41. GEVRAAGD. AdresKoningstraat 31. Een Officier vraagt een met Slaapkamer, liefst met Pension. Adres franco brieven lett. Z, aan bet bureau van dit blad. TE HAARLEM. VRIJWILLIGE KADEROEFE NING op Dinsdag 26 April 1892. Ongewapend aantreden des na middags ten 6'A uur, op den Doelen. voor Robes en Garneering. Gr. Houtstraat 24. H J. VISSER. i n etiket H. VAN DIJK, j van prima gezuiverd Cocosvet vervaardigd 4 9 en 12 Ct. per stuk, alleen bij zal op veler verzoek, bij genoeg zame deelneming, eene oprichten. Zij, die hieraan wenscben deel te nemen, gelieven bun adres op te geven Groote Houtstraat 45. O tuier geteekende, dankbaar voor de ondervonden gunst tijdens hij de winkelsaak dreef in de Lange Veerstraat No. 30, zich genoodzaakt ge zien hebbende door omstan digheden uit het winkelleven zich terug te trekken, blijft zich noehthans aanbevelen voor de levering van: Bestellingen per stadspost gedaan, worden de porto's door hem terugbetaald. "*8 Zich bij vernieuwing min zaam aanbevelende, teekent hij UMd. dr., E. JR. BOAS. gevestigd te TJtrecht. Tot Agent voor Haarlem en omstreken is alsnog aangesteld, de Heer Zaider-Buitenspaarne No. 100, te Haarlem De Directeur A. J. SNOEKC. Utrecht18 Maart 1892. KI. Houtstraat t»2. HANDELAAR in de allerfijnste kwaliteit Wederverkoopers flink rabat. en Maakt tegen concurreerenden prijs Huizen, zoowel van binnen als buiten schoon. Aanbevelend, F, JARIGSE Co. MAGAZIJN FABRIEK Haar lent. Specialiteit tot het verven ran Amoublementstoffen. Uitstoomen van alle voorko mende Kleedingstukken. De Directie heeft de eer te berichten, dat van af 4 April, alle ge wone Beugelflesschen zijn vervangen door Beugelflesschen van ruim een halven en heelen Liter inhoud en dat de kaartjes tevens zijn ver vallen, terwijl de uitbetaling daarvan geschiedt 24 dagen na de inlevering. De prijs der Melk is thans 4 Ct. per halve flesch en 8 Ct. per heele flesch, inhoud ruim een halve en heele Liter. De Directie maakt er in 't bizonder de Dames op attent, dat de Ned. Melkcompagnie het eenige adres is, waar de Melk machi naal gezuiverd wordt en dat alle vervalsching, van welken aard ook, streng zal worden tegengegaan, terwijl de Melk dagelijks wordt on derzocht. DE DIRECT IE. Kantoor en Inrichting: Z.»B. Spaarne Ho. 30. Bestellingen worden aangenomen bij den Heer A. VAN DER MAAREN JANSSEN, Kruisstraat No. 35. De Dames wordt hiermede tevens bericht, dat met het ocg op de gewenschte Zondagsrust van het personeel, op Zon- en Feestdagen na des morgens twaalf uur geen melk meer aan jhuis wordt bezorgd. DE DIRECTIE.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3