advert; kei VAJ11A. Stoomvaartbericbtsn. I Pri:!3 Meid-A Heen, eenige Leden worden aangenomen. Burger Dienstbode, JONGMENSCH GEVRAAGD: ten Dagmeisje Bekwame Timmerlieden, Nette COMMENSAALS 5-jarige H. Burgerschool. f5000 TE HUUR VERLOREN: TE KOOP FOR SALE. Ulmerdoggen. De KblniscAe Zeitung weet bot volgende omtrent de Russische keizerlijke familie mede te deelen Hefc verblyf van den czaar te Kopen hagen heeft gunstig op de gezondheid van Z. M. gewerkt. Nog altydi is de czaar zeer zenuwachtig en Z. M. schrikt zeer gemakkelijk on wordt dan doodsbleek. De czarina is nog zenuwachtiger. Zy is sedert het spoorwegongeluk te Borski steeds lijdend. Tot de lievelings uitspan ningen van den czaar behoort het kaart spel. Hy heeft meer met het kaartspel op, dan met militaire aangelegenheden, Z. M. lydfc een zeer geregeld leveD od is een treuw bezoeker van de kerk. De Russische mis duurt minstens een uur, en als er een lang gebed op volgt (het geen meestal voor den czaar is) houdt zij twee uren aan. Den czaar alleen misschien duurt zij nimmer te lang. Meer en meer treedt de streng orthodoxe geest aan het Hof op den voorgrond. Ook tracht men zooveel mogelijk geheel en al Rus te wezen. Alleen voor Fransche ma nieren en de Fransche taal wordt eenigs- zins eene uitzondering gemaakt. Duitsch- land en de Duitsche taal zyn in den ban. De grootvorst troonopvolger, die tot heden vry van vooroordeelen was, wordt meer en meer tegen de vreemdelingen ingeno men. De hovelingen hebben er wel voor gezorgd de Duitschers by hem zwart te maken. Hy is zelfs een tegenstander der Israëlieten geworden, hetgeen hij vroeger geenszins was. Hy gelooft thans vast, dat de Japanees, welke een aanslag op hem pleegde, een Israëliet was. Tot groot verdriet van zijne ouders kan hy nog maar niet besluiten in het huwelyk te treden. Dit is geheel tegen de gewoonte, want meestal huwen de Russische groot vorsten reeds op achttien jarigen leeftyd. De uitbarsting der Etna neemt steeds in hevigheid toe. Te Ca tania voelt men sterke aardschokken. UitNauplia in Griekenland wordt bericht, dat er 38 graven nit den voorhistorischen tijd zijh gevonden, op een plek, waar men vroeger reeds eene soortgelijke ontdekking deed. Het zyn zg. mykaeniache graven, in welke men ook kunstvoorwerpen, o. a. potten heeft gevonden. Het (Duitsche) blad, waarin deze tyding is vermeld, bericht tevens, dat de Grieksche regeering niet nalaat het den opgravers te Delphi moeilijk te maken, die, naar men weet daar arbeiden voor rekening der Fransche regeering. Een te New-York aangeko men bark, heeft op bare reis van Auck land naar Amerika eene menigte ijsber gen ontmoet bij Kaap Hoorn. Op den morgen van den lOen Juli was het schip aan twee zijden door ys ingeslotenlinks bevond zich een uitgestrekt ijsveld en rechts een ijsberg van 40 mylen laDg en van 20 tot 400 voet hoogte. Overal in 't rond was de zee bedekt met ys behalve eene geul van omstreeks eene halva mijl, dia open bleef. De ytbergen waren soms donkergroen bij zwart af. Ten slotte kwam het vaartuig vr$ de toestand was eenigszins benard. In den nacht van 3 op 4 dezer, om 10 uur, is de planeet Mars in oppo sitie geweest met de zon zy bevond zich toen op 35.000,000 mylen vab de aarde, den kortsten afstand, waarop zy sinds 1877 van ons geweest is. Men heeft opgemerkt dat de zuide- lyke pool van Mars een tyd lang by- zonder groot en helder was, maar thans snel donkerder wordt. Men gelooft daarom dat die zuidelijke punt uit sneeuw en ys bestaat dat 's zomers smelt. Op 't oogenblik z|jn er vele donkere plaatsen waar te nemen op het zuide- iyke gedeeltemen denkt dat dit plaat sen zyn waarvan de sneeuw weggedooid is. Ook is gebleken dat eene donkere streek eigenlyk nit twee deelen bestaat, hetgeen men vroeger niet wist maar thans door middel van den grooten Liektelescoop in Californië gevonden heeft. Ten slotte heeft men eenigen tyd op het zuidwestelijke deel der planeet drie heldere plaatsen waargenomen, die echter weer verdwenen zyn. Zy waren eiken avond slechts 70or korten tyd te zien. De eisch in het preces- Jügcr te Frankfort isvoor Jager tien, voor zyn beminde vier, voor Hensel acht jaar gevangenisstraf, en voor de overige als rechtstreeks medeplichtig of anders by de zaak betrokken personen gevan genisstraffen van 6 maanden tot 4 jaar. Oude Heer, reizende in gezelschap met eene dame: //Hetft ukinderen mevrouw?* z/Ja meneer, een zoon." z/AhEn rookt hyals ik vragen mag z/Neen, meneer; hij heeft zelfs nooit een cigaret in den mond gehad." z/Des te beter, mevrouwhet gebruik van tabak is een afschuwlijke gewoonte. Dus hy bezoekt ook geen club //Nog nooit een binnen geweest." //Veroorloof mij u le foliciteeren. Dus hy komt ook nooit te laat thuis?" z/Nooit. Hy gaat na het eten dade- lyk naar bed." /Een voorbeeld van een jongmensch, mevrouw werkelijk een voorbeeld. Hoe oud is hy?" //Juist twee maanden." Gelèend geld in •irculatie. Franklin schreef aan iemand, wien by geld leende, den volgenden brief: z/Hier. evens zend ik ueen wissel voor tien Joui8 d orik schenk u die som niet, ik leen ze u maar. Als gy in het land terugkomt, zult gij zeker de een of andere zaak beginnen, die u in staat stelt mettertijd al uwe schulden te beta len. In dat geval moet gy, als gy een ander eerlyk man in nood ontmoet, my betalen door hem die som te leenen, op voorwaarde, dat hy op dezelfde wyze zyne schuld aflost, wanneer hy daartoe in staat is en hem zulk een gelegenheid ook voorkomt. Ik hoop, dat die som dan door vele banden zal gaan voordat er een schurk komt, die den omloop er van stuit. Dat is myne manier om met weinig geld veel goed te doen. Een correspondent van een Russisch blad, te Constantinopel, verbaalt het volgende over Turksche tolbeambten. Toen wy de haven van Scutari bin nenvoeren zeide de ons vergezellende heer Galatia//Zoo aanstonds zullen de Turksche tolbeambten komen, om onze bagage te onderzoeken. Zorg, dat ge dan voor ieder eene fooi gereed houdt." //Hoeveel?" //Nu, voor elk een vyfgro- schen-stuk. V nden zy, dat dit te weioig ie, dan geeft ge evenwel geen penning meer Hebt ge tabak by u wIn den koffer niets." //Uitstekend antwoordde onze vriend lachend. //Uw valies znllen zy niet doorzoeken." Toen we het douanenkantoor betraden, kwamen twee Turksche opzichters naar ons toe, om, nadat zij met Galatia in het Turksch eenige woorden hadden gewisseld, zich tot ons te wenden en zwygend op onzen koffer te wyzen. Ik drukte den dichtstbijstaanden douane het gereed gehouden geldstuk in de hand. De Turk wierp er een verachtelyken blik op, gaf het my terng en zeide in gebroken Russisch//Het gaat niet, de koffer moet doorzocht worden." Wat moest ik dóen Ik opende den kofier, de Turk keek er in, doorzocht vluchtig het bovenop liggende goed, vroeg my of ik ook tabak of koffie by my had, maakte met de eene haod een teeken, dat het onderzoek geëindigd was en strekte de andere met de meeste bedaardheid naar het zoo even versmade geldstuk uit De heer De Sartine, eenmaal het hoofd der politie te Parys, was een meester in zyn vak. De misdadigers, op wien hij zyn oog vallen liet, was altijd zeker, vroeg of laat door hem aan de justitie overgeleverd te zullen worden. Een ge val, dat de degelykheid vao zynen arbeid bewyst, wordt men mag veronderstel len, niet zonder teerzin in de Weener polilie-rapporten medegedeeld. Het hoofd van de Weener politie gaf hem bericht met het signalement van een misdadiger, die uit Weenen gevlucht was en in Pa rijs eene schuilplaats had gezocht, met hec verzoek hem te zoeken en den vluch teling aan te houden. Sartine gaf zyne bevelen om den man te zoeken. Twee maanden gingen voorby. Toen schreef hy aan zyn Weener col lega z/Ik heb den door u gesignaleerden misdadiger overal gczooht sn langen tyd te vergeefs. Maar ten langen laatste zyn de pogingen myner agenten geslaagd. Wy hebben den man gevonden. Hy bevindt zich te Weenen, welke stad hy volstrekt niet verlaten heeft. Gy kunt hem vinden in de voorstad X, No 56. Daar staat een bloempot in zyn ven ster. Een der zonderlingste beschikkingen is wel de volgendeDe mayor van St. Ives, Johannes Knill, die gedurende het jaar 1766 mayor van die gemeente was, liet op de markt aldaar een obelisk van graniet oprichten met een grafkelder er onder, om daarin zelf te worden begra ven. Hy stierf echter te Londen en werd daar begraven, maar hy liet eene enorme som na aan den vicaris van St. Ives, den mayor en den collector, onder ver plichting, dat een apart fonds zou over- biyven, waaruit bekostigd zou worden, dat ieder vyf jaar een gezelschap van tien in wit gekleede meisjes van 21 jaren en het oudste en leelykste wyf der plaats, door den m«*yor voorafgegaan, van het stadhuis naar de obelisk zou gaan en er zonder den mayor natuur lijk rondom de obelisk zou dansen en daarna zingen den 100e Psalm. Tot op den huidigen dag gaat iedere vyf jaar de zonderlinge optocht naar de obelisk en de meisjes solliciteeren om een van de tien te zijn, daar zy per hoofd 10 pond sterling of 120 gulden krygeo. De oude bes ontvangt het dubbele, dus 240 gulden. Een reddend kommieebrood. Een onderofficier tracht aan een vriend een denkbeeld te geven van de draag kracht van het nieuwe geweer. „Verleden week," zegt hij „laat bij ongeluk een onzer manschappen zijn geweer afgaan in den kelder. De kogel slaat door het keldergewelf, gaat ver volgens door de vloerplanken van de zaai gelijkvloers, doorboort een ijzeren staaf aan den zolder, gaat daardoor heen, en toen nog eens door een vloer en door een tafel, en kad de hemel weet hoeveel onheil nog meer aange richt, wanneer niet toevalligerwijs een kommieskrood op tafel had gelegen. Daartegen is hij toen plat geslagen!" TweèSriei iijd. Drink je nog een bittertje mee Neen dank je, 't is me al te laat. Te la^t? O, laten we dan naar het Stations-restaurant gaan, daar iade klok 2o minuten achter. Een revolutionairIk word lid van een vereeniging, die zich ten doel stelt, alles omver te werpen Ben je gek? Ga jij bij de anar chisten Pardon, bij een kegelklub. FAMILIEBERICHTEN. Gehuw» 3 Aug. H. Donker Wa, en M. P. J. van der Kuylen, Almkerk. 4. E. A. van Daalen en A. C. Fijnva». draat, Amst. - Ph. J. Galjaard wedr. van C. Lammerts van Bueren enA. G, Hultzor, Amst. - J. W. van Houten en A. G. Beins, Zutfen. - 5. E. J. Kort- hals Altes en A Th. de Jlines, Baarn. Geboorten: 4 Aug. M. C. Sonnen- berg—Claessens z. Mook. Overleden 28 Juli. H. L. Braam 58 j. Ressum. - 2 Aug. C. E. W. de Bruyn—Cupérus 70 j. Marienbad (Bohemen). - 3. Wed. H. C. van der Meulen—Verscnoor 84 j. Den Haag. - A. va* Arkel 54 j. Herwijnen. - K. Zonjee 55 j. Uitgeest. - Jhr. J. Stern van Hedikhuizen, Arnhem. - 4. S. van der Roest 44 j. Leiden. - K. Bloemen- daal 56 j. Broekerhaven. - B. Besanger 80 j. Den Haag. - M. van Os, jm. 1 j. Amst. - 5. C. H. Balke jm. 21 md, Amsterdam. Het stoomschip Samarangvan Java, naar Rotterdam, arriveerde 5 Aug. te Marseille. Het stoomschip Prins van Oranje van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 5 Augustus te Suez, Het stoomschip Rotterdamvan de N. A. S. M., van Amsterdam naar New- York, passeerde Vrijdag 5 Augustus, des voormiddags 8 uur, Scilly. Het stoomschip Utrrckivan Rotter dam naar Java, arriveerde 5 Augustus te Batavia. Het stoomschip Prhis Marievan Amsterdam naar Batavia, passeerde 5 Aug. Kaap Rocca. Het atoomschip Didamvan de N. A. S. M., van Amsterdam naar New York, arriveerde Vrijdag 5 Aug. des avonds te New-York. Het stoomschip Drenthe, van Rot terdam naar Java, arriveerde 4 Augustus te Atjeh. Het stoomschip Ardjoenovan Java naar Rotterdam, vertrok 4 Augustus van Perim. MARKTNIEUWS. Leiden, 5 Aug. De aanvoer en piijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt48 Stieren f 52 240, 80 vette Ossen en Koeien f 128 k 265 «,f f 0.60 k 0.76 per Kg., 58 Vare id. f 86 k 200, o Graskalveren lo,k o,38 vette id. f38 k 81 of f0.65 °*^5 Per kilogr., 18 nuchtere id. f 6.k 15.1020 vette Schapen f15 k 25.50 of to.45 k 0.50 per Kg 358 weide dito f9A 15, 270 Lammeren f.6k 14.146 magere Varkens f 15 k 36, 306 Biggen f 6 50 k 15.o Veulens i k o Paarden lo— ko86 Kalf-en Melk koeien f 103 k 260. van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". Wegens huwelijk der tegenwoor dige, wordt tegen half September in een klein gezin verlangd, eene bekwame Dienstbode als zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven fr. onder No. 737 bij den Boekhandelaar H. N. MUL, Kruisstraat 41. Voor eene Coöperatieve Bouwver- eenigiDg voor Ambtenaren en daar aan gelijkstaande, kunnen nog Huurprijs, inclusief aflossing enz. 2U0 'sjaars. Franco brievenlett. O., bij den Papierhandelaar ANTON' BOSSE, Barteljorisslraat 12. Wordt gevraagd een knappe P. G., ter oppassing van kinderen en voor huiswerk. Adres franco br. lett. R., bureau dezer Courant. Gevraagd een net, zindelijk DAÜHliJSJi:. van goede getuigen voorzien, niet beneden de 16 jaar. Barteljorisslraat 21. In eene Kruidenierszaak kan da delijk een knap geplaatst worden. Loon f 5,per week. Brieven met opgave bij wien men werkzaam is, in te zenden on der lett. S., bureau van dit blad. Eene nette Dienstbode als Meid- Alleen, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, P. G. en goede getuigen zijn vereisebten. Adres: Begijnhof 22, Haarlem. GEVRAAGD beneden de 14 jaar. Fr. br. onder No. 108, aan bet Bureau v. d. Blad GEVRAAGD: bij Th. SMIT, te Heemstede. kunnen geplaatst worden. Adres: Korte Heerenstraat 22. Wordt gevraagd vooreen Jongen uit den fatsoenlijken stand Kost, Inwoning, toezicht en leiding. Brieven fr. lett. G., Boek- en Kunst handel JACs. ROOKMAAKER. Haarlem. gevraagd als 1ste Hypotheek op solied onderpand en solide borg stelling. Br. fr. lett. M. N., bij de ERVEN LOOSJES, Haarlem. Gevraagd! s een Schoenmakersaankomeling eenigszins met bet vak beuend, bij H. A. A. BOOGAARD, Spaarn- wouderstraat 24. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «Union», worden werk zame en invloedrijke Vertsganwoordigers gevraagd. branch Manager voor Nederland L. C. MIDDENDORP, Singel 459, Amsterdam. TE HUURAug. a. s. een modern Hoerenhuis met 10 K. 800.en een dito terstond met 7 K. 530, beide met Tuin. Te bevr. b/d. Architect D. STORM, Scbotersingel 15. met 1 Sept. een ruim Bovenhuis, voorzien van Waterleiding, Regen en Welwater en verdere gemakken. Huurprijs 200. Te bevragen bij C. DONCKER, Kleine Houtstraat 71. Ben Gouden Ring met paar- schen steenwaarschijnlijk Bloe mend. boscb of omstreken. Bij terug bezorging belooning. Adres den Heer BREDEMEYER, «Groot-Zomerzorg», Bloemendaal. een zeer net en van binnen geheel geschilderd Huis, met grooten tuin, met vruchtboomen beplant. Te bevragen Z. B. Spaarne 110. 5) Turner Safety 30 wheels ball bearings Apply. Spaarne 47. TE KOOP 3 jongen Ulmers, ongeveer 8 weken oud. Te zien bij P. DROST, Lange Veerstraat No. 8.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8