jongmensch, te koop 5 VARIA, KLEINE ADYEHTENTIEE Tweefie- of lisje-alleen, Costu u mstrij kster. actief Agent, GEVitAAGl*: Loopjongen gevraagd. BETREKKING GEZOCHT. Kruideniersbediende. BEHANGER. Schrijfwerk. Wordt gevraagd: Dadelijk gevraagd Knappe JONGEN GEVRAAGD: Een Loopjongen, Lserling-Photograaf. PhotoyrapbischB tad inrichting JACQUES CHITS, Haarlem, JONGEN H.H. GELDSCHIETERS. Bovenvoorkamer TE HUUR: 2 Te itüüR ie HAARLEM, IlIBlBWAilI, Gemgubileerde Kamer Verkeerd bezorgd. Spoed. 1' 1500 Spoed. SpoedSpoed TE KOOP: Eenovechtparty vanduit sc he oorlogsmatrozen, van den Kruiser Moltke met de politie vaDN.-Orleans zal misschien weder tot een internationaal geschil leiden. De Duitschers waren in een kroeg dronken geworden. Daar kregen zij iemand van de engelsche marine, die zij deerlijk toetakelden. Een politie-agent en eenige burgers schoten toe, en werden op stok slagen onthaald. Vervolgens moes'; het meubilair en de drank voorraad in de kroeg het ontgelden, en toen de politï in grooten getale op kwam dagen, aloegei de Duitschers eenen negersoldaat dearaae: en beenen stuk. Dit bericht wordt echter weer tegen gesproken, In Californie heelt Dinsdag ochtend eene aardbeving* gewoed, die veel heviger was dan de schuddingen aan welke men aaar tea naastenbij ge wend is. De beweging bleef voornamelijk bepaald tot de San Francisco vallei en werd te Sacramento, Dixon, Winters, Yacaville en tU38chenliggende plaatsen gevoeld. Meer naar het Zuiden in den omtrek van Fresno en Merced schijnt zij zonder beteekenia geweest te <zijb. Binnen den kring der schuddingen zijn hier en daar diepe scheuren in den grond ontstaan en is er veel schade aan gebouwen toegebracht. Verlies van ruen- sehenlcvens wordt niet gemeld, ofschoon vele personen door het invallen der huizen gewond zijn, en de ontsteltenis onbeschrijfelijk was. Er ontstond op vele plaatsen brand, en de schade, alleen daardoor toegebracht, wordt op een mil- lioen dollars geschat. T e M'K ees-Port, in P o n u s 71- vanië, heeft een kunstenmaker iu een theater zoo lang het avontuur van Wil lem Teil aanschouwelijk voorgesteld, tot hy zijnen helper door het hoofd, in plaats van door den appel heeft geschoten, Hy verrichtte de kuDSt sedert vijf jaren en heette zeker van zijn schot. Er moet bijgevoegd worden dat de schutter, teneinde het genoegen der toeschouwers grooter te maken, met den rug naar het doel stond, in eenen spiegel den man met den appel zag en aldus achterwaart-, mikte. De aangeschoten man zal er het leven niet afbrengen. GOOCHELAABS. Onder de vele toeren, waarmee britsch- indische goochelaars hun publiek in ver bazing brengenbehoort die van den manga-boom. De manga is een soort amai del on de kunst bestaat daarin, dat da goochelaar voor dö oogen van zijn toeschouwers een manga-zaad in de aarde plaatst en de plant uit die aarde tot eenige hoogte doet opgroeien. Een engelscb blad heeft van een oor- respondent een verklaring van dit won derlijk feit verkregen, die het zeer aan nemelijk vindt en als volgt meedeelt, In 1865 was de correspondent op het punt Calcutta te verlaten, toen eenige iDlaadscüe goucüeiaars eau boord van not stoomschip kwamen om een voorstelling te geven. De omstandigheden waren dus voor goocheltoeren niet zeer gunstig; dosh op het bloote dek werden eenige sterke staaltjes vertoond en 0. a. ook de manga- kunst, De goochelaar was zoo goed als naakt, zoodat er geen mogelijkheid ba- stond, dat by een bloempot onder zijn kleeren kon verbergen. Voor zich plaatste I hij een klein, plat, gevlochten mandje on vulde dit met aarde. Toen werd een manga-zaad voor den dag gehaald. Het was zeer groot wat met het oog op 't geen volgt een punt van belang is en het werd plechtstatig in oe aarde gestopt en met wat aarde bedekt. De aarde werd vochtig gemaakt en het mandje bedekt met een klein katoenen kleedje. Toen begon het gewone gemom pel van tooverformulieren, de aarde werd weer met water besprenkeld en de goo chelaar woelde haar met zijn vingers om. Na een paai' minuten tusschsnpoozen lichtte de man het kleedje op en ver toonde de toeschouwers twee kleine manga-blaadjes, die boven de aarde uit staken. Weer werd het mandje ^edekt, het bevochtigen der aarde en het prevelen der tooverspreuken werd voortgezet en toen na korten tyd het kleedje werd wegg8nomsD, vertoonde zich een manga- planfc van 17 h 20 centimeter hooj vier of vijf bladen dragend. Na een nieuwe tU8sehenpooze was de plant minstens een 30 centimeter hoog en droeg zoveD of acht bladen. Hier hield de goochelaar op en de correspondent schrijft dat hij geen vrucht zag te voorschyn komen, hoewel men zegt, dat er goochelaars zijn, die even snel een vrucht aan de plant weten to voorschyn te brengen. De correspondent bood nu den gooche laar een flinke som als hij hem het geheim wilde onthullen en na eenige aarzeling stemde de jongleur toe, mits de openbaring op een afzonderlijke plaats geschiedde. De correspondent en de goo chelaar gingen toen naar een hut van het schip en daar werd het mandje met aarde weer klaar gemaakt en het manga zaad vertoond; hot was we8r een zeer roote zaadkorrel. Toen de goochelaar het weer in handen kreeg, drukte hij met deu langen nagel van zijn wijsvinger op eenen kant van het zaad ou de kor rel sprong open. De twee kleine blaad jes die hei eerst boven aarde waren gekomen, werden uit het zaad getrokken daarna kwam de stengel met vier bladen te voorschijo. Achtereenvolgens werden nu de dertig centimeters plant voorzichtig uit hot zaad getrokken. De korrel wa3 werkelijk hol en de jonge plant was stevig opgevouwen in de ruimte bewaard geweest. Het is dan ook do kunst om do plant in het zaad te vouwen die de eigenlijke handigheid uitmaakt. Veel bladen kunnen zoo worden opge vouwen, dat zij, van den druk bevrijd, hun oorspronkelijke gedaante weer «au- nemen. Het opvouwen moet echter op een zeer bizondere en zorgvuldige manier geschieden. De bovenkant moet tegen zichzelf worden aangevouwen en wanneer die dan met zachtheid behandeld wordt en vochtig wordt gemaakt, zal hij voor een oppervlakkig toeschouwer geen plooi of rimpel vertoonen. De barst aan don onderkant komt natuurlijk den toe schouwer niet onder 'toog, Wordt er een \rucht ook voortgebracht, dan ver moedt de correspondent dat die mede iu het holle zaad is verborgen. Het is waarschijnlijk een zeer kleine manga, die in drogen toestand wordt ingepakt en door de toegediende vochtigheid tot een aanmerkelijke grootte uitdijt. Ben specialiteit in de tatoueer- kunst te Parijs. Zoo het waar is, dat de prins van Wales een kruis draagt op den liükerarm iets, wat onlangs in de Revue des Deux Monde* werd beweerd verwondert het ons niet, zoo we een man van 't vak, die voor korten tyd door een paryschen reporter werd geïatorviewd, hooren verklaren, dat er heel wat getatoueerde Baryzenaars rondloopen. Die man in 't vak is //le père Remy". een specialiteit in detatoueerkunst. Toen de reporter zich by hem aanmeldde, was hy juist bezig een jonmensch van een jaar of twintig een prachtige roos in den arm te prikken. Do operatie gebeurde door middel van twee fijne tegen elkaar gebonden naalden, waarvan hij de punten in Oost-Indischen inkt doopte. Mot deze naalden gaf hij de hoofdlijnen aan; de schaduwen maakten echter het gebruik van een derde naald noodig.'t Ging zeer vlug in zijn werk; voor het rood werd vermiljoen, voor het blauw goede Ooat- Indioche inkt gebruikt. Al pratende vertelde //le père Ré my hoe hij eertijds zeeman was geweea daarna slotenmaker, maar dat hij door een ongeluk het krachtig gebruik van zijn arm verloren had. Van daar zijne tegenwoordige betrekking. z/Of het nog al wat opbrengt, mijnheer Och, dat hangt er van af of de //klant'' rijk is ef niet. In den.regel is de cliën- teele niet erg bemiddeld. Maar ik heb toch ook wel klanten, die er goed bij zitten. Graaf de X. heeft mij eens veer tien dagen lang by zich aan huis laten komen, om hein verschillende gravures uit de //Geschiedenis der Reizen" op het lichaam te tatoüeeren. //Vooral de vrouwen komen mij iedor oogenblik verzoeken, om haar den naam van hun //Sehatz" in den arm to prikken, In den regel raad ik het af on zeg haar, dat ze er later berouw van zullen hebben. Denk eens aanmen kan wel eens van opinie veranderen en van eeu ander houden en dan is het voor no. toch niets aangenaam, om den naam van no. 1 steeds voor oogen to hebben met do volgende belydenis wIk zwoer Julius trouw tot in den dood." Maar sommigen willen het m9t alle geweld en niet zelden gebeurt, dat ze later terugkomen en mij vriendelijk verzoeken de inscriptie weg te nemen of door andere teekeningen onkenbaar te maken. Want dit laatste mijnheer, is veel gemakkelijker dan het eerste." En toen de reporter afscheid nam) voegde H\e père Rémy' er aan toe. ffWat zou ik u een boel kunnen ver tellen uit myne rijke ervaring, zoo ik onbescheiden wilde zijnMaar waart®© zou het dienen! Wie by my komt, doet het in vertrouwen. Ik moet dus blind en doof zijn. Mijn tweo zoons hebben hetzelfde beroep gekozen en zijn zeer bedreven. Ik kan gerust zyu voor hun toekomst. Wat mij betreft, ik verdien eerlyk mijn brood mede, dat is alles wat ik verlang." Toen te Dordrecht jaren geleden nog belasting rnoeat betaald worden aan de poorten der stad, kwam eens een boer aan het commiezenhuisje, hield zijn kar stil en zeiIk heb er wat voor over ala ge morgea je haoden voor de oogen wilt houden, als ik een kalf naar de stad breog. Ik zal het goed maken,, dat beloof ik je Dö ambtenaar zei niets, lachte maar dacht zooveel te meer. Den volgenden dag kwam de boer weer naar de stad met dezalfde kar en knipoogde tegen do commiezen en wilde doorrijden. z/Halt!" riepen dezeo, sprongen op de kar en doorzochten den inhoud maar van eeri kalf geen spoor. Waar ia het kalf? vroegen zy. Het kalf zei de leuke boer - wel dat heb ik gisteren al binnenge smokkeld. Toen je gisteren naar myn vertelseltje luisierdet had ik het beestje goed verstopt op de kar Verfijnde veeziekte. Eene nuffige tante zegt tot haar nichtje, die met een hee- reboer geengageefd is. Je moet toch eens tegen Willem zegg8n, lieve, dat hij, als hij met papa spreekt, niet zulke rare uitdrukkingen gebruikt Hoo dat zoo, tante? Wel, van middag aan tafel, toen hij van die nieuwe koeien vertelde, sprak hij telkens van mond en klauwzeer. Waarom zegt hij niet tandpijn en ekster- oogen mm Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in het heden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". Voor een net Burgermeisje van 16 jaar, wordt eene betrekking gezocht als P. G. Brieven No. 76, bureau van dit blad. Terstond gevraagd eene bekwame JULIUS WULFF Co., Stoom- ververij GEVRAAGD een liefst met het Kruideniersvak be kend, bij A. C. A. VANHEMERT, Kruisweg 41. Een jarenlang gevestigde Stoom Rijstpelmolen, vraagt een voor Haarlem en Omstreken. Franco brieven onder motto iRijstaan bet bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk een gehuwd Persoon, zonder kinderen. Hij moet goed geschikt zijn, Manége-werk zaamheden te verrichten. Adres Haarl. Manége, den Hout. Onderofficier, gepensioneerd, veel vrijen tijd hebb..zag zich gaarne belast met eenig loopwerk. Hoog salaris geen vereischte. Fr. br. ond. lett. Y, bureau van dit blad. EEN KNAPPE Adres Ostadestraat No. 8. Geh. Pers., z. k., zeer bekwaam in het rijden, ook van het zadel, van de beste get. voorzzoekt te Haarlem eene nette Betrekking. Fr. br. lett. W., bur. van dit blad. GEVRAAGD EEN goed met het vak bekend. Br. fr. lett. Xbureau van dit blad. H. DE WILDE, Damstraat, vraagt een Esn gehuwd Persoon, veel vrijen tijd hebbende, wenschte den zelve te besteden, door bet bijhou den van Boeken of anderszins. Brieven franco, No. 74, bureau van dit blad. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «Union», worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Branch Manager voor Nederland L. C. MIDDENDORP, Singel 459, Amsterdam. een flinke LOOPJONGEN, bij A. KLEEMAN, Gr. Houtstraat 29. Een Kleermakersaankomelio g. AdresNieuwe Groenmarkt 17. GEVRAAGD. AdresKoningstraat 31 Groote Houtstraat 24 Nassaustraat 14. Aan bovenstaand adres kunnen een Leerling en een Loopjongen ge plaatst worden. KAN EEN geplaatst worden. Groote Houtstraat 75. In een solide Zaak wordt een stil Vennoot gevraagd. Br. fr. lett. O, bureau van dit blad. TE HUUR: Terstond een mo dern Heerenhuis met 10 K. 800een dito met 7 K. 530, en Benedenh. met 3 K./250, allen met Tuin. Te bevr. b.d. Architect D. STORM, Schotersingel No. 15. TE HUUR gevraagd een Boven- of Benedenhuis, de prijs van ƒ2.50 niet te boven gaande. Brieven onder No. 75, bureau van dit blad. TE HUUR, alleen vota Kantoor of Kunstatelier, Spekstraat 14, Haarlem, h 10 p. m. tegen lo Mei aanstaande, twee nette burgerwoningen, bij den Haarlemmerbout, met vijf kamers, keuken, kelder en tuin. Huurprijs ƒ300,per jaar. Adres Houtplein 22, te Haarlem. Een bejaarde Weduwe vraagt bij een stillebeschaafde familie zonder kinderen. Brieven franco met opgaaf van prijs onder lett. V., bur. dezer Courant. om met 1 Mei of 1 Juni te aan vaarden, 2 gemeubileerde Ka mers, Zit- en Slaapkamer met de gebeele Kost voor eene Dame, in een klein deftig gezin, op zeer mooien stand nabij 't station. Brieven franco, letter R, bureau van dit blad. Door sterfgeval TE KOOP aan geboden, een vooo twee kinderen (geen Engel sche). Te zienLeliestraat 7. Aan betzelfde adres te koop een Cor net a piston. Een Officier vraagt een met Slaapkamer, liefst met Pension. Adres franco brieven lett. Z, aan bet bureau van dit blad. Een PAKJE, inhoudende Crème Zij en Zwarte Kant. Terugbezorging wordt beleefd verzocht. Gr. Houlslr. 24. TER OVERNAME aangeboden, door vertrek naar buiten, een in volle werking Mineraalwater- fabriek, met circa 250 buitenklan ten, voor f 1500. Café met Biljard en Vergunning, gelegen op druk ken en netten stand van Den Haag en een burger bestaan opleverende. 700 gulden een Tapperij en Slijterij, drukke loopzaak, oude stad, nette stand. Adres: A. KLOOS TERMAN, 22, Groenendalslr., Den Haag. ATTJaNTIB TE KOOP aangeboden een Zaakje in Kruideniers- en Grutters waren, Kaas, Boter en Eieren en aanverwante artikelen, waar ook veel Petroleum wordt omgezet. Br. fr., lett. S, bureau v. d. blad. Wegens aanb. ziekte terstond TE KOOP, een zeer goed onder houden Koffiehuis-inventaris. Br. fr., lett. C U, aan den boekb. D. J. v.d. WILK, Gr. Houtstraat 105. een hoop Paardenmest. Adres Koksteeg No 19. een hoop Varkens- en Paarden mest. Rozenprieelstraat 38.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8