I aankomend Zeiler Een KNECHT Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken KLEINE ADVERTENTIE!*. Eene fatsoenlijke BirprdocMer, KANTOOR. TE HUUR Barbiersleerling. GEVRAAGD: DIENSTBODE PLAATSVERVANGER Commensaals. Winkelhuis HÉvestii en loezicht op de stife. TE KOOP Welgemeend. éénspannen; Belgische merriën, zich ken merkend door forschheid van lichaams bouw en buitengewone zwaarte van poo- ten; rypiarden, meest bestuurd door bereden officieren van het leger; sulkeys, harddravers en spannen, vierspannen, springpaarden, poneys en tandems. Alle ritten wekten de belangstelling van de Vorstinnen, vooral het springen der paarden over hindernissen. Deze sprongen over hurdlesboomen en •looten werden uitgevoerd door de heeren Schlesinger, Von Bohlen und Halbaoh, kapitein Punt, luitenant Twisstfulder eD den 14 jarigen Jehin uit Brussel. De meeste sprongen werden meesterlyk uitgevoerd en allen werden luide toege- juioht. H.H M.M. verlieten te 5Va uur het terrein, uitgeleid door het comité en reden door de Neptunus- en de Badenstraat naar 's Gravenhage terng, toegejuicht door de talryke aan beide kaDten aan den weg geschaarde menigte. Te 7'/* uur verlieten de koninginnen de residente, om naar Soestdyk terug te keeren. GEMENGD NIEUWS. Volgens de Pall Mall Ga zette is een Britsche Stoomboot met den JBngelschen gezant te Caracas aan boord door de legitimisten in beslag* genomen. De waarnemende president Villegas heeft een oorlogsschip uitgezonden om het aar- tuig dat deze daad beging op te sporen. By een gedinginFrankryk hebben twee varkenskarbonaden een voornarne rol gespeeld. In 't laatst van verleden jaar ver dween een alleen wonende weduwe, mevr. Leblau, te Tilly in Frankrijk op geheimzinnige wyze. Men brak de deur van haar huis open en vond alle kamers overhoop en den grond met bloed bedekt. Een pak bankbiljetten was verdwenen en twee daarvan werden in 't bezit ge vonden van een boer, Aubertin, die in de buurt woonde. Het lyk der ver moorde vond men geheel verminkt in een regenton. Aubertin werd gevangen genomen. Hy ontkende by hoog en laag. Doch het bleek, dat bij op den dag van den moord twee varkenskarbonaden aan de weduwe gebracht had. En nu vond men op de tafel in de eetkamer de beentjes daarvan schoon afgekloven. De kluifjes vertelden allesAubertin bekende en het hof van assises veroor deelde den boer tot levenslange tucht huisstraf. De werkstaking der arbei ders aan het kanaal van Briaro in Frankryk blijft voortduren, tot dus verre is er echter de orde niet gestoord, men vreest echter voor eene werkstaking in dc naburige werkplaatsen. Er is een {veiligheidsdienst ingesteld bestaande uit gendarmes die onder bet bevel staan van den kapitein-eommandant van het arrondissement Gien. Uit Pittsburg meldt Deel ziel dat Woensdagavond de bliksem gesla gen is in een petroleum-reservoir nabij Washington27000 vaten petroleum geraakten in brand. Het vuur deelde zioh terstond aan 20 anders reservoirs mede. Driehonderd brandweermannen werk ten den geheelen nacht door om den brand te bestryden, doch zy konden niet verhinderen dat het vuur bleef voort woeden, en Donderdagmiddag om 12 uur was de gloed nog zoo hevig, dat men den spoordienst moest staken, hoewel de rails zeer ver van het vuur liggen. In eene sociëteit te Colima, Mexico, ontBtond onlangs tusschen een Engelschman, D'Eresby WaltOD, en een Amerikaan, Adams, twist over de vraag, wie moediger waren, Amerikanen of Engelschen. Het tweetal zou den twist beslechten niet door eens dapper saam te vechten, doch door om het hardst tegen den vulkaan by de stad op Ce klauteren en zyne vlag op den rand des kraters te planten. Zoo gezegd, zoo ge daan. Met gidsen liet elk zich tot den kegel leiden, van waar zy verder alleen omhoog klommen. De luoht was vol rook, maar een uur lang konden de gidsen ben nazien, tot zy op een strook rots, niet ver van den rand des kraters, bleven staan en met een handdruk scheid den. Kort daarop wierp de krater een wolk sintels uiter vloeide lava enz. Verscheidene uren wachtten de gidsen en keerden eindelyk terug, zonder iets meer van de twee waaghalzen bespeurd te hebben, die ongetwijfeld door de hiite omgekomen of in den rook en de gassen gestikt moeten zyn. VARIA. Rechter (tot den eersten beklaagde). Hoe oud bent u Ie Re/cl. 30 jaar. Rechter (tot den tweeden beklaagde). En uP 2e Bekl. Wy zijn tweelingbroers. Rechter. Daarnaar vraag ik u niet ik vraag, hoe oud u bent. Officier (lot burger, die hem op de hakken trapt)//Zeg eens, ik heb er niets tegen dat je wandelt in myne voetstappen, maar wacht dan ten minste tot ik er zelf behoorlijk nit ben l" De nieuwste wyze van adverteeren in Engeland is zeer curieus. Men schiet daar advertentiën 1 Ziehier hoe dit nieuwe vernuftige middel van reclame-maken in zijn werk gaat. Met een klein schiet werktuig drijft men pijlen in boomen, heiningen, schuttingen enz. Deze pijlen worden hoog genoeg geschoten, dat zy niet door de jeugd of andere personen te bereiken zijn, doch niet zoo hoog of zy zyn nog uitmuntend zichtbaar en zy vallen onmiddellyk in 't oog omdat hun staart van zeer schreeuwende kleuren is. Te midden van den pylstaart loopt een vak, waarop io sprekende lettertype de advertentie staat. A. Hoe gaat het met onzen vriend C B. Ik heb hem laatst gezieD, en toen had hy zoo waarlyk geen hemd meer aan zyn lyf*. A. //Arme man. Waar hebt gy hem gezien B. #Hy was te Brighton aan het baden." Een slimmerd, die een betrekking had gekregen aan een station en voor de signalen moest zorgen, vroeg onlangs schriftelijk aan de administratie een kan roode olie en een kan groene olie voor de avondsignalen aan. Roe men vliegen vangt. Eeu koopman in honig kwam tot den wyzen kadi van Bagdad met een klacht. z/Hoor my aan, strenge rechter, trouwe zoon van Mahomed," zeide hij, yleen mij een genadig oor en doe mij recht. De dienaren uwer stad hebben mij groot na deel toegebracht. Bagdad binnentredend, werd ik door een aantal hunner lastig gevalleD, om wille der belastÏDg. Toen ik zeide, dat myne potjes honig bevatten, geloofden zij my niet, maakteu ze tot het laatste open en proefden ervan. Dit duurde zoolang dat ik dacht, dat er nooit een einde aan zou komen." De kadi vond dit en moeilyk geval. Moest den man zyn honig vergoed wor- deD, dan kostte het den zak van den grooten Heer en die kon het minder lyden dan de koopman. Terwyl hy hier over nadacht voegde de laatste er nog bij t //De potjes waren zoo ruw geopend, dat ik ze niet meer sluiten kon, en nu kwamen de vliegen, die in dit land zoo talrijk zijn, en aten al den honig op, die door uwe dienaren er nog in gelaten was. De kadi was uit den brand. //Dus hebben," zeide hy, //de vliegen uwe honig verslonden en uwe potjes ge ledigd. Daarom geef ik u verlof hen allen overal en waar ook, tot de laatste dood te slaan, te verdelgen." De oogen van den koopman schoten bliksems, doch hy waagde het niet eenige tegenwerping tegen dit vreemde vonnis te maken. Hij zei echter z/Ik bewonder uwe wijsheid, o groote rechter, en verzoek u nog slechts één gunst, nl. dat gy mij dit vonnis zwart op wit geeft." z/Aan uw verlaDgen zal voldaan wor den," antwoordde de kadi. En onmiddellijk werd voor de koop man het vonnis geschreveu en door den kadi geteekend. De man stak het papier in den zak, plaatste zich voor den kadi, die hem daarover zeer verwonderd aan zag, breidde zyne armen nit, wat den kadi nog meer verbaasde, en sloeg ze met geweld tegen de beide wangen van den kadi. Deze sidderde van woede, sprong op en zyne dienaren grepen den koopman aan om hem te dooden. Doch deze haalde het papier nit den zak en verzekerde den kadi, dat hy gebruikhad gemaakt van zyn recht. Immers op iedere wang had een vlieg gezeten en die had by gedood. L. N. Haast idyllische toestanden zou men kunnen noemen gebeurtenissen, zooals ze zich, blykens het volgende, te Talbatton voordoen. Talbatton is een stadje in den ïf. A. staat Georgie en daar bevindt zich maar óéne groote zaal, die den ver heven naam van //Opera House" voert. Des avonds worden in die aan de kunst gewyde, ruimte voorstellingen gegeven, terwyl over den dag daar ce meer ern stige zittingen der rechtbank worden ge houden. Tot dusver ging dat steeds goed; eenige uren voor de voorstellingen aan vingen, hadden de misdadigers reeds hun vonnis vernomen. Maar onlangs had er iets buitengewoons plaats, de zitting der rechtbank was op 't gewone uur opge heven en de voorstelling had reeds een aanvang genomen (men gaf dien avond //Don Juan") toen op eens tot groote verbazing van het publiek, de twaalf ge zworenen weer uit het foyer te voor schijn kwamen, waar zij in de raad kamer vergaderd waren geweest en plaats namen op de zetel van 'tnrkost, die op hun bevel .door de muzikanten verlaten waren. Daar gezeten lieten zy door hun woordvoerder bekend maken, dat zy den president der rechtbank nog eenmaal wenschten te spreken, aangezien zy nog eenige rechtskundige inlichtingen wensch ten, alvorens zy uitspraak in een dien middag behandelde zaak konden doen. Oogenblikkelyk werden de leden der rechtbank weer bijeen geroepen en 't was Leporello in hoog eigen persoon, die hen in do plaats van hem en de zynen op de planken bracht, waar zij in allen ernst zich weder aan de zaak wydden en waar de president zonder eeuig be zwaar op het souffleurshokje plaats nam en vau daar een belangwekkende toe spraak tot de jury richtte. Na afloop hier van' trokken de gezworenen zich op nieuw in de raadkamer terug, de president werd met den uoodigen eerbied achter de cou lissen geleid en na de noodige verdere schikkingen koe Leoorello nu opnieuw zyn ,/Keine Rob, bei Tag und Nacht" doen booren en liep de voorstelling ver der zonder stoornis af. Eén paedagoog//Jantje, den papegaai geen leelyke woorden leeren hoor z/Neen, Moe, ik verbied het hem juist, en zag hem wat hij niet zeggen mag TE HAARLEM op ZONDAG 31 Juli 1892. Groote Zerk. Vroegpr. 7 ure, Knottenbelt. Voorm. 10 are, Hoog. 'a Avonds 6 are, Knylman, pred. te Heemstede. (Voor Moeton). Nieuw» Zerk. Voorm. 10 ure. Barbas. Jam-Zerk Geen dienst. Bakenester Zerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Veen. Eglise Wallonne Dii heure8, Debry. (hriitely/k Gereformeerde Gemeente Gedempte Onde Gracht. Voorm. 10 ure, 'a At. 5 ure, Mulder. Kleiu Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Ar. 5 ure, Lezen. Luther tehe Zerk Voorm. 10 ure, A. D. Wempe Jr., pred. te Monnikendam. Kerk der Vereanigie Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, P. Zondervan, pred. te Barsingerhorn. Remomtranttche Zerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Vrijdagnam. 1^ u., P. H. Bodel Bienfait, em.-pred. Huwelykswijding. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, A. E. van der Dunsen, Noorderke-rk (Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, J. Langhout. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van "Wyk Jr. pred. te 'sHage. Voorbereiding. Beverw||k. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Doopsbediening. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doovsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloeniendaal Voorm. 10 ure, A. Voorhoeve, pred. te Amsterdam. Meemstede* Voorm 10 ure, J. Kuylman. Voorbereiding. Hillegom. Voorm. 9% ure, M. Buchli Fest. Houtrijk en Polanexu Voorm. 10 ure, J. L. Zegers, van Heemstede. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Velsen. Voorm. 10 ure, dr. van Gheel Gildemeester, vau 's Hage. '8 Avonds 7% ure, Evangelie verkondiging, B, vau Zweden. landvoor t. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Nam. 2 ure, Geen dienst. Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". P. G., 24 jaar oud, nog niet in be trekking geweest zijnde, zoekt eene nette Betrekking, liefst waar zi; flink in de huishouding kan helpen. Brieven franco lett. S., bij de Boekh. W. J. KAT Jr. Co., Hoogewoerd 55, Leiden. Een Jongmenseh, niet boven 16 jaar, eenigszins bekend met de moderne talen, kan geplaatst wor den op een Bloemistenkantoor, al hier. Aanbiedingen per brief aan het bureau dezer Courant onder lett. F. Solirlj lworli. Een net Jongmenseh, eenige uren disponibel hebbende, zag deze gaarne aangevuld met Schrijfwerk. Br. fr. b/d. Papierhandelaar C. K. H. HEIDWEILLER, Raamvest 53. tegen, 1 Nov. a.s. Huizen met Tui nen aan den W agenweg, nabij bet Houtplein. Huurprijs 550 per jaar. Te bevragen bij den Architect S. J. W. MONS. Plaatsing gezocht voor een fats. Jongen, als Fr. br. onder No. 104, aan het Bureau van dit Blad. In den omtrek van Haarlem of Bloemendaal, liefst zoo dicht moge lijk bij het Station, een groote, ruime Kamer, met gebruik van Keuken, voor den tijd van 4 h 5 weken. Opgave van prijs onder motto Woning.Bureau Familie- lode, Amsterdam. gevraagd als Meid-Alleen, R. K., om met 1 Aug. in dienst te treden. Van goede getuigen voorzien. Br. fr. lett. N., bureau van dit blad. ajien oppassend Persoon van goe- de getuigen voorzien, namid dags veel tijd overhebbende, zag die gaarne besteed met Loop werk of Oppassen, ook niet onge negen om in de Kermisweek te helpen Oppassen of Bedienen. Fr. br. onder No. 106, aan bet Bureau van dit Blad. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «Union», worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Branch Manager voor Nederland L. C. MIDDENDORP, Singel 459. Amsterdam. Tpr biedt zich aan een fatsoen- JJJ lijk Meisje, 15 jaar, P. G., netjes kunnende Naaien, Stoppen en Mazen. Adres: Ravesteeg IS, bij de Koudenhorn. mE HUURAug. a. s. een _L modern Heerenhuis met 10 K. ƒ800.en een dito terstond met 7 K. 530, beide met Tuin. Te bevr. b/d. Architect D. STORM, Schotersingel 15. GEVRAAGD voor een Vrijwilliger der Inf., die nogj 2 jaar dienst heeft. Fr. br. lett. D., aan den Heer W. v. GRONINGEN, in Couranten te Haarlem. j,'en knappe vrouw biedt zich Tl aan voor Werkvrouw, ook niet ongenegen in Hotels werk zaam te. zijn Fr. br. onder No. 102. aan bet Bureau van dit Blad. Bij nette Lieden kunnen 1 of twee fatsoenlijke Commensaals geplaatst worden. AdresNassau- laan blrood. te huur, uitnemend geschikt voor alle Zaken, voorzien van alle ge makken. Huurprijs ƒ600 'sjaars. AdresRiviervischmarkt 5. ene knappe Wascbvrouw vraagt Uj een paar nette Wasschen, ook Dienstboden- of Kinder- wasschen. Adres: Leidscfiestraat No. 68. GEVRAAGD. AdresZijlstraat No. 2. Voor een Leerling H. B. School, wordt gevraagd, Br. fr. lett. A. B., Boekhandel J. W. van RAVEN, in de Rijp. een BRANDKAST, hoog 65 cM. breed 50 cM. Brieven onder No. 107 aan bet bureau van dit blad. Ter Drukkerij van „Haarlem's Dagblad" kan een geplaatst worden. Adres in persoon, Kleine Hout straat 9. Twee vroolijke Heeren R. C., wenscben in kennis te komen met 2 Dames, om de Kermis plei- zierig te passeeren. Br. met portret, dat direct geretourneerd wordt onder No. 105, aan het Bureau van dit Blad. To Ilaarlom wordt door vertrek naar buiten, TER OVERNAME aangeboden een Bier buis met Biljard, hetwelk een burger bestaau oplevert. Brieven motto Aanbiedingbij den Boekh. JAC. POST, Ged. O. Gracht 15.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8