Hoflandsche Schoencompapie, GROOTE UITVERKOOP, W. ff. SMIT, BINNENLAND. Nog maar tot half October DAMESLAARSJES van f4, f5 en f B, vaor f 2, Mans Laarzen, Bottines en Molières, Sterke Mans Werklaarzen en Schoenen, Jongens-, Meisjes- en Kinderlaarzen, KRUISSTRAAT 34. „FELIX FA VORE" Almeloosehe Handweverij. te zetten maar zei: //Als je het tooneel eenmaal, maar eenmaal, betreedt dan verloochen ik je als myn zoon en zul je geen cent van myn geld hebben." „Dat zal nog wel schikken," dacht Jack en ging op reis. Het leven van acteur viel wel in zijn smaak en daar by inderdaad een geboren komediant wa& maakte hy snelle vorderingen. Elke week schreef hy eens aan zyn vader, sloot de gunstige beoordeelingen van de lokale bladen in zijn brieven en.... kreeg nooit antwoord. In een van de steden waar het gezel- sehap optrad, woonden eea drietal nichtjes van Jack, die hy nog nooit had gezien, de kinderen van zyn vaders half broer, die eenige jaren geleden was gestorven. Volgens zijn plicht bracht hy er een bezoek, eenigszins onzeker over de wyze waarop familie op het platteland een jongmecsch van zyn beroep zou ontvan gen. Tot zijn genoegen was de receptie van zyte tante vriendelyk, maar hg ried onder die beleefdheid een meagel- moes van honig en azijn terwyl de jon gere leden van hat gezin vereerd door de kennismaking met een eehten tooneekpeler, hem allervriendelijkst ont vingen, te meer daar zij hem b$ zy; eerste optreden zeer hadden bewonderd. Jacks aangename manieren dsden het overige en voor hij de stad verliet was hy op zeer goeden voet met de ganscbs familie, vooral met zijn nichtje Alicia Maple, een bekoorlyk meisje vaa 19 jaar. Jack zuchtte bitter, toen de week om was en het gezelschap vertrok en niemand die gezien had, hoe hij van Alicia had afscheid genomen, zen er zich over ver baasd hebben dat toen de rondreis ge ëindigd en het gezelschap ontbonden was, Jack inplaats van direct naar Londen te gaan en eene andere betrekking te zoeken weer naar het stadje terugkwam en on middellijk aan mevrouw Maple de hand harer dochter vroeg. Aanvankelyk was mevrouw Maple allervriendelijkst. Mais- den senior toch, dat wist zy, was ryk en Jack zijn eenige erfgenaam. //Natuurlijk weet uw vader er van vroeg zy. //N.... neen," zei Jdck, „ik dacht dat het gepast was u er eerst over te spreken." //Volkomen in den vorm/ zei mevrouw Maple, //maar myn antwoord hangt af van het zyne." Dit antwoord stelde Jaok zeer televar. Hy begreep, dat vaa zijn vaders kant een gevaar dreigde, maar schreef toch een brief, waarin hj) Alicia beschreef en om de vaderlyke toestemming vroeg. Na een paar slapelooze nachten kwam een brief, dien Jack met bevende vingors opende. De inhoud vernietigde al zyn hoop. Zyn vader schreef ruw en kort, dat hij kon trouwen met wie hij wilde maar nooit op eenigen stoun van zyn vader behoefde te rekenen. Jack was geheel terneergeslagen. Droe vig ging hy naar mevrouw Maple en liet haar den brief lezen. Dez6 dame merkte op honigzoeten toon op, dat haar plicht tegenover haar dochter haar ver bood, onder die omstandigheden hare toe stemming te geven. Jack zou begrypen.... Jaek begreep maar al te goed. Mocht, hy Alicia niet nog even zieD, om afscheid van haar te nemen Doch mevrouw Maple weigerde (misschien wyzelyk) ook dit en zoo stODd de jonge saan, byna zonder te weten hoe. in een oogenblik weer op de straat. Hij stapte in den eerstvolgenden trein en spoorde naar Londen waar hij als een kanonskogel bij zyn vader kwam binnensnellen en zyn zaak bepleitte met een warmte, die zyn brief ver achter zich liet. Maar al zyn overredingskracht stuitte af op de cyniseke houding van zyn vader die al zya vertoogen tooncel- speelkunst noemde. wDat is tirannie," zei Jack eindelijk. //Gij maakt misbruik van uw gezag vader, en ik waarschuw u dat als Alicia my wil hebben, ik trachten zal haar te winnen. Wat uw geldt betreft laat dat na aan wien gij wilt. Voor al het geld ter wereld geef ik haar niet op!" «Uit welk stuk i» dat?" vroeg do oude man scherp. Jaok verliet woedend het huis en ging weer naar het noorden, waar hij mevrouw Maple trachtte te overreden. Maar hier was even weinig hoop. De arme tooneel- speler was eon heel andere party dan Jack Maisden als erfgenaam zyns vaders. //Bovendien," zoo zeiöe mevrouw Maple, «was Alicia het volkomen met haar eens, dat er nu niets meer van komen kon." Dit trof Jack het meest, maar vol komen gelooven deed hij het niet. //Laat haar my dat zelf schrijven," zei de arme jongen en mevrouw Maple beloofde het hem. Maar hij wachtte tevergeefs drie dagen op den brief. Daarop ging hy weer naar het huis en kreeg //niet thuis." Den volgenden dag gebeurde er iets merkwaardigs. Mevrouw Maple kreeg een visitekaartje waarop stond Richard Maisden" en een met potlood geschreven verzoek, om haar een oogenblik te mogen spreken. z/Mynheer Maisden vroeg zy. //Die ben ikmevrouw," antwoordde de oude heer. „We hebben elkaar in zoolang niet ontmoetdat ik u niet kwalyk kan nemen, dat ge my niet herkent. Ik heb een brief gekregen van Mijn deugniet van een zoon." Hij nam het document uit den zak en keek er naar door zyn bril, terwyl hij er uitdruk kingen uit mompelde //Eeuwig© liefde onveranderlijk myn lieveling Alicia" de gewone uitdrukkingen ik behoef h met de dwaasheden vbd den jongen gek niet te kwellen. Heeft u mijn antwoord op zyn eersten brief gelezen F" Mevrouw Maple knikte bevestigend. ,/Ik heb er over nagedacht sinds dien tyd," ging de oude man voort, haar onder zyn bril door aankykend, „en ik geloof dat het hem goed zou doen als hij eene verstandige vrouw kreeg. Waar is Alicia? ze heet immers Alicia. Wees zeo goed haar hier to laten komen." Mevrouw Maple begrijpende dat de zaak er beter by stond dan vroeger, rees op om hare dochter te gaan halen, maar de oude man maakte een driftig gebaar. -/Neen, neen," zei hij gebiedend, //ik wil niet dat zy wordt voorbereid, ik wil haar zien zoo als zy is. Bel voor haar I" Mevrouw Maple, haars ondanks onder den invloed van den zonderlingen ouden heer rakende, belde en toen de meid 'verscheen, zoi ze: //Vraag jnffronw Alicia om hier te komen Alicia verscheen en ontstelde even toen zij in den kaalhoofdigen ouden heer eene sterke familie gelykenia met Jaek ontdekte. Zij begreep dadelyk wie hy was en de voorstelling was voor baar onnoodig geweest. Maisden senior 6tak zijn hsod uit, maar zy deed alsof ze het niet zag en maakte eene stijve neiging. //Boos op my, hé zei de oude nar mot zyn eigenaardig lachje. ArVeel karak terja, daar houd ik van. Je bent dus verliefd op dien schelm van een zoon van mij, hé VerliefdWel, wel, hoe oud zyt gy al? Zestien?" //Negentien," antwoordde Alicia kortaf een groote neiging tot schreien verber gend achter eene koele houding. //Wel, wel," grinnikte de oude heer, z/al zoo eerwaardig? Wat een vrouwelgke patriarch moet ge u gevoelen Je bent dus verliefd op hem Met zoo'n jongen domkop, die zyn liefhebbenden vader he* leedigt en tienduizend pond 's jaar weg werpt om een troep reizende kermisklan ten „Shakespeare was een tooneelepeler," zeide Alicia, *en Molieié ook, hebt gij van hen gehoord, hebt.... I" //Alicia I" riep mevrouw Maple ontsteld. //Bemoei er u niet me®, mevrouw," zei de oude heer, zieh plotseling tot haar wendend. //Ik wil haar niet voorbereid hebben zeg ik u en verzoek u vriende lijk, ons tien minuten alleen te laten, dan komen wij vlugger tot een overeen komst." Mevrouw Maple stond op en verliet Ge kamer ziedend van toorn. Een party met tienduizend pond 'sjaars was eene opoffering waard, maar op zulk een ma nier uit haar eigen zykamer to worden gestuurd I „Zeg mij nu eens," vervolgde de oude man op zachter toon, toen zij alleen waren, z/je hebt den deugniet dus lief, hé Wees niet bang voor ray. Ge zijt een lief meisje en je hebt karakter. Daar houd ik van. Je hebt hem dus lief, hé?" Nu begon Alicia's trots weg te smelten kwamen de tranen in hare oogen. z/Ja," zei ze nauw hoorbaar, //ik heb hem lief." z/Ja, liefhebben 1" zei Maisden senior, //maar jonge meisjes weten niet wat dat beteekent. Hoeveel hou je van hem Als ik hem onterfde zou je dan nog met hem willen trouwen?" //Dat zou my niet doen veranderen," zei Alicia, „ik zou voor herat willen ster ven." //Stervet? jongen menschen praten daar gemakkelyk over. De vraag is, of je voor hem leven wilt. Zou je hem trou wen, als hy een arme teoneelspeler was en niet de zoon van een ryk man z/Ja," zeide Alicia. „O, ik heb hem zoo lief!" Alles aaa haar was oprecht, terwyl ze dat zei. Mijn lieveling," riep de oude man plotseling van stem veranderend. Het volgende oogenblik leg zij in zyne armen. //Jack l" riep zij, maar hy legde de hand op haar mond. z/Stil lieveling, blyf kalm. Ik heb je op de proef willen stellen en ben er in geslaagd: Als je meent wat je zegt, kom das morgen ochtend vroeg aan het station, ik zal voor de stukken zorgen en dan trouwen we dadelyk. Wees bedaard, je moeder komt dadelyk terug." Toen mevrouw Maple weer binnentrad, stond de gewaande Richard Maisden op om heen te gaan. ,/Ik moet er nog eens over denken mevrouw," zei bij, wik zal u wel sehryven. Goeden dag. Goeden dag, lieve Alicia z/Wat een wonderlyk man," zei mevrouw M'aple toen by weg was, »zou hy zyn toestemming geven, Alicia Ik.... ik denk van ja, moeder," sta melde het meisje. Den volgenden dag was Alicia met haren geliefde getrouwd, tot groote woede van Richard Maisden en mevrouw Maple beide. De jongelieden moesten drie jaar lang een moeilyken strijd voeren om het bestaan, toen werd Jaek allengs beroemd en op dit oogenblik is hij weer in de gunst van zyn vader gekomen, dus ook in die van mevrouw Maple. Maisden senior brengt thans zijne meeBte avonden door in den schouwburg, waar Jack de meest* toegejuichte acteur is en hij beweert dat er geen betere vrouw en schoon- dochfcer^v geheel Engeland is te vinden. Naur het engeheh van Henry Murray Het gevolg van H. H. M. M. de Koninginnen by het bezoek aan Wei- mar zal bestaan uitbaronesse van Har- denbroek van Bergambacht, grootmees teres jonkvrouwe Van de Poll, surin- tendante van Hare Majesteit; baronesse Rengers, hofdame, mies Saxton Winter, goevernantegraaf Schimmelpenninck, grootmeester, opperkamerheerjhr. De Ranitz, jhr. Van de Poll. adjudanten en jhr. mr. Gevers Deynoot, referenda ris van het kabinet. Den 3n October vertrekken Hare Ma jesteiten naar Weimar, gaan van daar den lOn October naar Arolsen en van daar enkele dagen later naar Steinfuhrt. Na het bezoek aan Weimar keeren de heeren Schimmelpenninck en De Ranitz naar Nederland terug en zullen ridder Huyesen van Kattendijke, kamerheer, en jhr. Boreel, ordonnansofficier, Hare Ma - jesteiten vergezellen, bij de bezoeken aan Arolsen en Steinfuhrt. Vrydag morgen is op de Kei- zersgracht, te Amsterdam, een heer in een keldergat gevallen en dood er uit gehaald. Of zyn val dan wel een plot selinge ongesteldheid oorzaak van zyn dood was, is nog niet uitgemaakt. Vrydag middag ie naar de barak op het exercitieveld te Rotterdam gebracht Anna Arnold, dienstbode, als lydende aan verschijnselen van Aziatische cholera. Het 5-jarig zoontje van den schoen maker A. I. F. Bovendeerrt, is Donder dag in den laten avond aan die ziekte bezweken. Nog heeft zich Vrydag namiddag een geval van cholera geopenbaard bij de vrouw van een werkman; aangezien zy weigert naar de barak te worden ver voerd, wordt zy te huis verpleegd. Nadat te Kapelle a/d lJsel deze week in éen gezin achtereenvolgéns een kind van 5 jaar, de moeder, en een kind van 2 jaar aan cholera overleden waren, deed zich daar Donderdagochtend in een ander gezin een geval voor by een meisje van 13 jaar, hetwelk disn avond reeds over leed. Te Westerblokker heeft men eene poging gedaan om in de kerkekamer der Hervormde kerk te stelen. Eene ruit in een raam is gebroken. In die kamer zije de sloten van eene kast en van eene houten kist vernield.Enkele zaken zijn ont vreemd, doch de dieven hebben stellig teleurgesteld het gebouw moeten verlaten, daar zy geen contanten vonden. In dennacht van Woensdag op Donderdag werd te Uitgeest een ko renmolen door den bliksem getroffen. Hij is tot den grond toe afgebrand. Alles was verzekerd. Woensdagavond zijn op den Staatsspoorweg bij Maarsen zes koeien aangereden door de treinen, die te 10.49 en 10.50 aldaar passeeren. Twee koeien werden terstond gedood, twee zoodanig gewond dat ze afgemaakt moesten wor- den en twee licht gewond. WEDSTRIJDEN. Een vry talryk getal echaaklief hebbers, velen met hunne dames, waren Donder dag avond tegenwoordig by de eerste voorstelling van schaakspel met levende figuren in d© feestzaal van de Sportten- toonstelling. De ruiste voor het schaak- feest afgezonderd, bood oen schilderach- tigen aanblik, in zoover de edelen, krijgs lieden, ridders en pages, die de verschil lende stukken voorstelden, door hunne oorspronkelijke en prachtige kleeding een kleurryke groep vertoonden. Vcoral viel in het oog de bizondere zorg aan het gewaad der //koningen" besteed en ook de pionnen, voorgesteld door jonge meisjes, zagen er allerliefst uit in haar pages-kostuum. Het was een eigenaardig gezicht, al die figuren zich over den schaakvloer te zien bewegen op het commando van de leiders, die aan weerszyden van het bord op eene stelling geplaatst waren. Voor menschen, die gelyk deze figu ranten, van het schaakspel geen of weinig begrip hebben, ging het verplaatsen op de velden van het schaakboord niet zon der moeielijkheden gepaard en menigmaal ging er dan ook ondor de aandachtige toeschouwers een luid gelach op, wanneer b. v. de raadsheer in zyne magistraten- toga in rechte in plaats van schuine richtingvoor of achterwaarts stapte, of wanneer de Koningin met den rug in stede van met het gelaat naar Z. M. gekeerd stond. Zoo nu en dan moest er een stuk door een der toeziende schaak kenners op zyne plaatB gezet, beter ge zegd geduwd worden. Donderdag avond werden interessante zetten gevoerd, welke door de spelers vooraf aan de aanwezigen werden aange kondigd. De paarden worden in dit spel voor gesteld door zwaar geharnaste ridders en de kasteelen door krijgslieden, met eene afbeelding van een toren op de mouwen. De pauzen werden afgewisseld door muziek van de huzaren, in deze omge ving tot een strijkorkest saamgesteld. WAARBIJ VOORKOMT van /7,6,— en ƒ5,voor f3,50. van ƒ5,—ƒ4,— en ƒ3— voor f3,50 tot f2,25. van 2,52 en 2,voor f 1,25 tot 30 Cents. Voorts eene ruime collectie PANTOFFELS, met of zonder Baa gevoerd, tot zeer lage prijzen. Wij blijven voortdurend leveren onze EIGENGEMAAKTE STERKE GEWASTLEDEREN SCHOOLLAARZEN, met hakken en leder ge voerd, van ƒ2,40 voor f2,—, van ƒ2,voor f 1,70, van ƒ1,75 voor 1,45, van ƒ1,20 voor fO,95. voorheenFirma Wed. C. D. FETTER ZONEN, SPIEGELMAKER. VERGULDER. PLAATHANDELAAR. ENCADREUR. S m edestraat IX a a r 1 e m. Om gedurende het stille seizoen de wevers te laten doorwerken, zullen wij gedurende korten tijd een UITVERKOOP houden onzer vanouds gerenommeerde handgeweven linnen, damas ten en katoenen Goederen, tot 30 a 40 pereent beneden de gewone prijzen. De Goederen zijn uitsluitend met de hand geweven, daar wij nog het oude systeem hebben behouden en niet met stoom werken. Door gedurende oneen uitverkoop uwe groote inkoopen te doen, bevoordeelt u zichzelf door goedkoop te koopen en bevordert de Nelerlandsche Industrie. Eenige prijzen laten wfj hier volgen Zwaar linnen Gerstekorrel, zoogenaamd Duivelskerk, van 24 voor 16 Cts. Almeloosch Linnen, in 5/4 en 6/4 breedte, voor Hemden, Sloo- pen, Lakens, enz. 27j-els breed linnen, voor Lakens zonder naad, van 50 Cts. voor 38 Cts. Henneplinnen, ouderwetech weefsel. Dit, om zijne sterkte en degelijkheid altijd zoo beroemd Linnen wordt alléén door ons geleverd en nu door ons ve-kocht in 5/4 en 6/4 breedte voor 32 en 36 Cts., in 21/J-els en 3-els breedte voor Lakens, voor 50 en 65 Cts. per ei. Zwaar en mooi Halflinnen, linnen ketting en katoenen inslag, per el 15 en 17 Cts. Madapolam, Constitutie, Shirting en meerdere witte Weefsels, voor verschillende doeleinden, 8, 12 en 16 Cts. per el. Cretonnes, handweefsels, voor Dames- en Heerenhemden, on- gepakt, per el 18 Cts.Satinstreep, voor Nachtjaponnen, Kinder goed, enz., per el 15 en 19 Cts.Piqué Moltoné, in de ail?rbeste kwaliteiten, slechts 30 Cts. Flanellen. Zachte, goede Flanel, 25 Cts.krimpvrije prima Flanel, 30 Cts.; Gezondheids flanel, zwaar en zacht, door Genees kundigen aanbevolen voor Winterflanellen, slechts 38 Cts. Kepers. Beste, sterke Keper, per stuk, 20 el houdend, f3.40; heelgaren Keper, fijn en zwaar, f3,90; linnen Radzeper, dat vroeger f6,50 gekost heeft, f4,50; Keper, voor Kindergoed, per stuk, 20 el, f2,50; Ledikantspreien, in wit en gekleurd, 1- en 2-pe-soons, alle met 30 pCt. Verminderden prijs. Nachtjaponnen, 130 c.M., goed geconfectionneerd, van verschil lende stoffen, per s'uk f 1,15 en fl,50; Chemises, in verschil lende modellen en stoffen, met kanten feston en borduursel, 75 Cts., 90 Cts. en f 1,20Pantalons, 80 Cts. en hoogerRokken met strooken en keper, 30 pCt. verminderd in prijs. Vingerdoekjes, voor dagelijksch gebruik, linnen 37s Ct. per stuk fijn d> masten Vingerdoekjes, van f 1,75 voor f 1,10. Collations, zijnde 1 Déjeunerlaken, met franje, met 12 Dessert- servetten, in prima linnen damast, slechts f 2,90. Witte en gekleurde Tafellakens, met fraDje, in alle grootten en kwaliteiten, tot zeer verminderde prijzen. Mooie Zakdoeken, met gekleurde randen, van 85 Cts. voor 55 Cts. per dozijnhalflinnen Zakdoeken, 95 Cts. per dozijnzware Zakdoeken, i 1,20 per dozijnzuiver Henneplinnen ZakdoekeD, f2,40 en f2,90. Tafellakens. Gewone kwaliteit, voor de keuken, 19 Ctssterk soort, voor de keuken, 29 Cts.zware en sterke halflinnen Tafel lakens, 55 Cts.; heellinnen Tafellakens, 62 en 90 Cts. Verder zijn Tafellakens, tot 10 el lengte, in fijne damasten kwaliteiten, 30 procent in prijs verminderd. Heelgaren Luiers, per dozijn f 2,80piqué linnen Luiers, per dozijn f 3,25. Luiergoed aan 't stuk maken wij alleen in heellinnen en leveren nu 5/4 breed voor 19 Cents per el. Garen Handdoeken, fl,90 en f2,50 per dozijn; zuiver fijnere henneplinnen Handdoeken, f2,60 en f 3,25 per dozijn; blauw- linnen en geruite Handdoeken, per dozijn f 1,10, f 1,80 en f 2,40. Servetten, in halflinnen, f 1,80 en f 2,25 Servetten, in heellinnen, f 3,—, f 3,90 en f 4,75. Complete Tatelstellen, in linnen en fijn koningsdama6t in de schoonste dessins en kwaliteiten, per stel, waarbij dessins, die niet meer worden gemaakt en nu worden opgeruimd met 40 h 50 procent rabat. Mooie zachte Stofdoeken, 4 Cts per stukThee-, Borden en Vaatdoeken, zeer goedkoop. Zwart Thibet, zuiver vol, nagenoeg 2 el breed, prachtige kwaliteit, f 1,15. De Verkoop heeft te Haarlem slechts korten tijd plaats in de Zaal van „Felix-Favore," Smedestraat, van 's morgens 9 tot 's avonds. Almeloosehe Handweverij.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 7