Knnsiveryenj en Ctaisclie ffasckioricllini J. t I01LIVUI Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. Groenten in blik, Bouillon Morris Bouillon Morris. Boelstraat 13, CEBR. SCHORN ACEL, KONINGSTRAAT 47, Gebrs. WAANING TILLY, Friesch-Groningsche Hypotheekbank, Mil ii KNiittriiln, ZiirBiitastaaiit (6, van tie Mroonilfi HAA&SCÏÏE LEVERWORST en HOOFDKAAS, Rotterd&msche Gerookte Zult, Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, waarvan volteekend f 750,000. EWALD LAAG. .Winkel: Warmoesstraat No. 21. Fabriek: Essenstraat No. 27. Speciale Inrichting voor flortonvvellen. in Vleeschwaren en Comestibles, Eenïg Agent voor Haarlem en Omstreken Zeer laag tarief voor Bestelgoederen. Doelstraat 13, Haarlem. gevestigd te Groningen. De bank verstrekt gelden op le Hypotheek op zeer aanneme lijke voorwaarden en zonder vooruitbetaling van rente en geeft Pandbrieven uit, rentende 4 pCt. in stukken van ƒ1000,—,/500,— en ƒ100, Inlichtingen worden verstrekt ten Kantore der Bank en hij hare Agenten voor Noord-Holland; NIEPHAUS en DROSTE, te Haarlem. De Directie Mr. R. P. DORHOUT MEES. Mr. P. B. J. REELING BROUWER. VAN r - Uitstoomen en Verven van voorkomende Kleedingstukken en Ameublementsoffen worden binnen 8 dagen afgeleverd. II A A H L H M, bevelen zich beleefd aan tot het leveren en in den grond plaatsen van eigen gefabriceerde Cementsteenen Regenbakken, Privaat- putten, enz. enz. bij bet VERWULFX. van A. v. r>. BARSELAAR, Blijenburg 42, 's-Gravenhage. En de alléén-verkoop voor Haarlem van de zoo gunstig bekende van J. DE BAIJ, Visschersdijk, te Rotterdam. van MEURSING Co., Hofleverancier van H. M. de Koningin enz., enz., enz. De voordeelen van den zijnde uitstekende smaak, de goedkoopte (hoewel de prijs lager is dan die der andere VleeschextracteD, maakt men met twee theelepels BOUILLON MORRIS een minstens even voortref felijker. Boullon als met drie theelepels van een der anderen) en het geringe zoutgehalte, zoodat men zout naar verkiezing toe voegen moet, terwijl bouillon met andere extracten bereid, meestal te zout smaakt. Met overtuiging kunnen wij dus het publiek aanbevelen het gebruik van Voor Haarlem en Omstreken uitsluitend verkrijgbaar Nieuw Boterhuis „DE STER", Zijlstraat 18. ""Onferaehillig over welk gedeelte van den tramweg het verroei plaat* heeft. Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht 10 Cent Van elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt per zending berekend5 Zendingen tot eeu gewicht van 200 Kilogram worden als bestol- goed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, zooals meubelen en dergeli) ken, worden berekend uanr bet dubbele gewicht. gevestigd: alwaar het WAPEN VAN TILLY van 't jaar 1698 boven de deur staat. Ondergeteekenden zijn alleen en uitsluitend gerechtigd dit oudste wapen van 1698 te gebruiken. Op elke gebruiksaanwijzing en op de verpakking der fleschjes staat het wettig gedeponeerde wapen, met de handteekening van BV* Men eische steeds bovenbedoeld wapen en handteeke ning en weigere alle anderen. oog iets als zoodanig te doen had. Maar al had in dezen de oorspronkelijke eischer de ongegrondheid van de exceptie van niet-ontvankelykheid te bewezen (wat pleiter ODtkenüe), dan was dit bewijs toch geleverd, door de overlegging van den brief van den mandataris der firma B. Daar deze brief van gedaagdes ge machtigde afkomstig was, beschouwde pleiter hem als afkomstig van gedaagde zelf. Dat voorts de brief volgens art. 1918 B. W. geen he wijskracht zou heb- beu, ontkende pleiter ook, omdat hij io het voordeel van deu mandataris H., die hem geschreven had, niets behoefde te bewijzen. De conclusie van het O. M. is bepaald op 25 dezer. Voor het hof te 's-Hertogenbosch is de volgende zaak behandeld. In 1888 was de geïntimeerde F. O. op verzoek van de firma H. V. Co., te Luik in staat van faillissement verklaard en tegen de faillietverklaring de gefaillleerde in ver zet gekomen met eisch tot opheffiogvan het faillissement en veroordeeling tot schadevergoeding. Na menigvuldige incidenten, bij drie verschillende arresten uitgewezen, waren aan den opposant by vonnis der recht bank te Maastricht zyne vorderingen toegewezen, het faillissement opgeheven en do firma V. veroordeeld tot schade vergoeding, op te maken bij staat. Van dit vonnis hooger beroep. Mr. Hugen- poth, voor de appellante optredende, stelde in de eerste plaats voor een mid del van niet-ontvankelykheid, hierop ge grond dat de opp.sant niet bij dagvaar ding, doch by request de opheffing van het faillissement had moeten vragen en dit verzoek niet in openbare terecht zitting, doch in raadkamer had behooren onderzocht en beslist te worden, en zulks naar aanleiding van art. 791 W. v. K. Voorts beweerde hy dat de vordering, het saldo van rekening-courant door de buitengerechtelyke bekentenis voldoende was bewezen en mocht er van de 140 posteu der rekening-courant ook al een enkele niet door het gehouden getuigen verhoor ten volle zyn bewezen, dan achtte hy het geleverd bewys toch vol doende om toegelaten te worden dit aan te vullen door openlegging der koopmans boeken van appellante. Mr. Tripels, die voor den geïotimeerde het vonnis verdedigde, pleitte dat het middel van niet ontvankelijkheid door de vierjarige procedure ten principale zoowel als incidenteel en by de rechtbank en bij het hof was gedekt en trouwens, op grond der dagvaarding, waarbij zelfstandig scha devergoeding was gevorderd, geen steun de wet kon inden, vermits soortge lijke vordering stellig nimmer by rekest kon aanbangig gemaakt worden. De rechtbank, die de getuigen had gehoord, op eigen waarneming bad aan genomen dat een der getuigen de taal die geïotimeerde spreekt niet verstaat, had z. i. zeer te recht beslist, dat de buitengerechtelyke bekentenis in geeoen deele hoegenaamd was bewezendoor productie van bescheiden trachtte hy verder te betoogen, dat die beweerde be kentenis niet kon afgelegd zyn, en was er door appellante geen enkel argument bygebracht, op grond waarvan het hof de overtuiging van den eersten rechter niet zou deelen. Hy vroeg derhalve be vestiging van het vonnis. Het incidenteel appel betrof de kos- tsnregeling van een incident tot verhoor op feiten en vraagpunten, door de recht bank geheel overbodig geoordeeld en het eindcijfer der kosten zooals deze door de rechtbank waren getaxeerd. Conclusie van het O. M. op 7 Febr. a. so WEDSTRIJDEN. In ons vorig nummer meldden wjj, dat de kranige ryder J. J. Eden by den gisteren gehouden internationale wed strijd op schaatsen achter het Rijksmu seum, de overwinning heeft behaald op de bauen van 1500 en 5000 meter. Zooals bekend is moet hij ook nog op een derde baan, nml. van 500 of 10000 meter den kortsten tijd maken om kampi oen van de wereld te heeten en daar voor de sjerp te ontvangen benevens een zilveren beker, ter waarde van 600. Bovendien zyn voor eiken wedBtrijd, gou den, zilveren en bronzen medailles uit geloofd. By den wedstrijd over 1500 meter verschijnen T. N. Petersen (Hamar) en P. H. van Sminia (Oudkerk) het eerst aan do start, waarvan de eerste reeds spoedig een enormen voorsprong krygt, dien hy niet verliest. Zeer gemakkelijk wint hij in 2 m. 58l/« sec. Van Sminia maakt een tijd van 3 m. 183/s sec. Birger Bruzelius uit Stockholm en Rodenhuis uit Apeldoorn kwamen aan de beurt. Beiden starten goed, en de Hollander gaat eenige meters naar voren, maar de Zweed neemt hem spoedig. Na eene ronde valt Rodenhuis in de bocht. De tijd van Bruzelius is 2 min. 58 sec. Als E. Halverson uit Hamar en R. Damsté uit Leiden aan den start ver schijnen, begint het te regenen. Het sein van afrit wordt gegeven en met een prachtigen slag gaat Halverson af, Damsté direct ver achter zich latende, die reeds spoedig op zijn gemak verder rijdt. Al weder een Hollander geslagen! De tyd van den winner is 2 min. 523/$ see, die van Damsté 3 min. 402/s sec. Ericsson uit Stockholm wint den vol genden kamp van Curtier van Dissel nit Utrecht. De eerste is veel vlugger in zyne bewegingen, de slag van Van Diesel is echter meer regelmatig. Da laatste valt nog in de laatste bocht, doch rijdt door. Tyden 2 m. 54 sec.; 3 m. 18. sec. Nu rydt M. von Saizen uit Hamburg tegen Vervoort uit Deventer. De Duit- scher is onzen landgenoot verreweg de baas. Het scheelt by den finish een halve baan lengte. De tyd van Von Saizen is 2 m. 58 sec., die van Ver voort 3 m- 28% sec. Oscar Frederiksen uit Christiania en A. van Wely uit Leeuwarden starten daarop. De slag van den Noor is zeldzaam mooiVan Wely blyft in de minder heid. De tijden verschillen heel wat: 2 m. 49:/s sec., 3 m. 97s sec. De tyd van Frederiksen is de beste, die tot dusver gereden is. Alle ingeschreven vreemdelingen heb ben nu een beurt gehad. Nu komen J. Schoenmaker uit Leiden en D. L. de Koe uit Hoogkarspel. De laatste wint in 3 m. 282,s ssc., de tweede maakt een tyd van 3 m. 312/e sec. De winnaar was eerst in de achterhoede, maar sloeg zyn strijdmakker in het laatste rechte einde. Eden nit Haarlem en W. Gronert uit Amsterdam volgen. Zooals te verwachten was won Eden. Alle krachten werden ingespannen om onder „de vier beste" te behooren. Vooral de bochten neemt hij zeer mooi. Het publiek geraakt in opwinding. Tyd 2 m. 49 7s sec. Eden heeft dus den zelfden tyd als Frederiksen. Bliksemsnel vloog hij dan ook over de baan. Daar van Asselt niet opkwam reed De Boer uit Zaandam alleen, zyn tyd was 3 m. 81 sec. Na een pauze van één uur werd de beslissingswedstrijd ge reden. Het weder was intusschen heel wat opgeknapt en een zonnetje vroolykte even het ysfeest op. Het aantal toeschouwers was ook heel wat grooter geworden. Jammer genoeg, dat het ys zoo slecht bleef door den dooi. Ericsson, Halverson, Frederiksen, en Eden moesten om den prys kampen. De twee eersten kwamen eerst op. Erics son won in 2 m. 59 Va sec. Nn volgde een belangrijke stryd tus- schen den Noor Frederiksen en den Hollander Eden. Het sein van af rit wordt gegeven. Wie zal vóór komen Het publiek is iu opgewonden stem ming. Tot aller vreugde is onze Haar lemmer spoedig nummer een. Al meer en meer wint hy en hy klopt Fredevik- sen ten slotte prachtig. Het publiek brengt hem eene ovatie, terwijl de mu ziek het Volkslied laat hooren. Zyn tyd 2 m. 48l/s sec. De Noor reed in 2 m. 55 sec. Eden is dus overwinnaar van den wedstrijd over 1500 meter, den twee den prys verwierf Frederiksen, den derden Ericsson en den vierden Hal verson. Aan den wedstrijd op de baan van 5000 M. namen deel 14 ryders, die respectievelijk de volgende tyden maakten: F. N. Petersen, 10 m. 312/s sec.; E. Halvorsen 10 m. 48; R. Damsté, 12 m. 54; Ericcsoo, 10 m. 36*/'e^ Cartier van Dissel, 11 m. 24%; von Saizen 11 m. 15; Vervoort 11 m. 57a/&; Schoen maker 12 m. 6; D. L. de Koe 12 m. 31; J. J. Eden 9 m. 59; W. Gronert, 11 m. 52, en W. de Boer, 11 m. 38'A; zoodat Eden 1 was, Petersen 2, Erics son 3 en Halverson 4. Bruzelius uit Stockholm viel, zoodat zyn tijd niet was op te nemen. Zeer was het ook te bejammeren, dat Frederiksen die den laatsten rit maakte met Eden eenmaal een verkeerde baan nam en dus ophield, waardoor alle kans op een prys voor hem verviel. Nog verdient vermelding, dat toen Eden by de 6de rondte in het laatste rechte eind begon te spurten, hij door een ryder werd gepaced, hetgeen streng is verboden, zoodat laatstgenoemde zich dan ook een strenge reprimande van den voorzitter van den schaatsenrydersbond op den hals haalde. V I S S C H E R IJ. IJMUIDEN, Maandag 9 Jan. P R 8 Eersteling, schipper Baren- drecht, 2700 schel visschen. V L 145 Ko ningin Wilhelminaachipp. Meyboom, 2200 schelv. H D 30 Polluxschipp. J. v. d. Berg, 2900 schelv. M D 35 Pionier schipp. Valk, 4000 schelv. P R 46 Oor nélia, schipp. Hordijk, 1300 schelv. V L 55 Tritonschipp. van der Windt, 2ü00 schelv. en 60 kabelj. M D 10 Tweelingenschipp. de Waard, 3000 schelv. M D 4 Volhardingschipp. Boon, 4600 schel?. M D 14 Noord-over, schipp. Jongejan, 3300 schelv. M D 3 Nijver keid, schipp. Jacs. v. d. Hoek, 3600 schelv. M D 17 Emma Annaschipp. de Braber, 2800 schelv. P R 10 Een dracht, schipp, Adr, v. d. Steen, 1600 schelv. V L 31 Trioschipp. Wapenaar, 200 schelv. en 90 kabelj. Prijzen ƒ27,tot 31,levende kabelj. ƒ3.40 per stuk. Schelviach van kabelj. sloepen ƒ20. Dinsdag 10 Jan. M D 6 Titia Jacoba, schipp. J. Put qq; 2500 schelv. M A 38 Nella, schipp. M. van Dyk, 2400 schelv. M D 12 Zee» meeuwschipp. G. Jongejan qq., 1000 schelv. Pry zen 26)4» 27^ en f 28.-=-. Woensdag 11 Jan. M D 2 Maria Corneliaschipp. W. v. d- Hoek, 2600 schelv. M D 18 Zee- manshoopschipp. W, Viskil, 4200 schelv. Z W 16 Watergeus, schipp. Jac. Vis ser, 2600 schelv. M A 28 Amsterdam schipp. C- Breggeman, 2200 schelv. P R 48 Lekkerkêrkschipp. A. Koster, 2500 schelv. Pry zen 27.tot f 33. Donderdag 12 Jan. M D 32 Eb en Raeser. schipp. H. Langbroek, 2600 schelv. Prys ƒ33.50. Vrydag 13 Jan, P R 44 Ba&tiania Huberdina, schipp. A. v. d. Steen, 2300 schelv. M D 28 Vertrouwen, schipp. C. v. d Hoek, 4000 schelv. M A 53 Willemschipp. L. de Zeeuw, 1800 schelv. P R. 9 Fesiina Lente schipp. M. Noordzij Nz., 1800 schelv. Prijzen ƒ26 50 tot ƒ28. V L 4 Nijverheid, schipp, J. van Noord, 40 levende kabelj. 40 dood© kabelj. 700 schelv. Prijzen levende kabelj. 3 50 en f 3-60 schelv. f 21.50; de pry zen der schel visch is per groot honderd. De navolgende trawlers markten deze week hunne visch Hick Wiltingion schipper G. Groen. Alfred Jacob Johannes Adriana Britisch Queen Scheveningen 1V Neptunis Freak John 8f Emma Young Harry Plona Majestic C. Dekker. W, Overduin. Wout Knoester. Holmes. Beekhuizen. J. Hollenberg. Felliw8. Web. J. Scholder. M. Verhey, Bolan. De besommingen liepen van 130.— tot f 350.uitgezonderd de logger Scheveningen IV, die met weinig visch, doch hooldzakelyk wegens avery binnen kwam. Voor gesorteerde tongen werd besteed van 50 tot 80 cent, naar kwaliteit en grootte, schol ƒ3.tot ƒ9,— per mandje. Door windstilte kwamen verscheiden© sloepen te laat voor de markt van Don derdag. KOLONIËN- BATAVIA, 16 December. Aan het korte verslag der voornaamste gebeurtenissen in het goevernement Atjeh en Onderhoorigheden, loopende vaB 22 November jl. tot en met 5 dezer, wordt het volgende ontleend Groot-Atjeh. De vyand ver toonde weinig werkzaamheidslechts een enkele maal werden onze posten te Kota-Pohama, Boekit Karang, Lambaroe, Siroen, Lampeneroet, Lamtih en het blokhuis Pagani beschoten, zonder ons echter eenig verlies te berokkenen. Met het kappen in het voorterrein ging men geregeld voort, nu en dan werden zy, die daarmede bezig waren, door vijande lijk vuur verontrust. Op den 228ten November werd de Imam van Lamtengah. toen deze zich schuldig maakte aan het opkoopen van Beaumont patronen van een europeeschen kanonnier, die van de zaak echter vooraf aan zynen commandant kennis had ge geven, door eene patrouille naby de ver sterking Lamith gearresteerd, terwyl zyn volgeling neergeschoten werd op het oogenblik dat deze met de patronen zich wilde verwyderen. Onderhoorigheden. Oost kust. Tengevolge van de openstelling van de haven van Edi is het bandels- vertier reeds merkbaar toegenomen. Noordkust. Te Segli viel niets bizonders voor. Da resident Scherer bezocht de Pasei- streek, Samalanga en Merdoe en knoopte aldaar betrekkingen aan in het belang der scheepvaartregeling. Te Telok Semawó vorderde het tijde lijk militair kampement zoodanig, dat alle troepen daarin thans hunnen intrek hebben genomen. De geest van de bevolking daar blijft by voortduring zeer gunstig. Westkust. De versterking te Me- laboeh zoomede de passer werden op den 13en November door een 25-tal Atjehers beschoten. Den volgenden dag begaven zich Toekoe Main en Said Oetjoet, respectievelijk zoon en schoonzoon van den Radja van Melaboeh, zonder dek king buiten de passer om den vyand tot den aftocht te bewegen, voor welke on voorzichtigheid echter de eerste met een doodeüjk schot, de andere met een lichte verwonding moest boeten. Met de werkzaamheden tot oprichting van het tydelyk militair kampement te Poeloe Raja werd voortgedaan, waarbij van de zyde van de hoofden en bevol king de meeste bereidwilligheid onder vonden werd. Over het algemeen was het weer droog en warm, nu en dan afgewisseld door een flinke regenbui. De gezondheidstoestand was over het algemeen ongunstiger. Op do Oost- ea vooral de Noordkust heerschen hevige

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7