Wie helpt KLEINE ADVERTENTIEN. Keukenmeid Attention s. v. p. 1 Augustus. Wordt gevraagd: KEUKENMEID, Een Loopmeisje GEVRAAGD Depot gevraagd TE HUUR Commensaals HUWELIJK. TE KOOP voor Milijtai prijs KANTOOR. KERMIS! Solied Reiziger Barbiersleerling-. 200 Gulden. TE HUUR: Te HAARLEM Bovenhuis te Huur. Uit de hand te Koop: HAARLEM. Sciiuttersuiiifoini, WEQENS YERTREK Te koop aangeboden Sch utters uniform LINNENKAST. deze kranen worden alle door •leetrioi- teit bewogen, zy leggen aan 300 tot 500 eng. per minuut af. Deze kranen worden echter niet uitsluitend voor't ge mak geplaatst, maar zullen eerst dienen tot de plaatsing der machinerieën, daar na dienen zij zelve als fentoonstellings artikelen en tot het bedoelde bezoekers vervoer, om na afloop der tentoonstelling het door hen geplaatste weder te ver wijderen. (Engineering.) Predikbeurten der Ned. Herv. Herken TE HAARLEM op ZONDAG 24 Juli 1892. Orootê Kerk. Vroegpr. 7 ure, Hoog. Voorm. 10 ure, Veen. Nam. 2 ure, van Lennep. Voorbereiding. Avonds 6 ure, Hoog. Nieutoe Ktrk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, van Lennep. Bakenetser Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure Faber, godsdienstonderwijzer. Eglise Wallonne. Dix HeureB, pas de service. Christelijk Gereformeerde Gemeens* Gedempte Oude GracUt. Voorm. 10 ure, 's Ar. 5 ure, H. Buurman, Theol. Stad. te Kampen. Klein Heiligland. Voorm, 10 ure, JsAv. 5 ure, Schotel. Lutherscht Kerk Voorm. 10 ure, J. L. F. de Meijeio J.Cz., pred te Bodegraven. Kerk der Vereenigde Doopsgezm*en. Voorm. 10 ure, Hesta. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, P. M. Keller van Hoorn, pred. te Dordrecht. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, A. E. van der DuBsen, pred. te Amsterdam. Noorderkerk Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Nederd. Herv. Kerk. SBenueforoeh. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr, Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Geen Zondagschool. Bvang. Lutherscke Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. fHoemeaidaal. Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. Dankzegging. g&eemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylmau. Miflegom. Voorm. 9% ure, M. Buciiii Feet. uoutryk en i'olanen. Voorm. 10 ure, geen dienst. :s Avond3 6 ure, VVvan Roggen, pred. te Sloten. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. gpaarndam. Voorm. 10 are, T. Hoog. Velsen. Voorm. 10 ure, Voorhoeve, Candidaat te Rotterdam. Donderdagavond 8% ure. Bij bell. H. Waardenburg. ^anrivoort. Voorm. 11 ure, öcuiie^e, pred. te Lemmer, Nam. 2 are, C. Barneveld. Kmistrigiw. «Dan aal ik ook geen hooge sprongen kunnen maken Eet hemd en de rok. Een koopman beklaagt zich in een gezelschap, dat hij een som van 200 gulden maar niet van zeker iemand kan loskrijgen, wik heb er de helft gaarne voor over, als iemand mij het geld bezorgt 1" zegt hy. ,/Dat doe ik roept een //jur.-stud." vroolijk uit. Een poosje later komt de aanstaande jurist by den armen crediteur. ,/Na, ik heb alvast myn hoor!" zegt hy, ,/ziet u nu maar, dat u de andere helft binnen krygt!" Een Schoenmakersadvertentie. De aan dacht van het publiek wordt gevestigd op de elegante modellen dameslaarsjes. N. B. Iedere koopster ontvangt gratis een fleschje likdoorn-tinctuur. VARIA. Vrouwelijke astronomie. z/Heeffc u SaLumus al gezien met zyn ring, juffrouw z/Neen, met wie is hy dan geen gageerd Circus directeur. //Ja, zooveel trakte ment als u vraagt, kan ik u onmogelijk geven." Dochter'. Zullen wy onzen dokter ook voor het avondpartijtje uitnoodigen Moeder'. Dat moesten wy, dunkt mij, maar niet doen. Hy is zoo verstrooid en zou zyn bezoek wel eens op rekening kunnen stellen." Een bekend staaltje van verstrooidheid is dat een man zyn kantoor verliet en buiten op de deur een kaartje vast hechtte met het opschrift //afwezig", waarna hy bij zyn terugkeer dit lezen de op den drempel bleef zitten wachten op zijn eigen terugkomst. Het volgende spreekt echter niet min der sterk. Een man meende zijn horloge thuis te hebben laten liggen, haalde toen op straat zijn horloge voor den dag om te zienj of hij nog tyd had om terug te keeren, en ging het halen. Ia hst jaar 1700 1 «fde ia da kleiaa stad Libau in Koerland een» arme amb- tanaarsweduwe mat aama Herald. Zy was bisonder menachlievend. Op aan winteravond kwam een officier door Li bau, dat hy aandeed op zynen weg naar het leger. Hy vroeg in eena herberg naar een warmen drank, dooh kon er geen krijgen. Hy had nauwelijks aan da dear der arme ambtenaarsweduwe ge klopt, of zy verschafte hem een bakje heete thee. Deze drank deed den uitge- putten reiziger recht goed. Toen hy zyn» reis zou voortzetten, bood hy haar geld aan voor haren dienst, maar zy weiger de. Toen herinnerde hy zich, dat hy een loterijbriefje in den zak had: de prys, die daarop vallen kon, was een klok, gerekend op eene waarde van f 160,000. Hy deed de weduwe dit briefje aanne men als eene herinnering aan hem, wien zy eene weldaad bewees. Weldra lag het loterijbriefje vergeten in eene lade. De kinderen hadden zoo vaak met het //mooie prentje" gespeeld, dat het byna in stukken viel. Het nommer waarop de prys gevallen was, was al zoo dikwyis overal bekend gemaakt, maar niemand kwam de onschatbare klok op- eischen. Eens kwam een heer toevallig in het huis der weduwe en zag het verminkte loterijbriefje tusschen de lijst van den spiegel steken; nieuwsgierig beschouwde hy het en tot zijne verbazing bemerkte bij, dat het briefje het nommer droeg, dat zoo dikwyis bekend gemaakt was. En de arme ambtenaarsweduwe ontving de kostbare klok. De keizer van Rusland bood haar voor de klok f 40,000 en eene jaarlyksche lijfrente van ƒ2000. De weduwe nam het keizerlijk voorstel aan en de klok maakt tot op dezen dag een der voornaamste sieraden uit van i het winterpaleis te St. Petersburg. Het bni tea werk der klok stelt eea antieken griekschen tempel voor en van binnen bevat zy twee speelwerken, die te zamen een der beroemdste gedeelten vaa Mozart „Don Juan" spelen. De weduwe trachtte den naam te weten te komen van haren weldoener en ofschoon de Czaar de politie last gaf, haar te helpen zoeken, zyn alle pogingen daartoe vruch teloos geweest. Leer om leer. De professor van R, R. schreef aan den schoenmaker S. Op 't adres vond hy 't reeds geschreven z/heer" voor den adressant te veel en schrapte het door, zoodat er opstond Aan den (heer) schoenmaker S. Den volgenden dag kreeg hy van S. 't antwoord met 't volgend adres Den WelEd. (zeer geleerden) heer R. R. Naiëf. Moeder. Zeg eens, Hans, by wis eet je liever by je grootmama of by je mama? Eans. Raad u eens, moe. Moeder. Nu, ik raad by je mama. Hans. Raad n nog eens, moe? //Waarom dragen de dames toch hoojre hoeden als ze paard rijden, vroeg Joris Goedbloed. z/Dat doen ze om de paarden in de waan te brengen dat er een man op zit/ antwoordde zijn vriend, en Joris verbaast zich, dat hij daar zelf niet aan gedacht heeft. I Prijs van 1 tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". Wordt gevraagd: eene huiselijke Keukenmeid, die een burgerpot kan Koken en genegen is huiswerk te verrichten goede getuigen wor den vereischt. Zich aan te melden 's morgens van 10 tot 2, of's avonds na 8 uurLeidsche Vaart No. 6. Un person de 21 ans demande Une fille, fortunée de même S pour faire passer amusant ia Ker- messe. Lettres avec portraits sous les initiales DD., Bureau de ce Journal. Jonge menschen, altijd zaken ge daan hebbende, bieden zich aaD als Zetbaas of Zeikastelein, on- versch. waar, wat een burger bestaan oplevert. Br. lett. L., bur. v. d. blad. Door buitengewone omstandig beden wordt in een klein gezin met primo Augustus eene knappeivreem(je bedaarde Dienstbode verlangd, die Koken en Werken kan. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Frederikspark 10. IEMAND, goed bekend met dub bel Boekhouden. Kennis van talen strekt tot aanbeve ling. Voorloopig salaris 400, 'sjaars. Brieven franco lett. M. H., aan het Advertentie-Bureau van Mevrouw MEERBURG, Kinder- buisvest No. 3, b/d. Nieuwe Gracht, vraagt met 1 Augustus e.k., voor noodhulp of voor vast, eene die goed kan koken en genegen is om huiswerk te verrichten. Spreekuren: 10 v.m., 2 n.m. en 79 's av. Ïtr biedt zich aan een fatsoen- j lijk Meisje, 15 jaar, P. G., netjes kunnende Naaien, Stoppen en Mazen. AdresRavesteeg 18, bij de Koudenborn. GEVRAAGD. Bahenessergracht No. 9rood. Eene bekwame Costuumnaai ster, tevens voor 't verstellen van Linnengoed, voor enkele dagen aan buis. Brieven fr. lett. E., Boekhan delaar SPOON, firma Knoop. P. J. SMIT, Haarlem. Alexanderstraat 4, voor Haarlem, in nette, dagel. en luxe artikelendesverk. teg. borgst. Fr. br. onder No. 103, aan bet Bureau van dit Blad. n de onmiddellijke nabijheid der Haarlemmerbout 2 uette HUIZEN met TUIN, twee Kamers en Suite, Keuken, Kelder, vier Kamers boven met Bodenkamers. Huurprijs ƒ300 jaars. Adres Houtplein 22 te Haarlem. kunnen geplaatst worden bij ge huwde lieden zonder kinderen. Fr. br. lett. A. Z., bij J. SMIT. Gierstraat 60. Een gefortuneerd Heer, P. G., 28 j., eigen zaak hebbende, wenschtjeen net oppassend JongmenscR Eene donkerbruine Muilezel (Merrie), oud 5 jaarscbottmaat 1.23 stokmaat, loopt even snel als een fiink paard, wordt geheel zon der zweep gereden, met Dogcart en Tuig. Te bevragen Huize «de Wientjesvoord», te Vorden bij Zutfen. in kennis te komen met eene nette jonge Dame, om na wederzijdsch goedvinden een Huwelijk aan te gaan. Brieven, liefst met portret, bureau van dit blad, motto V. Y. Een Jongmensch, niet boven 16 jaar, eenigszins bekend met de moderne talen, kan geplaatst wor den op een Bloemistenkantoor, al hier. Aanbiedingen per brief aan het bureau dezer Courant onder lett. F. ijien knappe vrouw biedt zich Ui aan voor Werkvrouw, ook niet ongenegen in Hotels werk zaam te zijn. Fr. br. onder No. 102, aan bet Bureau van dit Blad. Eene knappe Wascbvrouw vraagt een paar nette Wassehen, ook Dienstboden- of Kinder- wasschen. Adres: Leidschestraat No. 68. Twee nette Jongelui kwamen gaarne in kennis met twee lieve jonge Dames. Brieven, liefst met portret, onder No. 101, bureau van dit blad. Twee nette Jongelui wenschen in kennis te komen met twee nette jonge Dames, om de a s. Kermis ge noeg. door te brengen. Br. m. portr. lett. M., bur. t. d. bl. Geheimb. verz. gevraagdvoor den verkoop van Reuzel, Margarine enz., tegen genot van provisie en reiskosten. Br. fr. lett. G. H., bij den Boekb. J. J. C. MUNK, Haarlem. Sclii-ijfworix. Een net Jongmensch, eenige uren disponibel hebbende, zag deze gaarne aangevuld met Schrijfwerk. Br. fr. b/d. Papierhandelaar C. K. H. HEIDWEILLER, Raamvest 53. Plaatsing gezocht voor een fats, Jongen, als Fr. br. onder No. 104, aan bet Bureau van dit Blad. Glevrraagd een Kleermakers-halfwas, die met het zwartwerk eenigszins be kend is. Loon naar bekwaamheid. Adres: H. BR1TZMANOW1TZ, Frankestraat No. 36. Aan hetzelfde adres kan een Leerling, niet beneden de 14 jaar, ter opleiding in bet rak geplaatst worden. 'van eene weduwe uit den gegoeden .-tand, voort tot uitbreiding zijner Zaakje, aan Br. fr. onder lett. G., bij den Uitgever dezes. In een fatsoenlijk gezin, zonder kinderen, R. K., bestaat gelegen heid om eene Juffrouw te plaatsen voor Kost en Inwoning, met huiselijk verkeer en vrije Slaapka mer. Adres franco lett. A. Z., bij A. LEUSEN, Boekb., Haarlem. TE HUURAug. a. s. een modern Heerenhuis met 10 K. /8C0.en een dito terstond met 7 K. ƒ530, beide met Tuin. Te bevr. b/d. Architect D. STORM, Schotersingel 15. tegen 15 October a. s., een druk bezocht Koffiehuis met vergun ning en met compleet Café- Ameublement. Br. fr. motto «Koffiehuis» aan het Kantoor van Vaste Goederen NIEPHAUS DROSTE, Nassaulaan 27rood, te Haarlem. zijn op een netten stand, in de on middellijke nabijheid van bet Station Kamers TE HUUR, met of zonder Pension. Te bevragen Ripperdapark No. 9. EEN NET Huurprijs ƒ2,50. Te bevragen Rozenstraat 53. Een HUIS, op bet mooiste ge deelte van Haarlem aan bet water, met beneden een Pakhuis en twee Bovenwoningen, voor geldbelegging. Brieven franco lett. H., bureau van dit blad. Op een netten stand wordt TE KOOP gevraagd een HUIS, be vattende minstens 4 Kamers, Keu ken enz., benevens een Tuintje. Franco brieven met volledige in lichtingen onder lett. K., aan bet bureau van dit blad. van zeer fijn laken, middelmatige taille, met Chaeot enz. TE KOOP aangeboden. Fr. brieven lett. J., bureau dezer Courant. 2 eenmans notenbout geschilderde bouten Ledikanten met toebe- hooren, een dito ijzeren. Adres: Ged. Voldersgracht 53. Wegens sterfgeval TE KOOP: 9. Te bevragen Een net onderhouden met fijne Schako en Leerwerk TE KOOP aangeboden. AdresF. A. KUHCEN, Gorte- steeg No. 16. TE KOOP eene nettesolide Mahoniehouten Linnenkast. Bil lijken prijs. Te zienZoetestraat 44.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8