Tapperij en Slijterij ILEINl ADViRTINTIlN. Flinke Dagmeid Tweede- of Meisje-alleen, DAGMEISJE gevraagd, Dames! Attentie s. v. pl. E8Ü bleekemenstbodi Boordenstrijkster VEHKOOPEE. JONGMEf\ÉSCH Meubelmakers. Loopknecht gevraagd, Twee bekwame Huisschilders en een Rijtuigschilder OPPASSER Een SCHILDERSJONGEN Imnmensaals Hinken Loopjongen, BETREKKING GEZOCHT. ZADELMAKERS. Kruideniersbediende. knappe JONGEN. Betrekking gezocht. Een gepensioneerd Officier, Fatsoenlijke Commensaals i\elle Commensaals Juni te Huur. TE HUUR: Badkuip met Gaskachel. TE KOOP gevraagd TE HUUR gevraagd: VERGUNNING, flIJI W0IIII, KAMER, Wiens raidering te Koop. fl IAA1LIM Bedden met toebshoaren TE KOOP VARIA. Familiaar. D« vriend van je heeft veel in de binnenlanden van Afrika gereisd, niet waar?" Dat son ik denken. Hy is er thuis als een kind. Zoo eigen is hy er, dat by neoit van de Sahara spreekt, maar altyd van Saar!" Philippus IV was dwaas genoeg, na dat by Portugal en andere gedeelten van zyn rijk verloren had, zich den bynaam te laten geven vande groote. Onze vorst, zei hertog van Medina-Coeli, hierop zinspelende, heeft veel van een kuil, hy wordt grooter naarmate hij terrein verliest. Kastelein met geveinsde verontwaar diging tot een vasten klant, die het café binnentreedtNeen, man, gy behoeft hier ook niet meer te komen 1 Oost, verbouwereerdMaar waarom dan toch niet? KasteleinOmdat gij er al zyt. Frederik de Groote inspecteerde eens zelf eenige stallen der cavalerie en kwam in een, die bizonder slecht onderhouden scheen te zijn. ,/Er zyn hier spianewebben, riep hij op barren toon. Het krioelt hier van spinnewebben. «Juist, Sire, antwoordde een wacht meester, die naast hem stond. Hoe meer hoe liever, want die houden we er op na om de vliegen te vangen, opdat deze de paarden niet zoo steken. De oude Frits ging lachend verder. Stiptheid in zaken. Verscheidene jaren geleden hadden de Rothschilds een groote hoeveelheid katoen in New Orleans en zij gaven hun agent in die stad last te verkoopen zoodra de katoen tot een zekere hoogte was geste gen. De agent was van meening dat de prys van de katoen wel gaan zonhoven het cyfer door zyn principalen genoemd, en hield ze op tot ae netto veertig dui zend dollars meer opbracht dan het geval zou geweest zyn als kij bad gehandeld ve reenkomstig de opdraeht. Met groote voldoening gaf hy den heeren kennis van zyn succes, in de onderstelling dat hy lof zou inoogstea. Men kan zich zyn verbazing en teleur stelling denken, toen hy een telegram ontving van den volgenden inhoud «De veertig duizend dollars die gij gemaakt hebt in strijd met ODze orders, zyn niet van ons. Zy zyn van u. Neem ze*. Maar het hinkende paard kwam achter aan«Mr. X. nw opvolger, is heden naar New Orleans vertrokken.* Overvragen. Een vischvrouw verkoopt na lang loven en bieden, eenige tongen. By de betaling komt mevronw, de echtgenoot van een rechterlijk ambte naar, de keukenmeid achterop en zegt op gemoedelijken toon tot de vischvrouw van wie zij siods jaren koopt «Hé, vrouwtje, wat is het toch akelig dat je altyd zoo overvraagt. Eerst wil je achttien stuivers hebben en nu laat je ze voor twaalf «Heere, Mevrouw!* valt Aaltje haar in de rede«Praat owes nou nog van overvragen Uwes man vroeg, toen m'n jongen voor een Baakie voor most kom men, twaalf maandenen bij kreeg er maar éen.* De geleerde italiaansche professor Mario Semmola heeft in postzegels bacillen ontdekt. Behalve het papieren geld bezitten de postzegels in de eerste plaats de eigen schap om microben voort te planten. Be paald gevaarlijk acht Semmola het om ze met de tong te bevochtigen en vooral de postzegels, welke men in een brief voor terugontvangend antwoord aan eei. puntje op het papier doet vastkleven. Waar in de wereld ie ocne kolonie van verminkten Zulk eene kolonie bestaat er in het stadje Hazardsville, in den Staat Con necticut in Noord-Amerika. Byna ieder persoon uit die plaats, die men ontmoet, is verminkt. Menschen zonder armen of zonder beenen, of met min of meer ge schonden gelaatstrekken, ontmoet men er in iedere straat, zoodat de bezoeker een gevoel krygt, alsof hy zieh op het grondgebied bevindt van een of ander groot hospitaal na een grooten veldslag. Het geheim van den vreemden toestand der bevolking dier plaats ligt hierin, dat in de nabyheid van Hazardsville de grootste kruitmolens der wereld gevon den worden en al de verminkten zyn de slachtoffers geweest van ontploffingen. Eene gasgeschiedenis. Zy viel voor op een kantoor te Man chester. Het was een donkere namiddag in Januari en alle gaslichten waren reeds ontstoken. Hy opende de deur en giog met zekere vastberadenheid naar den lessenaar van den kassier. Ik heb een klein artikel, dat eene bezuiniging geeft in Zeer druk vandaag dag mynheer, sprak de kassier kortaf. Gij kunt het niet zoo druk hebben, dat gy het niet eens zondt willen zien, als u de belangen uwer zaak ter harte gaan. Zoo wel, wat is het dan Myne eigen uitvinding. Een regu lateur, die uw gasverbruik tot vijftig percent vermindert. De kosten zyn zeer gering; ik schaam mij eigenlyk, ze te noemen. Ik zie, dat uw gasverbruik nog al aanzienlijk moet zijn naar het aantal pitten te oordeelen, die gy brandt. Op dat oogenblik luisterden alle klerken met aandacht en den indruk bemerkende, dien hij teweeg bracht, ging de bezoeker voort «Myn waarde mynheergy en uwe heeren klerken zyt verstandige mannen. Laat my u enkele waarheden vertellen. Afschaffers bazuinen de goddeloosheid uit vau de rumverkoopers; zy geven hoog •p van de duizenden, die aan den drank verkwist worden. Ik wil een slag toebren gen aan de goddeloosheid van de gas- maatiehappyen. Elke shilling, aan rum uitgegeven, vertegenwoordigt eene hoe veelheid drank, die in de plaats treedt van eene evengroote waarde aan voeding stelen; maar de bewoners van dit land verkwisten voor millioenen aan gas, dat nooit gebrand werd. Ik ben een vriend der gasverbruikers. Ik wil u kosten sparen, ik wil n genoeg doen uitzuinigen, om de kosten van uwe uitspanniDgsda- gen te betalen; ik. Het klinkt me als een goed ding in de ooren, Tom, sprak een klerk. Stel hem aan mijnheer Brown voor. Kom morgen-ochtend nog eens aan, man, om mynheer Brown, onzen secretaris te spreken. Wy branden eene groote hoeveelheid gas, en een penning gespaard is een penning gewonnen. Als gy heen gaat zie dan goed naar den naam der flrmaj zoodat gij morgen weet, waar gy zyn moet. Goede zaken De uitvinder boog deftig en bij het uitgaan keek hy naar den naam der firma boven de denr. Hy las De Gasmaatihappïj. In den mantelwinkel, Juffrouw «Ik kan u dien mantel reoommandeeren. Verleden week is nog een vriendin van mij, die er zoo een gekocht had, geën gageerd geraakt. Een bespottelijk duel. De tyd, waarin het duel waarsch^n3yk het meest in zwang is geweest, was het begin dezer eeuw of de laatste der voor gaande. Het was een tyd van veldtoch ten en allerlei wapengekletter en de zucht om de wapens te haoteeren drong in- het burgerlyk leven door. De held van het duel uit dien tijd was in Frankryk de markies Merle de Sainte Marie, die bijna altyd eon dual uit te vechten had; en eere zijner «^erezak» n* was zoo koddig, dat het in hooge mate er toe bijdroeg het duel bespottelijk te maken, wat iu de meeste landen zijn dood geweest is. Op een keer kwam een ander beroemd duellist, Pierrot d'Issac, een bezoek bren gen aan zijn vriend den markies Merle de Sainte Marie. Er zou uitgemaakt worden, dat pierrot in het FranBch eigenlyk wil zeggen musch en merle merel. «Markies*, aldus sprak hy, «ik ben bouapartist en gy koningsgezind. Daar enboven ben ik de musch en gy de me rel. Stuit het u niet, dat er één van onze vogelsoort to veel is?* «Dat doet het my juist*, antwoordde de markies. «Myn keus is het pistool en, daar dat juist by vogels past laat ons in de boomeo vechten.* «Aangenomen*, zeide d'Issac, En alsof het nog niet belaehelyk ge noeg was, dat iemand een ander uitdaagt, omdat de naam van den een Musch en die van den ander Merel was, werd het duel werkelijk in de boomen uitgevoch ten. De getuigen stonden op den grond in de nabyheid. Op het gegeven teeken werden de pistolen afgevuurd. Er kwam luid geritsel in een van de kastanjeboo- men. Het was Pierrot d'Issac, die, ernstig in een der beenen gewond, naar beneden kwam getuimeld, «gelyk eene rijpe kas tanje*, zooals de getuigen van Sainte Marie mededeelden. Gelukkkig bleef hy aan eene der lagere takken van den boom hangen en werd hij door zyae getuigen op den grond geholpen. Op dat oogenblik begon Merle de Sainte Marie triomfaastelyk te fluiten en bootste daarby zyn naamgenoot onder de vogels na. D'Issac wachtte tot zyne wonde genezen was en daagde toen Saint Marie nit voor zijn gefitoit. Dezen keer werd het duel niet zoo bespottelyk op gevat. Het werd op den degen gehouden en Saint Marie werd zwaar gewond. De musch had z.ch gewroken op den merel. Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". GEVRAAGD. AdresBakenessergracht 1. Voor een net Burgermeisje van 16 jaar, -wordt eene betrekking gezocht als P. G. Brieven No. 76, bureau van dit blad. EEN FATSOENLIJK loon naar bekwaamheid. Adres bureau dezer Courant. Eene Naaister, bekwaam in alles wat tot het vak behoort, verzoekt beleefd werk aan huis. Br. lett. F., bureau van dit blad. en een Jongen gevraagd. Adres: Amsterdamsche Vaart No 32. Een bekwame gevraagd, voor 2 b 3 dagen in de week. AdresSchachelstraat 14. Een Burgervrouw vraagt nog een paar Dienstbodenwas- schen. AdresNieuwe Groenmarkt No. 21. Gevraagd tegen 5 pCt. provisie van verkoop. Franco brieven lett. G., bureau dezer Courant. Op een Fabriekskanteor kan een geplaatst worden. Brieven franco lett. B., bureau dezer Courant. Twee bekwame Meubelmakers kuünen dadelijk werk bekomen. Adres aan het bureau v. d. blad. EEN FLINKE van goede getuigen voorzien. Koningstraat 39. gevraagd. Adres: Nassaustraat 22, Gevraagd met Mei, een voor de ochtenduren, P. G. Franco brieven letter D, aan den Boek- en Kunsthandelaar JACs ROOKMAA- KER, Groote Houtstraat 11, Uaarlem. gevraagd: bij A. H. KATER, Zoe- testraat 3. Bij eene nette, stille Familie be staat er plaatsing voor een net Jongmensch, met gebruik van vrije Kamer. Brieven, of liefstin persoon, Ged. Oude Gracht 27 a. kunnen geplaats worden, Klein Heiligland 34. Wed. SWAANSWIJK, straat 23, vraagt een fatsoenlijken, tegen goed loon. Geh. Pers., z. k., zeer bekwaam in het rijden, ook van het zadel, van de beste get. voorzzoekt te Haarlem eene nette Betrekking. Fr. br. lett. W., bur. van dit blad. Een Zadelmakers-Aankome- ling kan geplaatst worden bij D. HESSELS, Zadelmaker, L. Veerslr. GEVRAAGD EEN AdresKI. Houtstraat 55. GEVRAAGD EEN AdresWagenweg 22. Een accuraat Jongmensch, 19 jaar oud, van nette familie, P. G., drie jaar op een kantoor werkzaam, zoekt uit gebrek aan vooruitzichten verplaatsing op een kantoor hier ter stede. Bekend met ital. b.h., de fransche taal en verdere kantoor werkzaamheden. Prima ref. kunnen verstrekt worden. Br. fr., onder lett. H, aan Bakkers Alg. Zaanl. Advert. Bureau, Zaandam. op de hoogte van Administratie, zoekt eene hem passende Betrek king. Brieven onder lett. E., bureau Haarl. Dagblad. kunnen geplaatst worden. Adres Gorlesleeg 20, bij de Kleine Hout straat. kunnen geplaatst worden. AdresKorte Jansstraat No. 8rood, hoeh Bakenessergracht. Een Heerenhuis, zes Kamers en grooten Zolder, get. 48 op de Leid- schevaart naast de Boterfabriek 125 meter 2. daar achter gelegen Bouwgrond of Steenen erf 260 meter; 3 daar achter Stalling voor twee paarden en een Loods voor wagens en Hooizolder en de benoodigde grond aan de straat uitkomende, ook geschikt voor elk ander doel 65 meter alzoo te samen lang 60 meter, breed 7 5 meter, is 450 M». AdresRaaks 3 een klein, net Benedenhuisje voor 1 of 2 personen, op netten stand, huurprijs ƒ2.75 Zoetestraat 21, bij de Zijlstraat. Adres Zijlstraat No 53. TER OVERNAME aangeboden een tweedehands Badkuip met Gaskachel, in goeden staat. Fr. br. lett. F., Advert.-Bureau J. P. NOBELS Jr., Nassaulaan 13. een Toonbank, ongeveer 21/, me ter lang. Fr. br., No. 77, bureau van dit blad. TE HUURTerstond een mo dern Heerenhuis met 10 K. /800; een dito met 7 K. ƒ530, en Benedenh. met 3 K. 250, allen met Tuin. Te bevr. b/d. Architect D. STORM, Sehotersingel No. 15. Een Voorkamertje voor een Schoenmaker, in eene volkrijke buurt. Brieven onder No. 79, aan het bureau van dit blad. TER OVERNAME aangeboden: een Café, annex Tapperij en Slijterij, iu 't midden der stad, op netten stand. Franco brieven lett. D., bureau Haarl. wordt aangeboden aan een Wed. of gehuwde lieden zonder kinderen, P. G., tegen nader te bepalen bezig heden. Spaarnmouderstraat 126. Een Weduwe vraagt een voorzien van Stookplaats. Adres fr. br. No. 78, bureau van dit blad. 6 notenhouten Stoelen met bruin trijp beklead, een Salontafel, een groote Zilverkast en een groote Brandkast met dubbel slot. Te bevragen aan het Bureau dezer Courant. TE HUUR, in het Kenaupark, wegens vertrek naar elderseen ruime kortelings geheel verbouwde VILLA, naar alle eischen des tijds ingericht en omgeven door een keu rig aangelegden Tuin. Fr br. letter B., Advert.-Bureau J. P. NOBELS Jr., Nassaulaan 13, te Haarlem. TE HUUR. Adres Witte üeeren- steeg No. Vèrood. twee beste Schrammen. Adres Amsterdamsche Vaart No. 36. voor billij ken prijs TE KOOP een mahoniehouten Secretaire en Penantkastje. AdresM MOK, Smcdestraat No. 34. voor matigen prijs TE KOOP, op het drukste punt van Haarlem Brieven onder lett. C, uureau Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8