Concert, POLITIEK OVERZICHT. GEMENÖD NIEUWS. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. KENNISGEVING. Burgerlijke Stand. Advertentiën. knappe JONGEN, OPPASSER Bloemen-Totoen Gymnastlek-öiideï'wljs. Haarl. MaBM-Zaopreenro „ensoiro". Groot tal en ktfiilal Rozen, Heestergewassen en Vruchtboomen. Porseleinen M1ISTM. Het kind kon dit niet doen, schreeuw- de, waarop buren kwamen aansnellen,1 dat het kind bevrijdden, ondanks het verzet van Trijntje. Deze heette voor de terechtzitting alles liegen ook de door haar ondertee- kende verklaring voor den rechter van instructie. De officier eischte tegen haar 4g dagen gevangenisstraf. T. was schijnbaar ook ter terechtzit ting nog ietwat onder den indruk van hetgeen den vorigen avond had plaats gegrepen, toen zij geverbaliseerd werd wegens.... kennelijken staat ViSSCHERIJ. IJ mui den, 19/22 April. Van de kordvisscherij kwamen binnen 80 loggers en smakken met besomming van 20 tot ƒ55. Van de beugvisscherij kwamen binnen de sloepen P R 6 met 180 lev. kabelj. 2 heilbotten 2000 schelv. 60 lengen PR 41 met 50 lev. kabelj. 600 schelv. 18 puntjes rog. PR 5 met 120 lev. kabelj. 5 heilbotten 600 schelv. 30 lengen 10 bennen vleet 90 puntjes rog. PR 9 met 100 lev. kabelj. too schelv. een partij leng en heilbot. PR 3 met 120 lev. kabelj. 600 schelv. een party og en vleet. M A 53 met 100 lev. kabelj. 20 heilbotten 600 schelv. V L 32 met 80 lev. kabelj 5 heilbotten 400 schelv. Prijzenlev. kabelj. per stuk van 1. tot 1.25, doode kabelj. per stuk van 0.55 tot 0.75, lev. leng per stuk van 1.30 tot 1.60, heilbot per stuk van 4.tot 14.50, schelvisch (sloepen) p. groot honderd 20,tot 26.50, rog per puntje van 4.25 tot 5.—, vleet per ben van 7.50 tot 9. Op last van den chef der f.anscbe politie, heeft in den nacht van Donder dag op Vrjjdag zoowel te Parijs, als in de provinciën een algemeene jacht op anarchisten plaats gehad. In Parijs waren niet minder dan 65 politie inspecteurs daarmee bezig en in de stad alleen zijn dan ook 45 anarchisten gevangen geno men, evenals een zeer groot aantal in de provinciën. De anarchisten te New-York hebben weer eens een gedenkdag gevierd, dit maal die van de bevrijding van hun geestverwant Johann Most uit de ge vangenis. De jubilaris zelf hield een toespraak, waarin hij verklaarde dat alle regeeringsvorraen slecht zijn, maar de republikeinsche het ergst. Kijk, kijk, men zou zoo deüken dat de heeren anarchisten zich juist met de republiek lieg het best zouden kunnen vereenigen! Most vond de amerikaansche gevan genissen erbarmelijk—dat hij zijn gevan genschap nog plezierig zou vinden ook, was wel niet denkbaar. Natuurlijk ver heerlijkte hij de woestheden van de anarchisten in Europa en voorspelde^ dat de beweging ook over Amerika zich zou uitbreiden. Arm Amerika 1 Intusschen was men wel zog verstandig het maar bij schreeuwen te laten, want een sterke politiemacht stond gereed om, zoo dat noodig mocht zijn, den heer MoBt weer achter de tralies te brengen. De russische gezant te Stuttgart is aan een beroerte overleden. De in het buitenland verspreide berichten omtrent den stand der land bouwgewassen in Rusland, zijn niet als authentiek te beschouwenVertrouwbare berichten zjjn daaromtrent eerst over ongeveer 2 weken te verwachten. Ook het ministerie heeft tot dusver nog slechts onvolledige rapporten ontvangen zoodat alle berichten slechts op geruch ten en vermoedens kunnen steunen. Alleen is als feit aan te nemen, dat van eenige plaatsen nu reeds gezegd kan wornen dat de stand der gewassen gun stig is terwijl op andere zooals b. v. in het gouvernement Karkow, de te veld staande gewassen door de droogte ver nietigd zijn. De italiaansche kabinetscrisis is nu geregeld en wel op een eigenaardige manier. Al de ministers blijven nu weer aan, behalve die van financiers, in wiens plaats voorloopig Luzzati zal optreden. De braziliaansche legatie te Brussel ontkent, dat de provincieöD San Paulo en Rio Grande zieh onafhankelijk zou den hebben verklaard. Dit neemt niet weg, dat volstrekt niet onmogelijk is, dat morgen het bericht bevestigd wordt en neg weer eens tegengesproken. De politiek van de staten in Zuid-Amerika is of een eeuwig onontraadselbaar geheim of de verslaggevers in Zuid-Amerika schrijven maar wat hun voer den geest komt. Om die r :den is het zaak, eveneens niet al te veel geloof te slaan aan de „offioieele" mededeeling van de legatie van Venezuela te Parijs, waarin wordt kond gedaan, dat het goevernement van dat land de opstandelingen in een veld slag in het Andesgebergte totaal ver slagen en aldus den vrede hersteld heeft. De gemeenteraad van Nancy heeft 40.000 frs. toegestaan voor de ontvangst van president Carnet, die 5 Juui daar wordt verwacht. Een de putatie van den Raad van Saint- Dié zal Carnot uitnoodigen ook die gemeente te bezoeken. Wanneer de president van het Hof van Assises te Parijs er zioh tegen verzet, zal den 283ten van deze maand eene vrouw als advocaat van een beklaagde optreden en wel Mej. Bilbeseo, dochter van den directeur der roemeensche bank, die in 1889 cum laude aan de universiteit te Parijs is gepromoveerd. Spoedig zullen de vrouwen naar den rechterstoel gaan haken. Uit Arras wordt bericht, dat een gepensioneerd ontvanger te Bou logne den groeten prijs van 500.000 frdnes (dat is 2% ton gouds) uit de Panama-loterij getrokken heeft. De kassier van de Irma Rothschild te Frankfort aan den Main, Jaeger genaamd, heeft dc vlucht ge nomen en een brief gezonden aan zijn patroon, waarin hij mededeelt tal van vervalschingen en diefstallen te hebben begaan ten nadeele van de kas. Hoewel hij groote sommen heeft verduisterd, was er de kleinigheid van 15 millioen aan specie in de kas. Er schijnt vcor een bedrag van meer dan een millioen te worden vermist. Jaeger speculeerde in effecten en in granen. Jarenlang heeft hij de boeken zoo handig vervalscht, dat het meest scherpziende oog de knoeierijen niet kon ontdekken. Hij heeft weliswaar ge schreven, dat hij zich van kant zou maken, maar Rothschild houdt het er voor, dat hij zich verborgen houdt in den omtrek. Het standbeeld van gene- raal Radetzky zal (Zondag) te Ween en door den keizer worden onthnld, Twin- Aartshertogen en al de generials zullen daarbij tegenwoordig zijn met een troe penmacht van 15,000 man. Een ongenoemde Hongaar heeft de rente van een kapitaal van 150.000 fl. en het gebruik van een mooie villa bestemd voor den besten, thanslevenden bongaarschen schrijver. Een jury, bestaande uit leden der Akademie van Pesth letterkundigen en uitgevers, zal den gelukkige moeten aanwijzen. Donderdagmiddag te 3^ uur ongeveer viel er te Hermaanstadt dikke sneeuw, toen opeens twee schokken van aardbeving werden gevoeld, van zuid naar noord gaande. De zwaarste meubelen in de huizen schudden. Een paard dat een ridder- orde verdient. Lnitenant Robertson- van het Britsch-Indisch leger, word door oenige inboorlingen aangevallen. De luitenant viel zwaar gewond neder van het paard, waarop de inboorlingen toeschoten om hem af te maken. Het paard plaatste zich echter voor zijn meesterluid hinnekende trapte hij naar allen die wilden naderen, totdat eenige soldaten kwamen toesnellen en de in boorlingen op de vlucht gingen. De luitenant, di® weer herstelde erkent dankbaar dat zijn paard zjjn redder was. De degen, welke Colnmbns droeg bij de ontdekking van de „nieuwe wereld*, is thans na 400 jaren, in Ame rika terug. Hij behoort aan het museum te Salzburg en is naar Chicago over gebracht voor de wereldtentoonstelling aldaar. Een nieuwe uitgestrekt- heid van het Indianen-territoir is voor kolonisten opengesteld, waarbij, naar men uit Guttarie meldt, weer de gewone ODgeregcldheden hebben plaats gehad, ofschoon er geen dooden gevallen zijn, behalve een soldaat, die bij een wors teling bij het „land-kantoor" van Ok lahoma City een slag op het hoold kreeg en dood neerviel. Bij Dover stond een troep oudsoldaten, met een hoorn blazer aan het hoofd, gereed, om zoo dra het oogenblik gekomen was, een charge te doen en zich van het nieuwe land meester te maken, waarin zij dan ook geslaagd schijnen te zijn, evenals acht jonge vrouwen te paard, die bij Fort Reno nederzettingen vermeesterden. Het zonderlingste was, dat een bende Kiowa-Indianen, voor deze gelegenheid beschilderd en op het zwierigst uitge dost, de kolonisten opgewonden toe juichten. De Indianen hebben altijd den naam gehad van ongehoorde wreed aardigheid, maar het is een bende mexicaansehebandieten gelnkt een daad uit te voeren, zoo duivelachtig in wreed heid, dat zij die der Indianen nog ver in de schaduw stelt. Henry Withers was de eigenaar van een veehoeve aan de Garritarivier. Die omgeving werd door een bende mexi- caansGhe paardendieven steeds onveilig gemaakt en op zekeren nacht dreven zij ook al het vee weg van Withers gron den. Hij volgde het spoor der dieven ongeholpen en alleen met zijn geweer gewapend, totdat hij hen in den vroegen morgen achterhaalde. Hij legde zich in hinderlaag en schoot drie dieven dood. De anderen, meenende een sterke pa trouille voor zich te hebben, gingen behoedzaam te werk om hunne aan vallers te vinden en grepen Withers, toen hij zich genoodzaakt zag zijn schuilplaats te verlaten en te vluchten. Een krijgsraad werd gehouden en den gevangene ter dood veroordeeld, Met den kogel zou hij echter niet stervenzulk een dood was te zacht voor iemand, vermetel genoeg om een lid van de bende dood te schieten. Het slachtoffer werd daarom naar de zandige vlakte gebracht en daai, gebonden aan handen en voeten, zes uren lang, in de zon gelegd. Daarna werd hij op een bos doornige cactusplanten geworpen, welke daar in het wild groeien, en later aan eenen staak gebonden, op een mieren heuvel gelegd, nadat «errt do blèren met eéüèn stok waren opgejaagd. De diertjes vielen verwoed op den weerloozen man aan, die na een uur van de ijselijkste marteling aan hunne steken stierf en wien door de mieren het vleeseh van de beenen werd geknaagd. Een gevangene van de bende werd bij het lijk gebracht en losgelaten, met bevel om de kolonisten te gaan vertellen, dat dit het lot zou wezen van ieder, die een harer leden naar het leven stond. FAMILIEBERICHTEN. Gehuwd: 21 April. Js. Bakker en H. Geel, Winkel. - J. H. G. Tegel en J. W. Schikker, Arost. - J. E. van Persijn en C. H. M. Hattinga Raven, Helder. - H. C. G. MeyDers en J. G. de Bas, Dén Haag. - 22. J. vanToore- nenbergen en M. S. E. van Toorenen- bergen, Amst. - C. Lans wedr. van I. J. Ronstadt en S. Dommisse, Vlissin- gen. - C. J. Plomp en V. Kenijn, Schagen. - J. Nes Pz. en T. Visser Wd. Midwaud. Geboorten: 17 Maart. G Pet— Hoilboom d. Ermeloo (Z.-A. Repu bliek). - 2© April. F. de JongeBos d. Amst. - J. W. KramerSachteleben d, Amst. - 21. M. Admiraal—Blaauw z. Rijp. - 22. H. M. SpoorDe Bruijn z. Voorburg. Overleden 2 April. A. Molenaar jm. 27 j. Raped City (Amerika) - 19. W. C. M. Reijring jd. 56 j. Amst. - Wed. C. Hustinx—Meijnders 80 jaar, Valkenburg. - 20. Wed. A. G. van Nis—Overberg 69 j. Nieuwer-Amstel. Wed. R. StokvisWittering 90 j. Am sterdam. - F. G. van den Toorn jd. 27 j. Den Haag. - 21. G. Westveen 80 j. Wilnis. - J. Roest jd. 58 j. Zwam- merdam. - A. Caton 88 j. Graft. - 22. E. de Kanter 83 j. Den Haag. - Echt- genoote van G. H. Bauer Jr. Den Haag. •Hoomvaartbarichten. Het stoomschip Bromt, van Rotterdam naar Java, vertrok 21 April van Suez. Het stoomschip Bataviavan Java naar Rotterdam, arriveerde 20 April te Suez. Het stoomschip Prifises Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 April van Genua. Het stoomschip Zaandamvan Bal timore naar Rotterdam, passeerde Vrij dag 22 April, des voormiddags 4 uur, Dover. Het stoomschip Werkendamvan de N. A. S. M., van Rotterdam, arriveerde Donderdag 21 April te New-York. SST" Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgcnoolcn worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn ie bevragen Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Meisje of juffr. R. C. uit netten burgerst. tnsscb. 2582 j. in huishoud. m< 2 kind., en om in zaak behulpz. te zijn. 2. FL juffr. voor office, linnenkam. en huish. in druk restaur, te Rottdm., zoo spoed, mogel. liefst reeds dergel. betrekk. vervuld hebb. 8. Winkeljaffr. in manuf. R. C. eenigsz. bek. m. h. kousen- en corsetten-vak. 4. Administrateur voor de leiding v. industr. zaak, machinefabr., scheepsbouw enz. met erva ring, condit. nadsr te bepal. 5. Eerste jongeman R. C. in manuf. garen en band goed verkoop, en desnoodB zelfst. kunn, werk. tevens bekw. winkeljoffr. R. C. 6. Solied actief jongmensch in wijnhandel, ge negen om werkz. mede te verricht 7. Bediende P. G. in winkel en engros-zaak v. ijzerw., eenigsz. m. h. vak bek., liefst spoedig. 8. Iemand als waterklerk in zaak v. kolon. waren, eenigsz. bek. m. d. eng. en duitsche tal. om aan vreemde schepen in Rottdm. te verk-, sal. 5 per wrek plus provis. 9. Agenten voor prima fabriek v. vruchten wijnen en sappen. 10. FL jongmen-ch, liefst. R. C. intern, in uitgebr. zaak van machiner. en ijzerw. 11. Uitstek, etaleerder voor groote gemengde kasten in manuf. bedden en tapijten, flinke ken nis daarvan en van het vak, flink aal. 12. Stoffeerder, bek. m. h. tanij'.- bedd. en matrass.-vak, goed verkooper; smaakvol kunn. etal. str. t. aanW. 13. Aankom, bfdiende bij uitgever te Amst.. bekend m. d. administr., sal. ƒ300. 14. Marchand-tnilleur, flink persoon om teg. hooge provis. omstrek, te bereiz. en tot verkoop per el. 16. Reiziger v. huis in buekins en aanverw. artik,, flink jongman, bekendh. m. h. vak en cliënt, str. t. aan be v. 16. Flink reiziger v. firma in tateloliën,machine oliën enz. terstond, flink verkooper, aanv. sal. ƒ400 m. ruime provisie. 17. Actief persoon als vertegenw. v. een der grootste olijfoliefabr. vaa Frankr., teg. hooge provis. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des oormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 5 Mei e k. 's namiddags ten 2 nre, ter gemeente-secretarie ter visie i8 neder- gelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van J. Tersmitten om vergunning tot oprichting van eene blikslagerij in het perceel aan de Gierstraat No. 26, Kad. Sectie C No. 4811 en dat op den veertienden dag na beden, zijnde 5 Mei e. k., en wel des namiddags ten 2 uur, op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Ge meentebestuur of een of m*er zijner leden, be zwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Bu'giScsstér en Weth»nders van Haarlem, brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen eeH verzoekschrift van P. Scbous, om vergun ning tot höt verkoopen van sterken drank in het klein, in de benedenzaal van het perceel aan de Parklaan no. 64. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 26 April 1892 des namiddags van 12 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA, x. Preludium en Fuga No. 2Mendelssohn 2. Cheral Vorspiel und Fugajok. Brahms. 3. SinateMailly a. Allegro maestoso. b. Andante. s. Allegro e©n brio. 4. MéditationA. Guilmant. 5. Finale. Geboorten 20 April. A. Mejjer Boersma z. - 21. J. J. C. Veen Foreman d. - 22. R. v. Nielv. d. Weiff z. - W. WijkhuisenCornelissen d. overleden! 2i April. H. Meijer 55 j. Leidschessr. - A. M. F. Hoogerbeets 15 j. d. Barendsestr. - 22. E. H. Keizer 15 j. Frankestr. - C. Wijkhuizen 14 md. d. Westerstr. - J. Krouwels 26 j. L° Raamstr. Zie vervolg Advertentièn in het Tweede Blad. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER J. J. C. VEEN, geb. Foreman. Haarlem, 21 April '92. De ondergeteekende, betuigt door dezen, zijnen hartelijken dank aan allen, die hem dezer dagen blijken van belangstelling betoonden. G. MOERBEEK. Haarlem, 22 April 1892. 9C Daar de Horlogemakers zaak van wijlen den Heer W. TEN BOOM op denzelfden voet wordt voortgezet, beveelt zich de onder geteekende bij voortduring in ieders gunst beleefdelijk aan. Wed. W. TEN BOOM, geb. E. BEL. Haarlem21 April 1892. GEVRAAGD EEN AdresWagenweg 22. Gevraagd met Mei, een voor de ochtenduren, P. G. Franco brieven letter D, aan den Boek- en Kunsthandelaar JACs ROOKMAA- KER, Groote Houtstraat 11,Haarlem. zeer solied, tegen concurreerende prijzen, bij A. v. HEULEN, Kuiper, Klein Heiligland 83. Ondergeteekende, Turnleeraar aan de Rijkskweekschool alhierzal primo Mei a. s. eenige Cursussen openen voor Gymnastiek-Onder- wijs aan Kinderen en Jongelieden. Prospectus te ontbieden Spaarne 3. J. A. VAN DER BOOM. Opleiding voor het examen Vrije- en Orde-oefeningen Lager- en Middelb. Onderwijs Gymnastiek. Ondergeteekende breng! ter kennis, dat aan zijne inrichting, Sehachel- straat 31, Haarlem, gelegenheid be staat tot opleiding voor het examen Gymnastiek Lager en Middelbaar onderwijs. J. G. MARTIN, Leer aar i.d Gymn. op Maandag 2 Mei 1882, des avonds ten 7Vs uur, in de Concertzaal der Sociëteit «VEREENIGING», met medewerking van het volledig Orchest van het STEDELIJK MUZIEKKORPS alhier. Solisten: Mej. J. H. KEMPEES, Amsterdam. De Heer J. J. ROGMANS, Voor het kunstlievend lidmaat schap (over het loopende jaar a ƒ1,50) kan men zich aanmelden bij de Heeren ERVEN LOOSJES KüP- PERS, MUL en DE HAAN en ZONEN. De deurwaarder J. N. WARNIER zal op Woensdag 27 April e. k., des voormiddags te 11 uur, in de «Korenbeurs» te Haarlem in het openbaar om contant geld verkoo pen, eene partij Alles afkomstig van eene zeer gunstig bekende boomkweekerij te Boskoop. Alles daags te voren voor een ieder te zien. Zegt het voort. V De meermalen aangekon digde Verkooping van onde Japansche en Chineesche Kapitale Juweelen on andere Antieke zilveren en gemon teerde zilveren werken. Zeld zaam voorkomende Antieke Pendule, Louis XVwelke plaats zal hebben op Donder dag 28 April 1892, om 101' uur precies, in het perceel in de Kruisstraat No 25 te Haar lem, en aldaar verkocht wor dende tengevolge van het over lijden van den Heer J. A FIORA. Bezichtiging: particulier Maandag 25, publiekDinsdag 26 Woensdag 27 April 1892 van 10 tot 3Vs uur. Holland sche en Eransche Catalogussen zijn bij de Makelaars J. J. F. F. MULLER en H. SIEGMUND van Amsterdam en A. C. L. SARLET te Haarlem verkrijg baar. Het Bestuur van de Vereeniging «de Amoacntsschooi» zal op Zater dag 30 April e. k. in de boven zaal van «Café Neuf» ten drie ure precies, in het openbaar aanbesteden: .Het houwen van eene Am bachtsschool met bewaar derswoning, op een ter rein aan de Kamperstraat. De bestekken zijn van Dinsdag 19 April e. k. af, tegen betaling van t\.per ex. te verkrijgen, bij de Boekhandelaars da ERVEN LOOSJES aan de Ged. Oudsgracbt, terwijl de zes sluks teekeningen, voor zoover da voorraad strekt, zul len te bekomen zijn tegen betaling van ƒ1.50 per stel, bij het bestuurs lid JACQUES LEUK; Kleine Hout weg 15. Plaatselijke aanwijzing zal ge schieden op Zaterdag 23 April e. k., des namiddags ten een ure, door evengenoemd bestuurslid, bij wien tevens de noodige inlichtingen te bekomen zijn. De inschrijvingsbiljetten moeten op den d»g der besteding des mid dags vóór 12 ure in bovengenoemd Café bezorgd worden, waarvoor een bus zal zijn geplaatst. Nh 12 ure worden geene biljet ten meer aangenomen. Het bestuur voornoemd. P. KLEIWEG DYSERINCK, Voomitter. G. L. VAN LENNEP, Secretaris. Haarlem12 April 1892.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 2