DE CHOLERA. INGEZONDEN. Een treurig Straattooneel. KENNISGEVING. Rupsen plaag. Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. OPROEPING. een conducteur zijn gedo™d en vele reizigers zijn min of meer ernstig ge kwetst. De werkstaking der zout- arbeiders te Winsford wordt bedeeke- lljk. Nadat de werkstakers Donderdag morgen twee booten hadden bestormd en de „vrije" arbeiders er afgejaagd, werden 's avonds de woningen dier werklieden met steenen gebombardeerd. Ten slotte dwong men de vrije arbei ders naar Liverpool terug te keeren. Toen de huzaren uit Manchester ontboden waren en te Winsford aan kwamen, ondervonden zij weinig weer stand. Er heerscht echter groote opge wondenheid. R o o v er ij in Sicilië, Sign or Isidore Sangiorgi, uit Trapanie, die door roovers werd gevangen genomen, is door de politie verlost. Hij werd op een bijna ongenaakbaar punt van den berg Cofano gevonden, bewaakt door een roover, die in handen der politie is gevallen. Uil Palermo meldt men het verdwenen van den koopman Labarbera, die mei. een belangrijke som gelds op reis gegaan was en vermoedelijk door roovers is vermoord. Een landeigenaar te Bagheria, signor MaDgoine, heeft een dreigbrief ontvangen om 20.000 fr. te deponeeren. De roovers werden op de door hen aangewezen plaats voor de ontvangst van het geld, door geheime politie overvallen, maar ontsnapten. Een brand heeft een bosch te SpaDje verwoest. Er zijn 200,000 booraen verbrand en de schade wordt op 1,500,000 peseta's berekeüd. Men schryft het ontstaan van den brand toe aan kwaadwilligheid. BI dor a do voor onderwij zersl Te Lotca in deSpaansehe provineie Murcia kon men dezer dagen de beide onderwijzers ter gelegenheid van de kermis bedelend deor de straten zien loopen, aan de voorbijgangers verkla rend, hoe zij in dezen toestand waren gekomen. Sedert vijf en twintig maanden hadden zij geen cent van hun tracte- ment gezien. Voor de huid der beroemde koe, die den Grand Old Man durfde aanranden en deze wandaad met haar leven boeten moest, heeft een liefhebber van curiositeiten 5 pd. st. betaald. Een bod van 10 pd. st. voor de horens werd geweigerd. De tanden vonden gretige afnemers voor ƒ150 het stuk, en de hoeven beloven weldra haar ge wicht in goud waard te zijn. Het orgaan vandengouver- neur van Warschau bevat een verhaal van een merkwaardig voorval dat in het Kamp te Makatoff eenige dagen geleden gebeurde. Dc troepen waren in bataille opge steld toen opeens, onverwachts, de Frausche afgevaardigden bij hetspeor- weg-congres ter plaatse kwamen. Ter stond werden de beide volksliederen gespeeld er werd „Hoera!" geroepen en „Leve Rusland!" „Leve Frankrijkl" en op een diner dat dadelijk samen ge nuttigd werden, waren de toasten zoo hartelijk dat de dames tranen stortten! Op de Place du Danube te Parijs wordt thans een hulp hospitaal voor 100 bedden gebouwd, ten gebruike voor gewone ziekten, zoodat weer meer plaatsen in de andere hospitalen vrijko men voor eventueele choleralijders. Zaterdag stierven te Parijs oificieel 42 personen aan cholera, te Havre 18 terwijl aldaar 48 nieuwe gevallen voor kwamen. De ziekte neemt aldaar offici eel in hevigheid af. Dr. Guibert verklaart dat, volgens zijn ondervinding, personen die aan het gebruik van sterken drank zyn verslaafd, zeer weinig ksus hebben van de cholera te genezen, Op 10 onmatigen, die door de ziekte worden aangetast, sterven er gewoonlijk 9, terwijl dit cijfer voor matige personen slechts 1 tot 3 is. Te Rouaan kwamen Zaterdag geen sterfgevallen voorer worden daar 36 choleralijders verpleegd. In 22 plaatsen in Opper-Silezië zijn de jaar- en veemarkten, met het oog op gevaar voor cholera, verboden. Twee reizigers die te Marburg met den sneltrein uit Berlijn aankwamen en verschijnselen van cholera vertoonden, zijn in hethospitaal afgezonderd. Te Bremen zijn van overheidswege alle stedelijke bs.d-en zweminrichtingen gesloten. In Amerika is aan wal tot nu nog geen enkel geval van cholera voorge komen, dank zij de krachtige maat regelen die ten opzichte der Hamburg- sche schepen genomen worden. Er liggen er nu vier iu afzondering. De berichten uit Europa en de aan komst der schepen veroorzaakten in New-York eerst groote ontsteltenis, maar thans is men weer gerust nu men ziet welke doeltreffende maatregelen de re geering neemt. In Rusland kwamen op 31 Aug. in het geheele rijk 3359 ziekte- en 1579 sterfgevallen voor tegen 5273 en *722 op den vorigen dag. Op 1 Sept. echter werd weer eene vermeerdering geconstateerdtoen kwa men in het geheele rijk 6673 «ekte- en 2714 sterfgevallen voor. Den 2a Sept. stierven te St. Petersburg 43 personen, herstelden 62 en werden 133 ziektegevallen geconstateerd. Echter gelden deze cijfers alleen voor de hos pitalen terwijl tal van personen in hun eigen woningen worden verpleegd. De scholen te Petersburg en te Kroon stad worden niet voor den 27© geopend. In Perzie vermindert de ziekte overal, behalve te Ardebil waar zij nog steeds toeneemt. Aan het quarantaine-station, bij New- York heerscht eenige spanning onder de autoriteiteitcn, daar dr. Jenkins beweert, dat hij het recht heeft, passa giers uit de quarantaine te ontslaan wanneer zulks hem goeddunkt, ook indien de voorgeschreven 20 dagen nog niet zijn verstreken. De regeringsamb tenaren betwisten dit. De laatste berichten luiden als volgt Men verneemt uit Montreal van 5 Sept. dat dc gezondheidscommissie van Quebec de landing vau landverhuizers in deze provincie en de lossing van goederen uit door cholera besmette havens ver boden heeft. De Canadeesche stoom vaartmaatschappijen weigeren emigranten te vervoeren uit de havens van het vasteland van Europa. Het staatsblad te Madrid kondigt aan, dat aan 3 d?ig<m toezicht zullen worden onderworpen al wat in spaansche havens aankomt uit New-York en Napels. Al wat afkomstig is uit Oran en uit Rot terdam zal in het lazaret een ontsmet ting en quarantaine ondergaan. Woensdagavond zijn te New-York 3 nieuwe gevallen van cholera voorge komen aan boord der Hormannia. Een matroos stierf. Op de Rugia werden 3 personen ziek, van wie éen overleed. Uit officieele opgaven blijkt het voor komen van cholera in gemeenten aan den waterweg naar Antwerpen. Te Boom waren 12 gevallen met 10 dooden, te Bornhera 9 met 7. De ziekte werd mede geconstateerd te Meixera, Hemixem, Baeerode, Niel en Eckeren. Te Ant werpen is de toestand zeer bevredigend. Sedert het begin kwamen er 75 geval len voor, met 22 herstelden, 28 nog behandelden en 25 dooden. Te Brussel kwam gis eren een geval van cholerine voor. Overigens is de gezondheidstoe stand der hoofdstad voortreffelijs. De eerste burgemeester van Hamburg, senator Petersen, ligt aan cholerine. Het Hamburger Fremdenblalii een zeer verspreid orgaan, meldt, op grond van eeïi onderzoek op de Hamburger centraal begraafplaats te Ohlsdorf inge steld, dat er in de jongslverloopen veer tien dagen ongeveer 2000 sterfgevallen aan cholera méér moeten hebben plaats gehad, den de officieele statistiek op gaf. In de laatste veertien dagen toch wer den er bijgezet 5758 ÜjkeD, terwijl het aan tal over zulk een tqdperk in gewone, epidemie-vrije tijden slechts 600 bedraagt. Het le veel van ruim 5000 meet dus uit cholera lijken hebben bestaan. Maar buiten het Ohlsdorfer kerkhof is er van nog andere begraafplaatsen gebruik gemaakt. Nochtans gaf de officieele statistiek tot dusver slechts ongeveer 2900 sterfgevallen aan cholera op. Op verscheidene plaatsen, b. v. Pyr- naont, is de acgst voor de ziekte zóo groot, dat alie reizigers uit verdachte plaatsen, ziek ©f gezond, geweerd wor den. Ja hier en daar wijst men eenvoudig alle vreemdelingen terug, onverschillig van waar zij komen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie ziek niet aansprakelijk M, de R. Zou u zoo vriendelijk willen zijn, de directie van de Haarlemsche Tram door deze te verzoeken, het schoonmaken der rails door den daartoe aangestelden beambte, zoodanig te laten verrichten dat de winkeliers, wonende langs de tramlijn, wat minder last heoben van de stofwolken, die dat schoonmaken veroorzaakt. De gemeente-reiniging toch is gehou den eerst te sproeien voor zij veegt kan deze bepaling ook niet op de tram worden toegepast? Ren belanghebbende in de Bartéljorissiraat Zijn er autoriteiten in Nederland Mijnheer de Redacteur By ministerieel besluit van den 25en of 26en Augs. 11. werden alle havens in Duitschland aan de Noord- en Oostzee besmet verklaard en niettegenstaande dat, varen de stoomschepen van Ham burg ongestoord het Noordzeekanaal binnen naar Amsterdam, nog wel be laden met eetwaren Noch de aldaar gestationeerde oorlogs boot, noch de aangewezen geneesheer, noch het verder personeel van de schut sluizen te IJmniden, nemen eenige notitie daarvan. Waartoe dient dan zulk een besluit Aan de Oostelijke grenzen staat Ne derland eveneens open voor alle personen en goederen, die de besmetting mot zich kunnen brengen. Behalve de vele berichten in de cou ranten, die herhaaldelijk de nonchalante wijze laken, waarop de contróle aldaar wordt uitgeoefend, heb ik van ooggetui gen vernomen, op welk een laakbare wijze het toezioht op de reizigers uit het besmette Hamburg geschiedt. De gestelde vraag van den beambte, of men ook gedragen lijfgoed bij zich heeft, beantwoord met een ontkennend hoofd schudden, en men heeft aan de quaran taine maatregel voldaan en is de grens gepasseerd. Dezelfde manier van handelen volgt men te Rozendaal terwijl bjj even - tuëele aanmerkingen, de beambten® zich verontschuldigen met het gezegde, zij het zoo druk hebben. Langs de ver schillende duitsche lynen, komen dage lijks russische choleravorhuizere, onge stoord ons land binnen en daar het nu zoo ver gekomen is, dat zij het land niet meer verlaten kunnen,door dat deN.A.S.M. geen landverhuizers meer naar Amerika ver voert hoopt zich deze onreine men- schenmassa te Rotterdam op. (Dit schijnt echter minder gevaar op te leveren, dan de verzameling van feestvierende onbesmette Nederlanders bij een Oranjefeest Een onder de vele berichten in de couranten meldt ons, dat een stoomschip van de Engelsch-Afrika lijn hetwelk lompen te Hamburg moest innemen, naar Rotterdam werd gedirigeerd, omdat het te Hamburg niet meer mocht laden. Intusschen waren de lompen over land naar Rotterdam verzonden om daar te worden ingenomen. Een ministerieel besluit laat de invoer van lompen toe tot den 3den September nota bene, eveoals of niet de eerste de beste lomp de besmettting kan medebrengen Terwijl alle andere landen prijzenswaar dige afdoende maatregelen semes, o. m. het weigeren van goederen, vee, post pakketten, zelfs reizigers, schijnt Neder land de zinkput van alle besmetting te moeten worden. De plaatselijke autoriteiten nemen, weliswaar hier en daar maatregelen om de cholera te bestrijden, wanneer die mocht verschijnen, maar autoriteiten, die afdoende maatregelen kunnen nemen om te trachten de zoo gevreesde ziekte te weren, schijnen er niet te bestaan. De alom geroemde gastvrijheid van ons volk wordt een ondeugd, wanneer daardoor een ziekte binnengehaald wordt, die ons geheele volk in rouw en el lende kan dompelen En moeten wij nu de verregaande lakschheid dulden, die tot nu toe in de genomen maatregelen heeft doorgestraald. Neenduizend maal neen! Wel lezen wy den 4deu September, dus byna 3 weken na dat de cholera is uitgebroken, een nalf berichtje, dat bij Koninklijk Besluit zyn vastgesteld: bui tengewone maatregelen tot bestrijding van de Aziatische cholera en tot wering van baar gevolgen, maar wie geeft ods de zekerheid, dat die maatregelen zullen uitgevoerd worden, wanneer wy nagaan de onmogelijke wijze waarop tot heden met de besluiten omtrent deze ernstige zaak werd omgesprongen. En daarom moet m.i. by elk weldenkend Nederlander de vraag opkomen: Zyn er autoriteiten in Nederland U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte. Uw abonné, A. KOOLHOVEN. Bloemendaal. Vervolg Stadsnieuws. De hasrlemsche processie naar Keve laar, die aanstaanden Dinsdag zoude vertrekken, is, met het oog op de om standigheden, uitgesteld. Voor het gezin zonder onderkomen, is nog ingekomen bij den keer J. A. C. Schiöer Mevr. N. N. f 25, Dames V. 2. Het gezin blijft in den weldadig heidszin onzer stadgenooten aanbevolen. VARIA. Eene dame vraagt aan hare vriendin, die den vorigen avond deer een heer, van wien het bekend is dat hij zelden spreekt, naar huis werd geleid Wel, Louise, heeft Mijnheer B. gisterenavond nog al aardig met u ge keuveld LouiseHy heeft geen woord ge. sprokenalleen eenmaal, toen ik strui kelde, zeide hij„Heila". P. (tot een koffiehuisknecht, die hem slecht bediende). Zeg, je moet gaan trouwen. Waarom Wel, je deugt niet voor gar^on. Gtoomvaartbariehtsn. Het stoomschip Rotterdamvan de N. A. S. M., van New-York naar Am sterdam, passeerde Dinsdag 6 Septem ber, des voermiddags 2 uur, Dover. Het stoomschip Samarang, van Rot terdam naar Java, vertrok 6 Sept. van Southampton. Do Burgemeester van Haarlem Gelezen eene aanschrijving van Gedeputeerde Staten op een verzoek van ZEx. den Minister van Binnenlandsche Zaken Brengt ter kennis van de landbouwende be volking dezer Gemeente, dat ter voorkoming van do schade, welke de tweede generatie van de rups van den gamma-uil die groot nadeel aan den landbouw heeft toegebracht en zich waarschijnlijk opnieuw zal vertoonen, de vol gende middelen tot bestrijding van de rups aan beveling verdienen a. het plaatsen van bakken met streep en azijn op de aangetaste velden en midden in zoodanigen bak eene lantaarn, b. v. een gewone stallantaarn; b. voor klaver, het zoo spoedig mogelijk af maaien van het gewas en vervolgens het eggen of rollen van den stoppel of het overweiden met schapen c. het besproeien van het aangetaste gewas met een mengsel van petroleum en groene zeep in water. Voor één hectare zou noodig zijn 1000 liter water, 20 liter petroleum en 10 kilo groene zeep. De gewone pulveriaateur zal voor de ver spreiding van dit mengtel niet gebruikt kannen worden, wijl de petroleum oplossend werkt op de caoutchoucdeelen van het werktuig, waardoor dit spoedig onklaar zal worden; d. voor late aardappelen is eene besproeiing met bordeausche pap aan te bevelen en wel van de sterkte van 8 pCt. koper-vitriool en 1 pCt. kalk op 1000 liter water; e. besproeiing van den aangetasten akker met gipspoeder of met poedervormig superpnosphaat (a 500 tot 1000 kilo per hectare), na vooraf gaande bevochtiging van het loof met water, door den pulverisatenr op den akker gebracht; het graven van steilwandige greppels lanss de aangetaste velden. In deze greppels kunnen de rupsen gedood worden door jongens of door het leggen van geteerde stokken. In plaats van teer zou men beter een mengsel van 3A teer met l/4 gesmolten hars kannen nemen, wijl dit langer week blijft; g. wanneer het aangetaste terrein door een slooc is omgeven, zal het wenschelijk zijn, dat deze zooveel mogelijk van waterplanten worde gezuiverd, om de rupsen het overtrekken zoo moeilijk mogelyk te maken. Zoodra de plaag waarvan hier sprake is, zich binnen of in den omtrek dezer gemeente mocht voordoen, worden de betrokken landbouwers uit geuoodigd daarvan ten spoedigste aan den onder- geteakende mededeeling te doen. Haarlem, 26 Aug. 1892. De Burgemeester voornoemd, E. A. JORDENS. Burgemeester en Wethouders van Haarlem doen te weten, dat het le suppletoir kohier voor de plaatselijke directe belasting dezer gemeente, dienst 1892 door Gedeputeerde Staten is goed gekeurd bij besluit van 81 Ang. jl-, No. 8, als mede dat afschrift van dat kohier van heden gedurende vijf maanden voor een ieder ter plaat selijke secretarie ter lezing is nedergelegd. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 8 Sept. 1892, des na middags van 23 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. J. S. Bach. 2. Adagio uit de Sonate Pathédque 3. F»uit Concert (i© deel). Rinck. 4. AbendliedSchumann. 5. Variatiëa op hetEngel- sehe Volkslied Rinck. 6. (Finale). Ondertrouwd: 7 Sept. W. Molen kamp en T. M. Mens. - M. J. van Emmerik en G. M. Huijboom. Getrouwd: 7 Sept. D. Smits en J. C. Rocbers. - J. N. v. d. Vlugt en C. J. Sedel. Geboorten: 5 Sept. M. de Mooij Kluiskens z. - M. SlikkerDekker d. - E. J. Wineke—Steenman d. - 6. M. PiantjéWeilema z. - A. S. L. M. RipLandman d. Overleden 6 Sept. S. E. v. d. Booren 1 md. d. Drappenierstr. FAMILiEBERlOH TEN- Gehuwd: 4 Sept. J. Keuken en A. Strijbis, Nieuwe Niedorp. - 6. A. J. van Driel en E. C. W. Besscling, Den Haag. - J. Bogaers en M. Swagema- kers, Den Haag. Geboorten 3 Sept. H. Schaafsma Van der Moer d. Baarloo. Overleden 2 Sept. M. Ruqter Van der Helm 57 j. Westzaan. - 3. A. J. W. Rensscn, Sappemeer. - H. A. M. van Baerle—Vollenhoven van Daalen 55 j. Warmond. 4. N. Buyteweg 89 j. Delft. - Kind van A. Groen 2 md. Zandvoort. - Wed. J. C. HolsterVan Heusden 88 j. Vucht. - 5. H. van Rhijn 17 j. Naarden. MARKTNIEUWS. Haarlem, 7 Sept. Aangevoerd en verkocht 76 stapels kaas, uitmakende 9808 kazen, wegende 18332 Kg. Hoogste prijs f 29,50 Laagste prijs o.— per 50 Kg. Haablem, 7 Sept. De aanvoer en pry zen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 10 koeien f 200 jl /140,- 1 stier o— o— 22 n. kalveren ix,— ƒ6,—, 38 schapen x8,—- 13,—26 lammeren f 7»— f 5»—10 Bigg®0 f°t— 9 paarden. Amsterdam, 7 Sept. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtKatwijker Zand f 2. 2.30, dito Klei fo,o.An dijker Muisjes f 2, o,Westland- sche Klei manden fo,o,dito losse f o,o,dito Kleimuisjes f o, o,dito Zand f 2.2,60, Rijns burgers to,o,Geldersche Kra len f 1.1,40, dito Muizen f o, o,Noordwijker Zand f o.o. Hillegommer Zand f2.25 2-75« Petroleumbericht van P. G. C. Cal- koen, Makelaars, Amsterd., 3 Sept. De amerik. Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegramNew-York 6,10, 6,10, 6,10. 6,1©, 6,10, 6,10 ct. per gallon. Philadelphia 6,05, 6,05, 6,05, 6,05, 6.05, 6,05 ct. per gallon. Ruwe olie 55, 54Ï, 55*. 54Ï, 55. 55 c- P- v. De noteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvange aan den Amsterd. Petroleumhaven Disponibel 6,65, Levering Aug. o, Oct. 6,70, Sept./Dec. 6,70, Jan./Maart 6,75, Febr./April 6,70, Scpt/Dec. o, Russ. disp. 5,95, los in cons. 4,20, Sept. D?c. 6,05, los. in cons. 4,30. Bij klei nigheden H hooger. Alkmaar, 5 Sept.Op de heden gehoud. Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 24 koeien f 160 a 270,147 vette kalveren f25 a 95, 18 nuchtere dito f 6 a 16, 643 vette schapen f 10 a 22, 51 magere varkens f 16 a 20, o paarden ta alles per stuk, 138 vette varkens 44 a 59 ets. per Kg. Schiedam, 7 Sept. Moutwijn f8, Jenever f 13,50, Amst. Proef 11475. Aan Gmbonneerden op dit Blad en hunne hulsgtnooien worden aan hei Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeldt waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. Juffrouw, intern, tegen 1 Oct. van goede familie, de fransche en duitache talen machtig en met goede getnigschr. 2. Juffrouw voor verk. van hoeden en mode artikelen. 8. Tweede modiste en jonge juffr. intern, in gaal. magazijn van dameshoeden. 4. Modiste, bekwaam en vlug garneeren van dameshoeden. 6. Kindermeid P. G. bij een jong kind, tog. 1 Nov. liefst tussohen 8040 j. kunn. naaien en met de waBch omgaan. 6. Boekhouder en correspondent op een han delskantoor van 15 n. 's middags. 7- Agenten voor den verkoop van con nieuw boterkleursel, voor allo plaatsen in Nederland. 8. Klerk voor correspondentie, ving ter pen en goed nederlandsch kennend., liefst ongeh. en v. P. G., met goede getuigschr., kenn. van boek handel, drnkkorij en boekhouden strekt tot aan beveling, salaris ƒ1000. 9. Chef-confiseur, niet jonger dan 25 j. terat. 10. Agent-bode te Amst. voor eene levonsverz. maatsch. teg. vast sal. en provis., bekendh. m. administratie aanbevelend, borgstorting 100 7ereischt. 11. Bediende modemagaz. bij voork. Duitscher. 12. Ovenist voor den kaiseroven. 13. Reiziger-lederbranche voor stad en pro vincie, ongeh., als verkooper. 14. Kok in een geneesk. gesticht tegen ƒ250 per j. met kost, inwon., geneesk. behandeling enz. en vooruitz. op verhooging, vereischten drankvrjj, gevorderden leeft., gezond, ongeh. of weduwn. zonder kinderen. 15. Magazijnknecht P. G. ODgeh. tusschen 2930 jaa, met goeds inform. 16. Bediende voor een kleermakerij. 17. Veldwachter voor eene gemeente in Gel derland legen 1 Oct. jaarwedde ƒ425 en vrije woning, bovenkleeding, wapening en schoeisel, sollicit. bened. 40 j. gezond, van goed gedrag en in staat proces-verb. op te maken. AdvtTlf Htiëii. De Heer en Mevrouw LOEIT— De Koning betuigen, ook namens hunne kinderen, hartelijk dank aan allen, zoo van hier als elders, die deelneming betoonden bij het over lijden hunner innig geliefde Dochter DAVIDA JOHANNA. Haarlem, September 1892. Allen, die iets te vorderen, papie ren of bewijzen, borgtochten of gel den onder zich hebben van-, of iets verschuldigd zijn aan den boedelen nalatenschap van wijlen Mejuffrouw JANSJE LEERTOUWERin leven zonder beroep, gewoond heb bende aan de Lange Molenstraat te Haarlem en aldaar overleden den 16en Augustus 1892, worden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op den 20en Sep tember 1892, ten kantore van den Executeur-Testamentair J. Th. DEKKER, aan de Bakenessergracht No. 7, te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3