GE MENG® NIEUWS. Men telegrafeert van Pres burg: Het pyrotechnische laboratorium is Dinsdag ontploft. De directeur en zijn vrouw hebben ernstige wonden bekomen. Een hevige ontploffing had 1.1. Maandag plaats in eene lucifers fabriek te Lissabon. De eigenaar der fabriek en drie werklieden zijn ernstig gewond. De heer Ulrich, handelaar te Dantzigkreeg Zondag van Seeweis (Zwitserland), het bericht, dat een aantal toeristen, zes in ge tal, en waaronder zich ook zijne vrouw bevond, door eene aard storting zijn omgekomen. De lijken zijn teruggevonden. Een ongeluk in de golf van Finland. De correspondent van «Daily News" te Helsingfors be richt de aanvaring van een ple zierboot met eene andere. De plezierboot verdween onmiddellijk in de golven. Dit ongeval kostte aan vijf-en-veertig personen het leven. Met den bouw van den Eiffeltoren te Kopenhagen is men heden aangevangen op een plateau bij Frederiksberg, in de nabijheid van Kopenhagen. Men rekent den duur van het werk op twee jaar. In deze dagen, nu de wie lersport zoo'n groote plaats in neemt, zal men zeker met belang stelling het vonnis vernemen dat het kantongerecht te Havre uitsprak over een vélocipedist, die een ongeluk veroorzaakte. Onlangs werd een dame van Havre, me vrouw Avoine, op straat aangere den door den heer Tarout. Door de justitie werd hij tengevolge de verwondingen, door zijne onvoor zichtigheid der dame aangedaan, veroordeeld tot het betalen eener boete van 40,000 frs. In ons vorig nummer be richtten wij, dat men in een eerste klasse wagen van den lijn Assisès- Foligno het lijk van den bisschop Frederici had gevonden, die het slachtoffer van een moord was ge weest. Van particuliere zijde wor den nadere bijzonderheden omtrent het schrikkelijk voorval gemeld: De Bisschop van Foligno, terug- keerende van een korte reis naar Assises, was aangevallen door zijn reisgenoot, die alleen met hem in den wagen zat, daar de bediende van den bisschop in een 3de klasse had plaats genomen. De verontwaardiging aan het station, waar de ontdekking van den moord plaats had, was hevig, en in de eerste opwinding wilde men zich op den bediende werpen, die geheel en al onkundig van den moord was. Even voordat de trein te Spello aankwam, een kleine halte op geringen afstand van Fo ligno gelegenhad men een persoon opgemerkt, die zijn met bloed be vlekt gelaat afwaschte. Naar alle waarschijnlijkheid moet hijna zijne daad verricht te hebben, uit den wagen zijn gesprongen en zich onder dat waagstuk aan het hoofd gekwetst hebben. Na een scherp onderzoek heeft men hem kunnen arresteeren. Het was een slotenmaker en bij hem werd de bisschoppelijke ring weer gevonden zoodat hij voorzeker de dader is. De ongelukkige geestelijke was slechts 50 jaar oud. Dinsdag om twaalf uur is <mder gemeente Purmerland afgebrand de boerderij van W. Prins, gelegen aan de Worroerdijk. Vermoedelijk is de brand veroorzaakt door hooibroei. Uit Tilburg schrijft men nader over den aldaar in den nacht van 7 op 8 dezer gepleegdea manslag De vermoorde v. tl. was Zondag avond laat met B. en twee kameraden op weg naar huis en kreeg onderweg woorden met hen. Tengevolge daarvan ontstond eene vechtpartij, die eindigde ract den aftocht van v. H., wien3 aan gezicht bont en blauw was geslagen. Deze begaf zich in zij se woning, waar hij alleen woont met zijne zuster, om dat zijne moeder ziek is en in het gasthuis verpleegd wordt. Hij werd echter door de anderen, vooral door B, zóódanig gesard, dat hij een broodmes greep en zich naar buiten begaf, waar hij B, achter het tegenover zijne wo ning gelegen huis achterhaalde. Deze bracht hem toen met een of ander voorwerp zulk een hevigen slag op het voorhoofd toe, dat hij bewusteloos neerviel en spoedig den geest gaf. De hersenpan was verbrijzeld. Toen het feit Maandagmorgen bekend werd, giDg de politie te>stond op onderzoek uit, en het mocht den heer Kondercom missaris, gelukken B. op den openba ren weg te arresteeren op :et oogen- blik dat hij zich uit de voeten wilde maken. Ook de beide anderen zijn aan gehouden, doch weer op vrije voeten gesteld. Het Ijjk is naar het gasthuis overgebracht, en B. bevindt zich nog in arrest, in afwachting van de komst der justitie, die Woensdag vroeg hier verwacht zou worden. Men meldt uit Kaatsheuvel van 9 Augustus aan de Notrdbrab. De rust in deze gemeente blijft voort duren. De wachtmeester der koninklijke maréchaussees rukte gisteren avond met 4 manschappen uit naar Kapelle. Zij vonden in die gemeente den weg ver sperd door een zwaar touw, van wel 20 meter lengte, dat over den weg was gespannen. Het touw was gespannen op de hoogte der knieön van de paarden, zoodat, wanneer de ruiters onverhoeds doorreden, de paarden onvermijdelijk meesten struikelen. De toeleg om on heilen te veroorzaken is intijds ontdekt en verijdeld. Wederom was Maandag avond een socialistische redenaar in de herberg van v. D., onder de gemeente Kappelle. Ongeregeldheden zijn niet voorgeval len. In het noorden van Fries land trachtte dezer dagen een arbeider, wien niemand werk wilde geven, zich van het leven te berooven. Reeds han gende werd hij door zijne dochter ge vonden, die hem onmiddellijk lossneed en met behulp der buren zocht bij te brengen. De pogingen waren vruchte loos; de man bleek dood en werd ver volgens te bed gelegd. Geruimen tijd later kwam de dokter, die niet in de buurt woonde en om wien men had gezonden, hem tevens berichtende, dat de man overleden was. Hij treedt de kamer binnen en vindt da^r de treu rende dochter. Wie beschrijft echter beider schrik, toen op zijn vraag, hoe laat het geval was gebeurd, uit de bed stede zich eensklaps de stem liet hooreu van den vermeenden doode met de woorden: Om vjjf uur meneer. In denioop van dit jaar zal, naar men aan de N. Rott. Ct. meedeelt, te Amsterdam een nieuw geavanceerd liberaal ochtendblad verscbijoen, waar voor de heerea Tindal, Heineken en Van der Vliet het benoadigde kapitaal zullen verstrekken. Het zal gedrukt wor den in de electrische drukkerij van de firma Van der Weijden in de Graven straat. Het plan bestaat om later ook als avondblad te verschijnen. Te Helmond heeft Maan dag een landlooper getracht op eene kennisgeving, die hij door het openbre ken eener brievenbus ontvreemd had, aan het postkantoor zich een aangetee- kenden brief met aangegeven gelds waarde te doen afgeven. Zijn toeleg is evenwel mislukt, dank zij de oplettend heid van den dienstdoen den ambtenaar. De politie tracht hem op te sporen. H. M. de Koningin van Sak sen, die ongeveer eene maand teSche- verringen vertoefde, heeft Diasdag de badplaats verlaten en is des ochtends per Hollacdccke 'spoor van 8J4 naar Brussel vertrokken. H. M. werd van wege het dnitsche gezantschap aan het station uitgeleide gedaan.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 6